SchagerCourant Polder Wieringerwaard. Sint Nicolaas- Cadeaux Laagzijde B 56 - Schap. Tweede Blad. Grootste keuze Werkzakken Boekenkastjes Werktafels Rooktafels Gangspiegels Voetbankjes Kussens Slaapkamer-kleedjes Vachten Theekasten Buffetten Oudh. Stoelen enz. enz. Ziet de Etalage. Alles franco thuis. ROOKWORST Binnenlandsch Nieuws. Dtf Post en de a.s. drukte. Woensdag 30 November 1927 70ste Jaargang. No. 8161. Vergadering van DijkgToaf en. Heemraden met Hoofdingelanden op Maandagmiddag halfdrie, onder leiding van den heer R. Kaan: Allen aanwezig. Bij de opening zegt de Dijkgraaf, dat de weinige punten op de agenda den indruk zouden kunnen vestigen, dat het geen belangrijke vergadering zou zijn, doch aan het punt: Bespreking wegenverbete ring zal nog iets worden verbonden, waarvan de te nemen hesluiten integendeel voor onzen polder zeer belangrijk kunnen zijn. De notulen, worden door den secretarie voorgele- ïen en onveranderd vastgesteld. In verband met deze notulen deelt Dijkgraaf mede, dat, waar ten behoeve van de kanalisatie in de no tulen staat van V» door de provincie en belangheb benden. Deze 'belanghebbenden dragen evenwel maar 1/6 bij. Verder nog een kleine mededeeling, dat het Dag. bestuur in verband met het voteeren van f200 gedurende 40 jaar, wat het karakter draagt van een verbintenis; daarvoor toestemming had gevraagd aan Ged. Staten. Deze hebben evenwel geantwoord dat dit buiten hunne competentie behoorde en deze toe- itemming niet behoefde te geven. Het Dag. bestuur meent evenwel, dat het een ge nomen besluit is en als zoodanig wel de goedkeu ring van Ged. Staten m!oet hebben, en heeft dit dan ook aan Ged. Staten weer geschreven. Hierop is evenwel nog geen antwoord ontvangen. Dan wordt nog medegedeeld, dat het opschrift en wapenbord jan het Polderhuis is aangebracht. Dijkgraaf hoopt, dat de uitvoering, zooal3 die is gebeurd, de goedkeu- ing van de Ingelanden kan wegdragen. Verder zegt voorzitter, dat hij dezen morgen be- icek heeft gehad van den Ingenieur van den Prov. Waterstaat en dat deze zijn volle goedkeuring heeft (gegeven aan de afwerking der bruggen in de Kleine puurt. Wat voor Dijkgraaef aanleiding is, om een woord van hulde te brengen aan Dekker en aan Prov. Waterstaat. Dit is ook reden geweest dat het Dag bestuur, in verband met de verleende machtiging van de Inge landen ook weer aan Dekker opgaaf heeft gevraagd van de kosten van het verbreeden en verlagen der brug in de Groote Buurt. Dit bedrag, zijnde f 1167, .•as beneden de raming, zoodat dit werk ook aan lekker is opgedragen. Was het weer gunstiger ge feest, hadden We er nu weer over heen kunnen rij en. Toch hoopt het Dag. bestuur ais. Donderdag het krkeer te kunnen openstellen. De heer Groneman noemt de verandering aan de ruggen en de Kleine Buurt een prachtige verbete- ing, doch wil toch even wijzen op de draagbalken ie geen mooi cachet aan de bruggen geven. Waar- ïhijnlijk zouden deze nog wat bijgewerkt kunnen rorden, waardoor het aanzien mooier werd. Dijk graaf zegt toe, ter gelegener tijd daaraan aandacht t zullen schenken Dijkgraaf zegt, dat het een zeer belangrijk besluit lis geweest, wat betreft het veranderen der bruggen en het verbreeden van den Sluizerweg; dit is gedaan [voor hei, verkeer, dat zich steeds uitbreidt. Het heeft 'lij den Provincialen Waterstaat een prettigen in- Iruk gemaakt, dat voor de verandering der bruggen |f 3000 en voor de verbreeding der wegen f2500 is ge