RAAD SCHAGEN. RAAD WINKEL. RAAD WARMENHUIZEN. RAAD SCHOORL. RAAD OUDE NIEDORP. De wethoudersbeneemlng. Gesneden koek. Aan de orde wordt gesteld de verkiezing van wethouder». De heer Borst merkt op, dat het zeker wel gesne den koek is, waarop de Voorzitter antwoordt, dat de stemming dat wel zal' uitmaken. 'De*-heer Borst verwacht dat, waar de heer Gaij- aard met den Voorzitter heeft gesproken' De Voorzitter zegt, dat de samenwerking in het college van B. en W. van dien aard is geweest, dat ér geen aanleiding is voor zijn partij, om daarin wijiziging te brengen .Dat moet niet opgevat worden al» een minder zwaar stellen van den heer Gaij aard, maar voor ons is er geen belang om wijzi ging in het college van B. en W. te brengen. tDe heer Gaijlaard deelt mede. dat er van zijn partiji een vergadering van de afdeeling-leden is gehouden en men unaniem! van oordeel was. dat er hier een zeer ^bijzonder geval vwas. Doordat de bur gemeester, voorzitter van den raad. teven9 raads lid is. iets wat in bijna geen enkele gemeente het geval is, vormen van de 4 vrijzinnig-democratische raadsleden, als de heeren Püui9ter en Kooij worden herkozen, 3 leden het Dag. Bestuur .en gemeend wordt, dat dit niet was in het belang der gemeente. Het is b&er, dat ook invloed wordt uitgeoefend door een andere partij in dit geval de S.D.A.P. S-pr weet dat er veel handelingen plaats vinden doot B. en W.\ die uitsluitend B. en W>. afwikkelen en waarvan de raadsleden niet veel te hooren krij gen. Het was -dus gewenscht, dat een SU.A.P.'er wetihouder werd. doch de V.D.'ers hebben de macht omi de 'zetels door hun partij te doen bezetten. Spr, heeft ook van den heer Pluister vernomen, dat de V.D. meenden geen wijtziging in de samenstelling te moeten brengen. Spr. zal nu zijn stem- blanco uit brengen en met het oog op den tijd niet verder op de zaak ingaan, maar behoudt zich het recht voor bii een andere gelegenheid! er op terug te kormm. De heer Pluister oordeelt, dat wanneer de SU. A.P, meent recht te hebben op een wethoudenzetel, het op haar weg had gelegen met de VU. kies- vereeniging hierover overleg te plegen. De heer Gaijaard vraagt, of er nog- een V.O.- kiesvereeniging bestaat, want hemi was medege- 'deeld, dat zit na de verkiezing was opgeheven. De heer Pluister zegt, dat er nog. een V.D. 'kie»- vereeniging.bestaat en anders had men zich tot de V.D. fractie kunnen wenden. De heer Gaijaard heeft- er met spr. op kermisavond oyer gesproken en dat is er niet de plaats voor. evenmin als het de plaats is om er hier over te spreken. En waar de heer Gaijaard meent op deze zaak nog eens terug te moeten .komen, is het wel mogelijk, dat spr. dan ook andere dingen zal zeggen. De heer Gaijaard wijst erop. dat in Oude Nie- dom langen tijd die verhouding was 4 katholieken en 3 protestanten, én dat jarenlang de katholieken do beide wethouderszetels hebben ingenomen. Thans is door de katholieke fractie aan de protes- tantsche medegedeeld, dat aan de protestantsdhe fractie een zetel zal worden afgestaan. De meerder heid heeft zich daar dus tot de minderheid gericht. En waar de Voorzitter en de heer Pluister zelf heb ben erkend, dat 1 et een bijzonder geval is, had spr. gedacht, dat do VU. fractie er zelf over gesproken zou hebben en den onhoudbaren toestand had over wogen. Spr. is het er niet meeeens. dat dit op den weg van de minderheid Ifgt. De Voorzitter deelt als zijn persoonlijke meening mede. dat z.i. in gemeentezaken er geen kwestie van politiek moet zijn. Tot stemming overgaande, worden voor de eer ste vacature 4 stemmen uitgebracht op den heer Pluister. 