Binnenlandsch Nieuws. Moordaanslag te Oude Niedorp. Gemengd Nieuws. Reclames. Staatsloterij. trouwde vrouyen langer leven, dan de ongetrouwde! „Nouw?" vroeg Trui op de bekende gnuivende aanminnige manier: „nouw?" Ik ree: „Trui, ik weet nie waar ik 't aan verdiend eb, maar in elk geval kunde nouw rien da jullie 't nog roo kwaad nie ommen bij onsl" Toen ee ze d'een of andere rede voering afgestoken die ik nie heb „opgenomen" veur de krant, want ik ben naar buiten gegaan. Maar 'n paar uur later, toen 'k binnenkwam druppelde het nog wa na, zooda 'k den verstandigsten weg had oekuierd. Hier is 'n sirrekus gewiest. En wa-d-emlmen ze nou gedaan? Groote platen overal aangeplakt en ok bij mijn in Ulvenhout. Op mijn verkenshok hangt 'n groote plaat mee tijgers en die kijken oew nèt an of ze trek emmen in 'n biefstukske van oew. 't Is 'n mooi efekt op da verkenskot. Veural as ze daarbinnen loopen te knorren. Dan zoude zwe ren da ge veur 'n hok mee koninklijke tijgers stong in plots van krulstertjes. „Vreten die tijgers nouw zo'nen temmer nooit op", vroeg Trui? Ik zee: „zeker Trui, maar daar is één groote lichtzijde aan:" „Hoezoo?" „Wel, da zooiets in oew temmersleven maar éenen keer kan gebeuren!" ,Lop naar dezee Trui, maar da was me te vèr, hoeveul ik ok veur d'r over eb! In Brussel 't Egmond-Paleis uitgebrand Jam mer, 't is zo'n mooi ding. „De brandweer was spoe dig ter plaatse", lees ik, maar da geleuf ik niel Motte hooren! Twee jaren gelejen liep ik te wandelen over dn boulevard: d'Anspach. En daar zie 'k 'n paar menschen naar boven kijken. Daar kwam veul rook uit ramen. Binnen 10 minuten was 'r 'ne sjan- darm (das zooveul as 'ne veldwachter of diender). Hij keek omhoog, trok z'n wenkbrauwen uit 't lid en liep hard weg! Ik bleef wachten, want van zulk pe- litionneeel-„ingrijpen" wou ik de gevolgen zien! 't Blééf rooken! 't Rokte nouw al 'n half uur. Maar ginnen angst, zunne! daar kwam ons sj&ndaxmk» aanrennen mee nog 'ne sjandarm. Die twee sjandarmen keken toen allebei om hoog, trokken twéé paar wenkbrauwen in de hogte, keken mekaren aan en knikten mekaar 's heel vriendelijk toe. De geest van het Bruaselsche pliesie- corps schijnt dus onderling? zeer goed te zijl De vlammekes kwamen nouw ok uit de ramen kijken en de twee sjandarmkes liepen weg en hard hoor! Toen 't gebouw afgebrand was, kwam 't eerste sjandarmke mee de brandweer. En 't andere sjandarmke ebben ze noo-it meer te ruggezien. Is nóg onderwegt En as ge nouw denkt da 'k overdrijf? 'k Stong 'r mee m'n eigen snotkoker bijl Maar, *t was 'ne schoonen illemenasion zunne, da-ziede-van-ier! Amico, tot de volgende week. (Dan is de klok weer ver-zetI) Dus tot de volgende week plus 'n uur! Veul groeten van Trui en gin haar minder van oewen toet k voe DCRé. DAT LIEP MIS. Donderdag 15 September was de heer A. v. B. aan hot biljarten in een café in het Noordelijk stadsdeel te Rotterdam. Hij had zijn jas uitgetrokken. Even later merkte hij, dat zijn portefeuille verkeerd in den zak van dit jasje zat. Hij stelde een onderzoek in e.n merkte toen, dat er een bedrag van f730 uit was ge stolen. Hij deelde dit een kellner mee, die dadelijk de politie ging opbellen. Op het zelfde oogenblik stond een bezoeker, die aan de leestafel had gezeten haastig op en verwijderde zich naar de W. C. Toen hij daarvan terug kwam, ging de heer A. v. B. op de W. C. kijken en vond daar het gestolen geld achter den spiegel zitten. De man, die aan de leestafel had gezeten,, de 42-jarige J. v. K. werd aangehouden, maar moest wegens gebrek aan bewijs op vrije voe ten worden gesteld. Er zijn nu evenwel nieuwe aan wijzingen tegen hem. v. K. is daarom gisteravond opnieuw aangehouden en opgesloten. 