Groote Centrale Fokveedag te Schagen. DE P0STVLUCHT NAAR 00ST-INDIE. Binnenlandsch Nieuws. nu met ©on rekening van f 46 bij Eriks is aangekomen. Nadat de vergadering als haar meening te kennen had gegeven dat, waar Eriks toch kosteloos den grond ter beschikking van den polder had gesteld, het niet billijk was dat hij nu een bedrag van f40 moet betalen, wordt onder algemeen goedvinden beslaten om de helft voor rekening van den polder te nemen. Van Ged. Staten is een schrijven ingekomen in verband miet de nieuwe Motor- en Rijwielwet, welke op 1 November a.s. in werking zal treden. Overeen komstig de bepalingen, in deze wet opgenomen, sul len de wegen aan de eischen moeten voldoen, welke hij die wet xljn vastgelegd. Versla a kroosschonw. Doop hof Dag. Bestuur wordt vervolgens venslag uitgebracht van hun bevindingen, WJ de kroos schouw van 4 Oct 1.1., opgedaan. Verschillende perceeltjes, als van Kraan Ce Valk koog, J. de Geus, G. de Geus, A. Snijders, Steven Korf en Jan Limmen te St Maarten en J. Gootjes te Waarland, sullen nog eens overgedaan moeten worden. Overigens was alles in de beste orde bevonden. Regeling van den omslag. Do omslag be paald op f 17 per Hectare. Bij de regeling van den omslag rijn de uitgaven begroot op totaal f 10.400.—, de ontvangsten -op to taal f4202.—De meerdere uitgaven bedragen dus f6108.—, waarbij komt een bedrag aan het in voor- raad hebben van kasgeld van f2800.—, alzoo teza men een bedrag van ongeveer f9000 uitmakende, betgeen met een omslag van 16 per hectare over eenkomt. Nadat door den penningmeester* den heer Klerk, is opgemjerkt, dat er toch Biet zulke groote bezwaren aan een kasgeldleening zijn verbonden, waardoor men aan de moeilijkheid van het in voorraad heb ben van kasgeld sou kunnen ontkomen, wordt be sloten, om geen kasgeld in voorraad to nomon on zoo noodig een kasgeldleening aan to gaan, waar door de omslag niet f 18.—. maar f 17.— per hectare kan worden. Slootwerk. Op voorstel van den voorzitter wordt vervolgens besloten, om een lengte van ongeveer 180 meter sloot uit te diepen, welke verbetering in het belang van den polder wordt geacht Bepaling zitdag. De zitdag van der» polder wordt met algemeen goedvinden bepaald op den 28sten December. Tegelijk zal dan de verkiezing van twee periodiek aftredende bestuursleden T. Ren» Az. en D. Wit Kx. plaats hebben. Rondvraag. Door den heer Berkhout wordt gewezen op de monding van de kleine Wiel bij Broekhuizen. De ze dreigt door de zich steeds uitbreidende riet schoot heelemaal dicht te worden. Voorzitter zegt, hierin te zullen voorzien. De heer Klerk, penningmeester, deelt mee, dat een verzoek aan Ged. Staten mjet betrekking tot terugbe taling van den inkoopsom voor zijn pensioen, moest worden afgewezen, omdat het verzoek niet vóór 1 Juli 1926 was ingediend. Door den voorzitter wordt gewezen op den onhoud- baren toestand van de straten te Valkkoog. Een voorstel van epr., om hierin verbetering te brengen, wordt met algemeene stemmen aangeno men. Een monster steenen zal worden aangevraagd en het werk aanbesteed, waarbij ook een prijsopgaaf van iemand buiten de gemeente zal worden ge vraagd. Niets meer aan de orde zijnde wordt hierop de vergadering door voorzitter onder dankzegging ge sloten. Onder begunstiging van zeer góed weer, is de eer ste Centrale Fokveedag te Schagen gehouden. Goed weer, een eerste factór om een dag als deze tot een succes te brengen. Maar ook in ander opzicht is deze eerste proef, want als zoodanig moet zo worden