3 blanco en voor de tweede vacature 4 8emmen op den heer Kooij, 3 stemmen blanco. De heeren Pluister en Kooij zijn dus gekozen en beiden nemen de benoeming aan. De Voorzitter hoopt, dat ze wederom met hem zullen samenwerken in het belang der gemeente. Hiernasluiting. eVrgadering van den Raad' der gemeente Scha gen op Dinsdagavond 7 uur. De nieuwe Raad bestaat uit. de heeren: n D. Leguit, J. Schoorl Pz., Jb. de Vries, K. Bakker, J. Willemse, W. F. J. v. Erp, W. F. Gorter, P. Kra mers, Th. Overtoom, H. v. Nuland en C. Kooij. Aanwezig allen. v Voorzitter de heer J. Cornelissen, Burgemeester, Secretaris de heer A. C. Roggeveen Voorzitter opent de Vergadering. Hij wenscht al len geluk, zoowel de nieuwgekozenen als de herko- zenen en hoopt dat blijken zal dat de keuze een goede is geweest. Spr. hoopt dat de gemeentezaken op eene prettige wijze zullen worden behandeld, in het afgeloopen tijdvak waren de verhoudingen veel tijds scherp, wat schade 'deed aan de belangen der gemeente. Voorzitter hoopt, dat dit niet meer zal plaats heb ben, hij hoopt, dat allen gedachtig zullen zijn aan de oud-Hollandsche spreuk: „Eendracht maakt macht", de belangen der gemeente Schagen zullen daarmede gebaat zijn. Voorzitter gaat nu over tot afhemlng van den eed of de belofte. Achtereenvolgens leggen de raadsle den den eed of de belofte af Voorzitter deelt mede, dat de notulen der vorige vergadering gereed zijn, de behandeling ervan wordt tot devolgende vergadering uitgesteld. Benoeming Wethouders. Wordt overgegaan tot benoeming van twee wet houders. zVoor de le plaats is de uitslag: J. Schoorl Pz. 6 stemmen, Th. L. Overtoom 5 stemmen. Gekozen de heer J. Sc-hoorl Pz., die de benoeming aanneemt. Voor de 2e plaats is de uitslag: W J. F. v. Erp 4 stemmen, D. Leguit 5 stemmen; Th. L. Overtoom 1 stem; C. Kooij 1 stem. 2e vrije stemming: W. J. F. v Erp 5 stommen, D. Leguit 5 stemmen, C Kooij 1 stem. Herstemming tusschon de heeren v. Erp en Leguit, waarbij deze beide heeren niet meestemmen. Ufitslag: W. J. F. v. Erp 4 stemmen, D. Leguit 5 •stemmen. Gekozen de heer D. Leguit, die de benoeming aan neemt. Voorzitter wenscht de heeren Leguit en Schoorl hartelijk geluk met deze benoeming, hij hoopt op aangename wijze met hen de, zaken te behandelen en twijfelt daar trouwens geen oogenblik aan. Spr. voegt er aan toe, dat 't moge zijn in even aange name onderlinge verhouding als met t vorig college Hij -dankt de h.h. Gorter en v. Erp hartelijk voor die goede verstandhouding en voor het vele dat zij heb ben gedaar voor de gemeentebelangen en voor het geen zij- hielpen tot standi brengen. Benoeming commissiën. Volgt benoeming van de commissiën. Ten eerste twee leden van de Rietboschcommissie, aftredend de heeren W. F. Gorter, voorzitter, D P. Timmerman en H. F. van Nuland. De Voorzitter der commisiën is een lid van het college van B. en W. en wordt door dit college aangewezen. De uitslag der stemming is als volgt: K. Bakker 10 stemm, J. Willemse 1 stem, W. F. Gorter 2 stem men, C Kooij 5 stemmenj Jb. de Vries 2 stemmen, H. v. Nuland 1 stem, van onwaarde 1 stem. Gekozen de heer K. Bakkér, die de benoeming aanneemt. 