500 KIPPEN VEDRONKEN. De heer L. Wildeboer, polier te Steenwijk, was gis termiddag met zijn met kippen beladen vrachtauto op weg naar Goor. Door een defect aan het stuur reed de auto nabij de Wijk in een langs den weg loopende diepe sloot en sloeg daarbij over den kop. Door een ruit stuk te slaan, waarbij hij zich ernstig aan een hand verwondde, wist de heer W. zich met zijn knecht uit zijn netelige positie te verlossen. De kippen, 500 a 600 stuks, zijn verdronken. PRACTISCHE RECLAME. Op uitnoodiging van het bestuur van den A.N W.B., touristenbond voor Nederland, bezoekt een aantal vreemdelingen, bestuursleden van overeen komstige bonden in België, Duitschland, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Italië, Polen en Hongarije, Nederland met de bedoeling in verband met de Olympische Spelen 1928 in hun toeristenbladen de aandacht op ons land te vestigen. DE ZOMERTIJD. Wij herinneren er nogmaals akn, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag a.s. te 3 uur, de zomertijd hier te lande zal eindigen. EEN EGYPTISCHE ONDERSCHEIDING VOOR KONINGIN WILHELMINA. De koning van Egypte, wiens nieuw benoemde ge zant hier te lande dezer dagen door de koningin werd ontvangen, ter overhandiging van zijn geloofs brieven, heeft de koningin het versiersel eerste klasse met brillanten verleend van de orde van Al- Kamal van Egypte. WETHOUDERSVERKIEZING OVERGEDAAN. Bij de verkiezing van wethouders der gemeente Broek m Waterland zijn onlangs de heeren Horn en Pater (beiden vrijz.) herkozen, de laatste na herstem ming bij loting. Bij de herstemmingen hadden de be trokkenen echter mee gestemd, zoodat de benoemin gen onwettig geacht moesten worden. In de Woensdag gehouden raadsvergadering heeft opnieuw de wethoudersverkiezing plaats gehad. Met gevolg dat de heer Horn weer herkozen werd, doch in de plaats van den heer Pater, de heer A. de Boer (V. B.) is gekozen. EEN DOODELIJK ONGEVAL. Eergistermiddag te zes uur is de 84-jarige J. Hol- stein, wonende aan de Lautsche Poort te 's Hertogen bosch, in aanraking gekomen met een wielrijder op den hoek van de Hinthamerstraat en de markt. Beiden kwamen te vallen. Op dat oogenblik kwam een groote luxe-auto van uit de markt de Hinthamerstraat inrijden en greep de beide op den grond liggende personen, die geheel onder de auto kwamen. De wagen, welke onmiddel lijk stilstond, werd door het talrijk toegesnelde pu bliek geheel en al opgetild, zoodat de politie gelegen held kreeg, hen er onder uit trekken. Zij werden onmiddellijk naar het zlkenhuis overgebracht. Gisteravond is de oude man aan de bekomen ve> wondingen bezweken. De wielrijder is er betrekke lijk goed afgekomen; wel werd zijn rijwiel totaal vernield. DIEFSTAL VAN Gistermorgen is te Hoogeveen op de weekmarkt ten verkoop aangeboden een pink, waarvan her komst en aanbieder verdacht voorkwamen aan de politie. Alras bleek ook dat -de landbouwer J. Ree kers een zijner beesten uit de weide vermiste. De aanbieder, naar een en ander gevraagd, gaf ont wijkende antwoorden. Ala verdacht van dezen diefstal en tevens van