«papr Courant Die HOEST v' verzwakt Uw BORST ABMBUM? >5. GOUDEN KETENEN I Tweede Blad. Binnenlandsch Nieuws. Voorstel tot afschaffing van de mande-, toeslagen voor het gemeentepersoneel. [Een hond in het Haagsche hertenkamp. Feuilleton. de militaire fraude te VHertogenbosch. De Utrechtsche gasdïrecteur. Gasvergiftiging te Alkmaar. AKKER'S Voorde Borst Belangrijke uitvinding voor het vfiegwezen. Spoorwegongeval te Boekelo. Hoog bezoek te Apeldoorn. Voor de handhaving van den acht-urendag. Pt 7atorHatf IQ Nnvomhor 1Q97 \eggk iepoi 5. en T« Zaterdag 19 November 1927. 79ste Jaargang. No. 8155 HOE DE RAAD VAN ZAANDAM ER OVER DENKT. Bij: do 'Loha.iuloi'fitf der bedirütóbesprootingen kwam als eerste punt in bespreking: het voorstel van B. en W. om de vacantietoelage van het ffemeenteperao- neel met bet oog. op> do slechte financieele positie van de gemeente. af te schaffen1. Door de fractie der S.D.A.P. werd gelijktijdig het IKI voorstel gedaan de vacantietoelage te handhaven. 8^11 De heer Dorjee (C.H.) vraagt of het Georganiseerd Overleg welk instituut adviseert de toelage te hand haven, wel tactisch is Reweest daar Ged. Staten op Ids voriRo begrooting aanmerking (hebben gemaakt, dat gelden voor v&cantietoelagen waren uitgetrok. HVIESSlken. Spr. vreest, dat dit thans weer het Reval zou sijn, vooral nu ons nog zulke inRriJpende vcorstel- l«n wachten. De heer Plooyer (S.D.) is van oordeel, dat de raad per, de uitspraak van het Geronganiaeend Overleg moet fym eerbiedigen. Voor de bezwaren van Ged. Staten la spreker niet bang veeleer vreest hij. dat door de af- schaffing van de toelagen de eerste stap is Redaan voor de verslechtering van de arbeidsvoorwaarden van het gomoentepersoneel. Van burgerlijke zijde betoogde de heer Flentrop. dit men slechts in het laatst tot verslechtering de arbeidsvoorwaarden zou overgaan. Spr. had onjuisten dunk van het karakter van het G. O. meende dat G. O. alleen adviseerde aan den lid Zijn poging cm voor de f 10.000 vacantièioe- iK een andere bron van inkomsten te vinden llde. waardoor handhaving van de toelage onver- jdelij'ke belastingverhooging met zich zal brengen, verband hiermede zal spr. tegen het voorstel van [de S. D. stemmen. De heer De Vries (R.K.) verklaart zich tegen af- r^-jijMehaffing van de toelagen, hij achtte dit van groote r£ J^2|li8teekenis voor de arbeiders. Hierdoor wordt blijk "gegeven, dat de verhouding tusschen werkgevers en j.nemers goed is. Liever zou spreker zien dat de ge meente 3 pet. heft voor weduwen- en weezen-pensi oen Het gaat bij1 hem niet zoozeer om het bedrag dan [nel om het principe, fir-^eker acht het niet verdedig- sar, dat de zorg, voor d«s weduwen en weezen ten olie ten laste van de gemeente komt. Na uitvoerige discussies wofcdt het voorstel van len heer D» Vries naar het Georganiseerd Overleg Brwezen. Het voorstel van B. en W. om de vacantie-toeala- af te schaffen wordt hierna in stemming ge- •ht en met 11 tegen 10 stemmen verworpen, tegen lemde de S D.A.P.. de communist Bosman en het IK. lid De Vries. „HAAR PIMMT KWAK NEET!" Donderdagmiddag omstreeks half een, zoo meldt de LRee.b.", liep een dame met een grooten herder te Jwmdelen nabij het Malieveld te VGravenhage, toen ■het beest plotseling het jagersinstinct in zich wakker f voelde worden, waarschijnlijk door het zien van zoo- reel edel wild in den hertenkamp. Het dier bedacht iich geen oogenblik, nam een flin-ken sprong over schuine hek en breede sloot en belandde daardoor fe het jachtterrein. De herten bespeurden onmiddel- |k onraad, staken hun koppen in de lucht,, zochten Wcherming bij elkander en samenscholend