Het blanco-stemmen in den Raad van Zuidscharwoude. Voor den Kantonrechter te Alkmaar. Binnenlandsch Nieuws. Advertentiën. „LOEIEN al VECHT van 1813" en „DE VEREENIGING ie Heer JOH. B. JASPERS, te Waarland, Harenkarspel. Paard om den kost STERFTECIJFERS IN CALCUTTA. De directeur van den geneeskundigen dienst te Cal- cutta heeft meegedeeld, dat het sterftecijfers in 1926 32.7 per 1000 bedroeg, waartegenover een geboorte cijfer stond van 19.2. De kindersterfte bedroeg 308 per 1000 en 93 pet. der kinderen stierf in de eerste week na de geboorte. Deze schrikbarende cijfers waren vol gens de directeur te wijten aan het feit, dat armoede, onwetendheid, kinderhuwelijken en het purdah- systeem de gezondheid van de moeders ondermijn den. Tuberculose is de voornaamste oorzaak van de sterfte van volwassenen. Tusschen den leeftijd van 15 en 20 jaar sterven voor eiken man die te overlijden komt, vijf vrouwen. De directeur merkte nog op, dat de voornaamste oorzaak van tuberculose bjj meisje* en vrouwen het vroege huwelijk ia, 18 JAREN ONDER DEN GROND GELEEFD, Te Parijs heeft men onlangs een zeldzame ont dekking gedaan. Toen in een der stadswijken de rioleering vernieuwd werd. vond men in de zooge naamde „catacomben" een man, die 18 jaren lang onder den grond moet gewoond hebben. liet zonderlinge personage wist niet. wat er zich gedurende al dien tijd boven den grond bad afge speeld. Ook van don wereldoorlog wist bij' niets af. De ongelukkige beweert Francois Dublot te hee- teni on 53 jaar oud te zijn. Hij' ziet er uit als een spook en- het spreken beeft bil haast verleerd: zijn stembanden waren bijna verlamd. De zonderlinge „kluizenaar1' voedde zich1 met bet afval van de Parijsche markthallen. Door een hem alleen bekende onderaardsche gang sloop hij' eiken nacht naar do ballen, waar hij' groenten- en vleesch resten verzamelde. Zijn maaltijd deelde hij- met de ratten, het eenige gezelschap, dat zijn eenzaamheid in het vochtig hol. dat hij zijn tehuis noemt, een beetje kwam opvroolijken. Drinkwater kreeg hij uit een lekke waterpijp. Dublot beeft meermalen zijn haar met een oud scherm es afgesneden doch) zijn voorkomen was zoo afschrikwekkend, dat de arbeiders, die zijn toe vluchtsoord ontdekten, het eerst niet waagden, het afistootend wezen te naderen. ..Jullie gelooft (miJi geholpen te hebben zei de hit stotterend tot don politie-oommissaris. diei bom In verhoor nam. „maar jullie bent idioot; waarom wil jullie de dooden niet niet rust laten? Daar be neden is het veel beter. Hier boven kan men niet denken. Het geweldig lawaai hindert me ver schrikkelijk!" 1 Op de vraag, waarom hij zijn toevlucht onder den grond gezocht had. antwoordde de eigenaardige man. dat menschenhaat. bem daartoe bewogen had Hij, vroeg dringend in zijn hol te mogen terugkee- ren om daar rustig te kunnen denken. „Ik dacht over dingen na. waarover ieder na denken moet, zoodxa hij het duivel scha karakter der vrouw ontdekt heeft", zoo eindigde hij een be schouwing over de beminnelijkheid der schoone sexe. De politie wist te achterhalen, dat een zekere Dublot 20 jaar geledon plotseling verdwenen was, zond ei' het geringste spoor na te laten. De verdwenene was in een bibliotheek werkzaam, leidde oen stil en ieniggotrbkkea loven on gonoot do beste reputatie. DE KINDERVERLAMMING IN DUITSCHLAND, Het aantal gevallen van kinderverlamming ia te Lefp Elg niet, in de omgaving echter wol toegenomen* ml. met vier nieuwe. Ook elders heeft men verschillende gevallen ge constateerd, o.a. vier te Kempten in Beieren en even eens vier te Dantzig. Sterfgevallen zijn heden niet voorgekomen. Over deze quaestie ls de laatste weken wat te doen geweest! 