Radioprogramma Verkiezing Hoofd-lngelanden en Plaatsver- Noordhollands Noorderkwartier. NIEUWE OCEAANVLUCHTEN. Reclames. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. den en wij hebben dan ook niet de minste reden er een geheim van te maken, om in ruimen kring de coopcratie-idéo te propageeren, waarbij de bovenge noemde gulheid dus slocht» het middel wat, een groot aantal inenschen bijeen to krijgen. In dat openings woord vertelde de voorzitter tevens, dat zich te Win kel een vrouwenbond govormd had, die met ijver het werk der propaganda ter hand nam en hij sprak don wensch uit, dat ook in Anna Paulowna een dorgelij- ken bond zou tot stand karnen. Naclat voorzitter verder den 'heer KJ. de Boer, Be stuurder van den Centralen Bond van Nederlandaohe YYrbru'iksr-cooperaties, den heer Van Capelle en de pers welkom had geheeten, 'kregen we allereerst een zangnummer van leden van den Vrouwenbond, alle int HAKA-costuum, betrad de heer De Boer het podium en deed allereerst de mededeeling, dat de speculaas, die allen ongetwijfeld goed gesmaakt had, was gebak ken in eigen bakkerij en dat de koffie, die stellig niet minder al'ler goedkeuring zou wegdragen, in eigen branderij gebrand was. Maar natuurlijk was het niet louter voor die simpele mededeeling dat deze spreker naar hier was gekomen. En zoo begon hij dan, met de vraag te behandelen: Waarvoor werkt gij? Om aan den kost te komen, zullen velen ant woorden. Om mij te kunnen ontwikkelen zullen wel licht anderen zeggen. En zoo zou spr. zich nog tal van andere wijzen kunnen denken, waarop die vraag werd beantwoord, terwijl wellicht bij al die antwoor den toch nog niet dét zou gegeven worden, hetwelk de spreker zelf er op wenscht te geven. Namelijk dit: Gij werkt voor een goed deel voor anderen, die ech ter niets voor u doenl Toen spreker dezen middag te Alkmaar was, wan delde hij door een straat, waarin hij verscheidene bakkerswinkels, slagerswinkels en kruidenierswinkels telde en onwillekeurig zou men denken, wat moe ten de menschen in die stad toch rijk zijn, dat in één enkele straat zooveel winkels kunnen zijn. Maar toen kwam spreker in sloppen en stegen en hij zag, dat daar menschen huisden in armelijke woningen, zon der voldoende lucht en licht en ook die menschen dragen dus het hunne bij, om al die winkels in stand te houden. Wij werken alzoo allen voor een klasse van ondernemers, wij werken voor een winkelstand, terwijl onze arbeid uitsluitend aan onszelf ten goe de moest en kon komen. Spr. illustreert dit nader met een artikel van Mr. Reitsma, over het groot aantal melkbezorgers in Amsterdam en komt dan tot de be rekening, dat gemiddeld niet minder dan 20 gul den per gezin wordt opgebracht voor den winkelstand. Van 1909 tot 1920 valt een bevolkingstoename te con- stateeren van 15 terwijl in dat zelfde tijdperk het aantal winkels met niet minder dan 41 is toegeno men. De loonen der arbeiders zijn aanzienlijk ihoo- ger geworden dan vroeger en toch zijn hun levensom standigheden nog maar zeer weinig verbeterd. Hoe dat komt? Omdat zij een groot leger van tusschenper sonen in het leven moeten houden. Dat is de worm, die aan de welvaart der arbeidersklasse 'knaagt. En geen wonder, dat door velen op een middel werd ge peinsd, om daarin verandering en verbetering te bren gen en zoo is ten slotte de opkomst en groei der coö peratieve beweging ontstaan. Als voorbeeld, hoe uit een kleine opzet van slechts enkele menschen, maar