Alientei lUitiu- HEIMAN HIPELS, Dinsdag 15 November 1927. 70site Jaargang No. 8152. Eerste Blad. BROEKER VEILING. Feuilleton. OUDEN KETENEN Binnenlandsch Nieuws. CHAGËR COURANT, id verschijnt viermaal por week: Dinsdag, Woensdag, Dondor- I Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, vorden Adver- k nog zooveel mogelijk in het eorstuitkomend nummer geplaatst. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.65.'Losse nummers Q cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel moer 20 cent (bowijsnoi inbegrepen). Groote lettors worden naar plaatsruimte borokond. JAMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Is 2450 ken. De Ir. werd meelift- cle zot Bloemkool is eenigszins in prijs gestegen. Voor mooi kleingoed roode kool zijn de prijzen goed, ook groote brengen redelij ke prijzen op. Voor z.g.n. kale vielen de prijzen mee. Groote gele kool vrij wat la ger, mooi kleingoed ongeveer zelfde no teering. Uien zeer duur. Wortelen vrij goede prijzen. - Bieten zeer bevre digend. Tomaten laag. Deensche witte kool ongeveer denzelfden prps. i! tegenwoordig! niet bijzonder druk aan onze Het 'koolhalen neemt de tuinders dermate in dat er weinig tijd overblijft voor den aar*- ut leverbare producten. Bovendien1 wil men W wol even uit den boom kijken, vrij' «tel- dat er straks nog wel goede prijzen en gemaakt. De koolteelt toch valt niet •oorraden zullen veel geringer zijn dan (aar; de stemming is momenteel reeds van dat de hoop op een goeden winter niet edig nog ongemotiveerd schijnt. De prijzen Intusschen reeds hoog zijn wil men er mee ien. bij deze ongunstige teelt. Voor hen. die ekooht hebben zoogenaamde sneezenkool, voor {40 per snees, zal de prijs hoog moeten worden, deze koopers er nog wat aan verdienen. Ge- ferlies en arbeidsloon om van andere onkos- maar te zwijgen, maken, dat er nog heel stuift. Weet men nu bovendien, dat de quan- oen de kooi in de boot lag. nog tegenviel, neten de prijzen gemiddeld f 800 minstens wrwagen worden, wil er „brood" aan ver worden. Van enkele bouwers hoorden we nog ik de kwaliteit te wenscheru overlaat en dat. Keen echt winterweer krijgen, 'het niet zoo zal zijln met het uitschot en het gewichts- Nu zijtn er reeds bouwers, die last hebben «tronken in hun kool, een ziekte, die het Kijk maakt, dat ze gauw wordt opgeruimd: «iren valt niet. te denken, itvniield mag worden vastgesteld, dat de priji- n de verschillende tuinbouwproducten veel zijn dan verleden jaar. Of de winterkool die zal opbrengen, welke noodig zijn voor een bedrijf, zal voot een groot deel afhankelijk aa de vraag, uit het buitenland. Mocht die oo stug zijn als in den winter 1926—1927. dan Langendijker tuinbouwer bijl het opmaken Verlies- en Winstrekening zeer zeker niet groot voordeelig saldo kunnen wijzen. De ing van de nieuwe cultuur mag dus nog wel worden aangepakt, om spoedig, de voor- te scheppen voor een intensieve güascultuur. ïotsche muizen, flie deze week werden aan- t brachten van f 5.10 tot f 7.60 op. Eigenih ei- kolden f 3.10, Energie f 4.90 en drielingen Voor blauwe werd f 5.40 betaald, bloemkool was eenigszins beter in prijs dan rize week. Het zijn vooral reuzen, welke wor- ingevoerd, Lecerf-soort kwam er weinig aan ikk De eerste brachten/ gemiddeld f 10 op, dus wneeprijs. De hoogste noteering was f 15, de f 7.50. Voor Lecerf werd van f 35.30 be door E. PHILIPS OPPENHEIM, lol drijver van: „Rijk en geen Geld, :U lf|K Millionair tegen wil en dank", e.a. "flpriseerdc vertaling d. DICKY WAFELBAKKER. Lord