be schouwd, volkomen geslaagd. Er was, ondanks het feit, dat eon zeker deel der provincie zich afzijdig hield, een collectie vee, die met recht mocht worden aangeduid als de elite van Noordholland, Hierover was maar één roep. Er werd nu eens getoond wat er op het gebied der veefokkerij is te bereiken. En het stemt dan altijd eon leek tot verbazing en een vak man tot ergernis, dat deze georganiseerde fokbewe ging niet meer algemeen aanhang onder de veehou ders vindt Als men ziet wat resultaten op deze wij ze worden verkregen, moet de boerenstand in zijn geheel dezen weg toch in de naaste toekomst volgen. De geheele Markt, hot Slotplein, de Hoogzijde in haar geheel, oen deel van de Laan en een deel van de Nieuwe Laagzijda, was dienstbaar gemaakt voor de plaatsing van het vee. En al het vee stond goed gerangschikt, overzichtelijk en goed in stroo. Voor al les was uitnemend gezorgd, en was het voor de be langstellende bezoekers een waar genot om deze lange rijen van pronkdieren eens met aandacht te bekijken. Zooals gezegd, deze dag was een proefmaar zooals alles nu is verloopen, gelooven wij niet te veel te zeggen, dat volgend jaar wederom een groote cen trale- fokveedag in Schagen zal worden gehouden. Wel was het bezoek nog niet zóó druk als verwacht werd en was ook de handel niet zóó vlot als gehoopt was, maar toch was de belangstelling Voldoende en had er eenige afzet plaats. Maar de hoofdzaak is, dat ©ons is getoond wat in Noordholland op dit gebied is te bereiken, en dat te Schagen een dergelijke fokveedag mogelijk en goed mogelijk is, is duidelijk aangetoond. En toen na afloop van de keuringen bestuur, jury en genoodigden in de keurig aangekleed© zaal van Cérès aan een uitnemend verzorgde lunch zaten, is in do verschillende speeches die zijn gehouden, dit feit wel vastgelegd en zonder aarzeling gezegd: Schagen is kranig voor den dag gekomen. Wij hoorden een groot fokker met een wereldreputatie zoo teekenend zeggen: dit jaar ben ik maar met éón schuitje vee ge komen volgend Jaar kom ik met twee schuiten vee. Uit dat woord sprak groote waardeering voor hot resultaat van dezen eersten fokveedag in Schagen. En ook van den kant van bet Bestuur van den Bond van Rundveefokvereenigingen en andere auto riteiten op het gebied der veefokkerij, sprak diezelfde waardeering. Men moest volmondig erkennen, dat wat de Bond van Fokvereenigingen niet kan in het leven roepen een centrale fokveedag voor Noordhol land, door Schagen schitterend was bereikt. Men twij felde dan ook niet, dat al was nu deze en gene nog afzijdig gebleven, had er ala 't ware van zekere zijde een lijdelijk verzot plaats gehad: de groote resultaten van dezen dag zouden volgend jaar haar goeden in vloed wel doen gelden, Schagen heeft het geld, Scha gen heeft de durf gehad, welnu, Schagen zal in dit opzicht zegevieren, zoo luidde het oordeel. En het was ook in deze redevoeringen dat de klank beluisterd werd, dat de veefokkers in hun geheel te veel nog afzijdig blijven van de rationeele fokkerij. Men laat het werk, de kosten aan de veefokvereenigin- gen over, mlaar zelf blijft men aan den kant. Het werd gememoreerd, dat 2/3 van het stierenmateriaal in. Noordholland in het bezit ds van de fokkers van geregistreerd vee en nog geen 1/12 der veefokkers is aangesloten bij een fokvereeniging. Die menschen parasiteeren op andermans werk en 't zijn juist deze fokveedagen, die propaganda, die reclame maken voor het fokken van geregistreerd vee. En al mag het dan dit jaar nog