SchagerCourant 8 Vierde Blad. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. e LELIE Gemengd Nieuws. WASCHT ALLES Zaterdag 30 Juli 1927. 70ste Jaargang. No. 8091. aangehouden. verdacht van dan xnoord op v. d. Stijl in Juli 1924 te 'sGravenh&ge gepleegd, ook thans, evenals vroeger, toen hij ook door de politie werd verhoord, ontkennen, iets met den moord te maken te hebben. De aanwijzingen,-'waarover de politie te genover den verdachte beschikt, zijn echter van dien aard, dat het te verwachten is, dat S. nog deze week in het huis van bewaring zal worden inge sloten. - schagerbrug. De hot iets over zegelplakken. -> Geachte Redactie, Kennis genomen hebbend van de in uw blad van 21 en 26 dezer voorkomende ingezonden stukken be treffende bovenbedoeld onderwerp, verzoek ik u be leefd mij in de gelegenheid te stellen eenige kant- teekeningen te maken. Met het stuk van Mr. Buiskool kan ik mij in alle opzichten vereenigen en te weinig ben ik gewoon aan een dergelijkcn steun bij mijn streven om de In validiteitswet' behoorlijk te doen uitvoeren, dan dat- ik' er niet met dankbaarheid melding van zou ma ken. De heer F. Doorn te SI Maartensbrug verkeert ten aanzien van het stuk van Mr. Buiskool niet in die dankbare stemming. Eerstgenoemde oppert verschillende bezwafen aan. de praktijk ontleend. Het eerste is, dat de Raad van Arbeid zelf in ge breke zou blijven de arbeiders tijdig in het bezit van rentekaarten te stellen. Ik kan inzender verzekeren, dat dit absoluut en ten «enenmale onjuist is. Alles wordt steeds in het werk gesteld om den arbeider, die op Maandag zijn rentekaart moet inzen den, vóór den volgenden Zaterdag eene nieuwe^ rentekaart te doen toekomen, zoodat hij deze hij de' uitbetaling van het loon op Zaterdag kan toonen. In de tweede plaats: de zoekgeraakte kaarten. Daarop is mijn antwoord: de arbeider kan te allen tijde bij dien Raad van Arbeid! een duplicaat rente kaart aanvragen. Derde moeilijkkheid: Vroegere werkgevers van een verzekerden arbeider voldeden niet aan hunne ver plichtingen. Hierop is geen ander antwoord mogelijk dan de mededeeling, dat de latere werkgever daarmede niets te maken heeft en eenvoudig begint te plakken, in het vakje bestemd voor de week, dat de arbeider het eerst bij hem in dienst was. Wat het middel betreft, dat den werkgever ter be schikking staat om den arbeider te dwingen zijne rentekaart ter beplakking aan te bieden, n.1. inhou ding van het loon van den arbeiders, die zijn werk gever niet tot zegelplakken in staat stelt, de heer Doorn blijkt, er niet onbekend mede, maar vreest scherpe conflicten met de arbeiders. Dit argument maakt wel een eigenaardigen indruk. Immers de heer Doorn heeft eenige regels hooger melding gemaakt van arbeiders, die uit angst ontsla gen te zullen worden,-hunne rentekaart niet aan werkgevers durven toonen. Ik wil van deze zaak na achtjarige ondervin ding op dit gebied niet méér zeggen, dan dat de werkgevers op hunne arbeiders een sterken invloed ten goede kunnen uitoefenen. De werkgever behoeft bij zijn eisch: toon mij uW rentekaart, opdat ik aan mijne wettelijke verplich tingen kan voldoen, niet juist te wachten tot ihet uur dat de uitbetaling van het loon plaats heeft. Hij kan vóór of onmiddellijk bij indiensttreding van den arbeider overlegging va£ den rentekaart eisehen. Zóó groot is de werkgelegenheid; nog niet of de arbeider zal zijn