Ichager Courant BI ard ilz od( Donderdag 27 October 1927 70ste Jaargang. No. 8142. Tweede Blad. en eid. in Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Puistjes AAMBEIEN KLOOSTERBALSEM Gemengd Nieuws. Een gruwelijk drama. Dit lang vervlogen lijden. Urnenveld gevonden. Een koninklijke oplichter. rs.oo 8.2' 3.7t et yj Een ongewone rechtzaak. Tegelijk tragisch en komisch. Alles komt van boven! Een leverworst-debat Een internationale zwendelaar gepakt. Donker Berlijn. flinke n bij G/L etersir. Paulo», bij- end MEERVOUDIGE STRAFKAMER* Zitting van 25 October. POGING TOT DIEFSTAL. De 39-jarige straatmusicus Cornelis G. te Egmond aan Zee, thans in voorarrest, staat terecht als ver dachte, dat hij1 in den daten avond van 4 September net het voornemen van wederrechtelijke toeëige- lintf van eventueel aanwezige goederen heeft ge dacht binnen te dringen in de woning van Antje jroen aldaar. Hij is inderdaad die woning binnen baan en heeft gepoogd een zich in de woning ©vindende kast open te breken, doch werd verrast, wdat hij zijn voornemen moest opgeven en zich 'erwijderen. In deze zaak treedt imej. mr. Annie Thomsen op als verdedigster. Verdachte ontkent in de woning geweest te zijn Mej. Antje Groen, geen familie van den muzi kant, heeft verdachte op een steenen paaltje bij zijn kaders huis zien zitten. Getuige is toen hij 'n buur vrouw een kop koffie wezen drinken en toen ze baar huis in wou gaan. zag ze verdachte het raam uitvliegen, figuurlijk gesproken natuurlijk. Getuige tocht: Wat mot tie knil naui bai main in ois doen! Zij heeft later tegen hem gezegd: Jai ben de man en toen zed verdachte. Denk jai dat ik in jau ois ewétet ben om te stele? Verdachte kwam toen net uit zijn bed, zooals hij i belieft te vertellen. Hij was in zijn overhemd en getuige: bai ongs gaen ze nae bed allêên met 'n [borstrok an. Ondanks deze getuigenis blijft verdachte ontken nen. HM' houdt 's nachts zijn overhemd aan. Mej. E'lisabeth 'Prins heeft verdachte dien avond voor de woning van zijn vader gezien. Zijl zelf kwam van de kermis. Juffrouw Groen is bij haar gekomen met de mededeeling dat bij haar was in gebroken. Verdachte kwam ook voor den dag in neglise, d.w.z. gecostumeerd minus zijn bovenbroek Hij zei. dat hij' al 'n .,ier" in z'n „nest" had gelege toen men hem wees op hetgeen had plaats gehad. Getuige zegt nog dat zij voetsporen heeft gezien. Mej. A. Glas, zuster van verdachte, verklaart dat haar broeder dien avond tweemaal bij haar is ge weest. Hij is over elf uur weg gegaan. Bij de politie heeft zij verklaard, dat Cornelis om 11 uur weg is gegaan. JDe President wijist er haar op. dat zij geheer vrij willig den eed heeft afgelegd en dus nu gehouden fade waarheid te zeggen. Eerst zegt zij, dat haar broer om 11 uur is vertrokken en nui beweert zij, dat het was 11.14. Getuige Engel Zwart heeft verdachte dien Zon dagavond 5 minuten voor elf in een. naburig snoep winkeltje aangetroffen. De Officier geeft een expose van het gebeurde daar in den avond van 4 Sept. te Egmond aan Zee en lettend op al deze aanwijzingen, in verband met getuigenverklaringen, acht het O.M. de ten laste gelegde poging bewezen en vordert 6 maan tje v. ej. mr. Thomsen acht niet één enkel bewijs ge leverd. Zij hecht geen waarde aan de gevonden voetsporen. Deze voetsporen kunnen ook in het gelaat verdwijnen spoedig door het gelaat 's avonds met PUROL in te wrijven en 's morgens met warm water en zeep uit te wasschen. 