NiStliager Courant raad van schoorl. gouden ketenen Wie Duifjes 5paart 1 15. eggin iepos\ Zaterdag 12 November 1927 70ste Jaargang. No. 8151. Tweede Blad. fE, Feuilleton. PUROL VERHEUGT ZICH ONGEËVENAARD WANNEER 5TN1C01AA5 VERJAART KOM. ZEEPFABRIEKEN DE DUIF VkM. Qua PLEIN ES, DEN Dolqer. 75.011(1 W 75.000.— J Vergadering van den Raad op Donderdag 10 No- 33/ veinzer 1927, des morgens half elf. 4 Afwezig is de heer Kaag. Voorzitter de heer Baron van Frydagh, secretaris de heer Smits. Ka opening zegt de Voorzitter, dat B. en W. op den daarvoor vastgestelden tijd, nl. 1 November <tereed waren met de gemeentebegroting, docih dat door huiselijke omstandigheden de behandeling 14 dagen is uitgesteld geworden. Spr. stelt er prijs op hiervan mededeeling te doen, opdat naderhand geen opmerking door Ged. Staten worde gemaakt. urm De notulen worden gelezen, Ze worden onder 0|dankzegging vastgesteld. Mededeeling en en ingekomen stokken. Ged. Staten hebben goedgekeurd de gemeentere kening over 1925. Bij de gedane kasopnamen bij gemeente-ontvan ger en administrateur G.E.B. was het kassaldo in overeenstemming met het saldo der boeken. Van de Wegencommissie A.N.W.B. is een af schrift .ingekomen van het adres dat naar Prov. Staten is verzonden over den weg Egmond a. d. Hoef-Bergen-Schoorl. De Voorzitter spreekt er zijn genoegen over uit, dat dergelijke groote bonden de pogingen steunen om den Duinweg in het primaire wegenplan opgeno men te krijgen. De actie daartoe zal worden voort zet. B. en W. stellen voor, om het verzoek tot uitvaar ng van een vloekverbod voor kennisgeving aan nemen, omdat het adres ongezegeld is. B. en W. Jrdeelen voorts, dat het een zaak is die meer op [ien weg van de ouders en het onderwijzend perso- lel ligt. [De heer Kaag zou willen, dat een dergelijke ver lening van een andere gemeente werd opge daagd. De Voorzitter heeft daar geen bezwaar tegen, het is een quaestie van beschaving of men al of niet vloekt. ïngekomea as de aanvrage in het exploitatietekort van blok B, het tekort bedroeg f 781.35. Door den heer P. Heijnes te Alkmaar wordt een verbindingsweg gevraagd vanaf zijn atelier naar den Oude Molenweg. Het is de bedoeling van adres* sant dat daarna het houten gebouwtje wordt afge broken en een nieuw huis zal worden gebouwd. B. en W. willen het verzoek toestaan, mits het hou- len gebouwtje wordt veranderd in een gebouw dat voldoet aan de eischen van de bouwverordening. De heer Duin vreest, dat later de aanvrage om beharding van den verbindingsweg weer zal in komen. ^^^De Voorzitter wijst op de wenschelijkheid dat niet ^^^Beral wordt gebouwd en de heer Schermer zag ook ËSmi Jever, dat aan den beharden weg werd gebouwd. De heer Duin ondersteunt dit idéé en wijst er op, ^■dat waar adressant het houten gebouwtje toch wil sloopen, adressant wel aan den beharden weg ^^■kan bouwen. Met algemeen© stemmen wordt afwijzend op het verzoek beschikt. De Voorzitter kan de gemeente niet anders dan gelulcwenschen met dit besluit, dat strekt om de mooie punten te beschermen. Door den keuringskring Schoorl is besloten als proef het keurloon van een varken, minder dan 50 Ka1, wegende, te brengen van f 3.50 op f 1.50. Voorts hebben B. en W. ook als proef bepaald dat voor een herkeuring niet meer f25, docih f 10 moet worden gestort. Door het R.K. Lyceum te Alkmaar wordt een bij drage van f150 gevraagd, zoo lang de leerling Kluppel deze onderwijsinrichting bezoekt. Zal bij 'a begrooting aan de orde komen. Een verzoek om vergunning tot aanbouw van een serre, van den heer J. Modder, wordt ter afdoening ia handen gesteld van B. en W. Door den heer C. Peetoom was een schrijven in gezonden, waarin hij de tusschenkomst van den jHaad verzoekt in het conflict dat tusschen hem en Ide commissie van bijstand van het G.E.B. is ont