Mager Courant Vierde Blad. Het Witte Kruis te Langendijk. Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. PAARDENKEURING TE SCHAGEN. DE EJM.1.T. Zaterdag 1 October 1927. 70ste Jaargang. No. 8123. Ito fttoop l&fcmoMert bmz1 Hulp» bij «en rijbewijs hebben, dat afgegeven ls vóór 1 Mei Ongelukken en zou gaarne een kort verslag van 1924, geen vaardigheidsdiploma behoeven over te het badhuis zien. leggen, echter wel een geneeskundige verklaring. Do heer Gorter ls nieuwsgierig naar de resultatenportret, enz. der circulaire voor zuster Metz en de heer Timmer man stelt een andere regeling voor beetuursverkie-1 DB ELECTRISCHE BEMALING, zingen voor. Burgemeester Wijnveldt gelooft niet. dat de eer- Bij de hevige regens van dezen zomer en don ste kasnazieners hun taak begrepen hebben. Door daarop volgenden nazomer zijn eens goed do elec- hun optreden is een totaal verkeerden indruk ge-trische bemalingen, die verschillende polder® in het wekt. Ik was, aldus ©preker, na deze geschiedenis voorjaar van 1927 hebben ontvangen, tot haar Een onverdiende aanval op de pers. Een conflict tusschen kasnazieners en be stuur, waaruit de penningmeester glo rieus naar voren komt. T.B.C.-bestrij- ding in overweging. Voor eerste hulp bij ongelukken zal wellicht spoedig een cursus worden gehouden. Met het bad- j huis gaat het boven verwachting uitste kend. Donderdagavond had in „Concordia" een vergade ring plaats, welke uitstekend bezocht was. Er waren 44 leden aanwezig, waaruit wel blijkt, dat de belang stelling voor de Witte Kruisvergadoring meer en meer gaat toenemen. Na lezing hacl de behandeling plaats van den be schrijvingsbrief en werden de afgevaardigden voor de algemeene vergadering benoemd. De verkiezing van bestuursleden, die daarna volg de, nam geruipnen tijd in beslag. Aftredend, niet her kiesbaar waren de heeren C. de Boer Wz., J. I-lee man en H. Hart Mz. Na ettelijke stemmingen werden gekozen de heeren E. Zaagman te Oudkarspel, P. Berkhout te Zuidscharwoude en J. Kliffen te N'oord- scharwoude, de laatste na loting met den heer P. Stoop, omdat ze elk 22 stemmen hadden. De eerste trok zich later terug. Als kasnazieners werden aangewezen de heeren S. Timmerman en J. Keizer. Het volgend punt, verslag kasnazieners nam meer dan een uur in beslag. De voorzitter licht toe, dat het rapport de vorige vergadering reeds had moeten worden uitgebracht, wat door omstandigheden niet gebeurd is. De aan leiding daartoe is een zeer treurige geschiedenis. De kasnazieners hebben toen de rekening voor gezien geteekend, terwijl achteraf bleek, dat ze^daarmee de bedoeling hadden de rekening niet goed te keuren. De manier waarop dit geschied is kan ik niet goed keuren, terwijl ik er tevens mijn leedwezen over moet uitspreken, dat besprekingen over dit punt in de vorige vergadering in de bladen is gepubliceerd, ondank9 het verzoek om deze besprekingen voorbij te gaan. Zelfs werd van de niet goedgekeurde reke ning met vette letters melding gemaakt. Het oordeel over zoo'n handeling laat ik aan de vergadering over. 1) Ik hoop dat dit niet meer zal gebeuren, daar anders andere maatregelen zouden moeten worden genomen. Door het bestuur zijn nu andere kasnazie ners aangewezen, omdat de penningmeester de eerstgenoemden niet meer aan huis wenschto te ontvangen. De heer Zaagman, een der eerstgenoemden, is van oordeel, dat zij opnieuw verzocht hadden moeten worden. Het