in een Mdde ging het er van door, maar de hond er ach- Jr en het werd nu een wilde ren. [Of mevrouw al schreeuwde „Pimmy kom hier" my trok er zich niets van aan en hoorde blijk- niet eens. Intusschen waren er reeds een vier- _J knechten van den boschwachter aangekomen, die jpiet steenen naar den hond gooiden, die hierdoor wel inigszins werd afgeleid, waardoor de herten^ een jorsprong kregen, maar even daarna zette hij de Ètervolging opnieuw in. Daar kwam de bosch- -kehter zelf al aan met zijn dubbelloops geweer! [„Och schiet mijn Pimmy toch niet dood", kermde (vrouw, ,.ik kan er heusch niets aan doen, hij Jong in eens over het hek". [Tot doodschieten behoefde het ook niet te komen, ny scheen het. in de gaten te krijgen, dat zijn le- door E. PHILIPS OPPENHEIM, Schrijver van: „Rijk en geen Geld, 1 Millionair tegen wil en dank", e.a. Geautoriseerde vertaling d. DICKY WAFELBAKKER. 40. 1 Hij. duwde zitfli met zijn volle kraeht tegen de deur Ito, waardoor de scharnieren kraakten.- Nog een aanval fijt met een luid lawaai drukte hij dezie in. Deane jte er over heen in de kamer, en een kreet van woe- mtsnapte aan zijn lippen. De eigenaresse van het was luid gillend naar beraden geloop en... Op I grond lag Winifred Rowan, stevig met dikke koor- vastgebonden, met een prop in haar mond. De ai waren van haar lichaam getrokken en haar leken bijna kleurloos in haar aschgrauw gelaat. öfcne viel op zyn knieën naast haar neer. T/gWinifrad," riep hij uit. „Groote Godl" r H\j ruikte zijn mes uit zijn zak, sneed de touwen door en haalde de prop uit haar mond. L .3en je gewond? vroeg hij angstig. „Nee," zei ze zwakjes, „maar „Maar wat?" Ze begon zachtjes en verdrietig te snikken. „Wat J k er dan toch?" drong hij tan. „Vertel me alles on middellijk." „Het is weg," mompelde ze, terwijl ze haar ge- ■•eheurde japon over haar borst trok. Deane ontdeed ^fich van zijn jas en sloeg die. om haar heen. »Wat is weg?" vroeg hij. „Gauw, zeg het me." „Het document," fluisterde ze. „Oh, kijk me niet op I Qie manier aan. Ik kon het niet helpen. Het was na- I tuurlijk een valstrik om me hierheen te krijgen en ik t?aSv een zottin. De brie{ was zoogenaamd van jou, ■yoch ik had beter moeten weten. Ik werd onverwachts ^vervallen en de vrouw gedroeg zich als een krarik- imnioe. Ze rukte de kleeren van mijn lichaam en hoe I 5 °°k" voc.^» het gaf niets. Mc gilde, maar het hielp rv?aa* ^e heeft het papier meegenomen." I Irt*1 h6nt toch niet gewond?" vroeg hij angstig TC - nee,> antwoordde ze eenigszins vaag. „Maar o? J°^um6r-t verdwenen. Ik was niet eens in staat het te kunnen bewaren. Ik had de acte dadelijk jou moeten geven." vos meer In gevaar kwam, dan dat van de herten en hij gaf, net op tijd, den strijd op. Hij wilde toen terug, «maar dit ging niet zoo gemakkelijk. De sloot zwom hij over, maar den sprong over het schuine hek terug kon hij niet maken. En zoo werd hij door de knechten gevangen- Eerst nadat mevrouw naam en adres opgegeven had, kon zij met haar hond vertrekken, zich nog steeds verontschuldigend, dat zij het niet helpen kon en het akeiige beest uit eigen beweging over het hek was gesprongen. DRIE OFFICIEREN BIJ DE ZAAK BETROKKEN. Naar het V. D.