'D-Ve&de lid) Rietbosch: C. Kooij 9 stemmen. J. Aillemse 1 stem. W. F. Gorter 1 stem. Gekozen de °er C Kooij. die de functie aanvaardt. Twee leden der Eiarveilingcommieeie. Aftredend de heeren Van Erp. voorzitter. D. Leguit en H. F. van Nuiland. Uitslag «temming: W F. (Gorter stemmen, Jb. de Vries 9 stemmen, H. F. van. NuJand 2 stemmen. J. Willemse 7 stemmen, K. Bakker 1 st. W .J. F. van Erp 1 stem. Gekozen de heeren Jb. de Vries en J. Willemse. die beiden aannemen. Voorzitter deelt mede. dat na het rondzenden der agenda een ingekomen stuik'door, het vorig, college van B. en W. i® behandeld. Het is een verzoek van het Bestuur der Electriciteits- en Middenstandsten toonstelling alhier en sipr. stelt er prijs op, dit in deze vergadering! te behandelen, omdat de kans be staat dat de Raad niet meer voor de tentoonstelling biij, elkaar komt. Genoemd! bestuur verzoekt den Raad om ton behoeve van hare tentoonstelling gas en electrischen stroom te verstrekken tegen zoo laag mogelijken prijs. Door het P.E.N. is medewer king toegezegd in den vorm van het niet berekenen der maximale belasting- Voorzitter deelt mede. dat na gedane informa ties te BloamendaaJ bericht is ingekomen, dat er geen bezwaar bestaat om van 22—29 Sep. stroom1 te leveren a 10 cent per K.W.U. en daarbij; de maximale belasting buiten beschouwing te laten. B. en W. stellen daarom voor, aan het verzoek te voldoen door gas te devpren a 6 cent per M3 en electrischen stroom a 10 cent per K.W.U. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aan genomen. Hierna sluiting. De Raad, gaat in comité. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1927. Geboren: Johanna Wilhelmina, dochter van Bernar- dus Hendriks en van Antonetta Bruinink. Aaltje, dochter van Meijert Lont en van Jannetje Catbarina Peetoom. 'Gehuwd: Jan Muntjewerf, 27 jaren, wonende te Anna Paulowna en Eilsabeth de Jong, 24 jaren, wo nend* te Winkel. Overladen: Levenloos kind yan Jan Kosaen en van Brechtje Kooij. Jacob Kietemaker, 78 jaren, echtge noot van Jantje Visser, eerder weduwnaar Yan Neeltje Winkel. Dinsdag 6 September 's morgens 9 uur kwam de Raad in zijne nieuwe samenstelling bijeen. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester, secre taris de heer A. de Ridder. De nieuwe Raad bestaat uit de heeren: Jb. Spaans Jz„ G. Meurs, Jb. Brugman Dz, G. Kamp. S. Kriek, P. Dekker Dz. 'en P. Honingh. De Voorzitter opent de vergadering, waarbij' hij in het bijzonder welkom heet de twee nieuw gekozen raadsleden, van wie hij hoopt dat ze op even flinke en waardige wijze de belangen der gemeente zullen behartigen als hunne voorgangers dat hebben ge daan. Vervolgens leggen de leden in handen van den Voorzitter de vereischte eeden en beloften af. De wethoudersbenoeming. Voor vervulling van de eerste vacature worden 7 stemmen uitgebracht op den heer Jb. Spaans. Op de vraag van den Voorzitter, of hij de benoe ming aanneemt, zegt de heer Spaans, dat bi) met pleizier zich deze benoeming laat welgevallen. Het spijt me, zegt spr., dat ik mezelf heb gestemd, en het was ook mijn voornemen niet. Doch op aandrang yan mijn partijen heb ik den moed er toe gehad. Ik had reeds gezegd, dat wanneer ik met 7 stemmen geko zen zou worden, ik mijzelf liever een tik voor mijn hoofd gaf en nu is het zoo. Ik heb er een groote'hekel aan, maar het is op aandrang van de partij ge beurd. Ik