VLIEGNIEUWS. Gemengd Nieuws. Motor- en Rijwielbeschikking. Treedt 1 November a.s. in werking. Blnnenlandsch Nieuws. NOORDSCHARWOXJDE, 2 September. Sohotsche muizen f 5.508.50, duken f 2,90 t 3.80, eigenheimers f 5.106,20,, bi. eigenheimers f 7.30, bl. aardappelen f 4.30—480, drielingenj f 6.20 6.90, sperceboonen f 6.5015.30, alveroien f 1,30, drielingen f 4,604,80, rilveroerp f 17— t 18.80. uien f 4.805,20, drielingen f 4.104,40. gele nep f 5.406.30, peen f 1.60—1.80, roode kool f 2..0—3.9), witte kool f 1.80—2.20, gele kooi f 1.90 5.20, alles per 100 Kg., boswortelen i' 4.50 per 10) bos, bloemkool f 6ioO—-10,50, 2e soort f 1,80 'f 2.40 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 21400 Kg. aardappelen, 6200 Kg. speroieboonen, 725 Kg. zlI- veruien, 16600 Kg. uien, 2800 Kg. peen, 11400 Kg. roode kool, 21200 Kg. witt efcool, 7300 Kg. gele kool. 400 bos wortelen, 1370 stuks bloemkool. WARMEN HUIZEN, 2 September. -oh: tisohe muizen f 7,908,40, drielingen f 6.60 slaboonen f 912.80 per 100 Kg-., bloemkool le soort f 4,806,90, 2e soort f 0.80—1.30, per 100 stuks, roode kool f 2.803.30, gele kool f 3, nep f 5.806.10, -drielingen f 3.804 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 1500 Kg. aardappelen, 8800 Kg. rood:: kool, 810 Kg. gfeie kool, 195 Kg. slabooneo*, 1275 Kg. nep, 650 Kg,, aien, 1420 st. bloemkool. ALKMAAR, 2 September. Op do heden gehouden kaasmarkt waren! aamr gevoerd 144 stapels, wegende 172QOO Kg. Eabriekskaas meb merk f 46.50, boerenkaas met merk 44, zan-der merk f 43, fabrieksoommissie 46, boeren-dommissiie t 47. Handel vlug. ALKMAAR, 2 September. Appelen f 640, peren f 436, augurken f 10 per IJK) stukS, tomaten f 635.60 per 100 Kg., wortelen f 2.607 per 100 bos, uien' f 3,80—4.60 per 100 Kg., spinazie 18—26 per bakje, kropsla f 1 t 3.20, komkommers f 3—11.40, andijvie f 0.80 f 3.40 per 100 stuks, snifboonen f 625.20, enkele sperciebconen f 10.60—21, dubbele spercdeboonen t' 3.6016.40 per 100 Kg. WINKEL, 2 Sepfc. Appelen f 513, peren f 417, pruimen f 10 2/, aalbessen' f 1012, tematep f 5—8, augurken f 8—17, alaboonen f 36, snifboonen f 613, aardappelen f 2—4 per >00 pond, bloemkool f 5 15. andijvie f 23, meloenen f 2560, komkom mers f 3—7, rabarber f 2—2 per 100 stuks. De reis om de wereld. De Amerikaansche vliegers Broch en Schlee, die bezig zijn aan een vliegreis om de wereld, zijn Woens dag te Constantinopel aangekomen, en Donderdag doorgegaan naar Aleppo en Bagdad. De „Pride of Detroit" is te Bagdad aangekomen. Over den Oceaan Oost-West. Het laatste bericht van de Britsche vliegers Min- chin en Hamilton, die met de Engelsche prinses Loewens'tein-Wertheim uit Engeland over den At- lantischen Oceaan, trachten te vliegen, was de bood schap van een schip, die Woensdagavond om half twaalf ontvangen is. Toen meldde het vliegtuig dat het flink vooruitkwam. De weerberichten uit Newfoundïand van vandaag melden, dat de luicht bewolkt, het zicht slecht is en mist komt opzetten. Men maakt zich reeds zeer ongerust over het lange uitblijven van de vliegers. Een Reuterbericht uit Halifax stelt vast, dat de St. Raphaël reeds ver over tijd) zou zijn. (Het is echter zeer wel mogelijk, dat Minchin heelemaal niet over deze plaats gevlogen is: de atmosferische invloeden spelen op zoo'n buitengewonen tocht een groote rol. En er blijft altijd de mogelijkheid, dat men op New Foundland zelf niets van het vliegtuig te zien