Ingezonden Stukken. Een partijtje ondeugdelijk Schaalhout, Gemengd Nieuws. Levend verbrand. Vrouwelijke burgemeesters. Internationale actie tegen het communisme. De nood van de steenkoolnijverheid in Wales. De verwoeste gebieden in Frankrijk. Twee kinderen bedolven. Visschersvloot verongelukt Storm op de kust van Spanje. Sneeuwval. Ongeluk aaneen spoorbrug. Van een losgebroken stier. Zwaar weer op de Fransche kust Smokkelhandel in diamant Een springvloed. Een dynamietaanslag. Giftmengers. week goedkooper. Er was nu al bijsonder veel af; gevolg was een gedrukte' handel. Do vette varkens werden vlug verkocht, maar geen verhooging van prijzen. Zouters tot 29 ets. De prijs van oude kippen was 60 ets. goedkooper bij vorige week. Hanen 60 et. duurder de besten, Ko- nijnon ook 60 ct. duurder en de eenden evenzoo, dus daar was een vluggen geest, veel vraag. De botermarkt leverde al heel weinig op, prijs houdend. VOOR „VOLKENBOND EN VREDE". Vrijdagavond had in loka&l Córès een lesing met lichtbeeldon plaats over het onderwerp. „Volken^- bond cru Vrede" door don, heer Mr. H. J. van Maah nen, daartoe ultgenoodigd door een comité, dat reeda eendgen tiid geleden in Schagen was gevormd, en voor dit doel werkzaam- was geweest. Aan een slecht bezette zaal riep de heer H. Ble ker bü de opening van dezen avond zijn welkom toe. in het bijzonder aan den heer Van Maanen. Hij! wees er op. dat deze avond gewijd zou zijn aan de ontplooiing van het vredeswerk, voor welk doel het comité gemeend had, ook in Schagen de -handen een9 aan do ploegt te moeten slaan. Eens zal- de vrede over de wereld varen, aldus de heer Bleker, en al zal dat dan vanavond niet gebeuren, moeten we bedenken, dat we. hoe klein ook. aan dat succes zullen kunnen meeweken. Overal ontwaken de sta ten. wordt het verlangen naar den vrede steeds groo- ter, vooral op een dag, als vandaag, den lldeni November, toen op dienzelfden dag in1918 de wa penstilstand gesloten werd die zoo velen herinnert aan de tallooze sachtoffers welke de gruwelijke we reldoorlog ei8chte. Na dit openingswoord werd door de dames De Vries en Igesz. daarbij begeleid door Mevr. Dekker- Stammes. een tweetal liederen, Avondrust van Ca- tharina Rennes en' Bede van Corn. de Graaf, ge, zongen, waarvoor zij- een hartelijk applaus ontvin gen. Thans kwam hst woord aan den epreksr, Mr. van Maanen, die op eenvoudige, doch zeer duldolijke wijze een uiteenzetting gaf van hetgeen door den Volkenbond voor den vrede gedaan werd, hoe de Volkenbond waa ontataan door den algemeenen drang naar vrede en hoe deze Bond was samenge steld. Dat laatste wat betreft de drie hoofdzuilen, waarop de Volkenbond ia opgebouwd, namelijk: ont wapening. veiligheid en arbitrage. Spreker schetst onder welke omstandigheden die Volkenbond werd) geboren, hoe men in alle landen, die aan den oor log hadden deelgenomen ,nog vol haat en nijd was, ten aanzien van zijn tegenstanders. Hoe sedert dien tijd echter veel veranderd is. sedert den tiid. dat de groote Wilson voor den Bond voor de Volken ijver de. daarbij tegengewerkt door den onverbiddelijken Franschen staatsman Clemenceau, die liever het oude recht toepaste, en zijn tegenstanders den) voet op den nek zette. Ondanks werd de Volkenbond ge boren met de twee groote lichamen naast zich: het gerechtshof te 's Gravenhage en het Internationaal Arbeiders Bureau .'De hoogst belangrijke verdragen, die nadien uit den Bond zijn voortgesproten, de ver dragen van Locarno en -het Protocol van Genève. Vooral het laatste, waarbij als grondbeginsel werd aangevoerd, dat om te komen tot de ontwapening, de vólkern zich veilig, moesten voelen, was een groote stap in de richting van den wereldvrede. Tenslotte wijst de spreker er op, dat