een vast Werkman, RAAD HARENKARSPEL. Schager Leesbibliotheek Het nadeelig saldo der Gemeenterekening van 1926. Ter Waarschuwing. Advertentiën. een nette Werkster. Te koop: in een (hdn'deriaag ligt. Maar (het geweldigst is bet tafercol van de drie soldaten, in bet open velLd, jbijeengehurkt in een granaatkuil, met telkens bet inslaan van andere 'projectielen om 'ben heen, zoo dat fonteinen van aarde omhoogspuiten. Het is on-' geloofüjk, dat diergelijke ta-fereelen voor de füüm kunnen worden saamgesteld. Door do oorlogsbeelden heen is een liofdsgeschie- donisje gevlochten van een millionnairszoon uit Amerika met oen Franscb boerenmeisje, dat tot de hoofdzaak niets afdoet, maar een liefelijke noot vormt te middden van de ruwheid van don krijg. Het Leeuwarder Nieuwsblad schrijft het volgende: Met groote verwachting waren we naar de Cinema gegaan oimi „De Groote Parade" te zien, waarvan wo zooveel reeds geboord en gelezen hadden eii velen waren gelijk! wij, want bet theater was geheel uitverkocht;. En nu we onze indrukken moeten neerschrijven, zouden we alleen wil'len zeggen: ancnschen, gaat dit stuk zien; zie desnoods voorbij de bijkomstigheden .doch lei óp de hoofdzaak, den massiumenschenmoord en als ge nog ooit in een oorlug iets moois of verhevens hebt mogen zien, dan zult ge nu wol voorgoed daarvan genezen zijn. Do oorlogspsychose moet wel een wonder iets zijn, want dat men na den grooten wereldbrand nog steeds bezig, is allerlei nieuwe moordtuigen uit te vinden, blijft een raadsel. „De Groote Parado" teekent U in het tweede ge deelte al de gruwelen van den oorlog in schrille kleuren. Menigeen wordt de aanschouwing ervan te machtig en gelukkig gezien is het van den be kwamen regisseur Iiing Vidor, dat 'hij door vaak geesiiue trekies de film verlucht, wanneer de tra giek U ai te zeer zou aangrijpen. Inderdaad' een bijzondere film, waard om gezien te worden. OPVOLGSTER. Aan het post- en telegraafkantoor alhier wordt met ingang van heden geplaatst als leerling-telefoniste, mej. Jiramink van Alkmaar, ter vervanging van mej. Middelkamp, die naar Alkmaar is overgeplaatst. DE PAARDENVERLOTING. Op de verloting der October-Paardenmarkt is we derom do Koninklijke goedkeuring verkregen. "Uit het Raadsverslag van gisteren hebben onze 'lezers kunnen zien, dat de verschillende rekeningen der Gein een teh uish o uding- voorloopig zijn goedge keurd' en is pns daarbiil ook gebleken, dat de ge meenterekening over 1926 sluit met een nadeelig saldo van ruim 3700. Daar dit tegen de verwachting is (de verwach ting was n.L dat de rekening vrijwel zou sluiten), zijn wij eens op kondschap uitgegaan, waaraan deze tegenvaller is to wijten, en als resultaat daar van kunnen wijl dan mededeelen, dat verschillende uitgaafposten door B. en W. meer of minder be langrijk zijn overschreden, d.w.z. dat er meer op di.e iposten is uitgegeven, dan de begrootingi aangaf, en wel zonder dat de Raadi die hoogere uitgaven heeift gevoteerd. 1 Wiji zullen de belangrijkste noemen, en daarbij vormeiden hot bedrag, dat meer is u i tg e ge loven dan begroot was. Bedrag der overschrijding, f 108.25 f 135.811$$ f371.57 Kosten van vergaderingen Onderhoud huizen, enz. Onderhoud straten, pleinen, enz. Onderhoud wandelplaatsen en plantsoenen -f 365.46 Gemeentereiniging Verzekering, pensionneering enz. van personeel Bijdragen ingevolge de Nijverheids onder* wijiswet Uitgaven voor volksfeesten Kosten van ziekenverpleging, Kosten krankzinnigen Inkoop van pensioenen Dag,- en weekgelden Kosten eierveiling Jaarwedden onderwijzers U.L.O, Ondersteuningen in geld Rente Kasgeld Kosten verbetering Dorpen f313.42 £94.78 f758.73 f 114.79 f922.50 f219.67 f348,- f 1006.87$$ f 829.70$$ f209.07 i 1813.19$$ f374.18 f 635.50 Tezamen aan overschrijdingen de