(SI Attentie RAAD VAN HELDER. Marktberichten. Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. Gascorruptie te Vaals. OSl De iepenziekte te Culemborg. Al Verdachte (beweert, het niet over den •persoon van Meulenberg, doch over de firma te hebben gehad. Eisch f 25 boete of 25 dagen- Vonnis f 40 boet# of 40 dagen. MISHANDELING. ■De landman Ariën T. te Helder heeft op 28 Septem ber den niet verschenen getuige Tholens gestompt. Diens ket deed zich te goed' aan de groenten die in den tuin van verdachtes vader aanwezig waren, Eisch f 80 boete of 80 dagen. Vonnis conform. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 14 November 1927. Uitspraken vorige zitting. Jac. de G., Harenkarspel, (ged.) verduistering, 4 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Egfb. R., Hoorn (ged.) verduistering, 5 m. gev. EL J. van 't H. (gedet), zwervend, diefstal, nader onderzoek. Albert I., (ged.), uitlokking subs. medeplichtigheid aan verboden invoer, 8 dagen aangehouden. Nieuwe Zaken. OPLICHTING. De heeren M. 8. en A. v. L., uit Amsterdam, wel bekend 'bij de kaartspelera, beiden niet vesohenen. moeten zich verantwoorden ter zake oplichting op 14 Juli jl. van een autogaragehouder te Helder. Na dat zij zich geïntroduceerd hadden als zakenlieden en voor een bedrag van f40 gekocht hadden, aan materiaal, wisten zij hem te bewegen tot afgifte van 4 autobanden. Vooraf hebben zij allerlei geschiede nissen opgerakeld en 'a briefkaart geschreven, om vertrouwen te wekken. De Officier acht het feit bewezen en vordert tegen ieder 8 maanden gev. HOOGER BEROEP. De heer Jacob de W., banketbakker te Alkmaar, wordt vertegenwoordigd door Mr. A. Prins Jr., zijn raadsman en verdediger. Het betreft hier een hooger beroep in een veroordeeling van den Kantonrechter te Ailkmaar. ter zake overtreding) «dier arbeids wet, Appellant heeft verschillende knechts in zijn koekfabriek arbeid doen verrichten op uren dat zij buiten dienst waren. De gemachtigde maakt aan merking op de oproeping, omdat daarin niet was aangegeven de kwaliteit, waarin appellant de arbei ders had doen arbeiden. Gemachtigde werkt deze op werping juridisch nader uit Het gaat hier in hoofd zaak om de wettelijke aansprakelijkheid. Pleiter concludeert ontslag van rechtsvervolging. Pleiter releveert nog, dat de overtreding is begaan uit een misverstand omtrent de gekregen machtiging om den feestdag van Allerheiligen, op welken ka tholieken feestdag niet was gewerkt, in te halen. Daarop volgt nog een uitvoerig juridisch debat tusschen den Officier en gemachtigde. De debattere handhaven daarin ieder hun standpunt. De Officier requireert bevestiging van het vonnis. Pleiter persisteert bij zijn conclusie. VERDUISTERING IN DIENSTBETREKKING. De 30-jarige handelsreiziger C. J. T. v. d. K. te Honrn staat terecht ter zake verduistering van ver schillende bedragen, totaal pl. min. f178, die hij als reiziger voor de sigarenfabrieken ten Coppens en Baten te Valkenswaard had ontvangen en onder zich had. Volgens getuige Coppens bedroeg het totaal der verduisteringen f500. Verdachte is nog steeds in dienst van de firma en is met haar overeengekomen, dat hij de financieele schade uit zijn provisie zal herstellen. Verdachte erkent de hem ten laste gelegde ver duisteringen. Eisch: 4 maanden gev. BEDREIGING EN