Nunneley in een leunstoel was- neerge en een cigarette had opgestoken, begon hij speet me ontzettend vanmiddag die berichten «urant te moeten lezen. Ik hoop van harte dat «and niet zoo ernstig is, als deze daarin afge- wordt." Even keek de oude man peinzend voor daarna te vervolgen. „Ik vermoed, dat mijn «oer de gegeven omstandigheden' wel een wei- "abodig is. Hetgeen ik je wilde zeggen, komt wer. Je m,oet niet vergeten, dat Olive ons •■d is, en dat het daarom de natuurlijkste zaak *%eld is, dat wij ons bezorgd maakten over toetast. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat t tijfc roerend met mij eens zult zijn, dat het 'et«Was, dat het engagement indertijd verbro- alles zonder twijfel volkomen juist inge- antvroordde Deane kalm. Bi8 het goed," vervolgde Lord Nunneleyy haas- ""Ddien zijn jullie geen kinderen meer en zul het beiden gauw genoeg te boven komen. wilde ilk evenwel niet praten, doch ik kwam lee' iets anders. Ik wilde je zeggen, dat niette- aande onze relatie veranderd is, ik je toch nog ^groote vriendschap toedraag, Deane, en daar- k er behoefte aan je een blijk van mijn sym- t0 geven." Hij bewoog zich een weinig onhandig b stoel heen en weer en zei toen: „Ik bezit een 3 acht duizend pond, welke ik gaarne wilde be- als dit geld eenig nut voor je kan hebben, Je maar één woord te zeggen, en ik ^adellijk een chequé voor je uitschrijven." tceek zijn bezoeker een kort oogenblik vol ver- ij8®; ™oen kwam er een lichte blos op zijn wan- 41 stond op en stak den dolden man zijn hand is bijzonder aardig van U," zei hij hartelijk, teri j wei"k:elijk nooit vergeten. Ik geef U de dbLtu' wanneer mijn maatschappij of ik zel- pidverlegenhedi zat, ik gaarne van Uw aanbod zou maken." sledhts een druppel in de zee zou «wricte Lord Nunneley op. „Ik weet, dat het heel klein bedrag is." taald. Tweede soort bracht in doorsnee een rijks daalder op. In 't geheel- werden eon 75000 stuks aangevoerd. Voor roode kool was de stemming goed te noemen. Al naar grootte en kwaliteit bracht ze van f 2.30— f 7.30 op. De grootste soorten golden ongeveer f 3, voor het kleine, mooie goed werd van f 6—7.30 be taald. Deze prijzen zijn goed te noemen. Voor kale betaalde men van f 1—5.70, een prijk die zeer gun stig afsteekt biji dien van het vorige jaar. ET werden biji de 30 spoorwagens van 10.000 K.G. geveild. De stemming voor de gele kool was niet bijzon der gunstig. Was de kleinere soort nog vriji prijs houdend, de grootere moesten het loodje leggen. Voor deze kwamen prijzen voor beneden de f 2. die zelden tot boven de 2.50 stegen. Voor het meest gezochte kleingoed werd rond de f 5 betaald, zoo dat een) doorsneeprij& van f 3.50 de waarheid vrij dicht zjal benaderen. De totaal-aanvoer beliep rondl 26 spoorwagens. Witte kool werd de laatste 2 dagen niet aange voerd; de middelprdjls ging even boven de f 2 uit, een knappe prijs alzoo. Voor Deensche witte werd van f 1.70 tot f 3.60 betaald. Elr is dus weinig afwijking, toch werd een paar weken geleden meer voor deze kool betaald. Ongeveer 24 spoorwagens maakten hier deni aanvoer uit. Met de uien liep het best. De stemming voor dit product is zeer gunstig, dank zij' de groote vraag ook uit het buitenland. Vrijdag werd tot f 11.30 be steed. een ongehoord hooge prijs voor dezen tijd. De beginnoteering was f 8.70—9.30, welke eiken dag wat monteerde. Zaterdag was er een teruggang van ruim een gulden te constateeren. n.1. f 9.10 f 10.10. De prijzen van de drielingen bleven iets bij die der groote uien achter. Voor nep werd van f 3.90 tot f 4.80 betaald. Wortelenprijzen liepen Zaterdag tot f 4 op. Ge middeld golden ze f 3. uitgezonderd' Donderdag toen- ze een paar kwartjes lager waren. Voor bieten viel de stemming weer mee. Woens dag werd nog, f 4.90 betaald. Dinsdag f 3.80 tot f 4.80. Heeren Overjassen 15.