Courant izun makkel ireij HET KASTEEL VAN GRANIET (je Derde Blad. Binnenlandseh Nieuws. ,-K Arbeidersbeweging en politiek. Een veilingskwestie te Beverwijk. Feuilleton. Wettelijke regeling van de pacht De schipbreuk ran de „Georgia" PIJN bj/let HOESTEN ABDIJSIROOP VoardoBorst Krijgen de brievenbestellers te zware lasten? Aanvaring van de Wiüerosbrug in Rotterdam. Achtervolging van een losgebroken stier. Invocrbelemmering van Ned. gewassen in Amerika. Reclames. Zorg voor een genotvoDen ouden dag. Zaterdag 26 November 1927. 70ste Jaargang. No. 8159 ld ei ces. och agen htige niet U last kt dan iddel 4A (Fr.). TeL Na JB SECRETARIS VAN HET RJL ARBEIDERS- HERBOND OVER DE RJL STAATSPARTIJ. pe heer A. J. Schutte, secretaris van het R.K. Werk- deuverbond in Nederland, heeft, naar de Maasbode voor St. Joseph te Utrecht een inleiding ge- uden over het onderwerp: Arbeidersbeweging en litiek. Spreker behandelde de vragen: „Hoe is in het ver- de aanraking geweest tusschen de arbeidersbe- ig en de politiek en welken kijk hebben wij in de ikkeling in de toekomst? Hij geelt dan een uit- rig overzicht van hetgeen in de R.K. Staatspartij op het gebied der sociale wetgeving is voorgeval- in het bijzonder van datgene, wat aan reorgani- lie van de partij is gedaan om het gevaar van ieuring af te wenden. ferder bracht spr. naar voren, hoe het volgens zijn rsoonlijke meening in de toekomst zal gaan. itzni )e maatschappelijke ontwikkeling gaat voort en het duidelijk, dat maatschappelijke tegenstellingen g voorn lortdurend grooter worden. Op sociaal en politiek den prijj rein is alles nog maar lapwerk geweest; van een I, (ledige reorganisatie van de maatschappij in chris- lhOI Öken £eest is n°8 ®een sPrake- Het eigenlijke «te werk moet nog gaan beginnen. [et lijdt geen twijfel aldus spreker of een ideze twee dingen moet gebeuren en zal gebeuren, - t onvermijdelijk is: Idef wel wij krijgen, wannéér de R.K. Staatspartij in ïocratische richting gaat om tot een juiste reor- ilsatie te komen, afscheiding van degenen, die in ook zijn heengegaan en do Nieuwe Kath. Partij ben opgericht, waarvan het getal niet onbelang- itzal zijn; if wel, wanneer de R.-K. S. P. niet zou meegaan in mocratische richting, dan zullen de consequenties «ten worden aanvaard van het program, door het rixrad in 1925 samengesteld, en zullen maatregelen jwten worden genomen om die programpunten te reken wezenlijken en zal, evenals in België het geval is, R.-K. arbeiderspartij als afzonderlijke partij moe- w i fungeeren. lYlZIl|Het meest gewenscht achtte spr., dat een federa- van katholieke partijen werd opgericht, waardoor el onheil zal worden voorkomen. Wanneer het dien kant opgaat, zal de r.-k. arbei- rsbeweging hebben te zorgen, zoo sterk mogelijk te mn en is het noodzakelijk, dat den r.-k. arbeiders jwel in de breedte als in de diepte, zooveel mogelijk {wikkeling wordt bijgebracht. >och nimmer, aldus eindige spreker, mag uit het verloren worden, dat de katholieke eenheid moet ,rd blijven, wanneer het gaat om specifiek-gods- ige belangen. SLA, WAARVAN ALLEEN DE BOVENSTE LAAG GiOED WABl In een te Beverwijk gehouden vergadering, van de reeniging van koopers op de Beverwijksche gr^en- nveilingen „Handelsbelangen" is de quaestie be roken, gerezen tusschen de directie van de groen teveiling „De Eendracht" (fa. Kluft en Tervoort) en i*tweetal koopers. Deze hadden voor eenige weken de veiling kisten sla gekocht, waarvan later eek, dat alleen de bovenste laag van goede kwa- eit was. De tegen f 1.85 per kist gekochte sla 3A acht bij, den -verkoop slechts f 0.70 op. Den beiden ■■f lopers werd later medegedeeld, dat den tuinders 125 was betaald, het verschil