Alicieci Hlcifs- Mramilt- LniMlil Eerste Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlandsch Nieuws. Opening Zuivelfabriek „De Vooruitgang" te Julianadorp. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woenf/dag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, /orden Adver- tantifin nog zooveel mogelijk in het eerstuitlcomend nummer geplaatst. UitgeversN.V. v.h. TRAPMAN 0 Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 8 maanden f 1.65. Losse nummers 0 cont. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno, inbegrepen). Groote lettors worden naar plaatsruimte borekond, DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. IZittingi van Dinsdag 9 Augustus, VERDUISTERING iVANI VIJFTIG GULDEN. Voor de vacauitie-redhtbanki te Alkmaar1 werden een tweetal zaken behandeld, waarvan de eerste een I \erduisterinp3 betrof, gepleegd door een gewezen slagersknecht J. KL te Kokhuizen ten nadeele van i de islagersweduwe M. aJdaar. Verdachte zou den 13 Mei van dit jaar met een kwitantie, groot f 123.05 naar Urk gezonden zijn, ooi I die aldaar ibiji een Mant van de wed. M. te innen. Hierop had hljl volgens zijn zeggen f 50 ontvangen, zoodat dus nog te betalen bleef f 73.05. Dit wordt echter door verdachte ontkent, tenminste wat betreft het te innen bodrag. Dit zou volgens zijn zeggen f 73.05 hebben bedragen. Later, toen een broer van de (wedufwe op Urk kwam bijl dien bew-usten klant, moest lui te hoor en krijgen, dat deze destijds niet i 50, maar f 100 had afbetaald. Een paar getuigen, die heden niet ver- schtenen zijp, zouden het een en ander kunnen be vestigen. Daarbij bil eek tegelijkertijd, dat van de twee leveranties die in dien tijd. na 13 Mei nog aan Ünk waren gedaan, er door verdachte maar één was opgeschreven. Dit ia niét bepaald in het voor deel van den laatste, maar omdat, zooals boven reeds is gezegd, er twee getuigen niet zijn opge komen. om dit te bevestigen, wordt de zaak voor Dader onderzoek tot onbepaalden datum uitgesteld. EEN ONWILLIGE, Van huis uit is de Hollander behept met een grooten afkeer tegen het afbetalen vam de belasting- 1 penningen en ik zou bijna zeggen, dat de opbrengst yan dwangibevelschriften reeds een belasting op zi'ch zelf is. Maar betaald worden moet het toch, want 1 de Staat is op dat punt onverzadigbaar, en wan neer het niet goedschiks gaat, dan maar kwaadr schiks. Dit ondervond' de 63-jarige brandstoffen handelaar Teunis A, geboren te Harenkarspeil, thans te St. Pancras, ook. Deze was dog schuldig een bedrag van f 5, zijnde de belasting voor zijn hondje. Nochtans wilde hij! nood'e afstand) doen van deze f 5 en de gemeenteveldwachter, Slooten, was reeds vanaf Februari met hem bezig geweest, maar alle voorstel len, hoe welwillend ze ook waren, vermochten niet den onwilligen helastingtoetaJler te bewegen zijn schuld tegenover den staat af te doen. Totdat de 23ste Juni aanbrak en genoemde veldwachter, ver gezeld van den commies bij de belastingen, Kamman, te Warmenhuizen, naar de woning; van A. trok om „beslag te leggen". Zij troffen diens vrouw alleen thuis, maar nadat hiiji gewaarschuwd) was, kwam A. al heel spoedig 'opzetten, doch blijkbaar niet met de allerbeste bedoelingen-. Het kwam' tenslotte zoo ver, dat toen de beide ambtenaren niet verkozen te vertrekken, hij hen beetpakte en de deur uit wilde zetten, onderwijl aan zijn vrouw vragende, hem oven de revolver aan te reiken. Wij overdrijven dus niet, wanneer we zeggen dat A. geen beste bedoelingen had, maar dat A. wèlli een beetje overdreef, bleek wel later, daar hij! zelfs geen re vol/ver in huis had. Enfin, toen de rust een beetje weergekeerd was, koos A. eieren voor zijn geld-, maar de minder voor j deelige kant, die er voor hem aanzat, was. dat de if 5 belasting, door diverse onkosten inmiddels aan gegroeid was tot f- 9, die bijl nu gewillig, neertelde, en er proces-verbaal wegens belemmering van een I ambtenaar in de uitoefening vani zijn functie tegen hem werd opgemaakt. I -De O.v. J-. wil echter -met 't oog op de goede reputatie die A. geniet, ofschoon hij als zeer lastig bekend staat, alsmede door zijp minder goede financieel© omstandigheden, clement zijn en eischt een geld boete van f 15, srutos. 