a.s. patroon onmiddellijk in bezit van zijn kaart stellen. Ik zal intusschen niet ontkennen, dat er dan nóg wel moeilijkheden zullen overblijven, maar deze kun nen best in onderling overleg tusschen partijen (Patroon-Arbeider-Raad van Arbeid) worden opge lost. Maar doel van dit overleg^ moet zijn en blijven, dat de wet behoorlijk wordt nagekomen. Dat bespaart den werkgever veel last en maakt voor den Raad van Arbeid de administratie gemakke lijker, dus goedkooper. Het is hcusch niet voor hun genoegen, dat de amb tenaren proces-verbaal tegen een werkgever opma ken; de ongehoorde bedragen, welke van de werkge vers, die hunne verplichtingen niet nakomen, schrif telijk moesten worden nagevorderd, maakten een krachtiger optreden na jaren- van propaganda, overreding en waarschuwing noodzakelijk. Niets zal mij ten slotte liever zijn, dan dat geen enkel proces-verbaal meer behoeft te worden opge maakt, doordat de werkgevers blijk geven, dat zij ernst maken met de nakoming van de verplichtin gen hun bij wet opgelegd. Wellicht, dat de ingezonden stukken iets er toe hebben bijgedragen, om daartoe te geraken. De Voorzitter van den Raad van Arbeid te Alkmaar, M. J. TH. VAS. DIAS. e uitslag der gisteren gehouden verkooplng van burgerwoonhuis met boot, moestuin, erf, weiland en boseh, groot 63.00 aren, eigendom van don heer P. Oostemmn, is. dat het geheel gekocht ls door den heer Aris Buij te Breezand, voor f4040. De veiling ge schiedde'ten overstaan van Notaris Vrijburg. JULIANADORP. De afd. Helder van de Ver. tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, hield Donderdagavond eene ledenvergadering ih een der lokalen van de Chr. 9chool aan do Kortevliet. Aanwezig waren 13 leden, benevens eenige toehoorders. De voorzitter, de heer I-I. Willemse, opent met een woord van welkom aan de leden de vergadering. De notulen worden gelezen door den secretaris, den heer J. Kiljan en onveranderd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was ten le een mede deeling van een firma de Wit uit Purmerend, dat de wasprijs op heden f 2.10 per K.G. is en ten 2e. was ter tafel een exemplaar van den Almanak voor Bijenhouders, waarvan de prijs 55 cent is en welke besteld kan worden bij den afd. secretaris. Verder was aan de orde het verslag van den afge vaardigde naar de alg. vergadering, gehouden op 28 April jl. De secretaris, de heer Kiljan, die als afgevaar digde daarheen was geweest, doet daarvan mededee ling aan de vergadering, ongeveer als volgt: De voorzitter heet alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den Inspecteur van den Landbouw Kake- beeke en de beide Bijenteeltconsulenten, de heeren Van Giersbergen en Minderhoudt. Het jaarverslag van den secretaris gewaagde er van dat 1926 over het algemeen een goed honingjaar was geweest. De om zet van accijnsvrije suiker had bedragen in totaal 290000 K:G. Bij het voorstel hoofdbestuur om het quotum vast te stellen op f 1, ontspon zich een debat, waaruit op te merken viel, dat verschillende afgevaardigden machtiging hadden om contributieverhooging voor te stellen, anderen daarentegen niet, met als resul taat aanneming van het Hoofdbestuursvoorstel. Het ontwerp-begrooting werd goedgekeurd. Verder stelde het H.B. voor, de volgende alg. ver gadering te Zwo-lle te houden. Op voorstel van de afd. Helder, gesteund door afd. uit Noord- en Zuid- Holland en Zeeland, om Utrecht