ieder mensch moet bijdragen in het streven naar den vrede, dat op het oogenblik de landen uitgeput zijn. maar later wanneer niet -hechte vredesbanden ze aan elkaar binden, ze opnieuw tegen elkaar zullen opstaan, doch niet wij, maar de kinderen, die thans aan onze voeten spelen, zullen er het slachtoffer van worden en ons verwijten, dat we dit niet hebben kunnen voorkomen. Daarom wekt spreker op. om lid te worden van de Vereenlging „Volkenbond en. Vrede" te 's Gravenhage. Met een hartelijk applaus voor dit uitgesproken gedeelte gaat de pauze in. waarna met lichtbeelden een aanschouwelijk beeld wordt gegeven van de wtize waarop onze vredesbelangen worden behar- teid. Met een- harteliik woord van dank wordt daar na door den heer Bleker deze bijzonder leerzame avond gesloten. Wil kunnen, nog meedieelen. dat een' correspondent schap Schaeen van bovenstaande vereendgi-ng is op gericht. voorloopig met 12 leden. THEATER ROYAL. De Apache is de film die deze week in het The ater Royai draait. Het is een geschiedenis uit het Parijsche leven, met Adelqui Millajn en Mona Maria in de hoofdrollen. Wij- lezen over den inhoud van deze zoo interes sante film: De Panter (Adelqui Müllar), die van niemand ooit geleerd heeft, het goede van het kwade te onder scheiden, is een bezoeker van kroegen en nacht feesten. Wij makèn kennis met hem op een morgen, als hij op zijn kamer terugkeert om te gaan slapen Te gen dien tijd begeeft een ieder zich naar zijn werk en in hetzelfde huis waar de Panter zich verbergt, maakt een lief naaistertje van aohttien jaar, Linette B-lanchard (Mona Maria) zich klaar, om zich naar haar atelier te begeven. De bankier Albert (Jerrold Robertshaw) is de voornaamste aandeelhouder van hot atelier, waar Linette werkt. Linette voorziet in haar eigen levensonderhoud, en dat van haar moe der. die ziek is door overspanning en ontbering. Haar bu-urman Julot (Jean Roasi) slaat haar al tijd aanaacuug gade en wacht op het oogenblik, dat zui zich naar, haar werk begeeft. De Panter gaat op dit oogenblik juist de trap van het huis op, komt gelukkig tuaschen beide en redt het jonge meisje, terwijl Julot zweert zich te zullen wreken. In het Bois de Boulogne, een der mooiste kwar tieren van Parilfi. is de woning van den bankier Al- bert gelegen, waar zijn dochter Armande (Doris Manseil) haar leven- doorbrengt. Haar broe Gastonn, (Jameson Thomas-), een speler en een echte boeme laar krijgt van zijn zuster altijd) vermaningen over zijn levenswijze. Hij- wordt altijd gekweld door geld zorgen, is een vaste bezoeker van een weelderig In gericht cabaret, hekend onder den naam van „Ooa- tersohe nachten'' en altijld op zoek naar emoties. Op. zekeren dag bezoekt Gaston het atelier, dat door zijn vader gefinancierd wordt en hemerkt Li nette, die hij verzoekt dienzelfden avond biji hem thuis te komen, onder voorwendsel, dat zijn zuster eenige modellen wil uitzoeken. De moeder van Li nette. ongerust over het ongewoon lange uitblijL ven van haar dochter, smeekt den Panter, haar buur man. inlichtingen te gaan inwinnen. De Panter komt juist op tijd. om het jonge meisje uit de han den van den gewetenloozen Gaston te redden, maar de vader van Gaston, de bankier Albert komt on verwachts met zijn dochter Armande thuis en jaagt hen als dieven weg. Voordat de Panter echter weg gaat. nadert hij Armande en verklaart, haar niet te zullen vergeten. Op een bal profiteert Julot van een ruzie en wordt de Panter zwaar gewond tijdens een klopjacht door de politie ei> het ls LmeMe en haar moedor, die h m met a ie zero- behandelen en hem po dce wijze van een wissen dood redden. Na genezen te zijn, heeft hii genoeg van dat woeste leven en gevoelt een groote genegenheid voor Linette. Hij- besluit, om