15 dagen hechtenis. Voor den Politierechter. Zitting van Dinsdag 9 Augustus. MISHANDELING VAN EEN GEBREKKIG PER SOON. Het was 's middags alweer mr. Krabbe, die de lei ding had, thans fungeerende als politierechter. Z.Ed. had echter slechts een zaak te berechten en wel contra zekeren Teun V., een visschersman uit Enkhuizen, die op 5 Mei, geassisteerd door zijn broe der Jacobus, zekeren A. Bakker, een gebrekkelijk jongmensch, had mishandeld. Teun was tot f 50 boete veroordeeld en nu tegen dit vonnis in verzet gekomen. Hij was thans in persoon verschenen en beweerde nu, dat Bakker even te voren zijn moeder had mishandeld, Voorts ontkende hi| Bakker aange grepen, op «den grond geworpen en geslagen te heb ben. Teun had echter met zijn verzet weinig sücces, daar het gewezen vonnis werd bekrachtigd. EEN NIEUWE KWARTJE SVINDERSTKtlC. Vrijdagmiddag is te Rotterdam een buitenman het slachtoffer geworden van een nieuwe kwartjesvin derstruc, eenigermate een variant op hét beruchte j „een-twee-drie-Klaver aas." Drie bekende l-eden van het vermaarde Gil-de, een Hagenaar en twee Rotterdammers hebben de truc m de laatste dagen niet zonder succes in toepassing gebracht, weshalve een algemeene waarschuwing en ontmaskering niet overbodig zullen blijken. De heeren plegen bijeen te komen in café's, op j markten of bij verkoopingen, kortom overal waar iets te doen is, en het publiek gemakkelijk samen- Komt. Vrijdagmiddag dan vervoegden zich twee der heeren m een pakhuis aan de Rechter Rottekade, waar een motorfiets te koop was. r w^rd langen tijd onderhandeld, maar over den pnjs kc men het maar met eens worden. Onderwijl kwam nummer ei?7ifn0Kn^J ^8t gezelschap voegen, die den eigenaar koop bood kameraden ^eren cigarettenkokers te Woensdag 10 Augustus 1927. 70ste Jaargang No. 8097. SCHEER COURANT. Groep van deelnemers aan de openingsplechtigheid. Zittende: de bestuursleden. Opening Zuivelfabriek „De Vooruitgang" te Julianadorp. De eerste melkwagen aan het melkontvanglokaaL Ook nopens dit artikelbleek overeenstemming uiterst moeilijk, zoodat no. drie ten laatste op het idee kwam, om op een geheel nieuwe en zeer inte ressante manier om het, bezit van zoo'n koker te spelen. Voor den dag kwamen een keurig met groen laken bespannen houten plankje, waaromheen een rand, een klein nikkel kogeltje en drie halve note doppen. De „uitvinder" liet het balletje langs den rand loopen, plaatste de 3 notedoppen eensklaps op het plankje en de aanwezigen mochten raden onder welke dop zich het nikkelen kogeltje bevond. Een der heeren raadde onmiddellijk goed, won den cigarettenkoker, en jaarna, in korten tijd een bedrag van f 150, dat nummer 3 prompt betaalde, echter onder het uitstooten van zulke hartgrondige jammer klachten over zijn -deveine, dat bij geen der omstan ders het vermoeden van een afgesproken comedie is opgekomen. Alles ging zoo eerlijk en was zoo ge makkelijk te controleeren, dat het „boertje van bui ten" eindelijk ook zijn kans waarnam, en na een kleine winst in het eerste spelletje, binnen 10 min. f225 kwijt was, waarna de heeren zich naar ver schillende zijden verwijderden. Naar men meedeelt, is de truc, waardoor een vreemde nooit de notedop kan raden waaronder zich het kogeltje bevindt, eenvoudig deze, dat het zich na het einde van het spel onder geen enkele van de drie notedoppen bevindt. De uitvinder heeft n.1. een langen nagel aan zijn pink, en bij het plaatsen der doppen weet hij het balletje tusschen dien nagel en, den top van zijn pink te doen verdwijnen om het balletje weer op dezelfde wijze neer te leggen on der den dop dien hij daarna oplicht om het balletje te vertoon en DE REIS VAN KONINGIN EN PRINSES. Uit een stuk uit Oslo aan de Tijd d.