Radioprogramma JAPAN GETEISTERD. LOTUSPRIJSVRAAG. Marktberichten. Voetbal. De totaal opbrengst voor dit jaar is nu reeds 13.42 pot. lager dan op gelijken datum van het Vorig jaar. Ook het aantal geladen wagens is belangrijk afgenomenOen is voor de eerste 8 maag den van dit jaar ruim een millioem minder don in 1926. Do gTO/tere zuinigheid van het publiek,opge wekt djor de «hoogo tarieven en eon beduidende vermindering van het gjederonvervoer ais gevolg van de latende crisis doen dus hec financieels jaar voor de maatschappijen wel ongunstig zijn. 2A JAAR IN DE BRAZILIAANSCHE BERGEN. Naar de „Daily Newsf' meldt, heeft een tech nicus uit Lima, Ooirteville genaamd, dia per auto een tocht door de Matte Orosso maakte, meege deeld, dat hij kokmei Fawoatt en zijn zoon op ongeveer 150 K.M. van Diamatina in de provincie Minas Geraes heeft aangetroffen. Bedden waren goed gezond. k Kolonel Fawcett vertrok in het voorjaar van 1924 in opdracht van het Koninklijk EngeLscjb Geographisch Genootschap naar midden-Brazilië. Na Mea van dit jaar werd niets meer van hem vernomen. Zijn laatste bericht, gedateerd 30 Mei 1925, luidde: „Beken niet op verdere meldingen. Misschien zü'n zij mogelijk, maar recente moeilijk-' bedien met de Indianen maken het twh'folachtig/' In gezelschap van kolonel Fawcett waren zijkt 21-jarige zoon John en een 23jarige vriend Raleigh Bimell. DE VLIEGTOCHT VAN NTJNGESSER EN COLL Op 8 Mei j.1. begonnen de Fransche vliegers Nun- gesser en Coli hun vliegtocht van Parijs naar New- York, dien zij naar menschelljke berekening ergens in den Atlantischen Oceaan beëindigd' hebben. Maar het feit. dat er ook maar niets van hen ge vonden is, laat nog altijd ruimte voor de hardnek kige geruchten van sommigen en de moeder van Nungesser is een van hen dat het met hen nog niet gedaan zouj zijn. Ai een paar maal is er be richt dat hier o£ daar een flesch was aangespoeld met een levensteeken der avontuurlijke vliegers; tot nog toe bleef iedere bevestiging uit. Nu weer is er een flesch gevonden in de monding van de Gironde, met de miededeeling, erin. „Mei 1927. We zijn op twintig mijil afstand van Sable Island geland1. Nun gesser en Coli." Do moeder van Nungesser moest zeggen, dat het schrift wel op dat van haar zoon leek. al zou zij niet durven zeggen, dat het werke lijk het zijne was. De Fransche minister van buiten- landsche zaken heeft het bericht naar den -Fran sche n consul-generaal in Montreali getelegrafeerd, deze stelde den consul te Halifax op de hoogte, die weer het reddingstation van Sable Island waar schuwde.... Maar zij, die het kunnen weten, den ken sceptisch over de mogelijkheid, dat een flesch, welken de vermiste vliegers in zee geworpen had den, werkelijk in dien tijd de kust vani Frankrijk zou hebben bereikt WERVELSTORM IN JAPAN. N'agasaki en de steden in den omtrek zijn geteis terd door een wervelstorm. Vele buizen zijn inge stort. DE EENZAAMSTE MAN VAN DE WERELD GE STORVEN. Do eenzaamste man van de wereld is dood. Hij stierf op of omtrent Nieuwjaarsdag 1927 en zijn overlijden is aan do wereld niet vóór de tweede week in Augustus bekend geworden. Zijn naam was Hector Pitehford, van onbekenden leeftijd en hij vertegenwoordigde de Sabellum Tra ding Company te Londen op een geisoleerde plaats zonder naam aan de Oostkust van Baffin Island. Hot korte feit, van zijn dood ia uit Pond's Inlet draadloos gemeld door