DE BROEKER VEILING. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Wethoudersrerkiezing te WinkeL WIERINOEN. Succes-nieuws. Zondag speelde Succes I en II baar laatste nederlaagwedstrijd tegen Sparta II en rij van Schagen. Om èèn uur blaast scheidsrechter Lucker Succes n—Sparta III in hot veld. Sparta is volledig, Succes heeft, t invallers. Beide elftallen pakken flink aan. sparta maakt spoedig 1—0. Succes maakt gelijk. Het spel gaat vrijwel gelijk op. Met rust is de stand 4—2 voor sparta. Na ae thee heeft Succes het windvoor- oeel. Sparta maakt 5—2. De Successers pakken nog e^us flink aan en Ue stand is spoedig 5—4. Even voor hei einde maakt Sparta 0—4, waarmee het einde na- tiert en komt Sparta op no. 2 voor nederlaagwedstrij- tiea alzoo in het bezit van den 2en prijs.- Om «3 uur blaast scheidsrechter Vlam Succes I— Sparta li in het veld. Succes heeft 2 invallers. Sparta beeft eerst het wind voordeel. De Successera pakken direct flink aan en moet do Spartaverdediging ban delend optreden. Na 25 min. spelen krijgt de keeper een schot, hij beoordeelde den bal verkeerd en de bal verdwijnt in het doel. Sparta leidt met 10. Succes niet ontmoedigd, pakt flink aan, een hard schot van Slikker, keert de Sp. keeper uitstekend. Meerdere ma len moet de Sp. keeper handelend optreden. S. is erg onfortuinlijk. Met een corner op het Sp. doel, gaat de ]>aï ineens in on is de stand gelijk 1—1. Hiermee gaat de rust in. Na de pauze is Sp. het meest aan het woord. Het wil bij S. niet vlotten; een maal brengt do bovenlat bij Sp. redding. Sp. weet 2—1 te maken. S. zet er alles op om gelijk te maken, doch niets wil baten, zoodat het einde komt met 21 voor Spart'a. Scheidsrechter leidde uitstekend. Het is Sparta ge lukt Succes de eenigste nederlaag toe te brengen en jcwam dan ook in het bezit van den eersten prijs, oen keurige beker, welke na afloop door den heer Oden werd uitgereikt. Helder kreeg den eersten prijs van Succes II, een zilveren lauwertak. LOCO-BURGEMEESTER. In de j.1. gehouden vergadering van Burgemeester ea Wethouders, is tot plaatsvervangend Burgemeester aangewezen de heer D. Leguit Tevens is de heer Leguit aangewezen tot voorzitter der eierveiliugcommissie. De heer J. Schoorl Pz. is aangewezen tot voorzitter der Rietboschcommissie. BOUWEN. Naar men ons meedeelt, zijn bij de Woningbouw- vereeniging alhier plannen aanhangig, tot het bou wen van eenigo woningen in de Thorbqckestraat. De plannen zullen worden ontworpen door den heer Ghr. Dekker alhier. Dit is het gevolg van hot steeds gróoter aantal per sonen, dat zich aanmeldt voor een woning. De aardappelen-aanvoer nog kleiner dan verleden week; prij zen ervan even hooger. De wortelen-aanvoer had weinig te beteekenen, prijzen eenigszlns beter. Vrij geregelden aanvoer van bloemkool; de prijzen lieten te wenschen over. Roode, gele en witte kool worden, bij station- naire aanvoeren, voor de ln de vorige weken bestede prijzen ver kocht Uien brengen bevredi gende prijzen op, ln vergelijking met andere producten. Slaboo- nen loopen wat achteruit. To maten handhaven de goede prij zen. Als bet aan onze veilingen goed ging. zouden de tuinbouwers geen reden hebben, zich te interessee ren yoor de verschillende pogingen, die naar j verandering en wijziging in de cultuur en teelt wijze gericht, zijn. Wié zich echter veel in de krin- I gen der tuinders beweegt, komt tot de overtuiging, j dat de tegenwoordige toestanden nog steeds van weinig rooskleurigen aard zijn en dat er nog