MISHANDELING. De 29-jarige koopman Benjamin B. te Amsterdam, staat terecht ter zake bedreiging met een knipmes van zijn patroon, den 53-jarigen koopman Matheus Pels, eveneens te Amsterdam. Voorts dat hij genoem den Pels heeft mishandeld door hem te schoppen te gen het onderlijf. Deze feiten zijn gepleegd in den nacht van 10 op 11 Juli, te Helder, ter gelegenheid van de kermis. Er bestond tusschen verdachte en Pels een kwes tie over loongeld. De getuige Pels geeft een zoo van do feiten afwijkende verklaring, dat de president hem ronduit verwijt een meineed te hebben ge pleegd. Getuige heeft inmiddels zijn verklaring ge wijzigd. Gevorderd wordt maanden gev. Hierna pauza POLITIERECHTER. OVERTREDING RIJWIELBELASTING. C. H. B.f niet verschenen, ia aangetroffen niet in het bezit van rijwielbelastingmerk. De fung. rijks advocaat, mr. Asser Jr.,* vordert f 10 boete of 10 dagen. Uitspraak f5 boet# of 5 dagen. IDEM. Eveneens moet voor dit feit terecht staan Petrus La R., niet verschenen. Eisch f 8 boetq of 8 dagen. Uitspraak f3 boete of 8 dagen. ALS VOREN. Corn. P. wordt veroordeeld tot f7 boete.of 7 dagen. wegens hetzelfde feit BLIJFT ZOO. Zelfde feit contra L. W., wordt geetroftf met f7 boete of 7 dagen. GEEN VERANDERING. Paulus D., niet aanwezig, wordt veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen. VERDACHTE PRESENT. Paulus O., landman te Heerbugowaard, heeft 8 mnd. een rijwiel bereden, waaraan geen belasting- merk. Verdachte ontkent Wordt aangehouden ten einde verbalisanten te hooraa. WIJ GAAN VERDER. Heden is het Mons. G„ alet verschenen, wordt ver oordeeld tot 17 boete of 7 dagen. Jacobus K., niet verschenen, als voren, vonnis f7 boete of 7 da-gen. Teunis V., afwezig. Vonnis als voren. KI. Bakker, alles als voren. Mathijs W. J., Ca-stricum, als voren. Jacob de G., Alkmaar, is anwezig. Hij had zijn plaatje vergeten en is dus strafbaar. Hij trad boven dien zeer onhebbelijk op en pleegde wederspannig- heid. Verdachte ontkent dit Hij heeft zijn rijwiel ge woon afgegeven. Eisch f 12 boete of 12 dagen. Vonnis confoim. M. B., niet verschenen, 17 boete of 7 dagen. Evert K, afwezig, f 5 boete of 5 dagen. Arie S., afwezig, f 5 boete of 5 dagen. Pieter K, niet verschenen, 17 boete of 7 dagen. Jan de V., Alkmaar, f7 boete of dagen. Andries D., allemaal als voren. J. J. V., Enkhuizen, als voren. Maria als voren. M. H., aannemer te Alkmaar, is verschenen, er kent het feit, plaatje is vermoedelijk ontvreemd, f7 boete of 7 dagen. Sijfert K, niet verschenen, als voren. SloiUaa rtttao Polltlwulitg. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. OVERTREDING RIJWIELBELASTING. De reiziger Lou S., gedetineerd, die veroordeeld was bij verstek tegen twee rijwielbelasting-overtredingen, is tegen deze Vbnnissen in verzet gekomen. De boete was hem te hoog en -hij verzoekt een lichtere straf. Geëischt wordt door den rijksadvocaat be vestiging. Opposant vraagt direct uitspraak. Vonnis tweemaal f 10 boete of tweemaal 5 dagen hechtenis, NOGMAALS OVERTREDING RIJWIELBELASTING. De verdachte in deze zaak, de welbekende Frans S. uit Venhuizen, is niet verschenen. Verdachte heeft bij de vorige behandeling beweerd naast de fiets te hebben gewandeld, bovendien had. bet rijwiel een lekke band. Thans worden de verbalisanten gehoord. Volgens getuigen bereed verdachte een rijwiel zon der licht en verkeerde hij in staat van dronkenschap. Eisch f 7 boete of 7 dagen. OVERTREDING INKOMSTENBELASTING. De schippersknecht Jacob K is niet aangetroffen in het bezit van bewijs van betaalde inkomstenbelas ting. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Idem Imko N., schippersknecht aan boord van een echip, liggende te Helder. Eisch als in vorige zaak. OVERTREDING TABAKSWET. Ter zake dit feit staat terecht de sigarenfabrikant Joh. Petrus D. te Egmond Binnen. Verdachte heeft in zijn register verzuimd in te schrijven, verschillende partijen ruwe tabak, door hem ingeslagen. Verdachte wijt dit verzuim aan zijn ongesteldheid. Vroeger heeft hij beweerd het niet de moeite waard te vinden, die kleine partijtjes tabak in te boeken. De grossier Beekman te Hoogkarspel heeft de ver- schillende partijtjes geleverd. Na een uitgebreid be toog vordert de rijksadvocaat namens de administra tie f 100 boete of 30 dagen. Zijnde de minimum straf op het delict gesteld. Pleiter mr. Haese noemt het requisitoir even bitter en scherp als de wet zelf. Pleiter gispt het gemis aan schuldverband in de dagvaarding, en leest daarom trent een arrest voor van den Hoogen Raad, gegeven in 1916. Ons strafstelsel, zegt pleiter, kent opzet en schuld en niet opzet zonder schuld. Aan het slot van pleiters ingewikkeld betoog vraagt pleiter voor verdachte, die borst- en zenuwlijder is, vrijspraak, subsidiair de uiterste clementie te willen betrachten. Hierop volgt repliek van den rijksadvocaat, die daarop door pleiter wordt beantwoord. NOGMAALS TABAKSBELASTING. Theodorus de K, niet verschenen, wonende te Ut recht, heeft in de gemeente Zijpe sigaren verkocht zonder daartoe vergunning gehad te hebben. Ook in de gemeente Schagen heeft hij dit fiscaal misdrijf ge pleegd. Verdachte heeft sigaren verkocht aan de ge tuigen Schilder en Portegies, beiden te Schagen. De rijksadvocaat verzoekt schorsing der zaak voor onbe- paalden tijd. Wordt toegestaaan. Vergadering van 15 November, 1927. BIJ den aanvang van de zitting legde de heer Grun wald in handen van den Voorzitter d e vereischte eeden af, waarna een aantal ingekomen stukken, waaronder een schrijven over den finantieelen toe stand de gemeente van A. A. do Wij in, hetwelk zooals B en W. opmerkten, in zeer onbehoorlij ken vorm was gesteld, voor kennisgeving werden aangenomen. Hierna volgden de discussies over het voorstel van de heeren Schoeffelenberger en Trap over de wethou derspensioenen, en kreeg eerstgenoemde het woord over dat voorsteL Spr. begon met het praeadvies van B en W. op dit voorstel op verschillende punten te bestrijden en merkte op, dat zijn voorstel gedistil leerd was uit de verordening 1917'19 van Zaandam. Hij achtte zijn voorstel een directe bezuiniging op de gemeentelijke uitgaven en had verwacht dat van den bezuinigingswethouder een minderheidsnota bij dit prae-advies was verschenen. De verordening hier ter plaatse is naar spr.'s meening veel te hoog en spr. haalde hier bij aan het voorbeeld,,dat wethou der Grunwald thans na 6 dienstjaren f20.