-bureau uit 's Hertogenbosch ver neemt, krijgen de geruchten over diefstal of verduis tering van rijksgoederen uit de garnlzoenswerk* plaatsen te *s Hertogenbosch een nog meer beden kelijk karakter. Het heet n.1, dat drie officieren, in. s Hertogenbosch in garnizoen, bij deze saak getrok ken zijn. De zaak kwam uit door het verhaal van een korporaal die van alles af wist en kort gele den quaesti kreeg met een der bedoelde officieren en toen niet meer verkoos te zwijgen. De Minister van Oorlog heeft oen uitgebreid on derzoek gelast. EEN POGING OM EERVOL ONTSLAG. De raad van beroep voor «umbtenaarszaiken id- hier zal binnenkort -behandelen het beroep van den heer J. F. Brunwold Riedel, directeur van de gas fabriek, in zake het voorstel van B. en W. aan den gemeenteraad, hem, in verband met den uitslag van het justitieel onderzoek betreffende de knoeie rijen in de gasbedrijven, niet eervol uit den ge meentedienst te ontslaan, on eveneens het (beroep van dienzelfden ambtenaar tegen het besluit van B. en W. om hem van 1 dezer af geen salaris meer uit te keeren. Zooals bekend, hebben B. en W. den heer Bruin- wold Riedel sedert September 1.1. verboden, het di recteurschap van de gasfabriek uit te oefenen. Als verdediger van den heer Bruinw-old Riedel zal optreden mr. E. G. S. Bourlier, in Den Haag, en de in beroep komende ambtenaar heeft eenige ge tuigen opgegegeven om door het scheidsgerecht te worden gehoord. Zijn wij! juist ingelicht dan heeft de heer Bruin wold Riedel bezwaar tegen de behandeling ap dit oogenlblik- van het voorstel van B. en W. in zake het niet-eervol onslag, wijl B. en W. niet eerst heb ben afgewacht de beslissing van de justitie, of hij al dan niet strafrechterlijk zal worden vervolgd. Dit justitieel onderzoek is nog niet beëindigd, en tot hu toe zouden geen voldoende gronden voor een justi- tiesle vervolging aanwezig zijn bevondtn. VERZUIMD DE GASKRAAN VOLDOENDE TE SLUITEN. Donderdagmorgen ontdekte een juffrouw, die een bezoek wou brengen aap mej. T. in een hofje aan de Dubbele Buurt te Alkmaar, dat de deur open stond en in de kamer een sterke gaslucht hing. De bewoonster lag bewusteloos te bed. De bezoekster waarschuwde direct de andere bewoonsters van het Hofje, alsmede het stadsziekenhuis. De portier de zer inrichting wist door middel van een zuurstof apparaat de levensgeesten van rnlej. T. weer op te wekken. Naar deze in den loop van den ochtend verklaarde, had zij des nachts, nadat ze even het licht had opgestoken, verzuimd de gaskraan weer voldoende te sluiten. OVERGEPLAATST. De heer Van Oort, koflrmies te Schagèrbrug, wordt overgeplaatst naar St Maarten. voor het In nemen van zooge naamde hoeststillen- de middelen, die vefdoovsnde en dus schadelijke stoffen bevatten. Akker's Abdijsiroop stilt den hoest door er de oormk van weg te nemen en het adem halingsorgaan te ver sterken. Zij is geheel onschadelijk en werkt toch mr krachtig. Gij verzwakt Uw borst en Uw luchtwegen onherroepe lijk, wanneer Gij dien hardnekkigen hoest nog langer duldt. Aamborstigheid is nog een van de „onschuldigste" kwalen, waaraan Gij U blootstelt en ernstiger gevolgen hangen U als een zwaard boven het hoofd. Zeg niet, dat er voor Uw hoest geen kruid gewassen is. zoolang Gij nog niet Akker's Abdijsiroop hebt gebruikt. Akkers Abdijsiroop oefent tot in de meest verborgen schuil hoeken Uwer ademhalingsorganen haar heilzame werking uit door er de ziektekiemen te dooden en het vastzittende slijm op te lossen. Wanneer Gij vandaag nog begint gedurende eenigen tijd geregeld de versterkende Akker's Abdijsiroop te nemen, krijgen Uw ademhalingsorganen hun oude veerkracht terug. Uw hoest wordt dadelijk gemakkelijker, Uw ademhaling ruimer. Gij zult U reeds na enkele dagen aanmerkelijk beter gevoelen, waarna Gij in korten tijd Uw hoestbuien geheel kunt kwijtraken. Overal verkrijgbaar in kokera van 1,50, 2.75 en 4.50 Ze zag doodsbleek en hij was bang, dat zij op het punt was flauw te vallen. Hy riep de hospita aan, die weer terug was gekomen en alles stond op te