Nagekomen Berichten. dien die noodig is om den heer Sterkman aan een betrekking te helpen. De voorzitter zegt, dat die medewerking zeer zeker zal worden verleend en het doet spr. genoegen dat de zaak naar aller tevredenheid is opgelost. Het ontslag wordt met algemeene stemmen eervol verleend. Van de R.K. Militaire Vereenigdng te Amersfoort is een verzoek ingekomen om een subsidie van f 15 voor het R.K. Militair Téhuis. B. en W. hebben alle waardeering voor het streven der vereeniging, maar durven niet voorstellen op het verzoek gunstig te beschikken. In bijna alle garni zoensplaatsen zijn 1 of 2 militaire tehuizen en men zou dus niet weten waar men belandt, Zonder bespreking wordt overeenkomstig het ad vies van B. en W. besloten. Straatverlichting in den Oostpolder. Nu de Oostpolder zijn clectrisch licht krijgt, stel- j len B. en W. voor in den Oostpolder een viertal lan taarns te plaatsen, n.1. hoek Veerweg, bij de tram, hoek Middenweg en hoek Lotweg. Het P.E.N. ver langde bij overdracht van het G.E.B. 10 lantaarns. 'De heer Rezelman had begrepen dat de leiding van den Oostpolder in verbinding zou komen met het net hier. Stpr. zou dat ook goed vinden, omdat het net hier wel eens te zwaar belast schijnt te zijn en dan zou dat op die manier in orde komen. De voorzitter zegt, dat als die wenschelijkheid blijkt in de toekomst, aan den wensch van den heer Rezel man zal worden voldaan. Met algemeene stemmen wordt besloten de lan taarns te plaatsen. Van adresseermachine naar vastrecht praatje. B. en W. stellen voor om ten behoeve van het elec- triciteitsbedrijf een adresseenmachine aan te schaffen. De voorzitter licht toe, dat deze aanschaffing voor deel voor het bedrijf zal opleveren. De machine is noodig voor het maken van quitanties. De kosten be dragen met inbegrip van diverse benoodigdheden f329. De heer Jonker vraagt of de aanschaffing werkelijk voordeel zal opleveren, op welke vraag de voorzitter bevestigend antwoordt en erbij voegt dat sedert Jan. 60 nieuwe aansluitingen bij gekomen zijn. De heer Jonker maakt een opmerking over het vast recht tarief, wat voor den heer Van der Ham aanlei ding is er op te wijzen, dat er menschen zijn die mee- nen, dat waneer ze met het verbruik van stroom dit jaar zuinig zijn, dit invloed zal hebben op hun vast recht tarief voor volgend jaar. Spr. acht hetge- wenscht, dat in het openbaar gezegd wordt dat dit niet 't geval is, want anders zou dit 't volgend jaar een teleurstelling geven. De voorzitter zegt, dat een dusdanige bezuiniging voor die menschen alleen schadelijk kan zijn, om dat ze dan niet zullen komen tot een stroomverbruik tegen 10 cent. Het vastrecht zal er voor volgend jaar geen invloed op (hebben, evenmin als een grooter ver bruik door ziekte bijv., (het vastrecht-tarief zou ver- hoogen. Alleen bij uitbreiding zal er wijziging in het vastrecht-tarief komen. De heer Jonktr vraagt nog een inlichting over het vastrecht-tarief voor nieuwe aansluitingen en daarna wordt zonder hoofdelijke stemming de voordracht van B. en W. aangenomen. De nieuwe eigendommen der gemeente en de bestemming ervan. i Aan de orde komt nu het voorstel van B. en W. tot aankoop van eigendommen van erven wed. C. WaihoerJimmink. De voorzitter zegt, dat in geheime vergadering tot aankoop van die eigendommen was besloten en een maximum bedrag was genoemd. Wij zijn nog beneden dat bedrag gebleven. Spr. leest het voorstel voor, zoo als bet ter goedkeuring naar Ged. Staten zal worden gezonden het blijkt dan dat het bouwterrein zal worden gebezigd voor het bouwen van heeremhuizen, een ander gedeelte voor uitgifte ingevolge de Land- arbeiderswet. De kosten van het geheel bedragen f22388.76, bui ten welk bedrag is gebleven het perceeltje dat, na aankoop tegen aankoopsprijs aan dan beer Rezel man is overgedaan. De heer Rezelman betuigt zijn dank, dat de ge meente bedoeld perceeltje zonder prijsverhooging