voteerd. Wanneer nu straks zal worden voorgeschre- in van links en rechts rijden, waartoe onzen pol- *r zich uitstekend leent, en wij doorgaan met ver kering aan te brengen, heeft dit zeker gunstig ge- 'erkt op het besluit dat, wanneer onze wegen zullen [voldoen aan de eischen, deze wegen «voor een be dde lengte op de wegenlijst zullen geplaatst wor- !n voor een nader te bepalen bedrag als subsidie uit st Rijkswegenfonds, waarvan 30 aan de provin- lën wordt toegestaan, nl. 15 in verhouding tot het [aantal kilometers en 15 verband houdend met de van de motorbelasting in Noord-Holland. In korten zin komt het hierop neer, dat Wieringer- paard een zeker bedrag zal genieten uit het we- ifonds. Voorzitter is daarom/ blij, dat destijds dat sluit met algemeen© stemmen is genomen en dat Wieringerwaard vooruit is geloopen. Dat kan voor 5 provincie een waarborg zijn dat we niet zullen gaan zitten op de centen die we zullen krijgen. D,e groote vraag is nu: Hoe moeten we de wegen [o goed mogelijk krijgen, zonder al te groote offers It onze kas. De Ingenieur heeft nu zijn volle goed- auring gehecht aan het profiel door den opzichter smaakt, wat betreft de verbreeding van den Sluizer- reg. De teenplank, thans aangegeven 2.30 M. onder •P., kan teruggebracht worden tot 250 M. De "loeiing kan dan bestaan uit 2 deelen van 20 c.M. dan krijgen we 5 meter beharding; 6 meter 25 iiinbreedte, het beloop van den berm is dan 2/1. Dijkgraaf vraagt nu, of de Ingelanden kunnen goedvinden, dat het Dag. bestuur op zoodanige wijze als zij mfeenen het voordeeligst voorkomt, het werk jut te voeren. Daarmee kunnen we tweeërlei doel «vorderen, nl. verbetering wegen en werkeloosheid. I tegen te gaan. li Dan wordt in bespreking gebracht de brug bij den Bwalingsweg; de bocht aan beide wegen, en de beide *7en vanaf de bocht naar den Slikkerdijk. Ook rtoe wordt goedkeuring gevraagd en verleend. >ral de Zuid-Zijperweg, waarvan de beharding hts 2 Meter is, wordt niet toelaatbaar geacht 'oor het tegenwoordig verkeer. Wanneer er van de jWfibermen 75 c.M. wordt afgestoken, verkrijgt men ^•itvegbreedte van 3Y* met nog een miooie kruin- btfcdte van 5K M. Dm volgt een uitgebreide discussie over het stof- maken der wegen, wat op verschillende manie- Je" kan geschieden. Wanneer dit gedaan wordt, zal "a nog van invloed zijn, dat een hoogere subsidie "wdt toegekend. Dijkgraaf deelt nog tnede, dat Wieringerwaard op wegenlijst voorkomt voor 5870 meter. Het Dag. bestuur vraagt machtiging van de Inge- ™aen, naar bevind van zaken te handelen, steeds '™™g houdende met Prov. Waterstaat, steeds het houdende op het bedrag en de subsidie die we ■uuen krijgen en binnen de grenzen blijvende van aze financieels positie. Ook deze machtiging wordt l'epieend:. Van het Hoogheemraadschap is een plan ingeko men tot wegverbetering aan de Oudesluis, alwaar de jeg van het Hoogheemraadschap samen komt met nl f n <^t p!an worden twee bedragen genoemd, wJwT en f 550 wat door 'deDJ P°Mer Wieringer- 1 i?ou mJoeten worden bijgedragen. tetere oriënteering wordt een kaart ter tafel waarop de eventueele verandering wordt £feS?Ven" Het DaS- bestuur wil in deze nog een riiaW ,de houding aannemlen, om eerst eena te f c ?.f Silkkerdijk wellicht rechtuit zal worden Se J?* In dat val heeft het geen zin. Na «mg© discussie aldus besloten. °°r GwL Staten is bij schrijven d.