nemen. „Er heeft hier iets heel ernstigs plaats gevonden," zei hij gestreng. „Deze jonge dame is aangevallen en beroofd geworden." „Het spyt me ontzettend," zei ze. „In elk geval kan ik daarvoor niet aansprakelijk worden gesteld. Ik heb geen enkel geluid gehoord en Hilda evenmin, en ik kan mijn huurders niet verbieden bezoeik te ontvan gen." „Daarover hebben wij het op het oogenblik niet," zei Deane scherp. „Maar als dit de kamer van juffrouw Montague is..." „Dat is het niet," viel de vrouw hem in de rede. „Het is mijn zitkamer. Juffrouw Montague bewoont slechts een zolderkamertje, en ze kwam naar beneden en zei, dat ze daarin moeilijk ontvangen kon en ver zocht mij mijn zitkamer voor eenige oogenblikken aan haar te willen afstaan." Deane knikte. „De andere vertrekken op deze eta ge zyn natuurlijk onbewoond, niet waar? Oh, alle# ia heel gemakkelijk te begrijpen en het is ook niet noo- dig, dat ik U verdere vragen stel. Ik heb ook geen verklaringen van U noodig. Wanneer U buiten de ge vangenis wilt blijven, dan zult U precies dienen te doen, wat ik zeg." „Ja, dat zal ik," zei de vrouw angstig. „Laat Uw dienstmeisje onmiddellijk een oab halen en breng het toilet van deze jonge dame in orde, zoo dat ik haar mee naar huis kan nemen." „Ik zal haar een blouse van my leenen," verklaarde zij, terwyl ze zich heenspoedde. Winifred was overeind gekomen en zat nu in een fauteuil. Ze leunde met haar hoofd in de handen. Deane boog zich teeder over haar heen. „Winifred—" Ze ontweek zyn blik, „Oh, praat alsjeblieft niet te gen me. Ik kan het niet verdragen". „Maar mag ik dan zeggenbegon hij. „Nee," viel ze hem bijna uitdagend in de rede. „Zeg alsjeblieft niets. Ik meên het: ik kan het niet verdra gen nu te moeten praten, en ik heb ook liever, dat je zoo min mogelijk notitie van me neemt." Even kwam er een uitdrukking van toorn in zyn oogen. Ze Bcheen hem zelfs niet eerw? dankbaar te zyn, dat hij haar te hulp was gekemsn. Ze had maar één enkele gedachte... er was slechts één ding wat zij be treurde, en dat was het feit, dat zy nu al de luxe ver loren had, waarop ze zoo voor de toekomst gerekend had. H\j betrapte zich er niettemin op, dat zijn gevoel van woede vermengd was, met iets, wat heel veel op verdriet geleek. Toen werd het geluid van stemmen vernomen woedende vrouwenstemmen. De half versplinterde deur werd opengeduwd en Ruby Sinclair stond op den drem pel. Ze nam Deane en Winifred op met blikken, waar in triomf lag. Achter haar stond de hospita met een blouse in de hand. „Dus U heeft haar gevonden?" zei ze tot Deane, terwijl ze op de gedaante in den stoel wees. „Jullie zijn alle twee dieven... Dieven, niets dan dieven." Deane keek naar Winifreds gescheurde kleern. „En waaraan is dat te wyten?" vroeg Deane uit de hoogte. „Dat was sledhts de vergelding," verklaarde het meisje op hartstochtelyken toon. „Het document be hoorde my toe, evenals al uw millioenen mijn eigen dom zyn. Zy stal die acte voor u, terwijl haar broer terwille van u een moordenaar werd. Denkt u niet, dat dit een schitterend courantenbericht kan worden Zwen delaars, die jullie zyn..." Even hield ze op om adem te scheppen en toen vervolgde ze: „Ik was een bedo- laarster, terwyl jullie beiden je in de zijde en kant hulden. Je had de schitterendste juweelen en zorgde er voor, dat hy met je ging trouwen. En ik ik kon omkomen van den honger. Maar nu zijn de rollen om gedraaid en wij zullen eens zien, wat er gebeurt." „Jonge dame," zei Deane (kalm, „U laat zich te veel leiden door Uw verbeeldingskracht U heeft juffrouw Rowan een dodument ontnomen en denkt thans, dat hierdoor het verdere