— per week pensioen ontvangt De heer Biersteker meende, dat men op den ver keerden weg was, en dat er eerst moest gedebat teerd worden over het aangehouden voorstel W. de Boer, hetwelk beoogde het aanhangige voorstel naar een commissie te zenden ter bestudeering, waartegen de heer Van der Veer zich echter verzette, daarbij aanvoerende, dat men reeds een commissie had ge had, wier werkzaamheden op niets uitliepen. Deze meening was ook de heer De Nijs( die namens de S.D.-fractie sprak, toegedaan, en deze spr. gaf er te vens bij te kennen, dat zijn fractie tegen wijziging van de bestaande verordening was en alles wilde la ten zooals 't is. De discussies werden zeer verward; de heer Van Dam wilde een openbaar debat, alvo rens de zaak naar een commissie te verwijzen; de heer De Boer daarentegen wilde dadelijk een com missie aanwijzen, evenals de heer Eijlders. De heer Smits viel den heer Van Dam1 bij en de heer Van der Veer verklaarde, tenslotte op zijn oorspronkelijke meening terug te willen komen in de hoop, dat de nieuwe commissie meer succes zou hebben dan de vorige. Hierop sloot de Voorzitter de discussies en werd gestemd over het voorstel-de Boer (om het voorstel Schoeffelenberger en Trap naar een te be noemen commissie te verwijzen), welk voorstel werd aangenomen met 150 stemjmen. De. S.D.-fractie stemde in haar geheel tegen. We waren echter hiermee nog niet aan het einde van de geschiede nis, want de heer Van Dam wilde xoJet alle geweld over de wethouderspensioenen praten, voordat de zaak naar een commissie was verwezen, en deed een voorstel van deze strekking, doch welk voor stel met 14—7 stemmen werd verworpen. Toen de Voorzitter daarop de Commissie wilde doen benoe men, verzocht de heer v. Dam dit uit te stellen tot de volgende zitting, waaroe men besloot. Enkele hamerstukken volgden, waarna de heer De Zwart een voorstel deed om de 2de wijzigingsbegroo- ting 1927 nog niet aan te nemen, doch eers in han den te stellen van de Commissie voor de Finantiën, welk voorstel met groote meerderheid werd aange nomen. Hierna volgde het voorstel om afwijzend te be schikken op het bekende adres van den Nederl. Fe deratieven Bond van personeel in openbaren dienst over de corruptie in de gasindustrie. In de desbe treffende bijlage meenden B. en W. aan de Vereeni- ging van Gasfabrikanten de subsidie echter niet te moeten onthouden. De heer Van Loo was het met dit laatste niet eens, en deelde mee, dat de Commissie van Bijstand voor de Bedrijven dan ook geadviseerd had deze subsidie van f50.— in te trekken, wan neer zon blijken, dat die vereeniging aan de corrup tie had meegewerkt. Verder vroeg spr. nog of het College ook meer kon mededeelen, dan in de bijlage staat, waarop de Voorzitter antwoordde, dat de zaak in handen der justitie, is en dat het College daarop niet kon vooruitloopen. De heer v. Loo stelde daarop voor deze zaak in comité te behandelen, welk voorstel door de heeren Schoeffelenberger en Biersteker wordt ondersteund. De heer Boogaard echter ver klaarde zich tegen behandeling in comité, daar het publiek z.i. gerust mocht weten wat er eigenlijk :atwe gaande is. Ook de heer Eijlders wilde de zaak pu bliek behandeld zien en hield een langdurig (betoog over de plicht van het Gemeentebestuur om de bui- gerij in te lichten over den gang van zaken in hun bedrijven. Naar spr.'s meening kan een commissie, zooals adressante die wenscht, niets doen. Zoo'n commissie kon toch niet bij den heer Van der Stel volgens spreker, de grootste schurk die er is, en die voor f50.000.