bestuur heeft ons echter als foutieve menschen weggecijferd. Hij vraagt waarom het be stuur ons met een kluitje in bet riet gestuurd heeft. Voorzitter zegt, dat dit gebeurd is, omdat de han delwijze beneden peil is. De heer Olthoff, de tweede der eerstgenoemden, licht toe, dat het bestuur de zaak in miscrodiet ge bracht heeft, niet de kasnazieners. Voorzitter: Wat in de Schager Courant stond, leek wel op wantrouwen. We hebben toen meegedeeld, te zullen zorgen, dat de zaak waarom het ging de vol gende vergadering in orde was. Den heer Kliffen lijkt de geheele zaak een) storm in een glas water. De heer Zaagman, met de grieven naar voren ko mende. deelt mee, dat bij de rekening geon contri- butiestaten, geen obligaties, goen rentekwitanties, geon balans en geen materiaallijst aanwezig waren, terwij L door het bestuur geen rekening - en verant- woordig gevraagd wordt, wat toch bij reglement verplicht is. Door den penningmeester wordt een en ander vol komen ten genoege van de vergadering geantwoord, terw;ijl hij tevens meedeelt, da.t de kasnazieners over een en ander met geen woord gesproken hebben, hoewel ze na het nazien der boeken nog wel drie kwartier een genoegelijk praatje hebben gehouden. Als de bescheiden worden nagezien, ben ik steeds aanwezig en tijdens het onderzoek is alleen naar het contributieboek gevraagd. Daarna wordt door de nieuwe kasnazieners, de heeren P. Berkhout en J. Kliffen verslag van hun bevindingen uitgebracht bij monde van eerstge noemde. Deze kan niet nalaten het van de beide an dere heeren een vreemde manier van handelen' te y|^cn. De rekening gaf aan een ontvangst van f 4390.55, waarbij f 1025.56 batig saldo van het vorige Jaar, f 3163.50 contributie, f115 subsidies en f 14.14 rente. We hebben alle bescheidon zeer accuraat ge controleerd, waarmee we ongeveer 3^ uur bezig waren. De ledenlijst, waarop tevens de contributie vermeld is, is 'totaal in orde, doch het nazien daar van is niet gemakkelijk, waarom we den penning meester in overweging hebben gegeven een ander systeem toe te passen, waarbij het nazien gemakke lijker is. Hoofdzaak is, dat alles klopte. De uitgaven waren f 3335.78, zoodat er ongeveer 30 gulden winst gemaakt is. De ultyaven waren bijna alle door kwitanties ge- aekt. De rekening van de wijkverpleging gaf aan #ercrv^nivanf:st' van f ^23-56. een uitgaaf van L wïr 00 een saldo van f 171.37. Ook hier hebben we dezelfde kleine wijziging verzocht. We danken den penningmeester voor de verstrekte in lichtingen en voor de heusche behandeling. Applaus. De penningmeester licht de administratie nader toe, wijst op het vele werk. dat de nieuwe samen stelling hem gekost heeft en op de administratie van het badhuis, dat eveneen® veel arbeid kost. Voorzitter dankt de kasnazieners voor hun moei- tfl. dankt daarna de aftredende bestuursleden en hoopt hen nog weer een® terug te zien. De penningmeester spreekt er zijn genoegen over hit, dat d'e heer Zaagman voor de functie van be stuurslid bedankt heeft, daar andera hij het gedaan zou hebben. Rondvraag. De heer Du1 Burck wijst op d'e circulaire van Ged. Staten inzake T.B.C-bestrijding, waaruit blijkt, dat de gemeentebesturen de helft der kosten vergoeden als iemand voor een vereeniging wordt uitgezonden. Hij meent dat het op den weg van het Witte Kruis ligt. deze zaak ter hand te ne men. In Zuidscharwoude was 250 gulden voor T. B.C.jbestrijding