waar geweest zijn, dat nog te veel boeren den fokveedag niet hebben bezocht, nu men zal hooren welk ©en schitterende dag het is geweest, zul len velen volgend jaar komen om in dit opzicht lee ring en voorlichting te vinden in een schitterende aanvoer fokvee. Maar niet alleen fókv-ee, ook dé Inzendingen vet vee en schapen, vooral de laatste waren buitengewoon, wat ,het ingezonden materiaal betreft Schagen kan in alle opzichten tevreden rijn en de Voorzitter, de heer R. Kaan, sprak in rijn tafel speech dan ook zijn groote blijdschap over dat welslagen uit. Spr. bracht allen dank voor hun medewerking en dan mogen wij de namen van de hoeren E. Koster Dz. en P. Koster, van A. Brak Jr., Biet verzwijgen, alle» al» zij hebben gedaan om bet succes te verzekeren. Ook de Jury, die uit alle doelen van ons land ge komen was om een onpartijdige keuring te waarbor gen, kreeg een woord van dank Voor haar werk. Een aparte huldiging moest de heer P. Schenk Dz. zich laten welgovallen, die nu reeds gedurende 50 jaar in allerlei functies de fokveekearingen had mee gemaakt. Deze nestor werd hartelijk toegejuicht En wij eindigen met hetgeen de Voorzitter als ant woord op anderer speech tot zijn slotwoord maakte: Schagen is begonnen, Schagen verzoekt aller voor lichting en medewerking, Schagen heeft de geldmid delen en daarom zal te Schagen jaarlijks een Cen- tralen Fokveedag worden gehouden. Vereenigingzketi ringen. Voor elke fokvereeniging werden afzonderlijke keuringen gehouden van stlsrka»veren en hokke lingen. wanneer ten minste uit de vereeniging per rubriek minstens 5 dieren werden ingezonden. A. S'i'ikRKAILVEREN. Vereeniging Wieringer- waardl: le prijs f 10, Max Wodan 5 van N. Kaan Kz 2e prils f 5, Max Wodan 3 van N. Kaan Kz.. 3e prijs f 2.50, Floria 8 van H. J. EL van Hoorn.; Vereeniging St. Maartensbrug: le prils f 10. Dóra's Max AJberfc van J. Eriks Jr.. 2e Pirijls f 5. Wodan van denzelfdo, 3e prijs f &50. Albert van denzelfde; Vereeniging Nieuwe Niedorp: le prijs f 10. Niedonp's Max 18 van Jb. Kooij, 2e prils 1 5, Niedorp's Max 16 van denzelfde. Se prijs i 2.50. Niedorp's Max 17 van den zelfde; Vereeniging BarsingerhornJSchag-en: le prijs f 10, Tesselaar Constantijn van AL Francisi, 2e prijs f 5, Gonstantijn Kees 36 van C. v. <L Oord, 3e prils f 2.50, Frans Gonstantijn van Jb. Jimmink Hz.; Ver eeniging Schagerbrug: le prijs f 10. Neeltje's Wodan van Jb. Eriks, 2e prijs-f 5, Jannetje's Wodan van denzelfde, 3e pril» i 2L50, Emma'» Wodan van Jn. Jimmink Jbz. B, HOKiKELTNG-EM. Vereeniging Wieringerwaard: le prijs f 10, Kroontje 21 van F. A. F. Groneman. 2e prils f 6, Maja 7 van N. Kaan Kz.. Se prijs f 2.50, Maartje 78 van denzelfde. Vereeniging Assendelft: le prijs 110, Bertha 0 van C. Boekei Kz., 2e prijs f 5. Keetje S van G. IJff Dz., 3e prils f 2.50. Aagt 11 van P. Ka. Jongejan». Vereeniging St. Maartensbrug: le prils f 10, Dora 6 van G. Appel, 2e prijs f 5. Tessel- sche 11 van denzelfde. Se prils f 2.50, Miaartj© 4 van denzelfde; Vereeniging Nieuwe Niedorp: le prijs f 10, Dieuwertje 9 van P. Dónker. 2e prijs f 5. Ma- thilda 6 van R. Mijts, 3e prijs f 2.50. Anna 17 van J. Kooij Cz.; Vereeniging Barsingerhorn-Schagen le pijija f 10, Aimna 13, van iD. P. Timmerman. 