't Voldoet iedereen. koopman zou aldus behandelde kaas willen koopen. Geschraapt en geparafineerd wordt alleen bij be stelling. Afvegen en keeren van de kaas geschiedt voortdurend. Verdachte heeflt igeen arbeicDslijat <oi -kaart opgehangen, omdat hit vermeent, dat zulks in zijn pakhuis niet noodig is. De Officier houdt een uitvoerig betoog en komt tot de conclusie, dat schrapen, vegen en keeren wèl handelingen zijn, bedoeld in den zin van de wijst er op, dat de verzekerden geen nadeel hebben arbeidswet, derhalve wordt gevorderd met verniet!- geleden. ging van het vonnis van den kantonrechter te Tenvflle van zijn gezin verzoekt hij hem niet met Hoorn, dezelfde straf als in eersten aanleg opgelegd vrijheidsstraf te straffen. Mr. C. J. de Lange wijst op de ernst, niet van Sluiting, het feit, doch van de belangen, die er mede samen gaan. Pleiter houdt daarop een uitgebreid en rijk gedocumenteerd' betoog, waarin hij tot de conclusie komt, dat de behandeling van de kaas zooals is ten laste gelegd, niet vallen onder de bepalingen van AANVULLING. In de hoogor beroepzaak contra den fotograaf C. de H. te Alkmaar, de vorige week behandeld, stond ver- v A j meld dat de verdediger, mr. Eecen niet aanwezig was. dB arbeidswet, reilen waarom' pleiter de rechtbank Achteraf blijkt echter dat de appellant van de verde- In Anamtannnn evAAft Aan. AnmaillAn^ ,n.,« 4/% «nmAiPAn - diging had afgezien, zoo dat de tegenwoordigheid van den verdediger geen raison had. Het vonnis is heden bevestigd, maar met dien verstande, dat geen straf wordt opgelegd. in overweging geeft, den appellant vrij te spreken. DIEFSTAL. De 18-jarige Pancratus Petr. B. en de 26-jarige Hendr. W. S., beiden gedetineerd, staan terecht ter zaike dat zij op 2 September te Heiloo uit een per ceel genaamd „Risshoe", aan den Hollonweg te Heiloo een in de voorkamer liggend tasohje, waarin f220 aan bankpapier, hebben ontvreemd. Bedoeld taschje was door de bewoonster, mej. Lon- gehaerds, in de voorkamer achtergelaten. Verdachten erkennen, doch beweren dat het be drag f205 was. Volgens bewering van tweeden ver dachte kwamen zij aan de woning om werk te vra gen. Eerste verdachte heeft het bankpapier ten huize van B.'s ouders verstopt. Ieder heeft er een gedeelte van verteerd. Bijl nadere ondervraging geven verdach ten toe, dat het hun bedoeling was te stelen. B. zegt dat hij f 115 heeft terug gegeven. Het O. M. releveert de strafregisters van verdach ten, die geen van belde blanco zijn en vordert tegeru B. 5 en tegen S. 7 maanden gevangenisstraf. Mr. Wynne, verdediger van verdachten, aoht de be kentenis en goede voornemens van verdachten in hun voordeel en pleit voor beiden clementie. VERDUISTERING. De '28-jarige slagersknecht Jan K. te Enkhuizen, staat terecht ter zake verduistering van f 50 ten na- deele van mej. Aafje Bakker, wed. Jb. Mantel, welke slager omstreeks 19 Mei is overleden. De weduwe zette het bedrijf voort en verdachte werd ook opgedragen het innen van gelden. Onder de schuldenaars be hoorde ook L. Groen te Urk, die f 123 schuldig was. Na het overlijden van Mantel zou verdachte op 13 Mei naar Groen zijn gegaan om dat geld te innen. Bij zijn thuiskomst bracht hij f50 mede, wat de juffr. niet te veel vond van de f 123. Velen, die in hevige mate aan aambeien leden, onder vonden onmiddellijk verlich ting door de toepassing van AKKER', tan gtvolg raa da aear btjxoadere aalltaptlacbe warklog ran dttan var- uchtaodao Meervoudige Strafkamer. Zitting van 25 October 1927. U ftspraken: Jb. B. en KI. S., Oudendijk, verduistering, 3 maan- voorw., 2e vrijspraak. W. H., de Rijp, heling, vrijgesproken. H. de V. en J. v. d. S., de Rijp, verduistering, le 3 maanden voorw., 2e vrijspraak. Joh. B. de Rijp, heling, hervatting op 22 Nov. KI. O. en G. V., de Rijp, verduistering, le 3 maan den voorw., 2e