ilnmti Blms- iluitit- Laiituillil raad van zuidscharwude. 7at-rdaö 8 October !927. I Varcmdering rato den Raad derfer gemeente op Don- CHAEER 70s(le «Jaargang No. 8131. COURANT. 'deralffi üctober 19OT, 's namiddags 2 uur. Voorzitter Jkh. v. Spengler, Burgemeester, secre taris de heer Kunnen. Aanwezig alle leden. D« voorzitter opent de vergadering. Ingekomen stukken, tle!CKasverificatie bij den gemeente-ontvanger, waaruit bleek, een ontvangst van f32050.12, een uit- taf van f29844.41, kasgeld alzoo f2206.69. Onder de uitgaven is f 9400 geplaatst bij de Boeren leenbank. Ue. Goedkeuring op de gewijzigde gemeentebe- Bericht van ontvangst van de verordening be- reffende de warenkeuringsdienst. 4e. Verslag van de Malariacommissie. Deze stukken worden voor 'kennisgeving aange- ïomeiL Een ingekomen verzoek van het bestuur der R.K. eesbibliotheek om subsidie en een dito verzoek van bet bestuur der plaatselijke landstorm worden tot ie begrooting uitgesteld. De 6nbsidie van het Burgerlijk Armbe stuur aan „Dc "^oorzorg". Van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „De Voorzorg" is een schrijven ingekomen, reeds in ons nummer van 24 Sept. gepubliceerd. In dit schrijven, gezonden naar aanleiding van de besprekingen in de raadszitting van 6 Sept., wordt te kennon gegeven, dat het behartigen der belangen van de vereeniging zeer goed aan het bestuur kan worden overgelaten en zij geen enkel artikel in geen enkele wet kennen dat het verstrekken van een subsidie door het Armbestuur verbiedt. Verder wordt er op gewezen, dat hot onjuist is dat het. verzoek om subsidie zou zijn gedaan, nadat dit door don Raad was afgewezen. Het Burgerlijk Arm bestuur besloot 12 Sept. 1925 de gevraagde subsidie te verleenen en het verzoek aan den Raad werd 29 IScpt. 1925 verzonden. Zonder bespreking wordt dit schrijven op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. De kwestie over het blanco stemtoon. Er mocht geen woord over gesproken worden. De voorstellers namen de bee- nen. De raadsleden, de heeren Dijkhuizen en 'Du Burck nebben het volgende voorstel bil den gemeenteraad ingediend; Dc Baad der gemeente ZuidscharWou.de; Gezien de leiding van zijn Voorzitter ln de ver gadering van 6 September 1927. waarin genoemde Voorzitter telkens na een gehouden stemming, waarbij één of meer blanco-stemmen werden uitge bracht. met verontwaardiging de opmerking maak te. dat die leden, welke blanco haddon gestemd, daardoor de pas afgelegde eed of belofte hadden ge schonden, en zelfs de blanco-stemmende leden ver zocht. de raadzaal te verlaten, terwijl een ervan, daaraan geon gevolg gevende on naar het oordeel van den Voorzitter zich niet ver genoeg verwijderde, verder werd gestuurd; hetgeen voor die leden zeer onaangenaam en beleedlgond was; Overwegende, dat nergens in de Gemeentewet noch direct noch indirect de bepaling is opgenomen dat een raadslid niet blanco mag stemmen of zich zou moeton verwijderen; Overwegende, dat ook' in andere gemeenten het blanco stemmen herhaaldelijk' voorkomt, b.v. bij: de bekende wethoudersbenoeming te Rotterdam eeni- Ken tijd geleden en waarbij week aan week. telkens zooveel stemmen uitgebracht werden, dat niet tot de benoeming kon warden overgegaan, terwijl ook bij de wethoudersbenoemingen op 6 September J.1. te Rotterdam nog 7 blanco stemmen werden uitgo- bracht, te Lelden 10, Arnhem 17. Amsterdam. 