Radioprogramma Een holbewoner ontdekt Een ernstige beschuldiging. Retourcommissies. De corruptie in de gasbedrijven. Het bosch te Heüoo. Onregelmatigheden in de garnizoenswerk plaats in Den Bosch. Voetbal HOLLAND-ZWEDEN. 1-0. Een koor van dertig duizend zangers. Gemengd Nieuws. Brand in een pension. Geweldige stormen in Bulgarije. Mislukte aanslag. Een gashouder te Pittsburg ontploft Uitsluiting in de Duitsche sigarenindustrie! wordt do vergadering onder da/nkzoMrln» voor dio aangename besprekingen! door den Directeur gsslo- flloten. 25-JARia BESTAAN. Hot 25-Jurlg boatuun der geaondheidscommissie van Alkmaar o.o. sol Vrijdag hier ten etadhuiso worden herdacht. ANA PAULOWNA. Zondagavond werd in de ioal van den heer C Slikker door den heer Alb. Boelen» niet zijn leer lingen voor een woinig talrijk publiek de revue „Hot zal wel gaan" opgevoerd. Het waren dezelfde meisjes, die middags reeds de jeugd revue „Joplo Slim en Dlk'kie Biigmans" hadden gespeeld, zoodat deze dappere kinderen Zondag minstens 6 uur in actie zijn geweest tot vermaak van jong en oud. Niet één zal dus ontkennen, dat zij' daarna hun avondboterham on nachtrust niet dubbel en dwars verdiend hebben. Wat de revue zelf betreft, in dit blad is daarvan door anderen reeds zóó veel moois en goeds gezegd dat wil voor ons niets beters weten te doen dan ditmaal wat door anderen tot heden verzuimd werd eens een enkel staaltje te geven van dos heeren Boolens merkwaardig dichterlijk ta lent: OOSTERSCHE NACHTEN. In de mysterieuze Oriënt. Door haar wond're pracht bekend, In dat, land van Tempel en Moskee Zijn wil tevred. Want soms op een zwoelen tropennacht Bij-'t licht der maan en sterrenpracht. Ziet men onverwacht al» door toovermacht, Een schoone fee, In zoo'n nacht zwoel en zacht, Komen wij stil nabij. Vindt men soms een meisje in Bagdad, Leeft u slechts voo rhaar die u aanbid, Die u eerde als een koningin, In 't rijk der min. En dan snellen uren. dagen voort. Tot uw aohoone droom wreed werd. verstoord Want heel onverwacht in den dulat'ren nacht, Heeft zij! geen zin In zoo'n nacht zwoel en zacht.. Dan gaat zijj van uw zij. HIJ leetdE zoo reeds twee jaren. Uit Venlo. 13 Nov. Door de activiteit der re cherche werd gisteren toevallig waargenomen, dat iemand als' het ware in den aardbodem verdween. Buiten de stad. ter rechterzijde van den weg langs het nieuwe kerfchofe in een vallei, over een groote oppervlakte begroeid met zwaar en dicht struikgewas, werd iemand door de hem ongemerkt volgende recherche waargenomen. Tot verbazing der politiemannen stuitten z ijplotseling te midden van de struiken op een reusachtig hol, waarvan de ingang was dichtgemaakt met zakken. Ter zijide van dien ingang lagen verscheidene ledige hrandspirituis- flesschen, alsmede de overblijfselen van een vuur. 'Gesommeerd om or uit te komen, kwam niemand zoodat de ambtenaren, de revolvers in de hand, naar binnen drongen. Daar werd aangetroffen een •hol, hoog 1.70 M., breed 2 M. en diep 2% M.. met afdalende treden. Op eendge bossen stroo lag een man, breed van postuur, zwaar gebouwd, en naast hem ledige flesschen en nog, een half met brand spiritus gevulde flesch, met opschrift: „Brandspiri tus. Gevaarlijk voor inwendig gebruik". Meubelen waren niet aanwezig. De man werd gearresteerd on naar het politie bureau gebiecht. Mijl had zware beenwonden, open voeten, en was in 'hooge mate verontreinigd. De overbrenging ging zeer langzaam. Het bleek toon, dat de aangehoudene was een 56-jarigebedelaar, geboren te Nedcrweert, onge huwd. die sinds twee jaren hier en in den omtrek door giften en gaven geld kreeg en daarvoor alleen spiritus kocht. Jenever was te duur. HU wordt ,4e kromme Matties" genoemd. 