WOUDA's L: KORTE BERICHTE De raadsverkiezingen te Rhenen. De Hembrug aangevaren. Zelfrijzend Bakmeel Zaanlandsche Bank. Vleeschvergiftiging te Haarlemmermeer. Reclame op de rijbewijzen. Gemengd Nieuws. De uitsluiting in de Textielfabrieken. Een meteoor. Dorpsbrand in Polen. De goede vangst. Plaatselijk Nieuws. J C. Blokker 99 -punten', P. Kat 102 punten, C. Haven 74 punten, F. Moedjies 65 punten, M. Borat 107 pun ten, Jb. Kostelijk totaal 973. Van Volharding moet nog een kolver spelen, zood&t het eindcijfer niet den waren stand aangeeft. Door elke kolver werden 4 partijen gespeeld. De eindbeslissing heeft over 14 dagen plaat^ ln de baan van den beer Vis te Oudkarspel, SCHOORL, Hoewel de heer Kaag in de Donderdag J,l, gehouden raadsvergadering bij de opening der vergadering af wezig was, en niervan modedeelimg in het raadsver- slag werd gedaan, kwam de heer Kaag na het lezen der notulen ter vergadering en heeft dan ook aan de discussie deelgenomen. Van zijn latere aanwezigheid werd absusievelijk in het verslag geen melding gemaaikt. ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond ongeveer 6 uur, is de arbeiderswoning bewoond door den heer M. Tiessen en eigendom van Graaf Bentinck, tot den grond toe afgebrand. Hoe wel de motorspuit van Schagerbrug spoedig ter plaatse was, kon toch niets meer gered worden. Ver zekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. NIEUWE NIEDORP. Zondag 13 November j.1. had voor de NecL Herv. Ge meente alhier de verkiezing plaats voor twee Nota belen, ingevolge de gewone aftreding op 31 December a.s. van de Notabelen de heeren A. Houtkooper en K Blokker Wzn. Beiden werden herkozen. Tevens vond nog plaats de verkiezing van een No tabel, ter voorziening in de vacature wegens benoe ming van den heer J. B. Wilken tot Kerkvoogd, waar voor werd gekozen de heer S. Kat NIEUWE NIEDORP. Zondagavond hield het Departement Nieuwe Nie- dorp, der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen haren tweeden Nutsavond, bij welke gelegenheid veel pu bliek aanwezig was. De heer P. Pluister, Voorzitter, opende met enkele woorden de bijeenkomst, waarna de familie Speen- hoff haar welvoorzienprogramma op gezellige en boeiende wijze afwerkte. Een reeks leuke, aardige nummertjes werden pittig en frisöh weergegeven en handhaafden de heer en mevrouw Speenhof! hiermede hturnen gevestigden naam, terwijl de jonge juffrouw Speen'hoff, voor het publiek alhier nog een nieuwelin ge, stellig mede een aangename herinnering aan haar optreden zal hebben achtergelaten. Het tooneelstukje „Het jaloersche vrouwtje", waar mede het programma werd besloten, was op de bil jetten als een leuk tooneelstukje aangekondigd, doch hoewel de weergave handig en zonder eenig haperen geschiedde, konden we er toch niet veel leuks in ont waren, 't Was hiermee als met meer dergelijke stuk jes: de vlotte vertolking is in hoofdzaak de aantrek kelijkheid er van, en vlot vertolkt werd de kleine éen- acter wel, maar toch, het overige gedeelte van het programma kon ons meer bekoren. De Voorzitter bracht in een pittige sluitingsrede het gezelschap Speenhoff, hartelijk dank voor hetgeen zij hadden voorgedragen. Daarna gezellig bal tot alot HARENKARSPEL KAL VERDIJK. Zodagavond trad in het lokaal van den heer C. IBroersen op de heer D. Pool van Oudesluie. De op komst was niet sohitterend te noerneni, wat wel eenigszins te wijten was aan het feit. dat aan deze uitvoering geen bal was vorbonden. Het werk,dat de heer Pool naar voren bracht, viel zeer in don1 smaak van do aanwezigen. We kennen trouwens allen het werk van den heer Pool. Tot slotnummer gaf hJj> opi