SchagerCourant HERMAN NYPELS, HEDEN NIEUWE ZENüNGEH. Verkiezing Hoogheemraadschap Msardhollands Noorderkwartier. ;o i Toonaangevend en met duur. de SP Vierde Blad. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. Onbewaakte overweg. f Krijgt Amsterdam een crematorium? Het probleem van de onbewaakte overwegen. SCHAGEN- HELDER Dood verklaard en toch spring levend. De gasdirecteur van Utrecht. De wraak van een teleurgestelde. Geen vloekverbod te Zaltbommel. ^potl 5JE" Zaterdag 5 November 1927. 70ste Jaargang. No. 8147. M. de R., Het Bestuur van de Algemeene Kiesvereeniging Noordhollands Noorderkwartier, komt nog eens op ons meeningsverschil terug en vertelt in uw Donder dag-nummer niet veel anders dan: „Als het waar is Veritas, dat wij met onze actie te laat waren, dan was jij nog veel later". M. de R., wat zegt nu zulk een redeneering, dat is ioo echt kleintjes en herinnert mij aan mijn school jongensjaren, toen wij jongens die taktiek wel eens meer volgden om de aandacht van meester van onze eigen tekortkomingen af te leiden. Ik kan zulk een strijdwijze bij „groote" menschen niet bewonderen. Maar bovendien is het in het onderhavige geval niet 'juist Veritas toch heeft in zijn eerste artikel reeds ge- _jgd; de bemoeienis der politieke partijen bij Hoog heemraadschapsverkiezingen niet zoo verkeerd te vinden, als er geen andere organisatie was. Veritas heeft toen ook beweerd, dat hij meende, dat men da politiek toch niet buiten deze verkiezingen zou iunnen houden. Dus zei Veritas: laat die politieke en hun gang maar gaan, mits.... zij het maar langs betamelijken weg, langs de echt demo nische lijn. t, M. de R., tegen het niet volgen van die lijn Ij mijn protest en heefen Bestuurderen lees daar- ir nu het slot van mijn eerste artikel nog eens na, ir dit ten overvloede met nadruk werd vastgelegd. Jgelegd. Voor mij, heeren, bestond er dus geen reden om gi actie te beginnen teneinde de politiek buiten de feogheemraadschapsverkiezingen te houden, en heb luw actie dan ook alleen toegejuicht om deze reden, it er een stemming kwam, die een streep haalde »r het oppermachtig 'gedoe der partij-kopstuk'ken, deze van boven af den kiezers hun besluiten teerden en alleen itn dit opzicht stond ik aan zijde, maar recht tot eenig verwijt hebt ge niet. ik geef U dan ook nogmaals den vriendschap- ken raad: zoek niet naar een balk in andersmans waar de splinter in uw eigen oog groot genoeg ui daar is ook weer de heer Vam Nuland met dit- maal het verwijt, dat ik geheel langs zijn betsog heb heen geredeneerd, ja zelfs langs mijn eigen eerste en houdt hij vol, dat het bij de Katholieken bij deze Hoogheemraadschapsverkiezinjg geheel en règle is ge gaan en de kiesvereenigingen overal volkomen in zijn (gekend. 188 M' de Rl' als iemand niet kijkein wil is het erg tl. «ijk hem dat te leeren. En wij geven tot slot in verdediger der politieke groot-magnaten der IK. den raad, nog eens rustig na te lezen het mani- st, dat in de pers verspreid is door het uitvoerend mité der gezamenlijke politieke partijen en waarin oor de R.K. Staatspartij zitting had de heer Mr. Lees- erg. Op 1 October ongeveer is dat manifest in de erschillende couranten verschenen. En daarin lezen ij, nadat de onderlinge verdeeling der zetels is mee- edeeld en is vermeld de a.s. vermeerdering voor de atholieken van 2 op 3 Hoogheemraden, o.m. het vol- pnde: Dit compromis is door alle politieke partijen aanvaard. En waar het nu vanzelfsprekend is, dat de po litieke