aan hem heeft overgedragen. De Voorzitter daarentegen betuigt 'sraads dank aan den heer Rezelman voor diens activiteit en be reidwilligheid bij den aakoop betoond. Het doet spr. genoegen dat de .gemeente den beer Rezelman ter wille heeft kunnen zijn. De heer Van der Ham zegt, dat zijn fractie er vlak voor is deze eigendomlmen aan te koopen voor de gemeente, maar in het ontwerp-besluit worden de bèdoelingen van dezen aankoop reeds opgenoemd. Het zal de vraag zijn of zijn fractie bet met die be doelingen eens is en daarom zegt spr, dat, indien voor den aankoop wordt gestemd, men toch zeker niet gebonden is wat betreft de bestemming der eigen dommen. De Voorzitter zegt, dat later over de bestemming zal worden gesproken. De beer Keuris onderschrijft de woorden van den. heer Van der Ham en zegt, in geheime vergadering er reeds op te hebben gewezen, dat de huid niet moet worden verkocht vóór de beer geschoten is. De Voorzitter herhaalt, dat alleen de goedkeuring gevraagd wordt van den Raad om de eigendommen aan te koopen. De Secretaris licht toe, dat de omschrijving in het besluit uitsluitend dient voor Ged. Staten. Dl© heer Keuris vindt dit goed, maar we moeten weten wat we aan elkaar hebben, Het is den Raad bekend dat zijn fractie ook geijverd heeft voor de zen aankoop. Zonder hoofdelijke stemming wordt tot den aan koop besloten en de Voorzitter feliciteert den Raad met dezen aankoop. Het heerenhuis bestemd voor ambtswo ning voor den burgemeester. Een Tehuis voor ouden van dagen. B. en W. vragen vervolgens machtiging tot het maken van plannen tot verbetering van het aange kochte heerenhuis, teneinde dit te kunnen bestem men als ambtswoning voor den burgemeester. De» Voorzitter zegt, dat dit dus reeds één bestem ming is, waarvoor de machtiging van den Raad wordt gevraagd. Vinden de heeren goed, dat het huis voor ambtswoning van den burgemeester wordt be stemd, dan vragen B. en W. machtiging advies van een paar architecten te vragen. Zooals bekend ver zakt het huis, het regent van voren in en de inrich ting van het huis is niet zooals een dergelijk huis behoort te zijn. De heer Koorn vraagt, of nu daarvoor direct een paar architecten noodig zijn. We weten dat die klan ten duur zijn. Kan nu niet de zuinigheid worden be- trahet? En is de gem.-opzichter niet machtig ge noeg om die plannen te maken? De Voorzitter zegt, met een paar architecten te bedoelen de heer Dekker als gemeente-opzichter en het vragen van advies aan een architect en dat is noodig. De beer Jonker: Zouden we het huis eerst niet kunnen bekijken? De heer Keuris zegt, dat zijn fractie ook in dien geest heeft gesproken. De Voorzitter vindt dit een heel goed idee en de Raad zal straks deze nieuwe gemeente-eigendom men in oogenschouw nemen. De heer Kuiken zegt, dat de woning toch zeker goed is ingericht, 'het is toch een heerenhuis, zeker wel naar de eischen des tijds ingericht, van buiten rfiet bet er goed uit. De heer Stammes: Dat hangt van de opvatting der menschen af. De heer Kuiken: We moeten blij wezen, dat we zoo'n goed huis hebben, mJaar ik hoop niet, dat er nu ..uizenden bijkomen. De heer Van der Ham, lachend tot den heer Kui ken: Er komt wel een duizend of vijf bij. De heer Van der Ham zegt, dat hij zeker aan de voorgestelde bestemming zijn stem zal geven en wijst er op, dat de gemeente voor een betrekkelijk ge ringe som een ambtswoning voor den burgemeester kon krijgen, voor een geringer bedrag dan wanneer eerst een terrein zou moeten worden aangekocht en dan een buis zou moeten worden gebouwd. Spr. wijst er op, dat we het oog moeten hou'den op de toekomst en het kan gebeuren, dat er bier weer een predikant komt en de burgemeester dus zijn tegen woordige woning zou moeten verlaten. Wat nu betreft het 2e gedeelte van het voorstel, het maken van plannen door een architect, spr. vindt dit goed, maar spr. wil dan tevens wijzen op de andere terreinen