moesten zij, zelf bijl- 6£°n. hetgeen zijl weigerden. Eveneens weigerden zij1 een1 waarborgsom van 50 te storten alvorens zij1 weer op de veiling Khton koopen. als waarborg, dat uit hun optreden ►deel voor de veiling zou ontstaan. Over een min- 9 itjke schikking was men het niet eens kunnen Kden. Met overgroote meerderheid van stemmen na uitvoerige discussie, besloten, J>e Een- it" te boycotten, indien de directie niet vóór Dinsdag haar eischen heeft laten vallen, mi. die i betaling van het verschil der schade en door DOOR ETHEL M. DELL Bewerkt door Jhr. R. H. G. NAHUYS. EERSTE DEEL. HOOFDSTUK. L ,r EEN GOEDE RAAD. ainefl' ökjei moest trouwen, Miss Sylvia/' zeide de oude I de hoofd tuinman, met een streek over zijn - ®®w*witte baard. „U zult thans verlangen uw eigen «ejferes te zijn." 'ik zou denken, dat ik dat in ieder geval ben," ant- wrdde Sylvia met een flauw glimlachje. «k» l stond in de groote druivenkas een beeld van, 1, 09 '7e^ tegen een achtergrond van trossen purperen ?^,en' De ondergaande zon wierp stralen op haar ij 3 8' ^blonde haren. In haar roodibruine oogen, die ver t) J? sikander stonden, was een eigenaardige blik, half balf sympathiek, te lezen, e oude Jeffcott sloeg haar met liefdevolle bewon- »>Ttj ^ac^e* Volgens zijn meening kon niemand; ter J«ia met Sylvia vergeleken worden. Hij hield van jegens den ongekunstelden, Engelschen moed bezat, het trotsche, ingeboren rasbewustzijn. «jm onderzoek afgeloopen was, schudde hij niet en het hoofd. uT geen plaats voor twee meesteressen, ilf lia Vla'" .,mer^:te hij wijsgeerig op. „Drie jaren oaas te zijn geweest, om het zoo te zeggen, is te ,r?;0®s'fc werfeelijk trouwen, Miss Sylvia, U moet „oat het de eenige weg is." |jn stem klonk bijna iets aandringends. 'Hjj wist 1 met te ver mocht gaan. het meisje tegenover hem stond nog steeds te y Qam het hem blijkbaar niets kwalijk. 'r weet toch,Jeffcott," zeide zei, „dat er op wereld maar één man ie dien ik iou kunnen En h|j kan nui nog niet hebben." ken, lH opheffing van het verbod tot toelating van de heide koopers tót de veiling. Zoo niet. dan gaat de boycot Vrijdag 2 December in. HET ONTWERP BIJ „JUSTITIE" IN BERAAD. Minister Kan heeft Donderdagmiddag in de Tweede Kamer medegedeeld, dat het ontwerp tot wettelijke regeling van de pacht, dat in voorbereiding is, het departement van den minister heeft verlaten' en thans bli bet departement van Justitie In beraad- is. DE KAPITEIN VAN DE „TRENT" VERTELT. Omtrent de schipbreuk van de Nederlandsche tank boot, de „Georgia", op de Engelsche kust, verneemt de N. R. Ct. van den kapitein van de „Trent", het stoomschip, die de opvarenden van de „Georgia" red de, het volgende verhaal: Hiermede heb ik het genoegen in het kort de voor naamste voorvallen mede te deelen, welke zich tij dens de laatste zeereis hebben voorgedaan. Vrijdag middag, circa 3 uur zijn wij van Yarrouw vertrokken en wij waren ongeveer 4 uur 15 in volle zee. Er woei dat moment een stijve Z.O. wind, dewelke in den avond van denzelfden dag aanwakkerde tot stormkracht, gepaard gaande met een zeer hooge moeilijke zee, waarin de Trent zeer veel te lijden had en ik verplicht was, om de kansen van averij of luiken inslaan zoo klein mogelijk te maken, bij te draaien met langzaam werkende machine Z.O. voor. In deze positie is de Zaterdag doorgebracht, terwijl geduren de dien tijd door zware overkomende brekers ver scheidene platen der luiksjorrings recht overeind ge slagen waren, terwijl echter gelukkig de sjorrings in tact waren gebleven, 's Zondagsmorgens om 4 uur werd het weder wat handzamer, kon koers gestuurd worden en trachtten wij achter een van de banken te komen, om voor den nacht in