's Winters sliep hi| in de warme steenovens, doch sedert het strengere toezicht daarop, in ver band mot plaats gehad hebbende branden^ daaruit verdreven, had hij in dit ontoegankelijke struikge was zelf een hol gemaakt met een schop, die gevon den werd. Zijn eten haalde faiji eiken dag van de kloosters in den omtrek, of aan de boerderijen. Tel. ERFPACHTZWENDEL. Door het Amsterdamsche raadslid, den heer Klaas de Vries, zijn de volgende schriftelijke vragen tot B. en W. gericht. 1. Is het B. en W. bekend dat in de Algemeene Gids voor Amsterdam, van 1 Nov. j.1., onder den ti tel: „Corruptie", de vraag wordt gesteld: „Of het heele gezwendel in erfpachtsgronden geen corruptie is", terwijl dan als voorbeeld wordt aangehaald dat: „een architect, die door de gemeente werd aangewezen om een bouw te projecteeren, van de 'gelegenheid gebruik maakte om een geschikt persoon te zoeken die als aanvrager van erfpachtgrond optrad, om dan xnèt deze den erfpachtsgrond te verkoopen en voor zijn portie duizend gulden opstreek?" 2. Zoo ja, zijn B. en W. bereid, ten aanzien van deze publiekeliik gedane verklaring een onderzoek in te stellen en aan den Raad de resultaten daarvan me de te deelen?" Hdbld. VAN GASDIRECTEUR TOT BAAS-FITTER. Ged. Staten van Friesland hebben geen genoegen genomen met de benoeming van den heer A. Muller vroeger directeur, tot baas-fitter aan de gasfabriek te Workum. Op verschillende gronden wordt de factor „medelijden", die den raad heeft bezield bij het nemen van dit besluit, stellig afgekeurd. Het algemeen be lang heeft geen plaats voor medelijden. Een derge lijk ambtenaar 'komt niet meer in aanmerking voor een betrekking, waarin leiding wordt gegeven, in welken vorm ook. Een vroegere waarschuwing ver zwaart de zaak. Ged. Staten verzochten spoedig ant woord en mocht de raad zijn standpunt willen vol houden, dan zal het college van Ged. Staten niet schromen het besluit ter vernietiging aan de Kroon voor te draggen. De heer Muller heeft inmiddels ontslag gevraagd als baas-fitter, zoo mogelijk met ingang van 15 Jan. a.s. Hij vraagt tot dien dag ziekte-Verlof. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. heeft de raad hem ontslag verleend en hem drie maanden ziekteverlof toegestaan, met behoud van tractement als baas-fitter. TE LEERDAM. B. en W. van Leerdam hebben een onderzoek inge steld of de gasdirecteur zich aan corruptie heeft schuldig gemaakt Hierbij waren tegenwoordig de heer v. d. Stel en zijn advocaat. Het rapport in zake het onderzoek zal in de eerstvolgende raadsvergade ring jn openbare zitting behandeld worden. De correspondent van de Tel. had een onderhoud met den hoer Mooy, directeur van de gasfabriek. Hij betreurde het, dat dergelijke dingen waren voordo- vallen. Hij meende er echter op te moeten wijten, dat een groot deel van de schuld bij de overheid lag. Het salaris toch van vele gasdirecteuren is in vele ge vallen te laag in verhouding tot de verantwoordelijke en zelfstandige positie die tij bekleeden. Ook vond hij het betreurenswaardig, dat het onderzoek op vele plaatsen moet gebeuren door personen, die moreel be- aliat veel lager staan dan de persoon in kwestie. HET RAADSBESLUIT GOEDGEKEURD. OnlangB 1* In een oponbare vergadering van Ged. Staten van Noordholland, behandeld het heiwaar achrlft door de N.V. „Nijenburgh" en anderen Inge bracht tegon het beelult van oen raad van Helloo, waarbij wordt verboden om nader aangegeven