even als zoovele andere landverhuizers naar Zuid- Amerika te gaan, om daar zijn geluk en fortuin te zoeken. TerzelfdertUd la Linette uit haar betrekking ont slagen, haar moeder sterft en zij- begeeft zich op etroat op zoek naar werk. In een dicht bevolkt ge deelte van Parite is een groote volkskermia. waar de grootste attractie het clrcu» Martin is, met als beste nummer de clown Gaaperd (James Carasco) en de harlekijn Mario (San Juana). De clown Gaepard heeft Linette op straat gevonden, neemt haar aan en kan zoodoende zijn nummer completeeren.. Li nette wordt de charmantste partner van de Co- lomblnes. Dinsdagavond voor de gratis voorstelling: Maar een Straatmeid, eeni llefdeevpel van sociale contrae ten. WlJi zien hior Norma Shearer in haar dubbelrol van: Het meisje uit de Groote Wereld en van De Nachtvlinder, 0 RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave hotroffendo het postkantoor Schagen over de maand October 1927. Aon bovengenoemd kantoor werd in den loop ider maand, op spaarbankboekjes ingelegd f12481,47 en terugbetaald f 13079.10. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f597.03. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 15. VERANDERD. Men verzoekt ons te melden, dat door omstandig heden niet 17 November, doch 1 December an. alhier de eerste ïitting van het consultatiebureau voor de TJB.C-bestrijding zal plaats hebben. NOG TOEGELATEN. Tot de le klas der Rijkslandbouwwinterschool alhier is alsnog toegelaten A. Smit van Al'kmaar. Het aantal leeringen der le klas bedraagt nu 21. HELP U ZELF. In de vergadering van het Se kwartaal van de ziekte- vereenigin-g „Help U Zelf', alhier, werden een paar belangrijke punten medegedeeld: In ae eerste plaats bleek uit de notulen, dat in dit kwartaal aan de ultkeeringen wegens griep een einde kwam, waardoor «de uitgaven weer beneden de ont vangsten kwamen. De uitkeeringen bedroegen in 99 ziektedagen f 122.75. Dat geld 'kwam ten goede aan 4 zieken. De ontvangsten bedroegen f298.45, de uit gaven f 169.35. Er waa dus weer eens een batig saldo te boeken en wel van f 129.40. Het aantal leden liep met 6 achteruit: 2 wegens bedanken en 2 door vertrek. R.K. STATENKIESKRING „HELDER". Woensdag vergaderde de R.K. Statenkieakringorga- nisatie ,Helder" in het R.K. Vereenigingsgebouw te Schagen. In zijn openingswoord releveerde de voorzitter de reglementsherziening en de in het voorjaar gehouden Statenverkiezingen. De secretaris en de penningmeester brachten ver volgens hun jaarverslag uit. Den penningmeester werd décharge verleend voor zijn gehouden beheer. Tot commissie voor het nazien der rekening 1928 werden aangewezen Anna Paulowna, Schagen en t Zand. Tot bestuusledeu werden herkozen de heeren J. Burger te Harenkarspel, W. E. J. Doedens te 't Zand, C. Kramer te Zuid-Scharwoude, H. F. van Nuland te Schagen, P. A. Smits te Helder en Th. Tromp te Oude Niedorp, terwijl tot bestuurslid (vacature Baltus) werd gekozen de heer J. Apeldoorn te Bergen. Tot voorzitter werd met algemeene stemmen herkozen de heer H. F. van Nuland. Een voorstel van de RJL Kiesvereeniging te Scha gen, om in het loopende bodejaar geen of een vermin derde contributie te heffen, werd ingetrokken. Het lid der Provinciale Staten, de heer J. Burger, gaf een uiteenzetting over het provinciaal wegenplan. IGESZ BIOSCOOP. De Igesz Bioscoop komt deze week met een uit gezocht programma* .Mannequin" is het hoofdnum mer. een Super Paramountfilm die in de groote ste den een1 overweldigend succes oogstte. Na een iet wat avontuurlijk begin, n.1 het stelen van een kind. ontwikkelt zich een prachtvolle geschiedenis zoo uit het leven gegrepen. De geschiedenis van een meisje dat zich alleen en zonder do ouderlijke steun