-, 20.-, 25.-, Heeren Jekkers 9.to,"'lij50,l5!l! 17.50, 20.-, 25.-. Jongens Overjassen 7.50, 10.-, 12.50, 16.-, 19.-, 22.-. Wollen Vesten en Pullovers 4.50, 6.50, 8.50, 10.50. Alles onder garantie van soliditeit en kleurechtheid. KLEEDINGMAGAZIJNEN SCHAGEN HELDER. aria» „Daar gaat het niet om," viel Deane hem in de re de. „Onze aandeelen zijn slechts wat gezakt, omdat er zekere berichten de ronde doen omtrent de Kleine An na Goudmijn. Wanneer deze praatjes bevestigd worden, dan zou een bedrag van zes honderd pond ons van bitter weinig nut zijn. Indien dit niet gebeurt, en een en ander een natuurlijken dood sterft, zooals ik veronderstel, dat het geval zal zijn dan gaan de aandeelen onmiddel.'jk weer in de hoogte en hebben wij allerminst geldgebrek." „Je gelooft dus niet in het bestaan van dat bewuste document?" vroeg Lord Nunneley. „Ik geloof er niet aan, dat het voor den dag ge bracht kan worden," antwoordde Deane. „en zelfs, als dit wel zou gebeuren, dan twijfel ik nog aan de waarde van die acte. Ik heb dit niet eens aan de verslaggevers van de verschillende bladen medegedeeld, doch het do cument, waarover iedereen het zoo druk heeft, is het origineele eigendomsbewijs van de Kleine Anna Goud- mijn, welke mijn werd opgegeven door denzelfden man van wier. ik deze overnam. U zult dus zelf inzien, dat het slechts zwendel is, wanneer een ander hierop wet tige rechten wil laten gelden." Lord Nunneley stond op. „Je hoeft je dus nergens ongerust over te maken?" Deane schudde met het hoofd. „Deze daling der aan deelen doet ons zelf totaal geen kwaad. Het beteekent sledhts, dat de geldmarkt oordeelt, dat wy vandaag een paar honderd duizend pond armer zijn dan gisi teren. Of de markt het mis, of bij het goede eind heeft, zal nog bewezen dienen te worden." „Nu, liet doet me genoegen, je gezien te hebben, Deane, en vergeet niet, dat als ik iets voor je doen kan „Dat heeft U al gedaan," zei Deane ernstig. „Ik zal Uw bezoek en Uw vriendelijk aanbod! nimmer verge ten ,Lord Nunneley." „Dat is in orde," vertelaarde de oude man. „Olive wist niet dat ik je zou spreken, d'ooh ik weet zeker, dat zij, als het haar bekend was geweest, je de harte lijke groeten had gezonden. Bel maar niet, want ik ken den weg wel, hoor." Het bezoek had Deane goed gedaan. De geruchten, waarover Lord Nunneley gesproken had, waren eigen lijk slechts feiten van de laatste paar uren. Hij wist maar al te goed, dat de aandeelhouders zich aardig ongerust maakten. Het land had geldgebrek. Onder gewone omstandigheden zou een dergelijk iets buiten gewoon noodlottig zjjn geweest, Dien dag leek Deane echter niets onoverkomelijk toe. In zijn hart was hij er ten volle van overtuigd, dat de toestand volkomen veilig was. Het feit evenwel, dat dergelijke geruchten zich verspreid hadden, gaf maar al te duidelijk aan, welken v 4 de verdedigers van Hef f erom zouden in slaan. Hij zou er overal van be6culdigd worden al was het dan niet in woorden indirect in verband te Enkele partijtjes werden wat lager verkocht. Rammenassen golden van f 1.801D0. Er kwamen nog één keer tomaten aan de veiling. A-qualiteit bracht van f 2.90—4.90 op, C f 2.50, CC f 1.10. Een groot verschil dus met eenigen tijd terug toen voor A.