<L 4 Auguetui ontleeaien wij het volgende: Er stond in alle kranten, dat Hare Majesteit de Koningin van Nederland met Prinses Juliana een toe- ristenreis door Noorwegen zou maken. Incognito. Absoluut incognito. Maar tegelijk kreeg het publiek een heel relaas van -het Koninklijk reisplan, waar de Koninklijke familie wel en waar ze niet zou zijn, dat ze zus en niet zoo wenscht te reizen. En dat Hare Majesteit niet als vorstin, maar als barones van Buren reisde. Dat de koninklijke hoogheden met den buitenland- schen trein zouden komen ter een en twintigste ure en twintig minuten. In alle kranten stonden de portretten van Hare Majesteit en van de Prinses. Gevolg was, dat op het stationsplein honderden nieuwsgierigen hen afwacht ten. En spoedig had men Hare Majesteit ontdekt. Toen begon de tocht door de stad, gevolgd door een massa menschen en stuurlooze politieagenten, heel brave menschen, die gemoedelijk tusschen de massa in een kring rondom Hare Majesteit doelloos heen- zworven. Hare Majesteit hulde haar aangezicht in hare pels en zocht links en rechts een uitweg. De prinses wend de en keerde zich en zag beurtelings licht verstoord naar de cortège, wisselde af en toe een woord met haar moeder en glimlachte dan weer. Maar ja, het werd nu toch te bont De politie, het stuur heélemaal kwijt, begon met auto's te doen stoppen, dus werd de attentie nog al maar meer op het geval -getrokken. Van het incog nito was geen zweem meer over. Het vorstelijk gevolg en de Nederlandsche gezant volgden gedwee en lijdelijk. Toen op 'n paar droschken af. Om het volk met eem list kwijt te worden. Maar dat hielp niet De politie deed een paar pogingen om het volk tegen te houden, maar een gemoedelijk schouder ophalen gaf duidelijk te kennen, dat zij of zich mach teloos voel-de of te goed van (hart was om de Noren het incognito te doen respecteeren. Eindelijk wisten H.M., de Prinses en het gevolg om den hoek van een straat te verdwijnen en kon de politie de straat afzetten. De massa hoopte zich op en bleef van uit de verte de Koninklijke hoogheden gadeslaan. Mogelijk dat men dacht, dat zij in een of ander patriciërshuis in de straat zouden verdwijnen. Ik maakte een boog om de „ongewapende" macht heen, twee hoeken om en daar kwam het Koninklijk gezelschap heel rustig de straat afgewandeld. Maar ja, er waren er meer even slim als ik, hoewel niet zoo heel veel. En die geen argwaan koesterden, wer den op 't geval dioor zwremende politieagenten wel attent gemaakt. Plots groeide het gevolg weer aan. Politie kwam geloopen en probeerde de menschen te overtuigen, dat de vorstelijke personen incognito reisden. Maar een politiemanshart is ook niet van steen en de een na den ander sloop door het cordon, twee politiemannen gevormd, heen. De andere wa ren nog bezig de massa in de verte vast te houden. Toen wilde ik als Nederlander geen verdere schuld aan £e hinderlijke vervolging meer hebben. Ik zond uit de verte een stillen groet en en wensch voor een gelukkige en aangename reis na en ging naar huis, hopend, dat de Koningin en de Prinses/op het sta tionsemplacement in den specialen trein een goeden nacht mochten doorbrengen en verder op reis meer succes met haar incognito..

Schager Courant | 1927 | | pagina 1