slaan. Naar zijne meening had de meter te veel tooomveiibruik aangewezen, had hij daarom voor- slsnog geweigerd te betalen en was daarna de me ier wegghaald geworden. Adressant wees erop, dat er geen recht op beroep bestaat voor de aange- Blotenen. ns, een .rtensbrug D© Voorzitter deelt mede, dat in verband met de ongesteldheid van adressant een onderzoek nog niet heeft kunnen plaats vinden en voorgesteld wordt het adres ter afdoening in handen van B. en W. te stellen. Voor alles had adressant eerst moeten be talen en had hij daarna kunnen reclameeren. De heer Schermer vindt het een onbelangrijke zaak, maar vraagt of zoo spoedig mogelijk de meter weer kan worden geplaatst, in welk geval adressant ge negen is de f 1.-— te betalen. De voorzitter doet deze toezegging. Begroetingen. Aan de orde komt de vaststelling van de verschil lende begrootingen voor 1928. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur wordt vastgesteld op een bedrag van f 4555.05%, met een post van f 2000 aan gemeentelijke subsidie. De begrooting van den Vleeschkeuringsdienst wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 3087.95. Bij de begrooting voor het G.E.B. komt in bespre king de opmerking door een lid der commissie be last met het onderzoek der diverse begrootingen, ter sprake, dat het ongemotiveerd is, dat de secretaris der Commissie van Bijstand, in casu de gemeente secretaris, voor deae werkzaamheden een vergoeding van f 100 geniet. Dit lid meende, dat de werkzaamhe den aan dit secretariaat verbonden, best door den directeur-administrateur konden worden verricht. De heer Van Lienen twijfelt niet aan de capacitei ten van den directeur-administrateur, maar wijst er op. dat de gemeentesecretaris zich zeer verdienstelijk, heeft gemaakt voor het G.E.B. en het voor de commis sie van bijstand zeer gemakkelijk is dat de secretaris die functie waarneemt. Het zou niet aardig zijn hem thans op zij te zetten. Ook de heer Duin zegt, dat de secretaris vanaf de oprichting van het G.EJ3. secretaris der commissie is geweest en de commissie zeer veel hulp van hem heeft ondervonden. Zoolang het bedrijf zoo rendabel werkt, zou spr. niet aan die 1100 willen tornen. De beer Schenner kan zich niet goed indenken 4e scheiding tusschen de werkzaamheden van den secretaris en die van den directeur-administrateur. Spr. vindt het een scheeve verhouding en al staat het bedrijf er goed voor, het is toch een uitgaaf van f 100 die onnoodig is. De heer Stam vindt het niet gewenscht den secre taris thans op zij te zetten. Wanneer er eens een va cature ontstond, zou een andere regeling getroffen kunnen worden. De Voorzitter wijst er op, dat indien deze werkzaam heden den directeur-administrateur werden opgedra gen, eenige vergoeding ervoor gegeven diende te wor den en wanneer de secretaris deze functie werd ont nomen, een wachtgeldregeling getroffen diende te worden. Spr. acht het in het belang van het bedrijf, dat de secretaris aanblijft Alleen de heer Schermer stemde tegen dezen post De begrooting wordt vastgesteld op een bedrag van 120.500.-% Bij de behandeling der gemeentebegrooting. zegt de rapporteur, de heer Schermer, dat de totale in druk) der commissie de begrooting boven het raam der finantdeele draagkracht der gemeente gaat en dat B. eni W. getracht hebben tot stand te brengen wat mogelijk iwas. Waar B. en! W. eert post van f 50 hebben uitge trokken voor het maken van een W.C., van beton, voor het woonwagenkamp, zegt de heer Duin. dat ook! op andere plaatsen o.