te gaan, mijn lui- kensjorrings in orde te maken. Des namiddags 4 uur kwam ik achter Haesboro- bank, ankerde te 4.30 in lij daarvan en maakte di- recht een aanvang om de geleden schade te herstel len, waarmede wij te 7.45 volkomen gereed waren. Ge durende dien tijd was het weer veel slechter gewor den, er woei toen een Z.O. wind met orkaankracht, ge paard gaande met zware hagel- en sneeuwbuien, zoo dat er werd besloten te blijven wachten tot het dag zou worden en dan te trachten de reis te vervolgen. Te middernacht werd een zware olielucht waargeno men en werd bemerkt, dat het schip als 't ware in een oliemassa dreef. Wij begrepen hier weinig van en verdubbelden onze uitkijk Met het dag worden merkten wij een groot stoom schip dat op de bank gestrand was, kort daarop in tweeën brak en dat het achter in de richting van onze ankerplaats aan kwam drijven. Onmiddellijk werden de noodige maatregelen getroffen om van an kerplaats te veranderen om zoodoende een aandrij ving met dit vaartuig te voorkomen. Nog voor het anker gehieuwd was, werd dicht bij de bank een sloep met menschen ontdekt, waar ik direct op aan koerste en het genoegen mocht smaken 16 leden van de bemanning van dat schip, die totaal uitgeput wa ren, na eenige moeilijke oogenblikken aan boord te halen. Het gestrande stoomschip bleek toen het Nederland sche tankstoomschip Georgia te zijn op reis van A'ba- dan naar Grangemouth. Onder de geredden bevond zich den tweeden stuurman van dat schip, die mij mededeelde, dat de gezagvoerder en nog veertien le den der bemanning zich nog op het andere stuk be vonden. Het was onmogelijk om deze stakkers hulp te bieden, daar dit stuk midden in de branding zat en deze ontzettend was. Ik ben toen zoo dicht mo- geliik, zonder gevaar voor mijzelf het wrak genaderd, heb hun met vlagsignaal moed ingesproken, beloofd bij hen te blijven en indien de gelegenheid gunstig was, hun trachten te redden. Inmiddels heb ik alle schepen' in de nabijheid er van op de hoogte gebracht, zoomede u en de reeder van de Georgia, het W.T. sta tion Grimsby, terwijl ik hen dringend gevraagd heb reddingsboot voorzien van het wippertoestel te zen den. Deze arriveerde des avonds 8 uur bij mij langszij en ik heb van dat oogenblik af den schakel gevormd door onze W.T. met het wrak en den vasten wal; er zijn gedurende dien tijd heel wat telegrammen gewis seld. waarvan ik de copieën u binnenkort hoop te overhandigen of toe te zenden. Daar het onmogelijk was met de reddingsboot iets te beginnen, werd over eengekomen tot het aanbreken van den dag te wach ten, terwijl de stakkers aan boord van het wrak met de morselamp hiervan op de hoogte gebracht wer den. Met het aanbreken van den dag (dat was dus Dins dag) ben ik tezaméh met de lifeboat het wrak nog dichter genaderd en hebben wij getracht met het wrak verbinding te krijgen. Al spoedig werd bemerkt dat het in deze weersomstandigheden vruchtelooze pogin gen waren én gewacht moest worden tot weer en zee er beter toe dienende waren. Wij Breien de Aller Fijnste Wollen Kousen zeer netjes voor U aan. JAAP SNOR, Zuidstraat 15, Helder Jeffcott trok een bedenkelijk gezicht en streelde op nieuw zijn baard. „U is daar dus nog niet overheen, Miss Sylvia? Uw gevoelens nqjn nog altijd"dezelfde na vijf jaren?" „Nog altjjd dezelfde," antwoordde Sylvia. Een oogen blik flikkerde een uitdagende uitdrukking in haar oogen op, doch verdween. „Het zou ook niet anders kunnen," sprak zij zacht. „Geen ander kan ooit met hem vergeleken worden." Jeffcott zuchtte hoorbaar. „Ik weet wel dat hij een aardige jonge man was," gaf hij toe. „Doch sedert heb ik er massa's gezien, die niet voor hem onderdeden. Hij was