partijen slechts als candidaten zullen stellen personen vertrouwd en bekend met de be langen van polders en waterschappen, daar durf', het comité, belast met de voorbereiding, regeling en uitvoering van deze verkiezing, er op rekenen, dat door stemgerechtigde ingelanden geen candi daten zullen worden gesteld tegen die van de sa menwerkende politieke partijen. Uit hetgeen iin 1921 is gebleken, toen ondanks het compromis r toch tegencandidaten zijn gesteld en in èèn district stemming is gehouden, volgt trouwens, dat een dergelijke afzonderlijke actie tegen het compromis van alle partijen in, geen kans van Slagen heeft Wij zien hier dus in de door mij onderstreepte woorden de pertinente mededeeling, dat het "com promis vóór 1 October door alle politieke partijen is tonvaard, zóó onwrikbaar vaststaat, dat dit den volke wordt meegedeeld. Het comité eischt als het ware ver- Ier geen tegen-candidaten van de ingelanden, dus an de direct belanghebbenden en voorspelt zelfs den oosdoeners, die zich tegen dezen hoogen wil zouden urven verzetten, een mislukking. En dat alles gebeurt, zonder dat de partijen in haar nderdeelen een uitspraak hebben kunnen doen. En lijkt mij de meening en opvatting, dat di.t alles izooals het behoorde te geschieden, al zeer absurd, a nu mag het waar zijn, dat half October zoo hier 1 daar door een katholieke kiesvereeniging is ver- 1erd, die de candidaten van het politieke compro- heeft aanvaard, dan is dat naar mijn oordeel erg gaand en vriendelijk, maar kan dat voor 'mij nog in reden zijn, om het inzicht van den heer Van land tot het mijne te maken. mij is het en blijft het voor alles VERITAS. O fn hiermee sluiten wij de debatten over deze ritie. Er is nu genoeg „gehoogheemraadschapt" en i de heeren der beide partijen zich nu maar spit- en praepareeren op de a.s. verkiezing zelf. DE RED. MAN DOODGEREDEN. Gistermorgen is op den onbewaakten overweg aan Zwartenweg te Gouda door trein 174, komende uit rdchting Utrecht, die te 9 uur 30 te Gouda arriveert, 76-jarige A. van Reeden, wonende te Gouda, overre ik De man was onmiddellijk dood. j.J*0(?r Burgemeester en Wethouders van Amster- is een voorstel ingediend' om tot stichting van iEj,? crematorium binnen de gemeente over te gaan. iw yraa,K' lijkverbranding geoorloofd was, en zif tot de conclusie gekomen, dat een feitelijk verbod van lijkverbranding noch ia de Begraaf wet noch ln eenig* andere Nederlandsche wet te vin den 1». Aaanvankelijk had ook de Regeering geen bezwaar tegen lijkverbranding. DE SPOORWEGDIRECTIE ONVERSTOORBAAR. Bij de behandeling! der Spoorwegen ln de Tweede Kamer werd door verscheidene leden de vraag ge steld; of de directie der Spoorwegen niet te ver ging met de bezuinigingen. Opgemerkt word. dat het aantal ongelukken op de onbewaakte overwegen volstrekt niet schilnt af te nemen. Verscheidene leden maakten bezwaar tegen de onverstoorbare lijdzaamheid der spoorwegdirec tie. die ihefc probleem maar laat zooale het 1® en ondanks de zich herhalende ongelukken in haar onverantwoordelijke houding volhardt. ZIJ drongen er op aan, dat do minister aan deze kwestie zijn aandacht zou wijden, zoodat do meest gevaarlijko overwogen opnieuw onder bewaking: zouden wordon gesteld. Met het oog op de veiligheid van het verkeer war ren sommige loden van meening, dat het wensche- lijik is, op de electrische treinen niet langer te vol staan met één wagenvoerder. AARTSWOUDL Uitslag verhuring ten behoeve der Ned. Herv. Kerk. Bouwland „de Jonge Dirk" 1.19.04 H.A. M. Vos voor f 121 per H.A., voorheen dezelfde voor f 121, Bouwland! „Weidje Bovenpade" 1. 