als de meest daar voor geschikte plaats aan te wijzen, werd daartoe bij meerderheid van stemmen besloten. Het 39-jarig bestaan zal in Sept. e.k. te Deventer door het houden van een imkersdag worden her dacht. Voor honingreclame op dien dag werd f500 toegestaan. In bespreking kwam verder do deelname tot stich ting van een controlévereenqgang ter bekoming van. het Rijksmerk op honing. De heer Minderhoud zette RECTIFICATIE. Men verzoekt ons te melden: De 2e. prijs voor koudbloed slachtpaarden op de Ju- ianadorper tentoonstelling, is niet toegekend, aan len heer G. Leegwater te Helder, maar aan den heer f. de Ruijter te Schagen. WIERINGERWAARD. Ter gemeente-secretarie zijn inlichtingen te beko- ien omtrent een aan -den Walingsweg gevonden rij /ielplaatje.' OUDKARSPEL. Het hoofd, der school, -de heer C. J. de Wijn. alhier, laagde te Amsterdam voor de diploma's Handen- rbeid A en B. HEERHUGOWAARD. Mej. A. E. Kooij, alhier, is geslaagd voor het exa len Engelsch M.O., akte A. EEN MEISJE VERDRONKEN. Te Emmer Coimpascüum zijn bij het laden van een irfschip van een ploeg werkvolk zes meisjes door et overhellen van hét schip te water geraakt. Hoe- el onmiddellijk hulp geboden werd kon men slechts ijf meisjes uit het water halen. Do 11-jarige E B. t echter verdronken. DE AANGEHOUDENE BLIJFT ONTKENNEN. Naar het Corr. Bur. verneemt, moet do 40-iarige irensgezel S., die, zooals gemeld te Rotterdam ls EEN GEUZENPENNING. Te Klundert is bij het afgraven van een stuk ves tingwal op 75 c.M. diepte, gevonden een mooi exem plaar Geuzenpenning. In het midden: de beeldenaar van Filips II, randschrift „Fidéle an roi jus qu'è, la besace, aan beide zijden een bekertje en onderaan een bedelnap, waarop: „Wivel die Geus". De penning moet verloren zijn na 1583, daar in dat jaar Klundert doof Prins Willem van Oranje met wallen en grach ten is omringd. Op den penning staat het jaartal 150a zwaar onweer te dinxperlo. Bij het zware onweer, dat gisteren boven deze ge meente woedde, werd een aantal boomen door den bliksem getroffen on verbrijzeld. In do buurtschap Bredenbroek werd een stier van den landbouwer G. J. Vcldhout door den bliksem gedood. Eenzelfde lot trof een paard in de Lage weide. In de buurtschap Spork werd het huis van den landbouwer Smeenk door den bliksem getroffen en grootendeel vernield. -4 oude niedorp. De bouw van een R.K. School te Anna Paulowna is door het R.K. schoolbestuur aldaar opgedragen aan de firma Boekei te t Veld als laagste inschrijf- ster. Architect is de heer S. B. van Santen te Zaan dam. ZUIDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen hoeft de inzameling onder de R.K. ingezetenen alhier voor het a.s. jubileumfeest op 15 Augustus, ter gelegenheid van het 25-jarig priesterjubileum van pastoor Th. J. van Noord, f500 opgebracht. (XJQoaoaoaooiocoöoooaooöcx) CSOÖOOsOOsOOiOOOOSOOïOOsOCÉOOïOOsO het doel uiteen, waarna een verwarde discussie ont stond. De voorzitter diende de sprekers van ant woord en verdedigde het voorstel, hetwelk ook aan genomen werd. Aangaande dit verslag werden eenige vragen na der toegelicht, waarna de voorzitter dank bracht aan den samensteller. Voorts ligt het in de bedoeling van het Hoofdbe stuur om een film te laten maken, genaamd „De Bijenwereld", om gebruikt te worden op lezingen enz., in allerlei afdeelingen. Daarvoor zal echter een offer gebracht moeten worden. Lijsten voor dat