bezield met de cooperatie-idee, van lieverlede iets grootsch kan groeien, vertelt spreker van 28 eenvou dige wevers te Rothale, die in 1851 ieder van hun armzalig loon f12 gespaard hadden en met het luttel bedrag van die f 836 een winkeltje stichtten en hoe reeds in 1875 deze aanvankelijk zoo schier belache lijke organisatie was uitgegroeid tot 4815 leden, met een kapitaal van ruim 2 millioen en een omzet van meer dan 3 millioen, terwijl nog tal van andere cijfers worden genoemd, om den geweldigen groei dezer coöperatie te demonstreeren. In Engeland waar de coöperatieve idéé langzamerhand welig wortel heeft geschoten, zijn duizenden bij duizenden coöperatief georganiseerd. Waneer men ziet, zegt spr., dart. tal van trusts en cartels zich vormen, die zich later weer tot nog grooter lichamen vereenigen, dan meent men wed eens, dat de maatschappij zich op die manier juist in de goede richting ontwikkeld en dat de volks vertegenwoordiging ten slotte niets anders te doen heeft, dan die grooie organisaties tot staatseigendom te verklaren, doch Amerika is daar om te zien, dat zoo iets nu( eenmaal niet gebeurt. Neen, stuk voor stuk zullen de arbeiders hun organisatie hebben op te bouwen. Zij zullen moeten bedenken, dat niet ge oogst kan worden waar niet gezaaid is. Zij zullen er van doordrongen moeten zijn, 'dat de coöperatie hun gemeenschappelijk eigendom is, en dat dus de moreel e plicht op hen rust, hun eigen zaak zooveel mogelijk te bevoordeelen. Spreker verheugt er zich dan ook over, dat het tus schen de coöperaties Nieuw Leven van Anna Pau iowna en De Tijdgeest van Winkel tot een fusie is ge komen, want door samenwerking ontwikkelt men grooter kracht. In Nederland is de coöperatieve beweging gelukkig langzamerhand aanzienlijk toege- nomen, maar, zegt spr., we zijn er nog lang niet, al zijn de arbeiders van thans er heel wat beter aan toe dan 25 jaar geleden, toen slecht was hun woning, slecht hun voeding, slecht hun kleeding. Doch wij willen ook deel hebben aan het cultuurleven en er is geen vrees, dat het streven naar lotsverbetering door coöperatie ons 'daarvan verstoken zal houden. Men denke slechts aan de organisatie der gilden in de middeleeüwen, waardoor de machtige 'bouwwerken, de verrukkelijke schilderstukken en zoovele andere kunstuitingen tot stand kwamen, die nog heden onze bewondering wegdragen. Door coöperatie kunnen wij onze levensomstandigheden meer en meer verbeteren, waardoor ook wij, arbeiders, deel kunnen hebben aan het mooie, goede en schoone, dat er te genieten valt. Mogen dan steeds meerderen als cooperator toetre den, opdat de welstand en het geluk der arbeiders in steeds sterker mate moge toenemen. .Na deze rede trad de heer Willem van Capelle op met een fragment uit Heijermans' „Schakels":De Rotten vanger van Hameln, en tweetal vertellingen, waarmee deze voordrager veel succes had. Groot ech ter was ook de bijval die aan mevrouw Koopman te beurt viel met haar voordracht in het Westfrieech en aan mevrouw Beukman, die „Mensch durft te leven" voordroeg. Met een woord van dank aan allen, die tot het wel slagen van den avond hadden bijgedragen, werd de feestelijke propagandavergadering gesloten. GASONTPLOFFING. Gistermorgen heeft in een onbewoond benedenhuis in do Karei van Gelderstraat te Arnhem een gasont ploffing plaats gehad, toen een electricien bezig w.is, in dat huis een electrische leiding aan te leggen. Ilot bleek dat de vorige bewoners de gasleiding