uitgetrokken, doch er is geen cent uitgegeven. Voorzitter deelt mede. dat thans een zuster be noemd is met diploma T3.C.. waardoor dit werk meer intensief zal kunnen geschieden. De secretaris deelt mede, dat nog eon verschil be staat tusschen Dr. Beeker en den heer Michels. lid van Ged. Staten, welke laatste van oordeel is. dat de tegenwoordige regeling voor de vereenigingen fl- nantieel niet uit te voeren is. Zoodra de zaak nader geregeld is, zal het ter hand' worden genomen. De heer J. Kliffen wijst er op, dat het bestuur hu met voltallig is. Besloten wordt, de volgende vergadering voor aanvulling te zorgen. niet blijven zitten. Gaat u echter op den ingesla gen weg voort. De penningmeester gelooft niet, dat bil' de kas nazieners wantrouwen heeft voorgezeton. De heer P. Zeeman vraagt verduidelijking over de uiting, dat de wijkverpleging finantieel onder de T.B.C.-bestrijding te lilden zal hebben. Nadat de secretaris zegt. dat de heeren in Haar-" lemi het niet met elkaar eens zijn deelt de 'Zeeman mee nader te zullen informeeren, recht gekomen. Vele lage weiden in de Niedorper Koggen, zouden zeker al' blank staan, daar de molens geen voldoende vermogen bezitten, om ze boven water te houden. Vooral de Oosterkamper1 Polder, met eon zamerpeil van 1.66 A.P.. de Wes-i terkamper- mot 1.69 AP. en de Leijer- met 1.681 A.P. hadden hij den geweldigen waterval veel te klagen. Thans hebben deze polders een gemeen- heer, schappelijke electrische bemaling gekregen, met als I gelukkig gevolg dat de weiden haar kleurig, groen Óver den cursus eerste hulp bij ongelukken zal aanzicht hebben behouden. Met wat goeden wil kan met de nieuwe zuster gesproken worden. i Holland thans wel boven water blijven. De heer Verdonk vreest dat de zuster te veelj overbelast zal worden, waarna de heer Olthoff mee deelt een goed adres in Alkmaar te weten. Naar een en ander zal eeen onderzoek ingesteld worden. ONTDUIKING VAN DEN SUIKERACCIJNS. Midden Juli is melding gemaakt van een suiker- smokkel-affaire, waarbij een schip was aangehou- De secretaris deelt daarna mede, dat het met het den, dat onder veevoeder, suiker uit België ons land hadhuis boven verwachting goed gaat. Wel moet binnen smokkelde. er het eerste jaar geld bij. doch er is alle kans. j In deze zaak waren enkele arrestaties gedaan, dat dit beter wordt. Echter is het gewenseht geoor-j maar veel voortgang zat er niet in, wijl het niet ge deeld dat een andere .regeling voor openstelling lukte de hand te leggen op zekeren B., in deze zaak gevolgd wordt, daar de Woensdag erg stil is en de betrokken, wiens uitlevering aan de Belgische re- Zaterdag zeer druk. Na verdere bespreking wordt geering was gevraagd, maar wiens spoor -men bijs- het volgende voorstel van den heer Paarlberg aan- ter was geraakt. De vorige week nu, aldus 'de N.R. genomen: tweede klasse Woensdag van 2—5 uur, Crt., is deze B. zich hij den officier van justitie, rnet Vrijdag van 5—8 uur en Zaterdag van 2—8 uur. j ueze zaak belast, mr, E. D. H. Schutter, komen mei- Eerste klasse Vrijdag van 25 uur. j den, doende, alsof er geen vuiltje aan de lucht was en Als bijdragen in de vergoeding voor zuster Metz vragende, waarvoor hij gezocht werd. zijn binnengekomen uit Broek op Langendijk f77.65.Mr. Schutter moet B. niet veel explicatie hebben Zuidscharwoude f 114.90, Noord-scharwoude f 184.60 en Oudkarspel f 71.80. totaal dus f 448.05. Door den heer