die welke enkele dagen ge leden onder Zwolle is gepleegd, is de man, die uit Assen afkomstig is, in bewaring gestéld. AUTO-AANRUDING. Tusschen Oudewater en Haastrecht werd' de heer Van Schelven uit Gouda, die zich. per auto huis waarts begaf, gisteravond door een met groote snelheid uit de tegenovergestelde richting komende luxe auto aangereden, ten gevolge waarvan de auto van den heer Van Schelven van den dijk stortte en in een sloot terecht kwam. Hóewei de auto zwaar werd beschadigd, kwam de heer Van Schelven er met den schrik af. Dé aanrijdende auto reed met groote snélheid door. Telefonisch' werd van Oudewater uit aan de politie in de omliggende gemeenten aanhouding verzocht, echter zonder resultaat. SCHIP IN NOOD. Voor het Fröesche gat op Schiermonnikoog zat gisteravond een ongeveer 1000 ton groote driemast schoener aan den grond. De roeireddingsboot is er heen vertrokken. Het bleek te zijn een driemast schoener van Duitsche nationaliteit. Het schip zit zeer gevaarlijk en omdat de reddingsboot ..Insu- linde" te Oostmahorn eveneens aan den grond' zit. is de motorreddingsboot „Hilda" van Rottum er heen vertrokken. iDe sleepboot „Stortemelk" is in de nabijheid van het schip. VERDWENEN. Gisteren heeft de kantoorbediende H. N. S;. op het postkantoor aan den Cocvlsingel te Rotterdam een chéquie, groot f 1000, geind. Het bedrag werd hem in één bankbiljet uitbetaald. HQiji heeft het biljet in den zak gestoken en is daarna naar een bank aan den Noord-Blaak gegaan. Toen hii daar was aangeko men. bleek het biljet te zijli verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. DOODELUKE MISHANDELING. Op last van den commissaris van de politie te Eindhoven rijn gisteren de gebroeders J. en P. Z.. wonende te Eindhoven, gearresteerd in verband met mishandeling, den dood tengevolge hebbende van den 32-jarigen gehuwden grondwerker G. J. van der Wali uit Eindhoven. Van der Wal was op den 18en dezer biji een vechtpartij! met genoemde twee broeders met een mes in den linkerbovenarm ge stoken. terwijl zijn onderkaak gebroken bleek te zijn. Hevig bloedend was hij naar het ziekenhuis overgebracht. Aanvankelijk liet de toestand zich niet ernstig aanzien, doch gisterochtend is de man overleden. J. Z., oud 22 jaar. is als vermoedelijke dader ge arresteerd: zijn 21-jarige broer is wegens mede plichtigheid aangehouden. Een oude vete schijnt de oorzaak van deze vechtpartij geweest te zijn. Er waren verschillende personen bij betrokken. De vrouw van den verslagen© moet men bedreigd hebben. Naar aanlé.ding van de in dén nacht van 231 op 24 öeptumbor te *t Veld in deao gemeente g(* pleegde moordaanslag! op P. J., waarvan verdaoln wordt diens vrouw, P. M. N„ is onder leiding v„n dan bmg.m.e.ter door de politie ean guonuic. jnaeizoek inge.teld, waai bij aanwijzingen zijn om dekt, d.e het vermoeaiem bevestigen, aao verdacubt zioh aan het misdrijf heeft schuldig' gemaakt-. Het scheermes, hetwelk met bindkoord was om wonden, zoodanig dat het scheermes in geopen den toestaand noch voor noch achterover ko[n vaJ<- len, is den dag, na dan moordaanslag! door dei po- 1-tie gevonden- Da vrouw is Maandagmorgen naai Alkmaar overgebracht en in heb huis van bawa- ring ingesloten. Dondoidag heeft de rechtercommissaris verge zeld van den waarnemend griffier en den burge meester een onderzoek ter plaatae van het mis- drpi ingesteld, en zijn