2e prijs f B, Iefje 19. van A. Frands, 3e prijs f 2.50, Jeltje 0. van D. P. Timmerman: Vereeniging Scha gerbrug: le prijs f 10. Geertje 10, van W. Jimmink Jba. 2e prijs f 6, Emma 21. van denzelfde, 3e prijs f 2.50. Antje 94. van denzelfde. Individueels keuringen. STIERKALVEREN. RUBRTEK 1. Stierkalveren; geboren in November, December 1926 en Januari 1927: le prijs f 10. Jonge Wódan 3, van J. van Berkel, Wognum: 2e prijs f 5, Dora's Max Albert, van Jn. EHks Jr., Zuid-Zijpe; 3e prils f 2.50, Flora» 8. van H. 3. EL van Hoorn, Wieringerwaard RUBRIEK 2, Stierkalveren, geboren in Februari, Maart en April 1927: le prijs f 10. Max Wodan 5 van N. Kaan Ka.. Wieringerwaard; 2e prijs f 5, Booii's Wodan 7, van J. van Berkel, Wognum; 3e prijs f 2.50, Niedortp's Max 18, van Jb. Kooij! Cz., Nieuwe Niedorp». Eervolle vermelding, in volgorde, Niedorp's Max 17, van Jb. Kooij Cz„ Nieuwe Nie dorp; Max Wodan 8, van N. Kaan Kz„ Wieringer waard. Teaselaaria Constantijn. van A. Francis, Schagen: Frans Constantijtn. van Jb. Jimmink Hz., Barsingerhorn; Neeltje's Wodan. van Jb. Eriks Kz., Schagerbrug; Gonstantijn Keea 30 van C. v. d. Oord, Barsingerhorn; Constantijn B van G. Posch. oKe- gras; Niedorp'» Max 16 van Jb. Kooij Cz.. Nieuwe Niedorp. RUBRIEK S, Jarige stieren, geboren in 1926 of daarmee gelijkgestelden. le prils f 20, Marie's Wo. dan, van P. Jonge» Dz., Deemster; 2e prijs f 15. Max Constantijn 84. van Gebr. Sleutel. Wieringerwaard; 3e prijs f 10, Frans 121, van J. Schenk en N. D. Kaan, Wieringerwaard; 4e prijs f 5, Wijntje'» Max, van J. Metselaar ea., Twisk. RUBRIEK 4. Tweejarige stieren, geboren in 1925 of daarmee gelijkgestelden: le prijs f 25, Frans 110, van D. P. Timmerman, Schagen; 2e prijs f 15, Frans 106 van F. A. F. Groneman. Wieringerwaard: Se prijs f 10, Max Constantijn 25, van G. Waiboer Hz., Wogmeer-Spderdijk; eervolle vermelding. Boaij's Wodan. van J. van Berkel, Wognum. RUBRIEK 6. Oudere stieren, geboren in 1924 óf vroeger: le prijs f 8. Mbzart 8 van de Fokvereont- ging „Oostwoud". RJUBRTKK 3, Kuikalveren, geboren in 1027: ïe prijs 1 15, Booy 10. van J .van Berkel. Wognum; 2e prijs f 10, Dieuwertje 31, van K. Reijne. Barsinger horn; Se prijs f 7.50, Antje 36. van W. Jimmink Jbz., Schagerbrug; 4e prijs f 5, Sóhoorl 0, van A. Winkel, Moerbeek; 5e prils f 2.60, Anna 36 van J. Jimmink, Schagerbrug; Eervolle vermeldingen, in volgorde aan: Zwarte 8, van A. Winkel, Moerbeek: Marie 9. van denzelfde; Rika 22. van denzelfde; Dieuwertje 50 van NL D. Kaan. Wieringerwaard. RUBRIEK 7, Hokkelingen. geboren in 1928 of daarmee gelijkgestelden: le prijsf 20. Kroontje 21, van F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; 2e prijs f 15, Anna 24 van P. Jonge» Dz.. Beemster: Se prijs f 10, Klarina 0, van1 N. Ruijter, Hauwert; 4e prijs f 7.50, Maart je 78, van N. Kaan Kz„ Wieringer waard; 5e prijs f 5, Maja 7, van denzelfde; Eervolle vermelding, in volgorde, aan: Jacoba 4, van N. Ruij ter, Hauwert; Martha 3, van F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; Anna S. van D. >P. Timmerman, Schagen; Kroontje 22. van F. AL F. Groneman, Wieringerwaard; Simktje 0. van D. P. Timmerman, Schagen; Jeltje 0, van denzelfde; Bertha 9. van C. Boekei Kz., Assendelft; Dieuwertje 9. van P. Don ken Jz„ Hoogwoud; Gelske 8, van P. Jonges Dz.. Beemster; Keetje 3, van C ÏJff D«- Assendelft; Aagt 11, van P. K. Jongefans, Assendelft; lof je 10, van A. Francis, Schagen; iPietertje 15 van F. IJff Da, Assendelft; Marie 10, van N. Kaan Kz.. Wierin gerwaard; Geertje 10. van W. Jimmink Jbz., Scha gerbrug; Clara, 3L van J. Schenk Kz., Wieringer waard. MT.MEU 8. MolHgovond© vaarwn, «oberen in 1925, of daarinoo golijkgoHteldon: le prijs, f20, Prin ses 7 van N. Ruijter, Hauwert; 2o prijs, f 10, Kroon tje 17, van