Zaal- wordt opgemerkt dat dan een krantenbericht, waarbij: vermeld werd. dat de 500 gulden bij elkaar was foutief is geweest. Voorzitter is het niet bekend hoe ze aan een^zoo- danige inlichting gekomen zijn. De heer Zaal zou het resteerende er uit de kas hij willen doen. De heer Kliffen merkt op. dat het werken mei ue lijsten niet serieus geschied' ls. We hadden vol gens spreker zeer goed tot het noodige bedrag kun nen komen. Verder wordt opgemerkt, dat de af werking veel te lang geduurd heeft. De heer Stoop stelt voor om met behulp van een nieuwe circulaire het resteerende bedrag zoo mo gelijk bijeen te brengen. Goedgevonden wordt, deze punten op de volgende agenda te brengen. Te middernacht wordt te ver gadering gesloten. De aanval op de Schager Courant was onver diend. Van eenig verzoek aan de pers is ons niets bekend, hoewel w-e toch van begin tot einde de vergadering be zochten. Trouwens in de notulen werd evenmin van dit ver zoek melding gemaakt. Het voor ons meest verklaar bare is, dat aan onze collega na afloop een zoodanige vraag gesteld is, maar dan mag de voorzitter dit niet op die wijlze naar voren brengen; Van onwelwillendheid met dergelijke verzoeken ge ven we nooit blijk. We hebben ook het verslag er nog eens op nage slagen. Wat in de enkele regels die over het geheele geval vermeld zijn, te lezen staat, is meer een wijzen op de eigenaardige houding die door de kasnazieners is aangenomen. Als de secrtaris het kopje in verband brengt onet het in verslag genoemde, behoeft hij zich waarlijk niets aan te trekken. (Verslagg.) ANNA PAULOWNA. De afd. der Holl. Mij. van Landbouw hieldl op 29 September eerie algemeene vergadering. Er waren slechts enkele leden aanwezig, waar schijnlijk door een minder gunstig gesteld aan- vai.gsuur. Bij afwezigheid van den voorzitter, die in Wage- ningen moest vergaderen, werd ze geleid door den heer G. van Balen Blanken. Na lezing en goedkeuring der notulen werd naar aanleiding van een schrijven van het bureau voor stikstofmeststoffen besloten een lezing met licht beelden te vragen in de tweede helft van December. De aanbieding van Z.-Afrikaansche films we-d dankbaar aanvaard en besloten bij het vertoonen ook de dames der leden te inviteeren en dan tevens zoo mogelijk, om haar aanwezigheid, een spreekster uit te noodigen voor prapaganda van het landbouw - huishoüdonderwijs. Door den afgevaardigde van de algemeene verga dering der Mij., den heer K. Brugman, werd verslag uitgebracht over de niet zeer belangrijke bijeen komst. Omtrent de aanbesteding van kalimeststoffen, die wel wat te gehaast uitgeschreven was, werd beslo ten de leden nog gelegenheid te geven tot bestellen en dan den 13den October handelaren opnieuw ge legenheid te geven tot inschrijven, i De heer R. L. Waiboer bepleitte proefneming met kalimeststoffen. Zijn opmerkingen gaven aanleiding tot een algemeene bespreking over het aanleggen van proefvelden, vooral ook omdat het klavergewas steeds meer reden tot ontevredenheid gaf en het erwtenbouwen zoo langzamerhand onmogelijk wordt, Besloten werd tot het vormen van een commissie die ter gelegenertijd, na onderzoek en corresponden- tie met het R. L. Proefstation, met bepaalde voor- I stellen zal komen. Omtrent den cursus in Staathuishoudhunde werd een en ander meegedeeld, echter nog niets vastge steld. Eerst zullen verschillende leden nog eens aan gezocht worden en dan pas, met een voldoend aan tal, kan een en ander definitief worden vastgesteld. 