volstrekt niet zoo heel buitengewoon, Miss Sylvia:" Sylvia liet haar blik over hem heen gaan, tot hij ergens heel in de verte scheen te blijven rusten. „Voor mij was hij dat wel, Jeffcott," zeide zij. „Wij wij pasten juist bij elkander, hü en ik." „En destijds was U pas achttien", verdedigde Jeff cott zich. ,Jn die dagen was u nog niet volwassen." „Niet?" Een snelle zucht ontsnapte haar; haar blik keerde tot hem terug en zij glimlachte. „Doch in ieder geval, nu ben ik het wel; en dat is het eenige wat niet veranderd of verouderd is het eenige wat niet ver anderen of verouderen kan." „Ach, lieve hemel I" hernam de oude Jeffcott, „hoe jammer, dat u geen zin hebt in den jongen Mr. Evers- ly of in dien Mr. Prescott, die aan den overkant van den weg woont, of... of... in een van die andere jonge heeren, die zich in een passend grondbezit mogen ver heugen!" Sylvia liet haar ladh, een vroolijk, aanstekelijk lachen door de druivenkas klinken. „Maar heusch, Jeffcott! je praat of ik slechts mijn zakdoek behoef te laten vallen om de heele nabuurschap te zien bukken om hem op te rapen! ik heb in niemand zin, tenzij het Mr. Guy Ranger is. Je schijnt over het hoofd te zien, dat wij al dien tijd verloofd zijn geweest." „Zoo, zool" merkte Jeffcott grijnzend op. „En gij hebt elkander in geen vijf jaar gezien? Heeft U zich- zelve wel eens afgevraagd, Miss Sylvia, wat voor soort van man hij in die vijf jaren geworden kan zijn? Het is een lange tijd voor een jongen man om op een af stand te beminnen. Een zeer lange tijd." „Het is voor ons beiden een lange tijd," antwoordde Sylvia. „Doch in dit opzicht heeft hij geen verandering in ons teweeg gebracht." „Het ia voor hem een langer tijd geweest, dan voor u," merkte Jeffcsott listig op. ,Jk wed, dat hü iedere minuut er van geleefd heeft. Hü is van die soort." Te 10.30 vjm. kwam een Engelsche torpedoboot in de nabijheid, die alle mogelijke bijzonderheden vroeg <en naarna dicht bij mij ankerde. Daar mijn proviand door de dubbele equipage, die ik aan boord had begon op te raken, verzocht ik den commandant of hij mijn positie over wilde nemen, zoodat ik dan mijn reis kon vervolgen en zoo ja, of hij Grimsby W.T. station daarv&n wilde verwittigen, waarop deze be vestigend antwoordde en ik te 11 uur v.m. mijn reis vervolgde, in den morgen van Woensdag Vlissingen passeerde, mijn geredden aldaar aan land zette en te 8.30 vjn. voor Antwerpen ankerde. Laat de snijdende pijn U waarschuwen, dat Uw hoest onverwijld verzorgd moet worden. Dat scherpe hoes ten vernielt spoedig Uw longen en Uw keel, als Gij niet dadelijk Uw toevlucht neemt tot de bekende AKKER'S MINDER BESTELLINGEN, MéóR POST. De bestaande toestand bevredigend te noemen. Op de vragen van den heer Hermans, betreffende het onderzoek in zake de overschrijding van de ge wichtsbepaling van de vrachten der brievenbestel lers, heeft de heer Van der Vegte, minister van Wa terstaat, o.m. het volgende geantwoord1: Naar aanleiding van de opmerkingen, betreffende de zwiare lasten, die ten gevolge van de verminde ring van het aantal briefpostbestellingen en de toe neming van het aantal te bezorgen tijdschriften door de brievenbestellers moeten worden medegenomen, welke opmerkingen voorkomen in het Voorloopig Verslag van de Commissie van Rapporteurs der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot rege ling van de inkomsten en uitgaven van de poste rijen, de telegrafie en de telefonie over het dienst jaar 1927, is door den directeur-generaal der poste rijen en telegraftie aan de afdeelingsinspecteurs en aan de directeuren der postkantoren te Amsterdam Rotterdam en 's Gravenhage opgedragen een uitge breid onderzoek in te