Gemengd Nieuws, het wereldkampioenschap Schaken. stig spoorwegongeluk in Roemenië. l m op de Kaspische en Zwarte Zee. len actief aanhangster van de dierenbescherming. land in een gevangenis te Boedapest. De chaos in China. Het aantal auto's in België. Tot het leven teruggeroepen. Marktberichten. Predikbeurten. ARR.-RECHTBANK TE ALKMAAR. KORTE BERICHTEN. e vau le S£ drijven In dty immo» niet In et be. on kan won krijgen ,q acht den b®. >ti bozwaji heeft aljechin gewonnen? Reuterbericht uit Buenos Aires meldt, dat Al- 0 Capablanca verslagen heeft cn dus het wereld- iioenschap heeft gewonnen, ia dus beslist na een worsteling van tien wc- jü die tien weken werden drie en dertig partijen ield, waarvan Aljechin er zes gewonnen heeft, rno ie£fr bovenstaand Reuter-bericht juist blijkt te en Capablanca drie, en waarmede eerstgenoemde ampioenschap zou hebben verworven. NA DE BEGRAFENIS VAN BRATIANU. „Neue Freie Presse" meldt uit Boekarest, dat melijk |r&vond op het station Titu een ernstig spoor- ibercu- ©geluk heeft plaats gehad. De sneltreinen uit in 5svar en Boekarest reden, even nadat de extra- maar met de koninklijke familie uit Florica, waar errein. raardebestelling van Bratianu had plaats go- 2t van was aangekomen, op het station op elkaar in. zou lotsing was zoo hevig, dat beide locomotieven in, dat et wagens vernield werden. Twee personen wer- iet on- onmiddellijk gedood. Er is een groot aantal ge- ser ge- den, van wie zes ernstig gekwetst zijn. Staten TALLOOZE SCHEPEN VERGAAN. n® on. te en on- m niet voor ven tnd op pre is bij de 1 Ged. •kt op, chade- over- e mo- .n het ver-; mhul- t niet kelijk met jedrij* f door dat van Spr. zegt, wat t, dat ij het over- hij et be- emid- slotte; ar een draadloos bericht uit Berlijn meldt, wor- ten gevolge van de hevige stormen en den ster- ijsgang, 117 Russische vaartuigen, meest vis- sbooten, op de Zwarte Zee en op de Kaspische yenniat. ter wordt nog aan het Hdbld. geseind: d-Rualand is gisteren door geweldige ortkanen ge- >rd. i de Zwarte Zee en de Kaspische Zee worden minder dan 117 schepen vermist. Men vreest dat ilen van zijn vergaan en dat een groot aantal op- iden den dood hebben gevonden. Op de Kaspi- Zee bleven meer dan 100 schepen van de Staats- herijtrust in het ijs zitten en men is er tot nog let in geslaagd, ze uit hun benarde positie te be- m. In de nabijheid van Lagan werd een schip 120 man opvarenden aan boord, door een ijs- i doorgesneden. Het schip zonk, maar de beman- kon worden gered. op de Wolga is een sterke ijsgang. Een kot iet 9 personen aanboord is vergaan. artet irt. WON urtje ichen dezer dagen is te Engeland overleden een ze- mevrouw Sara Grove-Grady, die bij haar leven heftig tegenstandster was van vivisectie (hot iren op levende dieren tot het nemen van ren en wetenschappelijke onderzoekingen). Haar ste wilsbeschikkingen zijn echter van dien dat het kanselarij-hof zich met de zaak zal jn bemoeien. Mevrouw Grady heeft namelijk kapitaal van 400.000 p.-st. nagelaten tot vorming een fonds voor verschillende goede doeleinden, moet land gekocht worden, waar vogels en re wilde dieren bescherming en toevlucht zul- vinden en zullen ziekenhuizen en andere nut- instellingen gesteund worden. Zij- heeft echter ukkelijk bepaald, dat in het bestuur van zulke inhuizen of andere instellingen geen aanban- van vivisectie mogen zitten, beheerders van het fonds willen nu van den Lter bindende voorschriften ontvangen, hoe zij le praktijk te werk moeten gaan, om zich naar wensch van de erflaatster te gedragen. Vandaar het kanselarij-hof er in gemoeid is geworden. WILDEN HUN VRIJHEID TERUG HEBBEN. dgens een bericht van de „Arbeiter Zeitung" uit artet. kpest