& 2 November medegedeeld, dat amQ den Dlreotenr^hrowrnefl ie ver zocht in verband met den te maken weg in aan sluiting met den Sluizerweg naar de Wiennger- meer, in dier voege te wijzigen dat niet 10 meter, doch 20 meter de dijkvakken worden afgegraven, waardoor het aan te brengen kleidepot dan ook zoo veel meer zal worden. Verder is aan de besturen van Wieringerwaard en Anna Paulowna in overweging gegeven om een wij ziging te brengen in de waterloozing cn wel door den Oostdijk, grenzende aan den Wieringerwaarder dijk. De voordeelen hiervan zijn aan den kant van Anna Paulowna. In verband met deze zaak, zegt Dijkgraaf, heeft het Dag. bestuur aan Anna Paulowna geschre ven dat er in principe hier geen bezwaar bestaat te gen deze wijziging. Van Anna Paulowna is ant woord ontvangen, dat mfet belangstelling van een en ander is kennis genomen en dat een onderzoek naar de kosten zal worden gedaan. In verband met deze zaak, krijgen we nu nog een uitgebreid praatje over den doorbraak in de boezem- kade en wat daarmee verband houdt. Dijkgraaf vertelt uitvoerig wat door hem is ge daan na die doorbraak, waarna door den heer C. Blaauboer wordt gevraagd, wat het bestuur nu ver der denkt te doen. Door den Dijkgraaf wordt uitvoerig toegelicht, dat bij eene opmlaling tot 25 c.M. boven A.P. een nieuwe breuk niet is uitgesloten en dat met den Dijkgraaf van Anna Paulowna besprekingen zijn gehouden over het maken van een aftapinrichting. Daarna is 'bericht ontvangen van Anna Paulowna, dat men met het eventueel maken van een aftapin richting gaarne zou Wachten tot a.s. voorjaar. Verder is een' verzoek ingekomen om, in afwijking van onze rechten, wat betreft onbeperkte opmaling, de machine alhier stop te zetten, wanneer de boezem 10 c.M. boven A.P. zal zijn gestegen, omdat die kade 25 plus niet kan doorstaan. Daarop is geantwoord, dat we m)et instemming hebben kennis genomen wat-betreft de aftapinrich ting, doch dat we van oordeel zijn, dat daaraan heel goed nu reeds kan worden begonnen, en verder dat we aan het verzoek om niet hooger dan 10 c.M. bo ven N.A.P. op te malen, niet kunnen voldoen. De belangen van onze ingelanden eischen, dat we hierop afwijlzend moeten beslissen. Die vergadering gaat hier mede algemeen accoord. vindt U In de grootste keuzo bij Frans Poorter, Hierna worden door den Dijkgaraf nog enkele cij fers bekend gemaakt uit het maalhoek, waarbij blijkt dat in .1925 werd gebruikt 171221 K.W.U., in 1923 122380 K.W.U. en tot 24 Nov. 1927 130935 K.W.U., wat in verband met de regenperiode nogal meevalt. De. begrooting was gebaseerd op 160000 K.W.U.. Dijkgraaf vraagt, hoe de ingelanden algemeen ge- stemid zijn over de bemaling en of de handelwijze van den Dijkgraaf wordt goedgevonden en of men cok meent, dat het op een andere manier moet ge schieden. De heer J. A. Bakker heeft nog al eens last van hoog water, hoewel hij' in de lage bemaling ligt en welke toch steeds 10 c.M. lager moet zijn dan in den grooten polder. Na eenige besprekingen wordt overeengekomen, dat er wellicht aan den duiker verbetering is aan te brengen. De heer P. Visser zegt, dat de Ingelanden bij. hem in de buurt een nog lagere waterstand wenschen Voorzitter vraagt, of dit ook de persoonlijke wensch is van Visser, waarop deze bevestigend ant woordt. De heer C. Schenk Az. wil langzaam doorgaan met lager bemaling, opdat schippers en landbouwers daar aan zachtjesaan kunnen gewennen. De heer C. A. Waiboer is van oordeel, dat er toch eenmaal een grens moet zijn en zegt dat er ook koe- boeren zijn, De