stellen, ten einde omtrent den feitelijken toestand over voldoende gegevens te kunnen beschikken. Met dit onderzoek, hetwelk op alle kantóren ten aanzien van de diensten, welke te voet of per rij wiel mJoeten worden uitgevoerd, heeft plaats gehad, was reeds een aanvang gemaakt, toen de monde linge behandeling van vorengenoemd wetsontwerp in de Eerste Kamer aan de orde kwam. Bij dit onderzoek is het daarmede belaste perso neel practisch te werk gegaan; ten einde het uitgaan der bestellingen niet noodeloos te vertragen, is op onderscheidene kantoren, waar te voren vaststond, dat slechts op enkele dagen van de week vrachten voorkomen, welke de gestelde gewiohtsHmiet bena deren, de weging toegepast gedurende de drukste dag van de week; kon tijdens de opnamen ook zon der bepaling van het juiste gewicht met zekerheid worden vastgesteld, dat sommige vrachten aanzien lijk beneden de gestelde grens bleven, dan werd hier en daar weging daarvan achterwege gelaten. Het ingestelde onderzoek heeft de meening beves tigd, dat de bestaande toestand 'bevredigend mag worden genoemd; uit de verkregen gegevens bleek, dat vrachten, welke de gestelde grenzen te boven gaan, betrekkelijk weinig voorkwamen. Voorheen werd dan ook slechts sporadisch over te zware vrachten geklaagd. Aan de hoofden van dienst was reeds opgedragen om, waar zulks noodig bleek, maatregelen ter verlichting te treffen. Het betrokken personeel is met de bij het onder zoek verkregen uitkomsten, zoomede m!et de als ge volg daarvan hier en daar genomen maatregelen tot verbetering over het algemeen tevreden. Wat het gestelde maximum-gewicht betreft, wór de hierbij nog aangeteekend, dat een vracht van 18 K.G. bij uitvoering van den dienst te voet niet een absolute gewichtsgrens is, en dat bijgevolg bij over schrijding daarvan het bestellend personeel niet steeds aanspraak op hulpverleening verkrijgt. Bij een geringe overschrijding van 18 K.G. is het niet noodig hulp te geven, als de dienst onder gun stige omstandigheden wordt uitgevoerd en de over- Sylvia fronste de wenkbrauwen. Zü had den waar schuwenden toon in de woorden van den ouden man opgevangen, doch vatte er de beteekenis niet van. „Wat bedoel je, Jeffcott?" vroeg ze niet zonder eenige scherpte. Doch Jeffcott liet de druivenkas en de discussie op hetzelfde oogenblik varen. „Wat ik bedoel, zult u ééns weten, Miss Sylvia," antwoordde hij geheimzinnig, ,ywanneer u getrouwd is." „Dwaze oude man," zeide 45ylvia, terwijl zü den tros druiven waarvoor zü gekomen was opnam en zich in tegengestelde richting verwü'derde. Jeffcott was een trouwe oude ziel, dodh kon als hü wilde, wel eens on uitstaanbaar zyn. Terwül zü door den tuin den weg naar het huis in sloeg, baadde deze zich in het licht van de avondzon Het oude heerenhuis teekend e zich grü's en eerbied waardig tegen een opalen hemel af. Zü zag er naar met liefdevolle oogen. Haar tehuis was Sylvia Ingle- ton zeer dierbaar. Tot de laatst verloopen zes maan den had zü het steeds beschouwd als haar levenslang bezit. Want zü was eenig (kind, en sedert de laatste drie jaren was zü er werkelyk meesteres geweest, hoe wel zü de eigenlüke teugels van het bewind reeds veel langer in handen had gehouden. Zoo lang als zü zich herinneren kon, was haar moeder altijd ziekelijk ge weest, en juist wegens de zwakke gezondheid van deze, was Sylvia vroeger van school gekomen dan gewoon- lyk, opdat zü steeds bü elkander konden zün. Na den dood van Mrs. Ingleton, die drie jaren geleden plaats greep, hadden zü en haar vader in volmaakte eensge zindheid het oude heerenhuis te zamen bewoond. Zü waren altijd beste kameraden geweest, en het eenige verschil van meening dat