verzoek, alhoewel de heer Pool er niet prat op ging, „Kees op de landbouw tentoonstelling te Sch-agen". Ik geloof, dat de aan wezigen heerlijk hebben genoten. HARENKARSPEL POLITIK Gevonden: een rijwiel plaatje in etui. Inlichtingen bij den Veldwachter. J ULIANADORP. Voor een goed bezette zaal gaf de Muziekvereeni- ging .Kunstzin" Zondagavond een concert in de zaal van den heer C. Vader, onder leiding van haren Directeur, den heer A. Haanstra. Het programma dat als vanzelfsprekend een aantal muzieknummers bevatte, werd goed afgewerkt. De muziek werd af gewisseld door het tooneelstukje. „Hannes wordt in gekwartierd". Het geheel werd besloten met een bal en balmuziek van „Kunstzin." J ULIANADORP. •De verkiezing voor 5 Notabelen werd Zondag j.1. te Julianadorp en Huisduinen gehouden. Ingeleverd werden 39 biljetten van welke er 38 geldig verklaard werden. De volstrekte meerderheid was 20. Het stemmenaantal was in het geheel over 29 personen verdeeld. Herkozen zijn de aftredende leden, en wel mej. A. C. Klein—Swaerts te Huisduinen en de heeren P. J. Slikker en D. Hoornsman te Koegras. Voor de heide vacatures, ontstaan door de verkiezing tot eKrkvoogd van de heeren S. Eriks en M. Zon Sr werd geen meörderheid) verkregen, zoodat te zijner tijid hievoor een nieuwe stemming noodzakelijk zal zijn. Slechts 11 pet. van de stemgerechtigden heeft van zijln stemrecht gebruik gemaakt. DOOPSGEZINDE KERK BARSINGEMORN 6A- Verkiezing diakenen. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren D. Waiboer, Schagen en Jan. Blaau- boer Gz. van Kolhorn. Voor de vacature-Jna. Blaau- boer werd door leden candidaat gesteld de heer P- Blaauboer Gz.. welke lijst door den kerkeraad werd aangevuld met de heeren H. Grin, de Kreil en P. Kistemaker te Kolhorn. Voor de vacature-D. Waiboer werd door leden can didaat gesteld de heer A. Slikker, welke lijst dooi den kerkeraad! werd aangevuld met de heeren X. Struijf en S'. Koning, beiden te Schagen. De verkiezing is gesteld op 4 December. t, ZAND. Zaterdagavond trad voor de vereemgmg Nut en Ge noegen alhier op de heer Daan Pool, van Oudesluis. Daan was dezen avond weer bijzonder goed op dreef, zoowel in ernst als luim. Na elk nummer had hij dan ook een daverend, en welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Zonder onderscheid was deze avond voor Daan Pool elk nummer een succesnummer. Voorzitter zegde hem dan ook hartelijk dank voor de genotvollen avond aan de vereeniging geschonken, en riep hem een tot weerziens toe, waar alle aanwe zigen gaarne mee instemden. EEN NIEUWE VERKIEZING NOODIG. Bij de raadsverkiezingen te Rhenen had in het Ille district (Eist) een kiezer twee biljetten ingevuld.', n.1. voor zich en hare schoonmoeder, zonder dat voor deze bijstand 'n vergunning was gevraagd of verkre gen van den voorzitter van het stembureau. Onze fractie was tegen het besluit tot toelating van het ant.-rev. raadslid, op wien deze stem uitgebracht was, in beroep gegaan bij Ged. Staten, ook omdat een stembiljet, dat een gat vertoonde op de plaats van in vulling, was geldig verklaard. Ged. Staten verklaarden het biljet met het gat gel dig „als bij toeval beschadigd", overwogen echter, dat de kiezeres, die twee biljetten invulde, dat deed zon der toestemming van den vooorzitter van het stem bureau en dat de mogelijkheid moest worden aange nomen, dat deze 'kiezeres op lijst 2 (ant.