vrijspraak. KI. V, en J. W., de Rijp, als voren, als voren. C. Z., de Rijp, als voren, 3 maand voorw. J. C. v. d. S., de Rijp, als voren, als voren. W. D. en J. M. de Rijp, als voren, le vrijspraak, 2e 3 maanden voorw. J. K, Helder, vervalsching, f 25 hoete of 25 dagen. C. de H., Alkmaar, appèlzaak. Geen straf toegepast maar vonnis bevestigd. C. E, Noordscharwoude, mishandeling, f20 boete of 20 dagen. Een gevecht om het leven en om den dood. Een drama dat in zijn felle verschrikkelijkheid, een plaats in een roman van Zola zou kunnen vinden, wordt uit Troyes gemeld. Te Ailleville woonde een be jaard echtpaar, de man was mijnbouwer en de vrouw had den laatsten tijd teekenen van diepgaande me lancholie vertoond. Enkele dagen geleden, toen de man 's middags thuis kwam, miste hij zijn vrouw in huis. Had hij een voorgevoel van een ramp, vreesde hij zelfmoord? Hij ging zijn vrouw zoeken en vond haar dicht hij huis op de rails van den spoorweg lig gen. De man poogde haar weg te trekken, maar de ongelukkige klemde zich uit alle macht aan de rails en de dwarsliggers vast. Aan den horizont doemde de sneltrein op. Een verschrikkelijke worsteling tus- sohen beide menschen volgde: de een vechtend om beider leven, de ander om eigen dood. De trein na- j derde. Heeft de machinist de beide menschen op 'de rails te laat ontdekt? Blijkbaar, want pas op een hon- derd meter afstand van de worstelende is hij gaan stopoen. Te laat echter, de trein heeft beiden ver- oletterd. Den man was het hoofd van de romp gerukt. Verdachte ontkent dat juffrouw Mantel dit zou heb- De vrouw leefde nog toen het personeel van den in- hen gezegd. Hij heeft in tegenwoordigheid van zijn middels tot stilstand gebrachten trein haar opnam. was hij te Weenen gearresteerd, omdat hij te Rio de Janeiro een bank voor ,63.000 dollar had opge- licht. Nadat hij uit de gevangenis w^as ontslagen, j hooTde men geruimen tijd niets meer van liem. tot hij verleden jaar te Berlijn een winkel opende. Toen de politie zich met hem bezig ging houden, daar hij! mee gedaan scheen te hebben aan bedrog ten na- deele van een bank, verdween hij spoorloos, na eerst bij een bank een klein konto te hebben ge opend, Met behulp van de chequea die hij aldus in zijn bezit kreeg, pleegde hij in Zwitserland talrijke oplichterijen, voornamelijk ten nadeele van banken. Uit Zwitserland begaf bil zich naar Parijs en ver volgens naar Marseille, waar hij' gesnapt werd. Hij slaagde er echter spoedig in uit het ziekenhuis van de gevangenis te ontkomen. Na in eenige andere Duitsche steden te hebben vertoefd, kwam hij on langs weer te Berlijn. Toen hedenochtend agenten in zijn kamer binnendrongen, greep bij naar een geladen revolver, dien hij onder zijn kussen ver borgen hield, maar voor hij van het wapen gebruik kon maken, hadden zij hem ontwapend. In zijn bezit vond men een bedrag van 65 penning. Een Romeinsch altaar gevonden. Bij bet grondwerk, dat verricht moet worden voor de nieuwe bestrating te Belgrado, is in een hoofdstraat een zeer goed bewaard gebleven offeraltaar gevon den, dat volgens het goed leesbare inschrift door Lu- percus, van bet Flavische legioen, opgericht is ter eere van keizer Alexander Severus. Bij het altaar werden dakpannen en bouwsteenen uit denzelfden tijd gevon den. In de buurt van Potsdam is een groot urnenveld ge vonden, dat volgens deskundigen 2000 jaar oud moet zijn. De urnen bevatten ten deele zeer goed bewaarde voorwerpen van brons en ijzer. Uw 's mgd .35. it,. ad 9 ad 9 jd7# kwal., deren zijn geweest. De uitlating van verdachte wdt door hem ontkend. Pleiter betwijfelt of de getuigen wel in staat wareni