verschillende personen aan een n. dor ve h or onderworpen. De vrouw blijft nog ontkennen. T ZAND. '"Wij vernamen, data tas» gelegenheid der fcarmi 's Maandagsavonds eein toonoelvoorstelling zal plaats hebben, in het café van den heer, H. Sohrie- ken. De bekende toanealvereetnig,i.ng „Nieuw Leven" van Dirkshom komt n-1- meb heb blijspel: „De Benirelflaarts." dit hier is, en dan begrijpt men eerst de reus-< acht ga dwaasheid daarvan." „De kant waarvan u het bekijkt, is interessant, doch n.et overtuigend," zei ze- „Waarom n et overtuigend?" .Heeft u wel eens gedacht aan het andere ge zicht-punt van heb gevalP' vroeg ze--. „Aan aie arme menschen bijvoorbeeld, welke altijd in een hoekje van de wereld zooals dit, moeten leven'r Al de dingen, welke u tob rust brengen, uw pijr' nen verzachten, zijn schitterend, omdat ze louter een tegenstelling vormien. Heb gadeslaan flnj mee- maken daarvan zou voor een paar dagen, mis schien een week of zoo vrede over u brengen. U zou in het zonnelicht op het strand! liggen en veronderstellen, dat u heb Paradijs gevonden had. En dan vermoed ik, dat n een weinig onvoldaan zou raken. U moet niet vergeten, dat de zonl hier niet altijd schijnt, en wanneer ze er niet is, wordt het geheele landschap kleurloos. De zee is dan grauw en leelijk, de duinen zijin somber en de wind is zelfs in den zomer koud." Hij keek haar vol belangstelling) aan. Ze had zich in de richting van heb lamdgedeelta gewend, terwijl ze heel langzaam1 vooruitliep en hij! haar onwillekeurig volgde, zoadat hij haar ongevraag de begeleider werd. „Dat is nog al een bewering die medelijden opwekt, zed hij. „In elk geval blijft de eenzaam heid altijd bestaan en wanneer men jaar inl faar Wit geleefd heeft met al die drukte aan het hoofd, dan is de stilte op zichzelf al reeds wioav derbaarljjk/' „En als men leefde met de eenzaamheid voort durend om zich heen," zei ze, indien mem zich daaraan noodt heeft kunnen onttrekken, doch die overal voelt en als heb ware meb de handen grijV pen kin, zoodat men bijna gaat denken heb eanigé levende wezen te zijn in een doode en vergabeta werld; gelooft u dan niet, dat men dart tan ver- langen naar de drukte op dezelfde wijze als u hj«r kwam en hunkerde naar de stilte „Wij schijnen blijkbaar de tcgenovergestelda po len voor te stallen, merkte hu luchtig op. „Ver telt u mij 'eens: woont u hier? Ik maak op uit de wijze, waarop u zich over de omgeving uit* drukt, dat u in deze plaats geboren werd. De Aller Beste Kousen Breien Wij. JAAP SNOR, Zuidstraat 15, Helder. vIk ben hier reeds negan jaar," antwoordde ze. ..Jk woon in een huisje dat u daar achter heb dorp kunt zien. Het is heel klein, doch heb zie: er alleraardigst uit. Ik woom daar meb een tante, die een boerendochter was en erg huwelijk is en met een oom, die al haal jong ontslag wegens ziekte uit den Indischen cd vielen dieet heeft moé ten nrmen en de de laat de vijftien jaar niette ge (daan heeft dan golf spelen, vissohan en züu ge stol bestudeeren." „U reist dus niet veelP" „Ik ben hier nieb vandaan) geweest,"" antwoordde ze. „sinds ik er negen jaar geleden kwam'. Ik had bijna alle hoop opgegeven .om er ooit wag\ te komen tot... een paar weken geleden/' voegde zij er met een zuohb van tovredenhdd aan1 toe. Hij knikte deelnemend. „U gaat duS eindelijk reizen?" vroeg hij. „Ik hoop het," zed ze. „Ik heb een oom, die uit het