-soort tot ruim f 25 werd betaald. Schele hoofdpijn Is vaak te wijten aan slechte spijsvertering. Posters Maagplllen verdrijven spoedig uw kwaal, werken uiterst tacfit en verschaffen u een gezonden eetlust; nieuwe energie en een opgeruimd humeur. Maagplllen,. d f 0.65 per Bacon. Fo ster's Alom verkrijgbaai BREEZAND. Zaterdagavond 12 November hield het Onderlinge Veefonds te Anna Paulowna een1 Algemeene Verga dering in de zaal van den heer Jh. Borst. Wegens afwezigheid (door ongesteldheid) van den: voorzitter, deni heer P. Nieuwland, opent de heer C. Zeeman de vergadering en. heet de aanwezigen welkom. Hierna leest de secretaris, de heer P. J. List, de notulen, welke zonder- op of aanmerkingen worden goedgekeurd, met dank voor de goede weer gave. De penningmeester, de heer P. J. List. geeft ver volgens eeni overzicht van den toestand van het fonds over het tijdperk 1 December 1926 tot 12 No vember 1927, waaruit blijkt, dat de ontvangsten heb ben bedragen, aan contributie f 2741.26, aan gestor ven vee f 731.dus totaal f 3472.276. De uitgaven bedroegen, behalve het nadeelig saldo van 1926 ad f 288.64, aan gestorven vee f 2656.12%, aan admini stratie, zegels, assurantie enz. f 546.90. alzoo teza men f 3401.66/4. Er zou duis zijln een nadeelig saldo van f 19.40)4, Later ia echter nog ontvangen f 11.30 en f 1250, waardoor het nadeelig saldo zou geworden zijn tot een voordeelig saldo van f 4.00%, was het niet. dat zoo juist een koe is afgekeurd, hetgeen het fond® netto op f 133.75 komt te staan waardoor dujs feitelijk thans» het nadeelig 9aldo f 129.65% wordt. In verband hiermee stelt het Bestuur voor, de pre mie voor het eerstvolgende halfjaar te bepalen op 1% De heer W. Cornelissen verklaart zich hiertegen. Hij zou de voorkeur willen geven aan een heffing van/ 1 en slechte als het noodig mocht blijken nog Tenslotte wordt echter het Bestuursvoorstel zon der hoofdelijke stemming geaccepteerd. De waarnemende voorzitter deelt thans mede, dat de heer P. Nleuwland tot zijn leedwezen zich ge noodzaakt heeft gezien, zijn voorzittersfunctie neer te leggen wegens gezondheidsredenen. Ook het Be stuur doet dit groot leed; het wil echter hopen, dat dit zich terugtrekken van den heer Nleuwland slechts van tijdelijken aard moge zijn en roept hem dan ook geen vaarwel, maar een tot weerziens toe. Hulde wordt gebracht aan den aftreden/den voorzit ter voor het vele, door hem in het belang van het staan met den moord op Sinclair, en zou inderdaad aan het bestaan van het bewuste document gaan ge- looven. Wellidht zou hem openlijk verweten worden, dat aan hem alleen de daling der aandeelen te wijten was. Het ging er hier niet om, dat hij op papier een kwart millioen armer was dan de vorige week en hier over maakte hij' zich ook niet ongerust... het was slechts de gedachte, dat de man, welke thans in de ge vangenis zat, het in zyn macht had hem te ruineeren. Aan een plotselinge ingeving gehoor gevende, ver liet hij zijn kantoor door een der achterdeurenen liet zich naar het hotel rijden, waarin Winifred haar in trek had genomen. Juffrouw Rowan was thuis, deelde haar kamenier hem mede, en zou dadelijk bij hem komen. Deane knikte en nam werktuigelijk een dagblad van de tafel op. Er hing een bedwelmende bloemengeur in het vertrek. Hij keek om zich heen en eenklaps bleven zijn blikken rusten op haar bureautje. In een zilveren vaasje stond de roode roos, welke hij twee dagen ge leden voor haar gekocht had... HOOFDSTUK XVI. Hartstocht. Kort daarop