respectabele som van f 8800.waarin de Raad niet vooraf gekend' is. Men zou zich kunnen afvragen, wat voor nut dan een .sluitende begrooting eigenlijk nog' heeft? Wcli mag het verwondering baren, dat geen der. Raadsleden zich geroepen heeft geacht, op deze he la rig rijke overschrijdingen te wijzen. Het is toch duidelijk, dat op deze wijze aan de rechten en de controle van den Raad op ernstige wijze wordt te kort gedaan? W e begrijpen zeer goed, dat niet al tijd' de overschrijdingen zijn te voorkomen of te voorzien, (maar in de mate ails ditmaal! op verschiL- lendo posten is gezondigd, ia het wei wait heel eng, enniet goed) ite. praten. Er blijkt tevens uit., dat het niet moeilijk geweest zou zijn, een sluitende rekening over 1926 te heb ben, indien B. en W. zichi wat beter aan de geraamde bedragen hadden gehouden, dan nu is geschied. Als wij' enkel maar wijzen op sommige der oversohrij dingen als daar zijin: Dag- en weekgelden f1000, eierv. f 800, ondersteun, in gdld f 1800, kosten zieken verpleging f 900,veibetering Dorpen f 650, drie oru derhoudsposten f 870, (tezamen een f 6000.dan is hert duidelijk, dat het college van B. en W. vrij 'licht heengestapt is over belangrijke uitgaven, en er Diets geen gewetensbezwaar in heeft gezien, groote sommen meer uit te geven, zonder van den Raad sanctie te vragen, /"Op deze wijze is het geen wonder, dat een ge meenterekening een tegenvaller brengt van een f 3700.(Wiji meenen echter dat de standi onzer ge meentelijke financiën een voorzichtiger beheer nood zakelijk maakt. vSchagen kan- zich heusoh geen enkele luxe per- mi tteeren met zijne gelden, vóór alies is het devies, steéds weer en steeds meer: Zuinigheid! 1 niet imet den mond, maar met de daad! Daar komt het maar op aan. Naar wij vernomen:, is op aandrang! vaan de ju stitie 'door de directie der spioicxrwegteai aan overwegwachters opgedragen toezicht; te houden op de snelheid^ waarmede autoi's en motorrijwielen do overwegen passeeren, en bh te groote snelheid, proces-verbaal op te maken. De overwegwajohbers zijn allen beëedigd als onbezoldigd rijksveldwach- fcers. Zooals ieder wel eens heeift opgemerkt, bevinden zicli bij de overwegen aan weerszijden paaltjes, waarop staat: 10 K.M., dat beduidt, dat de maxi mum snelheid, waarmede motorrjjibuigen die over wegen mogen passeeren, 10 K.M. bedraagt. Dat wil dus zeggen, dat de overwegen uiterst lang* zaam (moeten woeden gepasseerd. Het is nu zoo, dat ieder autp- oef motorrijder dio te sq©1 over een overweg rijdt, niet alïeetni hoor de politie, maar ook door de overwegwach- terg kan worden geverbaliseerd, en dat dezen' zelfs opdracht hebben gekregen, hierop nauwkeurig toe te zien. Hot is wel een maatregel, die voor het geheele land zal gelden. Wy meenden het nuttig, dit ter waarschuwing mecle te deelen, men behoeft er dan althans niet onwetend in te vliegen! a n ?ns no8* mede, dat voorloopig met ue snelheid niet al te precies zal worden gene* kend; aaq de 10 KJ.M. zal niet geheel de hand worden gehouden, maar wel is 't een feit, dat bij meer dan 18 Kj-M. Bnelheid, prooesrverbaal moet volgen. Om de overwegen in onze gemeente aia voorbeeld te nemen, dan mag iaan den overwelf ..in de Hoep, waar de ,afstand tussohen de twee genoemde paaV tjes 28 meter bedraagt, deze afstand in hoogstens 6 seconden worden aigelegd. Bij den overweg bij de Witte Paal is dat respectievelijk 34 meter in 7 seconden. Blijft men boven aeze tijden dan loopt men geen gevaar van bekeuring. Zcoals gezegd, dat^is als overgangsmaatregel bedoeld, lntusscnen zij' het ieder motorrijder aan bevolen, bij eiken spooroverweg, de noodige voor-1 zachtighieid in aioht te nemen en zijd snelheid! zooveel mogelijk te beperken. Neemt mian dat als stelregel aan, dan hoeft men dJa minste kans» in