F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; 3e prijs, f5, Dora 94, van denzelfde; Eervolle vermel dingen, in volgorde aan: Kroontje 20, van F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; Aagje 13, van P. Don ker Jz., Hoogwoud; Geertje, van Jn, Eriks Jr., Zuid- Zijpe; Maartje 62, van Jn. Schenk Kz., Wieringer waard.. RUBRIEK 9, Twenters, melkgevend, geboren in 1924 of daarmee gelijkgestelden: le prijs f25, Wil- helmina 16, van NL Ruijter, Hauwert; 2e prijs f 15, Aagje 3, van P. Jonges Dz., Beemster; 3e prijs f 10., Dieuwertje 8, van P, Donker Jz., Hoogwoud; 4e prijs f5, Matje 9, van F. A, F. Groneman, Wieringer waard. Eervolle vermeldingen, ih volgorde aan: Me- ta 10, van Jm. Blaauboer Kz., Barsingerhorn; Matje 10, van F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; Kroon tje 15, van denzelfde. RUBRIEK 10, Koeien, melkgevend, geboren in 1923 of vroeger: le prijs 140, Jacoba 2, van N. Ruij»- ter, Hauwert en Anna 23, van P. Jonges Dz., Beem ster; 2e prijs f30, Anna 22, van P. Jonges Dz., Beem ster en Anna 16, van denzelfde; 3e prijs f20, Jacoba, van N, Ruijter, Hauwert; 4e prijs f 12.50, Tesselaar 21 van D. Kaan Kz., Wieringerwaard; 5e prijs f7.50, Ca- trien 2, van H. Nobel, Barsingerhorn. Eervolle ver meldingen, in volgorde aan: Kroontje 7, van F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; Corneliske 5, van P. Donker Jz., Hoogwoud. RUBRIEK 10a, Zichtbaar dragende Schotten: le prijs f20, Aafje 12, van C. Stapel Pz., Hoogkarspel; 2e prijs f10, Blok 53, van denzelfde; 3e prijs, f5, Johan na 10 van Jm. Blaauboer Kz., Barsingerhorn. Eervolle vermeldingen, in volgorde, aan: Lize 18, van Jm. Blaauboer Kz.; Dieuwertje 46, van N. Kaan Kz., Wieringerwaard; Maartje 67, van denzelfde. RUBRIEK 10b., zichtbaar dragende koeien: le prijs f20, Maartje 31, van N. Kaan Kz., Wieringer waard; 2e prijs, f 10, Maartje 51, van denzelfde; 3e prijs f5, Charlotte 9, van Jb. Kaan Sr., Wieringer waard: Eervolle vermeldingen, in volgorde, aan Dina van Jb. Wiering, Zwaagdijk; Charlotte 12, van Jb. Kaan Sr., Wieringerwaard; Aaltje 14, van C. R. Blaauboer, Wieringerwaard. FOKGROEPEN. RUBRIEK 11, 5 Hokkelingen, van erkende afstam- mÜng, afstammend van één stier: le prijs f25, 5 Hok kelingen afstammende van den stier Jonge Max 59, van de Fokvereeniging Barsingerborn-Schagen; 2e prijs, f 20, 5 Hokkelingen afstammende van den stier Max Albert 2, van de Fokvereeniging Wieringer waard; 3e prijs f 15, 5 Hokkelingen afstammende van den stier Max Albert 3, van de Fokvereeniging As sen del ft. RUBRIEK 12, gróepen van 5 melkgevende Vaarzen, van erkende afstamming, afstammend van één stier: le prijs f50, 5 melkvaarzon, afstammende van Max Albert 3, F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; 2e prijs f 40, 5 melkvaarzon, afstammend van Constan tijn Jakob 33, Jn. Eriks Jr., Zuid-Zijpe. RUBRIEK 13, groepen van 5 melkgevende twenters. of derdekalfskooien, van erkende afstamming, af stammende van één stier: le prijs f75, 5 melktwen- ters, afstammonde van den stier Frans, Fokvereeni ging Nieuwe Niedorp; 3e prijs f30, 5 melktwentars, afstammende van Max Albert 3, Fokvereoniging As sendelft. RUBRIEK 14, Koo, ingeschreven in het stam- of fokregister van een fokvereeniging. met minstens 4 afstammelingen, kinderen of kleinkinderen. Min stens 2 kinderen en kleinkinderen uit de vrouwelijke linie* RUBRIEK 15. Fokkersgroepen, groepen van 6 of 8 rundereu van één eigenaar-fokker: le prijs f 75, P. Jonges, Beemster; 2e prijs f50, F. A. F. Groneman, Wieringerwaard; 