het stoomschip Beothio dat dit jaar de Pool-expeditio van de Canadeeache re geering naar hot Hooge Noorden had gebracht. Ze ven jaar lang had Pitehford op deze verlaten plek geleefd, diep binnen den Poolcinkel on op eon paar graden, van do Pool zelf. Zijn naaste buren waren eonige honderdon mijlen ver; zijn eonige vrienden een paar half wilde Eskimo-honden. Den geheelon vorigon zomer had Pitehford ver geefs op de stoomboot gewacht, die hem eten en ko len moest brengen, maar zij daagde niet op. De Es kimo's lieten hem op den post in den steek en mlen vermoedt dat hij van koude en gebrek is gestorven. Weinige menschen weten iets van Pitehford, be halve, dat hij een bul had van een vermaarde En- gelsche universiteit en een autoriteit was op het ge bied van storrekunde, geologie en topografie. Sorrunige van zijn kaarten van de Baifin-baai zijn door de Britscho admiraliteit overgenomen. In don oorlog was hij officier op een Engelschen mljnve- ger, die getorpedeerd werd en bij dit voorval verloor hij zijn gehoor. Verleden jaar ontmoette inspecteur Wilcox, van do Canadeescho'politio, terwijl hij op Baffin-Island patrouille-dienst, deed, Pitehford op eenige mijlen van zijn huis. Hij leed toen aan sneeuwblindheid. „Ik moet loopen, loopen", zeide hij, „om warm te blijven, want ik heb geen brandstof'. De inspecteur bood aan om hem naar den naastbijzijznden poli- tie-post te brengen, maar daar wilde hij niet van hooren. Op Kerstdag 1926 schreef hij de laatste woorden in zijn journaal. Hij was toen ziek en dit bevestigt, naar mfen meent, de onderstelling, dat hij alleen in de ijswoestenij van den Poolnacht bezweken is aan de gevolgen van koude en ontbering. SPOREN VAN DE „OLD GLORY" GEVONDEN- Uit Londen wordt gemeld, dat de „OlcL Glory" is gevonden. Het New Yorkscbe blad Daily Mirror heeft gisteravond een bulletin gepubliceerd, behel zende, dat een bericht is ontvangen van het as. Kyle, 't welk door de Daily iMirror was uitgezonden om de „Old Glory" te zoeken. Wrakstukken van het vliegtuig werden aange troffen op 51 gr. 17 min. NB. en 17 gr. 23 min. W.L. Van de opvarenden geen spoor. Deze opvarenden waren Bertauid. Hill en Payne De plaats waar deze overblijfselen van de Old Glory zijn aangetroffen, n;l. in het hartje van den Atlantischen Oceaan maakt- het hoogst onwaar schijnlijk dat de vliegers zich aan boord van het een of ander schip kunnen bevinden. Waren zij daarna opge pikt, dan zou men het nu al lang moe ten weten. EEN VREEMDSOORTIGE ZELFMOR& Te Villacoublay heeft men Zondagochtend^ in- de draden van het electrische voedingsnet een lijk van een man vinden hangen, met het hoofd omlaag. Men dacht eerst met een van de koperdraaddieven te doen te hebben, die don laatsten tijd! tal van te lefoon- en andere lijnen hebben bestolen, doch' uit een briefje in een jas, die aan den voet van de paal lag. waarlangs de man naar boven moet zijn geklommen, bleek, dat men met een geval van zelf moord1 te doen had'. Het briefje zeide: „Tracht niet uit te vinden wie ik ben, het is nutteloos'". EEN BLOEDBAD IN CHINA. Reuter meldt uit 'Peking, dat plaatselijke bladen een afschuwelijke geschiedenis berichten, die zich te Tsjang-te in het noorden van Honau heeft afgespeeld. Leden van de een of andere Ghineesche organisatie hadden in de genoemde plaats enkele soldaten van Feng-ju-sjang vermoord. De troepen van Feng hebben daarvoor wraak