onaangenaamheden en koeten tia vervallen. IGESZ BIOSCOOP. De maand September is dit jaar voor het bios coopbedrijf een „Paramountmaand." In elk bios cooptheater in geheel Nederland, dat vaste con tracten met de Paramoimt Maatschappij heeft, zullen bizondere voorstellingen worden geamuv geeid met de meest superieure films. Ook de heer Igesz alhier blijkt tot die gelukkigen te beihooren. De geheel© maand September zullen in zijin Bi,o,v cooptheaber de fijnste Paramouiitfilms worden af gedraaid. Vanaf Vrijdag 2 September tot en met Dinsdag 6 September, dus 5 dagen, als hoofdnummer: „De Verloren Zoon.'' een der sterkste speelfilms van dit seizoen, wélke is vervaardigd door den regis seur Raoul Walsh. De film speelt hoofdzakelijk in de Oosterscbe plaatsen Hebron en Babyion. Men aanschouwt al de pracht en weelde, t doch. ook al de lichtzinnige uitspattingen die in de dagen van Babylon's grootheid aam genotzoekers werden geboden. Tenslotte de verwoesting van Ba- bylon door het hemelvuur. Geen 8teem blijft op den anderen, geen inwoner wordt gespaard.. Alle techniek, waarover de filmregie beschikt, ia hier aangewend ,am een kostbaar geheel te vormen, waarin de beroemde regisseur dam ook volkomen is geslaagd. Het beste oorps artisten van de Paramount werd voor dit werk gemobdr Üiseand. Vermelden wij* alleen nog, dat het bijprogramma in de zelfde verhouding staat als het hoofdnum mer, dan behoeven wij hieraan niets toe te voegen. Het succes zal te Sohagen dan ook wel niet iiitblijven. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Jacob Ieme .Hovenier Iffli Guurfcje Dekker. POLITIE. Verloren: een handdoek; eetn rij'wielplaatje; een nng; een kussen. Gevonden: 2 rijwielplaatjes. Vergadering van den Raad on 'Woensdag 31 Augus tus .1927, des middags 3 uur. Alle led'en zijn aanwezig." •Voorzitter de Iheer J. Burger,, burgemeester, se cretaris de 'heer Jb. Daim. Na opening volgt lering de notulen, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Ingekomen stukken. ai. verzoekschrift van A. van. Dijk, ambtenaar ter secretarie om verhooging van salaris. b. verzoekschrift van het fanfarecorps St Hiille- gardus te Tuitjenhorn, om de .subsidie aan die ver- eeniging te verhoogen tot f 100. c. verzoekschrift van een R;K. Militaire Vereeni- ging te Amersfoort om financieelen steun voor de exploitatie van een militair tehuis. d. verzoek van de afd. Harenkarspel van het Witte Krui® om de subsidie voor Wijkverpleging voor 1928 te splitsen in f! 800 voor wijkverpleging en f 400 voor de tuberculosebestrijding. Al deze stukken zullen behandeld' worden bij' de gemeentebegroting voor 1928. e. goedkeuring opf de verordening tot bepaling van het minimum-vetgehalte voor consumptiemelk. f. bericht van den Inspecteur der Directe belastin gen in de 2e Inspectie to Alkmaar, dat de opbrengst van de gemi. inkomstenbelasting 192627 bedraagt f 1931324. g. jaarverslagen over 1926 van den Keuringsdienst voor Waren en het Prov. Waterleidingbedrijf. Wor dan voor kennisgeving aangenomen. Een suppleioire begrooting. B. en !Wu brengen in herinnering, dat bij de vast stelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting voor 1927—28 reeds in beginsel' is besloten om van het vermoede lijk hatig saldo van den dienst 1926 een bedrag van f 4500 over te schrijden op den dienst 1927, ten einde daardoor hot vermenigvuldigingscijfer te be perken tot 1j10. Voorgesteld woTdt nu zoowel die overschrijving alsmede het aanbrengen van een paar aanvullingen van de begrooting te regelen. !Word.t goedgevonden. Voortgezet lager onderwijs, [Voorgesteld' wordt in dien a.s. winter aan de school te Dirkshom wederom' een cursus voor voortgezet onderwijs te doen geven en daarvoor te benoemen de heer R. van der Laan, hoofd dier school en mej. B„ Joosten, onderwijzeres, laatstgenoemde uitsluitend- voor het onderwijs in de nuttige handwerken. De Voorzitter wijlst erop, dat eraan vastzit dat in dien een vpl doend aantal leerlingen zich daarvoor aanmeldt, ook voortgezet onderwijs aan de bijzon dere scholen zal worden gegeven. .Overeenkomstig het voorstel van OB. en iW. wordt zonder bespreking besloten. Vaststelling der rekeningen. Aan de orde wordt gesteld' de voorloopig© vast stelling der rekeningen van de gemeente, het Btur- gerlijk Armbestuur en het Electrisch Bedrijf. Namens de commissie, die de rekeningen heeft nagezien, rapporteert de heer Dekker, dat alles in de beste orde is bevonden en mitsdien tot goedkeu ring wordt geadviseerd. Overeenkomstig dit advies worden de rekeningen op die volgende cijfers voorloopig vastgesteld: Gemeenterekening, gewone dienst: ontvangsten f 64046.10$$, uitgaven f 56709.87$$, batig saldo f 733.23; kapitaalsdienist ontvangsten en uitgaven f 35120.60; rekening G.ELB. gewone dienst: ontvangsten en uitgaven f 5278.38 met een winst saldo van f 287.31, kapitaalsdienst: ontvangsten en uitgaven f)1987.31; •Burgerlijk Armbestuur, ontvangsten fl 834725, uit gaven f 6369.02$$, batig saJdo f 197822$$. Aan de administrateurs wordt dank gebracht voor hun goed gehouden beheer. De begrootingen. Een verlaging van stroomprijs in uitzicht gesteld. Aangeboden worden' de begrootingen voor 1928 van gemeente, electrisch1 bedrijf en Burgerlijk Arm bestuur. Die van de gemeente slbit voor den gewonen dienst aan ontvangsten en uitgaven op f 58926.28, waaronder een sluitpost van 4252.81 en een post opbrengst gemeentelijke inkomstenbelasting van f 21000" ,d© kapitaalsdienst sluit op f 21000. De be grooting van het Burgerlijk Armbestuur geeft in to taal aan een bedrag, van t 788125, waaronder een sluitpost van 566.25 en f 4300 aan gemeentelijke subsidie. De begrooting van het electrisch bedrijf sluit in ontvangsten en uitgaven* op f 5095.82, De Voorzitter deelt mede, dat indien de begroe tingen worden geaccepteerd zooals ze worden aan geboden, verlaging van, den stroomiprijis bet gevolg zal wezen, voor de te garandeeren. hoeveelheid met 3 cent per 'K.W.U. en voor bet meerder verbruik met 5 cent per K.W.U. Vorig jaar is de stroomplja voor de te garandeeren 'hoeveelheid met 2 cent ver laagd, zoodat met do thans voorgestelde verlaging dan ook een totale verlaging van 5 cent zal heb ben plaats gehad. In verband met de ojs. nieuwe samenstelling van den raad, zal in de vergadering van 6 September a.s. een commissie worden benoemd, die tot taak heeft de aangeboden begrootingen na te zien. De aanbouw van de R.-K. school te WaarlancL De wensch tot separatie van jongens- en meisjesschool van de baan? Aangezien door den Minister van Onderwijs, K. en W. aan het R.K. Schoolbestuur te Waarland is toegestaan een vijfde leerkracht aan die school aan te stellen, voor Rijksrekening, is het in het belang van het onderwijs noodzakelijk, dat tijdelijk over een hulplokaal wordt beschikt. Door B. en W. wordt voorgesteld daarvoor te hu ren een lokaal' van G. van Ophem tegen een nader te bepalen vergoeding,, de som van f 10 per week niet te boven gaande. •Voorgesteld wordt voorts te besluiten: a. tot aanbouw van twee lokalen aan do school te Waarland; b. tot het verstrekken eener opdracht aan den ar chitect t). -Saai te Almaar tot het maken van het bestek. c. tot het ho-uder. eener openbare aanbesteding van het werk en tot benoeming van den Gemeente-op zichter J. Wartenhörst tot dagelijksch oprichter. Door den Voorzitter wordt er aan herinnerd, dat wat den aanbouw van de school te Waarland betreft, reeds in 1924 plannen werden gemaakt, maar nadien het aantal leerlingen zoo terugliep, dat een 4e leer school niet noodig was. Thans is het aantal leerlin gen