'Misschien is het wenschelijk mee te deelen, dat ook voor niet-landbouwers de gelegenheid is openge steld aan den cursus, die zeker voor ieder staats burger van belang is, deel te nemen. Bij de rondvraag werd geklaagd over het ongere gelde lossen van de kunstmeststoffen en naar aan leiding van de klacht over het bindtouw meege deeld, dat de ouderdom van den zelfbinder wel de schuldige zou zijn. Het touw voldeed overigens goed Hierna sloot de wn. voorzitter de vergadering met de opmerking, dat het geringe aantal leden het toch niet onmogelijk maakte, een belangrijke vergadering, te hebben. DE NIEUWE MOTOR- EN RÏJWIELWET. Vanwege het Provinciaal Bestuur van Noordhol land wordt het volgende medegedeeld: Op 1 November a.s. treedt de nieuwe Motor- en Rij- wielwet in werking. In die wet wordt bepaald, dat de rijbewijzen slechts twee jaar geldig zullen zijn. Ter voorkoming van stagnatie geldt echter als overgangsbepaling, dat voor het vernieuwen van de rijbewijzen, afgegeven vóór 1 Novembr 1925, nog eenigen tijd gelegenheid bestaat. Om mbeilijkheden te voorkomen zal een ieder dus moeten nagaan, of zijn rijbewijs al of niet vóór 1 November 1925 is afgegeven. Indien dat wel het ge val is, is het noodzakelijk terstond een nieuw rijbe wijs aan te vragen. Als met het inzenden der aan vragen wordt gewacht, kan voor een vlotten gang van zaken niet worden ingestaan. I Terloops wordt er nog aan herinnerd, dat zij, die gegeven, maar B.'s arrestatie hebben gelast en zijn opsluiting in het huis van bewaring, In B. toch zag hij den vertegenwoordiger van een Nederlandsche combinatie, die gevormd was met geen ander doel dan het uitoefenen van den smokkelhandel, te Ant werpen. Deze B. was de, ook in de vorige groole suikersmokkelzaak voor de rechtbank te R.dam be handeld, waarbij onder meer zekere v. K., en een fir ma, die v. K. haar cautie bij de belastingen van f25.000 ter beschikking had gesteld, betrokken wa ren, gezochte, maar niet te voorschijn gekomen F. W. Deze B. nu, overgebracht naar het hoofdbureau van politie te Rotterdam, heeft na langdurig en scherp verhoor een volledige bekentenis afgelegd. I Als zijn lastgever noemde hij v. K. Ook deze is aan gehouden en heeft toegegeven met zekeren H. en ze- keren K. een handelszaak te hebben opgericht, waar- in elk van de deelgenooten f 5000 stortte, met de be- uoeling suiker uit Antwerpen naar Nederland to smokkelen, v. K. kende uit de vorige zaak alle trucs en knepen van het vak. v. K. is, daar het voor hem niet anders dan een fiscale zaak betreft, op vrije voeten gesteld. Maar hij en zijn compagnons zullen zich te zijner tijd voor den rechter hebben te verantwoorden en zeker boe ten tegen zicb hooren eischen, die in de honderd duizenden zullen loopen. Immers naar ons ter oore kwam, zou- de combinatie niet minder dan 16 of 18 reizen hebben laten maken, waarbij ze telkens, in gehuurde schuitjes, die bovenop een laag veevoeder in hadden, eenige honderden zakken suiker smok kelden. Het bedrag van den ontdoken accijns hebben we op ongeveer 2Yi ton hooren schatten. Met v. K. en de twee deelgenooten zullen dan tege lijk, een aantal schippers, die van de ontduikingen moéten hebben af geweten, terecht moeten staan. Meer dan boete hebben echter de cargadoor S., zijn compagnon K. en de kommies-verificateur B. te wachten. Na de bekentenis