dank den Raad voor het vertrouwen in mij gesteld en hoop die waardig te wezen. De tweede vaoature. Die verkiezing voor den tweeden wethouderszetel heeft het volgende verloop: D. Brugman 2 stemmen, S. Kriek 1 stem, P. Dekker 1 stem, G. Kamp 1 stem, blanco 2 stemmen. Tweede vrije stemming met denzelfden uitslag. Herstemming tusschen de heeren Brugman, Kriek, Dekker en Kamp, met als uitslag: S. Kriek 2 stem men, D. Brugman 2 stemmen, G Kamp 2 stemmen, blanco 1 stem. Herstemming tusschen de heeren Kriek, Brug man en Kamp, met het resultaat dat de heeren Kriek en Kamp ieder 3 stemmen op zich vereenigen, 1 stem blanco. Thans zal het lot beslissen en wordt geloot tusschen de heeren Kriek en Kamp, waarbij) de heer Kamp uit den hoed komt en dus tot wethouder is gekozen. De heer Kamp vraagt, op de vraag van den Voor zitter, of hij de benoeming aanneemt, 24 uren be denktijd, nu hij door het lot is aangewezen. De Voorzitter wil, in verband met den uitslag, zich alleen wenden tot den heer Spaans. Het doet Voor zitter genoegen den heer Spaans in het college van B. en W. terug te zien en spr. twijfelt niet of de heer Spaans zal op even serleuse en aangename wijze zijn taak vervullen en de aangename verhou ding, die steeds tusschen ons heeft bestaan, voort duren. Spr. feliciteert den heer Spaans hartelijk met dezen verblijdenden uilslag. Als burgemeester spijt het den Voorzitter, dat de heer Kriek niet in het college van B. en W. terug keert, want het college verliest in den heer Kriek iemand die op serieuze en ambitieuze wijze de be langen der gemeente behartigde. Spr. heeft in den korten tijd dat spr. hier was, bemerkt, dat de heer Kriek eerlijk en waar ie belangen behartigde en hij twijfelt er geen oogenblik aan of de heer Kriek zal dat ook als lid van den Raad blijven doen. De ge meente verliest in den heer Kriek een uitnemend wethouder. Vervolgens deelt de Voorzitter nog mede, dat tot tijdelijke onderwijzeressen zijn benoemd, aan de school te Winkel Mej. Schoorl van Barsingerhorn, aan de school te Lutjewinkel mej. Keetman van Ni'euwe Niedorp. Rondvraag. De heer Brugman zegt, dat als hij terugdenkt aan de vierjarige periode, dip achter ons ligt, dat 4 vruchtbare jaren zijn geweest. Dat komt door de aangename samenwerking en waar dit van groote waarde is voor de gemeente, hoopt spr., dat dit in de komende jaren op dezelfde wijze zal worden voort gezet. De heer Kriek zegt, alvorens zijn wethoudersplaats te verlaten, den Voorzitter allereerst dank te willen zeggen voor de vriendelijke woorden aan zijn adres gesproken. In den tijd dat spr. wethouder is geweest, heeft hij niets meer gedaan dan zijn plicht, zoo nauwgezet als hem mogelijk was. Vaak heeft spr. dat gedaan, de Voorzitter, maar vooral de heer Spaans, weet hert, met terzijdestelling van eigen be langen. Spr. zal als raadslid ook in de komende ja ren de belangen der gemeente behartigen. Dat spr. niet als wethouder is gekozen, daarin ziet spr. niet, een uitspraak van den Raad, dat hij zijn functie niet goed vervuld heeft, maar spr. ziet hierin, meer het gevolg van de veranderde constellatie van den raad. Spr. dankt voor het vertrouwen dat ook nu nog sommigo raadsleden in hem hebben gesteld, door hun stem op hem uit te brengen. Als spr. zelf ge wild had, zou hij als wethouder zijn gebleven, want spr. heeft zijn stem blanco uitgebracht. Maar spr. heeft