&j te Hargen voor de schip perij:. dergelijke gebouwtjes noodag zijh, doch1 van het een komt men tot bet ander. Spr. denkt boven dien. dat 50 veel te kort is. 18 64 ie Zakd'9 prtj» oeken II door E. PHILIPS OPPENHEIM, P. Schrijver van: „Rijk en geen" Geld, Millionair tegen wil en dank", e.a. «autoriseerde vertaling d. DICKY WAFELBAKKER HOOFDSTUK XIV. Winkelen li-t"1" was ten zeerate verbaasd over het onberispe- OWt optreden van het jonge meisje. Het restaurant tamelijk vol, maar er was niemand in de zaal, die aandacht trok dan de keurig gekleede jongje uouw, welke tegenover hem aan een der tafeltjes zat. niettegenstaande ze probeerde er heel onverschillig uit te zien, slaagde ze hierin niettemin volstrekt niet. ze keek vol belangstelling om zich heen en bezat een 'buitengewone handigheid om juist de menschen P te merken, welke of door hun positie of door hun «komst een belangrijke plaats in het Londensche gie- seischapsleven innamen. Ze was ook volstrekt geen twygende metgezellin, niettegenstaande haar conver satie grootendeels uit vragen bestond. vraag me af," zei Deane op een gegeven oogen- „of het in je bedoeling ligt je veel in het open- oaar te vertoonen." "Dat weet ik nog niet precies," antwoordde ze. „Toen kantoor zat van de firma Hubicon .Moore on de buitenwereld me bitter weinig sabelen, en las He v „in verschiJlende tijdschriften het een en an- dai k ,e e gezelschapskringen. Ik geloof evenwel, at net heel interessant is mensdien te kennen, die de aioeite waard zijn." f'at niyn vrienden en kennissen niet wis ^rT.de owie aristocratie gerekend kannen worden," gaf Deane-te kennSn. grienden?" vroeg ze, terwijl ze hem aankeek, zal ÜIi- omt er loab niet op aan, niet waar? Ik later wel mijn kennissen uitzoeken." Pijnloos Scheren Vlug Soheren Schoon Soheren zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U' slechts vóór het inzeepen de haardoppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. De heer Schermer zoowel ale de Voorzitter ver dedigen1 dezen post en besloten wordt, de post te handhaven, maar wanneer blijkt dat de kosten meer dan f 50 bedragen, zal eerst een nadere besLi®- akm van den raad dienen te volgen. Tegen stem den de heeren Duin eni Van Lienen. Voor, de t-b.c.-bestrijldiQ» wil de commissie een dusdanig bedrag op de begrooting plaatsen, dat de gemeente zal bijdragen f 300. De heer Bijl deelt mede, dat B. en W .een bedrag van f 200 ten laste van de gemeente willen laten komen. De heer Duin kan zich met het idee van B. en W. vereeniigen en de heer Schermer wijst er nu op dat de begrootingscommissae eenstemmig bad be sloten het bedrag op f 300 te bepalen, dus ook de heer Duin. Spr, protesteert ertegen dat de heer Duin, dan later in openbare vergadering op dat besluit terugkomt. De heer Duin evenwel zal zich1 het recht voorbe houden in een openbare vergadering op een of an dere zaak terug te komen. Ook de Voorzitter en de beer Glitter oordeelen, dat men zicb niet gebonden behoeft te achten aan een besluit van een voorvergadering. Met 4 tegen 3 stemmen wordt f 300 uitgetrokken voor de t.b.c.-bestriiding. voor f 200 stemden de heeren Duin. Bijl en Van Lienen. Aan de afdeeling van Vacantiekolonies wordt een subsidie toegestaan van f 50. iDe raad spreekt zich in beginsel uit voor het hef fen van legesgelden bij het verleenen van bouwver gunningen. Een desbetreffende verordening zaJi den raad naderhand worden aangeboden. Het onderhoud der wegen. De Laan- en Damweg in het primaire wegenplan. Bil den post onderhoud wegen en voetpaden wijst de commissie erop. dat bij B. en W. 3 gedachten- gangen aanwezig bleken t.e zijn, n.1. om den post uit te trekken op f 5000, f 5300 en f 5600 en de com missie inu voorstelt den post op f 5300 te brengen en dan den Laan- en den Damweg uit bet plan van onderhoud der wegen te nemen en voor die beide wegen een onderzoek te dóen instellen naar alge heel© voorziening. De heer Schermer wijst er op, dat nu de Laanweg en de Damweg in het provinciaal wegenplan zijn opgenomen en het bijna zeker is dat voor die we gen een jaarlijksche bijdrage van de provincie zal komen, het aanbeveling zou verdienen, tiat reeds een plan werd ontworpen tot algeheele voorziening van deze wegen. Het zou een spoorslag kunnen zijn voor de provincie om het geheele traject Egmond aan den HoefKamperduin in het wegenplan op te nemen. Spr. 