tor- relnen ln het boioh van Helloo voor villa-bouw te be- etemmen. Ged. Staten hebben thane, naar wij vernemen, het raadsbesluit goedgekeurd. EEN ONDERZOEK. Den minister van oorlog hebben klachten bereikt omtrent onregelmatigheden in de garnizoenswerk- plaats te 's-Hertogenbosch. De minister heeft aan den hoofdintendant opgedragen, ter zake een grondig onderzoek in te stellen. PAARDENTROUW. Dezer dagen 'had in de Zijpe bij den heer C. do M., een boelhuis plaats. Ook de vos werd verkocht on kreeg elders een thuis. Dit was het paard echter niet naar den zin, want op een goeden dag stond vos in zijn eentje weer voor het hek van zijn ouden baas. Hij werd met blijdschap ontvangen en weldra werd bet hek van het land open gezet en vos hinnikte vroolijk en begon dadelijk weer te grazen. WINKEL, Door den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen is thans bepaald, dat de salarissen der tijdelijke leerkrachten aan de scholen in deze ge- meenté, hoewel geen wachtgeldsters, toch voor reke ning van het Rijk zullen worden genomen. HEERHUGOWAARD. Voor een cursus in eerste hulp bij ongelukken blijkt zooveel animo te bestaan, dat reeds met een flink aan tal belangstellenden door Dr. Spiering» een cursus wordt gegeven ln het oude raadhuis, terwijl, naar we vernemen, een tweede cursus gegeven zal worden voor het noordelijk deel der gemeente. HEERHUGOWAARD. Maandagmorgen vroeg leverde bet plein voor den stal van den heer Rus een wonderlijk schouwspel op. Men kreeg haast den indruk, dat daar dien dag een boelhuis zou worden gehouden. Tamelijk netjes geor dend zag men er opgesteld een tiental poorten en poortjes, kruiwagens, konijnenhokken enz., enz., zelfs was bij wijze van versiering menig hek getooid met gedroogde boontjes. Blijkbaar was alles kalm in zijn werk gegaan. Jongelui schijnen van de aanwezigheid der politie in een ander deel der gemeente, waar een uitvoering was, gebruik te hebben gemaakt, om bij de omwonenden het benoodigde materiaal weg te halen. Toen bet dag was geworden, zag men de rechtmatige eigenaars het hunne terug balen, de een tamelijk ge moedelijk, 'do ander minder gesticht, zoodat oen her haling wel geen aanbeveling zal verdienen. „SPARTA". Met spanning werd de Zondag tegemoet gezien in verband met de verrichtingen van Sparta I tegen Rood Wit I te Alkmaar. Sparta nog ongeslagen, dus trachtend haar onge slagen record te handhaven, Rood Wit met nul winstpunten, van plan haar oude tegenstanders van verleden jaar, waarvan toén met 2—0 werd verlo ren, een spaak in 't wiel te steken. Ziedaar, eenige factoren die deze wedstrijden al tijd tot aantrekkelijke partijen mak*n en voor bei den belangrijk dus. In dezen zeer goed on vlot gespeelden wedstrijd' heeft Sparta getoond werkelijk aanspraak te ma ken op de plaats welke zij thans op de ranglijst in neemt. Reeds vanaf den aftrap ging het goed combinee rend op de Rood-Wit-veste af en steeds moesten de R.W.-acbterspelers alle zeilen bijzetten om de aal- vlugge voorhoedespelers van Schagen, goed ge steund door de middenlinie, van het lijf te houden. Met de rust was reeds een nuttige voorsprong van ■4—0 verkregen, dank zij de hulp van een der R.W.