3, Haarlem 8, Deventer 17, Heiloo 3, Bergen 2. ent;., ent en bij de benoeming van Raadscommissies te Alkmaar, 8 leden zich van stemming onthielden; Overwegende, dat bij Kon. Besluit van 3 Oct. 1863 (St.bl. no. 109) is bepaald, dat. wanneer in een vol tallige vergadering eenlge lieden zich van stemming onthouden en daarop de stemmon staken, de zaak niet behoort te worden uitgesteld tot een volgende vergadering, doch 'het voorstel is verworpen, waar uit almede het geoorloofde van blanco-stemmen blijkt; Overwegende, dat zélfs dn het Reglement van Orde van de vergaderingen van don Raad van Zuid •charwoudo in artikel 32 staat: „Niet of niet- behoorlijlk Ingevulde briefjes worden ter bepaling van de volstrekte meerderheid afgetrokken van ihet «tal der ledon, die aan de stemming hebben deel. «nomen," zoodat ook dit reglement het 'blanco, rtommnn heeft gerogold; Overwegende, dat alzoo gebleken is, dat blanco «ommen niet is in strijd' mot de Gomeontewet en n«t Reglement van Orde, en dat alzoo do blanco, •temmende leden zich niet hebbon schuldig ge- roaakt aani hot schondon van eed of belofte; spreekt zijn afkeuring uit ovor bet beleid van een voorzitter in de vergadering van 6 Sept. 1927; stelt vast, dat ln blanco-stemmen niets afkou- Mnswaardig is gelegon en do wijze, waarop de leden don- Raad hun stem uitbrengen, aan hen moot wonjfln overgelaten; vorzoekt don Voorzitter do voor de betrokken, raadsleden boleedigondo woorden in te trekken on gaat over. tot do orde van don dag. ai. en W. stollen voor .dit schrijven vóór kennisgo- aan te nemen, na toelichting door don voorzit- J^ttor begint met te zeggen dat het alleen een pvattlng zou schijnen to zijn van ondergetoekondo. ör ochtor geen absoluut vorbod ln de wet is neor- ogd, is het nog geen bewijs dat hot wel zou mogen muu'i00Ic verbod van bakkelijen, doch daar- hot nog niet toegestaan. w i£let?n *lat tor ff°odor trouw gozogd ls, Z hoging van don voorzitter Jn strijd mot do taun i^0n 0°hter niet behoeven terug te faan tot 3 Octobor 1853.. rfïft,Ba«lu,t van 1807-18998 worden dezelfde Sn iphSJ08 noorRola«d- Dftt «laat echter alleen op akf.n <yVftr onthouding van meestemmen in iilmifiiliu P'u'Aunün aangann. Betreffende zaken als an Mh>m««i SchrlJ 1 wot nlöt voor, dat men zich ha va SIH? R "X?1 «>nthoud on, doch kieschhelds- doot men dit. Over personen en zaken buiten iets dergelijks omgaande, moeten de leden meestem men, al staat ook nergens dat het moet. Er wordt in het schrijven op andere gemeenten gewezen, doch al handelt A ergens in strijd met de wet, moet B niet zeggen dan doe ik het ook. Stemmingen zijn geheim, waardoor men bijna nooit tot de blancostemmers kan zeggen, dat ze spotten met de wet. Hier was het iets andors, omdat gezegd was wie het waren. Het is hier niet de eerste 'keer. Dezelfde heeren stemden blanco met het vaststellen van het vermenigvuldigingscijfer. Ik heb er geen woorden voor, doch zooiets is nog nimmer in een vergadering geschied. Men dient zich bij de meerderheid neer te leggen en wil men niet meestemmen, is 'het eenige middel nog eenigszins zijn figuur te redden, de raadzaal te verlaten. Er wordt soms gezegd, de Burgemeester weet alles zoo goed, doch art. 45 van de gemeentewet zegt voor een goed verstaander alles, als er gezegd wordt: men moet stemmen volgens eer en geweten. Spreker wijst verder nog op do toelichting van de art. 45 en 46 inzake een uitspraak van Torbecke en ook prof. Oppenheim uit zich in denzelfden geest. Ik acht dan ook iets dergelijks niet toegelaten, al kan ik er dan ook niet tegen optreden. Voorzitter wenscht het voorstel van B. en W. in stemming te brengen, doch