doel vergezelden deze mededeeling. De bestelling van accijnsvrije suiker was ook weer aan de orde en werd door elk lid het benoodigde kwantum opgegevefi. Tot commissie belast met de suikerlevering wer den benoemd de heeren J. Kiljan en U. van Dijk. Bij de rondvraag werden door oen lid een tweetal monsters kunstraats getoond, welke zoo opvallend veel verschil vertoonden, dat er algemeen gedacht werd over oen minder goede behandeling van het betrokken lid door een zekere firma. De afd. zal hierover met die firmJa correspondeeren. Nadat nog eenige vragen door den voorzitter zijn van het vrijwilligersleger der 'Unie dat de strijd de gezellige discussies gesloten. ANNA PAULOWNA. Donderdagavond 28 Juli. Meld de afdeeling' An 11a Paulowna van' Het Witte .Kruis een algemeene Vergadering in „Voerburgf'. Na opening, door den voorzatter, den heer G. J. I/ovink, wordt .medegedeeld, dat het bestuur zich •van de opdracht befci© Lende de stichting van een zweminrichting, zoo goed mogelijk heeft trachten bo kwijten. Heb hoofdbestuur van. het Witte Kruis •verleende f 600 subsidie, de afdeeling zelf had yoor het doel reeds f 90) gereserveerd, terwijl de begroeting der kosten] f 350) bedroeg. Er ontbrak dus nog f 2030, welke som binnen enkele dagen reeds bijeenkwam djor het pbatsen van rentelooze aandeelen. De belangstelling bleek dus groot. Na gehouden inschrijving werd de bouw der in richting opgedragen aan den heer P. Toren te St. Maartensbrug, en Miacndag 1 Augustus zal de zwemgelegenheid officieel geopend worden, bij welke gelegenheid de .zwemvereaniging „Helder'' een demonstratie zal geven. Met het oog op het reeffs gevorderde seizoen zullen dit jaar geen abon nementskaarten worden uitgegeven, d en alleen seizoenkaarten die echter strikt persoonlijk zijn en bij misbruik worden ingetrokken. Teder bezitter van een seiz .enkaart kan gedurende de tijden, daar voor opengesteld, van de inrichting gebruik m ken. Deze is met ingang van1 Dinsdag 2 Augustus voor het publiek toegankelijk. Zondags is heb badhuis 'gesloten, alsmede iederan werkdag van 12 tob half twee. Tot badmeester werd aangesteld .de heer D. Christiani, gediplomeerd zwemmeester te Helder. De vergadering kan zich met de wijze, waarop het bestuur zioh v.qju zijn opdracht gölrweton heeft, volkomen vereenigen. Hierna worden nog allerlei zaken nader be sproken, als gelegenheid tot huren van handdoe ken, 'badpakken, enz. Wat het zwomondemcht betreft, wordt geoordeeld, dat dit zoo goedkoop .mogelijk dient te 2fijn, waarom heb op f 0.25 wordt bepaald. Met de hoofden van scholen, zal in overleg worden getreden omtrent het leeren zwem men van schoonaiidenen. Tenslotte wordt goedgevonden, dat de afdeeling het terrein, indertijd van de Ned. Herv. Kerk, voor Witte Kruis-doeleinden aangekocht, nimmer aan derden zal overdoen, maar dat de kerk, wanneer het Witte Kruis dien grond niet meer mocht noo dig hebben, tegen taxatieprijs dit terrein weer kan overnemen. x Bij de rondvraag daihkt do heer Rezolman voor zitter en secretaris .voor het vele, dat zij hebben gedaan om de zwominrichthig tot stand te bren gen. Hierna sluiting.. VAN NACHTWAKERS ZOON TOT PREMIER. Generaal baron Tanaka Glichi, thans de meest in vloedrijken iman in de militaire kringen van Japan, de president van de Selyukai. op. één na de grootste politieke partij en sedert kort minister-president is van heel eenvoudige