heeft daar gistermorgen in het tuchthuis ^oor opstand van de politieke gevangenen plaats ge- De gevangenen maakten van bedden, deuren afels een barricade en begonnen te schreeuwen inker den eisch stelden in vrijheid te worden ïld. het politie moest ingrijpen om de gevangenen, Arie Jt aanhangers van de Vagi-partij, tot rust te no. igen. Een gevangene, die voor een agent van Al- üe vluchtte, sprong uit de tweede verdieping in tuin, waar hij dood bleef liggen. VREESELIJKE TOESTANDEN IN EEN BELEGERDE STAD. ar uit Peking wordt gemeld, heerschon In de langer dan een maand in staat van belegering stad Taoitsj au vreeselijke toestanden. Vele onen zouden reeds van den honger zijn omgeko- Een Europeesche zendeling is de eenige Euro- to in de 3tad, die de gewonden en zieken hulp verlëenen. I bevelhebber der Sjansl-troepen weigert de stad 'de Noordelijke troepen over te geven. SEDERT 1923 VERDUBBELD. Bijkens icieele statistiek, opgemaakt door u~,ini&tratie der directe belastingen, waren er, corr. van de N.R.Crt. te Brussel schrijft, in België 85.009 auto's en andere motor- ia. Aan dit totaal moeten nog 29.454 motorrij- worden toegevoegd .terwijl er verder ook nog itorschepen bestonden. In het geheel bracht J-tae op de motoren ruim 97 millioen francs op. is, dank zij de hoofdstad, de provincie Si? ltrreweB het grootste aantal auto's telt: J91" Daarop volgen Luik 9.475, Henegouw 8.251, 'werpen 7.844, Oost-Vlaanderen 4.259, West-Vlaan- Namen 2-843, Luxemburg 1281 en Lim- Sfldert 1923, dus in drie jaar tijd, is het aantal 1108 voor het heele land, meer dan verdubbeld, nadroeg alsdan slechts 41.338. Voor de motorrij- in '8 de aanwinst heel wat geringer: 21.823 in id 611 29-025 in 1925. Het aantal motorbooten is weit 1925 niet 17 afgenomen. MERKWAARDIGE OPERATIE k8(D0°R ZWEEDSCHE CHIRURGEN. W m mel<it M*1 H- N.-bericht: iden Pav^en' w*er ademhaling reeds had opge- leelinJ blijkens een zooeven gepubliceerde me- ne van den geneesheer-directeur van het ,^an Moerbij bij Stockholm gered door vêrri^htS' d°°r twee ^°'nge Zw0edsche chirur ttén leden aan thrombosis en de throm- tnte- iet >U*' i*od het itefl St ik (hln^wui -oui'uiijxrusia en ae tnrom- WAövrf1PopP°n) waren -het hart binnengedron- iw» °^r, de longslagader verstopt was ge- kon T\ l?et bloed de linkerhelft van het hart tW K lalen' dejonH« chirurg, dr. Clarence Kra- «••••ltteerd door dr. P. Stroembaeck een operatie toe te passen. Hij gaf vlug oen snede in het hart, verwijderde de thromben, zoodat de bloeds omloop weer begon te werken en de patiënten weer ariem konden halen. Beide patiënten zijn hersteld en schijnen thans buiten gevaar. Deze operatie word het eerst verricht door dr. Trondelcnburg. Voor zoover bekend, zijn er slechts twee of drie gevallen bekend, waarin deze operatie met succes werd toegepast. De operatie is zeer cn- tiek, daar de chirurg slechts over zeer weinig tijd beschikt. De geneesheer-directeur van het ziekenhuis, dr. Giertz, zal binnen enkele dagen een voordracht over deze operatie m een vergadering der vereeniging van geneeskundigen te Stockholm houden. WARMENHUIZEN, 29 Nov. Roode kool le soort f 6.699.10, 2e soort f 5.50 f 8,20, kale f 4.506.80, gele kool le soort f 5.70 f 6.90, 2e soort f 4.50, witte kool le soort f 2, Deen- sche witte f 3.204, uitschot f 22.80, stek f 4.20, drielingen f 8.10, uien f 8.50, grove uien f 8.70, peen f 44.60, id. kleine f 1.60—4.60, bieten f 4.40 ner 100 Kg. Totaal aanvoer 50900 Kg. roode kool, 2800 Kg. gele kool, 7000 Kg. gewone witte kool, 35400 Kg. Deen- sche witte kool, 1550 Kg. uien, 3200 Kg. peen. 575 Kg. bieten. NOORDSOHARWOUDE, 29 Nov. Uien f 9.209.90, drielingen f 9.209.40, grove uien 9.509.70, peen