van v. K. zijn zij aange- gehouden, de eerste twee wegens valschheid. in ge schrifte en omkooping van een ambtenaar, do laatste omdat ixiji zich als ambtenaar heeft laten omkoopen, S. en K. toch zorgden voor de noodige papieren voor den invoer van het veevoeder, B. wasde belasting ambtenaar, dien de smokkelaars noodig hadden om hier de generale verklaring, waarop de suiker was binnengesmokkeld1, te zuiveren. Met deze aanhoudingen heeft de politie wel een bijzonder goeden slag geslagen. B. was -een ambtenaar, die het tot don hoogst be reikbaren rang voor eon kommies van do belastin gen had gebracht. WIUftlNOBRWAAMX i Dondorda ga vond vergaderde cfo afd. Wwringfcr-u waard van de vereen. „Heb Wïtba Kruis", onder leiding van burgemoosténri Hariughuiaan. Aamwtazig 9 loden. Na opening, en voorlezing die® notulen, deelt de secretaris in verband daarmee mede, dat van de eerste verhuizing van een lid van' hier naar elders door hem geen bannia is gegoven aan de nieuwe afdeeling, omdat hij' iuieb wlsb tot wlalko afideelung deze nu liehoorda. Later heeft hij er pok maar geen werk meer van gemaakt, omdat hot a. bjpxa onuitvoerbaar was. Voorzitter merkt op dab op de secretarie toch steeds ia te informeeren, terwijl Dr. Sohröder zegt, dat er veel prijs op gesteld wordt, wanneer bii verhuizingen daarvan kennis wordt gegeven. Verder deelt voorzitter mede, dab door de activiteit van den nieuwen bode, O. Visser, het lodental van 180 is geklommen 'bot cxngevoer 360. waarvoor spreker in dleza vergadering zijn dank wil betuigen. Wordt in bespreking gebracht om eerlang, weer een malaria-Üxlm te laten vertoonen, welke alsdan weer door Dr. Sohröder zal worden toegelicht. Besloten wordt om heb iin de eerste helft PP op nader te bepalen datum te houden. Tot leden tot het nazien van de rekening 1927 worden aangewezen de hoeren Jb. Kaan Kz., S. Sxeswerda en K. Zander. Tot afgevaardigde en plaatsvervanger worden gekozen respect, do heeren II. J. Bohrödor en b. Kaan Kz. Beide heeren aooerpteeron. De behandel'ng van den be ohrijving brief geeft weinig aanleiding tot bespreking, alleen wat be- treft punt 6 saLrisrweling enz., waarbij do toe lichting wordt voorgelezen, wordt na ampele be spreking ook besloten vrij mandaat to geven, onv dat als afdoelingsLeden moeilijk is te beooraoelen welke werkzaamheden aan verschillende funotiën is verbonden. Ook voor do overige punten krijgt ifgrcvaardigde vrij mandaat. Tenslotte deelt voorzitter nog miede dat het be stuur wenschelijk heeft gcoordoeJid een drietal reddingsh ikan non to eoilratten. Goeigavonden. Ook had het bestuur nog gedacht over een kleine machine om zelf ijs to maken. De tot dusver inger wonmen inlichtingen waren evepwial niet bemoedi gend, zoodat dit yoorloopig nog wordt aangohou- Bij d'e rondvraag wordt door Dr. Sohrödor nar ■mens O. Wittebol hartelijk dank aan het bestuur gebracht voor heb gebruik van diverse goederen. Do menschen waren er zeer dankbaati voor. Dan wordt nog goedgevonden om aan Ds. G-roer- neveld, die ook oen tijdlang voorzitter is gowo^t, en nu de gemeente gaat verlaten, eon dankbe tuiging te zenden voor de wijze, waarop hijl voor de vereeniging werkzaam is geweest. Hierna sluiting onder danlk voor de prettige besprekingen. WIE RINGER WAARD. Als een bijzonderheid kan zeken vermeld worden dat de heer Jb. Kaan Jz., den 3 Ooboberr a.s. godurecQ'die 25 jaar commensaal ia geweest bij