- backs die in 't nauw gedreven 1 maal in eigen doel kopte. Na de rust werd direct mede flink aangepakt en bleef Schagen, uitgezonderd een kleine inzinking, doch toen bleek de achterhoede voor haar taak be rekend, meester op het tererin. Eindstand 6—1 voor Schagen. De stand in klasse 1B luidt thans: doelp. gesp. gew. gel. verl. p. v. t. gem. 1. Sparta 4 4 0 0 8 19-3 2.00 2. Zeevogels 3 2 1 0 5 11—2 1.67 3. Heilo 5 4 0 1 8 10—7 1.60 4. S. V. S. 3 2 0 1 4 12-6 1.33 5. D. T. S. 3 1113 8—7 1.00 6. W. G. W. 2 3 0 0 3 0 3—10 0.00 7. Rood Wit 4 0 0 4 0 7—17 0.00 8. Hollandia 3 3 0 0 3 0 0-27 0.00 De uitslag van de wedstrijden van W.G.W. en Zee vogels zijn niet venneld. Zondag a.s. komt S.V.S. op bezoek, uit bovenstaande blijkt, dat dit nog een niet te onderschatten tegenstan der is, zoodat Sparta op haar qui vive zijl Aan de Loet bad om balf een (12 uur Wieringer tijd) Sparta 3 met Succes 2 van Wieringen de strijd aangebonden, welke na blanken stand met de rust in een 21 overwinning voor Sparta 3 eindigde. Dat is van een lastigen tegenstander gewonnen, boy's. Sparta 2 is als telken jare wederom in 't ongeluk. De wedstrijd tegen J.V.C. 1 eindigde in een 3—2 ne derlaag voor haar.- Met een klein beetje meer enthousiasme en overleg 'kon dezen wedstrijd gewonnen worden, nu staan ze wederom onderaan, als schril contrast met Sparta I. Bij dezen wedstrijd had een der J.V.C.-spelers, A. Kooij, het ongeluk bij een botsing met een Sparta- speler zijn rechterbeen te breken. Door Dr. Melchior, die onmiddellijk ter plaatse was, is de eerste hulp verleend en werd de patiënt per ziekenauto naar zijn ouderlijke woning vervoerd. Niemand treft eenige schuld, het was een noodlot tige samenloop van omstandigheden. EERST IN DE ALLERLAATSTE VIJF MINUTEN GEDOELPUNT. Zondagmiddag werd in het stadion te Amsterdam een voetbalwedstrijd tusschen Holland en Zweden gespeeld, welke wedstrijd echter weinig spannonde momenten heeft laten zien. Dadelijk na don aftrap verkeerde het Hollandsche doel in gevaar, doch dank zij onzen superieuren doelverdediger werd een zeker schijnende goal voorkomen. Doordat de Zweedsche spelers nogal vaak buitenspel stonden, werd menige aanval onderbroken. Wat de Zweed sche doelverdediger te verwerken kreeg waren meestal hooge echoten, die nauwelijks gevaar op- leverden. Onze voorhoede was wel het zwakste deel van het elftal. Zeker, durf, energie en initiatief vielen dikwijls te loven, maar het positiespel was bij de Zweden beter verzorgd, terwijl ónze tegenstanders door talmlen voor het doel evenmin goede resulta ten verkragen al» onze voorhoedespelers door hun onzuiver schot. Toen hat ainda naderde ln dezen, over het geheel geUjkwoeupdigen strijd, waarin de Zweden vele „Hollondeche" kwaliteiten ten toon spreidden, kwam er toch nog een periode, welke onzo gaston als de beste voetballers van dezen middag deed kennen. Het was namelijk zee minuten voor bet einde, dat Tap den bal kreog toegespeeld. Bij een poging om een achterhoedespeler te passeeren stuitte da bal weer voor sljn voeten terug. Toon een tweede aanvaller naderde, tikte hij het leer naar Smeet», dlo ineen» door naar Ghering paeeorde. De Tilbur- gonaar kreeg ecnlgo meters slechts van Llndborg verwijderd, het leer toegespeeld. Hij aarzelde niet en plaatste zacht maar zuiver langs den verrasten doelverdediger (1—0). Het merkwaardige feit heeft zich echter voorge daan, dat juist in dit tijdperk van Zweedsche over macht een listige Hollandsche aanval het eenige doelpunt van dezen middag en dus de overwin ning ten gevolge had. Maar dit niet alleen. Het ontketende een „gemeenschappelijk" gejubel, waar bij zelfs de meest bedeesde zanger met al zijn ener gie het machtige accoord kwam versterken. Toen vijf minuten daarna scheidsrechter Kingscott eindigen blies, werden de Zweedsche spelers na hun „ra-ra-ra" afscheidsgroet met applaus gehul digd voor wat zij hadden geprosteord. Als een bijzonderheid was aan dezen voetbalwed