heer Groneman heeft ook [t idee dat door ver daging van den waterstand het wortelgestel sterker wordt. Vroeger heb ik daar dan wel eens mee ge dwaald, toen ik tegen een lagen waterstand was. De heer R. Bakker merkt nog op, dat er ook veel eigen schuld hij is en dat bij vele ingelanden de dui kers in eigen dammen te hoog liggen en wijst verder op de slechte slooten. Dijkgraaf zegt getracht te hebben het zoo lang zaam mogelijk te doen en noemt dan 1 c.M". per kwartaal. Een verlaging van 10 c.M. zooals de heer Schenk noemt, zou ik wel toejuichen, doch dit kan niet in eens. Iedereen is ten slotte tevreden over de wijze waarop de Dijkgraaf de bemaling regelt Verder doet voorzitter nog eenige meded99ling over slootwerk, waarvan de uitslag reeds in de cou rant is bekend gemaakt Rondvraag. De heer P. J. Bilaiauboer informeert naar de straat en de kluft bit de tram. Voorzitter zegt, dat daar nog niet over geschre ven is, doch de straat zal worden omgezet in spra- mex of iets anders. De heer K. K. Kaan vraagt, of de afvoerslooten achter de buurt zijn afgekeurd. Dijkgraaf antwoordt, dot de slooten, waar het water niet afvloeit, door den polder worden afgekeurd., doch vervuilde slooten behoor en door de gemeente te worden afgekeurd. De heer Kaan wijst dan op de sloot tusschen Zan der en Koster. De opzichter zal de toestand ter plaatse opnemen. De heer C. Blaauboer heeft gezien, dat in den muur van 't café Woudenberg een gedenksteen ie aangebracht, waarop enkele namen van Dijkgraaf enz. bijna niet meer leesbaar zijn. Tevens zou de heer Blaauboer één naam (de architect) waaraan de polder zulke onaangename herinneringen heeft, ge heel willen verwijderen. (Algemeene instemming.) Toezegging wordt gedaan, de steen op te knappen. De heer Schenk brengt nog ter sprake een gedeelte sloot in den Kreilhoek, die bijna droog ligt, doch deze is van het Hoogheemraadschap. Hierna sluiting. van Gebr. KWELDAM beteekent: „'S MIDDAGS SMULLEN". OUDKARSPEL. Voor enkele dagen terug is de bejaarde vrouw D. van den zolder gevallen. Inwendige kneuzingen veroorzaken haar nog. steeds veel pijn, OUDKARSPEL. Het NUtsrlepartement hield Vrijdagavond de eerste buitengewone algemeene vergadering in dit seizoen. Mej. Nelly Menagé Challa van Nieuwe Nde- dorp vulde den avond op de meest aangename wij ze. Het bezoek had grooter kunnen zijn. NOORDSCHARWOUDE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is weder om ingebroken bij den winkelier S. alhier. Dat moet nu reeds voor de derde maal zijn. Volgens de me- dedeelingen is nu een bedrag van 300 gulden 'mee genomen uit de brandkast. Deze moet geopend zijn met de sfleutels. die weggenomen zijn uit de slaap kamer, waar het echtpaar S. zich te ruste had be geven. De zaak is in politiebanden. Men vermoedt, dat de dief zich heeft laten, in sluiten:. AARTS WOUD. De Volksavond van Nut en Genoegen is in tegen stelling met zoovele andoren minder goed geslaagd. De opkomst van het publiek zoowel als de leden was zeer gering, terwijl de optredende humorist Piet Ohdam uit .Alkmaar,, het publiek zoo slecht beviel, dat het bestuur om tien uujt besloot maar met bet bal te beginnen. Het was dan ook aller treurigst en voor de vereeniging een schadelijke en schandelijke avond, waaruit deze le© valt te ieeren: houdt nooit een Volkisavondl op Zondag en infor meer vooral eerst goed naar de personen1, die men laat optreden. AARTSWOUDi Onze plaatsgenoot, de veehouder P. van der