da familie Jb. Koop Oz., aan cta Niouwesluis. Nog vele jonen THEATER ROYAL. Deze week vertoont de directie van het Theater Royal een buitengewone Fox Film, n.1.: „Het Sla veneiland". De volgonde korte inhoud vertelt ons voldoende welk een spannend spel de liefhebbers van Moscoopvertooningen te zien zal worden gege ven. Silvia Dóuglas, stenotypiste op een New-York®ch kantoor, heeft haar werkkring opgegeven, om in het huwelijk te treden imet Jim Gollahan. Zooals reeds zoo velen voor haar. meent ze. dat ze hem, die tot nu toe niet veel goeds in de wereld gedaan heeft, tot een beter memsch kan maken. Het i® de dog van het trouwen en Sylvia vertelt met trots aan haar tante, met wie ze tezamen woont, dat Jiim gebroken heeft met de hende van Murdock, een gevaarlijk troepje, dat al menige misdaad op zijn geweten heeft. Op hetzelfde oogenblik komt Jim, meer dood dan levend binnen. De politie is hem op de hielen, want hij heeft weer meegedaan aan een inbraak en de politie heeft het speciaal' op hem1 gemunt. Sylvia is diep verontwaardigd, dat Jim zijn woord heeft gebroken. Ziji staat op het punt hem voor goed te verlaten, doch hij 'heeft een schuilplaats bii haar gezocht en ze zal hem helpen. Elr wordt gebeld en Graham. de chef der recher che. komt binnen. Hi| heel't Jim hier binnen ziep gaan,en zal het huis doorzoeken. Jim is verbomen, maar niet zoo goed of Graham heeft hem ontdekt en telefoneert om den gevangenisauto. om hem te halen. Intusschen heeft Jim met Sylvia weten te ont vluchten en er heeft een geweldige achtervolging plaats, waarbij! het jonge paar op1 een smokkel- schip een schuilplaats zoekt en Graham hen weer op, de hielen is. Het schip, dat zich vooral met dranksmokkelarijen bezig houdt, behoort aan den beruchten Murdock. Murdock ontvangt Jim. zijn ouden kameraad, zeer vriendschappelijk, maar Gra ham' den politieman, die onvoorzichtig genoeg is, zich ook aan boord te wagen, wordt vastgehouden en tot de minste matrozenbaantje9 aangezet. De reis gaat naar een eenzaam' eiland, dat tot geen enkel land behoort en onder de opperheer schappij van Murdock staat. Het eiland ligt in een gevaarlijk klimaat, onder een verzengende zon en wordt steeds bedreigd door hevige uitbarstingen van een vuurspuwende berg. Vogelvrijen en misdadigers van alle landen zoeken daar een schuilplaats. Jim de zwakkeling komt op op het eiland onder de bekoring van eon intooorlIn ge en Sylvia is vergeten. Ze tracht hem met zwakke pogingen nog terug te winnen. Graham heeft medelijden met haar. Hij heeft eerbied zoowel als liefde voor het dappere meisje en in de diep ellendige omgeving van niets dan minderwaardigen bekent hij haar dat. Murdock. de schurkachtige eigenaar van het eiland heeft een bende slaven, die voor hem de ruwe zwavel uit den krater halen. Hun leven is ontzet tend, daar het voortdurend inademen der zwavel dampen het leven in gevaar brengt. Ook hijl had zich in het hoofd gesteld; Sylvia te veroveren, doch zij' haat den schurk en laat hem dit duidelijk blijken. Dit is genoeg voor Murdock' om' Graham, van wien hij' weet. dat hij hij' het meis je in de gunst staat, uit den weg te ruimen. Hit zendt hem naar de zwavelkoelies om mede te wer ken. Reeds na korten tijd hebben de slechte dam pen zoo ver hun werk gedaan, dat Graham een schim van zich' zelve i* Syüvia komt ameeken om hem1 zijn vrijheid terug te geven en op dat oogenblik, begint de krater zijn noodlottig werk en wordt het geheele eiland ver woest. Slechts enkelen, waaronder Graham en Syl via. weten zich' van een wissen dood te redden en worden door een voorbijgaand schip gered. Vbor de gratis voorstelling van. Dinsdagavond brengt de Directie de prachtfilm: Verlaten Kinde ren, een roman van een vondeling. Het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van de Octoberpaardenmarkt alhier, heeft dit laar voor de eerste maal een paardenkeuring georgani seerd op a.