door het leven moet slaan. Eén drama, eenvoudig en natuurlijk, diepanen- scheliik door het simpele der gebeurtenissen. Toch vol groote en ontroerende scenes. zooals o.a. een vader die als rechter geroepen is om over zijn eigen dochter, die wegens moord terecht staat een vonnis te vellen. In uitvoering is deze film zeer kleurrijk, vooral de scenes in een- ultra modem mode-paleis, zijn om te watertanden. De hoofdrol wordt vervuld door de even begaafde als scboone Paramount- actrice Dolores Costello, die reeds oneerdere malen in de Igesz Bioscoop op het witte doek verscheen. Het is een rasactrice, gesproten uit een geslacht dat beroemde kunstenaars voortgebracht heeft. Te gelijk met deze film is het d-e Igesz Bioscoop gelukt de hand te leggen op eenige der mooiste super Para- mountfilms, o.a. „Beau Geste" (Schoon Gebaar), onder regie van Goldwijn met Alice Joyce in de hoofdrol. „Old Ironsides" (Oude Vechtjassen) een sensatiefilm uit den Engelschen Vrijheidsoorlog. Dit zijn er slechts enkele, terwijl wil nog noemen, de groote Harold Lloyd-film. Aan deze programma's wenscht de Directie der Igesz Bioscoop een speciale reclamecampagne voor haar bezoekers te verbinden. Teneinde vrienden en huisgenooten in de gelegen heid te stellen met d-e pracht Paramount-program- ma's kennis te maken, of de kennismaking te her nieuwen. zullen enkele gratis-voorstellingen worden gegeven en wel des Dinsdagsavonds. Daarvoor zijn dan geldig de entréehewljlzeni van des Zaterdags, Zondags of Maandags te voren. Hoewei het geven van gratis-voorstellingen; met zulke kostbare films een dure liefhebberijl is, welke noch te 'Schagen noch elders in den lande worden gegeven, wil de Igesz Bioscoop toch blji wijze van uitzondering hier toe overgaan. Doel van deze reclame ls alleen de waarde der super Paramountfilms onder een zoo groot mogelijk publiek bekend te -maken. Reeds Dinsdag J5 November a.s. zullen dus vrienden en bekenden van de bezoekers der Igesz Bioscoop op hunne entréekaarten van 12. 13 en 14 November gratis d-e film .Mannequin" kunnen zien. Wij twijfelen er niet aan. of dat zal trekken. St. Maarten, 1 Nov. 1927. Mijnh. de Red., Onder hetzelfde „motto" als mijn vorig schrijven, verzoekt ondergeteekende u nogmaals, eenige plaats ruimte te willen afstaan in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Wel, geachte burgers van St. Maarten, heeft u het (al) en (niet) gesprokene In de Raadsvergadering van jl. 28 October gelezen? U zult daaruit onmiddellijk opgemerkt hebben, dat de Voorzitter het antwoord ge heel schuldig bleef op de vragen van den heer Stoop, die toch tot d r i e m a a 1 toe, de vraag stelde, op welke ronden B. en W. de teekening niet hebben goedge- eurd. Dan zegt de Voorzitter, dat de teekening in potlood was ingediend, doch verzwijgt dat er ook één in inkt biji was, met omschrijving en) eituatieteekening. Maar nu, waarde lezers, schrik niet, als gij hoort, dat mijn eerste steenen -boet dien ik hier bouwde, stond geteekend met potlood op één velletje p o s tp a- p i e r, en hierop geen enkele bemerking werd ge maakt. Maar... dat geval dateert nog uit den tijd van goede harmonie. Voorzitter beweert, dat zij nog nooit geen last met de verordening hebben gehad, als alleen met Van Drunen; hierbij verzwijgt hij alweer dat die ver ordening nog nooit zoo is toegepast als bij v. D runen, waarvan ik voldoende ondervinding heb, dien ik later gaarne bekend wil maken, wanneer dit noodig blijkt te zijn. Voorts zegt Voorzitter, dat de «looping absoluut niet haastig zou zijn geschied. Blijkbaar heeft Burgemeester dezelfde timmennane- polltiek gebruikt als ondergeteekondo en c.i., on go- wacht op de uitspraak van don Officier van Justitie, on toen één etmaal daarna