met kran ten hadden dichtgestopt, waardoor het gas in het huis is gekomen en dat het tot ontploffing werd ge bracht, toen de electricien met vuur werkte. De man werd met eenige kwetsuren naar het ziekenhuis ver voerd. In de woning werd groote schade aangebracht. Een muur werd geheel weggeslagen, deuren en ramen werd verbrijzeld. Ook het bovenhuis heefit ernstige schade gekregen. Ook daar is een muur weggesla gen;.de bewoners werden niet verwond. In de straat zijn een groot aantal ruiten verbrijzeld. HET VERMEENDE WONDER TE UTRECHT. Naar aanleiding van het ook door ons blad aan de „Volkscourant" ontleende bericht over een wonder baarlijke genezing, die zich te Utrecht zou hebben voorgedaan, deelt de corr. van het Hbld. aldaar mede, dat hierbij van een „wonder" volstrekt geen sprake is. De geheele geschiedenis berust op een dwaling, dio te wijten is aan de omstandigheid, dat de een voudige menschen, in wier midden zich de gods dienstige extase van het 15-ja.rige knaapje heeft af gespeeld, zich verbeeldden, dat inderadad hun zoon tje met de H. Theresia gesproken heeft, die hem In een visioen verschenen zou zijn. Van bevoegde zlj<le vernami die corr. echter, dat de bewuete jongen, die weliswaar zeven maanden het gebruik van een zijner beenen heeft moeten missen en nu weer loopen kan, zenuwpatiënt is en geen enkele organische afwijking vertoont. BIJ een botoek aan hot gezin bleek evenwel, dat men daar over gebrek aan belangstelling niet heeft te klagon. Talrijke bouquettcn waren er afgege ven en de stroom bezoekers duurt onverminderd voort; zelfs van buiten Utrecht komen al brieven met gelukwenschen in. De eerlijkheid gebiedt otis hier te zeggen, aldus de corr., dat wij zeer sterk don indruk kregen met betrouwbare menschen te doen te Rebben, die echter de dupe zijn geworden van ver schijnselen, wier aard zij zich niet anders dan door een wonder kunnen verklaren. CALLANTSOOG. Bij het perceel van den heer A. Vader, is door den aannemer Keesman uit Schagen, voor rekening van de Bataafsche Petroleum Maatschappij een benzine tank van 6000 liter inhoud met pomp geplaatst CALLANTSOOG. Woensdagmorgen werd door den heer K. ten Boo- kel op het strand een zeehond gevangen. Deze dieren komen hier zelden meer voor. De brand richtte schade aan, welke op drie millioen dollars wordt geschat. EEN NIEUWE AARDBEVING. Volgens telegrammen uit Moskou is het Baikalge- bioü opnieuw door ernstige aardbevingen getoistord Vele huizen zijn verwoest. De spoorwog is op ver- schoidone plaatsen beschadigd. viervoudige kindermoord. Een ontzettend misdrijf heeft te Sarrebourg (Lotha ringen) de vrouw van een brievenbesteller gepleegd. In een vlaag van godsdienstwaanzin heeft de bekla genswaardige 'tijdens afwezigheid van haar man haar vier kinderen, resp. zeven, zes, drie en twee jaar oud, verdronken, Na haar daad begaf zij, zich naar net commissariaat van politie, waar ziji alles verteldo, met do toevoeging: „Nu zijn er vier engelen meer in den hemel." De rampzalige vrouw is onmiddellijk opgesloten. Toen de vader van het gebeurde hoorde, kreeg hij zulk een schok, dat men voor zijn verstand vreest. AANSLAG OP EEN SPOORTREIN? Uit Altenburg wordt gemeld, dat gisteravond zeer waarschijnlijk een aanslag is gepleegd op den spoor weg tusschen Altenburg en Goessnitz. Een goederen wagen stuitte op een ijzeren blok met een gewicht van 350 Kg., dart. op de rails was gelegd. De locomotief sleurde het blok over een afstand