3e prijs f30, Jm. Blaauboer Kz., Barsingerhorn; eervolle vermelding, in volgorde: N. Ruijter, Hauwert; P. Donker Jz., Hoogwoud. RUBRIEK 16. Vereenigingsgroepen, gevormd door 5 melkgevende koeien uit één fokvereeniging: lo prifc f 50, Vereeniging Beemster; 2e prijs f40, Ver eeniging Hauwert; 3e prijs f30, Vereeniging Wierin- ferwaard; 3e prijs f30, Véreeniging Barsingerhorn— chagen; eervolle vermelding Vereeniging Barsinger hornSchagen. VET VEE. RUBRIEK 17. De beste en fijnst gemeste koe, af gewisseld: le prijs f20, P. D. Timmerman, Schagen; 2e prijs f10 Joh. de Veer, Schagen; 3e prijs f5, P. D. Timmerman, Schagen; eervolle vermelding D. P. Timmerman, Schagen, 2 maal. RUBRIEK 18, de beste en fijnst gemeste koe, niet afgewisseld: le prijs f 20 A Spaans, Kolhorn; 2e prijs f 10 Jb. de Veer, Schagen; 3e prijs f5 P. D. Timmer man, Schagen; eervolle vermeldingen: R. Bakker, Wieringerwaard, N. D. Kaan, Wieringerwaard, K Over, Winkel. WOLVEE, RUBRIEK 19. Ramlammeren (drietallen) van één eigenaar: eervolle vermelding met f 10, M. Kant, Kant, Schagen; A. Brak Jr., St Maarten; H. C. Kooij, Vennik; eervolle vermelding met f5: H. C. Kooij, Vennik; K Brugman, Noord-Beemster. RUBRIEK 20. Rammen, geboren in 1920: le prijs f 15, D. Schrooder, 'Hensbroek; 3e prijs f 10, Jb. de Wit, Burgerbrug; 3e prijs f 10 N. 'D. Kaan, Wieringerwaard. RUBRIEK 21. Rammen, geboren in 1925 of eerder; le prijs f 15 K. Koster Jz., Midwoud; 2e prijs f 12.50 M. Kant, Schagen; 3e prijs f10 D. P. Timmerman, Schagen. RUBRIEK 22, Ooien (viertallen) geboren In 1925 of vroeger: le prijs f 15, K. Bregman. Noord-Beem ster; 2o prijs f 12.50. N. D. Kaan, Wieringerwaard; 3e prijs f 10, N. D. Kaan, Wieringerwaard; eervolle vermelding AL Brak Jr., St. Maarten, RUBRIEK 23, Ooien (viertallen), geboren in 1926: le prijs f 15, A. Klare Dz., Kolhorn; 2e prijs f 12.50, H. J. E. van Hoorn. Wieringerwaard; 3e prils f 10, N. D. Kaan, Wieringerwaard. RUBRIEK 24, (Ooien) (viertallen) geboren in 1927: le prijs f 15, Al Iflrak Jr., St. Maarten; 2e prijs f 12.50, dezelfde: 3e «prijs f 10, WL Jimmink Hz-, 't Zand. RUBRIEK 25, Beste vette schapen (open klasse) in te zenden 10 stuks: le prijs f 15, K. Slik, Bar singerhorn; 2e prijs f 12.50, D. P. Timmerman, Schagen; Se prijs f 10, K. Slik, Barsingerhorn. Dó keurmeesters voor het fokvee waren de hee- ren. J. S. Swierstra, Utrecht. .EL Z. Oldenbanning, De Wijk, W. vBoer, Bodegraven, C. Zwagerman, Middelburg. A. T. Kloek, Peursum, J. P. van Oera, Wouw, A. Louter, Den Haag, J. Huijssen—Diele. man Terneuzen, J- Thijssens, Limmel, J. Lokhorst, IJsselstein, H'. Wibbens. Dón Haag. Arbiter. Voor het vet rundvee: C. Keijzer, «Haarlem, W. Palenstijn. Schellinkhout. J. Bregman, Hoorn. IVoor de schapen: C. Keijser Sz. Texel, M. ZSui- dewind, Texel, IJ. Lap, Texel, C de Wit, Texel en J. Sijp, Alkmaar, Arbiter, DE KERMISSEN IN MAAS EN WAAL. Door de burgemeesters der verschillende Maas en Waalsche gemeenten, is een bijeenkomfet gehouden om in de naaste toekomst het besluit te kunnen tref fen de kermissen in heel Maas en Waal in een en dezelfde wéék te doen plaats hebben. Deze maatregel wordt voorgesteld met het oog op spaarzaamheid en huiselijkheid. Thans trekken vele Maas- en Walers van de eene dorpskermis naar de andere. COMTTé TOT BESCHERMING VAN HET OPEN- BAAR ONDERWIJS TE ALKMAAR. Op uitnoodiging van de afd. Alkmaar van den Bond van Neda Onderwijzers, kwamen Maandag avond verschillende organisaties bijeen, ten einde do mjotfolijlihuid te <>ndor*o«il<rtri «m t« komen tot np. richting vnn oen oomllé lot licschermliig vut: het. openbaar onderwijs hier ter stode. Nu de meerderheid ven den gemeenteraad zich heeft vereenlgd op een bozuinigingsprogram en het college van B. en W. uit deze meerderheid is voort gekomen, waardoor de soc.