en herinneren aan de vingerwij zing die hij reeds heeft gegven, nl. dat nu de gelegen- iheid bestaat tot het bauwen van een Tehuis voor ouden van dagen. Spr. zegt, dat dit nu een punt is om in overweging te worden genomen. In het eene geval, ambtswoning burgemeester, handelen we in het belang der gemeente, in het andere geval, in het belang van de ouden van dagen. We hebben een flinke, niet arme gemeente, maar ten opzichte van het bezit van een Tehuis voor ouden van dagen, ko men we bij andere gemeenten ten achter; misschien zijn we ze dan ten aanzien van overdekte speel plaatsen vooruit. De Voorzitter zegt, dat hij het idéé van den heer Van der Ham bij het Armbestuur zoowel als bij B. en W. in bespreking zal brengen. Die beer Keuris verklaart zich homogeen met de woorden van den beer Van der Ham en zegt, dat in besloten vergadering zijn fractie heeft gezegd, dat •het huis mogelijk zou kunnen dienen voor Tehuis van ouden van dagen, Er is toen gezegd, dat het zou worden een burgemeesterswoning en dat von den wij ook goed, mits er evengoed zou gezorgd worden voor een Tehuis voor ouden van dagen. Spr. meent, dat beide zaken aan elkaar zijn verbonden. De beer Stammes: Neen, neen, dat gaat niet goedl De Voorzitter: Het zijn 2 verschillende dingen. De beer Keuris: Ze zijn voor ons toch aan elkaar verbonden. De beer Van der Ham zegt, dat zij de stichting van een Tehuis voor ouden van dagen niet als voorwaar de stellen, om aan het heerenhuis de bestemming als ambtswoning voor den burgemeester te geven., maar toch zullen zij op prijs stellen als B. en W. in niet te verre toekomst met plannen voor de stichting van een dergelijk Tehuis zullen komen. De Voorzitter zegt, reeds te hebben gezegd, dat bij als voorzitter van bet Armbestuur deze zaak bij het Armbestuur aanhangig zal maken. De heer Koorn is het eens met den heer Van der Iiam, Ook spr. heeft gevoeld voor een Tehuis voor ouden van dagen en bij de besprekingen over den aankoop heeft dit vooruitzicht bij spr. den doorslag gegeven. Vandaar dat spr. het toejuicht dat dit weer in bespreking wordt gebracht. Den heer Van den Berg valt het op, dat hij nu niet anders hoort spreken dan over een Tehuis voor ouden van dagen, terwijl dat toch bij de eigenlijke bespreking in geheime vergadering heel in 't klein is aangeraakt. Wel is heel wat gesproken over het land, ingevolge de landarbeiderswet en over den aan koop van het heerenhuis en toen is heel in 't klein door den heer Van der Ham genoemd de stichting van een Tehuis voor ouden van dagen. En thans lijkt het wel of dit het heele doel van den aankoop is geweest, tenminste de heer Koorn zegt al, dat dit bij bem den doorslag heeft gegeven. De heer Koorn: Zeker, en ik heb ook genoemd het huis van Preijde. De heer Keuris beaamt dit. De heer Van den Berg: In de geheime vergade ring is het niet genoemd. De heer Stammes herinnert er aan, dat het be sprekingen waren in geheime vergadering. De heer Koorn: Daarom heeft me zeer verbaasd dat courantenberichtje. De heer Stammes: Neen, hoor. Die heer Keuris: Daarin werd ons dank gebracht Zonder hoofdelijke stemming wordt de gevraagde machtiging aan B. en W. verleend. Een tijdelijke geldleening van f71.000. De Voorzitter zegt, dat de heeren zullen begrijpen dat zoo langzamerhand een geldleening noodig zal zijn. ümldat de juiste bedragen nog niet bekend zijn, stellen B. en W. voor een tijdelijke geldleening van hoogstens f71000 te sluiten, tegen ten hoogste 5^ De gelden zijn noodig voor: Aanbouw lokaal R.