om alles objectief waar te nemen. Pleiter is van meening, dat verdachte zou moe ten worden vrijgesproken; in ieder geval dringt jleiter aan op een lichtere straf en aftrek van pre- lentieve hechtenis. Volgt nog eenig debat over de Haarde dor bewijsmiddelen tusschen Officier en raadsvrouw. Beiden peraisteeren bij hun conclusiön. I ONTTREKKING VAN GOEDEREN BIJ FAIL- ÜSSEMENT. Voor dit feit staat terecht de 55-jarig.e fourage- bandelaar Adr. Corn. de W., te Warmenhuizen. Hij heeft, op 7 April in staat van faillisement verklaard zijnde, aan den curator verzwegen de aanwezig heid van een kar, een, driewielde wagen en twee kuipen, en een dorschmachine, welke goederen bil tevoren uit zijn woning heeft verwijderd. Mr. A. Prins Jr. opponeert in deze zaak als raadsman en verdediger. Zes getuigen moeten worden gehoord. Verdachte heeft 's avonds eerst zitten kaarten en daarna heeft hij door zijn genoodigden veav fichillende goederen doen verwijderen. Curator mr. Wynne legt omtrent zijn bemoeiingen als zoodanig verklaringen af. Hij heeft met den failliet verklaarde het aanwezige in oogenschouw genomen. deurwaarder Van Huit uit SchagenN heeft ge ïnventariseerd; op deze lijst kwamen de onttrok ken Goederen niet voor. Getuige Van Huit legt dien- ■^•Wgaande zijn verklaring af. heeren Smit en Tesselaar hebben de goederen rd uit het perceel, niet evenwel de dorsch- to&chine. deze was tevoren reeds door verdachte tocht aan getuige P. Smit. ij Getuige heeft zelf die machine gehaald. Saais Ko$l, een 56-jJarig Veehandelaar heeft Ide koe in pension genomen. Hij wist aanvankelijk niet wie die koe was, doch later vertelde verdachte hem, dat hij de eigenaar was. Daarna heeft de schipper de koe weggehaald. De Officier acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen door de erkentenis van ver dachte, getuigenverklaringen en aanwijzigen en vordert 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Prins Junior is van meening. dat niet is ko- ®«n vast te staan, dat het idee van de onttrekking uitgegaan van verdachte. Voor het overige ves- fr# pleiter de aandacht op den persoon, de oorzaak van het faillisement, het smetteloos verleden van verdachte en zijn gunstige reputatie, reden waarom de rechtbank ernstig in overweging geeft, hem, *n voorw. straf op te leggen. Pleiter stelt nog in iet licht, dat de waarde van het onttrokken goed •veer in handen is gekomen der crediteuren. De Officier bestrijdt pleiter op enkele punten en ivordt door dezen beantwoord. vrouw en zekeren den Drijver een lijstje opgemaakt van de klanten die nog geld schuldig waren. Juffrouw Mantel 'zegt, dat verdachte dit heeft op gemaakt op hédr verzoek en nadat hij op Urk is ge weest. Getuige L. Groen, 49 jaar, koopman te Urk, ver-- klaart dat verdachte na den dood van Mantel éénmaal van an-!hij hem is geweest. Groen was toen f123 schuldig en heeft toen f 100 betaald. Mej. L. Groen verklaart, dat verdachte tweemaal op Urk is geweest. Er is f 100 aan hem betaald. Het getuigenverhoor 'heeft den Oüicier de over- Zij stierf toen men haar tegen den berm van den weg neerlegde. Een moeder verkocht haar pasgeboren kind. Een ongewone rechtzaak zal binnenkort de aandacht trekken in Frankrijk. Twee jaar geleden zou een vrouw uit een behoeftig gezin, die reeds drie kinderen had, voor de vierde maal moeder worden. Met bezorgd heid zag zij de 'komst van het nieuwe wereldburger- tuiging gebracht van de schuld des verdachten en tje tegemoet en toen nu een vriendin van haar, een vordert 3 maanden gev. Mr. Smal, verdediger, deelt die overtuiging abso luut niet en het requisitoir van den heer Officier ver baast