genomen door een afschuwelijk bloedbad aan to richten. Vrouwen en kinderen werden Bl even weinig ontzien als do mannen. Volgens het relaas van ooggetuigen, die zich echter nog door de vlucht hadden kunnen redden, zou het bloedbad voorbeeldeloos zijn geweest De schatting van het aantal dooden loopt tusschen de 30.000 en 80.000. EEN AARDBEVING AAN DE ZWARTE ZEE. In den nacht van Zondag op Maandag is de Rus sische Zvïz,rte Zeekust van de Oekraine a! tot in Kaukasië toe getroffen door een aardbeving, die zich door krachtige schokken en onderaardsch gerommel kenbaar maakte en waarvan het centrum gelegen was te Sebastopol en de omliggende badplaatsen aan de Zuidkust van de Krim. Te Jalta, waarmee de telegra fische gemeenschap verbroken is, moeten eenige slachtoffers gevallen zijn. In de andere plaatsen word niemand getroffen. Wel zijn te Sebastopol verschei dene huizen ingestort en vrijwel alle huizen min of meer beschadigd. De bewoners van Sebastopol, Sin- feropol, Odassa, Novo Rossisk brachten den nacht onder den blooten hemel door. Tusschen Kief en Odessa is de aardbeving ook, zij het in mindere mate, gevoeld. Volgens een nader bericht zouden er in de Krim zes dooden en 65 gewonden zijn. Ook in Armenië is een aardbeving gevoeld. WEDER NEGEN DOODVONNISSEN IN SOVJET RUSLAND. Van de 20 personen beschuldigd van spionnago ten gunste van Engeland zijn er negen ter dood ver oordeeld, dertien kregen straffen varieerende van zes maanden tot acht jaar, terwijl vier personen werden vrijgesproken. ONDER DE PUINHOOPEN. Mem zal zdoh nog wel de a&chuweRjke aardstor ting herinneren, rno dezen winter het dorp Rot- quebillière, inj da Zee-Alpen, tan Noorden van Nice, heeft verwoest. Na dè aardstorting, waarbij' 15 huizen ingestort waren en 19 menschen waren om gekomen, hoeft de burgemeester van het dorp ver gunning gevraagd om de puinhoopen door vrij willigers en soldaten te laten onderzoeken, doch met het oog op het gevaar is dat verzoek aigen wezen. Nog altijd liggen -er de puinhoopen met het bezit'van de bewoners der huizen en; de lijken der slachtoffers er ondep begraven. De brievengaar der van het dorp, wiens huis mede verwoest is, en wiens 'spaarduitjes onder de puinhoop begraven lagen, is er tenslotte op eigen houtje op uitgegaan,. Hij heeft succes gehad en eenige onbeschadigde ldeedingstukken en zijn spaarduitjes 40.000 fr. teruggevonden. Het linnengoed en de effecten hadden niets gieteden. Zijn succes heeft de anderen getroffen ien' er toe aangezet zajtn voorbeeld te volgen. INBRAAK IN EEN BELASTINGKANTOOR. Zondagochtend hebben onbekenden eemi bezoek gebracht aan het belastingkantoor te Noisy-le.Sec. Vrouwen, die vier jonge mannen uit het gebouw zagen komen en per auto wegrijden, vonden zulks verdacht en waarschuwden de politie. Deze ont dekte spoedig, dat do hoeren' met een "salschenl sleutel binnen waren gekomen, de brandkast had den geforceerd en er van door waren gegaan met 86.000 fr. vin bankbilentten en' 39.000 fr. aan sahatr kistbons ien andere effecten. Da dieven moeten goed van den toestand op de hoogte zijn geweest, want de ambtenaar, die nachtdienst had, en andera pas om acht uur weggaat, Was dien macht al om 3 uur vertrokken om op jaoht te gaan, en de oongierge en zijn vrouw ,hadjd|enl 'frm uur het gebouw* verlaten voor een begrafenis. Verleden jaar is er ook in het belastingkantoor van Ncasy-letScc. ingebroken, maar