'brengt den Voorzitter dank voor de vele moeite die bijl zich voor Geze zaak heeft ge toost. Bij- het ontworpen plan zou spreker graag zien. dat onder de oogen werden gezien de z.g. vul- lings-methode en het maken van ©en spramexdek. De heer Bijl vindt dat de heer Schermer wat te hard van stapel loopt en zou eerst zwart op wit wil len zien de toezegging dat we de provinciale bijdrage krijgen. De zjt. penetratierweg te 'Schoorldam kost veel aan onderhoud. Voorzitter dankt den heer Schermer yoor diens vriendelijke woorden. Doordat B. en W. en de ambte naren hebben meegewerkt, was deze Amerikaansche wijze van weiken mogelijk en het ia noodig dat wij diligent blijven. B. en W. zullen zich eerst op de hoogste stellen welk aantal guldens per K-M. weg wij van de provincie te wachten zijn. Wat de tech nische aangelegenheden betreft, voor en aleer sub sidie wordt toegekend, zullen Ged. Staten wel de overtuiging moeten hebben dat de weg technisch goed is aangelegd, we zullen wel onder een zekere welwil lende voogdij staan, wat in sommige gevallen ook wel gewenscht zal zijn. B. en W, nemen overigens het voorstel van de commissie aan om den Laan- en Dam weg uit het plan van onderhoud te nemen. De heer Schermer wijst er op, dat ook de commis sie in haar voorstel spreekt over: als de subsidie der provincie wordt verleend. In dat geval moet de ge meente klaar wezen. 5e heer Kaag wil in het plan van onderhoud ook de kommen betrekken. Bij de bespreking blijkt wel dat dit ook de bedoeling is en meerdere leden wijzen er op, dat vooral het be drag van f5300 niet mag worden overschreden. Aan de afdeeling Noordholland van de Vereeniging van Ned. Gemeenten zal een schrijven worden ge richt om te willen bevorderen dat en, aan de hand van de Lager Onderwijswet, een herschatting van de gebouwen zal plaats hebben en ten aanzien van de bijdrage aan Hoogere Onderwijsinrichtingen verhaal op de meergegoeden. De Voorzitter deelde mede, dat voor beide zaken reeds een onderhoud met den minister had plaats ge had. In het rapport der commissie werd gevraagd tot de meer gefortuneerden de vraag te richten om een vrijwillige bijdrage in de kosten voor het Hooger on derwijs, doch de Voorzitter deelt mede, dat dit reeds 2 jaar geleden is gebeurd met het resultaat dat toen juist een paar kleine luiden met een bijdrage aan kwamen. De commissie wil de subsidie aan het fanfarecorps van f 125 op f 100 brengen en de heer Bijl kan met dit voorstel meegaan, nu hem is gebleken, dat reeds nieuwe instrumenten zijn aangekocht, zonder den steun der gemeente. De-Voorzitter deelt evenwel mede, dat 4© rege ling zoo is gemaakt dat rekening is gehouden met deze gemeentelijke bijdrage van f25 extra. B. en W. stellen voor den post op f 125 te handha ven en dat bedrag uit te betalen indien blijkt, dat de opzet, als door den Voorzitter genoemd, nog bestaat. Met 4 tegen 3 stemmen wordt de post op f 100 ge bracht; de heeren Duin, Gutter en Van Lienen stem den voor f125. De commissie wil uit billijkheidsoverweging een bijdrage van f 150 verleenen aan 't R.K. Lyceum, al leen als kind (eren) het Lyceum bezoeken en het in komen van de ouders of voogden van dat ('die) kin deren) een bedrag van f2500 niet te boven gaat In het straks genoemde verzoek van het R.K. Ly ceum wordt de bijdrage voor een bepaalden leer ling gevraagd, doch dit acht de commissie niet ge wenscht, omdat dan, als er een tweede leerling kwam, weer f150 toegestaan diende te worden. B. en W. kunnen zich mót het voorstel van de com missie vereenigen. Die