van een paar hon derd meter mlede. Toen de trein tot stilstand was gebracht, bleek dat de locomotief ernstig was bescha digd en dat van vijf wagons, de reminrichtingen wa ren vernield. Vermoed wordt, dat de aanslag be doeld was op den sneltrein van Reichenbach naar Leipzig, die even la/ter moest passeeren. De spoor wegdirectie heeft een belooning uitgeloofd voor het opsporen van de daders. SCHANDELIJKE TOESTANDEN IN EEN WEES HUIS. Elenigen tijd geleden werden door de communis tische raadsfractie te Keulen ernstige klachten «e uit over in 'het weeshuis te Keulen—Sulz bestaande trict Purmerend zijn reeds de noodige stappen ge- opvoedingsmethoden. Deze beweringen klonken zoo daan, om ook daar candidaten te stellen. Men| ongelooflijk dat men naar de Keulache correspon- hoopt, dat een blijvende organisatie kan wordendent van de Frank. Z. meldt, algemeen slechts aan Als we goed zijn ingelicht, is het de bedoeling van een aantal kiezers voor bovengenoemd Hoogheem raadschap om in een Zaterdag aanstaande te Alkmaar te houden vergadering candidaten te stel len in de districten Hoorn en Helder, In het dis- gesticht. ten einde meer intensief te kunnen optre den en een permanente instelling te stichten, die niet occasioneel doch biji ieder voorkomende verkie zing reglementair werkzaam kan zijn. DRESDENER KREUZCHOR TE ALKMAAR. Woensdagavond was de Groote Kerk te Alkmaar stampvol, toen het Dresdener Kreuzchor daar een con- communistische overdrijving dacht. Intuaacben werd een commisie van onderzoek ingesteld. Vol gen de voorstelling der communisten zouden wee- zen vaak dagenlang in een onderaardschen kerker worden opgesloten, bijna zonder licht en lucht. Het onderzoek is thans afgeloopen en volgens de Rheinische Z. is gebleken, dat de bewegingen van eert gaf. De roep was groot, die dit koor overal voor- 1 communisten in hoofdzaak juist waren (de man uit gaat en daarom was de enorme belangstelling te Alkmaar te begrijpen. En ook dubbel verdiend wil len wij er direct aan toevoegen. Allen die in de gelegenheid zijn dit koor te hoo- ren, moeten dat doen, een prachtinstrument als het is. Ini een heerlijke voordracht, diep van opvatting, zingt dit koor toch zoo eenvoudig, maar tevens zoo ont roerend. Elk lied -krijgt zijn eigen beteekenis door den zorg die aan alles tot in de kleinste onderdeelen er aan is besteed. En hoe gemakkelijk zingt dit koor, 't is" of er geen moeilijkheden bestaan, alles klinkt even stralend en vol kleur. En het glanspunt van het programma was zeer zeker: Es fiel ein Tau, van Max Bruch, dat was een openbaring. Geen gecoquet- teer met effectjes, maar een innigheid, die in zijn so berheid ontroerde. van de F. Z. voegt hieraan toe. datdezemededeeling van de R.Z. ter bevoegder plaatse bij navraagniet is tegengesproken. Zoo moet o.m. zijn vastgesteld, dat de kerker in het weeshuis nog niet eens voldoet aan de eischen, welke aan dergelijke inrichtingen in Pruisische ge vangenissen worden gesteld. De vensters rijn sterk getralied; "zij ontvangen licht door een smallen ko ker, die bovendien nog met een klep is voorzien. In deze duistere ruimte bevindt zich niets anders dan een krib, een stoel en een closetemmer. Gestraf te kinderen moesten soms een week in dit bol door brengen; het eten werd- hun evenals in een gevange niscel door een kleine opening in de deur toegereikt. Tevens moet gebleken zijn, dat de weezen maar al te vaak geranseld werden. Jan Zwart bespeelde op rijn