tot «looping overgegaan, wat dan toch w o 1 haustlg zou zijn, daar or toch nog z o v o n dagon to ovor wurun oor do tormijn was ver- streken, volgen» uw sohriJVon aan don hoer Dekker. Ook op do vraag van den hoor Brak wordt door don Voorzitter niet geantwoord. Op do vraag van don lieer Sohoorl antwoordt do Voor«ittor, dat het mis is go- weest, enz. Wat dan hierop nog volgt ls wel erg (orgorond) mis goweost, Dc heor Wit, eorsto Wethouder, zegt tot tweemaal toe, dat door B. en W. geen aanmer king op het h o u t is gemaakt, maar dat het ging om de teekening(-en). In aanmerking genomen den hoo- gen ouderdom van den heer Wit, wil ik het hem niet kwalijk nemen, dat -hij iets onderteekent, waarvan de inhoud hem maar half bekend is. Doch hieruit moge onmiddellijk blijken, hoe gemakkelijk spel de Burgemeester met zoo'n Wethouder heeft. Voorts zegt Voorzitter, dat B. en W. de zaak nader zullen overwegen, en sluit de discussie, met andere woorden .wordt den Raadsleden 't woord ontnomen. En dan, geachte lezers, zullen wij later wellicht le zen, wat dat overwegen van B. en W. (al?) of (niet?) heeft opgeleverd. Nu nog een klein verzoek aan u, Mijnh. de Red., wat voor mij en den heer Brak veel waarde heeft, n.1. deze (echter in overleg en met vergunning van den heer Brak) gesproken zin te doen herstellen. Vol- f;ens het Raadsverlsag luidende aldus: „Maar waarom evert van Drunen geen teekening in die aan de elschen voldoet, is in werkelijkheid gezegd als volgt: Maar v. Dr. heeft toch nog een teekening ingediend. Nogmaals U dankend voor de aan mij afgestane plaatsruimte. S. VAN DRUNEN. TE KOOP: doch als men ar boeten van 1% M3. inhoud van bouwt, dan -is het toelaatbaar en wel deugdelijk. Alleen voor ingezetenen van St. Maarten. Te bevragen bij: S. VAN DRUNEN. Te Lobberloh (D.) bij Venlo heeft de jonge vrouw L. een brandende petroleumlamp uit de handen la ten vallen, waardoor haar kleeren vlam vatten en rij zoo deerlijk verbrandde, dat zij- kort nadien oveleed. VEERTIEN IN ENGELAND GEKOZEN, Bii' de Woensdag in Engeland en Wales gehouden verkiezingen voor het ambt van iord-mayor en maycr ia een ongewoon groot aantal vrouwelijke candidaten gekozen, nJ. veertien. De nieuwe lord- mayor van Liverpool ia mi sa Margaret Beavan, een conservatieve candidate. Volgens de Ghicago Tribune wordt tegenwoordig moeite gedaan, de anti-communistische actie van vele staten, die in het Verre Oosten- koloniën hebben, tecoimbineeren. De onlusten op Java schijnen- hier toe den stoot gegeven te hebben. De eerste aandrang, ls uit Australië gekomen, en Fransche en Neder- lamdsche handelskringen hebben dien' ondersteund. De Britsche minister van koloniën zou het in dit opzicht met zijn Franschen) en zijn Nederlandschen ambtgenoot eens geworden zijn. Men verwacht nu, dat Amerika zich. wat de Philippijnen betreft, bij die landen aansluit. Mijnen stopgezet. De mijneigenaars in Wales zijn door den onhoudba- ren noodtoestand der industrie in dat belangrijke uit- voerdistrict en door een verlies van 1.000.000 over 1927 tot stoppen gedwongen. De eerste stap is, dat zij de regeering een conferentie zullen vragen, om haar de benarde positie voor te leggen. Ook de Armenzorg autoriteiten in Zuid-Wales trouwens schijnen een dele gatie naar de regeering te willen zenden, omdat de armoede in het district zoo groot is, dat aan de vraag om ondersteuning byna onmogelijk meer voldaan kan worden. De mijneigenaars zouden de aandacht der re geering willen vestigen voornamelijk op het feit, dat buitenlandsche firma's tot lager prijzen verkoopen dan de Britsche kunnen doen; op het nadeel der embargo's in verschillende -belangrijke Europeesche landen; op het toenemend gebruik van olie ten nadeele van kolen, en