— wilde zwijgen' om informaties ko men. Volgens spr. staan hier de eer en goeden naam van alle hooiden! van gemeentebedrijven op het spel, en juist daarom moest, naar spr.'s oordeel, deze zaak in 't publiek behandeld worden om eon moge lijke blaam van deze hoofdambtenaren af te nemen. De Zwart voerde hierop het woord en merkte zeer terecht op, dat men aan een commissie niets zou hebben; een leverancier zou immers nooit verplicht zijn aan zoo'n commissie zijn boeken te toonen en spr. vond dan ook dat men het resultaat van het on derzoek door de justitie (moest afwachten; zou Hel der erbij betrokken zijn, dan zal het gemeentebe stuur daar toch kennis van nemen. Wat betreft het verleenen van de subsidie verklaarde spr., zich te genstander, daar het bestuur van de vereeniging heeft getoond aan de corruptie mee te werken, waar dat Bestuur immers het geval te Beverwijk heeft trachten goed te praten en weg te moffelen, en der halve meende spr. dat de gemeente Helder eiken band met deze vereeniging moest verbreken. De heeren Van Dam en Smits sloten zich bij dit be tcog aan, waarop de Voorzitter nog mededeelde, dat bij elke leverantie van eenig belang toch steeds de goedkeuring van B. en W. noodig was. De wethou der voor de bedrijven, Verstegen, ging de zaak van af het begin nog eens na en verklaarde zich ook te gen het handhaven der subsidie, nu is gebleken dat de vereeniging niet recht heeft gehandeld. Echter deed het, volgens spr., niet zooveel terzake of men nu zoy passeeren, daar dit dan toch bij de begroo- tiüg weer zou krijgen. Men heeft gevraagd om maat regelen te nemen, die corruptie onmogelijk maken, maar dit kan niet, naar spr.'s meening, zelfs al koo- pen B. en W. of een raadscommissie in. Den heer De Boer verheugde het dat we hier te Helder een Cen trale Boekhouding hebben, die rechtstreeks onder het College van B. en W. staat. De heer Van Dam meende, dat men door het maken van regelingen het plegen van corruptie moeilijker en gevaarlijker zou kunnen maken., waartegen de heer Biersteker echter opmerkte, dat de heer v. Dam te ver ging, daar toch het standpunt van het Gemeentebestuur moet zijn, dat men onkreukbare ambtenaren heeft; slechts dan als er reden is te twijfelen, kan men in grijpen. Tenslotte werd conform het voorstel van B. en W. hun voorstel om de subsidie aan de vereeni ging te handhaven, gehoord de debatten, wijselijk in. Bij het voorstel tot wijziging van het vastrechtta rief voor bet leveren van gas, deelde de heer De Zwart mee, wel niet te zullen tegenstemmen, maar toch graag zou zien, dat B. en W. een voorstel deden om dit vastrecht op een andere basis te vestigen, het geen) ook de heer Van Dam wenschte, waarop wet houder Verstegen tot ieders geruststelling mede deelde, dat zoodanig voorstel in bewerking is. Vervolgens ontstond een langdurige discussie over hert, voorstel tot benoeming van een hoofd van school 6. Alvoren de discussies te openen, deed de Voorzitter voorlezen een adres van den heer N. van Engel, het vroegere hoofd der school, waarin deze er op wees, dat hij weliswaar door den Raad was ontslagen, doch dit ontslag nog niet vaststaat, daar hij van dit ont slag m beroep is gegaan bij Ged. Staten, welk College haar uitspraak heeft opgeschort, totdat uitspraak zal zijn gedaan in een tegen genoemden heer aanhan gige strafvervolging, zoodat de mogelijkheid niet uitgesloten was dat mien op die school 2 hoofden zou hebben. Daarbij was overgelegd een schrijven van Mr. Mendels, den adviseur van den heer v. Engel, waarin dit standpunt nader was uiteengezet. De heer De Boer opende de rij der sprekers en vond dat een benoeming moeilijk zou kunnen volgen. Spr. h&d zich gewend tot het Hoofdbestuur van het N.