dat niet gewild, want hij zou liever hebben gez'en, dat hij den door de overige 6 raadsleden be noemd was geworden. Spr. dankt nogmaals voor £e vriendelijke woorde* en de hulpvaardigheid van den Voorzitter, terwijl hij ook den secretaris dankt voor de vele inlichtingen die hem steeds bereidwil lig werden verstrekt. Spr. hoopt dat het nieuwe col lege de belangen van de gemeente Winkel zal be hartigen en dat het onze mooie gemeente tot in lengte van dagen wel moge gaan. De heer Meurs hoopt, met den heer Honingh en de overige raadsleden op pleizierige wijze werkzaam te zullen zijn in het belang der gemeente en in ge zondheid met elkaar te zullen vergaderen. De heer Spaans kan niet nalaten zijn dank te be tuigen voor de woorden die de Voorzitter tot hem heeft gericht. Het spijt spr., dat de heer Kriek niet meer als wethouder in het college terugkeert. De sa menwerking in het college was van dien aard, dat hij met het volste vertrouwen den heer Kriek waar dig had gekeurd voor het wethoudersambt wederom in aanmerking te komen. Spr hoopt dat de heer Kriek met dezelfde ambitie en dezelfde takt de be langen der gemeente zal blijven behartigen. Het is met leedwezen, dat spr. den heer Kriek het college van B. en W. ziet verlaten. De heer Honingh zegt, dat de heer Meurs als oud raadslid het pad kent, dat spr. geheel onbekend is. Spr. sluit zich aan bij de woorden van den heer Meurs en ...zal trachten steeds de gemeentebelangen in 't oog te houden en dat is het meest bereikbaar door een gezellige discussie. De secretaris krijgt gelegenheid om het woord te voeren en deze wenscht in 't kort den scheidenden wethouder te danken voor de woorden die hij tot spr. heeft gericht. De heer Kriek zegt, zich aan een verzuim schuldig te hebben gemaakt, doordat .hij het woord niet heeft gericht tot zijn oud-collega, den heer Spaans, maar de heer Spaans weet, dat dit niet opzettelijk is ge- betird. Spr. dankt den heer Spaans dan niet alleen voor den steun en medewerking, die hij van hem heeft ondervonden, doch ook voor de ondervonden vriendschap. Graag had spr nog een jaar of vier met den heer Spaans samengewerkt, maar bij de uit spraak van den Raad moet men zich eenmaal neer leggen. Hierna volgt sluiting. Vergadering van den Raad op Dinsdag 6 Sept. des namiddags 8 uur. Voorzitter de 'heer J. Burger, burgemeester, Secre taris de heer H. J. Rijs. Voorzitter, heet de aanwezigen welkom., in ihet bijizonder dien heer v. d. Meijden, die hier voor het eerst aanwezig is en opent dé vergadering. De nieuwe Raad bestaat uit de heeren: J. de Groot, K. Molenaar, C. Nannes, J. Hof, P. J. v. d. Meijden, P. Slot en J. Swan. Allen aanwezig. - 1 Installatie van de nienwe Raadsleden. De nieuwe raadsleden leggen in handen van den voorzitter die veVeischte eeden af, waarmede de nieuwe Raad! is geïnstalleerd.. Voorzitter feliciteert de leden met hunne herbe noeming en den 'heer Van der Meijden met zijn be noeming. Spr. memoreert het een en ander uit de achterliggende 4-jarige periode en hoopt dan de sa menwerking, in de komende periode niets te wen- schen zal overlaten en dat veel in het belang van de gemeente gedaan zal worden. Benoeming wethouders. I Nadat de notulen na een kleine verandering wor den vastgesteld, wordt overgegaan tot benoeming van de wethouders. Bij' d.e eerste stemming kreeg de heer Swan 5 stemmen en de heeren De Groot