afkomst, zoo meldt dc Msb.. Zijn vader was nachtwaker iii de stad Hagi in Choshu en was alleen bekend wegens zijn buitenge wone lichaamskracht. Toen men zijn diensten niet langer noodig had, legde hij zich toe op het vervaardi gen van parasols, zoadat generaal Tanaka thans nog de zoon van den parasolmaker genoemd wordt. Tanaka -werd in 1S64 geboren. Van zijn vader 'had hij de lichaamskracht geërfd en in zijn jonge jaren blonk hij meer uit door ondeugendheid en door vecht lust., -welke hij als aanvoerder van de visschersjon- gems tegen de zoons van welgestelde Japanners bot vierde dan door vlijt op school. HijXverd tenminste van de eene school na de andere weggestuurd, omdat hij niets wilde leeren. Later werd hij „genkwanhan" een soort assistent, bij den procureur-generaal van Mastuyama, waar 'hij' gelegenheid' had. t Chinepseh te leeren en waar in hem de drang naar ontwikkeling is ontwaakt, hoewel zijn meester aanvankelijk over hem klaagde, omdat hij alleen kon eten en slapen. In 1875 werd hij leerling van een school voor onder officieren; van hier ging hij naar de militaire aca demie, waar hij hoven zijn makkers uitschitterde. Van 1889 af volgde hij de lessen van de krijgsschool, welke hij in 1892 met aanteekening verliet. In 1894 en '95 nam hij als adjudai\t Van de eerste divisie deel aan den veldtocht in China en werd tot kapitein bevor derd. Het jaar 1896 zag zijn overplaatsing naar den generalen staf. De chef van dezen staf, generaal Ka- walcani, zond hem voor militaire studie naar Rusland, vvaar hij als eerste Japansche officier bij een Rus sisch detachement gedetacheerd werd. Als majoor keerde Tanaka in 1902 naar Japan te rug en werd als specialiteit in Russische legeraan- gelegenheden aan de Russische afdeeling van den generalen staf toegevoegd. In den oorlog met Rus land kon hij toen als overste den chef van den staf van do expeditie in Mantsjoerije, generaal Ko- dama, waardevolle diensten bewijzen. In 1906 begon hij als commandant van het derde Tokiosche regiment, te werken aan de militalriseering van het Japansche volk. Hij riep strijdersvereenigin- gen inhet leven- en evenzoo militaire honden van jongelieden, die zich voor den wapendienst wilden voorbereiden. Aan zijn invloed was ook de vergroo ting van het Japansche leger met twee divisies (de ÖOQOQOQOCXJCXJQOOOQOOiOCXXX) aoaooocso oocxiciocsocsotïociooö 19e en 20e divisie in Korea) te danken.. Op dit voorstel viel eerst het tweede ministerie Sal- onji, maar het vólgende kabinet-Okuma zette den iisch door. Bij liet uitbreken van den wereldoorlog werd dc toenmalige generaal-majoor Tanaka naar Rusland gezonden, van waar hij evenwel reeds in October 1915 terugkeerde om als luitenant-generaal de plaats van onderchef van den generalen staf in te nemen. Sedert dien tijd beeft. Tanaka zich meer en meer aan de politiek gewijd. In het ministerie-Hara, dat in September 1918 aan de regeering kwam, was hij minister van oorlog. In deze positie droeg hij het grootste deel der verantwoordelijkheid voor de Siberi sche expeditie, die ten gevolge van de ontzettende uitgaven uit het geheime fonds veel stof heeft doen opwaaien. In September 1921 trad- Tanaka als minister van oorlog af, maar nam dezelfde functie in het kortston dige ministerie Yamamoto (September 1923 tot Jan. 1924) weder in. In Mei 1927 nam hij ontslag uit dqn militairen dienst om de leiding van zijn