de heer du Burck vraagt het woord, waarvoor hij geen gelegenheid krijgt De heer Dijkhuizen protesteert tegen deze houding. De heer Zeeman motiveert zijn stem door to zeg gen dat het bij de wethoudersverkiezing tijd was te spreken, nu niet Met het oog daarop gaat spreker er mee accoord het adres voor kennisgeving aan to nemen. De heer du Burck vraagt nogmaals het woord, doch de voorzitter gaat door -met stemmen. Met 5 stemmen voor wordt hierna het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer 'Dijkhuizen neemt de boenen en wenscht de heeren veel plezier. Ook do heer du Burck gaat de raadzaal verlaten. Aanbieding hegrootingen. De begrootingen' van de gemeente, van de lichtibe- drijven en van het Burgerlijk Armbestuur worden hierna aangeboden en in handen gesteld van de hee ren Zeeman, Kramer en Dijkhuizen. Het Armbestuur wenscht de begrootlng niet te wijzigen. Bij de begroeting van het Burgerlijk Armbestuur wordt overgelegd de correspondentie over de gere- kwestie. B. en W. hebben het Armbestuur in de gelegenheid gesteld alsnog rekening te houden met het besluit van den Raad betreffende de verleende subsidie. Toch is de begrooting ongewijzigd inge zonden. B. en W. 8tellen den Raad voor, geen goed keuring te verleenen aan de subsidie voor „de Voor zorg'. Zonder bespreking gaat de Raad met deze houding accoord. De kanalisatie van Westirlesland. Do Raad verleent 800 golden subsidie gedu rende 40 Jaar. De voorzitter licht toe, dat 1700 gulden gedurende 40 jaar gevraagd is. Eerder is dit punt al besproken en naar aanleiding daarvan heeft een conferentie met den heer Ringors plaats gehad. Voor beantwoor ding van de eerder gemaakte opmerking verwijs ik naar hetgeen daar gesproken is. De meorderheid van B. en W. stolt voor, om een subsidie toe te kennen van 600 guldon per jaar ge- duronde 40 jaar. Zij achten 1700 gulden niet in even redigheid met de bijdragen voor andere gemoonten bepaald en ook is het niet in overeenstemming met de draagkracht der gemeente. Anders zou vrij zeker een voorstel van 1000 gul den gekomen zijn. Echter do bevolking is achter uitgaande en dit jaar moet 23000 gulden H.O. ge- minder is. De draagkracht van de bevolking ls ge ring in tegenstelling met de buurgemeenten Broek en Noordscharwoude. Een hooger bedrag moeten we dan ook ton sterkste ontraden. Als de financieels toestand beter wordt, kan overwogen worden, moer te geven. De conforentie met den hoer Rengers heeft dit resultaat gehad, dat eenige feiten zijn komen vast te staan. Er is wel gebleken, dat por schip 30 a 40 pet. van do tuinbouwproducten vervoerd wordt wat voor mijl tot dusverre oen 'raadsel was. Het kwookon van producten als tomaten, bloembollen onz., noemt meer too en deze zijn ln hoofdzaak op acheepsvervoer aangowezen. Het belang voor Zuid- scharwoude bijl andore deelen. van Noordholland is 'moeilijk te beoordeelon, daar het niet mogelijk is alleon het Kanaaltje toiji den Hulgondijk aan te brengen. Wethouder Bekker heeft borokond, hoo hot staat ton opzichte van de schepping met de financieel® voordeel en. Wethouder Kroon is er al» minderheid! niet voor oen cent te geven. Do groenten gaan in hoofdzaak per spoor, Noordscharwoude en Broek hebben twee krachtige veilingen, die alles doon en gedaan heb ben om het vervoer to bevorderen on de groenten zoo ver mogelijk te verzonden. Ook de ongunstige toostand, de weinige draagkracht on do hoogo be lastingen sproken oon woordje moo. 600 Guldon drukt voor da»gemoonto nog veel to zwaar on hot