ooit tusschen hen was ge rezen, werd met wederzüdsch goedvinden niet meer door hen aangeraakt. De oorzaak van deze ontstemming was Guy Ranger geweest. Vijf jaren vroeger, toen Sylvia nog sledhts achttien jaren telde, was hü tals een meteoor aan haar hemel verschenen, en Sedert had geen enkele andere ster meer voor haar gestraald. Hoewel zeven jaren ou der dan zü» was hü weinig meer dan een knaap, vol vroolü'kheid en leven, in het bezit van een buitenge wone verbeeldingskracht, doch met een totaal gebrek aan vooruitzichten, daar hü slechts de zoon was van den rentmeester van den grondeigenaar Ingleton. De Rangers -waren mensdien van goede boerenaf komst, en Guy zelf ontving een uitstekende schoolop leiding, doch hun maatschappelüke stand leverde in de oogen van den landheer een onoverkomenlijken hin- vracht slechts over een korten afstand behoeft te worden gedragen; Vindt daarentegen de uitvoering van en dienst onderi ongunstige omstandigheden! plaats, dan kan ook voor geringere vrachten hulp worden verleend. Als maatregel tot verlichting van den dienst wordt alsnog overwogen in hoever het mogelijk en wen- schelijk is, om, zonder schade te doen aan de ver pakking en de beveiliging van de te vervoeren stukken en pakketten, door het bestellend perso neel tasschcn cn manden van lichtere constructie te doen bezigen. HET SCHIP LAG TE HOOG. Donderdagmorgen ia de Willemsbrug aangevaren door het 10000 ton groote a.s. „Keeman Castle", die door 4 sleepbooten naar Frank Rüödüfs Industrieels Onder neming gesleept werd, om aldaar gesloopt te worden. Reefls waren de twee voorste sleepbooten onder de brug door, toen men aan boord van de „Keeman" ont dekte, dat het vaartuig te hoog lag om er onderdoor te varen. De kapiteins van de sleepbooten werden ge waarschuwd, doch het was reeds te laat. Met een zwo ren slag (kwam de top van de „Keeman" in aanvaring met de brug, welke door den krachtigen stoot trilde. Onmiddellük werd de „Keeman" achteruit getrokken. Toen bleek, dat van de brug kraanrails waren wegge slagen en een hoofdligger was ingedrukt. De ingeni eurs Dunnee en Burger van den Dienst van de Ge meentewerken waren onmiddellük aanwezig om de schade te onderzoeken. Het verkeer over het rechter voetpad van de brug werd stilgezet. Terstond is met de reparatie een aanvang gemaakt. TENSLOTTE MET GEWEERSCHOTEN NEERGELEGD. Het rustige stadje Woerden is Donderdag het too neel geweest van. een wilde achtervolging van een losgebroken stier. Een klein schoothondje had het rund kwaadaardig gemaakt en het begon met zijn van den prins geen kwaad wetenden begeleider op de hoorns te nemen en hem in den Rijn te smijten. Een paar schoolkinderen werden daarna door den stier achtervolgd en toen zij van angst luid schreeu wend een woning binnenvlogen en de huisvrouw de oorzaak van dit bezoek wilde weten en op straat ging kijken, viel de stier de vrouw aan en drukte haar tegen den muur, waar zij ernstig werd gewond. In wilde vaart trok het rund het stadje door, alles om ver loopend wat op zijn weg kwam. Te vangen bleek het niet en de politie maakte er ten slotte met ge* weerschoten een eind aan. PLANNEN VOOR EEN DRINGEND VERTOOG. In zake de Invoerbelexnmering van Nederlandsche gewassen in Amerika heeft minister Kan Donderdag middag in de Tweede Kamer verklaard, ©enigen grond te hebben om te verwachten, dat in Amerika de geest van Genéve zijn invloed zal laten gelden. Daarom achtte de minister thans het oogenblik gunstig oan met zijn ambtgenoot van Buitenlandsche Zaken over leg te plegen, ten einde opnieuw een dringend vertoog tot Amerika te richten. Ouderdom is niet enkel een kwestie van jaren. Velen voelen zich jonger op 