Ö.G. en van den Bond, en de adviseurs van beide licha men waren het erover eens, dat het Heldersche ge meentebestuur den verkeerden weg bewandelde, als men tot eenbenoeming zou overgaan. Spr. vond. dat deze kwestie gemakkelijk kon worden geregeld door middel van art. 36 van de L.O.-wet 1920, of wel —door middel van art. 41 dier wet. De Voorzitter ging hierop de geheele geschiedenis rtóg eens na, en zeide dat school 6 thans zonder hoofd is; de heer van Engel is ontslagen door den Raad en men weet niet hoe lang het nog zal duren voor een uitspraak zal vallen. Als leider van het on derwijs kon spr. den huidigen toestand niet besten digen en kon hij niet langer de verantwoording dra gen, zoodat hij de zaak in de Commissie heeft ge bracht. In die commissie is toen 4e naam van den heer Marinus genoemd en met dien heer zijn be sprekingen gevoerd en daarna is een voorstel aan den Inspecteur gedaan. Nu kent de wet twee wegen, nl. overplaatsing en benoeming uit een voordracht van drie bevoegde onderwijzers. In overeenstemming met den Inspecteur is toen opgemaakt de huidige voordracht, luidende: 1. G. 't Hart, 2. H. N. Muts, 3. H. J. Marinus. De Inspecteur wilde van een over plaatsing niets weten en zoo moest er dus een be noeming geschieden; bovendien wordt de benoemde pas hoofd op een datum door B. en W. te bepalen, zoodat er volgens spr. geen bezwaar was tot benoe ming over te gaan, en spr. adviseerde den Raad den heer Marinus, als oudste, te kiezen, daarbij, nog te kennen gevende, dat hij bij den heer Marinus de verwachting had opgewekt, dat hij wel benoemd zou worden. De heer Biersteker vond dit een raar geval en meende dat de voorzitter te ver was gegaan en geen toezegging aan den heer Marinus had mogen doen. Spr. was het eens met den heer De Boer, dat we straks misschien twee hoofden van die school heb ben en meende dat de Raad dit niet kon verantwoor den, daar we dan ook 2 hoofden moesten betalen. Bovendien is, ging spr. verder, de gang van zaken op die school uitstekend —en heeft de Inspecteur zelfs over een der jonge onderwijzers met buiten gewoon veel lof gesproken, zoodat spr. adviseerde te wachten tot een definitieve uitspraak was ge vallen, waartegen de Voorzitter echter dadelijk van leer "trok en zeide dat hij zich dan niet verantwoord acht voor het onderwijs en den goeden gang van za ken. Nadat de heeren Biersteker, Smits en De Boer hadden gerepliceerd, kwam de heer De Nljs aan het woord, die de meening van den Voorzitter deelde. Hierna volgden nog duplieken door de heeren Van Dam, Eijlders en den Voorzitter en eindelijk kwam in stemming het voorstel de Boer om met benoeming te wachten tot een definitieve uitspraak gedaan was. De heer Grunwald verwijderde zich voor de stemming. Uitgebracht werden 20 stemmen. Voor: Mevr. Dekker-Klik en de heeren Van der Veer, Schoeffelenberger, van Loo, de Boer, Biersteker, Van Os, Eijlders, Van Dam, en