't Leek wel een question bruiante in onze gemeentepolitiek. Er werden stukken over geschreven, beschouwingen gehouden, kortom het was het onder werp van den dag. Hoe een eenvoudige, luttele quaestie toch opgeblazen kan worden als gold het een wereldgebeuren. En de zaak was toch zoo dood eenvoudig. Echter toch belangrijk genoeg voor een bekenden medewerker van du Nieuwe Langendijker Courant, die zich A. T. teekent. Sommige beweren, dat doze letters con afkorting zijn van Anneke Tan- nokc, anderen zijn van meening, dat zo Altijd Tegen, beteekenen, daarmee willende te kennen geven, dat de bezitter van dien naam altijd tegen iets is, als het niet van bevriende zijde komt; weer anderen houden vol, dat er do beteokenis aan moet worden gehecht van; Arie troost, dit laatste woord als werkwoord en niet als zelfstandig naamwoord opvattende, en dan met dit gezegde (bedoelende, dat Arie altijd troost weet to schenken aan hen, die met een zaak verlegen zit ten. Zijn pennevruchten zijn n.1. van dien aard, dat, hoe dwaas een zaak ook is, (hij zoodanig redeneert, alsof ze de gewoonste zaak van do wereld was. Om oen voorbeeld te noonien. Bij de Wethoudersbenoe ming te Zuidscharwoude was hij het volstrekt oneens met de houding van hen, die, op grond van de getal sterkte der partij, een wethouderszete! opeischten. Daarbij, aldus redeneert A. T., moet men slechts let ten op capiciteiten. Later heette (het, dat men tot de algemeen geachte ingezetenen moet behooren, wil men voor wethouder in aanmerking komen. Men zou dus zeggen, dat deze A. T. oen groot tegenstander is van de tegenwoordige politiek. En wat blijkt? A. T. is anti-revolutionnair, vurig, het zit 'm in t bloed! Zoo stond hij tegenover de wethoudersbenoeming in Zuidscharwoude. In Oudkarspel deed zich precies het zelfde verschijnsel voor als te Zuidscharwoude.Daar werd inderdaad naar de getalsterkte gekeken en ging het juist in tegengestelden zin van de principes, zoo pas nog beleden. Arie heeft echter troost voor beiden: voor hen, die met getalsterkte rekenen en voor dege nen, die algemeen-geacht-zijn willen. We hebben dit even willen releveeren om de lezers konnis te doen maken met iemand, die ook in het blanco-stemmen zijn meening in het Christelijk Nieuwsblad voor Noordhollands Noorderkwartier en in de Nieuwe L. Courant heeft gegeven. A. T. is aan beide verbonden, waaruit blijkt, dat ook hier altijd troost bij hem te vinden is. Voor zoover ons bekend, is door geen enkel ander blad deze meening gedeeld, de meening ml., dat de burgemeester van Zuidschar woude gelijk zou hebben gehad, toen hij de blanco- stemmende raadsleden verontwaardigd toevoegde, dat zij door dat blanco-stemmen eed en belofte hadden geschonden. A. T. tracht zijn lezers duidelijk te ma ken, dat blanco-stemmen ongeoorloofd is, vooral op grond van het feit, dat, als ieder dit deed, het ge meentelijk (bestuursapparaat in de war zou loopen. We weten niet, of er velen zijn, die het mot deze zienswijze eens zijn, maar toch lijkt de quaestie wel van zooveel belang om er een oogenblik (bij stil te staan. De lezers kennen de geschiedenis: Te Zuidscharwou de stemden twoo raadsleden bij het verkiezen van wethouders en leden voor de Commissie der Lichtbe- drijven blanco, omdat zij, door een samengaan van oud-liberalen on R.