alles zins reden is, om naar den verbouw van andere I cultures uit te zien. Het is nog steeds een vrij al gemeen geklaag, dat men er hoort en wij beseffen ten volle, dat het tuinbouwbedrijf bij. de huidige prijzen van zijn producten en de vele lasten, die op dat bedrijf drukken, nog geen financieel e re- j sultaten oplevert, die een menschwaardig bestaan j verzekeren. Was het beschot der geteelde groenten j maar normaal, hadden ze maar niet te lijden on der vernielende ziekten, die» groote verwoestingen aanrichten., de huidige prijzen zouden er nog mee door kunnen, doch groot is de schade, welke daar door is aangericht. Zoo is het geweest met de bloemkoolteelt, geteisterd door dra&ihartigheld, zoo j lijden do uien van de schimmelziekte, en zoo dreigt j de winterkooil. een slechte opbrengst op te leverei* door de ziekten, die zich daarin vertoonen. Niet te verwonderen is het alzioo, dat velen het eens gaan probeeren met de bloembollenteelt en dat meerde ren dit zouden doen. als het hun niet aan de moedi ge financiën mangelde. Begrijpelijk is het evenzeer dat oojvi de glascultuur meer en meer beoefenaars vindt en dat allen er van doordrongen zijn, dat het langer op de tot nu toe gevolgde wüze niet kan- De aardappels aanvoer was alweer kleiner dan de- vorige week. Het zal du® maar heel kort meer duren, of met de vroege-aardappeleneampagne is het gedaan. De prijzen, bleven goed, zelfs eenigszins beter dan de vorige week. Voor Schotsche muizen werd tusachen de I 7.70 en de f 8.80 betaald. School meesters f 8. Eigenheimers van ongeveer f 5 tot 7.70 drielingen gemiddeld f 6. Duken brachten onge veer f 3.50 op. De wortelen waren e enigszins beter in prijs, doch de aanvoer is van zoo'n geringe beteekenis. dat het geen invloed op de 'markt geeft. Voor losse worte len werd ruim f 2 betaald, voor boswortelen f 3.60 tot f 3.60. Bloemkool werd in hoeveelheden aangevoerd, zoo als we dit in de laatste weken gewoon zijn. Besteed de men Maandag voor eerste soort van f 7.70—11.20, Donderdag was dit f 8.70—16. terwiill de eindnotee- ririg op Zaterdag f 12f 17.30 was. Tweede soort bracht heel weinig op: Zaterdag f 1—2.60, wat het ongeveer de heele week door was. Ruim 120.000 stuks werden aangevoerd. De roode kool; deed het aanvankelijk beter dan ln het laatst der week: Maandag f 3.60—4.70. Zaterdag f 2.503.70. Percentsgewijze maakt dit een aanzien lijk verschil, te ernstiger daar de prijzen, die aan vankelijk werden besteed, noodig zoo (moesten zijn De vorige week deed' zich trouwens hetzelfde ver schijnsel voor, zoodat het niet onmogelijk is, of het is van voorbijgaanden. aard. De gele kool bleef vrij: stationnair in prijs. Voor de kleine, meest gezochte soorten weid ruim f 5 be taald, Dinsdag zelfs f 5.90. De grootera brachten van de f 3.10 tot de f 4.80 op. De laatste twee dagen was de handel in deze koolsoort vrii1 stug, wat een geringen achteruitgang in den prijs veroorzaakte. Met de witte kool ging het als gedurende de laatste weken: gemiddeld f 2. Dit is w^el geen hooge prijs, doch in ieder geval veel beter'dan verleden Jaar, wat gelukkig ook kan gezegd worden van die r»or rooc^e" en K6'0 kool. Aan roode kool werd rond 28. wagons van 10.0000 K.G. geveild, gele 12 en witte 19 wagons. Voor uien bleef de stemming ongeveer dezelfde en u 0 prij'2en- aanvoer was vrij belangrijk. Allicht dat sommigen die risico van gewichtsverlies en lagere prijzen na ze maandenlang bewaard te hebben, niet wenschen te loopen en ze nu maar voor een prijs