63.63 H.A., J. Bakker Gz. voor f 151 per H.A'., voorheen dezelfde voor f 153. Weiland „Westerkolksteek", 2.38.70 H.A.. J. Sehek kerman voor f 161 pier H.A. voorheen dezelfde voor f 256. Tuin in de Zuiderbuurt, 0.08.01 H.A.. A. Jonker voor f 16, voorheen dezelfde voor f 16. Dó verhuring: geschiedde voor 3 jaren. OUDE NIEDORP. Dó omslag voor het veefonds alhier is over de aflgeioopen drie maanden vastgesteld op 0.15 r~ per maand!, dit wordt gemiddeld berekend f 1.- per verzekerd rund- in de 3 maanden. Verzekerd werden 488 runderen, waarvan, 3 stuks werden afgekeurd. OUDE NIEDORP. Donderdagmiddag werd in het lokaal van den heer Pepping aan d'e Weel. publiek verkocht een akker bouwland „Het magere varken", groot 1.10.80 H.A., eigendom van den heer Jb, Jong Jr. te 't Veld, door Notaris Hllbrandi van Obdam. Kooper werd de heer F. C Jong voor f 2160, nader overgenomen door den heer D. Burger voor dien prijs, plus f 200.onraad. HEEREN- EN KINDER- KLEEDINGMAGAZIJNEN Zeer voordeelig in prijs. Past als Maatkleeding. Vraagt ZICHTZENDING of REIZIGERSBEZOEK. VEILIGHEIDSCURSUSSEN. Door dendienst der Arbeidsinspectie worden gedurende de a.s. wintermaanden voor de Ver- eeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in Wostfriesland (Directeur de heer D Saai. Alkmaar), veiligheidscursussen, in hoofdzaak voor houtbewer kers gehouden,, ten dool -hebbende de kennis van de gevaren der machines bij hen die ze gebruiken, ingang te doen vinden en hen over middelen tot bestrijding daarvan voor te 'lichten. Deze cursussen, die op alle 13 vakscholen der vereeniging worden gehouden. zj;n toegankelijk voor de leerlingen en lieden1 der afd-eelingen, bene vens allen, die belang stellen in deze hoogst be langrijke materie. Als docent treedt op de heer J. N. Voorbrood, Technisch Ambtenaar bij de Arbeids inspectie, die het ondewerp in 3 lessen hoopt te behandelen. Wijl mieenen dat dit streven der Ar- beidSH inspectie toejuiching, verdient en hopen, •dat velen van de geboden gelegenheid, om hunne kennis van de bedrijfsgevaren en bedrijfsveiligheid te vermeerderen, zullen gebruik maken. Over lokaliteiten, waar de cursussen worden ge houden. benevens de vastgestelde lesuren, zijn bij de afdeel ingen en 1ste leeraren der teekenschalen inlichtingen verkrijgbaar. DE VUURTOREN VAN EIERLAND. Sedert eenige dagen zal het ongetwijfeld! velen opgevallen zijn, dat er 's avonds aan den noorde lijken horizont tusschen het licht van den vuur toren van. Huisduinen en dat vam Terschelling nog een ander 'licht is gekomen, dat vijf opeenvolgende schitteringen vertoont en daarna een paar secon den verdwijnt. 'Dat nieuwe licht is van den vuurtoren van Eieriand op den noordelijksten hoek van Texel. Met de in werking stelling van de nieuwe electrische centrale op Texel is ook de vuurtoren van elec- trisch licht voorzien, dat nu zeer versterkt uitkomt, waar het vroeger op grooten afstand niet te zien was. WEINIG BEIaAN GSTKLLINGl Voor den Rijkscursus in Land)- en Tuinbouwkunde in de provincie Noord-Hollandzijn uit alle deelen van Noord-Holland slechts 14 aangiften ingekomen. Daar de cursus later gesplitst zal moeten worden, is het nog onzeker, of (hij! biji zoo weinig belangstel ling! door zal kunnen gaan Een raadselachtig geval. Dezer dagen is te Pumerend plotseling een man over leden, wiens identiteit werd vastgesteld uit op hem be vonden papieren, waarin