buitenland teruggekomen is en die heel rijk moet zijn. Hü1 schreef me op den dagi van zjjn aankomst, dlat hij wilde, hebben, dat ik bij hem1 zou kamen logeeren. Ik verwacht iederen dag iets naders van hem te hooren." „Is hij in LondenP" „Ja, zei ze opnieuw zuchtend. „Verbeeld »u zich eens, ik ben nog noodt in' die stad' geweest. Kunb u zioh voorstellen, wat dat bebeekent? De grootste stad, welke ik ooit gezien heb is Kiing's Lynu. Is U daar wel eens geweest Hij schudde het hoofd. „Ik vrecri van nieb.J' „Dan kunt u het ook onmogelijk begrijpen,'' zei ze. „Ik zou heb u niet aan heti verstand kun-) nen brengen', wat héb voor mij is te weten, dat ik spoedig althans een glimpje van de wereld te zien zal krijgen. Als ik u drie weken geleden ontmoet had', zou ik er waarschijnlijk nieb over gedacht hebben u "wakker te maken. Ik zou n doodkalm nat hebben laten worden, en u daarna uitgelachen hebben. Als u tegen me gesproken had, zou ik wellicht mijn neus in den wind ge stoken hebben en weggaloopen rijln. U zieb nu dus eens, welk een invloed, zelfs da mogelijkheid vato een ontsnapping op een mensflh ka» uitoefenen „Wat een buitengewoon omongenaam perzoott- jo m et u geweevt zijn," merkte Deame op. Wordt vervolgd. EEN MODETENTOONTELLIN G IN BERLIJN. De te Berlijn gevestigde Reichszentrale für Ve- kehrswerkung schrijft over de modetentoonstelliog welke thans op initiatief van het Reichsverband der Deutsche Mode in het Funjchaus wordt gehóu den, zoo vertelt de N-R-CrL Sinda jaar en dag wedijveren de Duitsche mode firma's met huitenlandsche ondernemingen. 'Zij willen toonen. dat niet alleen zij: maar ook de Duitsche vrouw, en in het bijzonder de Berlijnsche, smaak en gratie heeft en dat het verkeerd ia te gelooven dat alles uit het buitenland dient te ko men omi mooi te zijn. Ook' de pers heeft het opge nomen voor de Duitsche1 mode en voor de Berlijn sche vrouw. Die Morgenpost wil haar de vermaard heid bezorgen, die de „smaxte" Amerikaansche en de Jesche" Weensche reeds bezitten en heeft haar lezers uitgenoodigd ook voor de Berlijnsche eens n passend bijrvoegelijki naamwoord te vinden. Het Berlijnsche .publiek zoekt en de redactie wordt overstroomd met voorstellen, maar nog weten wij niet hoe in de toekomst de Berlijnsche vrouw zal worden genoemd, ter onderscheiding van haar ver maarde buitenlandsche geslachtsgenooten. In het „Funkhaus" aan den Kaiserdamm, aan den voet van den .Fumkturn" toonen de bekendste Ber- lijinsche modehuizen wat zij- kunnen. Men herkent het ruime nuchtere „Funkhaus" nauwelijks. De zoldering en de dwarsbalken zijn geheel gedrap- peerd met dunne, doorzichtige voile. Het midden van de groote hal wordt geheel in beslag genomen voor de tentoonstelling der fraaiste modéllen. Men heeft ditmaal niet voor elke firma een aantal vier kante meters gereserveerd, doch het aan een kun stenaar (Julius Klinger) overgelaten, deze model len te groepeeren. De fraaiste toiletten, de kost baarste bontmantels, de elegantste hoeden en schoenen wisselen hier elkaar af en vormen samen een geheel, ongewoon door smaak en kleurenpracht Aan de wanden van de benedenverdieping hebben velschillende firma's hun producten ten toon ge steld. zijde, kunstzijde, fluweel, ondergoed, kousen, toiletartikelen, gordijnen, kanten, stoffen, juweelen. parfums, 1 eerwaren, paraplu ie s en wat die® meer zij De bovenverdieping is origineel