van ongeveer f 5 verkoopen. Dit was de gemiddelde noteering. Drielingen golden een paar kwartjes minder, terwijl nep aanvankelijk 1 4.50— 5.70 opbracht, gedurende de week successievelijk steeg en de week eindigde met f 7.80—9.40. Van slaboonen was nog een flinke aanvoer. Vrij dag b.v. waren er nog 2400 K.G. De prijzen lagen tusschen de f 4.90 en f 11.60. welk verschil voor een belangrijk deel aan kwaliteit moest worden toegeschreven. Bieten golden van f 2J.0—2.80. imet een afwijking, die wat lager was. Rammenassen brachten van f 150 tot f 2,10 op. Voor tomaten heerschte er weer een willige stem ming. Voor de A-soort werdi gemiddeld f 30 betaald, B gold van f 2850-f 2920. C van f 20.90-23.90 en CC van f 5.60 tot f 6. De aanvoer beliep 3225 K.G. SCHAGERBRUO. Dinsdagmiddag had de jaarlijksche harddraverij alhier plaats. Het Bestuur der Harddraverijvereeni- ging had er alles op gezet om deze draverij te doen slagen en daarom tevens de prijzen verhoogd. In het aantal meedingende paarden was dit te mer ken, want niet minder dan 17 paarden namen deel. De le prijs, f400, werd, gewonnen door Lady Shi- mes, R, v. d. Veen, Haarlemmermeer, berijder En- sink; 2e prijs, f100, Miss Zelda Peter, S, v. d. Oord, Haarlemmermeer, berijder J, van Leeuwen; Se prijs f50, Catharien Spier, van R. van Wieringen, berij der Vergaaij; 4e prijs, f25, Catharine R van J. Schoon, berijder J. Leeuwen. De gouden medaille, uitgeloofd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging, werd dus behaald door den heer Ensink, zijnde de pikeur van het den eersten prijs winnende paard. Er was veel publiek, ondanks het kouds weer. ROOKEN EN BENZINE. Zondagmiddag was een motorrijder uit Maastricht te Leende (N.-Br.) benzine aan het bijvullen. Hij stak daarbij een cigaret aan, waardoor de benzine in brand vloog. Hij wierp de slang in de richting waar eenige kinderen stonden, wier kleed eren in brand vlogen. Omstanders snelden te hulp. Twee kinderen beliepen vrij ernstige brandwonden, even als de moeder van een der kinderen en een der om standers. KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. Gistermorgen is uit den sneltrein, welke van Cuyk tt ongeveer 9 uur vertrekt tusschen Mook en Nij megen, bet vijfjarig zoontje van den heer Lichteveld te Cuyk door het openspringen van het portier uit den trein gevallen. Zwaar aan het hoofd gewond werd het jongetje opgenomen en nadr het ziekenhuis te Nijmegen overgebracht. HET BIJBELSCHIP „IMMANUEL". Wij hebben eenigen tijd geleden reeds een en an der medegedeeld over het bijbelschip „Immanuel", dat door de binnenwateren van ons land vaart met een veertigtal mannen en vrouwen aan boord, die op de meest zonderlinge wijze samenhokken. De leider, een zekere Van Orsel, aldus Het Volk, die zich als profeet aanstelt, is geen onbekende te Veen-dam, waar hij een tijdlang als heilsoldaat heeft gewerkt. Toen reeds heeft hij de zonderlingste stre ken uitgehaald. Meestal was hij aan te treffen in ge zelschap van vrouwen en meisjes, waarop hij een grooten invloed had. Door het optreden van den bevelvoerenden officier werd hij toen uit het korps verwijderd. Later koos hij Arnhem tot het terrein van zijn verrichtingen en daar maakte hij ook reeds een aanvang met zijn bovennatuurlijke genezingen. De vrijpostigheden, die hij zich daarbij tegenover vrouwen veroorloofde, waren aanleiding, dat men hem in de gaten hield. Nadat hij vrouw cn kinderen in den steek had gelaten om te gaan samenwonen met een gehuwde vrouw, zonder