duidelijk .gegevens stonden ver meld'omtrent een 50-jarigen te Haarlemmermeer nabij Halfweg wonenden arbeider. Op grond van deze gege vens werd te Purmerend de overlijdensakte opgemaakt en verlof gegeven tot de teraardebestelling, waartoe men dan ook overging. Toen echter bij de familie van den betrokkene te 1 Haarlemmermeer informatie zou worden ingewonnen, is gebleken, lezen wij in „Haarl. Dgbl.", dat bedoelde arbeider nog gezond en wel in het land der levenden verkeert en zelfs dien morgen nog naar zijn werk was gegaan. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen StoeJjjang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Biji Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. De bewuste te Purmerend reeds begraven overledene moet dus een geheel ander persoon zijn dan op wien de gevonden papieren betrekking hebben. Wie 't dan wol kan zijn? Verwacht wordt, dat wel getradht zal worden nader licht in deze zaak te verspreiden. Het vermoeden ligt wel ©enigszins voor de hand, dat het Iemand was, die op de een of andere wijze van den bewusten arbeider gestelde papieren en daarmede al verre reizen had gemaakt, omdat hij kort voor zijn dood nog vertelde, dat hij ook in Amerika en Duitschlapd verblijf had gehouden. Het geval is echter nog raadselachtiger geworden, nu' de te Haarlemmermeer wonende arbeider heeft te ken nen gegovon van het bestaan en de herkomst van de l.en 7/ijnene name gestelde en op den overleden bevon den papieren absoluut niets af te weten. NOG GEEN VOORSTEL TOT ONTSLAG AAN DEN RAAD GEDAAN. In verband met het dezer dagen door ons gemelde bericht inzake het te verwachten ontslag van den heer Bruinwold Riedel als directeur der Utrechtsche gemieente-gasfabriek kunnen wij mededeelen, dat B. en W. een dergelijk voorstel nog niet aan den raad hebben gedaan, aldus het Hbld. Wel hebben zij den heer Bruinwold Riedel van hun voornemen in kennis gesteld om hem krachtens het ambtena ren reglement de gelegenheid te geven in beroep te gaan bij de Gomlmissie van Advies. Voordat deze commissie haar zienswijze kenbaar heeft gemaakt waartoe zij dertig dagen den tijd heeft, is geen ontslag-voorstel aan den raad te ver wachten. Het „U. D." meldt nog, dat de heer Bruinwold Rie^ del van zijn bevoegdheid om in beroep te gaan zal gebruik maken. Misselijke kleinzieligheid. De stad Weesp is opgeschrikt door een schandaaltje. Een aannemer, die als laagste inschrijver bij de aanbe steding van een werk, er op gerekend had het te krij gen, is, toen hij daarvan werd teleurgesteld een boekje gaan opendoen over verschillende stadsgenooten. Het gevolg daarvan is, dat de justitie thans een on derzoek instelt naar verschillende zaken op publiek ter rein gedegen. DB INZICHTEN VAN ANDERDENKENDEN. In den raad' van Zalt-Bommel is dezer dagen, naar de C." meldt, de quaestie van een vloekver bod aan d'e orde geweest. De meerderheid van B. en W. oordeelde het beter een dergelijke bepaling niet in 't leven te roepen. De minderheid, wethouder R:. Rutgers, verdedig de het verzoek om invoering, hoewel hij de moeilijk heid' inzag. Wordt H.M. de Koningin helsedigd, dan staat daartegenover de straf, daarom mag toch bet misbruiken van God® naam ala de Allerhoogsts Ma jesteit niet worden toegelaten, aldus apr. De heer Van Look eren Campagne verbaasde zich over die vrijmoedigheid waarmede sommige groepen hunne inzichten aan andersdenkenden willen op dringen. Spr. zal het vloeken niet goedkeuren, maar vindt een dergel ijken