en Slot elk 1 stem. De tweede stemming gaf den heer De Groot 5 stemmen en de heeren Nannes en Hof elk 1 stem. De beide herkozen wethouders nemen met genoe gen hun benoeming weer aan. Voorzitter feliciteert de belde heeren en hoopt op de zelfde samenwerking die hij. steeds van hen heeft ondervonden- 1 Benoeming lid gascommissie. Nu de heer Gutker geen lid meer van den Raad is. is er eun vacature in de gascommissie ontstaan, waarin bij stemming wordt voorzien door benoe ming van den heer Slot, die 4 stemmen verkreeg. Do n Molenaar en Vau der Meijden kregen resp. 2 en 1 stem. x De heer Slot neemt zijn benoeming aan. Vaststelling rekeningen. Bii monde van den heer Slot. die als rapporteur optreedt van de commissie, belast met het nazien der rekeningen, wordt meegedeeld, dat de gemeente- rekening over 1926 sluit met een batig saldo van f 765.52%, in ontvangst op f 107894.63y2 en in uitgaaf op f 1071529.11, wat betreft den gewonen dienst. De in komsten en uitgaven van den kapitaalsdiienst zijn f4080.-— en f 1924.27, met een 'batig saldo van f2155.73. De rekening van de gasfabriek sluit met een batig saldo van f 2132.04y2 in ontvangst en uitgaaf op f 75208.63^. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit met een naideelig saldo van f 1986.54, in ontvangst op f 13419.11 en in uitgaaf op f 15405.65. Waar alles in orde is bevonden, adviseert de com missie tot goedkeuring, waarmee algemeen wordt in gestemd. De heer Slot maakt nog dé opmerking, dat de reke ning nu nagezien is door den ouden Raad, terwijl de goedkeuring gevraagd wordt van een raadscollege, waarin ook nieuwe leden zitting hebben. Voorzitter vindt deze opmerking juist en had er ook wel aan gedacht, maar omdat de verandering in het college zoo klein is, is het van zoo geringen in vloed, dat spr. het geen bezwaar vond. Toch wil hij er wel in de toekomst rekening mee houden. Verder zegt voorzitter dank aan de commissie voor /de verrichte werkzaamheden, en aan den gemeente ontvanger, den directeur van de gasfabriek en aan •den administrateur van het Burgerlijk Armbestuur voor het richtige beheer. Rondvraag. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Swan, deelt de voorzitter mee, dat op de laatst ge houden landschouw is gebleken, dat de gemeentelan- derijen, behoudens een enkele uitzondering, goed ge bruikt worden. Die uitzondeting zal aangeschreven worden. De heer 'Molenaar zou gaarne' een strenger toezicht zien uitgeoefend door den gemeenteveldwachter op het meerijden der jongens op vrachtauto's. Voorzitter z'egt dat reeds in die richting wordt ge werkt, maar den veldwachter nogmaals opdracht zal geven er op te letten. De heer Van der Meijden vraagt, of het den voor zitter'bij de landschouw niet is opgevallen dat het pad, loopende over de' gemeente-eigendommen bij Katwou, on waarvan hij verondersteld, dat er dc erf dienstbaarheid op rust, in zeer slechten toestand ver keert. Vooral voor den molenaar, die langs dit pad zijn woning moet bereiken, geeft het veel bezwaar. Verschillende heeren zeggen hierover h,un meening, waaruit wel blijkt, dat eén verbetering niet zoo ge makkelijk-zal gaan. Tenslotte zegt 'de voorzitter toe, het in gedachten! te zullen houden en er desnoods een paar werkloozen aan te zeitten. Dan nog noemt de heer Van der Meijden den Sluis- weg, die 4n verband met het aanleggen van de wa terleiding, in reer