Woud; tegen: de h.h. Borkert, Boogaard, Smits, Trap, de Nij®, De Zwart, Van der Vaart, Bok, Van Breda en Verstegen, zoo dat de stemmen staakten en het voorstel-De Boer verworpen was. De heer Biersteker verkreeg hierna het woord en zeide, dat hij met kon medewerken aan een benoe ming, daar er z.i. een hoofd van die school was en men geen tweede hoofdonderwijzer kon benoemen. Spr. verwijderde zich daarom en ook Mevr. Dekker- Klik wilde op dezen grond niet aan de stemming deelnemen. Bij de nu volgende stemming werden uitgebracht 18 stemmen, waarvan op den heer 't Hart 4, Muts 4, Marinus 9 en blanco 1, zoodat de heer Marinus als benoemd werd verklaard. Het was inmiddels reeds middernacht geworden en de Voorzitter sloot daarop de openbare vergadering, met de mededeeling, dat de Raad a.s. Dinsdag weer bij elkaar zal komen. g ihtigfc en dien Heid zood ra ho NOORDSCHARWOUDE, 15 Nov. Uien 9.5010, drielingen f 8.809.80, nep f 5.68 grove uienf 9.4010.10, peen f 8.608.80, roode koo f 5.207.50, gele kool f 3.50-—4.60, witte kool f 2.1( 2.50, Deensche witte kool f 2.20-3, per 100 Kg,, bloemkool f 9.1013, 2e soort f 0.702 per 100 stuk*, Totaal aanvoer: 11200 Kg. uien, 4000 Kg. peen, 72208 Kg, roode kool, 17500 Kg. gele kool, 11200 Kg. witty kool, 86400 Kg. Deensche witte koel, 4500 st. bloem, kool. WARMENHUIZEN, 15 Nov, Roode kool le soort f 56.50, kale f 2.604.80,, gele kool le soort f 4, witte kool le soort f 2.102.40, Deensche witte f 3.208.30, kale f 1.601.70, per 100 Kg., bloemkool le soort f 9—14.60, 2e soort f 3 per 100 stuks, drielingen f 9.30, uien f 10.4010.50, peen f 3.30, idem kleine f 1.60 per 100 Kg., Tétaal aanvoer: 3610# Kg. roode kool, 3100 Kg. gele kool, 19800 Kg. witte kool, 7100 Kg. Deensche witte kool, 1325 Kg. uien, 2750 Kg. peen, 130 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDUK, 15 Nov. Bloemkool le soort f 14.90—19.10, 2e soort f 2.30— f 5.50, per 100 stuks, wortelen f 3.503.70, roode kooi le soort f 3.606.40, 2e soort f 2.105.70, gele kool le soort f 1.604.70, witte kool (vroege) f 1,201,60, (Deensche) f 2.303.50, uien f 8.7010.10, drielin gen f 9.10, bieten f 2.40—-4.30 per 100 Kg. Totaal aan. voer: 13000 stuks bloemkool, 7800 Kg. wortelen, 30000 Kg. roode kool, 48000 Kg. gele kool, 27000 Kg. witte kool, 16500 Kg. uien, 1350 Kg. bieten. EIERVEILING, PURMEREND, 15 Nov. (in het gebouw der Afslagvereeniging), Aanvoer 4618 kipeieren, kw. A f 12.1013.10, 85 st kw. B f 7.908.60, 1659 eendeieren kw A f 7.407.50. COOP. VER. CENTR. EIER VEILING G. A. in hotel „Paradijs." Aangevoerd 15745 eendeieren f 7.707.80, 77724 kip. eieren, 65—66 Kg. f 13.40—13.50, 63—64 Kg. f 13- f 13.40, 60—62 Kg. f 12,18—13, 68—59 Kg. f 12.40- f 12.80, 5657 Kg. f 11—12, 53—55 Kg. f 9.50—11.20, 50—52 Kg. f 8.20—9.20, 46-49 Kg. f 8.20—9. PURMEREND, 15 Nov. 80.000 Kg. kaas. Kleine fabriekskaas metm erk f 60, kleine boerenkaas met merk f 49, commissie met merk f 48, middelbare met merk f 48, Goudsdhe kaas met merk f 51, 663 Kg. boter f 2.252.35. 