verdeeld en loont, den bezoeker 37 tooneelen „van 's ochtends tot middernacht" uit het leven der vrouw. Elk tooneel is met smaak en weelde ingericht en draagt een afzonderlijken naam zooals: Bij het opstaan. De verjaardag der dame. Bij het ontbijt. Winkelen. Bij den Juwelier. Aan het diner. In de kinderkamer. Bij den kapper. In den schouwburg, enz., enz. Eiken avond worden in het tooneelzaaltje, dat naast de groote hal gelegen is. twee vertooningen gegeven van een voor deze gelegenheid vervaardig de revue, waarin de vrouw en haar mode verheer lijkt en ook wel gehekeld worden. Bekende kunste naars treden hier op en zingen de door een popu- lairen componist vervaardigde liedjes. Dat er heel wat mannequins over het tooneel defileeren spreekt wel van zelf. De tentoonstelling blijft geopend tot den 16den October. STORMWEER TE ST. LOUIS. Tengevolge van een storm, die gistermiddag woed de, werden drie personen gedood en velen gewond, terwijl groote schade werd aangericht. BLANK EN ZWART EN EEN STAKING. Aan een middelbare school te Gary (Illinois) is een staking onder de leerlingen uitgebroken, onder een groot deel hunner althans, n.1. onder degenen met een blanke huidskleur. De oorzaak is, dat er 24 negerjon gens tot de school zijn toegelaten, die vroeger alleen door (blanken bezocht werd. De stakertjes eischen, dat de zwarte jongens naar een andere school zullen wor den gezonden, maar het schoolbestuur zegt dat het gaat, omdat er op de andere scholen geen plaats is. Ook eischt het schoolbestuur nu eens op zijn beurt, dat de booze knapen, die reeds drie dagen uit school weggeloopen zijn, al het verzuimde werk zullen in halen. Wie zal het winnen? BLIJDE VERWACHTING IN HET BELGISCH KONINKLIJK HUIS. Bevestigd wordt, naar de correspondent der N. R. Ct. te Brussel meldt, dat de bevalling van prinses Astrid zeer spoedig wordt verwacht. Door het hof zijn in verband met deze gebeurtenis reeds de noodige protocolaire maatregelen getroffen, terwijl in het de partement van justitie de officieele documenten voor het opstellen van de gebóorteacte worden gereedge maakt. Het kind van den hertog en hertogin van Bra bant, zal den titel dragen van prins of prinses van België. In geval het kind van het mannelijk geslacht zou zijn, zal het naar zijn peter koning Albert heeten en bovendien ook den titel bekomen van graaf van Henegouwen. Het is niet zeker, dat prinses Inge borg, de moeder van prinses Astrid, die den pro- testantachen godsdienst belijdt, meter van 't kleine prinsje of prinsesje zal kunnen zijn; in dit geval zou de keuze vallen op een Belgische prinses. De regeering stelt zich voor, ter gelegenheid van deze geboorte aan den koning ter onderteekening een besluit voor te leggen, waarbij aan zekere categorieën veroordeelden gratie of strafvermindering worde verleend. De doop- Rlechtigheid zal plaats hebben in de aan het konink- jk paleis grenzende kerk van Sint Jacob op Cou- demberg. IMgr. van Roey, kardinaal en aartsbisschop van Mechelen, zal het koninklijke kind boven het doopvont houden. EEN GEVELTOERISTE. Ook vrouwen gaan zich op het gevaarlijke en wei nig eervolle heroep van geveltoerist toeleggen. Gis ternacht is een 35-jarige vrouw te Potsdam tegen den gevel van een villa opgeklommen en heeft langs denzelfden weg het huis weer verlaten, met meene- rning van een gouden horloge met ketting. Men heeft de koene amazone