-rev.) had ge stemd. Was deze stem niet op lijst 2 uitgebracht, dan zou aan de anti.rev. een zetel met toegekend zijn, maar zou aan lijst 3 (S.D.AP. een vierden zetel toe gekend zijn, redenen waarom Ged. Staten de verkie zing in district III Eist) ongeldig verklaarden. De raad van Rhenen heeft toen de Kroon verzocht het besluit van Ged. Staten te vernietigen. De Kroon heeft thans echter Ged. Staten gelijk ge geven en niet den raad van Rhenen, wiens beroep ongegrond is verklaard, In het district Eist moet dus een nieuwe verkie sing plaats hebben. Het spreekt vaniolf, dat alle partijen thans hun uiterste best sulles doen! Het Valk. ERNSTIGE STORING. Het Italiaansche graanschip „Monte Piane", dat Maandagmorgen te 10 uur 26 uit IJmuiden was opge varen, is gestooten tegen den Noordelijken pijler van de Hembrug. De pijler is ontzet; aanvankelijk was de afwijking ongeveer 12 c.M. De ingenieurs slaagden erin haar terug te brengen tot 6 c.M. Het treinverkeer kon met die afwijking doorgaan, doch uiterst voorzichtig, zoodat de treinen ongeveer drie kwartier vertraging ■hadden. Daar de treinen zoo langzaam reden, was er geen tijd de brug te openen, zoodat de schepen niet konden doorvaren. Het is niet onmogelijk, dat de pijler onder water ge scheurd is. Men meldt, dat te twee uur 's middags de herstel lingswerken zoover gevorderd waren, dat de brug weer kon draaien en het scheepvaart- en treinverkeer geregeld was. De „Monte Piane" is een groot, zwaar gebouwd schip, van ongeveer 10.000 ton. Het had een flinke vaart. Vlak vóór de brug gierde het naar stuurboord uit, om het weer goed te krijgen, werd hard bakboords roer gegeven, met het gevolg, dat het schip te veel naar bakboord uitliep en met den voorsteven tegen den Noordelijken pijler stootte. Een stuk van het hardsteen brak af. Er borrelde eenig water op, waar uit de mogelijkheid valt af te leiden, dat de peiler onder water is gescheurd. Dit zal nader moeten wor den onderzocht Door den duw, welke de pijler had gekregen, was het noordelijke vast gedeelte van de brug 12 c.M. ach teruit gezet. Op het landihoofd knapten door den schok een paar biels. Het steenen gevaarte veerde weer spoedig terug, zoodat de afwijking tot 6 c.M. werd beperkt en later nog verminderde. Het gelukte de brug te sluiten, maar, in verband met de afwijking in de aansluiting van de rails was voor de treinen uiterst voorzichtig rij den geboden, zoodat zij. een belangrijke vertraging kregen. Spoedig bleek het, dat de toestand zóo was, dat bet spoorwegverkeer, mits zeer langzaam werd gereden, kon doorgaan. Het Italiaansche schip was er niet zonder schade afgekomen. Het bakboordsanker was in de ankerkast gedrukt en de scheepshuid, rond de kast was leelijk ingedeukt. De "voorsteven vertoonde eenige scheuren en ook onder de waterlijn was een gat, waardoor het schip eenig water maakte, wel niet zooveel echter dat er gevaar voor zinken bestond. Het schip zal moe ten worden gedokt. Om 3 uur 40 is de brug gesloten, zoodat is geble ken, dat opening en sluiting weer normaal kan .ge schieden. De pijler zal tnet duikers moeten worden nagezien. Voor Winkeliers bij Gross. v.h. M. DE HAAS te Alkmaar. OPHEFFING VAN DE SURSéANCE VAN BETALING. De surséance van betaling, welke aan de Zaan landsche Bank te Krommenie werd verleend, zal op 14 November een einde nemen. Eveneens zal de surséance van betaling, verleend aan het Spaar fonds van de Zaanlandsche Bank per 14 November opgeheven worden. 