-K, stelselmatig uit alle functies werden geweerd, hoewel zij op 1 na de grootste partij vertegenwoordigden, 2 on een half keer zooveel stem men op hun lijst hadden verkregen, als die der oud- liberalen,op enkele steemmenj na evenveel al* de R.K: en veel meer dan het getal stemmen der s.d. en oud- lib. samen. Kortom, deze 2 raadsleden meenden, dat rij ten zeerste worden achteruitgcstpld en wisten, dat door 3 R.K. en oud-liberaal alles in kannen en kruiken was, zoodat zij van allen invloed werden uit gesloten. Hoe zij dan ook stemden, de uitslag kon er niet door gewijzigd worden. Niet dus om het gemeen telijk bestuurs-apparaat stop te zetten, werd blanco gestemd, maar alleen om te demonstreeren, dat, huns inziens, bij,deze zetelverdeeling een groot onrecht ge schiedde, waartegen het noodig was te demonstreeren. Nu meenen we niet, dat daarmee iedereen het eens zal zijn, maar wel durven we vaststellen, dat ieder een het er over eens is, dat de bedoelde raadsleden die meening mogen hebben en er op gepaste wijze uit drukking aan mogen geven. In dit laatste ligt de kern van de beoordeeling! Dat blanco-stemmen gelijk zou staan met het schen den van eed of belofte, is zelfs in strijd met de Ge meentewet Deze toch zegt in art. 45: De leden stem men elk volgens eed en geweten, zonder last van of ruggespraak met hen, die benoemen. Wie dus voor zijn geweten overtuigd is, dat het gemeentebelang niet gediend is met bet uitsluiten van de vertegenwoordi gers van een zeer groot deel der gemeente en daar aan uiting geeft op een gepaste wijze, handelt in over eenstemming met dien eed1 en kan iet toelaten, dat men hem verwijt zijn eed te hebben geschonken. De bedoêlde raadsleden hebben dit ook zoo begrepen, hebben nu oen motie (bij den Raad ingediend, waarin afkeuring over de houding van den burgemeester wordt uitgesproken, vastgesteld, dat blanco-stemmen niet onbehoorlijk of ontoelaatbaar is, te meer, waar het reglement van orde er zelfs rekening mee heeft gehouden, en waarhij wordt verzocht de voor de raadsleden beleedigende woorden in te trekken. 'Dat ook in andere gemeenteraden dezelfde mee ning wordt gehuldigd, moge uit het volgende blijken. In Arnhem waren bij de wethoudersverkiezingen 18 van de 35 briefjes ingevuld, 17 blanco. Dit was bij het stemmen over de socialistische candidaten. Voor de derde vacature werden 35 stemmen uitgebracht, waarvan 1 op den hr. Bakker, 0 op den hr. Everts, 2 op den heer Goedhart en 17 blanco, zoodat benoemd werd de heer Bakker (s.d.). In de 4e vacature werden uitgebracht 35 stemmen, waarvan op de heeren Rade- makera (s.d.) 10, Goedhart 2, Everts 6 en blanco 17. Hier kozen du9 10 leden van de 35 een wethouder. In Enschede werd als vierde wethouder gekozen de heer J. Drost (a.r.) met 9 stemmen, tegen 4 op den heer Menlco (v.b.) en 14 blanco. Hier hebben alzoo slechts 13 van de 27 leden, dus de minderheid daad werkelijk aan do wethoudersverkiezing meegewerkt. In Voorst waren alle 15 raadsleden aanwezig. Bij de