wel gezien, maar ze heeft haar ver volgers weten te ontsnappen. DE NATTE ZOMER. Bij gebrek aan belangrijke politieke vraagstukken, is de natte zomer nog altijd een dankbaar onderwerp voor gedachten wisseling in de Engelsche bladen. In de Evening Standaard heeft Abbé Moreux pas /erteld van het verband tusschen de toeneming van le hoeveelheid warmte van de zon en het zomerweer jn toen gezegd dat elke vermeerdering van de hitte )p de zon in Engeland, België en Nederland betaald .vordt met regenval boven de normale hoeveelheid, :onder uit te leggen hoe dat kwam. Thans geeft S. J. Harvey in hetzelfde blad hier door een nadere verklaring. Het eenvoudige feit is lat ons zomerweer grootendeels beheerscht wordt loor den toestand binnen den Poolcirkel. Groote hitte laar heeft ten gevolge dat ontzaglijke ijsmassa's los aken en den Atlantischen Oceaan in drijven, eerst tot jij Newfoundland en daarna in Zuidelijke richting. De gestadige aanvoer van deze ijsmassa's doet, naar nate de zomer vordert, de temperatuur in Enge land en de lage landen aan de zee dalen, veroorzaakt erdichting van waterdamp en dus koel regenachtig •veer. Vérleden jaar meldden de zeevarenden dat er in de Noordelijken Atlantischen Oceaan meer ijsbergen ge zien waren dan sedert een menschenleeftijd het geval vas geweest. Dit jaar zijn zij nog talrijker geweest en zijn zij langer gebleven. Harvey heeft meer dan 40 jaar lang waargenomen, dat de koele natte periodes in de late lente en den zomer altijd zijn samengevallen met de aanwezig heid van veel ijs in den Atlantischen Oceaan en mooi warm weer in de Poolstreken. Weinige menschen be seffen hoe warm het 's zomers in het hooge Noorden kan zijn, wanneer de zon niet ondergaat. Als het eeuwigdurende ijs niet zooveel warmte uitstraalde, zou het er dan ook ongeveer 35 pet. wanner zijn dan aan den Evenaar. EEN BEER VERGETEN. In een boschje bij Oberschöneweide, onder den rook van Berlijn, heeft eergister een beer de bevolking van het plaatsje een bewogen avond bezorgd. Aan den drukken weg die door het boschje loopt, was het dier aan een boom vastgebonden en deed verwoede pogin gen om los te komen, zoodat de voorbijgangers maar gauw het hazenpad kozen. Nadat dorpsraad was ge houden, werd de Berlijnsche dierentuin gewaar schuwd, welke dadelijk een paar mannen zond, die het dier trachtten te kalmeeren om het mee te ne men. Dat lukte echter niet; de beer bleef zich zoo on gelikt gedragen, dat men hem ten slotte moest af maken. Wie de eigenaar was is niet bekend geworden en daarom is de doode beer gister in het openbaar ver kocht. Hij bracht zestig mark op. SACCO EN VANZETTL Uit New York wordt gemeld, dat mej. Vanzetti (de zuster van den terechtgestelden Italiaan) zich op de Mauretania heeft ingescheept voor de terugreis naar Italië. Zij heeft de helft bij zich van de dooreenge- mengde asch der beide terdood gebrachte mannen. TYPHOON OP DE PHILIPPIJNEN. Uit Manilla wordt gemeld, dat op het eiland Luzon 'een tyfoon heeft gewoed. De kustplaats Baler is ern stig geteisterd en grootendeels verwoest. Er zijn meer dan vijfhonderd slachtoffers, terwijl duizenden per sonen dakloos zijn. GEVECHTEN MET 2LG» OPSTANDELINGEN IN MEXICO. In den staat Jalisco hebben gevechten plaats ge had tusschen regeeringstroepen en opstandelingen, waarbij een dertigtal personen, beschreven als fana tieke katholieken, werden gedood en