strijd verbonden hot gemeenschappelijk zingen van verschillende korte populaire liederen voor en na den wedstrijd door het publiek. Dit in navolging van Engeland en Denemarken, waar zulks reeds eerder gedaan werd. Door Nico van der Linden werd dit enorme „koor" gedirigeerd. Om' het dirlgeerge- st-oelte staat de Politieharmonie, die het lied inzette. Toen met het eerste lied werd begonnen, was het pu bliek eerst nog wat schuw, maar wanneer een ieder gezien heeft, dat zijn buurman zijn mond open kan .zetten, volgt hij hem al gauw na en weldra schalt uit duizenden kelen de wijs „Eikenhout is eiken hout" over de groene grasvlakte, Wanneer er korte pauze is gehouden, weerklinkt het tweede lied van „Houdt er den moed maar in". Nu eerst beginnen de stemmen los te raken en daverend klinkt het „Piet Hein" de lucht in, hetwelk zoo in don smaak vle.l, dat het herhaald werd, totdat plotseling aan aller muzikale carrière een einde gemaakt wordt, door dat een in het zwart gekleed heer het veld opkomt hollen om zwaaiende met zijn armlen aan te duiden, dat het nu genoeg ie. Deze eerste proefneming mag dus beschouwd wor den als goed te zijn geslaagd. OUDESLUIS. Zondag jj. had D.OAJK.O. II bezoek van Geel Wit 3 int den Helder. D. II loopt direct zeer hard van stapel en heeft dan ook spoedig de leiding met 2—0. Dan begint D. II af te zakken, en G. 3 komt met suo- ces opzetten, zoo zelfs, dat zy met de rust een 32 voorsprong hebben, waarvan het laatste punt verkre gen werd uit een twijfelachtige strafschop. Na de rust een gelijk opgaande wedstrijd, waarbij G 3 een mooier spel laat zien als D H, toch weet D II den stand: op 33 te brengen, als de linksbuiten een voorzet van rechts, onhoudbaar Inschiet, in welke stand geen verandering meer komt. D.O.S.K.O. I was in Den Helder op bezoek bij H.R.C. 4 en moest zich met een gelijk spel 2—2 tevreden stel len. Zondag a.s. ontvangt D.O.S.ELO. I te Oudesluis, Zee- macht I uit Den Helder, hetwelk weer een zeer span nende wedstrijd beloofd te worden, daar de Jantjes over een sterk elftal kunnen beschikken. ACHT DOODEN. Uit Chicago, 14 Nov. Bij een: brandj in een def tig pension hier ter stede werden acht vrouwen1 en i 'kinderen gedood en dertien gewond. De vlammen j drongen door den liftkoker naar boven en sloten de i gasten op de derde verdieping als in een val op. VELE HUIZEN BESCHADIGD. Uit Sofia wordt gemeld, dat bij 25 graden warmte een orkaan over geheel Bulgarije heeft gewoed, welke groote verwoestingen heeft aangericht. Te Sofia werden tal van huizen beschadigd; verschei dene scboorsteenen stortten in. Vele telegraaf- en te lefoonlijnen werden vernield. Toen de storm bedaar den, begon het ontzettend te regenen, waarbij de temperatuur eensklaps daalde van 25 gr. tot 5 gr. AUTO DOOR BOMMEN VERNIELD. Uit Mexico, 14 Nov. Generaal Obregon ls Zon dag J.L. ternauwernood aan, den doodj ontsnapt. Elr werden twee bommen naar zijn auto geworpen, die geheel vernield werd. Obregon werd echter slechts cht gekwetst. De politie zette de daders na. Twee hunner werden gewond, terwijl ook een derde kon worden gevat Obregon was zoo weinig onder den Indruk van het gebeurde, dat hij later op den dag een stieren gevecht bijwoonde. Nader wordt gemeld, dat Obregon's wang ge kwetst is door glasscherven, daar de bommen ge worpen werden tegen die voorruit van zUn auto. Hij zette zijn weg naar het stierengevecht voort, waar hiji door president Calles, die eveneens het schouwspel bijwoonde, met den goeden afloop van het gebeurde werd geluk gewenscht. VEERTIG PERSONEN GEDOOD, CIRCA