-K. school f20.000, overdekte speelplaats Christelijke schóól f 2000, idem 3 openbare scholen f 5000, uitbrei ding electrisch net Oostpolder f20.000, arrestanten- lokaal f 1500, aankoop eigendommen erven Wed. W aiboer f 22,500. De heer Komen vraagt, of er kans is dat van deze uitgaven iets uit de gewone middelen wordt be taald. De Voorzitter zegt, dat uit de gewone middelen reeds moeten worden betaald rente en aflossing en spr. ontraadt meerdere betaling uit gewone midde len, omdat men anders zal vervallen in de oude fout, het sluiten van kasgeldleeningen. Zes jaar geleden betaalde de gemeente f 1000 aan rente voor kasgeld leeningen, terwijl we nu wel hebben gehad dat we f 1000 rente maakten. Wel denken B. en W. niet mleer, zooals zij wel eens gedaan hebben, aan een schuldvrije gemeente. Het is de commissie die de rekening heeft nagezien, bekend, dat de schulden der gemeente bedragen eventjes f20.000, terwijl we; dan nu weer gaan leenen. Het voorstel van B. en W. wordt met algem.eene stemmen aangenomen. Een suppletoire begrooting voor 1927 wordt vast gesteld tot een bedrag van f74657.35. B. en W. stellen voor, om de jaarwedde van den doodgraver uit te betalen tot 1 October 1927. Door een zoon van den overleden doodgraver zal gezorgd worden voor het werk op de begraafplaats, uitgezonderd dan bet begraven. Onderwijl zal een oproeping ter voorziening van de vacature worden geplaatst. De beer Van der Ham vraagt, hoeveel het, pensioen voor de weduwe Jansen bedraagt. De Voorzitter antwoordt van f600 per jaar. Het voorstel van B. en W. wordt goedgevonden. Telefonische aansluiting van één der veldwachterswoningen. Bij de rondvraag bepleit de heer Jonker het tele fonisch aansluiten van één der woningen van de,° gemeente-veldwachers: Spr. noemt bijv. het uitbre ken van brand, in dat geval is het telefonisch kun nen waarschuwen van de politie van belang. De Voorzitter juicht dit idee toe, vooral tijdens de ongesteldheid van Hartog. Alles is thans aan Teute link opgedragen, voor gemeentediensten heeft spr. weinig aan den rijksveldwachter. Braaf doet nog wel eens dienst, maar die heeft het toch al druk. Spr. zou dus die telefonische aansluiting op prijs stellen, voorloopig dan tijdens de ongesteldheid van Hartog. De heer Komen wijst er op, dat het weer een uit gaaf is die jaarlijks terugkomt. Het woonhuis van iiet hoofd der politie is telefonisch aangesloten, het gemeentehuis, de woning van den brandmeester, ei* is dus alle gelegenheid om de politie te waarschu wen en spr. vindt het nu niet noodig om verder af te da'en. De Voorzitter wijst op de gevallen, dat er iets in den Oostpolder of te Breezand gebeurt. Spr. heeft maar één veldwachter en als voorbeeld noemt hij de doorstrooming, toen heeft spr. het werk moeten doen en al wil hij dat nu met pleizier doen, het is toch niet prettig dat het noodig is. De heer Jonker acht het vooral gewenscht bij het uitbreken van brand. De heer Kuiken meent, dat dit zoo zelden voor komt. De heer Jonker zegt, dat het toch een paar keer is voorgevallen, dat de politie niet werd gewaarschuwd, en dat is voor de politie ook niet prettig. Op de vraag, wat de kosten bedragen, krijgt de heer Kuiken tot antwoord, f 40. De heer Jonker meent, dat de aansluiting voor 5 jaar moet worden genomen. Ook de heer Koorn bepleit de wenschelijkheid van deze telefoonaansluiting. Een anclor geluid laat de heer Kuiken hooren, af standen bestaan er tegenwoordig niet, er zijn zoo veel auto's en motorfietsen en anders trap je maar op de fiets naar de politie. Do heer Keuris gelooft wel, dat een voorloopige aansluiting mogelijk is, want de aansluiting is later wel aan een ander over te dragen. Goedgevonden wordt, dat voorloopig één veld wachterswoning telefonisch wordt aangesloten. De heer Van den Berg heeft Maandagmorgen de convocatie dezer vergadering ontvangen en verzoekt spoediger toezending. De Voorzitter belooft, dat indien de convocaties weer Zaterdags uitgaan, ze dan zullen worden be zorgd. Een aisoheid. De Voorzitter doet thans mededeeling van het vol gende ingekomen schrijven van den heer Bakker: Daar deze vergadering zeer zeker de laatste zal zijn van den ouden Raad, welke dan toch voor onder- geteekende wegens vertrek uit de gemeente de laatste zou zijn, voel ik mij ton zeerste verplicht U