gedeelte van Uw leven een waar El Dorado zal worden. Laat ik U er even op wyzen, dat die acte het papier niet waard is, waarop deze ge schreven staat." „Dat is een leugeni" riep het meisje uit. „Ik heb het papier naar mijn advocaat gebracht. Het is het werkelijke eigendomsbewijs." Deane tilde Winifred byna van haar sloel af. „Dat zal nog bewezen moeten worden," verklaarde hij. „In elk geval werd dit 'bewijs gestolen," ging Ruby Sinclair opgewonden voort. „Uw vriendin zal moeten kunnen verantwoorden, hoe zjj dit stuk in haar bezit heeft gekregen, en wat haar bedoeling was om dit in de voering van haar japon bij zich te dragen. Oh, U hoeft volstrekt niet ts probeeren mij te dupeeren. Het eenige, waarnaar ik verlang ia in het bezit van het geld to komen, dat aan my toebehoort. En ik zal haar laten lijden, daarvan kunt U verzekerd zyn," vervolgde ze, terwyl ze op Winifred wees. „Zy is ELEQTRI80HE STROOM VAN DE SOHROEF. Den heer J. Geelhoed, oud-machinist, thans huisbe waarder bij prof. C. P. Holst te Kijkduin, is het, naar het .,Vad." meldt, gelukt door middel van de pro peller van een vliegtuig electrischen stroom op te wekken. Hij heeft daartoe een klein model vlieg machine vervaardigd, waarmede hij zijn proeven neemt. Het bijzondere voordeel is, dat de vliegmachi nes nu geen dynamo's behoeven mee te nemen en daardoor minder bevrachting hebben, daar haar vooreohroef thans den 'benoodigden electrischen stroom opwekt. De uitvinder heeft op z»jn vondst octrooi aangevraagd en verkregen. Thans is hij in onderhandeling met de firma Philips te Eindhoven. Een leeoe wagon door de muur van bit beebtfbelA Woensdagavond heeft op het emplacement van het station Boekelo een vrij ernstig spoorwegongeval plaats gehad, aldus het Hdbld. Door een verkeerden wis9edstand kwam een lange •kolentrein op een verbindingsspoor van de Boeke- losehe Htoornbleekerij, met het gevolg, dat enkele wa gens uit de rails geraakten, doordat een ijzeren voor werp op de rails lag. Een leege wagon, welke daar stond, werd met groote 'kracht zijwaarts geslingerd en vloog door den muur van het bestelhuis, waar een groote verwoesting werd aangericht. De electri- sche en de stoomleiding werden vernield, waardoor een oogenblik gevaar voor brand dreigde. Door krachtig ingrijpen werd erger voorkomen. Gelukkig bevond zich niemand in het bestelhuis, zcodat er geen persoonlijke ongelukken plaats hadden.' De materieele schade is aanzienlijk. Een wagon is totaal vernield en velschillende andere zijn zwaar beschadigd. Het bestelhuis is voor een deel in el kaar gedrukt. Er wordt echter geen noemenswaar dige' bedrijfsstoring ondervonden. VOOR EEN JACHTPARTIJ. Zondagavond zullen te Apeldoorn aankomen de ex- groothertog van Mecklenburg en 's prinsen broeder hertog Adolf Friedrich, die met andere heeren de volgende drie dagen deelnerpen aan Jachten op grof wild in de Gortelsche, Wiesselsche- en Hoog-Soeren- sche bosschen. Zij zullen vergezeld zijn van de groot hertogin en hertogin, die evenwel doorreizen naar Den Haag, waar dj de gasten zullen zijn van de Ko> ningin. SUl DEMONSTRATIEVE VERGADERING. I De besturen van het Nederl. Verbond van Vak- vereeniRinR en de Soc. Dem. Arbeiderspartij bol eg gen een demonstratieve vergadering1 kort yoor de behandeling van de begroeting van Arbeid, speci- aan over het vraagstuk van den achturendag en wel ter ondersteuning van den eisch: handhaving en verdere doorvoering van de 48-urige werkweek en den eisch tot ratificatie der Washlngtonsche conventie. Deze vergadering zal worden gehouden op Dins dag 22 November a.s. des avonds 8 uur in den Die rentuin te