Oord. verkocht dezer dagen een schaap (ram) voor den hoogen prijs van 1 125. Naderhand is gebleken, dat deze bestemd is voor de fok in Indië. Jaren historie. Niemand van de „toen had aanmerkingen of bezwaren. Naast zang! en declamatie kregen we een tweetal nummers voor viool en piano, terwijl voor 't eerst de Jazz-band aanwezig was, een gezelschap, dat deze muziek uit liefhebberij' volgt. Een één-actextje voor 4 personen, kortom een aardig uitgevoerd pro gramma, natuurlijk bekeken uit 't oogpunt van 't scheppen van onderling genoegen op een kleine plaats. 't Was al laat, toen de Voorzitter het officieele gedeelte sloot en de laatste gongslag zijn laatste voorzittersdaad was. We geloven wel, dat dit voor den heer Klerk een zwaar oogenblik was. Dat het hem goed ga in Haarlem, We twijfelen niet, of 't bal, dat ons ©enigszins te laat. werd, is geanimeerd geweest, voor oud en jong. Althans men is dit in Schoorldam bij 't „Nut" zoo gewend. ST. MAARTENSBRUG. Zondagavond gaven de gymnastiekvereenigingen „D.I.N.D.U.A." en „S.S.S.", onder leiding van den heer K. Boot eene uitvoering in het lokaal van den heer Kossen. Volgens de advertentie in de Schager Courant was de aanvang vastgesteld op halfacht precies en daaraan heeft men zich gehouden. Toen wij een paar minuten over tijd de zaal binnenstap ten, zagen, wij daarin een groote menschenmenigte en op het itoo<neel een mooi opgestelde groep, die uit volle borst den aanwezigen een hartelijk welkom toezong met de volgende woorden: Wees welkom gij allen vereénd in deez' zaal, Wij zijn met uw opkomst verblijd. Nu het scherm is omhoog en de baas op 't tooneel Nu staan wij gereed voor den strijd. Wij hopen dat U, wat wij straks zullen biên, Veel genoegen beleefd, met plezier zult gaan zien En als U naar buis gaat, ge zijt dan tevreê, Dan roepen wij driewerf hoezeel Dat was een mooi begin, dat met daverend' applaus beloond werd. Op he rijk voorziene programma kwam verder voor: oefeningen aan he hoogrek, brug en paard, benevens vrije- en rythmische oefe ningen. En als wij de uitvoering daarvan nu oena vergelijken met het eerste optreden, dan is er zeer veel vooruitgang te bespeuren en bewijst dat de leiding bij den heer Boot in uitstekende handen is. De oefeningen van de dames en heeren, zoowel als van de meisjes en jongens in de eerste en tweede afdeeling lieten in veel opzichten niets te wenschen over, correct als zij werden uitgevoerd. De groepen onder nummer 5 en 11 van het program verwierven veel bijval. Wij, en zeker velen met ons, hebben in het bijzonder genoten van de rythmische oefenin gen door meisjes uit de le en Ze afdeeling. Voor afwisseling werd gegeven een tooneelstukje „Het kan verkeeren", waarin op waardige wijze pro paganda wordt gemlaakt voor de gymnastiek. De spelenden 'die hierin optraden, wisten menigmaal de lachlust van het publiek op te wekken. Moge het applaus dat het ten deel viel een bewijs zijn dat er genoten werd. Het slotnummer: gecombineerde oefeningen door dames uit de le en 2e afdeeling, was wel het glans punt van den geheelen avond. De aankleeding, zoo wel als de uitvoering daarvan was bepaald schit terend te noemen. Aan het slot van deze oefeningen werd terstond een groep geformeerd, die het ge- heele ledental omvatte. En toen klonk weer uit volle borst: Wij staan hier tot slot groepsgewijs opgesteld Voor 't aandachtig publiek in deez' zaal En roepen U toe met elkander vereénd, Gymnastiek is ons hoog ideaaL