zich langer <xm zijn gezin te bekom meren, raakte hij 'het contact met het Leger des Heils kwijt en verdween kort daarna. Hij liet pas weer van zich hooren, nadat hij een niet onbemiddelde turf schipper er toe had weten te bewegen hem zijn ver mogen (omstreeks f 8500) te schenken, en nu trekt hij met. zijn schuit het land door, er o.a. zijn werk van makende wonderbaarlijke genezingen te verrichten. De verslaggever van de „Prov. Gron. Crt" heeft een onderhoud met hem gehad, waarbij een aantal getui gen werden opgeroepen, die door den profeet zouden genezen zijn. H. F., zoon van den royalen turfschipper verklaar de: Mijn huisarts te Amsterdam en de assistent van een bekend professor aldaar, (hij noemde de namén), hadden beiden geconstateerd, dat ik zeer ernstig aan tiiersteenen leed. Ook de Röntgenfoto's toonden dit xan. Laatstgenoemde dokter zeide mij in November j.1., dat, indien ik mij niet liet opereeren, er 60 pet. kans was -dat ik geen half jaar meer zou leven. Ik weigerde echter mij te laten opereeren, ómdat ik van mijn -oudersl wist dat deze -menschen de „Gemeente des Heeren", in aantocht -waren. Een inwendige stem zeide mij, dat ik op hen moest wachten en ik gaf den dokter te kennen, dat ik van zijn operaties niets moest hebben. Toen ontmoette ik broeder Orsel. „Hebt u het geloof?" vroeg deze, „dan kan ik u genezen". Ik antwoordde bevestigend. Ik werd daarop door hem gezalfd en heb sedert dien niet den minsten last meer van mijn kwaal gehad. Om allen twijfel op te 'heffen, heb ik mij daarna opnieuw laten onderzoeken door een chirurg te Groningen, -die inderdaad verklaarde, dat -ik radicaal genezen was. Ik ben nu weer zoo ge zond als een visch, eet alles wat dk van de dokters in Amsterdam niet eten mocht, zooals vleesch, spek, peper, mosterd en zout, en alles bekomt mij even goed. Er volgden nog een paar getuigenissen. WETHOUDERSVERKIEZING TE AMSTERDAM. Dinsdagavond is het college van wethouders van Amsterdam eindelijk compleet gekomen. De S.D.A. P.ers bleven bij hun eisch van drie wethouders of anders geen enkele. Na eenige discussie, legde de heer Romme de vol gen-de verklaring af: „Namens mijn eigen fractie, zoomede namens de fracties vad den Vrijheidsbond, van de Chr.-Histori- schen, van de Anti-Rev., van de Vrijz.-Democraten, van het Neutraal Blok Aller Middenstanders en te vens namens den heer Solkesz, heb ik de eer, de vol gende verklaring af te leggen van onze stem: Wij betreuren het, dat de Sociaal-Democratische Raadsfractie, door ten aanzien van de al- of niet-deel- neming aan het college star vast te houden aan haar onredelijken eisch van „drie of geen", het ons "niet mogelijk maakt, een college te helpen vormen, waarin ook zij zitting hebben. Het zou ons verheugen, wan neer zij het genoemde beletsel, om hen aan de werk zaamheden van het college te doen deelnemen, zou den willen wegnemen. Intusschen blijkt het thans niet mogelijk, de vor ming van een Dagelijksch Bestuur, hetwelk onze stad van noode heeft, nog langer te laten wachten op een verandering in de tot heden door de sociaal-democra tische Raadsfractie aangenomen houding. Wij hebben daarom besloten, om thans over te gaan tot de verkiezing van twee Vrijzinnig-Democra ten en één Vrijheidsbonder tot Wethouders, teneinde door hen met de bereids gekozenen voorloopig het Dagelijksch Bestuur van onze stad te doen vormen. Wij hebben dit besluit genomen, nadat wij ons heb ben vergewist, dat de Vrijheidsbond en de Vrijzinnig- Democraten bereid