pleiter. Gewezen wordt door pleiter op de verwarring die blijkt in het verhoor der getuigen. Ongetwijfeld is hier een misverstand in het spel. De getuigen spreken elkander voortdurend tegen. En op grond van een en ander meent pleiter dat vrijspraak zal moeten volgen. Zoo niet, verzoekt pleiter een nader onderzoek. HOOGER BEROEP VONNIS KANTONGERECHT. De heer J, H. R., handelsagent te Sassenheim, staat terecht in hooger beroep naar aanleiding eener ver oordeeling door den Kantonrechter te Alkmaar, ter zake overtreding der maximumsnelheid. In deze zaak treedt mr. Langeveld op als raads man en verdediger. De kwestie is dat appellant op 13 Juli volgens den chronometer van den heer P. van der Sanden, gem.- veldwachter van Limmen, zou hebben gereden 46 KM., terwijl verdachte beweert dat die snelheid be neden 20 KM. was. Gehooid wordt als getuige decharge de gem.-ont- vanger Res, de vader van verdachte. Hij zat dien mor gen met den heer Volkering in de auto. Bij de waar schuwingsborden heeft zijn zoon de snelheid gemin derd. De auto is gestopt voor de woning van Kieft. Dat is verder dan 150, naar schatting wel 3 a 400 M. zegt v. d. Sanden. De heer P. P. J. Volkering zat ook dn de auto van apellant en zegt dat de afstand is 400 meter. De officier en griffier hebben samen het knip- systeem van v. d. Sanden gecontroleerd en tot zijn ver bazing, zegt de Officier, kwam het altijd uit. Toch noemt de Officier het een veikeerd systeem. Men moet minstens met 2 of 3 menschen zijn. Evenwel stelt het O.M. vertrouwen in v. cL Sanden en vordert bevestiging. Mr. Langveld, verdediger van verdachte, zegt dat zijn cliënt gegriefd is en in zijn rechtsgevoel is ge krenkt, omdat hij zioh onschuldig gevoelt .Pleiter noemt het wantoestand op Limmen, die den toorn van elk automobilist opwekt Het is niet doenlijk om de snelheid op te nemen, zooals het nu geschiedt. In een fraaie peroratie verzoekt pleiter vrijspraak, in elk geval dat de 'boete niet zal worden verhoogd, omdat het hier een principieel© kwestie geldt De Vossische Zeitung meldt uit Praag, dat in het hotel Passage aldaar de dertig-jarige prins Ed- mund Schwarzenberg is gevangen genomen. De prins zou tegen een wissel van de National Cash Register Company tien cassa's gekocht heb ben en deze den volgenden dag ver onder den in koopsprijs weer van de hand hebben gedaan. Hij moet voorts bekend hebben, dat hij met een mede plichtige van plan was geweest bij genoemde fir ma in te breken. EEN DOODE DIE.... STOTTERT. Onlangs was in de rivier de Poprad de burgemees ter van het Poolsche stadje Powlowice verdronken. Het lijk kon ondanks alle inspanning niet geborgen worden. Maar daar de overleden burgemeester zeer •bemind was, besloot de gemeenteraad, ongeacht de kosten, in een groot aantal kranten een oproep aan de bevolking te plaatsen. Eenige dagen later las men in vele Poolsche kranten de volgende advertentie: „De overheid en de bevolking van do gemeenten aan de Propad wordt verzocht goed te letten op in de rivier drijvende lijken, daar zich daaronder het lijk van on zen hooggeachten burgemeester bevindt. Hij droeg een grijze jas, bruine schoenen en een zwart pak. Bijzon dere kenteekens: hij stott ert en heeft een litteeken op den linkerwang". MAAR NIET ALTIJD HET GOEDE. De heer Lovett was in zijn tuin te Thorne bij Cher- tsey aan het werk, toen een voorwerp rakeling langs zijn hoofd kwam en bijna een voet diep in den grond drong. Toen het opgegraven werd, bleek het een seinlantaarn te zijn, die een vliegtuig had laten vallen terwijl 'het over het plaatsje vloog. De lantaarn is bij de politie gedeponeerd. gescheiden vrouw zonder