partij te aanvaarden.' Tanaka werd in 1920 in den adelstand verheven en verkreeg in 1926 bij keizerlijk decreet zitting voor het leven in het hoogerhurs. DE ROODE TERREUR IN RUSLAND. Volgens berichten van de Russische grens heb ben do laatste dagen weer talrijke executies in de sovjet-unie plaats gehad. De meosten der ongeluk kigen, dio aan dit bolsohewistisch terrorisme ten offer vielen, w'erdoni zonder vorm van proces, over- eeimcoinstig de nieuwe „rechtspleging" de G-epoe, sohuldig verklaard en onmiddellijk daarop neer geschoten. Te Jaroshaw is generaal Perkhuroff, die ©en belangrijke rol speelde^ bij' den opstand van 1918 en mot admiraal Koltsjak tegen de sovjets optrok, ter dood veroordeeld. ïn. Turkestan zijn zes oud-ófficieren van de tsa ristische regime gefusilleerd. Sf .ondergingen twintig monarchisten het zelfde lot; 111 Koersk tien', waaronder prof. Sha- khowsJcl; te Orel drie; te Charkoff vier en voorts n honderdtal, o.w. kolonel Siedletsky, in wit-Rus land. sovjct-agentschap Tass meldt voorts, dat te SimipalateiLsk oon proces begtmnen is tegen de generaals Anjtiehkof en Donissuf. .Reiden worden beschuldigd v,an opet'uid tegen de sovjets in het vönre Oosten, gedurende de jaren 1918—1920. Ralitsky, de chef van de Oekrainsche ogpoever klaarde in eent rede te Odessa, dat heel de Ookrad- toe vol is van spiottnage tfn banditisme.- vijanden van het s^vjet-regimea vermoorden dé ambtenaren en terrorijeoreïi de autoriteiten. EEN BOOTONGELUK. Een Reutertelegram uit Chicago meldt dat twee excursie-booten in het meer van Michigan gisteren zijn gezonken. Verscheidene personen zijn verdron ken, grootendoels kinderen. Het juiste aantal slacht offers kan nog niet opgegeven worden, men spreekt van vijf-en-twintig. Het aantal dooden wordt later op 40 geschat, moe- rendeels vrouwen en kinderen. De boot verging tijdens een storm op het meer, die volgens den kapitein een paniek veroorzaakte. Do passagiers snelden allen naar één zijde van het schip, dat omsloeg. Op het oogenblik zijn 27 lijken geborgen, De kapi tein en de bemanning zijn gearresteerd. DE STORTREGENS EN OVERSTROOMINGEN IN BRITSCH-INDIë. Uit Ahmadabad, 29 Juli. De diluviaansche re gens schijnen thans te minderen, maar een hevige wind die nu opgestoken is, heeft andere onderspoel- de huizen dóen instorten. Officieel raamt men dat er in het geheel 1855 huizen ingevallen zijn en dat cle schade 52.500 beloopt. Er zijn 80 mcnschen om gekomen. HET AANTAL AUTO-ONGEVALLEN TE LONDEN. Gedurende de eerste drie maanden van dit jaar zijn te Londen (zonder de voorsteden) 214 personen bij straatongevallen gedood. Van dezen werden 75 door vrachtauto's, 69 door particuliere auto's, 23 door motorfietsen en 17 door bussen overreden. In het geheel (hadden er 21.342 straatongevallen plaats, waarbij personen werden gekwetst en schade werd aangericht. De particuliere auto's dragen daari aan de grootste schuld: er waren 7483 particuliere, te gen 5349 vrachtauto's bij betrokken. GEEN OORLOGSVERKLARING AAN MOSKOU VAN FRANKRIJK. Enkele "dagen geleden deed in de Fransohe pers een bericht de ronde, dat de Fransche ambassadeur te Moskou, Jean Herbette, bij zijn terugkeer in Rusland zich dadelijk naar Tsjitserin zou hebben begeven oip dezen namens de Fransche regeering mee te deelen, dat men in Frankrijk de communistische agitatie beu was evenals het contact tusschen de propagan disten der