70-jarigen leeftijd dan anderen van 60 of zelfs 50 jaar. Dit is een ontegenzeggelijk feit, en men kan er verschillende oorzaken voor aan geven. Gewoonlijk hebben ouden van dagen met een jong gemoed behooriük zorg gedragen voor htm nie ren. Een oude spreekwijze zegt. „Als gij uw nieren gezond houdt, houden deze n gezond." En ouden van dagen kan zooveel leed bespaard wor den, want veel rugpün, urinestoornissen, ischias, spit, rheumatische pijnen en graveel worden dikwijls noo deloos geleden. Den nieren ontbreekt het vaak aan hulp. Zü behoeven de bü'zondere versterkende hulp van Fosteris Rugpün Nieren Pillen. Door de opwekkende kracht van dit niermiddel wordt de werkzaamheid der nieren hersteld; het versterkt de nieren en helpt deze aan het bloed te filtreeren, terwül de afmattende ziekteverschijnselen der nieraan doening verdwijnen.- Waarom zouden ouden van dagen nog langer lijden, als zü de benoodigde hulp onder htm bereik hebben? Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bü apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. derpaal op. Slecjhts de liefde voor zü» dochter had hem van gewelddadige maatregelen weerhouden. Doch Syl via had op de een of andere wüze invloed op hem uit geoefend, want hü was een driftig man. Het einde was dus geweest dat Guy veroordeeld geworden was, zich te begeven naar een neef in Zuid-Afrika, die een boer derij hield, met de afspraak, dat hü, indien hü daar slaagde, terug mocht komen en Sylvia vragen zün vrouw te worden. Zü mochten zich niet als verloofd beschou wen, en verkoos hü in dien tusschentüd daar te huwen dan was het naar de meening van den landheer des te beter. Hü koesterde weinig twüfel of Sylvia zou huwen, wanneer de scherpe kanten van haar eerste liefde door den tijd zouden zün afgesleten. Doch hier in had hü zich vergist. Sylvia had iederen minnaar die haar genaderd was, standvastig afgewezen. Hü had voor den ouden Ranger een andere betrek king gevonden en een taaien Sdhot in diens plaats aan gesteld. Doch Sylvia was met den jongen Guy in brief wisseling gebleven en sprak nog van hem als haar aan staanden echtgenoot. Wel is waar deed zij dit niet dikwijls, doch dit kan ooQc wegens gebrek aan belang stellende toehoorders geweest zün. Bovendien had zü een aangeboren terughoudendheid over zich, die haar over haar diepste aandoeningen het stilzwegen deed bewaren. Doch haar vader wist, en het was ook haar wensoh, dat hü het wist, dat tijd noch afstand het beeld hadden uitgewicht van den man, dien zü met haar geheele hart beminde, De dagen waarop zü een brief van hem ontving kenmerkten zich steeds door een in stilte genoten blü'dsdhap, hoewel deze epistels som tijds niet meer dan een oppervlakkige beantwoording van haar eigen gevoelens inhielden. Dat Guy in de wereld vooruit zou komen ai op een goeden dag tot haar terugkeeren, stond in haar jeug digen geest vast. Daaraan twijfelde zü geen oogenblik, ook al gaven zün brieven aan een dergelyke overtui ging zoo weinig steun. Guy was van die soort die vooruitkwam. Dat wist zü zeker. En het loonde de moeite, op hem te wachten. Voorts geloofde zü niet, dat haar vader altijd tegen hem ingenomen zou blij ven. En ook, en in haar zeldzame oogenblikken van neerslachtigheid leefde zü bü deze gedachte weer op als zü vü'fentwintig jaren zou zün, dus over twee jaren, zon haar een klein (kapitaal van de züde van haar moeder ten deel vallen. Zeer groot was dit niet, doch het zou voldoende zün haar onafhankelü'k te ma ken. Het zou haar vrüheid van handelen aanzienlü'k vermeerderen. Zü twijfelde niet, of dit feit alleen zou bijdragen tot het uit den weg ruimen van haars va-

Schager Courant | 1927 | | pagina 9