kinderen, die vurig naar een kind verlangde, haar voorstelde haar het kind af te staan, deed zij voor driehonderd frank het nieuw geboren kindje over, waarvan zij in het ziekenhuis was bevallen. Bij haar komst in .het ziekenhuis had zij zioh laten opnemen onder den naam van de vrien din, zoodat het kind dus op naam van deze hij den burgerlijken stand staat ingeschreven. Doch ziet, het moederhart is intusschen gaan spreken en wel zoo duidelijk, dat de heusche moeder nu het kind van de vriendin terug eischt. Deze weigert echter volstrekt j aan dezen wensch te voldoen, ook al zou zij de inder tijd betaalde driehonderd frank terugkrijgen. De zaak j is nu bij den rechter aanhangig; beide vrouwen staan j beschuldigd van verduistering van een kind. Actie van een Enaelsche schoonheidsspecialiste. Een schoonheidsspecialiste juffrouw Richards, die in een eetgelegenheid van Appenrodt te Londen lever worst had gegeten en daarvan ziek was geworden, heeft tegen deze laatste finma een actie om schade-1 vergoeding ingesteld. De firma ontkende dat zij van de worst, gegeten had en hield vol dat, als zij het gedaan had, de worst deugdelijke beuling, alleszins geschikt voor mensche- lij'k verbruik, was geweest. „Zij is nu 48 jaar", zeide mr. Samuels, de advokaat van de specialiste, „en tot haar ziekte toe zag zij er veel jonger uit Zij had een frissche en heel goede teint, maar haar ziekte heeft haar figuur, haar uiter lijk en haar teitnt gehavend. „Zij heeft dientengevolge geschiktheid om geld te verdienen verloren, want een zeer aantrekkelijk uiter lijk is iets onmisbaars voor een schoonheidsspecia liste". Het salaris van juffrouw Richards bedroeg 2 en zij kreeg 10 pet commissie van de artikelen die zij den klanten verkocht aansmeerde, hadden wij bijna geschreven. Dikwijls kreeg zij een fooi van 1 en een fooi van 10 sh. was iets gewoons. De andere advokaat (bij het kruisverhoor); „Maakt u ook maskers van modder? I'k hoor dat men daar mee de rimpels die de tijd gemaakt heeft, wegkrijgt". Juffrouw Richards: „Zij veranderen oude vrouwen in jonge meisjes" (gelach). „En u kunt dat nog steeds doen?" „Ja, maar de cliënten hebben niet het vertrou wen in mij dat zii vroeger hadden, omdat ik nu zelf verfraaiing noodig heb". „Ik heb vertelde zij, „onder zeer beroemde men schen gediend, o.a. den koning van Egypte, en allerlei j celebriteiten, en de mooiste vrouwen van de wereld". 's Middags werd een complete leverworst, een voet OPLICHTING DOOR EEN BRAND ASSURANTIE AGENT. De 49-jarige handelsagent C. M. T. te De Rijp, staat terecht terzake dat hij in 'kwaliteit van agent der N.H. Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij te Oud- j karspel, van den getuige Oortwijn te De Rijp, die zich HOOGER BEROEP VEROORDEELTNG KANTON me' ?ij,n Inboedel, 'hooi en levende have verzekerde, r iEHEGHT listiglijk en bednegelijk verschillende bedragen te heb- lang en ongeveer twee nond zwaar, op een tafeltje De 36-jarige kaashandelaar Cornelis K. te Hoorn ben ontvangen waartoe hij door de maatsohappü te naast den rechter neergelegd. Haat in hooger beroep terecht ter zake het feit. Oudkarspel niet gerechtigd was. De uitreiking der po- De zaak werd na een leverworsMebat verdaagd, «at hij in zijn pakhuis, alwaar hl) kaas deed para. U«en was kosteloos, doch verdachte ontving op een toeeren. niet aanwezig had: een arbeidskaart en door hem zelf geteekende kwitanties, verschillende be- arbeidslijst. Die heer Grondsma, kaashandelaar te "dragen en wel f4, f 6.60 en f 8. Ernaar, wordt gehoord als getuige a decharge- Verdachte beschouwde dit als een douceurtje, eskundige en de verdediger, mr. C. J. de