Den Haag. Als sprekers zullen optreden mevr. S. Groenewög. lid van de Tweede Kamer en de heer S. de la Bella Jr., bestuurder van het N. V. V. VEEUITVOER. In de maand October werden na goedkeuring 4449 runderen uitgevoerd, waarvan naar Spanje 1779, België 1119, Frankrijk 661, Italië 456, de andere naar 12 verschillende landen. Naar Tsjècho-Slowakije gingen 100 zware slachtvarkens, naar Italië 597, het Saargebied 759, België 862 en verder nog kleinere hoeveelheden naar Oostenrijk! Duitscihland. Dene marken, Mexico en Japan. MILTVUUR IN KOEGRAS. In den polder Het Koegraa is een geval van milt vuur bij een rund voorgekomen. De noodslager, de heer v. S., heeft bij de slachting bloedvergiftiging verkregen en is aan de gevolgen daarvan overle den. Een diep-tragisch geval, dat nog temeer treft, daar alle voorbereidselen geroffen waren voor het vieren van het 25-jarig huwelijksfeest door den al gemeen geachten overledenen DIRKSHORN. Woensdagavond gaf de Gemengde Zangvereeni- ging „Excelsior", directeur de heer J. Hovenier, een concert in de Ned. Herv. Kerk. alhier. Niettegenstaande het ongunstige weer was het ge bouw goed bezet. Eb dë aanwezigen zullen zich hun gang stellig niet beklaagd hebben, daar er heel wat te genieten viel op het gebied van zang en muziek. Ingezet met bet plechtig klinkend „Domine sal- vum fac" van A. G-iesen. werden verscheidene num mers gegeven, waarvan ons het best beviellen: Wie een dievegge. Zij heeft zich in weelde gebaad, terwijl ük honger leed. ze heeft de kleeren van een prinses gedragen, terwijl ik in lompen liep. Maar zy zal er voor boeten. Groote God, wat zal zy er voor boeten." Deane had thans met Winifred de deur bereikt. Voordat hy wegging, wendde hy zich om en keek het woedende meisje in de oogen. „Ik vrees," zei hij kalm, „dat U zich te veel door LTw fantasie heeft la ten meesleepen. Het zal geen kwaad kunnen, als U voor de rechtbank wat tot kalmte komt. Indien U een raad van mij wilt aannemen, dan kunt U dien kragen: bouw niet te veel luoihtkasteelen om dat be wuste stukje papier heen." „Wij zullen zien," riep ze tartend uit. „U kunt mij heusch niet bang maken. Wanneer het document van geenerlei waarde is, waarom stal zy het dan, en waar om droeg ze het onder haar (kleeren verborgen? Als U— Even aarzelde ze. Haar oogen waren thans strak op Deane gericht en er was een zachtere blik in ver schenen. „Als U misschien tot een overeenkomst begon zy. Hy keerde zich om. „Kom, Winifred, we gaan weg," zei hy. In de cab werd er nauwelijks een woord gesproken. Winifred zag er uit als iemand, die doodop is, en zich totaal niet interesseert voor hetgeen er om haar heen voorvalt. „Wil je me even vertellen, waarom je naar dat huis ging", vrog hij. „Door dien brief van jou," antwoordde ze. „Ik was natuurlijk een zottin het niet te begrijpen. Maar wat komt het er op aan?" „Niets, veronderstel ik," zei hy. Er lag zulk een warihopige, verdrietige uitdrukking in haar oogen, dat hij niet kon nalaten te zeggen: „Ik vrees, dat je zit te tobben over het verlie3 van het document Het spijt me ontzettend, dat ik te laat kwam, maar ilk kon het niet helpen. Jij hebt alles ge daan, wat sledhts mogelijk was. Daarvan hën ik over tuigd." „Natuurlijk," mompelde ze ongeduldig. „En ik heb gefaald. Dat is het einde van alles." Hy keek met nietsziende oogen uit het raampje van de cab. De zon had zich achter wolken verscholen en Deane had het gevoel, alsof er een looden gewicht op zijn schouders rustte. Eensklaps drong het tot hem door, wat haar geheole houding beteekende. Ze had zulk een groote waarde

Schager Courant | 1927 | | pagina 5