bekende wijze bet or-De »R eia°ht ?at de verantwoordelijke direc- vi om w r.to„rvr,^ n0e, tour van het weeshuis onmiddellijk zal worden ont slagen. Hedenmorgen kan de „Amerioaln Girl" te Parijs aankomen. Voor een nieuwe Oceaan vlucht Is Dinsdagmid dag om vier minuten over vijf (New Yorksche tijd) mevr. Ruth Elder, de knappe 23-jarige Amerikaansche aviatrice, met haar toestel, de „American Girl", op het en de heer Friedrich Graupner zong -een paar tenorsoli ter afwisseling. OUDE NIEDORP. Bij de op Woensdag gehouden stemming werd tot lid van het dagelijksch bestuur van de banne alhier herbenoemd de beer G. Liefhebber en tot Hoofdin geland de heer A. Molenaar. Tot Hoofdingeland van de Scbager en Niedorperkoggen werd herkozen de heer D. Wijnker. OUDE NIEDORP. Woensdagnacht is ingebroken in het schuurtje, Roosevclt-vliegterrein opgestegen. Zij wordt vergezeld staande in den Leijerpolder, eigendom van den heer door kapitein George Haldeman, als haar mede-piloot, C. Borst te Noordscharwoude. Ontvreemd werden een die tevens de navigatie heeft te verzorgen, paar leeren laarzen en beenkappen. In verband met Zij is opgestegen, ondanks dat zij over een afstand herhaalde diefstallen hier en in de omgeving, is de I van tenminste 600 mijl boven* den Oceaan slecht weer hulp ingeroepen van den rijksveldwachter te Wog- j zou treffem Do „American Girl" ds een ééndekker met num], die hedenmiddag met zijn politiehond een slechts één motor en voorzien van ©en kleine radio- nauwgezet onderzoek heeft ingesteld. Het onderzoek I installatie. Op de route, die het vliegtuig wil volgen, is niet geheel zonder resultaat gebleven, al is de da- Ibevind-en rich twintig transatlantische schepen, der nog'niet opgespoord. De politie zet het onderzoek 1 Uit Parijs werd gisteren gemeld: voort. I De „American Girl", waarop mevr. Ruth Elder met Haldeman koers naar Parijs zet, heeft benzine voor ongeveer 7000 K.M. bij zioh. Het vliegtuig ds van het zelfde type als de Sir John Carling, waarmee Tully en Metcalfe in den Atlantischen Oceaan den dood vonden. Het is rood geschilderd. Ruth Elder had pas drie weken geleden haar brevet gehaald. De exami nator had haar gecomplimenteerd, maar tegen de ge varen van den nu ondernomen tocht gewaarschuwd. Zij zelf toonde zich bij het vertrek vol moed. Tot nu waren haar voorbereidselen niet au sérieux genomen. Tweemaal had ze in een schoonheidswedstrijd een prijs gewonnen. Ze is gehuwd en haar man keurt overgegaan. 2Hjjn* wilde levenswijze, op een f» ten ztinen huize had hij in dollen overmoed t* tijgers losgelaten, geeft aanleiding tot veel pr» Jes on in een gesprek met hem. laat Tamara i delijk blllken. dat zll hem oen barbaar vindt. Ih waar zif tevens zegt. hoogere verwachtingen t hem te hebben gekoesterd, begrijpt hij. dat zij hi liefheeft en vuurt dit hem tot nieuwe pogingen qj Tamara, die er niet van overtuigd is. dat zij vo Gritzko altijd de eonigo vrouw in zijn leven blijven, als zij1 zich gewonnen geeft, zoekt ha heil in de vlucht: zij deelt haar peettante mei dat zij1 naar Riga wil vertrekken, om per boot na Engeland terug te koeren. Gritzko laat rich hierdoor niet afschrikken reist mede met den St. PetersburgRiga-nact expres, waar hij. onder het voorwendsel ziln i te hebben bezeerd, tot de dames weet door te di gen. Toen Tamara hem voor 't laatst afwees, heeft haar toegevoegd, dat ook „zijn uur" wel eens men zou en door een sneeuwstorm komt hij op gedachte het gezelschap, dat