Lange, In deze zaak worden 3 getuigen k charge gehoord, tót deze getuige niet minder dan 13 vragen, op De Officier acht het feit bewezen en vordert 2 kaasbedrijf betrekking hebbende. De conclusie maanden gevangenisstraf. dat parafineeren van kaas slechts is een verpak- Verdachte houdt een zeer uitgebreid „oratio pro anKsmidde/L, doch het voortdurend paraAineerert domo", waarvan hij het gebeurde volgens zijne opvat- QgQMEou de - - - -:Av NOG SLECHTS 85 PENNING IN ZIJN BEZIT- Een zekere Ernst Franke uit Weenen. een inter nationale zwendelaar, die zich in vele steden aan bedriegerijen heeft schuldig gemaakt, is gister- - ochtend te Berlijn iü hechtenis genomen, aldus kaas slechts kunnen bederven. Geen enkele ting uiteenzet. Hij noemt de eisen verschrikkelijk en wordt uit Berlijn aan de N.R.Crt. gemeld, In 1923 TWEE ERNSTIGE MISDRIJVEN. Men meldt uit Berlijn aan de N.R.Ct.: Er zijn in het noorden van Berlijn gisteren twee brutale misdrijven gepleegd. In den afgeloopon nacht werd eerst in een hotel in de Kleine Frankfurten strasse een 24-jarig meisje, dat daar in gezelschap van een man, die haar op straat had aangesproken, was binnengekomen, plotseling door dezen aangeval len. De man poogde haar te wurgen, sloeg haar neer, trok zijn mes en stak haar ettelijke malen in het hoofd. De neus van de ongelukkige werd bijna geheel van het gelaat afgesneden. Het meisje, dat reeds het bewustzijn had verloren, zou zeker zijn omgebracht, indien niet een vrouw, die zich in een nabijgele gen vertrek ophield, toegesneld was. Zij sloeg met een immer op den bezetene los, die toen zijn slachtoffer los liet en aan den haal ging. Het meisje werd zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Van haar aan rander ontbreekt elk spoor. En in de Landsberger Allee verschonen gistermid dag drie mannen bij een uitdraagster, sloegen haar neer en gingen er, nadat de vrouw het bewustzijn had verloren, met een handtaschje met 300 mark van door. De politie is er ook nog hier niet in geslaagd het spoor van de misdadigers te ontdekken. ERNSTIGE TYPHUS-EPIDEMIE. Praag, 25 October. In Tepl, bij' Marienbad. is een typhusepidemie uitgebroken, welke zoo'n om vang aannam, dat de zieken naar do ziekenhuizen in omliggende plaatsen moesten worden overge bracht. DE WIJNOOGST IN CHAMPAGNE ZEER SLECHT- De Echo de Paris deelt mede, dat de wijh-oogst In Champagne dit jaar zeer slecht is geweest. De onwedors, die van Mei tot Juli elkaar zijn opge volgd en ook de ziekte in hot gewas zijn oorzaak, dat de wijnstok, op enkele uitzonderingen na, onge veer niets heeft opgebracht. EEN AANSLAG OP EEN MIJN IN OHIO. Steuneville (Ohio). In oen kolenmijn hier heeft een dynamietontploffing schade aangericht. Er wordt een onderzoek naar Ingesteld. Onder do ar beiders is het rustig, maar de mijn profiteert van de federale lastgeving van de vorige week, waarbij aan de vakverecnigingon verbodon werd zich to mengen in den arbeid in de mijnen. DE DOOR MEXICAANSCHE BANDIETEN VAST GEHOUDEN ENGELSCHMANl Washington. - De Engelsche mijningenieur Mit- chell, die door bandieten in Mexico werd vastgo- houden, is vrijgelaten. De bandieten eischten een losgeld van 500 pond, binnen 5 dagon te betalon en dreigden bij niet-betaling Mltchell te dooden. MIJNONGELUK. Op den mijn Mianfeldts bij Langcndreer zijn eer gisteren drie mijnwerkers onder vallend gesteente bedolven. Een van de drie is twee-en-twintig uur na het breken van do schoor, dat het ongeluk ten gevolge had. in veiligheid gebracht. De twee ande ren geven door kloppen nog steeds teekens van le ven. Men hoopt ook hen te kunnen redden.

Schager Courant | 1927 | | pagina 5