maatregel absoluut ver keerd!. De heer Meijer vindt 't dio-el mooi. maar betwij felt de doelmatige uitwerking. Niet de politie, maar de opvoeding moet daarin verandering brengen. De heer A. J. de Jongh stelt voor het verbod' wè-1 in te voeren, welk voorstel met 6—5 «temmen wordt verworpen. WIERINGEN. Door den' Raad is onlangs besloten tot aankoop van de Gasthuis sloot te Den Oever, welke na dem ping, de bestemming zou krijgen van openbaar plein. Omtrent den koopprijs, die de gemeente op f 1.wilde stellen, werd onderhandeld met Kapel- levoogden. die voor de helft eigenaren zijn van de sloot. Aanvankelijk werd geen overeenstemming bereikt doch nadat B. en W. met Kapellevoogden nog eens over deze zaak hadden geconfereerd, heb ben laatstgenoemden met den prijs van f 1.— genoe gen genomen. DEN OEVER. WIERINGEN. Naar men ons mededeelt, heeft dó heer S. de Jongh Wz. het aan hem behoorende en aan de Voorstraat no. 2 en 4 staande woonhuis, verkocht, aan den heer 'Kaan. te Helder, die voornoemd pand gaat verbouwen en gaat inrichten voor een winkel in vleesch, spek. fijhe worstsoorten, enz., enz. ANNA PAJULOWNA. Woensdagavond' gaf het Amsterdamsehe gezel schap „Het Groot Tooneel", onder directie van Lap- genaken en Reukman in de zaal van den heer C. Slikker het tooneelspel in- 6 bedrijven „De Witte Non". Dó zaal was flink bezet en de aanwezigen volgden met groote aandacht de aaneenschakeling van rampen en tegenspoeden, der deugdzame Etogela en van den braven Kapitein Giovanni Sévéri, mits gaders de lage handelingen der verdorven Mar chesa di Nola en den vromen Godvruchtigen levens wandel van Monsignore Saracinesca. Inderdaad, men had een vaak een speld' kunnen hooren/ val^ len! Als het scherm opgaat, heeft er juist een onder houd plaats gehad' tusschen den ouden, schatrijken Graaf del France. die voor zijn zoon Enrico aan zoek kwam doen om de hand van Angela, tweede dochter van/ den Prins de Chairomonte. Angela echter heeft dit aanzoek afgewezen. Zij heeft name lijk reeds haar hart geschonken; aan den kapitein Giovanni Sévéri, ofschoon deze haar niet anders dan een sober bestaan kan aanbieden. Juist al® hij' op *t punt staat Angela's hand te vragen, komt een dépêche hem wegroepen naar Rome (het stuk speelt in Napels en omgeving) voor een conferentie met den minister van oorlog,. Terwijl kapitein Sévéri aan den ministerieelenJ oproep gevolg geeft, komt Mon- signore Saracinesca de noodlottige tijding brengen dat de Prins de Chairomonte (Angelos vader) bU een jachtpartij! om het laven is gekomen. Nauwe lijks heeft de boosaardige Marchesa di Noli, haar stiefzuster (die dochter uit het eerste huwelijk van den omgekomen! Prins1) dlit vernomen., of zijl ver nietigt onmiddellijk haar vaders testament. Als nu de notaris arriveert om dó uiterste wilsbeschikking te regelen, blijkt een testament niet aanwezig te zijn. Daardoor vervallen, volgens het Italiaansche erfrecht, alle rijkdommen, titels, en' rechten aan de boosaardige Marchesa di Noli en deze maakt daar op «taanden voet gebruik van, om haar deugdzame zuster Angela eni de oude Gouvernante, madame ernard, de deur te wijzen. Waar zal de ongelukkige Angela nu haar toevlucht zoeken? Haar wreede stiefzuster, de trotsche Marchera. deert dit niet en- helaas. haar geliefde, de wakkere kapitein Sévéri. vermag haar niet te beschermen, want hij' wordt door den Minister belast met een belangrijke ex peditie naar Tripoli. Angela krijgt echter edelmoe dig huisvesting bii de oude