trad zij de zitkamer binnen, gehuld in een schitterende neglicé. Er lag een uitdrukking van verbazing in haar mooie oogen. Ze glimlachte terwijl ze op een divan plaats nam. „Oh, het document is heel veilig, maak je daarom trent maar niet ongerust." „Hoe kon je in 's hemelsnaam raden, waarom ik kwam?" vroeg hij verschrikt. „Mijn beste vriend," zei ze, terwijl ze lichtelijk haar schouders optrok, „daar ik het nu eenmaal in mijn be lang heb geacht mijn toekomst aan de jouwe te verbin den, kun je je er toch niet over verbazen, dat ik klei nigheden zooals deze" ze wees op het avondblad, dat op haar bureau lag „interessant vind. Ik heb mijn best gedaan me er een juist idee van te vormen, hoe de zaken eigenlijk staan. Vertel me eens, of ik het bij het goede eind heb. Het komt mij voor, dat wan neer die bewuste acte slechts een voorwerp der ver beelding blijft... zoolang die niet op het tooneel yer- schijnt... jij volkomen veilig bent." „De maatschappij is veilig," antwoordde Deane, „het geen tot op zekere hoogte ook met mij het geval is, vermoed ik. Aan den anderen kant zal ik er evenwel natuurlijk van beschuldigd worden medeplichtig te zijn aan den aanslag, welke op Sinclair werd gepleegd. Je moet niet vergeten, dat Hefferom bereid is er een eed op te doen, dat Sinclair met het bewuste document in zijn bezit naar Londen kwam. Verder is het bekend, dat Sinclair een bezoek aan mijn kantoor bracht. Het fond® gedaan en het is met het oog op zijn groote toewijding gedurende een elftal jaren, dat het Be stuur voorstelt, hean tot eerevoorzitter te benoemen welk voorstel bij acclamatie wordt aangenomen. Tot bestuurslid wordt thans in plaats van den heer Nieuwland gekozen de heer M. Cornelissen, die zijn benoeming aanneemt. Uit bet Bestuur wordt vervolgens ais voorzitter gekozen de heer C Zee man. die de functie aanvaardt. Daarop is aan de orde verkiezing van twee be stuursleden. Aftedend zijln de heeren Ant. ehii- derman eni M. v. d. Wel, die beiden met groote meerderheid herkozen/ worden en hun herbenoeming aannemen. Vervolgens is aan de ordie benoeming van twee schatters; aftredend zijto de heeren C. v. d. Linden en J. Hl t Hart, die insgelijks me tgroote meerderheid herkozen worden/ en hun herbenoeming aannemen, met dank voor het in hen gestelde vertrouwen. Tot commissie voor het nazien der rekeninf 1926- 1927 worden aangewezen de heeren W. Cornelissen D. Blaauboer en J. Heiligenberg, die zich allen ter beschikking stellen. Biji de rondvraag informeert de heer A'. Schenk of een koe, die door een lid van het fonds gekocht is van een ander lid, verzekerd blijft. Het Bestuur beantwoorde deze vraag bevestigend, mits van deze overgang van eigenaar kennis wordt gegeven aan de schatters. Hierna slliting met dank voor de aangename sa/- menwerking. ANNA PAULOWNA. 't Was een enthousiast publiek, daar Zondagmid dag in de zaal van den heer C. Slikker. En dat zal wel niemand1 verwonderen, al9 wij' u zeggen, dat het een zeer jeugdig publek was en hetgeen gege ven werd, een1 ikinderrevue. met als hoofdpersonen de twee bij de jeugd zoo populaire helden Jopae Slim en Dikkie Bd&mans. De heer Alb. Boelens, die als leider van een troepje meisje®, met die leerlingen al verschillende door hem voor het tooneel bewerkte sprookjes op voerde, heeft n.1. in den laatsten tijd zijn krachten eens aan de revue beproefd en het resultaat is ge weest: Vooreerst een revue voor ouderen: „Het zal wel gaan" en idiaana de kinder-revue, die Zondag middag vertoond werd en allerlei