slechten toestand verkeert. Voorzitter merkt echter op, dat die weg niet bij de gemeente in onderhoud is, maar hij zegt toe de onder- houdplichtige, die waarschijnlijk het Rijk of Hollands Noorderkwartier is, te zullen aanschrijven. Met een woord van dank sluit voorzitter hierna de vergadering. De nieuwbenoemde Raad kwam Dinsdag 6 Septem ber in voltallige zitting bijeen. De nieuwe Raad bestaat, uit de heeren: 1 A. v^n Dienen, D. Duin Wz., A. Gutter, Fl. Scher mer, J. Stam Mz., N. Kaag en A. Bijl. Na een hartelijk welkom opende de voorzitter, Ba ron van Fridagh) de vergadering, inzonderheid' heet spreker het nieuw gekozen lid, den heer J. Stam Mz., welkom. De wensch werd uitgesproken, dat in goede gezondhei en nu de beste harmonie de belangen der gemeente in de voor ons liggende 4-jarige periode zou mogen worden behartigd en voorzitter hoopte, dat verschillende-aangelegenheden als daar zijn, wegenverbetering, schoolbouw, gas voorziening, uit breiding der ruimte in 't Gemeentehuis, enz., de volle aandacht van den Raad zouden hebben. De noodige belangen der gemeente kunnen dan alleen worden gediend, wanneer eendracht heerscht. Men denke aan de waarheid der spreuk: „Die in zich zelve verdeeld is, is niet tot regeeren in staat", al erkend voorzitter gaarne de re'chten der partijen. Men stelle echter al tijd voorop, dat men in den Raad zetelt in de eerste plaats voor 't gemeentebelang. Hierna legden de verschillende heeren de bekende eeden af, terwijl de heeren Schermer, Gutter en Stam de voorkeur gaven aan de beloften. Onder de ingekomen stukken en mededeelingen no teerden we als de voornaaemsten: a. Dat de publieke aanbesteding van de uitbrei ding van het laagspanningsnet van het G.E.B. f300 voordeel had opgeleverd. b. Dat een nieuwe schrijfmachine ten dienste van de secretarie was aangekocht. c. Dat een klacht van het polderbestuur van Zijpe over den de9olaten toestand van den weg Krabben damZijpersluis (Noordelijk deel) is verholpen, daar» de herstelling reeds is geschied. d. Dat de vereenigingen voor Vreemdelingenver keer te Schoorl en te Groet hun dank uitspraken voor den finantieelen steun bij de gehouden feesten. e. Dat Ged. Staten diverse raadsbesluiten had den goedgekeurd. Al deze stukken werden voor kennisgevihg aange nomen Een bezwaarschrift van de belendenden der aan den Voorweg op te richten schietbaan, onderging hetzelfde lot,, eerstens doordat het ongezegeld was, doch ook, doordat v,oor reclame een andere* weg is aangewe zen dan-een beroep op den Raad. Een verzoek van de gymnastiekvereeniging „Olym- pia." alhier om een subsidie, groot f 100 voor 1927, kreeg niet 'de 'bewilliging van den Raad; een dito ver zoek voor 1928 zal 'bij de begrooting worden behan deld. Wethoudersverkiezing. Hierna kregen we de wethoudersverkiezingen. Dezo hadden den navolgenden uitslag: I. A. van Lienen Sr., 4 stemmen, Fl. Schermer 3 stemmen. II. A. Bijl 4 stemmen, Fl. Schermer 3 stemmen. De heeren Van Lienen en Bijl welke dus gekozen zijn, namen hunne benoeming aan. Beide heeren waren aftredend. De rekeningen* Hierna brengt de heer Schermer als rapporteur van de Raadscommissie verslag uit van het on derzoek der diverse rekeningen over 1926. De rekening van hot Burgerlijk Armbestuur gaf bij een ontvangst van f 5187.64% en een uitgaaf van f 4?34.59, een batig saldo van f 453.05 De Vleeschkeuringsdlenst in