bolsjewistische idealen en de vertegen woordiging van de sovjetregeering te Parijs een soort oorlogsverklaring dus, die de „Action Fran- gaise" dadelijk aan den invloed van Poincaré toe schreef, daar „deze alleen in staat is om Frankrijk hot air te geven van oen gansje." Thans is daarop een officieuse mededeeling gevolgd van de Quasi d'Orsay, meldende, dat Herbette geen enkele nieuwe instructie (heeft buiten de algemeeno aanwijzing, telkens als dit noodig mocht zijn, Mos kou te wijzen op de gevaren voor de Fransch-Russi- sche betrekkingen door de bolsjewistische propa ganda. Een démenti, welke het royalistische blad toe schrijft aan Briand en Berthelot, daar „niemand be halve dat stel Frankrijk een haas kan doen zijn!" Welke vriendelijkheden van de „A. F.", die als titel hoven dit commentaar zet: De la bêtise la peur, we^ derom bewijzen hoe moeilijk het is den heeren van het integrale nationalisme naar den zin te maken! TWEE MIJNONGELUKKEN. In de mijn Juliu9 in het Dombrowa-bekken wer den door het instorten van een muur vele mijnwer kers bedolven. Men is met hun redding bezig. Tot nu. toe werden drie dooden en zes zwaar gewonden naar boven gebracht. In een mijn in Niwel (Dombrowa-bekken) geraak ten .door bet breken der koppeling tweehondehd ko lenwagens in beweging. Vier mijnwerkers worden door de wagens meegesleept en gedood. OVERSTROOMINGEN IN ZUID-CHINA, Het Chineesche blad „Sjoenpao" zegt, dat tenge volge van het feit, dat de rivier de Koeling buiten haar oevers is getreden en het land' onder water heeft gezet, te Tsjang-tsjaufoe, op tachtig K.M. ten westen van Amoy, 10.000 menschen zijn omgekomen en honderdduizend dakloos zijn. Zeven districten staan onder water. De oogsten in deze districten ajjn beschadigd. D'e schade zou vijf millioen Mexicaan- sche dollars beloopen. EEN CHOLERA.EPIDEMIE IN PERZIë. Op het eiland Abbadan is een cholera-epidemie econstateerd. Eiken dagi sterven er een tiental i-ersonen. Totnogtoe zijn te Basra vijftien personen gestorven. EEN INBRAAK VERHINDERD. Uit Warschau meldt een Wolff-bericht, dat een aende, bestaande uit zes personen, eergisteravond het plan had beraamd om in de Staatsdrukkerij in te breken, ten einde nieuw gedrukte bankbiljetten ten bedrage van zes millioen zlozy te stelen. Zij werden echter door de politie, toen zij langs oen onderaardsche gang het gebouw wilden binnen komen, gepakt. Een van hen, die zich tegen de po litie \erzette, werd gedood. C^OOÖOCSOaOOiOOiOOSOCSOOOOsOOjO (^0ÖÖ0Ö0CX)0!0(X)CX)CX)C>0C>0(X) GROOTE BRAND. Naar uit-Atliene gemeld wordt is gisteren een der armste stadswijken van de Grieksche hoofdstad door een geweldigen brand geteisterd. De sterke wiind en het houten bouwmateriaal begunstigden de uit breiding van den brand. Vele honderden personen, meest Grieksche vluchte lingen uit Klein-Azië, zijn dakloos geworden, tenvijl er ook dooden en gewonden te bertreuren zijn. De verkoolde lijken van twee kinderen zijn reeds gevon den. een nieuwe bus. Woensdag is te Londen een proefrit geredeen met een nieuwe motorbus van de Londen General van buitengewoon groote afmetingen. De bus is door de Associated Equipment Cy. gebouwd en biedt plaats voor 104 personen. Zij telt twee verdiepingen, door een trapje 'binnen in den wagen met eikaar verbon den. Zij heeft een lengte van 30 voet en rijdt op zes wielen met luchtbanden.

Schager Courant | 1927 | | pagina 11