hoven 193 en de minister heeft goedgevonden dat voor rijksrekening een vijfde leerkracht wordt aangesteld. Dit is een uitzondering, want feitelijk geldt voor de vergoeding van het aantal onderwijs krachten door 'het Rijk het gemiddelde aantal leer lingen van vorig jaar. Spreker herinnert verder aan het feit, dat meermalen door B. en W. is gecorrespon deerd met het R.K. schoolbestuur en dat de plan nen waren opgeschort in verband met de wenschen tot separatie van een R.K. jongens- en meisjesschool. Later is in verband met een andere kwestie, waar in nog geen uitspraak is gedaan, besloten hierop han gende de kwestie, niet verder in te gaan. Spr. heeft ■ook een persoonlijk onderhoud met den Inspecteur ge had en B. en W. zijn nu tot de voorgestelde plannen gekomen, waaihij dan beide lokalen in rechte lijn zul len worden bijgebouwd en de bestaande lokalen aan de hand van de minimum eisefhen die de wet stelt, in orde zullen worden gebracht. De vijfde leerkracht is er reeds en de Inspecteur van het L. O. drong er op aan dat een 'hulploikaal in gebruik werd genomen, omdat hij 'het niet lan ger duldde, dat de oude toestand, waarbij in één der lokalen 60 leerlingen waren, bestendigd zou worden. Dat is de reden voor B. en W. om met de voorstellen te komen. Wel zou de vraag gesteld kunnen worden of het niet mogelijk was met den aanbouw van één lokaal te volstaan, maar aan de hand van de begroo tingen van den heer Saai, is het veel practischer thans 2 lokalen te doen aanbouwen, inplaats van nu een en misschien over 'n paar jaar weer 'n do-kaal'. 'He is de bedoeling dat één der oude lokalen dan gebruikt wordt voor de z.g. overblijvers. Voorzitter wijst er dan verder nog op, dat hoogst waarschijnlijk in 1928 het 7e leerjaar verplichtend zal worden, Zoodat dan een sterke toename van kin deren is te verwachten. Om al die redenen lijkt het B. en W. het verkieslijkst, om een radicale verbete ring aan ta brengen, door het doen aanbouwen van 2 lokalen. Met den aanbouw zal half November wor den begonnen, opdat al'les 1 Mei a.s. klaar is. Spr. doet mededeelingen van ide begrootingen van den ar chitect Saai. De heer Dekker zegt, den voorzitter van de school commissie bij zich te hebben gehad en deze zou graag zien, dat 'het schoolplein met tegels bedekt werd en ook een overdekt gedeelte. De Voorzitter zegt dat de verandering van Ihet schoolplein nog niet in de begrooting is opgenomen en de schoolcommissie dam maar een officieel ver zoek moet inzenden. De pastoor ging geheel accoond met deze plannen. De heer Dekker: Maar pastoor is voor verandering vatbaar. De voorzitter: Dat weten we, dat behoeft u niet te zeggen. Spr. wijst er op dat deze: .verbouw heel wat géld zal kosten, maar of het 't openbaar of 't bijzonder onderwijs betreft, deze veranderingen zijn noodig. De heer Francis zegt dat hij in verband met de toe name van het aantal leerlingen en de eventueele in voering van het verplichte 7e leerjaar accoord gaat met 'het voorstel van B. en W. en dan met den aan bouw van 2 lokalen, omdat het een tamelijk klein verschil dn kosten is of er één lokaal of 2 lokalen worden aangebouwd. Spr. vindt het gelukkig dat de Raad verleden jaar niet besloten heeft tot het ver anderen van 'het plein. Is het geen bezwaar, vraagt spr. om 1 lokaal voor schaftlokaal te -bestemmen? Het zal verwarmd moeten worden en er is geen toe zicht, en het is de vraag of dit zóó zal kunnen blijven. De heer De Vries- vindt het ook geraden om 2 lo kalen te doen aanbouwen. Het is beter de school ra dicaal te verbeteren en als het schoolbestuur nu te vreden is, zijn we er de eerste jaren af. De heer Dekker kan zich ook met het voorstel van B. en W. vereenigen. We hebben de situatie al lang onder de oogen gezien. Als deze verbouw doorgaat, kan de