krijgt, zoodat dan de eerste berichten pas uit Cana da tot ons zouden komen. Groote bezorgdheid omtrent het lot van de St. Raphael. Uit Ottawa, 2 September. Men begint zich zeer ernstig ongerust te maken over het lot van het Fok kervliegtuig St. Raphael met Minchin, Hamilton en prinses Loewestein Wertheim, vooral daar de weers omstandigheden ongunstig geworden zijn. Men hecht in officieel© kringen weinig waarde aan het bericht dat het vliegtuig op 800 mijl van Que'bec een nood landing zou hebben gemaakt Men vreest dat de St Raphael als verloren kan worden beschouwd. Nog geen bericht. Uit St John (New Foundland), 2 Sept Nog steeds ontbreken de berichten over het vliegtuig St Raphaël! de eenige hoop is nog, dat de luchtvaarder» opgenomen zijn door een stoomboot of visschersschuit, of dat ze geland zijn op een weinig bewoond deel van Canada. Het lijfsbehoud van de bemanning zou dan alleen verzekerd zijn, indien zij, na neerdaling van het vlieg tuig op zee, gezien en opgenomen werden door een voorbijkomend schip. Men houdt er ook rekening mede, dat tegenwinden het toestel uit zijn koers heb ben gedreven en het op een eenzame plaats aan de kust neergekomen kan zijn. Het vliegtuig heeft geen draadloos zendtoestel. De opvouwbare boot die de vliegers bij zicb 'hebben, kan slechts zee bouwen, als de golven niet te woelig zijn. Uit-New York, 2 September. De eendekker Old Glory, waarmee men van plan is een tocht te maken naar Rome, gaat nu de St. Raphel zoeken. Hij zal een gebied van achthonderd mijlen afzoeken langs de kusten van New Foundland en dan naar New York terugkeeren voor den tocht naar Rome. Nieuws van den vlieger Redfern. Paul Redfern, de vlieger, die verleden week Don derdag uit Brunswick in Georgië opgestegen was om in eens door naar Rio de Janeiro of Pernambuco te gaan en van wien verder niets meer met stelligheid vernomen is, blijkt Vrijdags gezien te zijn op 165 mijl van het land. Aldus heeft de kapitein van een Noorsch schip meegedeeld, dat Woensdag te Jamaica is binnéngeloopen. De commissie in Atlanta, die de vlucht mogelijk heeft gemaakt, heeft berekend, dat de vlieger bij de ontmoeting met het Noorsche schip al voor een groot deel door zijn benzinevoorraad heen is geweest, zoo dat er eenige vrees bestaat, dat hij het Zuid-Ameri kaansche vasteland niet meer heeft kunnen berei ken. Daar er echter geruchten hebben geloopen, dat Redfern's toestel gezien is hovende delta van de Orinoco inVenezuela, heeft men toch nog hoop, dat de vlieger het vasteland bereikt heeft. Reuter meldt nader uit Para in Brazilië, dat men daar gelooft, dat Redfern bij Ademquer in Brazilië neergedaald moet zijn. Twee nieuwe vluchten naar West en Oost. Kapitein Tully en luitenant Medcalf zijn met het toestel Carling, Donderdagochtend opnieuw uit Lon den in Ontario vertrokken om te trachten naar Lon den in Engeland te vliegen. Naar men zich herinneren zal is dit de tweede po ging van deze vliegers. Zij waren Maandag ook reeds vertrokken, doch zijn toen wegens den mist terug gekeerd. Een tweede poging om den Oceaan weer van het Westen naar het Oosten over te steken wordt onder nomen door de vliegers Schiller en Wood, die uit Windsor in Ontario vertrokken zijn, en zich ten doel hebben gesteld naar Windsor in Engeland te vliegen. Hun toestel draagt den naam Royal Wind sor. Beide pogingen zijn echter mislukt. De Carling is inreten landen te Cariebon in den staat Maine. De