mijn dank te brengen voor de sympathie, welke ik gedurende mijn raadslidmaatschap van U allen heb ondervonden. Moge het uwen geachten Voorzitter gegeven zijn, nog lang in uw midden als voorzitter de vergade ring te le'den en gij onder zijne leiding evenals tot dusver op de meest vriendschappelijke wijze, nog vele goede besluiten nemen in bet belang van Anna Paulowna. Uw aller vriend, G. BAKKER. De Voorzitter beantwoordt dit schrijven als volgt: Wanneer de heer Bakker dankt voor de sympathie, tvelke hij steeds van uwen Raad heeft ondervonden, dan is het wederkeerig zeker de geheele Raad, die den heer Bakker dank brengt, voor zijn prettigen omgang, zijn steeds vriendelijke verhouding en voor zijn zeer gewaardeerde samenwerking. Do heer Bakker werd 2 Juni '21 als lid van den Raad geinstalleerd en was het niet, dat zijn aanstaand ver trek uit deze gemeente hem dwong als raadslid af te treden, ik twijfel er geen oogenblik aan, of de heor Bakker zou, evenals gij allen, behooren tot den ;n September optredenden nieuwen raad. De beer Bakker was één van die leden, die nim mer vroeg, wie een voorstel gedaan bad, doch vond hij het in het belang der gemeente, dan steunde hij dat, onverschillig van wien dat kwam. Ik dank den heer Bakker dan ook voor bet vele dat hij in het be lang dezer gemeente gedaan heeft en was het vooral de geheelonthouding die in den heer Bakker steeds eon warm pleitbezorger vond. De vriendelijke woorden welke de heer Bakker aan mijn adres heeft willen richten, hebben mij zeer aangenaam getroffen, en weet ik mede uit Uw aller naam te spreken wanneer ik den heer Bakker met zijn gezin in zijn nieuwe woonplaats alle goeds toe- wensch en hem de verzekering geef, dat wij aan hem hier steeds een aangename herinnering zullen be houden. Een hartelijk applaus gaf uiting aan de instem ming van den Raad met het gesprokene door den voorzitter. Hierna sluiting. PLANTENZIEKTENLEER. 252. Het nadeel van te dichten stand door tusschenbouw. Wanneer men een fruittuin of boomgaard aanlegt, is men niet het eerstvolgend jaar aan een opbrengst toe. Zelfs met het verschijnen der enkele eerste vruch ten verstrijken, meermalen enkele jaren. Het logt dus voor de hand, dat zij, die boomgaard of fruittuin aanleggen, er op bedacht zijn om door tusschenbouw van groenten, aardappelen, aardbeien enz., de exploi tatiekosten to dekken. Zelden wordt hierbij echter maat gehouden, zoodat de jonge vruchtboomen en -struiken meer of minder door dien tusschenbouw te lijden hebben. Zoo ziet men in een jongen bessen- aanplant nogal eens, dat te lang aardappelen en suikerbieten worden verbouwd, waarbij dan te dicht bij de struiken wordt gezaaid en gepoot. Gedurende de groeiperiode verstikt dan vaak het bessenblad, ter wijl bij de oogst bet wortelgestel meer of minder te lijden heeft door 't afsteken. We weten zeef goed, dat in de eerste jaren de exploitant de opbrengsten vaak hard noodig heeft, doch het is nu eenmaal onont koombaar, dat een paar sobere jaren moeten worden doorgemaakt: le nog geen fruit, 2e vaak geen half beteeld veld van tusschengewas. Dus zooals ik zei: een paar sobere jaren moeten worden doorgemaakt. Gaat men toch zijn gang met strengen tusschenbouw, dan komt men voor toestanden, zooals ik in den af- geloopen herfst aanschouwde, waar in een jonge boomgaard met perenstruiken tusschenbouw van ra dijszaad was uitgeoefend. De struiken, welke reeds 5 a 6 jaar oud zijn, stonden in den afgeloopen zomer vrijwel verborgen tusschen de hoog opgegane zaad- stengels. En waar het hier peren betreft, die onder dergelijke omstandigheden gevoelig zijn voor aan tasting van Gloeosperium en Septeria, trad in Sep tember pyricola bier in Juli reeds zoodanig op, dat in die maand de struiken vrijwel bladerloos ston den de vruchten niet een vierde van de grootte kre gen cn door smakeloosheid niet meer waard waren, dan om voor de varkens te worden