den kquringskring Schoorl gaf een ontvangst van f 4112*15. een uitgaaf van f 4109.20. met een bedrijfswinst van f 2.95. Het G.E'.B. had) eon ontvangst van f 19767.00%, een uitgaaf van f 18872.36. een bedrijlfswinst van f 894.64%. De Balans van dit Bedrijf had) een eintL cijfer van f 129600.32%, terwijl de reserve (belegd) f 18019.48 bedraagt. De vereenigjng voor Volkshuisvesting, had een na i deelig slot op hare exploitatierekening van f2292,81, terwijl de gewone dienst van do gemeente een ont vangst van f 93181.77 en een uitgaaf van f 89229.34 aanwees, zoodat hier een batig slot van f 3952.43 aanwezig was. De kapitaalsdienst der gemeente gaf bij een inkomen van f 44022.20 en een uitgaaf van« f 39632 08 een batig slot van f 4390.17 aan. De commissie adviseerde om al dezo rekeningen goed te keuren (do Gomeenterekonlng voorloopig). De Raad ging hiermede accoord. terwijl de Voor zitter zijn dank uitbracht aan de commissie, inzon derheid aan den rapporteur voor het vele goede work Hierna werd1 door B. en W. de gemeentobegroo- ting 1928 ingediend, met eindcijfers van f 91198.00% voor den gewonen dienst en f 26750.voor den ka pitaalsdienst. De gemeente-inkornjstenheiasting, wotrd't opi f 33000 geraamd. Do Voorzitter deelde mede. dat de uitkomsten van het afgeloopen dienstjaar aan B. en W. de vrij heid hadden gegeven om wat vlugger uit den hoek te komen, hoewel natuurlijk de zuinigheid, voorzoo verre die gemotiveerd was. ook is betracht. De Raad met uitzondering van de beide wethou ders/ werd als comlmissie van onderzoek van deze begrooting benoem'. In overeenstemming met de voordracht van en W. werd de woning te Schoorl dam C no. 157 onbe woonbaar verklaard. De rondvraag bracht weinig positiefs naar voren waarna de voorzitter de vergadering sloot. Vergadering op Dinsdag 6 September 1927, des na middags te 7 uur. Voorzitter Burgemeester Meijer, tevens secretaris. Aanwezig alle leden. De nieuwe Raad bestaat uit de heeren: J. Wit Sr., J. Bakker Jzn. Jr., Th. Tromp, G. Lief hebber, D. Kriller, J. van Zoonen en J. Ltgt'hart. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft geopend,, worden de notulen van 22 Augustus jX onveranderd •goedgekeurd. Ingekomen stukken. a. Verslag van het Provinciaal Waterleidingbe drijf van Noordholland, over het boekjaar 1926. b. Kantschrijven van Gedeputeerde Staten d.d. -4 Augustus jl., No. 2, ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 30 Juli j.j., No. 38, houdende goedkeuring van het raadsbe sluit, d.d. 23 Juli j.1. tot vaststelling van het verme- nigvuldigingscijfer voor het belastingjaar 1927/28. B en W. adviseeren vorengenoemde stukken voor notificatie aan te nemen. Allen voor. c. Adres van het Bestuur der Schager Handeldrij vende en Industrieele Middenstandsvereeniging, ge vestigd te Schagen, d.d. September, daarbij verzoo- kende eene jaarlijksche bijdrage te verleenen van f 10.voor eiken leerling, welke uit deze gemeente aan den cursus deelneemt. B. en W. adviseeren, dit adres te bespreken bij de behandeling der begrooting, dienst 1928. Alleii voor Mededeelingen. Ter vorige vergadering is 'het besluit genomen om de beslissing op bet schrijven van de commissie voor de kanalisatie van Westfriesland, houdende verzoek om toekenning van een jaarlijksche bijdrage van f600.—, voor hoogstens 40 jaren in de kosten van de

Schager Courant | 1927 | | pagina 6