zoor groote belang zio ik' er niet van in. Do hoor Groen: Het stemt iraii tot vreugde, dat B. on <W. niot op do 1700 guldon zijn ingogaan, Ilot zou oon onverantwoord olijke uitgave voor do gomoonle gowoost zijn. Toch' is 600 guldon evenmin een klei nigheid, hoewel ik niet goheol hot nut bestrijd. Na rijp beraad on na do zaak met zeor voel aandacht govolgd to hebben, ls do zaak voor mij voor deze gemeente slechts oen kleinigheid waard. Wo moeton do zaak ln hot algemooon belang van de strook bo„ schouwen. Andors is hot niets waard. De hoer Rln. gors is er niet in geslaagd het algomeon belang voor don tuinbouw to bowijzon. Do tuinbouwproduc ten vragon in eerste plaats ariolvorvoor. Merk waardig is hot '4wel, dat in do Strook, hoewel ge heel afgqsloton. «root verzot is aangeteokond togon het plan. Zij beschouwen hot ln het licht van hot bedrijf bözteii, van geon belang, Voor de export over zeo kan het mogelijk eenlg nut hobbon. Kr wordt echter gezegd, dat het vervoor por schip 30 a 40 pet. is. Als mon weet dat alleen van do Noordormarkt het vorig Jaar 5 a 6000 spoorwagons verzon don zijn, moot men «oloovon. dat het noorddeel niot moor dan 10 pet, por schip vervoert. Voor Broek is het percontago mogelijk Iets grooter. De burgeril toont weinig sympathie voor de zaak. Het plan is door gegaan ondanks de vele protesten die biji Ged. Sta ten zijn ingekomen. Zeilfs Oudkarspel en Haren- karspel, die geheel aan het kanaal zouden komen tfc liggen, hebben het geheel verworpen. Heerhugo- waard stemde voor, doch zij worden er van andere lasten door bevrijd. Meestal is er geen belangstelling voor, behalve dan in de steden. Ik heb de overtuiging dart. de noodzake lijkheid absoluut niet gebleken is. Het groote vervoer is ook op andere wijze bezig zich te ontwikkelen, door het brengen van meer wegen en mogelijk ook luchtverkeer. Wat we wemscben hebben we hier. Voor scheepjes van 40 ton liggen we aan het water. De kanalen komen niot aan de veiling, doch zijn alleen te bereikon door de bestaande sluizen. Het blijft be staan dat de verbinding tusachen de twee groote vei lingen goen grootere schepen toelaten. Het zwaarte punt moet gelegd worden op het algemeen tuin- bouwbolang en dan is het me niet mlogelijk voor te stemmen. Voorzitter heeft de heer Groen met belangstelling gevolgd, en wil in het algemeen opmerken, dat in de commissie menschen van het platteland zetelen, wat veel vertrouwen geeft. Toon de veiling te Noord scharwoude zou worden aangebracht, werd gezegd, dat het ontzettend veel fiasco zou geven. De publie ke opinio moet men niet steeds zwaar nemten. Al zijn de voordeelen niet in geld uit te drukken, toch ■moest mon meer ingaan op het voorstel van de com missie-van Aalst. De heer Bekker wijst op de voordeelen van één kant bezien. Het aantal motoren is in Broek 20, in Zuidscharwoude 18, in Noordscharwoude 8, in Oud karspel 3 en uit de nabijheid 5. Zij geven totaal 1750 guldon sluisgeld, f940 havengeld en f875 olie meer uit dan met het kanaal noodig is. Dat is een meer dere uitgaaf van f 3565, waarvan voor deze gemeente 26 pet. Aanvankelijk 'heb ik dan ook een hooger be drag gewild. Ik wil nog wijzen op meer voordee len, als bij harde vorst, dubbel tarief en nachturen, enz. De voordeelen wegen wol tegen de bijdrage op. De heer Zeeman spreekt zijn genoegen uit, dat de heer Ringers er geweest is. De bezwaren inzake den stand van het boezemwater zijn volkomen weerlegd. Door de groote oppervlakte van de Schermer cn de toegezegde verbeteringen