toen zijn de dieven gestoord voor zij iets mee hadden kunnen door een typhoon, die met een vloedgolf gepaard ging, geteisterd en vooral de nabij genoemde stad gelegen plaatsjes Kojima en Nakamoera hebben zwaar gele den, Het aantal dooden wordt voorloopig op duizend geschat, De vloedgolf, welke de meeste schade aanrichtte, werd vooraf gegaan door een zwaar geroffel, als van een onderzeesche aardbeving. Een watermuur van drie meter hoogte stortte zich vervolgens, in de stra ten van genoemde stadjes en in de aangrenzende velden. Bootjes werden op het land en in de rijstvel den geslingerd en het wrakhout der ingestorte hui zen werd door het water mijlen ver meegevoerd. Te Kojima en Nakamoera zijn duizend huizen vernield en te Nakajima vijfhonderd. De typhoon begon om tien uur des morgens en duurde met onverminderde kracht voort tot half twaalf. Door de sterk gezwollen rivieren is het platte land onder water gezet en vele boerderijen zijn van de buitenwereld afgesloten. Aan den oogst is zeer groote schade toegebracht. Het district Foekoeoka heeft eveneens van den typhoon te lijlden gehad. In de stad Omoera staan vijfduizend huizen onder water en vijftienduizend bewoners zijn tijdelijk dakloos. Zij worden onder gebracht in scholen, tempels, en andere openbare gebouwen. De burgemeester van Kojima heeft hedenavond draadloos om hulp verzocht. Duizenden bewoners zijn dakloos en hij beschikt niet over de noodige middelen, om de gewonden afdoende te verzorgen. De gouverneur van Koemamoto heeft een aantal hulpbrigades gezonden. Nagasaki heeft eveneens schade geleden door een stormwind, welke echter niet de kracht van een ty phoon bereikte. Een groote schoorsteen is ingestoit en een aantal arbeiders werd gewond. In de haven zijn ettelijke booten gezonken. De tramdienst moest gestaakt worden. In de stad Koemamoto is minder schade aange richt dan in de andere plaatsen. Een groot aantal visschersbooten moet op zee door den storm overvallen zijn en gevreesd wordt, dat vele visschers om het leven zijn gekomen. DE JONGSTE DOODVONNISSEN IN RUSLAND. Onder de negen personen, die z.g. wegens spion nago ten gunste van Engeland en Finland in Sov jet-Rusland ter dood zijn veroordeeld, bevindt zich ook een vrouw. Volgens de „Izwestija" hadden twee vrouwen eveneens den dood verdiend, doch de eene was te oud on de andere te jong. Zij zullen daarom gevangenisstraf krijgen. De pers in de Oostzee-staten deelt mede, dat de Noorsche diplomatieke vertegenwoordiger in Rus land, namens de liritscho regeering de Sovjet-re geering heeft medegedeeld, dat geen der personen, die terecht hebben gestaan, voor de Britsohe regee ring heeft gewerkt De Finsche regeering heeft een zelfde protest ingediend. De Sovjet-autoriteiten gebruiken deze rechtzaak weer om haar oorlogscampagne met hernieuwde kracht voort te zetten. De pers publiceert eon waar- schuwing van den plaatsvervangenden volkscom missaris van Oorlog. Unsohlioht, die er bij de boe ren in Sovjet-Rusland op aandringt om de oogsten binnen te halen, maar de geweren gereed te houden voor de verdediging van den oogst tegen de „bui- tenlandsche plunderaars". AUTOBUS EN TRAM. Gistermorgen is te Kiel een autobus tegen een tram opgereden. Daarbij werden 26 personen gewond, waar onder zes min of meer ernstig. TYPHUS IN SILEZIë. In het Silezische district Munsterberg heersebt een typhus-epidemie. In