school a.s. voorjaar in orde zijn en zal het een stap tot den vrede wezen. We zullen hopen, dat we er dan voor altijd af zijn. De Voorzitter: Dat zullen we hopen. De heer Duijvis vindt ook de voorstellen goed, er is al lang genoeg over gezanikt. Maar spr. vraagt of het niet beter is dat nu meteen het schoolplein in orde wordt gemaakt. De voorzitter dankt de raadsleden voor het royale standpunt dat zij innemen, want uit de besprekingen bLijkt wel, dat men «accoord' gaat met 't voorstel van B. en W. Het verheugt spr. dat het onderwijs op deze wijze goed tot zijn recht zal kunnen komen. Wat de speelplaats betreft, binnen niet al te langen tijd 'hopen B. en W. een begrooting te krijgen en dan zal het wel in -één aanbesteding, dus gelijk met den echoolaan- bouw, kunnen gebeuren. De bedoeling, is dat het eene gedeelte wordt begrint, met 'n onderlaag van platte steenen. Egaliseeren zal moeten plaats vinden. Voor een overdekte speelplaats voelt spr. nog niet veel, die is bij geen enkele school. Er wordt wel gesproken vaneen luifeltje, maar dat zal geld genoeg kosten, want dan moet het bij andere scholen ook worden aangebracht. Het schoolbestuur moet voorloopig maar eens tevreden zijn met de volledige uitvoering van de plannen. Wat het betegelen betreft, we zullen eerst de begrooting eens zien. Het kleine speelterrein wordt al met tegels, dat was in de begrooting opgenomen, maar het andere terrein zal veel kosten. De verwar ming van het schaftlokaal is een interne aangelegen heid van het schoolbestuur, maar het zal wel wen- sohelijk zijn. De heer Francis vindt een overdekte speelplaats wel mooi, maar zooals door den voorzitter reeds opge merkt, mogelijk zullen er dan ook verzoeken komen van andere scholen. Bovendien er is een lokaal, dat •bij slecht weer voor schuilplaats kan dienen. Het spreekt vanzelf dat de speelplaats grondig veranderd wordt. Hat hulplokaaL De Voorzitter deelt daarna mede, dat het een eisch was van den inspecteur dat een hulplokaal in ge bruik werd genomen en dat anders de rijksvergoeding in gevaar werd gebracht. Het is dus de wensch van den Inspecteur geweest en daarom heeft het school bestuur een lokaal bij Van Ophem gehuurd. B. en W. waren oorspronkelijk meegegaan met den eisch van den eigenaar om f10 huur per week te ontvangen, doch bij een bespreking die Voorzitter met den heer Van Ophem heeft gehad, is overeengekomen, dat de huur f 8 per week zou zijn en bleek, dat de nadeelen die de eigenaar duchtte, werkelijk bestonden, dan zou de huur f10 per week zijn. De heeren Dekker en Groen vinden de huur ver bazend hoog, maar, zegt de heer Dekker, zie maar wat anders te krijgen. Ook de heer De Vries vindt het een buitensporige Prijs. De Voorzitter zegt, dat het van omstandigheden afhangt. Indertijd is f2.50 per week gegeven voor een op zichzelfstaande koolboet. Als het hulplokaal 20 weken wordt gehuurd, is dat voor den eigenaar f 160 en dan vindt spr. het niet zoo'n overdreven eisch, al die herrie in je huis. De heer Groen: Het wordt veel langer dan 20 we ken. Voorzitter: Ja, nu wel. Eerst schrok ik ook van het bedrag, maar bij nader inzien, de last voor den eigenaar is niet weg te cijferen. Bovendien men moet van den nood een deugd maken. De heer Groen vindt het jammer, dat het school bestuur niet eerder aangepakt heeft., dan zouden we goedkooper klaar geweest zijn. D)e heer Dekker wijst nog op de mogelijkheid dat er nog een lokaal bijgehuurd moet worden, tijdens de verbouwing. De heer De Vries zegt, dat de kosten wel hoog zijn, doch de gelegenheid is er gunstig en spr. acht het niet gewenscht om de kinderen maar in een kool- boet te duwen. De "heer B'rancis wil aan B. en W. opdracht geven dit zoo goed mogelijk te regelen, de raadsleden kun nen het op een afetand toch niet beoordeelen. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt besloten. Hel afscheid- i Bij de rondvraag, zegt de heer Borst, dat dit de laatste raadsvergadering is die hij bijwoont. Spr. brengt den raad in 't algemeen, doch den Voorzitter, den Secretaris en Wethouder De Groot in 't bijzonder, dank voor de aangename samenwerking. De heer Groen sluit zich bij de woorden van den heer Borst aan. De Voorzitter zegt ook aan het einde van de rond vraag een woord van dank, tot de aftredende raads leden en -den aftredenden wethouder Borst te hebben willen richten. De heer Borst is vanaf 19 Juli 1919 lid van den Raad geweest en vanaf 28 Mei 1913 wethouder; dus gedurende 18, respect. 14 jaar. Spr. heeft hem in dien tijd lieren kennen als een goed raadslid en wethou der, die op zakelijke, kalme en eerlijke wijze de be langen der gemeente behartigde. Mocht er al eens in een enkel geval verschil van meening bestaan, de heer Borst wist steeds personen van zaken te on derscheiden en spr. wist dat bij den heer Borst altijd voorzat het dienen van het algemeen belang. Spr. mem-oreertverschillende belangrijke besluiten die mot behulp van den heer Borst zijn genomen, als: de overeenkomst met de gemeente Warmenhuizen over de gaslevering, de waterleiding, de electrificatie op verschillende plaatsen, aan- en verbouw scholen. Spr. gelooft, dat de ingezetenen dankbaar voor deze besluiten zijn. Veel tijd hefeft de heer Borst voor het algemeen belang gegeven, altijd was hij op onze vergaderingen. Spr. is dan ook overtuigd de tolk der ■ingezetenen te zijn, ais hij den her Borst bij zijn scheiden hartelijk, hartelijk dank zegt. De kiezers hebben uitspraak gedaan en we begrijpen, dat deze uitspraak den heer Borst teleur heeft gesteld. Geluk kig evenwel zullen we den 'heer B-orst in het open- oare leven nog dikwijls-» ontmoeten, want, in verschil lende waterschappen en in de tuinbouworganisatie neemt de heer Borst een voorname plaats in. Spr. hoopt, dat de heer Borst in die betrekkingen een zoodanige bevrediging moge yinden, dat zij een ver goeding is voor het verlies dat de heer Borst in po litiek opzicht heeft geleden. Spr. wijst er echter op,' dat de politiek wispelturig is, misschien wordt de beer Borst nog wel eens aangewezen om hier weer zitting te nemen en spr. zal hem dan weer graag hier zien. Voorzitter wendt zich daarna tot den heer Groen, die gedurende 4 jaar lid van den Raad is geweest (en, boewei niet op den- voorgrond tredende, eerlijk voor zijn opinie uitkwam. Eigener beweging heeft hij bedankt voor een eventueel raadslidmaatschap. Spr. dankt ook den heer Groen voor de aangename sa'- menwerking. De heer De Groot dankt ook zijn collega Borst voor de samenwerking en spreekt den wensch uit, dat die samenwerking ook bij de opvolgers van den heer Borst tot uiting zal komen. 'De beer De Vries sluit zich! aan (bij bet gesprokene door de vorige heeren, wat,ook de heer Francis doet, die er op wijst, dat de heer Borst het slachtoffer ie geworden van een kleine wijziging die in de kieswet is gebracht. Ook spr. hoopt, dat de heer Borst nog eens in ons midden zal verschijnen. De heer Dekker neemt ook afscheid van de 'heeren Boi^st en Groen, maar het zijn slechts enkele woorden die de persvertegenwoordigers van het gesprokene kunnen opvangen. Dé heer Borst dankt voor de aangename woorden tot hem gericht. Hierna sluiting. Gevraagd: bij B. KEPPEL, Veerweg, Anna Paulowna. Biedt zich aan: Brieven bureau van dit blad onder letter W. een Dorschzell, Penenmachine, Botermout met stelling en deksel, Karn en een sterke Kar met beste kap, bij J. DEKKER Mz., Nieuwe NIedorp. De Bibliotheek wordt a.s. Zaterdag geopend. Aanvullingen op de Catalogus en leeskaarten zijn in het lokaal verkrijg baar.

Schager Courant | 1927 | | pagina 3