Royal Windsor moest een noodlanding doen op Canadeeschen bodem, omdat een der vleugels ln brand was geraakt. Nog een Oceaan-vlucht. Van Le Bourget (bij Parijs) is een vliegtuig opge stegen, 1'Oiseau Bleu (de blauwe vogel) met de vlie gers Givon en Corbu, om ook een tocht over den Oceaan te ondernemen. Bestemming New-York. Givon en Corbu hebben elk 'n valscherm, tevens is er aan boord een luchtzakkenbootje, dat in vier seconden kan worden gevuld door middel van een flesch samengeperste lucht. Voorts zijn nog meer maatregelen genomen om te dienen in geval van een ongeluk. De vliegers hebben leeftocht voor enkele dagen aan boord. Het eerste plan om van Parijs over Lissabon en de Azoren te vliegen, is opgegeven: de laatste weerbe richten deden besluiten om de Noordelijke route te volgen. Er wordt echter geseind dat de Farman van Givon en Corbu reeds om 8.15 weer boven le Bourget terug was. yéëischt De ziekten nemen in omvang toe. In de treita Hersfeld zijn ook eenige kinderen aan rugge- graatsverlamming overleden. EEN DROOM DIE UITKWAM. Wij: geven het volgende bericht, zooals wij het in de Londensche Evening Standard aantreffen: Toen de 17-jarige Alice Salt eergisteren (1 Septem ber) op haar werk kwam in de fabriek van de Cas- celloid Company, fabrikanten van celluloid speelgoed te Leicester, zeide zij tegen haar gezellinnen dat zij 's nachts gedroomd had dat de fabriek afgebrand en zij zelve gestikt was. Gisterochtend brak brand uit op de tweede verdie ping van de fabriek en zij kwam in de vlammen om. Andere arbeidsters konden zich in veiligheid bren gen. Men dacht dat allen gered waren, maar toen appél werd gehouden, antwoordde het meisje Salt niet. Het was toen te laat om haar te redden, want de vlammen laaiden boven het dak. Juffrouw Salt, een knap en aardig meisje, had ook met haar ouders aan het ontbijt over haar droom gesproken. DE VERLIESGEVENDE STEENXOOLNIJ VER HEID. Officieel wordt medegedeeld, dat de Engelsche steenkolenmijnen in Zuid-Wales over het kwartaal Mei, Juni, Juli een verlies van 573.928 op de ex ploitatie hebben geleden, over bet voorafgegane kwartaal bedroeg het verlies 216.776. Ondanks deze zware verliezen zullen de loonen van de mijnwerkers niet verminderd worden, aan gezien volgens de nieuwe overeenkomst het mini mum-loon vastgesteld is op 28 pet. boven de schaal van 1915, Aan het einde van het vorige kwartaal werden de loonen verlaagd. Een nieuwe verlaging fs nu onmogelijk. WEER EEN SPOOR/WE GONGELUX IN FR ANK- RUK. Parijs, 2 September. De ParijsBordeaux-express is ontspoord nabij' Tours. De machinist werd gedood. Uit een door bet parket ingesteld onderzoek blijkt dat sabbotage aan den weg de oorzaak is van het ongeluk. De locomotief, de tender en een bagage wagen liggen omver; vijf Pullman-wagens zijn ont spoord. Beambten en reizigers zijn ongedeerd; de machinist is gedood. Uit Parijs, 2 September. De minister van open bare werken beeft bevestigd, dat de ontsporing van den sneltrein ParijsBordeaux te wijten schijnt te zijn >aan een daad van sabotage. Over twee rail-leng ten waren de bouten verwijderd. OPTREDEN TEGEN DE ZEEROOVERS VAN DE BIAS-BAAL Naar Reuter uit Sjanghai meldt, is de Britsche vloot uitgevaren voor een tuc'htigingsexpeditie .te gen de zeeroovers van de Bias-baai. Een Reuter-bericht uit Hongkong leert hoe noo dig dit den laatsten tijd weer is geworden. Het Chi- neesche s.s. Koetsjou, dat onder