stemming voor den periodiek aftredenden wethou der G. J. Saager, verkreeg deze bij dp eerste stemming 5 stemmen; 3 waren blanco uitgebracht, de overige verdeeld. Bij de herstemming tusschen de heeren Saager en Wolters, die 2 stemmen had bij vrije stem ming, kreeg Saager 4, Wolters weer 2stemmen, blanco 7 stemmen. In Deventer is men het verst gegaan. De rechtsehe raadsfractie heeft daar wel- en doelbewust geweigerd mee te werken aan de verkiezing van 2 van de 4 wethouders, omdat er geen overeenstemming is be reikt op één punt, het wegnemen van misstanden in de werkwijze van het Burgerlijk Armbestuur door den gemeenteraad. De rechtsehe fractie, van oordeel dat dit punt van hot allergrootste belang is voor de ge meente, meende in de gegeven omstandigheden geen verantwoordelijkheid te mogen aanvaarden voor het college van B. en W. en stemde blanco. Toen do derde stemming aan de orde was ter voorziening in de vacature Anti J. Schoenmaker (r.k.) verkreeg de heer Sonnenborg 3 stemmen, terwijl 17 leden blanco stemden. Zoo zouden we kunnen voortgaan. Mannen door kneed in gemeenterecht, achten het blanco-stemmen een heel gewoon verschijnsel, dat zijn motieven ont leent aan verschillende omstandigheden, en dat nog nergens is gedisqualificeerd als te zijn in strijd met eed en belofte. Advocaten en annen van beteekenis in de beweging voor de zedelijkheid in de politiek, héb ben zich nooit aan het blanco-stemmen gestooten en hebben het nooit veroordeeld. Wanneer hot niet als middel wordt gehanteerd om het regelmatig bestuur eener gemeente of ander apparaat onmogelijk to ma ken, zal niemand 't durven noemen een eedsschen ding en kan dit laatste alleen daar gebeuren, waar men er al van te voren van verzekerd is, dat een meerderheid het met die zienswijze eens zou zijn. In Zuidscharwoude verwachten we niet, dat ook daar dit geval aanwezig zal zijn, en lijkt het ons toe, dat de geincrimeerde beschuldiging als vanzelf sprekend zal worden ingetrokken, geuit als ze ongetwijfeld moet zijn in een gemoedsstemming, die niet vrij was van geprikkeldheid. Met meer dan gewone belangstelling wordt in breeden kring naar het resultaat dezer besprekingen in de e.k. raadsvergadering uitgezien. Mogen zij lei den tot een goede oplossing, die in het belang der ge meente is. Kitting van 30 September. BE3V ORAKEJL SPREEKT OVER 14 DAGEN. Da recalitranta huisschilder uit ©roek op Lan gend ijk, die het niet eens schijnt te kunnen worden met hét provinciaal waterleidingbedrijf, kan nog niet een succes boeken na de voortgezette behande ling. De administrateur en hoofd van het bijkan toor werd beden als getuige geboord en deelde mede, dat het bedrijf bad' getracht zooveel mogelijk aan de opgeworpen moeilijkheden tegemoet te ko men. maar dat geen overeenstemming scheen te worden verkregen. Gevorderd werd alsnu f 4 boete of 4 dagen, doch de Kantonrechter wil zich nog eens rijpelijk beraden, en heeft de uitspraak bepaald op 14 October* DIB GRAP BEKWAM HEM SLECHT. Eleni paar Amsterdamsche kampioenen in 't krin getje skwatten hadden zich naar -Noordscharwoude begeven, om daar 'n karper of 'n baarsje te ver. schalken, met gevolg, dat al spoedig tegen hen pa-o. cesverbaal werd opgemaakt ter zake visschen in verboden water. Zi| gaven als toen namen op. waar onder zij beslist niet in de registers - van den bur gerlijken stand stonden ingeschreven en meenden toen van alle soesah af te zijn. Dé politie was hen echter te glad af en heden stonden zij dan ook se cuur terecht. Hen werd opgelegd ieder f 3 boete of 3 dagen voor de visscherijwetsovertreding en f 12 boete o f12 dagen terzake het opgeven van een val- sch.cn naam. VAN DE TWOTVEHWEG-MISèRE VERLOS ONS, HEER! Een chauffeur, in dienst van de fouragehandel firma Timmerman, had noodgedwongen den afge sloten Twuyverweg bereden. Omrijden ia niet meer te doen, daar deze wieg iq onborijdbaren toestand verkeert. Maar toch niet toegeven natuurlijk, hoe wel handels- (on gemeenschapsbelangen een oplos singeischen! Opgelegd werd f 3 boete of 0 dagen- WTB ZTN HOED WAS DAT? Een 24-jarig arbeider uit Oudorp, in feest en kennisstemming verkeerend. had tegen de afge waaide stroohoed geschopt van den rietdekker van der Veer en dit fraaie hoofddeksel zoodanig bescha digd, dat van der Veer zich een nieuwe vilten dop had moeten aanschaffen. De onderhandelingen tot schadeloosstelling hadden geen gunstig verloop, en due moest de 'Kantonrechter ar maar eens voorprin- gen. De zaak liep nu voor den verdachte ongunstig af. De kantonrechter betrapte hem op leugens on veroordeelde hem tot f 3 boete of 3 dagen en f 150 schadevergoeding voor het beschadigde kaasbolletje van den met stroo gedekten rietdekker. OÏT5T,ORTIE!F OPTREDEN. Een rijwielhandelaar uit Schagen reed op den Helderschen weg langs het Groot N.H. Kanaal ge- ruimen tijd achter een vrachtauto, waarvan de be stuurder, ondanks de signalen geen gelegenheid gaf tot voorbij rijden. Blijkbaar was het hier een geval van zeer onsportieve lust tot pesten. De getreiterde automobilist tikte echter in Alkmaar tijdig een agent op den kop. die proces verbaal tegen den be stuurder van de vrachtauto opmaakte, met gevolg dat deze flauwe grappenmaker tot niet miner dan f 25i boete of 25i dogen werd veroordeeld. HARENKARSPEL. Donderdagmiddag had alhier een ernstig ongeluk plaats. Ongeveer vier uur, zou namelijk de familie Molenaar te Kalverdijk met paard tijtuig eens gaan rijden. Zij moesten ml. te bruiloft naar Zuid scharwoude. Toen allen gezeten waren in den wa gen. wilde het paard niet best vooruit en dwong zij af. zoodat het geheele stel in de naast den weg liggende sloot terecht kwam: Al spoedig waren er mcnscheni aanwezig, die de familie te hulp kwamen doch de vader en de zoon kwamen er met de schrik en een nat pak af, doch toen men do vrouw van M. met den wagen op den wal haalde, bleken, ofschoon zii niet onder water lag, de levensgeesten geweken. Zoodat dit ongeluk den dood van de vrouw tenge volge had. -1 BURGER WEG. Ondanks de minder gunstige weersgesteldheid was er gedurende de kermis nogal flinke beiang- stelling.Ook bier kwamen, voor zoover wij verna men, geen ongeregeldheden voor. Onder het publiek heersebte tijdens de kermis een vroolijke stemming, zoodat een en ander een zeer vredig verloop had. Voor 26 Sept., de Kennis-Maandag, waren er verschillende openbare vermakelijkheden op touw gezet, door de activiteit van eenige burgers, die als zoodanig een kennis-comité vormden. De uitslagen van deze wedstrijden, welke gehou den werden in en nabij café „Sportlust" van den heer G. Bethlem, waren ala volgt;. Kinderspelen: Vlaggetjeszetten voor Jongen* en meisjes van 4—5 jaar: le prijs Wouter Mol, 2e prijs Grta Visser, 3e prijs Ali Wit, 4e pr. Jan Stjruij-f Rz. Ezeltje-prikken voor jongens en meisjes van 67 jaar. le prijs Tennis Delver. 