zal het peil zoo goed als nooit bereikt worden. Het onderwerp leent er zich niet toe, om symlpathie van het publiek te krijgen Slechts enkelen is het gegeven er studie van te ma ken en daardoor een oordeel te vellen. De vrucht bare dingen worden niet door het groote publiek naar voren gebracht. Ik voel niet voor een Mussoli- ni, doch het is evenmin mogelijk om altijd met den wenach van het publiek rekening te houden. Als men dit gedaan had, zóuden andere groote verbete- - ringen nooit gekomen zijn. Het grootste utruikelblolri oogenblik kan uren dan voor dergelijke dingen ten zijn, die te Noordscharwoude is «root «enoeg. iSpreker hoopt dat na deze bespreking de sym pathie van het publiek voor de schippers wat zal toenemen. Voor «lascultuur, winteraardappels en den wisselbouw ls de scheepvaart van veel belan«. Men weet vooraf niet hoe in oen streek verbetering kan komlen. Aan het vervoer per schip mankeert ook wel eens iets en het is duur. De vervoermidde len zijn thans over de Zuiderzee, naar Zeeland, Bel gië, enz. ongeschikt, daar de schepen niet op de de Schelde gebouwd zijn, Met de groote schepen komt men door geheel Nederland. Bovendien komt men met een schip direct op de plaarts van bestem ming. Per opoor kan men om 4 uur 's morgens niet aan de markten te Amsterdam en Rotterdam zijn. De voortvarendheid van de schippers is bekend. Ze zullen zich spoedig aanpassen en dat komt de pro ductie ten goede. De producten leiden per spoor veel van de reis, per boot niet. Mogelijk ben ik te opti- müstisch, doch het offer acht ik volkomen gemoti veerd en te verdedigen. Publiek meeleren. Iemand uit het publiek roept: Kom jij de politie verordening na. Voorzitter waarschuwt. De heer Groen betwijfelt of de schipperij er mee gediend is, daar ze thans de voordeelen van overla- den genieten. Dergelijke dingen mogen echter niet wegen. Het overladen blijft omdat we de kanalen niet bij de deur krijgen. Spreker zou een geleidelijke uitvoering meer prefereeren dan mlet het gedeelte Huigendijk beginnen. Wo hebben voor meer dingen gestaan en dan is al tijd do vraag gesteld of het offer wel tegen de voor deelen opweegt. Het gaat hier om een zeer gewich tig punt en het is een langdurig offer. In verband met het onvoltallig zijm van den Raad on de belang rijkheid van het punt zou spreker de beslissing wil len uitstellen, Voorzitter is tegen dit laatste. Anders zou het zijn als de oorzaak ziekte of iets van dien aard was. Lastig publiek. Dezelfde uit het publiek geeft wederom op luide wijze uiting van zijn meeleven. Hij wordt verzocht, zich te verwijderen, doch vindt het deftiger wegge leid te worden, met welke taak de veldwachter be last wordt. De heer Groen zegt, dart er nog een middel is om het besluit niet genomen te krijgen, door de verga dering nog onvoltalligor te mlaken. Aan een derge lijke demonstratie wil epreker echter niet meedoen, hoewel er eenige prikkel voor aanwezig kan zijn. Spreker doet een beroep op de andere raadsleden. Voorzitter geeft in overweging dit niet te doen. is wel de finantieele toestand der gemeente. Daarin is verbetering te brengen, doch dat wil het publiek ook niet. Centralisatie der gemeenten zou de weg zijn, doch weblijven geviorondeeld.Degrootste dineren zullen daaronder altijd blijven leiden. Als we werke lijk willen besparen moeten we het ook in groote lijnen bezien. Een van die groote dingen is kanali satie. Schagen's belang was het ook reeds 100 jaar terug. Ze hebben hun vleugels niet kunnen uit slaan door