op de hooge spoortarieven. Wat de regeering aan de meeste dezer dingen zou kunnen doen, is niet duidelijk. Gelukkig schenen de zelfde eigenaars tot het inzicht van reorganisatie van -het bedrijf te ontwaken. Daarover zullen wij in de naaste toekomst nog wel het een en ander hooren. Prachtige vorderingen. De Fransche Tweede Kamer heeft de begrooting voor de verwoeste gebieden aangenomen. In den loop der besprekingen constateerde minister Tardieu, dat 98z pet van de landerijen is hersteld en dat 67 pet van het onroerend goed weer is opgebouwd. Het herstel van den industrieelen eigendom -bedraagt 88 pet., dat voor de openbare gebouwen 76 pet., en van de verkeerswegen 94 pet. Spr. betuigde, zijn groote voldoening er over, dat hjj -binnen tien jaar na den oorlog, niettegenstaande de onvoorziene moeilijkheden, een dergelijk beeld van den toestand kon ophangen. EEN GEDOOD. Woensdagmiddag maakten 'n 23-tal kinderen uit Weenen onder leiding van hun onderwijzer een uit stapje naar den Lagerberg. Bij het Lagerbosch kwam men bij een open zandplek, waar de klndoren onder toezicht van den ondorwijzer in het zand gingen spe len. Plotseling zag hij tot zijn ontzetting van een hoogte van twee meter een groote massa zand los komen en op de zandplek neerstorten, waarbij twee achtjarige jongens bedolven werden. Met groote krachtsinspanning kon 'hij een van hen intijds bevrijden. Toen de onderwijzer met een toe- gesnelden brigadier van politie het andere slachtofler te voorschijn bracht, gal deze geen teekenen van lo ven meer. Waarschijnlijk was door de kracht van do vallende zandm'assa zijn borstkas Ingedrukt, waardoor de dood Intrad. 7 MENSCHEN VERDRONKEN. Gedurende een storm ls te Aradhon een visschers vloot verongelukt, waarbij zeven menschen omgeko men zijn. Ponton sloeg los en zonk. Verscheidene schepen werden tegen het havenhoofd aangeslagen, twee trawlers strandden. EENIGE DOODEN. Langs de kust van de Straat van Gibraltar tot Si» tandcr hoorscht storm. Do «havens van Cadlz, Vlgo on La Coruna zijn g* sloten wogons hot slechte woor on huizenhoog» golvca beletten het verkoer ovor dom weg van do landonjrtt wlke Cadiz mot hot vasteland verbindt. Te Vlgo -dreven twee visschorsschepcn tegen elkaar op, waardoor cr één in twooön brak. Negen van <h twaalf schepelingen verdronken. Te Cogollon in de provincie Burgos woei de toren van de kerk omver. Uit Hirsöhberg (Reuzengebergte), 10 November. In het Reuizenge-bergte is het hedenmorgen plotseling be. ginnen te sneeuwen. Er is 5 c.M. sneeuw gevallen. Op de toppen vriest het drie, op de uitloopers één graad. VLJF WERKLIEDEN TE WATER. Terwijl vijf schilders aan de nieuwe spoorbrug over de Kempische vaart op den Dam te Antwerpen aan het werk waren op een aan de brug hangende stelling, brak plotseling één der planken van -deze stelling, zoodat het vijftal te water viel. Twee hunner konden zich zwemmende redden en twee andere werden door burgers op het droge gebracht. De vijfde echter kon eerst e-enigen tijd later worden opgehaald en bleek U zijn overleden. GEVAARLIJKE OOGENBLIKKEN. In één der Parijsche voorsteden heeft een losgebro- ken stier gisteren schrik en ontsteltenis onder de ia- wonera verspreid. Een -heele politiemacht werd op de been gebracht om het woedende dier te vangen, doch deze diena ren van Hermandad leverden imeer gevaar op voor de veiligheid der -burgerij dan voor die van -den vier- voetigen woesteling. Een 40-tal schoten werden gelost, waarvan er echter geen enkel doel trof. Dies zette het beest zijn wilden galop onvermoeid voort. Een politie-inspecteur wist tenslotte een -karabijn1 te bemachtigen en schoot daarmee den stier neer. SCHEPEN VERGAAN. Op de Fransche kust woeden sedert eenigen tijd hevige