zijn, elk één hunner1 wethouders uit het college te doen terugtreden, wanneer wij kun nen rekenen op deelneming van de Sociaal-Democra ten aan het College door een wijziging van hun bo venbedoelde houding en mitsdien naar evenredigheid van hun getalsterkte." Gekozen werden vervolgens de heeren Ketelaar (V.D.). Boissevain (V.B.) en Dr. Abrahams (VD.) BRAND. In den afgeloopen nacht woedde een hevige brand in het woonhuis van den heer Willy Busscher in ijzerwaren aan den Apeidoornsohen weg te Arnhem. Mevrouw Busscher ontwaakte omstreeks drie uur door geraas op den zolder en zag bij bet openen van ae slaapkamerdeur ae zoldertrap in brand. De heer Busscher haalde terstond de beide kinderen van twee en vijf jaar uit hun bedjes. De dienstbode die in een aangrenzend vertrek sliep, wist zich ook te redden. Nauwelijks beneden, ging het electrisch licht uit. De familie werd in nachtgewaad in een nabijzijnd pension ondergebracht. De bekapping is totaal ver nield, de zolderverdieping en de kamers van de eer ste étage aan de straatzijde zijn uitgebrand. De brand ontstond, doordat de dienstbode de kinder- wasch op den zolder op een gascomfoor bad gezet en vergeten had dit uit te doen. De drooggekookte wasch vloog ten slotte in brand en de vlammen deelden zich aan het dak mede. Schade aan huis en inboedels wordt door verzekering gedekt. J. EDEL f Deemster, 13 Sept Hier is, 66 jaar oud. plotse, ling overleden de heer J. Edel. sedert vele jaren lid van den gemeenteraad, en wethouder. Een dag vóór zijn overlijden had de heer Edel als raadslid ont slag genomen. De r- —'edene is ook vele jaren pen ningmeester van het waterschap „De Beemster" geweest en was Hoofdingeland van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier. AUTO TE WATER. Gisteravond omstreeks half vijf ia de veerpont over de Schie nabij- de Kethel aan de zijde van de Kandelaar '(Oversohie) tengevolge van, den golfslag van oen voorbijvarende boot gezonken, terwijl de heer T, Bijl uit Kethel met zjjn auto werd over. gezet. De heer Bijl en de veerman geraakten in de Schie en wisten zich) zwemmende te redden. De auto werd met veel moeite op het droge gebracht en de pont later gelicht. a DE TREIND IEF,. De Zaterdagavond te Roosendaal aangehouden' Hagenaar, die zich schuldig had gemaakt - aan treindiefstal, bekende na herhaald verhoor door de marechaussees te Roosendaal, dat hij! zich ook schul dig had gemaakt aan circa negen fietséiefstallen, gepleegd te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. IDe politie te dezer, stede is hiervan verwittigd waar op een uitgebreid onderzoek naar bet zondenregister van den man is ingesteld. Hij is overgebracht naar het iluia van Bewaring, te Breda. TWEE WIELRIJDERS AANGEREDEN. Gisteravond is op; den Utrechtscheweg bh Arnhem een ernstig ongeluk gebeurd- doordat een auto met verblindend licht reed op het oogenblik. dat deze een andere auto moest passeeren. De chauffeur van de tweede auto. verblind door het felle licht, reed tegen twee wielrijders aan, die zich voor zijn wagen bevonden. Met het gevolg, dat de een onder den wagen terecht kwam, doch zonder letsel werd be vrijd, en de ander met zijn hoofd op de tramrails sloeg en ernstig verwon werd weggedragen. Die beide rijwielen zijn geheel vernield. In 'de gister gehouden /Raadsvergadering te Win kel werd overgestemd voor de wethouders-vacature Kriek, wijl in deze vacature de vorige maal foutief gestemd was. Zooals bekend, was hier na loting met den heer Kriek, de heer Kamp