Tamara van het goed van Prinses Ardatsjef naar Riga brengt in tweeën te splitsen. ten einde de jonge te kunnen ontvoeren. H!: weet zijn listig plan ten uitvoer te brei eh dwingt baar zijn liefde op. als zij alleen zijn] het huis. waarin zij voor den sneeuwstorm moesf vluchten, doch zij weet hem op een afstand te b| den door te dreigen zichzelve te dooden,( indien nadert. Met den revolver op haar slaap gi brengt zij den nacht door. totdat zij tegen den gen door vermoeidheid wordt overmand. Gril denkt, dat zij is flauwgevallen, doch zij1 is sle< in slaap geraakt. Hit heeft haar oprecht lief verteèderd door haar hulpeloosheid, spaart hij hi Den volgenden morgen keert zij naar de hoofdei terug, daar zij zich thans gecompromitteerd en dus accepteert zij Gritzko's huwelijksaan: dat hij' met groote plechtigheid tot haar peetti die hun vereeniging altijd graag heeft gewpni richt. En na het huwelijksceremonieel staat niets aan de ontplooiing van de liefde dezer beide schen. die bij elkaar behooren. in den weg. En dan voor Dinsdag een gratis-avond, die sti zooveel belangstelling heeft. De Wraak van de. Duiker, een spannend drama. Zondagavond een bijzondere attractie in persoon van Willy Derby, de welbekende humoi met zijn praebtrepertoire. Voor het eerst in Scl gen. WERK GEGUND. Het leggen van de 2700 M. lange hoogspanningski bel te Kolhorn is gegund aan den heer J. Zijlstra f hier, zijnde de laagste inschrijver. dit b Maar weinig menschen hebben geen last van aan beien, doch velen bevrijdden zich spoedig van de: kwaal door het gebruik van Foster's Zalf. Deze zal gaat de ontsteking tegen en wordt ook met het groot 9te Bucces gebruikt, tegen bloedende en uitwendig aambeien. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar f 1.75 per dooif^ f Lper tube. 1126 11.20 12.— 12.30 12.35 12.50 12.50 1.20 3.20 3.35 3.35 4.20 4.20 505 5.20 5.30 6.— 6.20 6.20 7.— 7.06 Voor Vrijdag 14 October. KOPENHAGEN (337) Concert strijkorkest. DAVENTRY (1600) Daventry-kwartet. HILVERSUM (1060) Politieberichten. LANGENBERG (469) Middagconcert door de kapel van de Schutzpolizei. r.J o HILVERSUM (1060) Lunchmuziek door het den tocht goed. Ze koos het uur van vertrek zoo, dat trio, bestaande uit de heeren Karei van der ze niet gelijk Byrd of Lindbergh in den nacht het Hoek, viool; Jaap Frank, cello en P. de vliegveld Le Bounget beihoeft te zoeken, Morgenooh- Gruyter, piano.jtend (d.i. dus Donderdagmorgen) ongeveer tien uur 'kan ze aankomen. Bij de opstijging was het weer goed, maar over een afstand van 1000 K.M. 'boven den Oceaan werden de voorwaarden ongunstig geacht smok: In. der 'ordt ui lokkelb en uit sar ger aarvan en. Op andelaa chter to EIERVEILING SCHAGEN. ["dom Aangevoerd waren 97 partijen, 12604 'kipeieren; 7H- bet partijen 811 eeindeieren. De prijs liep van f 8.90 I 9.50, bruine eieren van f 9.40 tot 9.80; jonge kipeie ren 16.20. Een partijtje bracht 10 ct op. De veiling duurt voort SCHAGEN, 13 October 1927. 