f 3.70—4.20, roode kool f 79.50, gele kool f 4.206.30, witte kool f 1.80—2.70, Deen- sche witte kool f 3.40—4.10, per 100 Kg., bloemkool f 5.30 per 100 stuks. Totaal aanvoer 8000 Kg. uien, 31400 Kg. peen, 139000 Kg. roode kool, 51600 Kg. gele kool, 8600 Kg. witte kool, 60800 Kg. Deenscihe witte Ikool, 1000 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Nov. Bloemkool le soort f 10.2012.70, 2e soort f 1.80 f 4.20, per 100 stuks, wortelen f 4.20-4.70, roode kool le soort f 3.6010, 2e soort f 2.209, gele kool le soort f 3.507.40, witte kool (vroege) f 22.60, (Deen scihe) f 2.8b—8.80, uien f 8.909.60, drielingen f 9.10 9.50, rammenas f 1.60, per 100 Kg., groene kool f 2 f 4.60 per 100 stuks. Totaal aanvoer 184 stuks bloem kool, 11000 Kg. wiortelen, 62000 Kg. roode kool, 46000 Kg. gele kool, 15600 Kg. witte kool, 18500 Kg. uien, 750 Kg. rammenas, 9000 stuks groene kool. PURMEREND, 29 Nov. 18 stuks kleine fabriekskaas met r. m. f 61.50, 8 st. kleine boerenkaas met r. m. f 49, 950 Kg. boter 1.90 —2.10. 436 Runderen, w.o. 286 vette f 0.761.05 per Kg., 140 melk- en gelde koeien f 125'350, handel matig, 16 stieren, 37 paarden f 100250, handel matig, 29 vette kalveren f 1.451.60 per Kg., handel vlug, 269 nuchtere kalveren v. d. slacht f 11—37, v. d. fok f 12 28, handel stug, 811 vette varkens v. d. zout f 0.55 0.57 per Kg., v. d. slacht f 0.560.58, handel vlug, 61 magere varkens f 2432 handel stug, 260 biggen f 1215, handel stug, 1212 schapen (vette) f 2840, oveihouders f 1826, handel matig, 450 ganzen f 4.60 5.50, 64 bokken, kippeneieren f 11.5013.50, eend eieren f 7.75. EIERVEILING, PURMEREND, 29 Nov. (in het gebouw der afslagvereeniging) Aanvoer 4456 kipeieren kw. A f 11.10—13,10, 138 kw B f 6.809.90, 627 eendeieren kw A f 8.50. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G. A. in hotel „Paradijs." Aangevoerd 17519 eendeieren f 8.40^8.60, 19938 kip- eieren, 65—66 Kg. f 12.60, 63—64 Kg. f 11.50—12, 60 —62 f 11.2011.80, 58—59 Kg. f 10.80—11, 56—67 Kg. f 9.90—10.70, 63—55 Kg. f 8.10—9.30, 60—52 Kg. f 7.10 —8, f 6.60—7. hem bezocht. Aanvankelijk leken de gevolgen niet zoo erg, doch later is het gaandeweg verergerd. Verdachte zegt niet meer dan 50 K.M., ten hoogste 05 K.M. te hebben gereden, doch de getuigen noemen het oen ontzettende vaart. Voorts bowoort verdachte, dat de heer ter Berg om zag naar den eersten motorrijder en daardoor naar links is geraakt met zijn rijwiel. Verdachte had zijn bril op, maar na de aanrijding is hij gevallen en zijn bril op zijn voorhoofd geschoven. De heer ter Berg meent, dat verdachte toen geen bril op had. Op een stuk papier, door den deurwaarder geleverd, wordt door den president de situatie zoowat geschetst en met getuige en verdachte besproken. Het vernielde rijwiel wordt daarop door alle belang hebbenden bezichtigd. De linkerstuurhelft is onder meer finaal afgebroken en 't freeia van onder in el kaar gewrongen. Getuige W. Tromp, schoenmlaker te Stompetoren, heeft de twee motorrijders verbazend snel zien rijden, een woeste vaart zegt getuige. Een hunner maakte op 't moment der aanrijding een zwenking naar links. Getuige Hop, arbeider te Stompetoren, was aan het grasmaaien (op Zondagavond!) en heeft de twee motorri'ders in verschrikkelijke vaart, met ongeloof lijke snelheid zien voorbijrijden. Ze reden in 't midden van den weg, opeens hoorde hij een klap en riep: Nou, daar heb je 't al! De 18-jarige Cath. v. Ree, Cidevart, winkeljuffrouw, thans werkster te Amsterdam, is de duo-glrl van 4 September. Zij zat op de duo bij verdachte.»Zij schat de gang van den motor op 60 a 65 kilometer. De voor ste wielrijder keek op en slingerde over den weg. Hij wist zelf niet hoe