de ziekenhuizen te Munsterberg zijn reeds 75 patiënten opgenomen. IJSLANDSCH KOERIER VERZWOLGEN. In het vulcaangebied van IJsland is een koerier met vier paarden bij een aardschok verzwolgen door een zich' plotseling openende spleet in den grond. STAKING TE LENINGRAD. Te Leningrad was een staking uitgebroken in een electrische centrale. De arbeiders vroegen den acht- urigen arbeidstdag en een vrijen Zaterdagmiddag. Maar de bolsjewieken, ofschoon zit in theorie al dergelijke arbeidersbelangen voorstaan, wilden voor Leningrad van dergelijke eischen niets weten. Het antwoord op de staking waa. dat er een afdee- 'ling soldaten naar de fabriek werd gezonden, om de arbeiders te dwingen het werk te hervatten. Er ontstond een woordenwisseling tusschen de arbei ders en de soldaten, die op een handgemeen uitliep, waarbij' 15 arbeiders het leven lieten en 50 met ver wondingen huiswaarts moesten koeren. Toen werd het werk hervat. NA DEN OPSTAND IN LITHAUEN. De correspondent van d'e „Voss. Ztg." te War schau meldt, dat de onderdrukking van den op stand te Tauroggen de conflicten in Litauen weer heeft verscherpt. Het verluidt, dat in hert geheel meer dan 2000 personen zijn gearresteerd, meerendjeol behoorende tot de arbeidersklasse. De pers is andermaal volkomen gekneveld. De arbeiders hebben bjj wijze van protest te gen het krasse optreden der reef Gering" een algo meene staking" geproclameerd, waarop de regee- ring heeft geantwoord! met heb afkondigen van den staat van belieg! over het g*eheele land'. De „Voss. Ztg!.*' verneemt, dat er te Taunoglge® een standrechtbank is ingesteld, welke eergisteren zes studenten, die aan den staatsgreep 'hadden deelgenomen, ter dood heeft veroordeeld. Het vonnis is giistannJorgietn om vier uur voltrokken. Gisteraiiddag heeft het standgterooht opnieuw 5 studenten ter dood veroordeeld, die vanmorgen! vroeg zün gefusilleerd. EEN ORKAAN IN MEXICO. Vertraagde telegrammen uit Nogales melden, dab Woensdag 1.1. een orkaan en een springvloed ont zaglijke sohadd ,aan de Westkust van Moxioo hebt» ben aangericht, van da Golf van Tehuantepeo tot de Guyama (Sonora). Tal van personen werden gedood, honderden gewond, terwijl duizenden dakloos zijn. Het centrum! van den orkaan was Selina Orms (Oaxaoa). De helft der stad ifl overstroomd. Voor den verkoop van Lotus wordt tegenwoordig weer een reclame gemaakt, die pakken moet. Het geschiedt ditmaal in den vorm van een Lotus-prijs vraag. Er is bij duizenden en nog eens duizenden rondgezonden en verspreid een, kaart van Neder land en nu moet de belangstellende opmerker op zoeken hoeveel mJaal elk der vier woorden „Lotus zoet al£ room" op die Lotus-landkaart voorkomen. En elk der vier woorden die men daar vindt moet men daarop met inkt onderstrepen. De hoofdprijs wordt toegekend aan hem of haar die precies heeft aangegeven waar en hoeveel malen elk der 4 woorden Lotus zoet als room is gevonden. De volgende prijzen zijn voor hen, die het dichtst er bij komen. Behalve deze ingevulde Lotus-land kaart moet men opzenden 10 Lotus-wikkels. Inzen dingen voor of op 18 October a.s. Alles in gefrankeerde enveloppe opzenden naar N.V. Margarine Verkoopcombinatie, afd. Reclame te Oss. En dat het der moeite waard is om aan deze Lotus-prijsvraag deel te nemen, blijkt wel uit het feit, dat niet minder dan f20.000 aan prijzen zijn be schikbaar gesteld. De hoofdprijs is f5000, 10 prijzen van f100, 30 prijzen van f50, 100 prijzen van f25, 2000 prijzen van f5, totaal f20.000. Wij twijfelen er niet aan of de deelname aan deze Lotusprijsvraag zal algemeen zijn, en duidelijk zal daarmee tevens gedemonstreerd zijn de waarheid: Ne derland is Lotusland. Uit Tokio, 13 Sept. -— Weer is Japan door een ern stige ramp getroffen; De omgeving van Nagasaki is PLANTENZIEKTENKUNDIGEN DIENST. 