Britche vlag voer. werd in een der mondingen van de Sikiang door roovers vermeesterd. Twaalf roovers waren naai het schip toegekomen, badden zich aan bood begeven en den kapitein en den chefijmJachinist afgemaakt met revolverschoten. Het lijk van laatstgenoemde werd overboord gegooid. De Koetsjou werd door de roovers meegevoerd naar Taipong-hoe. Daar kregen de bandieten ver sterking. Zij plunderden 't schip leeg en maakten de bemanning en honderd passagiers gevangen. EEN GESTOORDE MAALTIJD. Tweehonderd bezoekers, die het middagmaal ge bruikten in een restaurant in de Rue de Clignan- o^nrt te Parijs, zijn plotseling verdreven, doordat een wolk van prikkelend gas het lokaal binnen drong, waarvan zij hoesten en huilen gingen. JEr ontstond een gedrang naar de uitgangen en bin nen enkele oogenblikken was de zaal leeg. Het bleek, dat een belendend gebouw gedesin fecteerd werd met zwavelzuur. Door een gat in den muur waren de dampen het restaurant bin nengedrongen'. De kok van het eethuis was be wusteloos geraakt en moest naar een ziekenhuis vervoerd worden, waar het haal wat moeite koette- om den man bij te brengen. DE BEDELAAR IN GOEDEN DOEN. Te Portsmouth is een doofstomme mat 10 sh. beboet en bovendien moest hij beloven die stad te verlaten- Na zijn inheohtenisneming had men ongeveer 1000 gulden in contanten hij hem gevonden, voorts een gids voor automobielrijders, een lijst met een groot aantak steden waar hij1 geopereerd had en de bedrageir die hij daar ontvangen haJdl bij elkaar een goede 12000 gulden. Het was een nauw- k u ig boedioading. I Zijn verhoor door den rechter geschiedde met behulp van iemand, die de vingerspraakmachtig was. ONGELUK IN EEN BAZALTGROEVE. Uit Kassei, 2 September. Volgens het „Kasseier Tagebl." zijn in een bazaltgroeve bij Zimmerroda ten gevolge van het ontijdig ontploffen van een patroon, een aantal arbeiders door de rondspattende stukken steen doodelijk getroffen. Elf hunner, de meesten vaders van gezinnen, zijn reeds overleden. ONTPLOFFING IN EEN VUURWERKFABRIEK. Londen. 2 September. Bijl Buenos Ayres werden elf menschen gedood door een ontploffing in een vuurwerkfabriek im de voorstad St. Martin. De fa briek ging geheel! in vlammen op door de brand, die op de ontploffing volgde. EEN AUTO MET PELGRIMS IN DE DIEPTE GE STORT. Naar Belga uit Baxcelona meldt, Is een vrachtauto, waarmee pelgrims zich naar het klooster Montser- rat begaven, in oen ravijn gestort. Van de inzitten, den werden er twee gedood en elf gewond. EEN LIEFDESDRAMA. In een hotel in de Friedrichsstrasse te Berlijn heeft een koopman uit Dresden. die aldaar met een filmfigurante zijn intrek! had genomen, na een woor denwisseling een paar schoten op het meisje gelost en vervolgens getracht zelfmoord te pleg en. Toen de politie het vertrek binnendrong, vond zij' don man bewusteloos op den grond liggen met ernstige verwondingen aan den linkerslaap. Het meisje was eveneens ernstig gewond door een kwel in den linkerschouder en de rechterhand. De man) zou in een aanval van ijverzucht hebben gehandeld, zitn toestand ia bedenkelijk. 