Gouvernante en wordt na eenigen tijd aangenomen tot tijdelijk onderwijl zeres aan het klooster der „Witte Zusters". Terwijl zij nu gelukkig ie in de hoop, dat haar geliefde weldra terug zal keerea. roepen de kmntenreBtesm door de straten het bericht, dat de expeditie van ka pitein Sévéri door de inlanders 1® omgebracht. Nie mand is ontkomen. Angela wordt door dt bericht schier verpletterd van smart, waarop Monsienore haar beweegt, in het klooster der „Witte Zusters" te gaan en haar leven voortaan aan God te wilden. Maar juist op den dag van haar toewijding keert kapitein Sévéri -ongedeerd terug, -doch te laat. Sévéri is juö-st enkele minuten, -geleden de Brui-dl des Heeren geworden en dus voor hom verloren. Op het observatorium betrekt bil' daaop den post van zijn) broer. Prof. Sévéri, en tracht hier door een list Angellja over te halen het kindster tte veriatenj Mop-Hilgnore weet dlit echter te voorkomen, Dó Ve- suvius toeglkit intusecbeni meer en moer te werken en verspreidt weldra dood en verderf. Kapitein Sé véri besluit nu, zich aan het redden van vrouwen en kinderen te wijden' en blijmoedig en gezegend door zuster Angela en M-onsignore vindt hij daarbij den dood1. Ook de boosaardige Marchesa wordt door de uitbarsting van den Vesuvius niet gespaard. ZIJ is gewond en blind geworden-, ontmoet in dien toe stand zuster Angela, ,JDe Witto Non", dile haar al les vergeeft en gaat nu getroost en gesterkt de» eeuwigheid dn. Zie hier het overzicht van het vo-lkstoane»lspel dat te voren al vele honderden malen werd opge voerd door het gezelschap van Marius Sbree en aan welles hyper-romantische dramatiek de harten van duizenden eerzame Nedóriandere zich reeds hebben gelaafd. Thana reist het gezelschap van Langenaken er de provincie mee af en ook dit vindt schier overal volle zalen met enthousiaste toeschouwers, zooal® ook Woensdagavond hier het geval was. Het apel der -dames vonden wil beter d'an dat der heeren en de titelrol werd bepaald' uitstekend gespeeld door Mies Peijtera NIEUWE NIEDORP. De vierjaarlijksche landverhuring der Armyoog- dij, de Ned. Herv. Weezenadministratie, de Ge meente, de Ned. Herv. Kerk en de Ned. Herv. Dia conie te Nieuwe Niedorp, is gehouden op Vrijdag 4 November jl. in de Prin* M&urits alhier, met volgend en/uitslag: ARMVOO'GDIJ: 1. Het Winkelerweidje, weiland, 1.31.70 H.A., vo rige huurder P. Floris voor f225. Thans dezelfde voor f225. 2. Voorste Schout, weiland, 1.86.10 H.A., vorige huurder W. Biesheuvel, voor f280. Thans D. Zwa german voor f350. 3. Achterste Sohout, weiland, 1.1.40 H.A., was niet verhuurd. Thans Anton Rood voor f180. 4. Roosendaal, bouwland, 1.4.40 H.A., vorige huur der R. Kuin voor f177. Thans dezelfde voor f125. 5. De kleine Deventerkoek, bouwland, 1.2.90 H.A., vorige huurder J. Smit voor f'156. Thans dezelfde voor f 130. 6. Het gras- en rietgewas va» een kade, vanaf het bruggetje aan het einde van den Schelpweg tot de Ledjerbrug, vorige huurder P. Helder, voor f50. Thans niet verhuurd. 7. De Leijen, bouwland, 0.50.H.A., vorige huur der Jb. Rootjes, voor f65. Thans dezelfde voor f65. 8. Een akker, bouwland, in de Leijen, 0.26.— H.A., vorige huurder Jb. Rootjes voor f25. Thans de zelfde voor f&5. 9. De Kade-akker, bouwland, in de Leijen, 0.10.— H.A., vorige huurder S. Veen, voor f25. Thans dezelfde voor f25. 10. Dieuwer Mulderaweid, wei-land, 2.17.60 H.A., vorige huurder S. Pluister voor f442. Thans dezelf de voor f410. NED. HERV. WEEZENADMTNISTRATIE. 