8 Stieren f200 a 250, 175 geldekoeien mag. f 140 360, 100 idem vette f300 a 430, 26 kalf koeien f200 405, 47 vaarzen f150 a 200, 10 graskalveren f50 90, 26 nuchtere kalveren f 10 a 22, 240 schapen mafi™ f 28 a 32, 881 idem vette f 30 a 46, 3 bokken en geit* L' f 4 a 7, 21 varkens mag. f 20 a 26, 63 idem vette K.G. f 0.62 a f0.64, 142 biggen f 12 a 17, 32 konijm f 0.50 a 3, 439 kippen f 0.60 a 1, 6 ganzen f f 0.50 a 1.50, 90 K.G. boter f 2.20 a 2.30. WARMENHUIZEN, 12 October. Roode kool, le soort f 4.50—4.80. uitschot f 1.30 «agc, tot f 2.20, witte kool, le soort f 220—2.60, nep f 4%rdelaa tot f 4.40, drielingen f 5.70—5.90. uien f 5.70—6, f 2.70 tot 2.90. Aanvoer: 4500 K.G. roode kocti.o gr> DAVENTRY (1600) Orgelconcert. PARIJS (R.1750) Concert door het orkest DAVENTRY (1600) Lunchmuziek door het Colombo orkest. BERN (411) Goncert uit de Kurzaal. STUTTGART (380) Namiddagconcert. HAMBURG (395) Muriek van Bizet door het Noragorkest. BERN (411) Concert uit de Kurzaal'. LANGENBERG (469) Concert door de Iseg- lio Kapel. PARIJS R 1750) Concert. BRUSSEL (509) Concert door radio-trio. HILVERSUM (1060) Gramophoonplaten. HILVERSUM Orgelconcert door den heer George Robert in de St. Bavokerk te Haar lem. DAVENTRY (1600) Frank Weetf. Orkest PRAAG (359^ Populaire muriek. HILVERSUM (1060) Vr. Prot. R.O. Mededee- lingen van het V.P.R.P. persbureau HILVERSUM V.P.R.O. Cursus Vrljz Prot. Levens- en Wereldbeschouwing. Leider: da. Nog geen bericht Ernstige ongerustheid- Men begint rich ernstig ongerust te maken over het lot van de „American Girl", omdat men tot kort na haar start, nog geen enkel 'teeken van leven heeft ontvangen. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Pieter RenooiJ, oud 22 jaar, chauf feur, te Alkmaar en Dieuwertje Snijders, oud 20 ja ren, zonder beroep, te Schagen. POLITIE. Gevonden: een geldstuk. THEATER ROYAJU De Directie van het Theater Royal doet alles om de bezoekers een aangenamen avond te bezorgen- G. Horreus de Haas (Zwolle) 2e deel. De strijd Ook deze week. Zaterdag en Zondag, weer een film tegen Dogmatisme en Materialisme. 7.20 PRAAG (349) Concert. 7.20 KOPENHAGEN. Feestcon'cert 7.20 FRANKFURT (429) Concert. 7.45 HILVERSUM (1060) Politiebericht. 7.50 BERN (411) Literaire en concertavond. 8.10 HILVERSUM 1060) Radiocursus v. h. Onder- wijflfons voor de Binnenvaart. 8.20 DAVENTRY (1600) Nationaal Symphonieork. 8.20 BRUSSEL (509) Uitvoering van het „Requiem van Berlioz, 8.40 BERN (411) Concert uit de Kurzaal. 8.50 PARIJS (R. 1750) Concert. 9.— ZURICH (588) Concert. 9.25 BERN (411) Concert uit de Kurzaal. 9.50 HAMBURG (395) Uitzending van het concert uit café Continental to Hannover. 1020 LANGENBERG (409) Uitzending van het or kest uil het Hande)8hof to Eaeen. 10.15 HILVERSUM (1060) Nieuws. Persberichten van het Persbureau Vaz Dlas. 10.30 HILVERSUM Hot Ensemble onder leiding van John Beeck. EEN ZWARE BRAND. Een' brand, drie de badplaats Ocean City, in New Yersey, dreigde te verwoesten, is gestuit door het op blazen met dynamiet van eenige gebouwen in de v uurzone. die trekt. Gegeven wordt His Hour, Zijn Uur, naar den beroemden roman van Elinor Glyn. Het is een film, die de bezoeker als gespannen houdt, met aandacht volgt ge het gebeuren op het doek. De korte inhoud vertelt er ons het volgende van: Deze film-roman speelt zich voornamelijk af In het Keizerrijk Rusland van vóór den Wereldoorlog, in de hofkringen, waai- men hot leven slechts als eon voorwendsel om te feesten beschouwde. In de eerste acte zien wij. hoe do aristocratische, Jonge Engelscho weduwe, Tamara Ixiraine aan het Egyptische Hof kennis maakt inet den jeugdigen, onstuimJgon. losbandigen Ru.ssischen Prlsn Gritzko Reeds dadelijk vat hot Jlcht-ontvlambare hart vun den Jongen edelman vuur voor de schoone Engol- sche, doch deze, die van zijn ongunstige reputatie óp de hoogte is en die er weinig voor voelt de hel din te worden van een kortstondige episode ln zijn leven, wijst