25 30 PERSONEN ZIEK Vrijdag kreeg de keuringsdienst van vleesch te Haarlem bericht, dat te Niéuw Vennep in den Haar lemmermeerpolder zich ernstige vleeschvergiftiging had voorgedaan. Bij een door ambtenaren van den keuringsdienst en politie ingesteld onderzoek bleek, dat de slager J. te Nieuw Vennep eenigen tijd ge leden een gestorven veulen had opgekocht en voor de consumptie gereed gemaakt. Het veulen had hij niet ter keuring aangeboden; het dunne vleesch had hij gekookt voor de varkens en het dikkere had hij gerookt en gezouten. Verleden week Maan dag was hij begonnen met den verkoop, nadat hij zelf Zondag met zijn huisgenooten van het vleesch had gegeten en er geen nadeel van had ondervon den. Dinsdag werden 25 h 30 personen ziek. De vergiftigingsverschijnselen waren zeer ernstig; bij velen bestond levensgevaar. Mannen, vrouwen en kinderen uit vijf gezinnen waren ziek. Thans is 'het levensgevaar geweken, maar velen zijn er nog ern stig aan toe en zullen nog wel drie weken het bed moeten houden. De keuringsdienst te Haarlem! heeft monsters van het vleesch opgezonden naar het centraal laborato rium te ^Utrecht, waar geconstateerd is, dat de ver giftiging veroorzaakt is door de paratyphusbacil B, die gewoonlijk vleeschvergiftiging veroorzaakt. Alle patiënten worden thuis verpleegd. De slager J. is met eenige huisgenooten tenslotte ook ziek geworden. Er is tegen 'hem proces-verbaal opgemaakt ter zake van het niet ter keuring aan bieden van voor de consumptie bestemd vleesch. PROF. Mt. W. H. DRUCKER VRAAGT EEN RIJBEWIJS ZONDER ADVERTENTIE ONDER ZIJN PORTRET. Prof. mr. W. H. Drucker, hoogleeraar aan de Ne- derlandsche Handels-Hoogeschool te Rotterdam, heeft Vrijdag aan den commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland den volgenden brief ge schreven: Heden bleek mij, dat op het bureau van den hoofdcommissaris van politie hier ter stede ter uit reiking voor mij aanwezig was een nieuw rijbewijs ingevolge de Motor- en Rijwielwet afgegeven door Uwe Excellentie, op welk stuk onder mijn portret een advertentie was aangebracht. Bij mij bestaat aanvankelijk bezwaar, dit stuk in ontvangst te ne men. Het komt mij onwaardig voor, dat op een derge lijke manier belangrijke officieel© stukken, die ge durende geruimen tijd bewaard moeten blijven en bestemd zijn om bij verschillende gelegenheden in het binnenland en misschien ook wel in het bui tenland aan autoriteiten te worden vertoond, voor reclamedoeleinden worden gebruikt. Wel is waar verliezen volgens de nu geldende regeling (art. 10 der wet) de stukken als regel na t\vee Ja ren hun kracht, maar toch zekeren alleen om, zoo zij niet worden verlengd, door andere soortgelijke «tukken te worden vervangen. Deze omstandigheden gaan mij alleen aan als staatsburger en aan mijn misnoegon daaromtrent kan ik uiting geven op de wijze, die volgons ons •taatsrecht daartoe open staat. Als belanghebbende hob ik er bezwaar tegen, op deze wijze te worden gedwongon daar, waar ik mijn rijbowijs moot vor- toonen, reclame to maken voor eon onderneming, waarmede ik niets heb uit te staan en dat nog wel door middel van een stuk, waarop mijn portret is aangebracht. Zeer zeker wil ik dit niet doen, dan na Uwe Excellentie te hebben gewezen op mijn be zwaar, met eerbiedig verzoek, alsnog wel te willen overwegen, een ander stuk voor mij beschikbaar te stellen, dat voor mij niet de genoemde onge- wenschte noodzakelijkheid meebrengt. Het rechts- standpunt laat ik hierbij rusten. Of de regeering ingevolge de bepalingen der wet een rijbewijs uit reikend, hiervan gebruik mag maken om den bur ger te dwingen, ongewild reclame te maken, wat voor dezen in elk geval moreel, onder omstandig heden misschien ook financieel nadeel kan beteeke- nen, komt mij intusschen voor niet volstrekt boven allen twijfel te zijn verheven. Of het geoorloofd is, een portret voor andere doeleinden beschikbaar ge steld, zonder toestemming van den op het portret afbeelden persoon aan te brengen op een reclame, komt mij nog eerder voor aan gegronden twijfel onderhevig te zijn. Stellig