2e prijs Maartje Ak kerman. 3e prijs Rika de Heer. Trien-halen voor jongens en meisjes van 11—13 jaar: le prijs Jan Struijf, 2e prijs Nico Koenis, 3e •prijs Betje Koemis. Volksspelen: Bilaasslaan voor heeren (wat een zeer spannenden strijd en bovendien een attractie was. en waar dan ook smakelijk om gelachen is): le prijs P. Wit, 2s prijla C. Koenis, 3e prijs P. Visser. Parasol-wandelen voor dames: lo prijls Miej. Dolver Schekkerman 2e prijs Mej. Rika Vriesman, 3o prijs Mej. Wietske'Kasper, 4e prijs Aaltje v. d. Oord, 5e pril® Mej. BoontjesBlaauboer. Kwade Trien-dansen voor paren: lep rite Mej. A. v. d Oord en do heer S. Broed, 2e prijs Mej. M. Rampen—Delvor on Moj. M. Schoen—Struijf. 3o pr. Mej. Rika Muis on do heer L. do Boer. 4e prijs Moj. M .van Buren en Mej. B. van Buren* Over alle kanton beschouwd, is er naar waarde genoten en gelachen, zoowel binnen aas buiten. Ook binnen was 't recht gezellig, temeer waar de kaste lein voor oen aardig strijkje had zorg geedragon. Allen, zoowel' bezoekers als ondernemers, kunnen dan ook mot vreugde terugzien op doze zoo schitte rend gevierde kennis. ST. MAARTENSBRUG. Naar ons werd medegedeeld, is (het bouwón van een rentenderswonlng imet autogaragè te Schagen, voor rekening van den heer J. Schenk alhier, opge dragen aan den heer D. de Leeuw Wis., aannemer te &t. Maartensbrug, ST. MAARTENSBRUG Voor de te houden barddraverij op Dinsdag a.s. werden niet minder dan 19 uitstekende dravers aan gegeven. Behalve de bestaande prijzen, werd door den heer Van Straalen f 10 beschikbaar gesteld voor den pikeur van bet winnende paard. Bij gunstig weer kunnen liefhebbers van paardensport genieten van een mooie draverij. HET WITTE KRUIS. AFD. BL-HUGOWAARD. In bet lokaal van don heer Wester word Donder dagavond de najaarsvergadering gehouden. De beer W. Molenaar heet de aanwezigen wel kom en deelt mede dat Dr jSpierings niet aanwezig kon zijn, doch wellicht nog een deel der vergadering zou kunnen bijwonen. Naar aamleiding van de notulen vraagt de heer D. da Jong inlichting omtrent de aanschaffing van een zuurstofapparaat, waarop de voorzitter ant woordt. dat de financiën de aanschaffing verhinde ren. De penningmeester deelt mee. dat de subsidies zijn binnen gekomen. In behandeling kwam nu de beschrijvingsbrief voor de op 7 Oct. te houden algemeens vergadering der vereeniging. Na bespreking, werd besloten den afgevaardigden op te dragen bijl de behandeling van het voorstel-Uitgeest, Heemskerk en Wormerveer te stemmen voor het prae-advies van het Hoofdbe stuur, doch' voorts vrijl mandaat te verleenen. Aangewezen tot afgevaardigden werden de hee ren P. Scholten en S. Brugman, tot plaatsvervanger de heeren Th. van de» Meen en P. Blauw. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen Dr. Spierings en de heer W. Molenaar, voorzitter der af deeling, terwijl in plaats van den heer P. A. van Schaick. aftr., doch niet herkiesbaar, werd gekozen de heer C. van Langen. Eerstgenoemden nemen de benoeming aan. laatstgenoemde zal kennisgeving van zijn benoeming ontvangen. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat door bestuursleden der afdeelingen Langendijk en Nieu we Niedorp onze badgelegenheid was bezichtigd. Ten zeerste werd betreurd, dat van deze badgelegen heid zoo weinig gebruik wordt gemaakt; ook door kinderen op Woensdags en Zaterdagmiddag, hoe wel dan de prijs is gesteld op slechts 10 ets. Deze opmerking bracht nog eens weer naar voren de wenschelijikheid van een bad- en zweminrichting, waarbij het oude plan aan het einde van den Hon- denweg in herinnering werd gebracht. Hoewel de wenschelijkhöid algemeen werd' erkend, moest wor den verklaard, dat stichtings- en exploitatiekosten verre boven de kracht der afdeeling gaan. Het voorstel van het bestuur om dezen winter een openbare vergadering uit te schrijven, waar voor iemand zal worden uitgenoodigd ter behande ling van het onderwerp T.B.C.-bestrijding, werd mot algerneene stemmen aangenomen. Dé geringe opkomst ter vergadering gaf bij de rondvraag den heer B. de Jong aanleiding hét con-< vocoeren nog eens ter eprak'o te brengen. Na tame lijk breedvoerige discussie werd besloten dit aan het bestuur over te laten. •Van de gelegenhoidi te Alkmaar een cursus 'bij te wonen in bet herstellen van gummJortikelen zal gebruik worden gemaakt. Nog werd besloten in de vergadering uit te schrij ven door de Prov. Staten voor wijkverpleging, voor te stellen, een regeling te treffen, waardoor bij va- cantie der zusters voor plaatsvervangers kan wor den gezorgd, buiten bezwaar der afdeelingskassen. Hierna sluiting met een woord van dankl voor. dé aangename samenwerking; VERDUISTERING VAN F 20.000. D* 32-jarige beambte der Haageohe Tramweg MIJ., die Dinsdag van een bedrag van twintigduizend gulden vijftien duizend verloren zou hebben, is gister ter beschikking van den officier van Justitie getrteld. HIJ zal in het huis van bewaring worden op gesloten. Het onderzoek of de man waarheid gesproken heeft, toen hij verklaarde, dat hij het groote bedrag verloren had, wordt nog steeds voortgezet. Als een voor bem zeer bezwarende omstandigheid wordt aangemerkt het feit, dat hij naar Leiden is geloo- pen en daar in een restaurant zich tegoed gedaan heeft.. Het bleek namelijk dat hij daar een huzaren- slaadje, broodjes met vleesch en een glas bier ge bruikt beeft. Vervolgens heeft hij zich van sigaren en sigaretten voorzien. Voor deze verteringen wis selde hij een briefje van 100. Deze houding wordt moeilijk in overeenstemming geacht met 'smans verklaringen, dat hij zoo ge schrokken was van het verlies, 'dat hij niet meer op het kantoor der tram durfde verschijnen on in angst naar Leiden was geloopen. ANNA PAULOWNA. Do waterkeoringon in cCa MoIenvaarfL noodig voor heb dichten van bef; gat in den Noardor- Molen vaartsweg^ züu thans vienvijdsrd. Do bdn nenschoopvaart is clus wean vrq, maai! den zelf moét nog geëgaliseerd worden. Voor don Poldem al mot al oon loolijkda sohadïh poet geweest. T ZAND. Gedeputeerden Statetai vaiü Nootrd-Hollandl heb ben vergiuinJningf verleend aan de „Commanditaire Vennootschap Autobusdienst Noord-Holland'' te Alkmaar,, tot het in werking brengen van een autobuedienst van Hdder naar Alkmaar en terug. Ons dorp zal hierdoor uit zijn isolement worden verloet, ZUIDSCHARWOUDE. De heer Molenaar uit Kalvenrdjjk was Donder dagavond met zijn jphtgecnoote op wag naar een bruiloft, van den heer -T. Krul alhier. Rq eeö bcoht van den weg. raakte