benoemd, De uitslag der nieuwe stemming was: 3 stemmen op den heer Kriek; 2 op oen heer Kamp, 2 blanco. Gekozen de heer Kriek, die de benoeming aan vaardt. (Het verslag dezer vergadering is in een deel van het vorig no. opgenomen.) EEN MILJOEN OP STAP. H»i. verslag ct«r rekenkamer meldt „Rü schrijven van de Algemeen© Hekenkamer i van 25 Juli 1926 werd de aandacht van den di recteur van Financiën er op gevestigd, dat het college, ondanks herhaalde herinnering, nog gean antwoord ontvangen had op zijn verzoek om in- liohting omtrent den datum van inneming- brij Lands kas te B. van oen per s.s. Oranje uit Nederland ontvangen remise van f 12.0/0. Eenige dagen later ontving de Kamer de mededoelingv dat dit bedrag begrepen was in eene op 12 No vember 1919'in die kas gestorte soan van t 672.000. Aangezien in da desbetreffende toelichting op da jaarrekening van den betrokken algemeenront- vanger d'eza.s o t.ng evenwel vermeld was als eene per s.s. Vondel aingebrachte geldzending en dus geen betrekking heb ren kon op dè onderwerpelijkfe, per s.s. Oranje aangevoerde f 12.000, werd bij brief van 11 Augustus 1923 nadere inlichting ge vraagd. .Tevens werd toelichting verzocht van de evenbedJoelde storting ad f 672.000, zoomede van 'da inneming iu hetzelfde jaar (1919) bij1 twee an dere Landskassen, van de bedragen van f 140.000 en f 2Q3.QOO, welke gommen in de ontvangen rer koningen van het departement van Koloniën nog niet waren verhandeld. Blijkens het daarop gevolgde antwoord van, 4 September 1926 was net bedrag van f 12.000 in derdaad aangebracht per s.a. Oranje en had het deel uitgemaakt van vorenvermelde storting van f 672.000. Met dat stoomschip waren, naar gemeld werd, behalve de bedoelde zending van f 12JJOO aan 1 cent stukken, aangebracht 1.000.000 aan halve guldens, van welk totaal bedrag van f 1.012.000 een som van f 672.ÖQ0 op 12 November 1919 bh' 's lands kas ta B. en onderscheidenlijk f 140.000 op 17 November 1919 en f 200.000 op 20 November 1919 bij andere Landskassen waren verhandeld. Blijkens de tot dusver bij het depar tement van Financiën ontvangen' rekeningen met het Indisch bestuur was van deze zending door het departement van Koloniën slechts verrekend een bedrag van f 12.000; aangaande heb verschil f 1.000.000 had mm.... inlichting verzocht. Iets naders is ter zake nog niet vernomen. SCHAGERBRUG. Het viel ons Maandagmorgen, mede door het slechte weer, niet gemakkelijk in het bezizt te ko- mien van de lijst dei* bekroningen, op de landbouw tentoonstelling toegekend en bet blijkt ons, dat ten aanzien van de rubriek paarden een paar onjuiste bekroningen zijn vermeld. De toegekende prijzen waren voor no. 1, Paarden van 4 jaar en ouder, le prijs, f 15, A. Brak, St. Maarten; 2e prijs, f7.50, E. de Boer Pz" St. Maar tensbrug; 3e prijs, f5, Jb. Boontjes, St. Maartensbrug. No. 3, 2-jarige Paarden: le prijs, f 10, G. Burger, Bur- gerbrug; 2e prijs, f7.50, H. Schermer, Oudesluis; 3e prijs, f5, K. Slik, Barsingerhorn. ANNA PAULOWNA. Zondag 11 September hield de postduivenvereeni- ging „Altijd Verder" een wedvlucht vanuit Nama- cbé (pl.m. 269 K.M.), met jonge en oude duiven. Op gelaten 8.30. Jonge duiven: 1 en 13 P. de Vries; 2, 4, 6, 8 en 14 G. de Boe; 3, 5 en 9 C. de Vliegher; 7 en 11 Gebr. Hogewoning; 10 Gebr. Spigt; 12 W. Blaauboer; De eerste duif werd geconstateerd 12-34.32; de laatste 1.16.02. Oude duiven: 1 W. Blaauboer; 2 G. de Boe; 3 en 5 R. v. <L Burg; 4 en 6 Gebr. Spigt Eerste duif 12.37.30, laatste 1.05.55. DE