wil ik door het aannemen van het stuk, dat thans tot mijn beschikking gesteld is, niet ge acht worden in te willigen in de van mij verlangde medewerking aan de door de regeering beoogde reclame. Voor het geval Uwe Excellentie niet mocht kunnen besluiten, mij een ander stuk te doen uit reiken, behoud ik mij dus het recht voor, de recla me op het rijbewijs, waarvan de inhoud met de wet telijke vereischten of zelfs met die van de Motor en Rijwielbeschikking, niets heeft uit te staan, door overpakking of op andere wijze onleesbaar te ma- TOT EEN VERGELIJK In d/8 textielfabrieken op -den rechteroever van den Rijn, waar 50.000 arbeiders zijn uitgesloten is gister een overeenkomst getroffen tusschendo pa troons en de vertegenwoordigers der vakbonden.' i/u/ v®r^eI'^ behelst dat de loonen gemiddeld met 1014 verhoogd zullen worden bij een werkweek van 48 uur. E-T zullen per week 3 uur overwerk ver richt mogen worden. De twee partijen zullen morgen midag moeten verklaren of zij' met dit vergelijk al dan niet accoord gaan. De patroons zullen het stel lig aannemen, daar het overeenkomt met hun oor spronkelijke voorstellen. Bij Hamburg gevonden. Op 19 October 1924 werd tegen 6 uur 's ochtends in en om Hamburg een geweldige slag gehoord en kort daarop nog een. Algemeen dacht men aan een ontplof fing, bijvoorbeeld van een stoomketel, doch er bleek niets dergelijks geberd te zijn. Eenige dagen later werd- bekend, dat inwoners van Altona, die op dat vroege uur al buiten waren, in zuidelijke richting tweemaal een schel licht hadden gezien, waarop de twee knallen waren gevolgd. De oorzaak is pas thans, drie jaar nadien, opgehel derd. Op een terrein woesten grond bij Puttensen, be zuiden Hamburg, dat in cultuur wordt gebraoht, zijn n.I. de stukken gevonden van een meteoor, die tot 1 M. in den grond zijn gedrongen. Het gewicht van de gezamenlijke stukken wordt op niet minder dan 50 'centenaars (5000 KG.) geschat. Uit de gesteldheid blijkt, dat ze in gloeiend, vloeibaren toestand op de aarde zijn neergekomen, daar ze alle z.g. smeltkorst vertoon en. Ze bestaan uit ijzer en magnesium-silicaat van groote hardheid met een ijzergehalte van 50 pet. De deskundigen, die het onderzoek naar de steenen hebben ingesteld, zijn tot de slotsom gekomen, dat de meteoor op 80 KM. hoogte boven de aarde uit elkaar is gesprongen. 31 HUIZEN VERBRAND. In het Oost-Galicische dorp Ulycano is een' brand uitgebroken, die snel om zich heen greep en. niet minder dan 31 huizen in de asch' legde. Bij deze katastrofe zijn vijf kinderen omgekomen Een inbrekers «chook De twee Tevolverbandieten Sdharfe en Schlabbach, die verleden Zaterdag in de Temjpliner Strasse te Berlijn twee menschen hebben doodgeschoten en twee zwaar gewond, blijken de hoofdmannen van een bende inbrekers en zakkenrollers te zijn. Twee hunner voor naamste medeplichtigen, Knauer en Kohier, zijn reeds ingerekend en naar andere vennooten speurt de politie ijverig. Scharfe woonde in de WiThelmstrasse en hield er een soort misdadigersschool in den trant van die welke Dickens in zijn Oliver Twisii heeft beschreven. Hij gaf er zijn leerlingen, die hij vooral uit andere ste den recruteerde, les in het zakkenrollen en inbreken. Knauer en Kohier (de eerste noemt zich evenals Scharfe „artiest", de ander musicus) hebben van dat onder richt allerlei aan de politie verteld. Toen hun oplei ding voltooid was zochten ze bijv. werk als hulpkell- ner in zaken waar partijen gegeven werden. Tijdens het feestje rolden zij dan de gasten de zak. Later werden ze op beroovingen uitgestuurd. Veer tien dagen geleden hadden ze nog een koopman uit de Tauentzienstrasse