er toen togen te zijn. Nu zien ze in, dat ze toen gefoudeerd hebben. We moeten dien weg niet volgen. De gedachtengang van het publiek moeten we niet altijd volgen, doch eigen inzicht en eigen voordeel naar voren brengen. Het doet me genoegen dat de heer Bekker met eenige cijfers gekomen is. Aan de schipperij is het tuinbouwbelang ten nauw ste verbonden. Vorige week gingen door do Broeker sluis 60 motoren on door die te Noordscharwoude 24. Dat is belangrijk, doch al wm het maar 10 pet, dan nog moeten we het van buitengewoon veel belang achten. We kunnen geen 2 pet. missen. Ijsgang bij de Zes Wielen is een vloek voor de schippers on het kost ook den tuinbouw ontzettend veel. De groote schipperij staat niet spoedig stil. Het directe belang voor de gemeente is door Bekker becij ferd op f 910. Het meerdere is niet onder cijfers te brengen. Sneivervoer moeten we hebben, doch door dieper kanalen gaat het vervoer te water ook veel sneller. Vervoer te water is altijd nog het goedkoopste. Hot vervoer naar Engeland zal er van profiteeren, al is niet direct te zeggen zoo zal het gaan. Met de kunstmest is men steeds gedwongen met kleine vaar tuigen uit te vletten. 'De vrachten zullen goedkooper worden. In 1920 word 14000 ton uit Noordscharwoude on 22000 ton uit Broek por schip vervoerd. Het gaat zoo ongemerkt, doch het zijn groote hoeveelheden. Liever zag ik, het bedrag tot 1000 gulden opgevoerd. Hot 'kanaal kan eveneens bewerken, dat het vervoer naar den OosterdIJk wordt afgeleid door hot aan leggen van een weg langs hot kanaal. Ook hierin kan het kanaal hulp bieden. Do heör Kramer Juicht het voorstel van B. en W. too. f 1700 vond hij ovoneons te hoog, doch 600 gulden acht hij niet hoog. Als echter daardoor hot I'rov. plan niot zal afstuiton, hooft sprokor nog wol oenig ver trouwen, dat do provincie het rostant er bij zal doon, evontuool mot steun van het Rijk. Voor mij, aldus sprokor staan do voordooien vast, al zijn zo dan ook niot ondor cijfors te brongen. Het vorkoor to water zal er door vooruit gaan. Wo kunnen hot roods zlon wat hot do laatsto Jaron vooruit gogaan is. Meermal on ls er nog tekort aan schoopsrulmto. Do cijfors van 1920 gavoïi aan dat hot vervoor van böido markten langs hot water 1/3 van hot totaal was. Dat 1h niot weinig. Do schipper» wordon weinig «oteld, doch van de oxport naar Eh«eland*«aat 70 a 80 pet. por sóhlp. Do export naar Engolond is thans niet «root. doch bot kan «rooier worden, ook naar andere Janden. Dis groen ton vooir Rotterdam komen per boot vroe ger aan dan por spoor Kon spoorwagon moot meermalen blijfven staan. Ken motorboot nooit. Die is om 8 uur aan de boot. Do LangendUkor aardappelen naar Engeland «aan steeds moe, die uit de Streek blijvon stoeds in Am sterdam «taan. In do Streek kont mon het vervoer por schip niot Hot bozwaar «oldt daar echter niet do fchopon, doch alleen dat bet kanaal midden door do llandorilon gaat on men met do schuitjes over het kanaal moot Volgons don hoer Ringors is dat be zwaar ovordrovon. Alleon een kwestie van onkunde Als mon in do Strook eonmaal het kanaal hooft, zal mon hot daar wol inzien. Als mon zich Jn het allge- publiek gestoord bad, zou er woar- schuoJilki «oen watorloldlng, geon gas. on geon elee -komen te staan. De heer Bekker merkt nog op, dat door den heer Ringers gezegd is, dat de kosten ook op de tuinbouw producten te verhalen zouden zijn, door b.v. 1/4 hoo ger marktgeld te eischon. De heer Zeeman 'bespreekt nog het een en ander en zegt niet met het uitstellen van het besluit mee te kunnen gaan, omdat de heeren vrijwillig gingen en een van beiden zelfs zonder kennisgeving op de vergadering met den heer Ringers afwezig was. Hij betreurt deze houding in een zoo hoogst belangrijke zaak als de kanalisatie. 