192. Ontsmetting der zaairegge. Evenals het vorige jaar blijkt, dat ook nu de rogge op verschillende plaatsen doorFusariumi ia aange tast Ter voorkoming van een slechte opkomst en het later wegvallen der rogge, raadt de Plantenziekten- kundigen Dienst daarom ten zeerste aan alle zaai- rogge te ontsmetten op een der hieronder aangege ven wijzen. De proeven toch, welke het vorig jaar op verschillende plaatsen zijn genomen, hebben in vele gevallen zeer duidelijk de waarde van de zaad-ont smetting bij rogge bewezen. De kosten van ontsmet ting zijn gering; vandaar, dat wij aanraden zeker heidshalve alle rogge aan een ontsmetting te onder werpen. „Goede ontsmetting wordt verkregen door de rogge „om to scheppen met een oplossing van Germisan of „Uspjilun universal (vroeger Tillantin) ter sterkte „van één procent Per H.L. graan gebruikt men dan „3 L. van deze oplossing". Het omscheppen moet met zeer veel zorg geschie den. Voor het omscheppen van 1 H.L rogge zijn on geveer 10 minuten noodig. 194. Ontsmetting der herfstzaden, mede in verband met de slechte kwaliteit van het zaalzaad. Nu de weersgesteldheid gedurende de maand Au gustus de kwaliteit van vele partijen zaaizaad! zeer heeft doen verminderen, is de kans zeer groot dat bij gebruik van kopervitriool als ontsmettingsmiddel voor de zaaizaden, de kiemkracht benadeeld - wordt. Voor die partijen, welke door het slechte weer ge leden hebben, raadt daarom de Plantenziektenkundi- gen Dienst het gebruik van dit middel af. Ook zal bij aanwending van Germisan en Uspulun universal (vroeger Tillantin) in een sterkte van 100 gr. op 3 L. water bij sommige partijen kiembeschadiging nog niet geheel zijn buitengesloten. Vandaar dat voor dit jaar de volgende voorschriften ter ontsmetting gege ven worden. De partijen, welke droog zijn ingehaald en niet uit- geloopen zijn geweest, kunnen op de gewone wijze ontsmet worden. Tegen steenhrand en Fusarium in tarwe, omscheppen met kopervitriool, 200 gram op gelost in 2V2 L. water of met Germisan of Uspulum universal (vroeger Tillamtin) 100 gram opgelost in 3 L. water per H.L. tarwe, omscheppen met Germisan of Uspulum universal, 50 gr. opgelost in 3 L. water, werkt ook' zeer voed, doch is niet^ altijd) geheel af doende. Tegen strepenziekte steenhrand en Fusarium in gerst, omscheppen met 100 gram Germisan opgelost in 3 L. water per H.L. gerst De partijen welke geleden hebben, worden niet ont smet met kopervitriool. Tarwe wordt omgeschept met een oplossing van 50 Gram Germisan of Uspulun universal (vroeger Tillantin) op 3 L water per H.L Ter ontsmetting van gerst gebruikt men 50 Gram Germisan op 3 L water per H.L. Bij de bestrijding van den stuifbrand, welke alleen kan geschieden door behandeling met warm water, moet ook in zeer hooge mate met de kwali teit van het graan rekening gehouden worden. Graan dat uitgeloopen is geweest of niet goed droog binnen is gekomen, verdraagt de warmwaterbehande ling gewoonlijk niet meer. Aangeraden wordt om, in