het rijtuig, waarin da heer M. en zjm vrouw zaten, te water, wiaarbtf de vrouw verdronk. WIERINGERWAARD. Onze predikant Da. E. K Gnoeneveld zal miodj* gen wegens vertrek naajj Tïaarlo, voor die laatste maa| alhier optreden. NOORDS CHARWOUDG De bekende orgalist Jan ZJwart is voornemens op 13 Optober a.s., 's avonds van 7.30—8.30 uur een orgelbespeling te houden in de N. Hérv. kerk'. Voor de orgelliefhobbers a. d- Langendijk en omgeving een buitenkansje. ZIJPE. Wij vernemen, dat do heer J. de Moor, burgep moester der gemeente, bedankt heeft als penning meester van de vtareem.igii'ng van Burgemeesters en Secretarissen, in het kantoo» Sohagen. ZIJPEL Voor de önranS SohboTvnJa jeugd in de O. L. School to Burgarbrug, St. Maartensbrug, Sohagem gerbrug, Oudesluis en *t Zand, hebben ziah re spectievelijk 8, IA 10, 15, qu 2 Teerlingen aaud gemold. ZUIDSCHARWOUDE. Het tonlcuuppelen bjj den Bear F da Geus hoeft hier woar als alk jaar, onder groote belangwtalr ling plaats gehad. Do xiitslag, dien men ons he den modedooldo, was de. volgende»: Gooier A. Motfces: le groene hoop f 10, Se witte hoep f 10, voor M. Kuiper en M. de Koning. Gooier G. JMebbea: lip witte hoop. f 750, vooa J. Bruin, Se kat f 10 voorn G. Bekke®. Gooier D. Jongbloed: 12q witte hoop f 7.50, voor O. Söboenmaken Jbiz., 13a .idiem 7.50, Jb. StrjjhLs, 19e idem' f 7.50, D. Rupetr, 15e id. f 7.50, Jb. Horia, Sa Sjzemeai' hjeep f 10, U. Broaraem!, 4e kat f 10, J. Mul, Pz., 6c kat f 15, J*. Vador.i Gooier K. Buur: lie witte hoep f 10, voor rnetf. Da Njjs. &a witte hocjp f 7.50, mcfjfy Blomn 9e idem i 7.5Q, P. Molenaar, 10e idem' f 7.50, mdb Buur, 16e idem f 7.50, Glub Frederiks, laatste groen 10, Club Frederiks, 2e kat f 10, N. da N&, le ijzeren hoop f IQ, O. Blom', 4e ijzeren hep f 10, A. Berkhout, Gooier J. Dirkis: 7q witte hoep f 7.50, .7. Dirkfl. Gooier G. Boon', 4e witte hqapf f \10y T. BlaauW, 5e idem' f IQ, T. Bdaauw, 8a witte naep f 7.50, G. Booij Gooier O. Groieöil: 3e witte hldep t tOf.c A. Groen!, 2e ijzeren hoop f 10, ml^f. Vijfealaa», 3é kat 10, idem, le kat 10, P. Söhagetf. WEERINGEN. Omtrent de nieuwe motoav lifwïaiwiet kun netö wij mededeekai, dat formulieren voor aarf vrage van rijbewijzen ter gemoantoseorebarie ver krijgbaar zijn. Als deskundige, belast met het afnemen van de rijproeven, is voor deze gemeente aangewezen burgemeester L. O. KaLfï, Elftetrant, Hlppolyna toehaal* WIERINGEN. Jd- Donderdagavond ioeta de koopman EL B. van den Oieven maan Oosterland reed» sloeg plot seling hert voo» den wagen bespannen paard op hcd. Kooparijani B. sloeg; achterover van den wagen en bezeerde zich larnstag, zooaa.t hij' door cüö por lifdewiaoht te Oostetrland werd verbonden. Het bollende paard werd door op dén Wég] zijnde arbeiders gegrepen. Hot ongeval ia ven- moedelijk te wijten doordat dja koopman op de bok in slaap gevallen was. gevestigd te Amsterdam. De Dlfecrie van bovengenoemde Brandwaarborg-Maatschappijen, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat aan den Heer M. BEETS, op verzoek, eervol ontslag als Correspondent werd verleend en tot opvolger is aange steld DE DIRECTIE; Amsterdam, 1 October 1927. Aan koen er* loopen: een jong Poesje (zwart). Inlichtingen a. h. Bureau v. d. blad. gevraagd bij In. BOON, Zandvaart, Br ee zand.

Schager Courant | 1927 | | pagina 2