1 i TYPHUS, DYSENTERIE, VERLAMMING. Uit Berlijn, 2 Sept In de kreits Hersfeld (distr. Kas sel) zijn volgens het ,3- T." in verschillende platte landsgemeenten gevallen van typhus en dysenteri» geconstateerd, welke reeds drie slachtoffers hebben De nieuwe Motor- en. Rijwielbeschikking is in de Staatscourant verschenen en treedt 1 November a.s. in werking. Rijbewijzen A, B en C. Hierbij is bepaald, dat voortaan 3 soorten rijbewij zen worden afgegeven, n.1. A, B of C. AJ is voor auto's, B voor motorrijwielen en C voor motorrijwielen die niet sneller dan 30 KM. kunnen ribden. Geneeskundige verklaring. Rijvaardig heidsbewijs. Bij het aanvragen van een rijbewijs moet opgege ven worden, of men bewijs A, B of C wenscht. Behalve de nu reeds voorgeschreven opgaven moet men ook overleggen eene geneeskundige verkla ring en een r ij va ardi gh ei d s b.e.w.ij.s, terzake van het besturen van een motorrijtuig als waarop de aanvrage betrekking heeft. De verplichting tot het overleggen van een genees kundige verklaring, geldt alleen voor het le rijbewijs dat den aanvrager wordt uitgereikt na 1 November 1927. Dezelfde bepaling geldt ten aanzien van het rij vaardigheidsbewijs, met 'dien verstande, dat ook van het aanvragen van het le rijbewijs is vrijgesteld 'hij, wien voor .1 Mei 1924 een rijbewijs is afgegeven. Wat wordt in art 24 bepaald? Een len ander onverminderd, het bepaalde bij art. 24 der Rijwiel- en Motorwet. 'Bij dit art. 24 wordt bepaald, dat de Commissaris der Koningin de afgifte van een rijbewijs kan afhankelijk stellen van een geneeskundige verklaring van door hem m te w ij zen geneesku n.d.ig.e.n en die uit- reiking kan weigeren, indien mocht blijken, dat nog geen 2 jaren zijn verloopen sedert eene ver-| oordeeling van den aanvrager, ter zake de artt. 426 en 453 W. v. Strafrecht. Rijvaardigheidsbewijzen. De minister van Waterstaat maakt bekend, dat. het aan den Alg. Ned. Wielrijdershond. de Kon. Ned. Automobiel Club. de Kon. Ned. Motorrijders Vereeniging en den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland machtiging is verleend tot de afgifte van rijv aard i gh e idsge wijzen De aandacht wordt er op gevestigd, dat door deze vereenigingen gezamenlijk is opgericht een bureau, genaamd Centraal Bureau voor de Afgifte van rij vaardigheidsbewijzen, hetwelk met de voorbereiding voor en de afgifte van de bovenvermelde verklarin gen namens die vereenigingen zal worden belast. OUDKARSPEL Bij de te Alkmaar, gehouden wielerwedstrijden behaalde onze plaatsgenoot Piet Nap Cz. den der den prijs in. den 'sprintwedstrijd' A. OUDKARSPEL [De heer) DJ. hadl het ongeluk, de' zwengel van don auto tegen den armi te krijgen. Met gebroken pols moest hij! zich ,oinder geneeskundige (behandeJ Hng .stellen. EEN SPORT VLIEGTUIG TE HAARLEM GE DAALD. Vrijdagavond' ruim Wf 8 ïs te Haarlem! op ©en weiland nabij Bioeanendiaal ©en1 sportivlipgteig' ge daald, dat 's middags ora: 1 uur van Croydon, do Fngolsdhe vlieghaven, was opgestegen. Na (een be zoek te hebben giöbracht aan Ostende, waar om half vier werd geland, zette het toestel koers naar Sohiphol. Door den mist evenwel raakte de be stuurder het Spoor bijsterboven Haarlem, zoo dat hij besloot, zeer laag vliegend, tab oen landing over te gaan. Deze landing die op een weiland plaats vond, had een uiterst vlot verloop. De inzittenden, de heer viscount Jao. de Sibor, bankier te Londen, en mevrouw de Sibour geboren Selfridge, doch ter van den bekenden warenhuLsbezitter van dien naam te Londen, vertelden ons van de moeilijk heden. die zij het laatste uur hadden ondervonden om den juisten weg te vinden. De bedoeling was aanvankelijk om op Sohiphol te overnachten en heden 'door te vliegen naar Kopenhagen, alwaar Zondag wordt deelgenomen