1. De Weezenweid, weiland 2.33.60 H.A., vorige huurder Jn. Peetoom, voor f300. Thans dezelfde voor f325. 2. De Moederwoudersweid, weiland, 2.9.60 H.A., vorige huurder W. Krabman, voor f400. Thans de zelfde voor f300. 3. De Rozeweid, weiland, 4.69.10 H.A., vorige huurder J. Bakker Az. voor f600. Thans S. Water drinker voor f945. 4. De Oostelijke Molenweid, weiland, 1.32.40 H.A., vorige huurder Jn. Ott voor f200, Thans A. Broer- sen voor f200. 5. De Westelijke Molenweid, weiland 2.81.00 H.A., vorige huurder Jb. Bakker Jbz. voor f500. Thans A. Broersen voor f600. 6. Het Z.W. gedeelte van de Zoutpan. bouwland, 0.57.H.A., vorige keer niet verhuurd. Thans niet verhuurd. HeKN0- van de Zoutpan. weiland 0.62.— H.A., vorige huurd-eT J. Meuleveld Sa voor f 40; than® Jn. Meuleveld Je. voor f 50. 8 Het voorstuk van de Dres. weiland, 1.16.80 H.Aó vorige huurder J. Meuleveld Sa voor. f 125. thans Jn. Meu'leveld' Jnz. voor f 220. 0. Het achterstuk van de Dres. bouwland. 0.96.20 v?rl*e huurder Wed. P. Broekhuizen voor f 120, thans L. v. R-ozel'aar voor f 155. GEMEENTE NIEUWE' NIEDORP. 1. Z.W. gedeelte van het voorste stuk va» Dulüi». land. bouwland 0.34.— H.A., vorige huurder Jb. Bur ger voor f 45, thans dezelfde voor f 20. 2. Het middengedeelte van idem, bouwland, 0.31 H.A. Vorige huurder C. Warnaar voor f 60. thans dezelfde voo-r f 40 3. N-.O. gedeelte van Idem, bouwland. 0.64.00 H.A.. vorige huurder Q. Warnaar voor f 90 thans de zelfde voor f 110. 4. Achterste gedeelte van idem; bouwland. 0.32.30 H.A., vorige huurder C .Warnaar voor f 32. thans -dezelfde voor f 32 5. Oostelijk' Smal, bouwland-, 1.31.10 HLA... vorige huurder H Bras voor f 170. thans dezelfde voor f216 6. Westelijk Smal, bouwland, 1.30.— H.A., vorigs huurder G. van Essen voor f 172, thans dezelfde v. f 156. 7 't Butterweidje. weiland, 1.70.30 H.A.. vorigs huurder I. F. Koorn voor f 335, thans dezelfde voor f 280. 8. Voorste helft van de groote Vlos, weiland, 1.84.— HA, vorige huurder Jb. Kuiper voor f 335. thans de zelfde voor f 3(XX 9. Achterste helft van id-etm, weiland, 1.62.70 HLA„ vorige huurder JJx Kuiper voor f 225. thans dózelfde voor f 230. 10. Westelijke Vlos, weiland, 1.73.HA... vorigs huurder J. J-. Besoo voor f 300 .thans dezelfde voor f 259. 11. BiuMeweid. weiland, 2.2.10 HLA„ vorige huurder C. Butter voor f 353.67^, thans H. J. Kosaon v. f 400. 10. Eleni perceel weiland! over de Rullebrug, 2.16.50 H.A., vorige huurder P. Deugdl voor thana wed. P. Veen toot f 350. 13. Ach terrato Zeeamolenweld', 1.50.00 H.A., TonlW huurdar j. AL MUts too» J 815, thana dezelfde v<OT I 250. IA 'BwnWertaert, berawtod,. 0.2A— H.A), voriKd huurder S. v. d. Wel, toot f 90 thans Jb. Wit t. «5. 15. LUsJesakker, wellend, 0.57.40 H.A, Toriee huurder J. Bekken? Jb*. toot f 60, thans dezelfde voor f 90. 16. 't Weezenwetdle, wen]and. 1.61.60 R.A., Torlw huurder A. Phuer roor f 225. thans dezelfde voor f 225. 17. Voorste perceel tuingrond bij de Zaagmolen- haven, 0.5.46 H.A.,; vorige huurder J. Sprenkeling voor f7; thans Jn. Ie Clercq voor f 12. 18. Derde perceel Idem, 0.5.46 H.A.; vorige huurder J. Sprenkeling voor f 7; thans G. Wit voor f 12. 19. Vierde perceel, idem, 0.5.46 H.A, vorige huur der C. Wit Gz. voor f 10; thana A. Vcrhage voor f 14, 20. Vijfde perceel, idem,0.5.46 H.A.; vorige huurder C. de Graaf voor f 10; thans P. Toepoel voor f 11. 21.. Zesde perceel, idem, 0.5.46 H.A.; vorige huur de G de Graaf voor f 19; thans P. Kooij voor f 15.

Schager Courant | 1927 | | pagina 13