-dem. wethouder niet is herkozen, vreesde men, dat de verschillende aan vallen op het openbaar onderwijs, die verleden jaar konden worden afgewezen, opnieuw ondernomen zullen worden. Tot de oprichting van een comité werd besloten. Het zal bestaan uit 10 leden, vertegenwoordigers van verschillende organisaties, nl. Boüd van Ned. Onder wijzers, Ned. Ond. Genootschap, Volksonderwijs, Vrij heidsbond, Vrijz. Dem. Bond, S.D.A.P., Ver. van Staatsburgeressen, Alkm. Bestuurdersbond, Plaatse lijk Arbeidssecretariaat en Oudercomtaissie Ulo school voor meisjes. Nadrukkelijk werd vastgesteld, dat in de oprich ting van dit comité geen uiting van wantrouwen te- geni den burgemeester mag worden gezien. De op richting beoogt slechts het stellen van een tegenwicht tegenover de mannen van het bozuinigingsprogram. ST. MAARTENSBRUG. Maandagavond trad de heer Daan Pool op in het lokaal van den beer Van Buuren alhier eti Dins dagavond in bot lokaal van den heer Vougor te St. Maartensvlotbrug. Dat de beer Pool bier gunstig bekend staat, bleek wel uit de talrijke aanwezigen die waren opgekomen om zoo mogelijk te genieten van het rijk voorziene program dat Daan ten beste gaf. Wij waren niet in de gelegenheid deze uitvoe. ringen bij te wonen, maar dat er genoten is. bleek wel uit, hetgeen wij, van verschillende bezoekers vernamen. Herhaalde malen daverde de zaal van bet lachen. Een hartelijk en welverdiend applaus viel hem ten deel. Moge dit voor hem een overtui gend bewijs zijn. dat het publiek van St. Maartens brug en St. .Maartensvlotbrug volop genoten heoft, Ook hier eon prettig kermisbal tot besluit WARMENHUIZENw Aon de velling te Warmenhuizen i9 in September 1927 aangevoerd: 91.883 K.G. aardappelen, 12.005 K. G. slaboonen, 92 K.G. snifboonen, 3250 K.G. peen, 212.350 K.G. roode kool. 233.G00 K.G. witte kóól, 11.080 K.Gv gele kool, 75850 KG. golo nep. 147.100 K.G. uion, 45 K.G zilvernep, 2650 K.G. bieten. 5111 stuks bloemkooL In September 1926 is aangevoerd: 53.850 K.G. aardappeVen, 7900 K.G. peen. 287.900 K.G. roode kool. 277.400 K.G. witte kool. 22.700 K G. gele kool, 79.125 K.G. gele nep, 71825 K.G. uien, 150 K.G. ziL vednep, 4890 K.G. slaboonen, 25 K.G. snijbooncn, 900 K.G. bloten, G730 stuks bloemkool. De omzet bedroeg in September 1927 1 35.42960, togen f 16.166.45 in September 1926. Uit Allahabad, 5 Oct De Ned. aviatcur It Kop pen is met de „Postduif hedennamiddag hier aange komen. Luitenant Koppen seinde uit Allahabad aan het Haagscho Aneta-kantoor, dat hij na een vlucht van acht uur vlot geland is. Do afstand bedroeg 1500 KM. „Wij hadden een goede reis en hot weer was mooi, alleen hadden wij last van den wind". Het is inderdaad phenornonaal, schrijft het Hdbld., Want wat Koppen en Frijns tot nog toe vertoond heb ben, stelt do fraaie prestatie van Geysendorffer en Scholtc, voor zoover 't dan het parcours Amsterdam-- Allahabad betreft, alweer göheel in do schaduw. Im mers reeds 5 dagen na haar vertrek van Schiphol heeft de „Postduif' deze stad bereikt, terwijl de Fok ker F VII waarmede de boer Van Lear Black naar Inrlië word gevlogen, over dezen afstand tien dagen deed. Sterk opvallend is het zeer hoogo snelheidsgemid delde dat „De Postduif' tot