heer (krtker is niet voor het voorstel, omdat een aanvrage voor de Handelsschool door den raad is geweigerd, onder het motief, dat de gemeente niet verplicht was, die bijdrage te verleenen. De Voorzitter heeft dat besluit ook betreurd. Ook bij den heer Schermer was dat het geval, spr. heeft toen uit billijkheidsoverweging de bijr ^oHedlge lijst van Cadeanx gr&fts op Alleen Duifmerken van de pakjes le 800RT ZEEPPOEDER-VETLOOGMEE& igoranje en blauw) komen in MEER DAN mm CADEAUX. WAARONDER 1 Oekleede Popop 25 Dulfmerkei» Padvindersmes ..op 35 Duifmerken Silverpl. Eversharp Potlood op 50 Duifmerken Stoommachineop 60 Duifmerken Zilveren Heerenhoriogekettlug op 75 Duifmerken Theelichtje,op 100 Duifmerken Lederen Actetasch op 150 Duifmerken Porcelelnen Theeservies op 200 Duifmerken Oud-Holiandsche Hoekstoeiop 300 Duifmerken Sjoelbak of PorceL Eetservies op 750 Duifmerken Deane kon niet nalaten haar telkens gade te slaan. Ze streelde op dit oogenblik den kop van haar klei nen spaniel en keek met iets wat bijna op uitdagende onbeschaamdheid geleek naar eenige menschen, die kort te voren waren opgestaan en de zaal verlieten. „Ik zou wel eens willen weten wat bestaan je ge leid hebt, voordat je bij de firma Rubicon Moore in betrekking ging? Ik meende, dat je familie het niet te breed had." „Dat is de waarheid," bekende ze rustig. „Wil je me dan misschien vertellen, waar je .geleerd hebt je kleeren op zulk een schitterende wijze te dra gen... en van wie je je onberispelijke manieren hebt overgenomen?" Er verscheen een glimlachje op haar lippen en Deane kon zich niet herinneren haar ooit zoo bekoorlijk te hebben gezien. „Mijn beste Deane," zei ze, .„zooals ik je al gezegd heb, is het het voorrecht van onze sexe een buitenge woon aanpassingsvermogen te bezitten. Het is me heel dikwijls overkomen, dat ik terwijl ik afschuwelijke el lenlange lijsten op het sombere kantoortje zat te tik ken, gekleed in een .kaal glimmend zwart japonnetje, en naar mijn. hoed keek, die vier of vijf shilling had gekost, eensklaps ophield met werken en me trachtte in te denken, hoe het toch wel zou zijn als iik eens een ander bestaan een leven waarnaar ik altijd ge smacht heb kon leiden. Ik denk, dat ik misschien voor 'betere dingen in de wieg ben gelegd. Je kunt je niet voorstellen, hoe dikwijls ik er naar verlangd heb me in een behoorlijke en deftige omgeving te kunnen bewegen." Deane keek haar verbaasd aan. „Nu, ik moet je eer lijk zeggen, dat je je uitstekend gedraagt en het den indruk maakt, alsof je nooit ergens anders dan in der gelijke gelegenheden als hier hebt vertoefd. Wanneer ik het voorrecht had, condities te mogen stellen..." „Maar dat heb je niet," viel ze hem kortaf in de rede. „Wil je zoo goed zijn de rekening te 'betalen? Ik wilde graag, dat je wat met me ging winkelen. Ze verlieten den auto bij den hoek van Bond Street. Winifred had haar wensch te kennen gegeven wat te willen wandelen. Deane bemerkte, dat hy zich hoe lan ger hoe meer begon te interesseeren, niet zooals hij zichzelf - maakte, voor zyn bekoorlijke metgezellin, maar voor zijn studie, welke hij voor haar maakte. De vrouwen, welke zij passeerden, nam ze eenigszins on derzoekend op, doch zij keurde de mannen geen 'blik waardig. Haar grootste belangstelling scheen voor de uitstallingen der winkels te zijn. Ze stak over naar een juwelier aan de andere zijde van de straat. „Je hebt me nog geen engagementsring gegeven," zei ze kortaf. „Wij zullen naar 'binnen gaan en er een uitzoeken. Gehoorzaam volgde hij haar in den winkel en stond naast haar terwijl zij een minitieuse beschrijving gaf van een ring, welke zij verlangde. Ze wist precies, wat ze wenschte en dit bleek een sieraad te zijn, bestaande uit eenige kostbare steenen, welke op de allernieuwste wijze waren