aan de vliegwedstrijden in de Deensche Hoofdstad. Heb vliegtuig. Jeu-- nesse, is een kleine Moth-tweedekker met een 60 p.k. Cirrus-motor. De bedoeling van den heer de S?bmir is op Schiphol benzine in te nemen en dan direct koers te zetten naar Kopenhagen. De land'ng had een groeten toeloop van nieuws gierigen tengevolge. Duizenden memschern renden naar de landingsplaats. De Haarlemsohe politie die spoedig aanwezig was, had aanvankelijk veel moeite de nieuwsgierigen op behoorlijken afstand te houden. De boer, op wiens weiland de daling plaats vond, vroeg direct om schadevergoeding, welke in overleg met de politie binnen de perken van hlefc behoorlijke zal worden toegekend. EEN INSPECTEUR VAN POLITIE ERNSTIG GE WOND DOOR REVOLVERSCHOTEN. Een berucht inbreker heeft gistermiddag te Den Haag inöpecteuh Paul, v. d. verkeersbrigade, errstig gewond. De inspecteur kwam met een collega van het bureau Prinsestraat per fiets over de Houtrust- laan, om thuis koffie te gaan drinken. Op een gege ven oogenblik zag de heer Paul een oploopje op de Houtrustlaan. Hij versnelde zijn tempo en zag, dat een kapitein een man achterna zette. Paul trapte wat hij kon. Geroep van „houd den dief" bracht hem spoedig op de hoogte van wat er aan de hand was. De inbreker - de beer Paul zag al spoedig dat het oen bekende was trok een browning en schoot op den inspecteur. De heer Paul zette echter door. Hij greep den inbreker in de kraag en een worsteling ont stond. Nog viermaal moet de inbreker tijdens de wor steling geschoten hebben. De heer Paul werd in den arm en tweemaal in de longen getroffen. Hij zeeg ter aarde en gaf bloed op. Zoo spoedig mogelijk is hij naar het Roode-Kruis zie kenhuis gebracht. De doctoren vreezen voor zijn le ven. Op de schoten kwamen verscheidene politie-agenten aangeloopen. Het volgende schijnt gebeurd te zijn: Toen kapitein N. Gerlach zijn woning op de Hout rustlaan 22 binnenkwam, bemerkte hij, dat er vreemd bezoek was. Er was een kerel in huis. Hij greep den indringer aan en een worsteling volgde, maar de man wist te ontsnappen en rende de straat op. Op dat oogenblik kwam inspecteur Paul aan. Anderen zeg gen, dat er drie inbrekers in het huis zijn geweest. De misdadiger is gegrepen en naar het 'hoofdbureau van politie overgebracht Naar verluidt heeft hij zelf een schot in den arm gekregen. De heer Paul schijnt geen gelegenheid te hebben gehad om zijn revolver te trekken. Nader meldt men: Naar aanleiding van de jacht op twee inbrekers, welke gistermiddag in de Sportlaan te 's Graven- hage plaats had, hebben wij een onderhoud gehad met den kapitein G., die de beide inbrekers in zijn huis aantrof. Op het gewone uur had hij zijn woning verlaten om naar het departement van oorlog te gaan, waar bij werkzaam is. Zijn echtgenoote bleef nog thuis, maar was van plan, den dag buitenshuis door te brengen. De dienstbode kreeg vrijaf. Mevrouw G. had haar man geadviseerd, bij een familielid te gaan koffiedrinken, welke raad door kapt. G. niet werd opgevolgd. Om half één kwam deze thuis, zette zijn fiets in het portaal cn ging de trap op (het is een bovenhuis) naar zijn huiskamer. Even later hoorde hij gestommel op de trap. In de meening, dat zijn vrouw toch was thuisge bleven, liep kapt G. de gang in en zag tot zijn ver bazing twee kerels de trap afloopen. „Wat moeten jullie hier, ^pakkers?" riep hij. Kapt. G. kreeg na tuurlijk geen antwoord en rende