Wij danken U allen met hart en met mondi Voor den steun die ons corps steeds van U ondervond Daarom burgerij, leeft in voorspoed en vreê, Wij brengen U driewerf hoezeel SCHOORLDAM. Zaterdagavond, de eerste Nut9avond in dit sei zoen. En 't programma vermeldde iets bijzonders: Nut en Genoegen zou 20 jaar bestaan op dezen avond. Zonder vermelding daarvan op 't program zouden we toch al spoedig merken wat er gaande was. kwistig en mooi als de zaal van ter Burg was versierd. En we ontwaarden de jaartallen 1907—1927, die zeiden feitelijk alles. Nadat de aanwezigen binnengeloodst waren door een avond van dikke mist, nam Voorzitter Klerk het woord. Deze keer niet de gewone plicht plegingen van voorheen, doch) we kregen een resumé van de 20 jaren die achter ons lagen. En wie zou dat beter gekund' hebben dan juist de heer Klerk, die al 't wel en wee van het Nut van' nabij heeft medegemaakt. We hoorden dat 't er vroeger wel een© minder geanimeerd wos dan thans., nu1 volle zalen luisteren naar een goed afgewerkt programma. Even verklappen we, dat de voorzitter 't zoo drukke bezoek van de laatste jaren, ook' gedeeltelijk dankt aan den verslaggever, die de animo er in houdt met roede verslagen. We weten niet of dit zoo is, doch als dit zoo is, voelen we ons buitengewoon tevre den, wetend een steentje te hebben bijgedragen aan 't gezellig wintergebeuren in 't zoo vriendelijk Sohoorldaim en met beleefden eenvoud, der pers men feestelijk hoopt te herdenken, eigen, voegen ook wij; onze felicitaties bij de ande- ij ren. En die andere felicitaties waren zeer aardig.ST- MAARTEN* Daar had men eerst de dilettantenolub; 't geheele 'j de heden ten huize van den heer Zwakman gezelschap op 't podium en de voorzitter, de heer ij gehouden verhuring der landerijen der N.H. Kerk S. de Leeuw Johz., complimenteerde in goedgekozen 1 alhier, heeft dit in massa opgebracht f 3364, tegen woorden. Tevens offreerde 't gezelschap aan het f. 3314.75 in 1923. bestuur van 't Nut een mooie gong, terwijii een, i) feestlied, gedicht door den bekenden poëet van de dilettanten club. werd rondgedeeld. Gevolg: hartelijk Wij nemen voor ditmaal weer afscheid van U De gymjnasten van St. Maartensbrug, En hopen, dat gij ook 't volgende jaar In drommen bij ons komt terug, Want sport staalt de spieren en geeft soms ook macht Het brengt ons gezondheid, zelfs moed en ook kracht Tot heil van gymnasten, dus strijdt met ons mee, Dan roepen wij driewerf hoezee! Dat was een waardig slot van een uitstekend ge slaagden avond. Wanneer wij er nu nog bijvoegen, dat een drietal muzikanten gedurende de uitvoering zorgden voor passende opgewekte muziek, dan mee- nen wij, dat de heer Boot met zijn gymnasten ook uu weer met groote voldoening op dezen avond kunnen terugzien. 'T ZAND. D'e heer A. van Wijk, brugwachter alhier, wordt 1 Deecmber overgeplaatst naar Meerkerk. WIERINGEN. Naar wiji vernemen, bestaat de Doopsgezinde zusterkringen heden Woensdag 30 Nov. 10 jaar, welk g'ezJang door ajle aanwezigen en den vedderen avond geen geklop van de voorzittershamer, doch 't welluidende geluid van de gong. Ook het pas opgerichte Jazzbandgezelschap com plimenteerde 't Bestuur en bracht zijn offer, terwijl nog, een treffend tafereeltje plaats had, toen de heer Joh, de Leeuw,, vice-voorzitter van 'fc Nut, na men© het bestuur, aan den heer Klerk een mooie schemerlamp aanbood; het bestuur meende dit ver plicht te zijn aan haren trouwen en sympathieken