gezet. Ze bekeek den ring aandachtig, doch gaf geen blijk van eenig enthousiasme. „Ja, ik zal dezen maar nemen," zei ze, terwijl ze zich tot Deane wendde. „Hij is bijna precies zooals ik dezen in mijn hoofd had. Verder wilde ik nog een paar broches zien." De eigenaar van de zaak haalde reeds het een en ander van het venster weg. Ze spral^ over paarlen en bekeek de sieraden wellke haar overhandigd werden met het air van een kenster. „Ik moet binnenkort een snoer paarlen hebben," zei ze, „doch op het oogenblik nog niet. Misschien wilt U mijnheer Deane wel laten weten, wanneer U precies de tinten heeft, die ik zoek." „Het zal ons een buitengewoon genoegen zijn, me vrouw," zei de winkelier diep buigend. Deane haalde zijn chequeboek te voorschijn, en schreef een cheque van twee duizend pond uit. Winifred ont deed zich kalm van haar handschoen en schoof den ring aan haar vinger. Het overige van haar bestelling zou naar haar hotel worden gezonden. Toen zij den win kel verliet, kwam het Deane voor, alsof er wat meer kleur op haar wangen en een dieper licht in haar oogen lag. „Je schijnt van juweelen te houden," merkte hij op, terwijl ze verder gingen. „Ja," antwoordde ze. „Dat spreekt vanzelf. Heb ik er niet zoo' goed als mijn heele leven naar verlangd paarlen om mijn 'blooten hals te voelen en een ring, zooals deze te kunnen dragen? Laten we nu wat bloe men koopen, want mijn zitkamer ziet er zoo ongezellig uit. Daarna -moet ik nog naar een modiste." Deane volgde haar weer gehoorzaam in een bloe menwinkel. Haar aandacht viel op een menigte rose rozen, welke in een breede vaas gerangschikt stonden. „Hoeveel rozen wenscht mevrouw?" vroeg dè' be diende. •Ze keek hem met opgetrokken wenkbrauwen aan. „Oh, zend ze allemaal maar," zei ze nonchalant. „Er zijn er ongeveer vijftig, mevrouw, merkte de man buigend op. Ze knikte onverschillig. Het feit, dat deze bloemen een shilling per stuk kostten, sqheen haar allerminst te interesseeren. „Heeft U niet meer seringen dan die paar enkele takken daar?" informeerde ze, terwijl ze op het punt stonden de zaak te verlaten. „Dat is alles, wat wij op het oogeniblik bezitten, me vrouw," klonk het antwoord. „Ziet U er wat meer te bemachtigen en stuur mij deze dan," gaf ze te kennen. „Die hotel-zitkamers zijn afschuwelijk, wanneer men niet de noodige bloemen om zich heen heeft," voegde zij er aan toe, terwijl ze Deane aankeek. Toen ze weer op straat stonden vertelde ze hem, dat ze thans naar de modiste ging. „Je moet op mü wach ten... ik kan me voorstellen, dat je er ontzettend naar verlangt een cigarette te rooken... maar het is het beste, dat je mij dan je portefeuille meegeeft." „Daaraan zul je bitter weinig hebben, vrees ik, want ik heb nog slechts twintig pond bij me. Wanneer ik je hiermede vast kan helpen, dan zal ik even een che que incasseeren. Ik ben dadelijk weer bij je." Ze knilkte en verdween in het groote magazijn. Toen ze er weerAitkwam, was Deane in druk gesprek ge wikkeld mer eenige bekenden. De twee heeren namen Winifred een weinig nieuwsgierig op terwijl ze hun hoe den voor haar afnamen. „Wij kunnen nu verdere inkoopen gaan doen," zei Deane kalm, doch eenigszins -cynisch. „Ik heb nog verschillende dingen noodig," zei ze rustig, zonder eenige notitie van zijn toon te nemen. „De winkeljuffrouw is juist 'bezig mijn rekening klaar te maken. Ik denk, dat ik nog een dertig pond moet hebben." „Dan heb je zeker niet precies kunnen krijgen wat je verlangde, want het komt my voor, dat je slechts een heel klein bedrag hebt uitgegeven," gaf Deane sar castisch te kennen. „Er was een kanten toilet, waarover ik maar niet tot een beslissing kon komen. Misschien is het beter, dat ik de japon toch maar neem." Ze wendde zich om, ging den winkel weer binnen Rn

Schager Courant | 1927 | | pagina 5