AARDENBURJGSCHE RAADSKWESTIE. Bij de gasteren gehouden verkiezing voor den ge meenteraad' van Aardenburg werden 1072 oeldtato stemmen uitgebracht waarvan op de r.k. 547, ajr. 128. arb-lijst 136 en vrijzinnigen 261. Gekozen zijn 3 r.k, de heeren Blondeel. De Bruyne en Wispe- laere, en 2 vrijzinnigen, mevr. v. d. Broeke en de beer v. d. Hoofd, één a.r„ de beer Catsman. «n één candidaat van de arbeideralijst, de heer Hollebrand. Op 21 Mei werden uitgebracht op de r.k. 530 stom- mén op de ax 104, op de arb.lijst 114 en op de vrijzinnigen 254. Toen waren 4 r.k. gekozen. 2 vrij zinnigen en 1 arb-candidaat, zoodat thans de meer derheid der t.k. in een minderheid is veranderd* MISDAAD? Zondagnacht is, naar gemeld is, bij Wijhe een auto verbrand, waarbij de heer H. J. de Groot, scheeps bevrachter te Zwolle, in de vlammen is omgekomen. Aanvankelijk werd aan niet anders dan aan een on geluk gedacht, doch naar aanleiding van verschil lende omstandigheden zijn thans A. ten K., die den auto bestuurde, en de vrouw van den verbrande, de eenige getuigen van het ongeluk, gevankelijk naar Wijhe overgebracht Het vermoeden bestaaj, zoo meldt men, dat het in brand raken van den auto geen ongeluk is geweest DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Gistermiddag is op een onbewaakten overweg te Friezenveen een met paard bespannen wagen door een trein gegrepen. De twee inzittenden werden uit den wagen geslingerd. Een 5-jarig zoontje van den arbeider Lucas te Friezenveen werd op slag gedood; de bestuurder bleef bewusteloos liggen. Zijn toe stand is niet efnstig. WIERINGEN. Maandag de tweede dag der „Flora"-tentoonstelling, leverde weinig op. Het bezoek was dan ook matig. Des namiddags zou men een gecostumeerde ringrij- derij met paard en kar houden. Dit nummer viel ech ter in 't water, daar er slechts één deelnemer kwam opdagen. Spoedig werd een andere wedstrijd aangekondigd, n.1. tonnetjes kruien, waarvoor meer animo bestond. Hier volgen de uitslagen der verschillende bekro ningen en gehouden wedstrijden. Ter kweeking uitgereikte bloemen en planten: Geranium»: le prijs a Jb.-Bakker Jz., le prijs b S. Tijsen Jbz., le prija c P. Hellingman; 2e prija a N. Rotgans, 2e prija b D. Joh. Bakker, 3e prijs a S. W. de Jongh, 3e prijs b C Koora Sz., 3e prija c J. Hegeman. ib. Knolbegonia's: 1. Jb. Lont, 2, J. Hegeman, 3, N. Rotgans. c. Primula Oberica: 1. C Koorn Sz., 2. Jb. Bakker Jbz., 3. J. Bakker Hz. d. Fuchsia's: 1. S. Wagemaker, 2. J. Brouwer, 3. wed. W. Snooij. Ter opluistering ingezonden bloemen en planten: 1. Bladbegonia.: J. Bakker Cz. 2. Asperages Sprengerie: J. Metselaar. 3. Amarylles: S. de Jongh Wz. 4. Bladbegonia: C Bakker Jacz. 5. Amarylles: J. Koorn Vz. Arancaria: Jb. G Jb. Lonnt 7. Marantha: wed. J. Heermans. 8. Bladbegonia: J. Jac. Bakker. 9. Azalia (bont): H. Stadig. 10. Knolbegonia: wed. W. Snooij. 11. Azalia (.groen): T. Pool. Groepen: 1. P. Hermans, 2. S. Koorn, 3. A. Bakker, 4. M. 'Hieyblok, 6. wed. J. Hegeman; 6. J, Rotgans, 7. H. J. Bakker, 8. G Koorn, 9. S. Bakker, 10. G Maars, 11. N. Stadig; 12. Jb. Kuiper. VeldbouquettenL J Koorn, 2. A. Bakker Cd„ 3. J. Koorn Vz., 4. H. van Os, 5. G. Heijblok. Wedstrijden. 