®. Maandag. E'n deze eerste poging is een succes geworden, tenminste als wlji het programma bekijken, wat voor ons ligt. Het is eon keuring, over 7 rubrieken- verdeeld en niet minder dan een 1.00-tal nummers zijn in den catalogus van deze 'keuring ingeschrevon. Gevraagd worden: (Veulens, warmbloed en koud- bloed; 1^-jarige paarden, ook warm- en koudbloed; 2K-jarige en 3-jarige paarden, warmbloed en tot ©lot 4-jarige en oudere paarden. Voor deze verschillende- rubrieken worden pril- zen van f 30.f 20.s f 10.cn f 5.— uitgeloofd. En voor elke rubriek is een flinke aangifte, zoo dat het een paardenkeuring zal worden, die gezien zal mogen worden. Het was Donderdagmiddag ongeveer 3 uur, dat de E.M.I.T., onze Electriciteits- en Middenstandstentoon- stelling gesloten werd. De voorzitter van het comité, de heer Schmalz, deed dat met een toepasselijk woord. Hij legde den nadruk op de aangename samenwerking in deze en de serieuse manier waarop allen hun best hadden geclaan, om deze tentoonstelling te doen slagen. De Schager Middenstand had de resultaten van deze ten toonstelling gezien en spr. richtte zich in een opwek kend woord tot deze middenstanders. De voorzitter der feestcommissie, de heer C. Blaauboer, had het reeds gezegd, er lag een groot arbeidsveld braak voor de .Schager Middenstanders. Welnu, laat ons dat woord goed in gedachten houden en goed overden ken, dat onze belangen dezelfde zijn en laat die we tenschap ons er toe brengen allen samen te werken om onzen naam in een ruime omgeving te vestigen cn hoog te houden en Schagen op dezo wijze vooruit te brengen, zeide de heer Schalz. Spr. dankt vooral de exposanten en gelooft wel dat zij zeer tevreden zullen zijn over deze tentoonstelling en tevens degepen die op zoo uitstekende wijze bij de verschillende stands hebben gedemonstreerd en dus zoo goed de bezoekers hebben voorgelicht. Heeren musici, artisten, personeel, medebestuurs leden, pers, alles ontvangt dank voor de volop gege ven medewerking en het is in een zeer dankbare stemming dat spr. dezo zoo welgeslaagdo tentoonstel ling sluit. Wij kunnen er nog aan toevoegen, dat de tentoon stelling door klein 5000 menschen is bezocht VOORZICHTIGHEID AANBEVOLEN. Tóen een zoon van den heer Sch. Donderdagmid dag een Ford-auto zou aanslaan, sloeg de motor, waarschijnlijk door to veel vóórontsteking. terug, zoodat de aanzetslinger met groote kracht tcgon zijn pols aansloee. waardoor deze zwaar gekneusd werd en oogonblikkeliik geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Waar dit meerdere malen voor-, komt, zij' du® voorzichtigheid aanbevolen. WAT EEN BOF. Onzo latondebitaint do hoor A. r. TVuüVer rar- koohfc van. do Moppelor verloting vijftig loten, on had hot; gieluk dat in dei vij'Ftigl loten do v^or-te prijs, 2 luxe fokmerrios. viol. Do gelukkige wip- "naar waa de heee O. Paarlberg? te H&rins,liuizxm.

Schager Courant | 1927 | | pagina 11