VIJFHONDERD GEWOND. Te Pittsburg in den staat Pennsylvania heeft een ernstige ramp plaats gehad, die aan veertig men- schen het leven heeft gekost, terwijl circa 500 per sonen gewond werden en het aantal dakloozen 5000 pedraagt. Een gashouder, welke vijfduizend kubieke meter gas bevatte, is namelijk in de lucht gevlogen. Om streeks honderd personen werden bij het instorten van een steenbakkerij, een gelijk aantal bij het in eenstorten van een metaalfabirek van de buiten wereld afgesneden. Naar gemeld wordt, zijn veel an.enschcn gedoódi bij 'het instorten der rond don noodlottigen gas houder staande huizen. De noordelijke wijk der stad is gedeeltelijk verwoest. De hoofdhuis der waterleiding ls gesprongen, waardoor de arbeid der reddingsmanschappen en politie zeer bemoeilijkt werd. Onder de brokstukken ijzer, die de lucht in wer den geslingerd en weer met vreeselijk lawaai op de aarde terugvielen, waren er van 50 Kg., die op een kilometer afstand werdx teruggevonden. De knal, die op de verblindende lichtstraal, welke het ont ploffende gas veroorzaakte, volgde, moet ontzettend geweest zijn. Ooggetuigen verhalen dat het was, als of do stad door een aardbeving werd getroffen. Als een enormie ballon steeg de gashouder eerst omhoog, om daarna onder een helsch lawaai uiteen te spatten. Politie-ogenten, brandweerlieden en* vrijwilligers 1 zijn onmiddellijk na de ramp aan het werk getogen. I Alle beschikbare verpleger», verpleegster» eif officie-1 ren van het Leger de» Heil» zijn naar het terrein van do ramp gegaan om hulp te verleenon: de tl», henhuizen in het noordolljk deel der stad zijn zoo vol, dat men personeel uit andere zlokenhuizen daarheen heeft moeten dirlgoeron. Volgons nog niet bevostigdo berichton waren ar beiders met reparatlewerkzaamhedon aan don tank bezig, waarbij zij een brandende toorts hebben ge bruikt. 9 OM EEN LOONSVERHOOGING. 'Sedert gerutmenj tijd waren ln de Duitsche sigaJ renindustrle tusschen de werkgevers on werknemers onderhandelingen over loonsvorhooging gaande. Het geschil heeft teni slotte zulke scherpe vormen aan genomen. dat de werkgevers hun gezamenlijke werk lieden hebben opgezegd. Van gister af zijn in ver- band hiermede alle sigarenfabrieken stopgezet. On geveer 130.000 werkliedon zijn bij het conflict botrók- ken. Het conflict is uit looneiscken dor sorteerders voortgesproten, die ten slotte tot staking overgingen. Daar zonder hen de arbeid niet kon worden voort gezet, besloten de werkgevers alle aboiders uit te sluiton. Voor Dinsdag 15 November. 11.20 DAVENTRY (1600) Het Daventry-kwartet- 12.- HILVERSUM (1060) Poilitieberichten. 12.30 LANGENBERG (469) Middagconcert. 12.30 HUIZEN (1840) Lunchmuziek door het trio Winkels. 12.35 HUEZtEN (1840) Lunchmuziek door het trio bestaande uit John Helden, viool, M. van 't Woud, cello en G. Ver-hey, plano. 12.50 PARIJS (R.1750) Concert onder leiding van Albort Locatelli. 2.20 KOPENHAGEN (337) Thoeconcert. 3.HILVERSUM (l'OGO) Radio knipcursus door Mevr. do Leeuw van Rees. 3.20 BERIN (411) Namiddagconcert. 3.35 STUTTGART (380) Namiddagconeert 3.50 PRAAG (349) Coficert. 3.50 FRANKFURT (429) Concert door het huisork. 4.05 DAVENTRY (1600) Muziek. 5.05 PARIJS (R. 1750) Concert. 5.20 BRUSSEL (509) Dansmuziek. 5.20 LANGENBERG (469) Veaperconcert. 530 HILVERSUM (1060) Vooravondconcert door het A.N.R.O.-oHkest, o.l.v. Nico Troep. Soliste, Bolla Hopman, viool. Begeleiding Alice IIop- tnityn,' piano. 6.20 'DAVENTRY (1600) Ahasford Ocestral Society 6.30 HUTZEN (184:0) Esperanto en Engel sche. les. 7.05 DAVENTRY (1600) Londen Radio Daneeband. 