100 Meter veldloop, 10 deelnemers: 1. P. Spaander in 13V& sec., 2. J. Hoogmoed in 14 sec., 3. S. Poel in 15 sec. 300 M. veldloop, 6 deelnemers: 1. P. Spaander in 49 sec. 2. S Poel in 50 sec., 3. J. Blaauboer in 51 sec. Touwtrekken, 10 deelnemers, 2 ploegen, gewonnen door: D. Tijsen, S. Zomerdijk, W. Stadig, S. Poel en G Bakker. Tonglijden, 8 deelnemers: 1. S. Zomerdijk Sz., 2. A. Cornelissen. Tonknuppelen, 11 deelnemers: 1. W. Stadig Hz.. 2. M. Stadig Hz., 3. R. Hegeman. Mastklimmen, 5 deelnemers: 1. Jb. Hoogmoed, 2. P. Spaander, 3. W. Stadig Hz. prietloopen, 6 deelnemers: 1. Jb. Hoogmoed, 2. A. Cornelissen, 3. W. Stadig Hz. De prijzen voor Flora's kinderen bestonden in plan ten die van den veldloop in 2 gouden en 4 zilv. me- dailjes en die der overige wedstrijden in geld. Des avonds gaf de muziekvereeniging „Apollo" in de concertzaal van den heer Jurfi Lont en in die van den heer M. J. Tijsen een uitvoering. Beide zalen wa ren flink bezet en door heen en weer te loopen, werd bij beiden hetzelfde programma opgevoerd, n.1. enkele muzieknummers, een tooneelstukje getiteld: .De ga volgen van een kus", blijspel in één bedrijf, door W. van Geluk, benevens diverse voordrachten. Dit vari- eerende programma liep vlot van stapel en viel door het vlug en flink afwerken bij de aanwezigen zeer in den smaak, zoodat er volop genoten werd. Met een gezellig bal na werd ook dezen dag be sloten. PRINSES JULIANA ALS STUDENTE. Prinses Juliana heeft zich gistermiddag als freule Van Bueren laten inschrijven als noviet der Vereeni ging voor Vrouwelijke Studenten te Lelden. DE FAEDAGOGISCKE ELBCTRlGZTEXTfl-QAMM PAGNE. De Organisator van de Vereeniging van Directeu ren van Eelectricitieitsbedrijven. in 'Nederland; deelt ons het volgende mede: Het Gemeentebestuur van Hoorn heeft tot onze organisatie het verzoek gericht de mogelijkheid te openen, om tijdens de op handen zijnde Midden standstentoonstelling ook de paedagogische electri- citeitstentoonstelling te houden, die voor Westfiries land in uitzicht was gesteld. Hoewel het samenvallen van beide tentoonstel lingen aanleiding kan geven tot bet misverstand, dat de paedagogische tentoonstelling 'een reclame tentoonstelling is, hebben wijl toch gemeend aan hét verzoek van genoemi Gémeentebeestuur te moeten voldoen. Ten eerste, omdat al ruimi een jaar in Hoorn en Omstreken het onderwijs in de elektrotechniek, aan de hand van het schoolboekje van. den heer Van Balen is ingevoerd, en ten tweede, omdat het voor ons van veel belang is eens te zien. in'hoeverre een dergelijke samenwerking voor de paedagogisohe campagne nut kan afwerpen. Door het Gemeentebestuur van Hoorn zal aan alle Gemeentebesturen in West-Friesland 'worden verzocht op te geven met hoeveel leerlingen meer gemeld boekje is behandeld, welk aantal dua in' aanmerking komt voor de filmvoordracht en het bezoek van de tentoonstelling wélke te Hoorn zul len worden gehouden van 27 September tot 2 Oc- fcober e.k. DE „CMFESLOTEN" WEG. Het gebeurde te Katwijk aan Zee, aan den Noord Boulevard, in de nabijheid der villa's waar Prinses Juliana komt wonen, vertelt „De Tijd". Daar werden Donderdag door de werklieden voor bereidende werkzaamheden verricht voor den intocht van de prinses. De weg was hiervoor afgesloten voor het gewone verkeer. Tijdens dat werk kwam een auto aangereden, waar in, behalve de chaffeur, drie dames. Een der werklieden: „Ho, je mag hier niet deur, dames. Waer mot jelui naer toe?" De chauffeur: „Naar het einde van den Noord Boü- levard". De werkman: „Da gaet niet As Jelui daer naer toe motten, mot je 'n arre (andere) kant heen. De weg is hier ofesloten voor Zaeterdag as Juliaantje komt. De inzittenden in de auto hadden veel schik in het geval en de chauffeur ging den aangegeven weg.

Schager Courant | 1927 | | pagina 3