zijn avances met beslistheid af. Doch het paar ie voorbestemd om elkaar» weg opnieuw te kruisen: In 8t. Petersburg, waar Ta mara de gast is van haar peettante. Prinses Ar datsjef. ontmoet zll1 Prins Gritzko. die uit Ekypte is teruggekeerd, wederom. In do aristocratische kringen der S't. Peters- burgsche groote wereld' wedijveren Gritzko en zijn vriend Borla Variajkine om don voorrang. Tamara bevreesd voor de passie van Gritzko, zoekt bescher ming bij' Boris. hetwelk tenslotte do aanleiding vormt tot een duel tusschen beide mannen, waarin Boris licht wordt gewond, terwijl Gritzko er goed afkoimt. Slechts «m Tamara'» cavalier te kunnen zijn bijl bet groote Hofbal, wa» Gritzko tot dit duel toste de j 48800 Kg. wite kool, 1650 Kg. nep, 4100 Kg. peen. HOORN. 12 Oceober. Aangevoerd: 121 Varkens: vete varkens 63—66 6 ihchtig, zouters 63—64 ct. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK. 12 October. Bloemkool, le soort f 9.60—15. 2e soort f 2.7J- 5.60, per 100 stuks. Wortelen f 2.80—3.30. roode kof ommen oemde ive n I erd h;i Uid te 1 »ete va was luchtige Verdei Acht ze Pers ird, c etalen -Dan z - hfU" |J Rheb l beslat verd; le soort f 3.60—6.10, gele kool, le soort f 3.60—fl -- --- "30. AUTO Het v iwdvoo ito—Ui tog ond uit Zant Duc Vele t witte kool, vroege f 220—3.30, uien f, 6620, lingen f 6—6.20, nep f 3.704. slaboonen f 2O10. ten f 1.20—3.70, Schotsche muizen f 5.20, York f 4.80, alles per 100 Kg. Aaanvoer: 11110 stuks bloemkool, 6500 Kg. woftolonel 1 telen. 50000 Kg., roode 'kool, 43000 Kg. gele kool. 77fljltt( min Kg. gele kool, 6000 Kg. uien, 270 Kg. slaboonen, Wlfcrg var Kg. bleten, 1750 Kg. aardappelen. land, de ALKMAAR. 12 October. Airpolen f 220, peren f 2—24, druiven f 5<H jö per 100 Kg. Bloemkool, le soort f 15—22.40. 2e "sn 1 8—12, per 100 stuks. Roode kool 1 3.80—6.30. «e kool t 4.30 .-6.2C. per 100 Kg. Wortelen 4.201 11.80. per 100 bos. Uien f 480-6.30. spruiten 11 24, per 100 Kg. Kropsla 1.80-^ 3A0, andijvie 0» voc 2.80, per 100 stuks. Snilboonen f 17—89.20. spert v' boonen enkele f 15—3450. Idem, dubbele t 11—341 spr. per 100 Kg. I*.™ ttinev NOORDSCHARWOUDE. 12 October. verm Ronde Duc f 5, eigenheimers f 7.10, uien f 5.90® driolingen f 67. nep f 4.50—4.90, grove uien f tot f 6.50, peen f 2.30—2.80, roode kool f 4.6" gele kool f 3.30—6.20. witte kool f 220—2.60. sche witte f 2.90—3, kroten f 44.10, sperciebooi f 20, alles per 100 Kg. Bloemkool f 5.80-18. 2e f 0.503.20, per 100 stuks. Aanvoer: 6400 Kg. aardappelen, 15600 Kg. uJWwr— 47000 Kg. peen. 42800 Kg. roode kool. 31400 Kg. dj kool, 80800 Kg. wltto kool, 4400 Kg. D. wlte. 30 S 8151 kroten. 45 Kg. epercleboonen, 6200 et. WoemkooL tlilllen Wens ftöden. WINKEL, 12 October. Appelen 13—6, peren 129, tomaten 12—440, W boonen 410. uien f 2—3. per 100 pond. BloemM f 58.50, andijvie i 1—0, per 100 stuks. PURMEREND, 12 October Op de heden gehouden najaarsveemarkt wertl K aangevoerd 2374 stuk* runderen. De prljton VS. als volgt: Melkkoeien f 225400, geldekoelon tote 320, pinken f 75—230, graakalveren t 50—95,1 pw. handel was stug. ps.»n< AMSTERDAM, 12 October. Op do heden gehouden veemarkt waron oanrt en prijzen als volgt: 229 veto kalveren, le kw. 108 et., 2e kw. 80-96 ct, 3e kw. 70-80 ct., per levend, gewicht, 42 nuchtere kalveren, t 14—2^, varkens, Holl, Ovsrs. en (.eldersche le kw, ct., 2e kw. 78—79 ctM vette varkens 76—78 ct, V Kg. elachtgewtcht; enkele boven noteering.

Schager Courant | 1927 | | pagina 6