de beide mannen achterna, die hem verschillende gestolen voorwer pen voor zijn voeten gooiden, o.m. een zilveren beurs, een parelsnoer, een antieken zilveren arm band, zoomede een bos sleutels, een pet en een zak. Zeer waarschijnlijk dachten de inbrekers dat de ka pitein deze dingen 'zou oprapen, waardoor zij een goede gelegenheid hadden gehad om te ontvluchten, want beiden hadden op straat 'n fiets staan. Toen kapt. G. thuis was gekomen had hij die fietsen wel gezien, maar er verder geen aandacht aan geschon ken. Kapt. G. liep er echter niet in, liet de sieraden liggen, stormde op de mannen af en wist er één, den later gearresteerden R. van de fiets te trekken, hem op den grond te gooien en -diens rechterpols vast te grijpen R.'s makker was er intusschen van door gegaan. De kapitein kreeg spoedig hulp van een bak kersknecht, die een arm van het individu beetgreep De kapitein zette zijin knie op R.'s rug en drukte diens hoofd tegen de straat. Daar kwam nog meer hulp opdagen. Majoor J., die eenige huizen verder woont, kwam ook thuis koffiedrinken, zag de wor steling, en hielp een handje. Toen heeft de inbreker een krijgslist gebruikt. Hij deed alsof hij zich totaal overwonnen gevoelde, zeide- zich kalm te zullen houden en mee naar het politie bureau te zullen gaan. Majoor J. heeft daarop de taak van kapt. G. overgenomen, terwijl laatstgenoem de aan een dicht-bij-zijnde kiosk de politie zou gaan opbellen. Nauwelijks was hij 10 meter ver, of hij hoorde twee schoten knallen Hij draaide zich om en zag den inbreker er vandoor gaan. De niet gewa pende majoor J. had hem moeten loslaten. De vluch teling sprong op de fiets, kapt. G. rende Kin ach terna en wilde boven op hem springen, doch sprong mis. Zoo nam R. opnieuw de vlucht, nu tevens ach ternagezet door den inspecteur Paul. Kapt. G. heeft toen nog getracht, den inbreker te achterhalen, met een auto, doch intusschen had de tweede schietpartij met het noodlottige gevolg plaats gehad. De dieven schijnen alles wat zij gestolen hadden, weggeworpen te hebben; er wordt althans niets ver mist. Naar wij verder vernemen, is R. dezelfde die on langs terecht stond wegens de inbraak in het Flora theater. Hij is toen vrijgesproken. De toestand van den inspecteur van politie, den heer Paul, was gisteravond nog ernstig. Later op'den avond heeft de behandelende genees heer echter verklaard, dat de toestand van inspec teur Paul reden gaf tot tevredenheid, en dat mensche- lijkerwijze gesproken, direct levensgevaar niet meer aanwezig was. Als verdacht, de tweede inbreker te zijn, is in den loop van den avond een man aangehouden, die door de politie aan een langdurig verhoor is onderworpen. N. R. Ct. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. De 18-jarige C. M. uit de Heer Kerstantstraat te Rot terdam, is, toeh hij in zijn woning een had nam, in aanraking gekomen met den electrisc'lien stroom. Hij was op slag dood. VLIEGONGEVAL OP DE KOOT. Vrijdagmorgen orn) kwart over 11 'heeft op het vliegkamp de Koo-y een ongeval plaats gehad. Toen de D 30. een tiager, ingevlogen werd voor beproeving van den motor sloep op ongeveer 5 M. hoogte van den grond, dadelijk na den start, de motor af. zoo dat een noodlanding moest worden gemaakt. Da vlieger-officier M. S. Eikerhout, trachtte het vlieg terrein te bereiken; hiji was even daarbuiten, maar de motor, die aanvankelijk aansloeg, sloeg even voordat het vliegveld