Kiekjes van het Schager Bloemencorso iffölirw val gje(ld«n. Op ooganbllk heïfo»i* f0 i den heer Los een uitstelsenden, bekwamen .aar, die de belooning waard is. Wordt later lfde kracht benoemd, dan komt die het sa- jok toe. >t algemeene stemmen wordt het voorstel aan palen. De Raad blijft echter bevoegd, het sala- j te wijzigen. e. Een voorstel van B. en W., om de belooning van de hooistekers. thans bedragende voor ieder f 20. met verhoogingi voor den een van f 15 voor beschikbaarstelling van een paard en rijtuig te brengen op f 25 voor ieder, en f 25 voor paard en wagen. Aldus wordt besloten. Rekeningen. Goedkeuring begrooting Burgerlijk Armbestuur voor 1928. De begrooting sluit in ontvangst en uit gaaf met f 7000, waarbij is gerekend op een subsidie van de gemeente, eroot f 7000. B. en W. adviseeren tot goedkeuring, waartoe wordt besloten. Vervolgens is aaji de orde: vaststelling van de Gemeentebegrooting voor 1928. De straatverlichting. Ten aanzien van den post Straatverlichting, zegt Voorzitter, dat B. en VV. zich gedacht hebben tot uitbreiding der verlichting van den Molenweg over te gaan. De heer Speets informeert, hoe de indeeling der lantaarns dan zal zijn. Vborzitter licht toe, dat een bedrag 1b uitgetrok ken. voldoende voor aanschaffing van 4 lantaarns, waarvan één te plaatsen tusschen de brug en de bestaande lantaarn, één bij het perceel C. Visser en verder één of twee aan de Drie Molens. Over verlichting van het Noordeinde van den Molenweg hebben B. en W. zich nog geen vast plan gevormd. Aangezien het de meening van dit college is. dat met verlichting van wijken, die nu niet direct het karakter: „bebouwde kom" dragen, voorzichtig moet worden tewerk gegaan. Den heer Goosens zou plaatsing bij de tramhalte en bij het poortje achter het stoomgemaal goed toeschijnen. De heer Blaauboer doet zich kennen als een tegem stander van hot verlichten van dergelijke plaatsen, met het oog op het recht, dat dan feitelijk wordt toe rekend aan de bewoners van andere buitenwijken om ook verlichting te eischen. De heer Speets vraagt wanneer tot plaatsing van ichtpunten zou kunnen worden overgegaan, waar op de Voorzitter antwoordt, dat hoewel hier sprake is van een in 1928 te doene uitgaaf, misschien in overleg, met het P E.N. de uitbreiding ook wel eer der kan geschieden. Wil de Raad het aantal lan taarns bepalen, dan zou dit nu kunnen gebeuren. De heer Koster zou eerst de situatie ter plaatse nog eens willen opnemen. De heer Visser wil het aantal te plaatsen lan taarns aan B. en W. overlaten. De heer Speets dringt aan op 4 lantaarns. Na nog eenige discussie wordt besloten het bedrag uit te trekken. Door B. en W. zal nog een onderzoek worden ingesteld in hoeverre plaatsing aan de Mo lens noodig ls, waarna zijl met een voorstel bij den. Raad zullen komen. Verschillende posten woeden nog besproken. Het automatische begraaftoestel. De heer Speets komt o.m. nog eens terug op zijn indertijd uitgesproken wensch, om over te gaan tot aanschaffing van een automatisch begraaftoestel. Be sloten is toen de beslissing aan te houden tot de be handeling der begrooting 1928. Spreker wil nu voor stellen een dergelijk toestel aan te schaffen. De heer Sleutel kan niet met het voorstel van den heer Speets meegaan, hij vindt het niet noodzakelijk in de tegenwoordige wijze van begraven verandering te brengen. Het gaat niet op stuitende wijze. Boven dien heb'ben we hier een begrafenisvereeniging. Laat deze er een aanschaffen. De heer Speets wijst er op, 'dat 'de vereeniging het dan toch ook op de leden zou moeten verhalen. Niet alle ingezetenen zijn lid en dus zou dan ook, wan neer een begrafenis niet door de vereeniging geschied de, geen gebruik van het toestel kunnen worden ge maakt, wat wel het geval zou zijn hij aanschaffing door de gemeente; dit lijkt spreker juister toe. De Voorzitter is het met den heer Speets eens, dat, wordt een toestel aangeschaft, de -gemeente dit het beste kan doen. De heer Sleutel: Het toestel kan weigeren en dit brengt een zeer pijnlijke situatie met zich mee en is voor de aanwezige familieleden in hooge mate kwet send. De 'heer Visser vraagt of het niet gewenscht is, dat B. #n W. zich eerst eens van een goede werking van een begraaftoestel overtuigen, waarop voorzitter ant woordt, reeds meermalen de werking te hebben gezien en steeds den indruk te hebben gekregen, dat alles best functionneerde, het gaf den indruk van zeer rustig. Het voorstel van den heer Speets wordt met de stemmen 'van de heeren Sleutel en Koster tegen, aan genomen. De betreffende post wordt met f 300 verhoogd. Bij den post belastingen, licht voorzitter toe, dat aan gemeenteinkomstenbelasting ruim f1300 minder is geraamd. Ten slotte wordt de begrooting, welke sluit in ont vangst en uitgaaf gewone dienst f52605.99V£, kap. dienst f 320, met algemeens stemmen vastgesteld. Rondvraag. De heer Goossens vraagt hoe het staat met het ver bod voor 't berijden van 't pad onderaan den dijk aan de Nieuwesluis met motorrijtuigen. Het komt n.1. meermalen voor, dat autobussen etc. langs het pal rijden, wat zeer gevaarlijk is. Voorzitter licht toe dat het rijden langs het ge- heele pad verboden is en verzekert dat het oog er op gevestigd zal blijven. Van belang zal zijn dat de po litie -met overtredingen in kennis wordt gesteld. Op een vraag van den 'heer Speets of reeds met de adviescommissie voor bouwontwerpen in overleg wordt getreden bij het verleenen van bouwvergun ningen, antwoordt voorzitter bevestigend. Reef's zijn eenige adviezen 'verleend. Hierna sluiting. Versierd karretje. Kinderen J. Schenk. 3e prijs afd. kleine stukken. Indisch Vorstenpaar. J. Koning en N. Bakker. 2e prijs afd. hum. gr. Bokkenwagen kinderen Overdijk. Ie prijs kleine stukken. Benk's Ochtendvoer, Firma Benk. 3e prijs afd. Reclame. Voorheen en Thans. Meisjes Boontjes. Ie prjjs afd. hum. gr. Herfststemming. Kinderen Vermeulen. 2e prijs afd. kleine stukken. Versierde auto der Schager Courant.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6