een katholiek priester, pater Senado voor den krijgsraad werd ge daagd en onmiddellijk daarop werd geëxecuteerd. Het eerste gevecht, bij Los Mezquites, duurde vier uur. Daar hadden zich 38 opstandelingen onder bevel van pater Senado ingegraven. Er werden er 14 gedood en 2 gevangen genomen, onder wie pater Senado. Het tweede gevecht duurde drie uur. De opstandelingen lieten 18 dooden en verscheiden gewonden achter. Een zegen voor de menschheid. Iedere lijder aam verzwakte nieren, die gaarne zijn gezondheid' zou herkrijgen, behoort Fosbers Rugpijn Nieren Pillen be gebruiken, het middel, dat nieuwe kracht en energie aan tal van angstige nierlijders bracht. Het 2u jarig suooes siempelt dit niermiddel tot een ware zegen' voor de mensch heid. Ook gij kunt daarvan' profitaerenl. Begin nog heden met het gebruik van Foster's Rugpijn Nie* ren Pillen. Merk op hoe uw gezondheid erdoor verbete.t. Hoe de rugpijn afneemt, hoe die pijn in uw 1 dmmiten en spieren vermindert, hoe spoer d'g uw nier- en blaasst:onniS3en verdwijnen. Door he.' versterken van uw zwakke nieren raakt gij bevrijd van urinekwalen, rugpijln, rheumatiek blaas ntstaeking, .waterzuchtige zwellingen, iachiafl en sp'.t. Stel ?t n et uit. Laat d'e trage ruerwerlang niet van kwaad tot erger worden. Begin dadelijk -met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Kóm de aange taste nieren te hulp, waardoor het bloed weder? behoorlijk gezuiverd en verrijkt wordt en het ge heels ge tel bevrijd' wordt van schadelijke onzin-* verheden. Foderis Pillen worden vervaardigd in modern ingerichte Iahorataria, worden noeh bij de vervaard ging. ncoh bij de verpakking, door menr schielijke handen aangeraakt, en bevatten geen sch d lijke bestanddeolen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten' t 1.75 per flacon. Trék&fmg van Donderdag Sept. I 5e Klasse 8e Lijst. Nos. 4029 4098 4157 10328 10986 15218 15746 lelk t 1000. Nos. 4182 4766 6362 11919 20030 élk t 400. Nas. 1621 2946 3789 6846 9106 10849 15622 20225 pllr f 261 Nos. 434 3408 8396 10935 11008 12641 16297 16472 16514 20671 elk f 100. Prijzen van f 70. 46 55 96 351 864 400 513 705 840 1056 1070 1257 1340 1450 1557 1834 1942 2059 2245 2335 2341 24L3 2433 26^4 2814 290Ö 3115 3300 3367 3390 3460 3582 3598 3624 3847 8912 3931 8934 4015 4042 4168 4288 4336 4568 4593 4604 5048 5123 5131 5214 5453 5158 5572 —-98 5919 6015 6021 6198 6202 6398 6403 6598 6638 B749 7183 7257 7268 7422 7427 7490 7628 7634 7690 7725 7763 7955 7989 8170 8175 8226 824Ö 8290 8304 8365 8466 8493 8496 8563 8651 8706^ 8862 8888 —99 8919 8993 9150 9201 9272 9293 9301 9303 9358 9496 9672 9675 9679 9863 9960 10148 10244 10258 10342 10361 10407 10589'10594 10909 11103 11142 —146 —328 —447 —496 —553 11584 11585 11605 11624 —814 —846 —881 11946 —994 12078 12088 12122 12262 12267 12334 12341 12414 12533 12544 12578 12644 12667 12776 12S66 12873 1 2882 12937 13001 13039 13059 13072 13171 13264 13391 13515 13630 13758 13560 13911 14065 14174 14249 14635 1 4638 14700 14743 —800 14810 14819 14828 14868 15013 15071 15359 15574 16232 16232 16314 16486 16600 16050 16771' 16838 —950 17029 17059 17112 17151 17263 17386 17454 17455 17087 17720 17722 17804 17906 17911 18031 18036 18069 18093 -—192 18399 18418 18905 19026 19147 19165 19803 19627; 19655 19661 19899 19977 20180 20529 20590 20524 20756 307*1 20772

Schager Courant | 1927 | | pagina 10