bereikt werd. weer af. zoodat het vliegtuig, nog altijd op een 5 M. boven den grond, een dijkje aan den rand van het terrein raakte, over den kop sloeg en in een sloot terecht kwam. De officier-vlieger Eikerbout. hoewel aan vankelijk bewusteloos door den val, heeft vermoe delijk geen letsel gekregen; hij is ter obaorvatie in het hospitaal opgenomen. Het vliegtuig is totaal vernield. HET DRAMA TE ROERMOND. Vrijdagmorgen had onder algemeene deelneming te Roermond de begrafenis plaats van mevrouw Müllenbruch, het slachtoffer van het drama, dat zich Dinsdag im den vroegen ochtend in de Schoen- ma kersstraat heeft afgespeeld. Reeds geruimen tijd voor het uur, waarop het lijk kerkwaarts zou wor den gedragen, had zich voor het Louisahuis en in de straten, waar de lijkstoet passeerde, een groote menigte belangstellenden opgesteld, om getuige te zijn van deze plechtigheid. Twee broers van de overledene, meerdere fami lieleden en vele autoriteiten volgden do lijkbaar, die met witte bloemen was bedekt; een tweetal wees kinderen vani het Louisahuis droegen kransen. Na de lijkmis werd het stoffelijk overschot naar het station vervoerd, van waar het naar Vleuten werd overgebracht, om te Haarzuilen, de geboorte plaats der overledene, te worden begraven. !Het onderzoek wordt met groote omzichtigheid voortgezet. Nadat de woning aan een nogmaals nauwkeurig onderzoek was onderworpen, werd zij ontzegeld en vrijgegeven Eergisteren werden door den rechter-commissans verschillende personen, onder wie het personeel van M„ alsmede zij. die op de plaats van het dra ma het eerst aanwezig waren, gehoord. Wij1 vernemen, dat het bewijsmateriaal tegen den verdachte M. zich meer en meer opstapelt. Hij blijft nog steeds hardnekkig ontkennen iets met de misdaad te hebben uit te staan. EEN GEVOLG VAN DE AFSLUITING VAN DEN TWUYVERWEG. De firma Timmerman te St. Pancras heeft beslo ten hear graanbedrijf naar Alkmaar te verplaatsen, daar de afsluiting van den Twuyverweg te lastig is voor het goederenvervoer. De firma heeft een terrein aangekocht aan den Schermerweg. vroeger eigendom van de N.V. Mes- se] aars 'Bouwbedrijf. DE VEENENDAALSCHE RAADSKWESTIE. De vier raadsleden, op wier adres over de onre gelmatigheden bijl de laatste raadsverkiezingen door Ged. Staten van Utrecht afwijzend is beschikt, zijn in hooger beroep gegaan bij de Kroon. EEN GESCHENK VOOR DEN AMSTERDAMSCHEN BURGEMEESTER. Donderdagmiddag hébben vertegenwoordigers van de beide Joodsche kerkgenootschappen, de Ne- derlandsch' Israelietische en de Portugeesch Isra- elitiesche gemeente te Amsterdam den burgemees ter in zijn ambtswoning namens beide gemeenten een geschenk aangeboden in den vorm' van een bureau-ministre. Het is een fraai meubel van don ker mahoniehout.. Bij de vervaardiging heeft de ge dachte voorgezeten. In het geschenk do betrekking vast te leggen tusschen Amsterdam en de Joodsch© gemeenten; daartoe zijn op de twee paneelen de wapens der beide kerkelijke gemeenten, en die van Amsterdam en het Rijk) aangebracht, en voorts de drie Hebreeuwsche letters die de beginletters vormen van den Hebreeuwschen naam der Hoogduitsche gemeente Amsterdam. Van. de aanbieding is een. oorkonde vervaardigd voor het archief der gemeente Amsterdam, welke oorkonde aan het ?lot der plechtigheid de burge meester en de vertegenwoordigers der beide Jood sche gemeenten, geteekend hebben,

Schager Courant | 1927 | | pagina 12