lotgevallen van Jopie Slim en Dikkie Bigmans, met hun makker Kriebeltje behandeld. Zij kom/en met een) heks, een toovenaar met feeën en dwergen in aanraking cn ten slotte raken zijl bijl de Indianen verzeild. Dë jeugd critiseert niet en dat i® misschien maar goed ook, doch lachen doet zij) des te gereeder. En mocht hetinderdaad waar zijn, dat lachen zoo ge zond is al® vaak wordt beweerd, da.n heeft de heer Boelens onze jeugd Zondagmiddag een flinke ge zondheidskuur doen ondergaan. ZUIDSCHARWOUDE. Door de kolfclubs „Volharding" te Oudkarspel en „Gezellig Samenzijn" alhier wordt wederom een match gespeeld, waarvan de eerste ontmoeting Zon dag plaats had in de baan van den heer Beer® al hier. De uitslag was als volgt: „Gezellig, Samenzijn": G. Mettes 164 pnuten. Jn. Zijp 156 punten, W. Kraakman 147 punten, P. Beers 135 punten, Jb. Zijp 147 punten, Jn. Bergen 124 pun ten. P. Bruin 68 punten, M. Zijp 104 punten, Jb. de Wijs 105 punten, W. Weel 85 punten, totaal 1235 punten. Volharding: C Vlug 159 punten, C. Paarlberg 123 punten, P. Gelder 108 punten, S. Ton 136 punten, staat vast, dat hij vermoord werd. De acte /kan ner gens gevonden worden en het beheer van de maatschap pij blijft in mijn handen. De menschen zullen natuur lijk een en ander met elkaar combineeren." Ze knikte. „Het zal inderdaad heel slecht zijn voor je reputatie." „Dat vrees ik ook," gaf Deane te kennen, „en men zal mij van oneindig veel minder belang als echtge noot beschouwen onder andere omstandigheden." „Het komt mij voor dat geld zulk een ontzettende macht heeft," antwoordde zij. „Ik vermoed wel, dat je het te boven zult komen." „Met jouw hulp is dat niet uitgesloten," gaf Deane op sarcastischen toon te kennen. „Tusschen twee haak jes," vervolgde hij, „om terug te komen op dat papier, ik hoop niet dat je het me kwalijk neemt, als ik rond uit zeg, dat ik me zoo nu en dan een weinig ongerust maak over de veiligheid daarvan." „Dat is volstrekt niet noodig," antwoordde ze. „Et is niemand buiten mij, die weet, waar het ligt opge sloten." „Het is zoowel in je eigen als in mijn belang, dat je er op past," herinnerde hij haar. „Dat weet ik maar al te goed. Nu je toch eenmaal hier bent, mag ik je zeker wel een kopje thee aan bieden?" „Nee, liever niet, want ik moet direct weg. Zou je er lust in hebben, vanavond een opera-voorstelling bij te wonen? Ik heb twee stallesplaatsen en La Melba zingt." Er kwam plotseling een stralend licht in haar oogen en het leek, alsof het masker even werd opgelicht. Ze scheen zich hiervan echter onmiddellijk bewust te zijn en haar stem klonk killer dan ooit, toen ze antwoordde: „Ik zou het heel prettig vinden. Wil je me komen afhalen ,Om half .acht," zei hij. „Wij zullen eerst ergens di- neeren." „Weet je wel heel zeker, dat je het niet vervelend vindt, nu in het publiek gezien to worden?" vroeg ze. „Dit kan sledhts in mijn voordeel zijn," gaf hij te kennen. „De menschen over wie het meest gepraat wordt, moeten nooit van publiciteit terugschrikken. Juist omdat men van mij zegt, dat de maatschappij bankroet is, en ik een zwendelaar en moordenaar ben, zullen ze even aarzelen dit alles te gelooven, wanneer ze mij vanavond met jou in de stalles van de Opera zien." „Nero speelde op een viool, terwijl Rome brandde," herinnerde, ze hem. „Nero was een hysterisch© man," antwoordde hij. „Mijn neigingen richten zich op heel iets anders. Tot half acht dus." „Tot half acht," herhaalde ze. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1927 | | pagina 1