420 Runderen, f 0.751.05, 255 melk- en geldekoeien Ken be f 120325, 17 stierenf 0.751.05, 29 paarden f 100— jaag i) f 200, 37 vette kalveren f 1.301.50, 165 nuchtere kal- (t gezi veren f 1137, 824 vette varkens f 0.580.62, zouten «kte f 0.560.60, 37 magere varkens f 2434, 283 biggen®» lee f 1215, 1220 schapen f 2343, piepkuikens f 0.30-JK^ a; f 3.50, 402 ganzenf 4.505.85, 7 zwanen f 9, kipeierea|^ f 1213, eendeieren f 8.50, 150 Kg. appelen f 15J 200 Kg. peren f 13. HEI >or de Blf wei aderir oh ii ,ende voor dier onv Sloot scha] boev ver* van tut 0113 ble 8R wa attr&ct r. men 6 voo i. Mi pn net: en t»an i den h I een rorden non e enwer den. 1 en mt jtainn >vlnn ie die: a&nn word DONDERDAG 17 NOVEMBER. NED. HERiV. GEMEENTE te: Anna Paulowna, nam. 8 uur, Ds. R. v. d. Lichtbeelden Kerkhervorming. Dan Het nummer van de Schager fc'ne Courant van morgen Donder ran o NELI1 e mo Dn r bew Famil and. b dag, zal hoogstwaarschijnlijk wat later verschijnen. De Directie. Proces tegen den ex-directeur en Gautzsch. de v onde Èchtve lartelij Noorc iel Maandagavond heeft de Gemeenteraad van Vaals be handeld een voorstel van B. en W. om den burgemees-r ter te machtigen tot bet instellen van een rechtsvor-j dering tegen den heer H. J. de Groot, vroeger dir< teur van het gasbedrijf te Vaals, en tegen de firn Gautzsch te Amsterdam, welke firma aan het geme< tegasbedrijf heeft geleverd. Nadat een der leden had weergegeven, wat de h«< Van der Stel in een geheime zitting over de heer D« Groot had meegedeeld, en over de kwestie eenigen tijd was gediscussieerd, werd het voorstel van B. en W {rAc* zonder hoofdelijke stemming aangenomen. c Er werd op gewezen, dat de ex-directeur zich met* 8 pwloi malen heeft schuldig gemaakt aan overtreding van '-SCHEI de verordeningen op de bedrijven. Zoo heeft hij, bc* Mueele wel hij maar f 100 zonder toestemming van de coa- samlng. missie mocht uitgeven, verschillende keeren groote bfr - dragen uitgegeven: aan het in orde brengen van rijn huis meer dan f 1300 en aan het aanleggen van elec-i trisch licht in zijn woning ruim f 200. Daar de heer I De Groot een radio-toestel bezat, kocht hij b.v. opl kosten van de gemeente een .gelijkrichter van onge-| veer f 50 om zijn accu's te laden. PRACHTIGE IEPENLANEN MOETEN VERDWIJNEN. Velen kennen de werkelijk fraaie omgeving het stadje Culemborg, waar uitgestrekte boomgi den, wei- en bouwlanden en hoóge Lekdijken i prachtige vergezichten over rivier en met hoornen p plante uiterwaarden een prettige variatie aan deJ wandelaar geven en den natuurbeminnaar in verruk' king brengen. Bijzonder aantrekkelijk is ook 'het keurig aangeleg de plantsoen, de z.g. Plantage (ontwerp nu wijlen den heer L. P. Zocher, tuinarchitect te Haarlem) met vij ver en talrijke boomsoorten en struikgewas. Maar W zijn vooral de werkelijk schitterende iepenlanen, die de trots der Culemborgers zijn. Honderden en (honderden forsche boomen staau daar, langs Plantage en dreven en singels, kaarsrecht en regelmatig naast elkaar, lanen vormend gelijk men er weinige in ons land aantreft Helaas, ook deze prachtige boomengroepen zijn met gespaard gebleven door de alom heerschende iepen- ziekte, meldt het persbureau V. D. En zoo staat bet Gemeentebestuur van Culemborg voor de noodzak* lijkheid, eenige van de mooiste lanen te moeten omhakken. Wel is het grootste deel der boomen gezond, j Lf men zou een zeer misvormd geheel overhouden, aJj F\ alleen de zieke en doode boomen verwijderd en door jonge hoornen vervangen zouden worden, Vanda^ Wikband Elas ee •0p 1 t Siervo lisschen Visc VER d tot "aars

Schager Courant | 1927 | | pagina 2