dien men tot toepassing van de warmwaterbehande ling wil over gaan, vooraf van iedere partij een mon stertje te ontsmetten en hiervan de kiemkracht te be palen. De ontsmetting met warm water geschiedt door de tarwe of de gerst IV2 uur in water te weeken, daarna 4V2 uur buiten water te weeken, om ze tenslotte ge durende 10 minuten in warm water onder te dom pelen. Voor tarwe moet de temperatuur bedragen 53 gr. C, voor gerst 51—52 gr. C. In den laatsten tijd wordt in Duitschland voor ontsmetting met vloeistof een methode toegepast, welke overeenkomst vertoont met onze omschep- methode. Het "zaad wordt in een apparaat, dat ook dienst kan doen als droogontsmettingstrommel, ge stort en overgoten met een kleine hoeveelheid oplos sing. Daarna wordt de trommel eenigen tijd rondge draaid. Men krijgt dan op gemakkelijke wijze een goede verdeeling van de oplossing over de korrels. Hoewel de Plantenziektekundigen Dienst nog geen ondervinding heeft, omtrent de te gebruiken hoeveel heden vloeistof, meent hij toch, dat deze methode als een verbetering en vergemakkelijking van do gewone omschepmethode kan worden beschouwd, en kan dus het gebruik van dergelijke ontsmettingsapparaten aanbevolen worden. Na de ontsmetting houde men er rekening mede, dat voorkomen moet worden, dat het ontsmette zaad opnieuw besmet wordt Daarom mag dit niet ter dro ging uitgespreid worden, op een niet vooraf met de ontsmettingsstof schoon gemaakte dorschvloer, ook "tnagi biet ontsmette zaad niet in dezelfde 7."1_ven ge stort worden waaruit het gekomen is, tenzij ook do zakken ontsmet zijn. Ook de zaaimachino kan een bron van besmetting opleveren. Nadere inlichtingen worden gratis verschaft door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door bij dien Dienst werkzame ambtenaren. Voor Donderdag 15 September, 10.00 HILVERSUM M.), Concert door het trio van de Jaarbeuraten'oonstelliiig. 12.00 HILVERSUM Politieberichten. 12.20 DAVENTRY <1600 MO Het Daventry-kwar. terfe. 12.35 HILVERSUM Liunchmuziek door het trio beefcaahde uit D'. Ooronel, viool; J. Drukker, cello; L,. Kapper, piano. 12.50 PARIJS (R. 1750 M.) Concert. 1.50 LANGENBERG (469 M.) Middagoonoert door die Isegliorkapiel. 2.00 HILVERSUM Concert do.or het trio v- de Jaarbeurstantoonatielling', 3.30 HILVERSUM Uurtje voor Wees-' era ziekenhuizen en thuiszittenden, verzorgd door mevr. Antoinette van Dijk. 4.05 DAVENTRY Concert >dlc*o® het Diaventry- kwartefc. N 4.20 ZURICH (58(8 M.) Concert door de kapel Busoh Palm. BERN (411 M.) Orkest van de Knrzaal ta Bern. 4.50 FRANKEURT (429 M.) Dansmuziek. 5.20 BERN GtL'1 M.) Concert uit da Kurzaal te Berin. HAMBURG (395 M.) Dansmuziek uit het café Wallhof. PRAAG (349 M.) Jazzband. 5.50 LANGENBERG (409 M.) Dansmuziek. 6.00 HILVERSUM A.N.R.O.-conoert door het A.N.R.O.-brldest, onder leiding! van Nieo Troep. J. van Buggeaum', bariton. 6.20 HAMBURG (395 M.) Volksconcert. DAVENTRY De Lomdou Radio Danco Bamd. 7.45 HILVERSUM Politieberichten. 7.50 PRAAG (349 M.) Symphonie-coneert. 8.10 HILVERSUM Afsoheddsoonoert van het Residentie4orkesti, o. 1. v. Prof. Georg Solinooj «roigrt. Uitzending uit het Rurhaus te Sche- 8.20 ZURICH (588 MO Dvorakkivxmd. DAVENTRY Symphonie-eoncert. 8.35 BRUSSEL (509 M. Orkecfroonoert. FRANKFIURT (429 MO KurorohestesR-conL. eert. 8.50 PARIJS (R. 1750 MO Concert. LANGENBERG (469 MO Liederen en le- 9.40 fsBBJSr' (411 M.) Orkest uit cta Kurzaal. lfi.30 HILVERSUM Nieuws. Persberichten, v. Vaz Dias. 10.50 DAVENTRY Dansmuziek uit het Savoy- hotel. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Sept. Bloemkool le soort f 17,6023,70, 2o soort f 2,50 6 90 per 100 stukis, wortelen f 1,202,20, noode kaod le soort f 3,104,10, gele loaol le soartf f 4,50 5.30, witte kom (vroege) f 1.00—2,20, uien f 4.70 5.10, drielingen f 4.30—4.70, nep f 9.9011.10, slaboonen f 613.50, bieten f 1.10—3.30, schofcsoko muizen f 6,90—8,40, Duo' of York f 3.50—5.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: .10.000 stiikS bloemkool, 2325 Kg. wortelen, 65000 Kg", roodie kool, 26000 Kg. gele kool, 75000 Kg. witbe kool, 12200 Kg. uien, 2325 Kg. slaboonen, 2100 Kg. bieten, 16300 Kg. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE, 13 Sept. Sohotsche muizen f 5,80—8,30, duken f 3.40 f 3,80, eig.enhedmers f 7,40, bi. eigenheimers f 7.30, bl. aardappelen f 6,406,70, drielingen f 7.10-^-7.30 spercaeboanen f .6,50—16,30, uien f 4,305, drielin- f 4.30—4.50, gele nep f 8—9, poen F 1.90— .jO, kroten f l,/02,60, roode kóm f 2.803,90 witte kooi f 1.902.40, gele kool f 3—6.20, alles per 100 Kg., boswortelen f 4,405,30 par 100 bos, bloemkool f 13,46—18,10, 2e soort f 2,40—2,80 -per 100 stuks. Totaal aanvoer: 19500 Kg. aardappelen, 5800 Kg. eperedeboonen, 28800 Kg. uien, 3000 Kg. peen, 3600 Kg. kroten, 28200 Kg. roode kool, 35200 Kg. witte fcoo-1, 1.5800 Kg. geüjö kool, 1250 bos wortelen, 3200 stuks bloemkool. PURMEKEND, 13 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt werd! betaald voor: Kaas. 25 6t. kleine fabrieksk'aas m. r.m. f 50, 60 st. kleine boerenkaas met x.m. f 47, 2 st. commissiekaas met r.m!. f \48,, 3 st. GoudSohe kaaö met r.m. f 48, 1170 Kg. boter f 2.15—2.25lp. Kg. Vee. 667 runderen w.o. 325 vette f .0.7SIJOt handel matig, 289 melk- en geldekoeien t 130350, handel matig, 62 stieren, 48 paarden f 100250, handel stug, 79 vette kalveren f 125'140, handel matig, 1'12 (nuchtere kalveren voor de slacht t H f 39, voor de fok f 12—23, ,546 vetbe( kalveren, voor de zout f 6366, voor- de slaolrt f 6769, handei vlug, 65 magere varkens f 2036, handel vlug, 280 biggen f 12—20, handel vlug, 701 schapen, vette f 2538, handel matig, 1171 lammeren f lo 24, handel stug, 92 bokken, 7000 kipeffieren f 7.258.25, lipdepkuikens f 0.203, 100 zak appelen per zak f 2—4, 400 zak lperen' f 1,503.50. EIERVEILING, PURMEREND, 13 Sept. (in het gebouw dar Afslagvereemgong!.) Aanvoer U448 kipederen kw. A f 6-8.50, 402 st. kw. B f 5.30—6, 6311 eemdeaerenkw. Af 6.60—7. COöP. VER. CENTIR. EIERVEILING G.A. in' hotel „Parades." Aangevoerd 34721 eendeieren f 670—6.90, 50808 Mpeieren, 70 Kg. f 8.80, 6566 K3g. f 8.20—^.50, 63—64 K*. f 8—8.40. 60—62 Kg. f 7.70—8.10t 58 —59 Kg. Kg. f 8—8.40, 60—62 Kg. f 7.70—8.10, 58 xg. f 7.50^-7.80, 56—57 Kg. f 7.30—7.50, 53— 55 Kg. f 7.10-7.40, 50—52 Kg- f 6.80—«.40, 40—50 KgVf 520—5.80. WIER INGE N. J A De einduitslag der nederlaagwedstrijden van de voetbalclub Succes is als volgt: le. tegen Succes I: le prijs een zilveren beker, ge wonnen door Sparta II; 2e en 3e prijs, een vergu-d-zil- veren kruis en zilveren medaille, gewonnen door Succes I; 2e. tegen Succes II: le prijs een zilveren lauwertak gewonnen door Helder 5; 2e prijs een zilveren distinc- tive, gewonnen door Sparta III van Schagen.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2