geworpen. Mogen dergelijke feiten voorkomen, dat anderen dergelijke schadelijke gevolgen ondervinden door te ■streng volgehouden tusschenbouw. Wortelluizen. Verleden jaar zomer werd mij door iemand ge vraagd, wat die „wittigheid" kon zijn die zich in zijn bouwland vertoonde, waar hij dat jaar koewortels had verbouwd. Ik begaf mij naar het veld en ont dekte daar de bedoelde wittigheid, tot wel op een diepte van 30 c.M. Het verschijnsel leek mij vreemd en ik zag de met witte vlekken bezette kMkluiten bij oppervlakkige beschouwing voor zwamdraden aan. Bij opzending naar Wageningen echter bleek, dat het geen zwamdraden waren, doch was, door wortelluizen afgescheiden. Opmerkelijk was dat het stuk veld, waar de wortelen hadden gestaan, bizonder dicht en kleverig was, zoodat het bij doorbreking der kluiten was, alsof deze door zwamweefsels zoo elasties waren. De onmiddellijk aan het wortelenveld grenzende stukken, waar kool, boonen en andere ge wassen groeiden, waren betor van structuur on ver toonden niet de waspiekken. De wortelen, die er groeiden, waren bizonder klein, wellicht ten deele door de dichte bodemstructuur, anderdeels tengevolge van het optreden der wortelluizen. Op sla, andijvie en bessenwortels had ik meerma len wortelluis aangetroffen, doch op „wortelenwor tels" zag ik ze niet eerder. Waar ik ze dan op die andere wortels waarnam, liet de bodemstructuur niet te wenschen over, zoodat de dichte structuur in het onderhavige geval niet als oorzaak mag worden be schouwd. Voor bestrijding der wortelluizen is moeilijk iets met succes toe te passen. Tot nog toe is misschien het beste middel wisselbouw, daar waar dit mo gelijk is. J. MAARSE, Correspondent v. d. Plantenziektenk. Dienst, Schellinkhout MET EEN MOTORRIJWIEL TE WATER. Gistermiddag is een 24-jarige verzekeringsagent, doordat een band van zijn motorrijwiel sprong, te gen een talud van den Maresingel gereden, over den kop geslagen en in het water terecht gekomen, waar hij onder zijn motorrijwiel kwam te liggen, meldt de „Msb." Na ongeveer vijf minuten is hij op gehaald. Hij was toen bewusteloos. Nadat met zuur stofapparaten ongeveer drie kwartier vergeefs kunst- matige ademhaling was toegepast, is de man naar het academisch ziekenhuis overgebracht, waar men tot ongeveer vijf ur bezig is geweest de levensgees ten op te wekken, echter zonder resultaat. DRIE VERDACHTEN GEARRESTEERD. Uit Oudewater, 23 Aug. Drie van de vier ver moedelijke daders van 'de inbraak in het spoorweg station alhier, gepleegd in den nacht van 30 April op 1 Mei jl.1., zijn thans gearresteerd. De vierde houcft zidh in het buitenland op. Zooals men zich herinnert is de stationsbrankast, inhoudende ruim f1200.—, door de dieven mede genomen. Volgens verklaring van een der verdach ten werd de brandkast bij Schiedam in de Maas geworpen. OCEAAN VLIEGERS. Nu de weert oeatanden verbeteren, «a de Weer berichten uit den Atlantischen Oceaan gunstiger worden, is het waarschijnlijk dat de OoeaanvEer- gers weldra een kans zullen wagen. Kapitein Courtney hoopt binnen twee of drie dagen te vertrekken en Hamilton Lincoln zal, naar verluidt, morgen al opstijgen voor zijd tocht ma.ar Canada. Hij zal vertrekken van Jjgfc lipavon-vlieg veld in WÜtshire en niet uit Dublin, gelijk h|f eerst van plan was. De Canadeesche vliegers kapitein Tully en lui tenant Medcalf wachten nog slechts op goed weer voor hun tocht van Londen, in Ontaria naar Lon den in Engeland. UIT WANHOOP. 'Te Rastenburg in Oost-Pruisen heeft de vrouw van een machinist na een twist met haar man, haar vier kinderen in een vijver verdronken en d^.a.rn^ zelfmoord1 gepleegd. KRUITFABRIEK IN DE LUCHT GEVLOGEN. JEhst gebouw van een kruitfabriek te Curatall bij Sagunto in Spanje is dioor een ontploffing! ga- hooi vernietigd. Lr zijn drie menschen om; het lo ven gekomen; twee zijn er zwaar gekwetst.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6