7.15 HILVERSUM (1060) Engelsche conversatie les door Fred. Fry. 730 KOPENHAGEN (337) Klassieke strijdmuziek. 7.40 BlERN (411) Laroso du chalot. Muziek. 735 FRANKFURT (429) Concert door het Arnar- kwartet. 7.45 HILVERSUM] (1060) Palitiebericht 8.— HUTZEN (1950) K.R.O. Derde Bossche avond in het Concertgebouw te 's Bosch. 8.10 HILVERSUM (1060) N.O.V. Dordo Bijenkorf- lezing. D. A. M. Binnendijk. Onderwerp: ,De poëzie van 1900 tot heden". 8.20 DAVENTRY (1600) Variété-programma. 8.35 BRUSSEL (509) Concert stationsorkest. 8.40 BERN (411) Concert van de Kurzaal. 8.50 PARIJS (R. 1750) Concert. 8.50 KOPENHAGEN (337) Populair orchestraaJ concert. 9.— HILVERSUM (1060) A.N.R.O. Kamermuziek avond door hét Hollandsche trio. 9.20 PRAAG (349) Orcheatraal concert. 9.25 BERN (411) Orkest van de Kurzaal. 10.— DAVENTRY (1600) Concert door de Militaire Kapel. 10.— HILVERSUM (1060) Per»- en Nieuwsberichten van Vaz Dias, 1050 HILVERSUM. N.O.V. Populair concert. Een ensemble o.l.v. H. Tennissen zal spelen 1050 HAMBURG (395) Dansmuziek. 11.— DAVENTRY (1600) Dansmuziek van het Carl- ton Hotel. Voor Woensdag 16 Nov. 11.60 ZURICH (688 M.) Orkestrcpncert. 12.00HILVERSUM (1060 M.) Politieberichten. 12.20 DAVENTRY (1600 M.) London Radio Dance- Band. 12.30 HUIZEN (1840 M.) Lunchmuziek, met mde- werking van Mevr. Willy Canté van Ameron- gen, sopraan; Mevï. Lies v. d. BrinkPrakker» fluitiste. 12.20 LANGENBERG (469 M.) Concert. 12.35 HILVERSUM (1060 M.) Lunchmuziek door het trio, bestaande uit. John Helden, viool; M. van t Woud, cello; en G. Verhei), piano. 12.60 PARIJS (R. 1750 M.) Le Diabolique Jazz. 1.20 DAVENTRY (1600 M.) Georges Haecks orkest i 2.20 KOPENHAGEN (337 M.) Namiddag-concert. 8.00 HILVERSUM (1060 M.) Maak het zelf. De ru- 1 briek van Mevr. C. SchaakeVerkozen. 8.10 DAVENTRY (1600 M.) Condert. 3.20 ZURICH (588 M.) Concert door de kapel Gai- lini. 8.20 BERN (411 M.) Orkest-concert 8.50 PRAAG (349 M.) Concert. 3.60 (FRANKFURT (349 M.) Concert door het radio orkest. 8.50 HAMBURG (395 M.) Concert 4.20 BERN (411 M.) Orkest-concert. 6.00 PARIJS (R. 1750 M.) Radio-Parms-concert 5.16 HUIZEN ((1840 M.) Kinderuurtje N.C.R.V. 4.60 LANGENBERG (469 M.) Kamermuziek. 5.20 BRUSSEL (609 M.) Kamermuziek-concert 6.00 HILVERSUM (1060 M.) Dinermuziek door het lundhtrio van dien dag. 6.20 DAVENTRY (1600 M.) Het Daventry-kwartet 6.35 PRAAG (349 M.) Populaire muziek. 7.00 HUIZEN (1840 M.) Stenografieles. Systeem Groot 1 7.15 HILVERSUM (1060 M.) Gezondheidshalfuurtje i Spreker Dr. B. H. Vos, geneesheer. 7.20 LANGENBERG (849 M.) Orgel-concert 7.20 KOPENHAGEN (337 M.) Spaansche muziek. 7.20 ZURICH (588 M.) Orkest-concert 7.46 HILVERSUM (1060 M.) Politieberichten. 7.46 HUIZEN (1840 M.) Lezing en muziekavond. Deze avond is afgestaan aan het comité voor Stadsevangelie te Deventer. 8.05 IDAVENTRY (1600 M.) Radio-Favourlten. 8.10 HILVERSUM (1060 M.) Avond!-concert door het A.N.R.O.-orkest, o. L v. Nico Trcep. Met mede werking van Wihn Richard, piano; Hendrik Koning, bariton; 8.85 BRUSSEL (609 M.) Concert door het station»- trio. 8.40 ZURICH (688 M.) Oude Dansmuziek. 8.85 STUTTGART (880 M.) Zither-concert 8.40 BERN (411 M.) Gala-concert van de Beroer Pere. 8.50 PARIJS (R. 1760 M.) Radio-concert 6.20 BRUSSEL (609 M.) Concert door het radio orkest. 6.20 KOPENHAGEN (837 M.) Kamermuziek. 10.00 HILVERSUM (1060 M.) Pers- en niouwsberiche ten van Vaz Dias. Daarna voortzetting van het concert. 10.20 KOPENHAGEN (837 M.) Dansmuziek. 11.20 DAVENTRY (1600 M.) Dansmuziek uit het Kit-Cat-reetaurant

Schager Courant | 1927 | | pagina 6