voorzitter, die helaas, scheiden gaat van 't Nut. Natuurlijk kwam er zeer veel stemming, erger werd die nog toen alle dame© op koek, alle heeren op een sigaar werden getracteerdi, en t hoogte punt van de stemming kwam. toen de voorzitter mededeelde, dat de Burgemeester voor deze gelegen heid gaarne een dansje had toegestaan op *t eind. Wat werd die burgemeester gezegend. Natuurlijk hadden we in de pauze een verloting van taart, tulband' en worst; deze keer eens niet voor een liefdadig doel naar buiten, dooh voor de Nutskas zelve. Het feest kostte n.1. nog al geld. Wan neer echter zoo getracteerd wordt, is U koopen van een paar lootjes geen bezwaar. Trouwens, men kon eens.je kon nooit weten.ZJondag een stukje taart, tulband of worst is nog zoo kwaad niet. Het Jazz-band'-gezelschap volgde de lotenverkoopers op den voet met een 9teunbon a 10 ets. Men had nieuwe Instrumenten noodig en dacht zeker: t ijzer sme den als *t heet is. Waar wijl nogal uitwijden over 't feestelijke ge deelte, moeten we ons wat bekorten mot 't veslaan van 't eigenlijke programma. Feitelijk-kunnen we volstaan met te zeggen? dat 't weer variété was, evenzoo goed en evenzoo mooi als voorgaande koe ren, Alle jiongeren im Schoorldam werken' aan dit programma mede. Toch stond ook een gedeelte van het programma in het teeken van 't feest. Zoo had den we 't steeds wederkeerendë tableau. Deze keer was 't een hulde aan Nut en Genoegen, de bestuurs leden als groep daaronder. En dan de notulen van den heer Damiaans. Als altijd op rijm. doch dit' maal niet 't verhandelde van den voorgaanden Nuts- avond, doch ©en goede greep uit 'fc gebeuren van 20 ST. MAARTEN. Aan komen loopen: een blauwgrijze trekhond. In lichtingen ter secretarie. BROEK OP LANGENDIJK. Maandagavond 28 November 1927, 's avonds 7 uur, trad alhier op vanwege het comité voor winterlezin- gen, Ds. Gimmink van Utrecht, met het onderwerp: „Reisherinneringen uit Noorwegen". Op gevoelvolle wijze gaf spr. weer de indrukken uit het land van bergen en dalen, met zijn mooie rotsen van verschillende tinten, schakeeringen en steensoorten, benevens zijn majestueuze watervallen en zijn fjorden, waarop wiegelende schepen, hetwelk u alles brengt in heilige vervoering, bierbij tevens gedenkende aan de scheppende Majesteit Gods in de natuur. Verder werd door spr. op boeiende wijze weergege ven de karaktertrekken der Noren, de maatschappe lijke en kerkelijke toestanden en den ontwikkelings gang van Noorwegen, waarna deze rede om half negen op da gebruikelijke wijze werd gesloten. ANNA PAULOWNA. De heer J. de Ridder alhier had het genoegen om bij de geboorte-aangifte van zijn kind te vernemen dat dit de 100ste geboorte was in onze gemeente ge durende 1927. VERVERSCHINGEN GEDURENDE HUN DIENSTTIJD. Door den Directeur-Generaal is bepaald, dat aan het vaste personeel, beneden den rang van commies- titulair,, dat tijdens de St. Ni col aas- of Nieuw- jaarsdrukte aani den post- of aan den vereenigden post- en telegraafdienst deelneemt, ververschingen mogen worden uitgereikt, tot een bedrag van ten hoogste 50 cent per dag en per persoon, met dien verstande, dat gedurende de St. Nieolaasdrukte ten hoogste f 1.50 en bij de jaarwisseling ten hoogste f3 per persoon miag worden besteed. In plaats van ververschingen kunnen aan de amb tenaren op hun verzoek de bedragen, welke te hun nen behoeve mogen worden besteed, in geld wor den uitgekeerd.

Schager Courant | 1927 | | pagina 5