die aangeschoten was, van al zijn hebben en houden ontlast. Na hem bewusteloos te heb ben geslagen. De man ligt nu nog zwaar ziek. Ook de berooying van twee kantoormeisjes die geld op wissels hadden geind, komt op rekening van het gevaarlijke viertal. In het zakboekje van Scharfe heeft de politie bijzon derheden gevonden over geraamde inbraken in een ju welierswinkel te Küstrin en een bank te Teltow. Die inbraken zijn verhinderd door de gevangenneming. Ze stonden voor deze week op het „program." N.Rt.Crt. V. V. V. De Tooneelvereendging V. V. 'V. gaf Zondagavond een uitvoering in het Noord-HoHandsch Koffiehuis van -den heer L. Zwaag. Opgevoerd werd „Hanengevecht", een blijspel in 3 bedrijven door D'. H. Sdheffer. Hanengevecht is een aardig stuk, het laat zich vlot en -prettig spelen en1 geeft alle gelegenheid' om het publiek in een vroo- lij'ke stemming te brengen en eens hartelijk te 'laten lachen'. Maar dan moet het ook goed gespeeld wor den, en niet door een paar der optredenden. maar I D< gen door stok het de 1 dad« naar Een melc een weid was bees keer koe zijn, In is e< tuig tend In de a den voor was door allen, want al d e rollen' eischen hier vertolking, wil het jjeheel niet rammelen. Aan dien niet gemakkelijk te voldoener* eiscj- V.V.V. voor de volle 100 pet. Zondagavond 1 beantwoorden. Wil hebben ail een» meer goe^ «tellingen van V.V.V. bijgewoond.maar zóó g, werkt, zóó in alle opzichten hf hebben wij nog nooit voor hot voetlicht gezien. Wij Ihebben ons be«t geamuseerd, het Ik, ali op rolletjes on alle personon en karakJi gon een ulUtokendo uitbeelding, Er tradon een paar gaston op bij V.V.V, de heer P. Re zeiman van hier on de hoor L, ter van Alkmaar en deze beide hoeren heb enthousiast applaus dat telkens opklonk, voic diend. Wat was Herman van Dalsum een echt vrijer, in aanzien en gebaar, in spel en stes te verbeteren en ook later bij metamorphoae tol rcann perfect, en Dr. Laporte juist in zijn trast naast van Dalsum. in zijn druk en beweeg, zijn opgewektheid en uitgelatenheid, cies goed Ein dan in volgorde van het programma. Me tertor als Gonne, fijntjes tot zelfs in do kleinst jes, de heer Bleker als Christiaan, uitmunten zorgd. Loes van Mevr. v. d. VeenWilson eens uitmuntend, een echte spring-in-'t-veld, libre, in stand en gebaar volop te prijzen. Ej Igosz als Trixy met haar zoo aardig ge$ brabbeltaal tij et werkelijk onverbeterlijk. En de tje van Mej. Leguit keurig in de bullen, was minder te prijizen en de heer de Nijs vervolii al dit goede door zijn leuke wedergave vau de besteller. Laat ons nu nog zeggen, dat ook de aank!» van de tooneelen zeer verzorgd was on het 1 staande zal wel duidelijk uitspreken, hoe go* ons hebben geamuseerd. Het deed ons genoegen, dat de zaal goed bez« KERKVOOGD. In de vacature van Kerkvoogd bij de Ned. Kerk alhier, ontstaan door het periodiek afü van den heer J. Schoorl, is voorzien door de i ming van den heer A. Grootes. WERK GEGUND. Aan den heer 'C. Keij'zer, metselaar aHiiei den bouw gegund van een transformatorhui Anna Paulowna voor rekening van het Pil SCHAGEN'S GASDIRECTEUR. In de Telegraaf van Zaterdagavond' lazen Naar aanleiding van het ingezonden stuk heer Van der Stel in ons ochtendblad van 9 daarin vervatte bewering, dat de directeur ven te Schagen, van den heer Carl Haaste: recht „giften" tot een bedrag van eenige guldens zou hebben ontvangen,heeft onze Ui correspondent een onderhoud gehad met den h< ters. Deze ontkende ten stelligste, ooit aan d< praktijken te hebben meegedaan en uit de boeken, van inzage werd! gegeven, bleek niet, dat geldi steed zijn voor „giften". NIEUWE ZAAK In het