'Dit vraagt ons aller belang stelling en aandacht. Uitstellen zou de volgende keeir van meet of aan beginnen zijn. Wordt zoo aldus spre ker, het belang der gemeente gediend? Slinger een protest in de raadzaal, doch houdt tevens 't belang der gem^eonte in het oog. Men zit niet als persoon doch voor het algemeen, belang. Men 1b hier een publiek persoon en niet individueel. Ik waag, me aan de beslissing. Die heer Kramer kan zich met het standpunt van den heer Zeeman vereenigen. Het is, aldus spreker niet onze schuld, als het algemeen belang dan niet gediend wordt. Het voorstel-Groen wordt niet gesteund. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met 3—< 2 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de heeren Kroon en Groen. Voorzitter hoopt dat bet in de toekomst mag jbU) ken een nuttig en goed Jïesluit te zijn geweest i Benoeming personeel vervolgonderwijs. B. en W. stellen voor, als hoofd, den heer Re- naud en als onderwijzeres mej. Vos van Zon te be noemen. De heer Groen vraagt of combinatie nog over wogen is. De Voorzitter zegt, dat er steeds meer dan 10 leerlingen waren. De heer Groen had! liever gezien, dat om de hooge kosten evengoed] combinatie met Noordscharwoude overwogen was. Voorzitter deelt mee, dat dit volgens de hoofden niet wenschelijk geoordeeld wordt, daar men niet weet wat er ln de kinderen van een andere gemeen te zit. Is het aantal te weinig, zal opheffing over wogen worden. De heer Groen gaat met defce modedeeling accoord on de voorgestelden worden met algemeens stemmen benoemd. Opcenten personeele belasting. Voorzitter licht toe, dat door de gewijzigde wet de inkomsten dier opcenton miniem zullen zijn, reden waarom B. en W. voorstellen de regeling zoodanig te maken, dat de inkomsten het bedrag van thans eenigszins nabij komen. Do regeling is thans 50 opcenton tot een huurwaar de van f 150, 64 opcenten van f. 150—<175, 78 opcenten van f 175—200, 92 opcenten van f 20O—225, 106 opcen ten van f225—250,120 opcenten boven f250. Voorgesteld wordt: 50 opcenten tot f 126. 65 opu centon van f 126-450, 80 opcenten van f 160-175, 2S-°^ntön van f 170—200. 145 opcenton van f 200— 180 opcenten boven f 226. Voor 1920 was do regeling 50 opcenten tot f 100, opcenten tot f 150, 120 opcenten boven f .150, Op een vraag van den heer Zeeman deelt voor zitter mee,, dat 1926 een bedrag van f 1686.50 heeft opgebracht. Voorzitter wijst vorder op Utrecht, waar de regeling veel onbillijker ls. De hoer Groon: Het doet onsympathiek aan, dat hoewel hot Rijk verlagen gaat, de gemeente tracht het verminderde bedrag weer binnen to krijgen. Ech- tfir 1.C\ 11 ari/la^a n».n. 11v, lrl/ch anwnnni t'or *°u o.nder» weor op andoro wljio b.v. door ver- om on de hoovte in M™"S1 f8011 rnoa t8 h°oglng ven lnkomntonbolnatlng het bedreu binnen ln«^tT^8^85.,woJ^^d^.™8e,tA1 mo?t8n k°™on- bedrog lijkt me bovendien te eenzijdig ingelicht. Ik' geloof dat het kanaal van veol belang is voor deze streek. BU elke vooruitgang tuü Vürandor'Dg blijkt dat man. zich zeer gemakko- UJ'k; aanpast. Die Broek or sluis zal ilets broeder moe goring om me er tegen to verzetten. Met algemeene stemmon. wordt hierna het voorstel aangenomen. Daarna sluiting der vergadering.

Schager Courant | 1927 | | pagina 21