stormen, die groote schade veroorzaken en het scheepvaartverkeer -benadeelen. To Cherbourg is de gefrieele scheepvaart stilgelegd, terwijl te Omon- ville door de vloedgolven tal van huizen werden ovef stroomd, zoodat de bewoners moesten vluchten. Nabij Plougermean is oon Engelsoh stoomschip ver gaan, de bemanning -kon gered worden. Ter hoogte van Gascogne is een visschersboot met 8 opvarenden vergaan. De Nederlandsahe politie neemt deel aan het onderzoek. New Yorik, 10 Nov. (V.D.) De federale agenten hebben vijf mannen en een vrouw gearresteerd in ver band met het smokkelen van diamant op zeer groote sdhaal. Deze arrestaties zijn het gevolg van de aanhouding van een electricien aan boord van het stoomschip „Lapland". Deze electricien, Florent Lamot geheeten, -had diamanten ter waarde van ruim 200.000 dollar in zijn schoenen verborgen. Een ingesteld on derzoek leidde tot de arrestatie van de andere perso nen. Het onderzoek der politie heeft geruimen tijd ge duurd en heeft zich ook tot Europa uitgestrekt. De Amerikaansdie politie had daarbij den steun en mede werking van de politie-autoriteiten in Nederland. En geland en Frankrijk. De politie gelooft een groote hoeveelheid gesmokkel de diamant op het spoor te zijn. DE HOOFDSTRAAT ONDER WATER. Een springvloed heeft gistermorgen vroeg de Wel- sche badplaats Llandudno geteisterd. In de hoofd straat stond het water ruim een meter hoog en alle laag gelegen woningen liepen onder. Op de bekende zeeboulevard is vrij groote schade aan de afrastfr ring en het plaveisel aangericht. Groote vernieling. Gistermiddag tegen zessen is op do binnenpl van het pand Köpenickstrasse te eBrlijn een bom ontploft Alle vensters in den omtrek werden vernield en groote stukken stucwerk werden van de muren afgerukt. Niemand werd gedood. Het oogmerk van den aanslag is volkomen onb: ken-d. Na de ontploffing bleek dat de bom. gevuld w geweest met dynamiet -en tot explosie was gebrach, door een lont. De bom was in een -kartonnen dooi op de binnenplaats neergezet Vijf slachtoffers. Te Weiden in de BovenriPalts staan thans een hoer Karl Mtiller en zijn vrouw terecht wegens vijfvoud! gen moord. Zij hebben achtereenvolgons Mullers eer ste vrouw, haar twee kindoren, -haar vader en hun eigen -kind met arsenicum uit den weg -geruimd. De beklaagden trachten elkaar de schuld van de 'gifmengerij te geven. Het proces zal wel enkele -dagen duren, BELGISKON GO PER VLIEGTUIG. De Belgische vliegers Medaets en Verhaegen «ijs gisterochtend om kwart voor achten met hun vliert tuig „Koningin Elisabeth" op -het vliegveld van W«j veghem opgestegen voor hun tocht naar Leopoldvillll Het vertrek ging vlot. De twee Belgische vliegers moesten plotseling l»| La Ferté aan de Aube een noodlanding -doen. Zoo-1 wel de piloot als zijn metggezel zijn ernstig gekwek VERSCHERPTE MAATREGELEN TEGEN TKO- BIJ VEE IN DENEMARKEN. In het Folketing heeft eerste minister Madsen Myf dal, die tevens minister van landbouw is, gister eau ontwerp ingediend tot verscherping der maatregel® omtrent tuberculeus vee. Het ontwerp verplicht de eigenaars om verdachte gevallen onmiddellijk aan de plaatselijko overheid op te geven. Als het onderzoek t.b.c. aantoont, moet het aangetaste dier dadelijk geslacht worden. Het ontwerp machtigt den minister een ondortO» te gelasten naar iederen veestapel. Van aangetaste ol verdachte dieren mag geen melk verkocht of voor menschelijk gebruik -bestemd worden. Voor veevoeder mag zulke melk alleen gebezigd worden na gekookt te 'zijn. Deze maatregelen, welke overeenstemmen met die In Engeland en elders in het buitenland, stelt de mi' nister met name voor In het belang van Denemw* ken'» uitvoer Yan zuivelproducten.

Schager Courant | 1927 | | pagina 14