winkelhuis Hoek, Laan, van den heer Ligt, wordt een Show-Room gevestigd, van ai bielen der General motor-companv, onder het l schap van den heer C. de Moor te Schagerbrug. NL O. G. Den 12den vergadordo de afdooling Schapen in ,J>© Posthoorn" alhier. Nadat do voorzitta heer Van dor Laan, do bijeenkomst had ga on de heer Schoorl van Blarsingerhorn als secr de notulen! had' gelezon, werd merledeeling «s van een schrijverij uit Hoogeveen (Mollandsche waarin de hulp werd ingeroepen voor het nendo arme Drentsche kind. Wegens het gedeeit mislukken van de aardappelenteelt staat voor aanstaanden winter nog erger armoe voor dan andere winters. Besloten werd f 5 uit der afdeeling naar het comité te zenden. Den heer Schoorl werd' dank gezegd voorr genwoordigheid en- ziin toespraak bij -het ais van den heer Porte als hoofd der school te winkel. Verder werd er gesproken over de vergadert Barsingerhom, bekendi bij' de afdeeliu;: door schrijven van den secretaris van de veran van burgemeesters' eni secretarissen voor een maanden -geleden voorgelezen. Velen had het vreemd, dat deze vergadering, den Öden Nor houden, door zoo weinig cfciderwijzers uit Sd was bijgewoond, waar toch de inspecteur in d» betreffende circulaire van de vereeniging van gemeesters en secretarissen had doeiv wetend geen bezwaar had, dat den- onderwijzers voor vergadering vriji werd gegeven. Alleen heti bod openbare school te Schagen was aanwezig. Ta klaring, van de afwezigheid der onderwijzers verteld, dat aan het hoofd, der Schager scha elfder ure mededeeling van' de circulaire wal ven bij schrijven van den burgemeester. 1 hem werd meegedeeld, naar de vergadering i sing.erhorn te kunnen gaan, maar dat het nis dig werd: geacht, ook de andere leerkrachten gelegenheid te stellen te hooren o.a. naa..r de* ^0n zettingen van den inspecteur van 'het lager od*' betreffende het nieuwe leervak lichaanwd gen dat in 1928 ook in Schagen zal moeU den ingevoerd. De beide wethouders van bei-den te Barsingerhom aanwezig, hoorden1 Maandag 7 Nov. van .de vergadering. Was dl laire van het bestuur van de vereeniging vu gemeesters en secretarissen) zóó op het verzonden? De burgemeester van Schagen op de vergadering aanwezig. De heer Van der Laan van Dirkshorn deeu en ander van de vergadering mee. Algemeen men den wensch uit dat dergelijke vergal® niet meer zouden worden gehouden in kleiner sen, maar in het betere centrum Schagen. Wijl de rondvraag -niets opleverde, werd eenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten De Teve aan, Do mise IN! On Wlnke De Rij Hu' Ge ZOON Wie POLITIE. Gevonden: een rozenkrans. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Dirk, zoon van Cornelis Gootjes Jannetje van den Heuvel; Maria Hendrika, dod Cornelis Gootjes en van Jannetje van den Pieter Jan, zoon van Pieter Foppema en va Sophie Goosens. CORRESPONDENTIE. Letter W. Adverteerster onder letter* meisje gevraagd) geplaatst op 5 Oct., w# zocht brieven af te halen. DE BEDELAAR MET VIJF JASEN. Twee politie-beambten hebben te Glasgow werk gehad om een daar opgepakten bedelaar leeren. Hij droeg vyf overjassen en drie P231 -over elkaar. Uit zijn talrijke zakken kwamen: duizena retten-eindjes en zakken vol met cigarettentao derden afgebrande en ongebruikte lucifers, den sleutels, beurzen, messen, pijpen en delooze cheques, oude paperassen en een spa? caat voor de oorlogsleening, vier pond zilver- sh. aan koperstukken (13% pond zwaar) Hij beweerde dat hy werkte, door zilver stukken te wisselen. Niettemin werd- hij weg®28 larjj tot 2 boete veroordeeld. Ge] Vin bui gin lu hu gin OCH B G Lat

Schager Courant | 1927 | | pagina 2