nog toe op de verschillen de étappes heeft gemaakt De kruissnelheid van het toestel bedraagt 155 KM. per uur. De topsnelheid on geveer 170 KM. per uur. Maar op topsnelheid wordt nooit constant gevlogen, daar dit noodlottig wordt voor de motoren. Toch maakte de „Postduif" op liet traject Amsterdam—Sofia een snelheidsgcmiddclde van.... 200 KM. per uur. Op do étappe Sofia—Aleppo werd gemaakt 193 KM. per uur en op de derde étap pe, het traject AleppoBushire 225 K.M. per uur. Zooals uit het bovenstaande blijkt, legde de dric-mo- torige Fokker den afstand tusschen Karachi en Cal- cutta af met een moyenne van 183 KM. per uur. De voor de hand liggendp conclusie is natuurlijk deze, dat onze vliegers sedert hun vertrek uit Amsterdam begunstigd zijn door een zeer krachtigen wind. Moge deze wind aanhouden tot Batavia toe, en gelijk om draaien als de „Postduif" terugkeert naar de lage landen aan de zee. TRAM EN AUTO. Gistermorgen half twaalf, terwijl een gesloten auto, waarin twee dames en een heer, de kweekerij van Van Rossem aan den Huizerstraatweg* onder Naarden zou oprijden en daaibij over de tramrails ging, kwam uit de richting van 'Huizen een motortram van de Gooische Stoomtram. De auto werd gegrepen en minstens 25 M. voortgesleurd voor de tram tot stil stand was gebracht. De automobiel was geheel ver nield, doch de inzittenden kwamen met den schrik vrij. HEERHUGOWAARD. De tuinbouwwintercursus, gegeven door de afd. L.TJ3. Heerhugowaard Noord en „Nieuwleyen", is aangevangen met 15 leerlingen. Het onderwijs is op gedragen aan den heer P. A. van Schaick. BARSINGERHORN. Dinsdagavond vergaderde ten huizo van den ueer vi de Graaf, de afdeeling Barsingerhorn van de Noord- lj01l j laken ïygei Want (3.714 00 hei mno< stm<jo. BCh'-.Oil Den Sut (1 da» Q een w< la die P] by Hollandsche Vereeniging „yhet Witte Kruis' Aanwezig waren 9 leden, waaronder het Bestuur begrepen, dus verre van een schitterende opkomst. Door voorzitter wordt medegedeeld, dat voor hulp verstrekking bij eventueele ongeiukkon, veroorzaakt door den eleotrischen stroom, aangekocht zijn glan zen platen, gummi-handschoenen cn isolaitietangeiL Deze zijn. ter beschikking van het publiek gesteld en gedeponeerd bij den heer A. de Graaf te Barsingerj horn, den heer J. Langedijk te Kolhorn en in dt kaasfabriek te Haringhuizen. In de plaats van den heer G. Grootes wordt als lid van het bestuur benoemd de heer L. J. ^aIV der Kuijl en in de plaats van wijlen den heer K Beek, de heer H. H. Dubbelman. Achtereenvolgens worden verder benoemd: tot ai* gevaardigde voor de algemeene vergadering to Arm sterdam de heer J. Bakker Az. on tot diens plaats vervanger de heer Dr. Werner. Tot leden der Commissie voor het nazien van ae rekeningen over 1927 de heeren P. Kater, W. Kooi], man Jr. en C. Wardenaar cn tot hun plaatsvervam JJWi gers dc héeren P. Bronder, J. Slikker en Jb. Pool Tot afgevaardigde voor de vergadering van de V^ijk- oen verpleging, te Alkmaar te houden, de heer Dr. Ver- ^"lo Hierna worden de begrootingen, dienst 1928 Witte Kruis, Wijkverpleging en T.B.C.-bestnjdi vastgesteld, zooals zij door het Bestuur waren vcx gesteld. In verband met de eventueel© aanschaffing van eei tweede baby-weegschaal? wordt door den heer Dr Werner medegedeeld, dat iedere week éón uur, n Woensdagsmiddags van 12 uur, kosteloos zittu door hem wordt gehouden, tot het verstrekken inlichtingen en het onderzoeken van zwangere wen en van zuigelingen. wedor uur 's pilos 1

Schager Courant | 1927 | | pagina 2