hij reed. Na de aanrijding zijn ze rechts in het gras gevallen en in de kietelsteenen. Het rijwiel is naar meening van de jongedame links aan gereden. "De president merkt verdachte op, dat hij zegt niet de schade te kunnen betalen, doch zich wel de luxe permiteert een eigen motor te berijden. De officier helt in zijn requisitoir over naar het standpunt der diverse getuigen, dat de aanrijding heeft plaats gehad op de rechter weghelft, waar ver dachte geen boodschap had. Hij reedi echter te hard en kon geen maatregelen meer nemen. Zijn snelheid was op dit punt onveran^voordelijk. Voorts toont de Officier aan, dat de aanrijding beslist links is ge weest. Zelfs de duorijdster verklaart dit Ten slotte vordert het O. M. f 100 boete of 50 da gen gevangenis. Uitspraak 6 Dec. OVERTREDING ARTIKEL 15 OUDE MOTOR- EN RIJWIELWET. De 21-jarige chauffeur H. J. v. d. W., te Helder, heeft op 10 Juli aldaar op den Huisduinerweg de vei ligheid van het verkeer in gevaar gebracht. Hij reed met zijn 4-wielig motorrijtuig, een autobus, te snel en week niet behoorlijk naar links uit, zoodat een kin derwagen, geduwd door mej. v. d. Hulst, werd aan- en omvergereden. Het portier van de bus stond open. In deze zaak opponeert mr. Veltman als raadsman en verdediger. Voegen wij er nog bij, dat verdachte door den kan tonrechter te Helder is veroordeeld en van dit vonnis is opposant in hooger beroep gekomen. Verdachte staat bekend als een onvoorzichtig rijder. Hij is driemaal geverbaliseerd. Opposant zegt, dat er antipathie bestaat tegen hem en den ondernemer. Na verhoor der getuigen en decharge, r'èquireert de Officier vrijspraak, omdat de schuld van verdachte niet is gebleken. Mr. Veltman Ihecft hier zoo goed als niets aan toe te voegen en sluit zich bij het requisitoir aan. DONDERDAG 1 DECEMBER. V. C. J. R Afd. Anna Paulowna. nam. 7K uur, Bijeenkomst (MEERVOUDIGE STRAFKAMER) Zitting van Dinsdag 29 November 1927. Uitspraken van 22 November 1927. P. J. L. Blokker, verduistering, f 10 boete of 10- d. Jb. V., Texel, oplichting, 2 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. A. S. en H. B., Zuidscharwoude, mishandeling, le 1 -maand gev., 2e f 40 boete of 20 dagen. M. L. te Haarlem, ged., diefstal te Schagen, 4 mnd. gev. Dezelfde, diefstal te Medemblik, 4 mnd. gev. Salomon W., Amsterdam, benadeeling in - zaken, f200 'boete of 50 dagen. Joh. B. de Rijp, heling, vrijgesproken. Corn. N., Helder, ged. diefstal, ontslagen van rechtsvervolging, geplaatst in een krankzinnigenge sticht voor 1 jaar. H. C. S., autobusondern. Helder, hooger beroepz., ont slagen van rechtsvervolging. M. O., H. A. O. en S. B., allen te Noordscharwoude, mishandeling, le 1 maand gev,, 2e en 3e ieder f40 boete of 20 dagen. A. P. T., te Noordscharwoude, mishandeling, f20 boete of 10 dagen. P. J. H. te Anna Paulowna, ernstige mishandeling, 8 maanden, met aftrek. Albert S., gedetineerd in de strafgevangenis, mede plichtigheid aan dranksmokkelen. Geen uitspraak. ERNSTIG LETSEL DOOR SCHULD. De 22-jarige vischhandelaar J. W. K., uit Amster dam, die zich op 4 September nabij Schermerhorn, met een duorijdster op een motor bevond, heeft door zijn verregaand roekeloos en onvoorzichtig rijden, den heer A. ter Berg, onderwijzer te Alkmaar, die per rij wiel passeerde op den weg langs de Noordervaart, zoodanig aangereden, dat het nieuwe rijwiel van den heer A. ter B., zeer zwaar beschadigd werd niet al leen, doch de heer ter Berg, ook van zijn rijwiel werd geslingerd en zich daarbij verwond had aan de kin en de beenen. Dr. Heringa heeft den heer ter B. me disch 'behandeld. Hij had een verwonding aan de kin een groote schaafwond aan het linker scheenbeen en een spierkneuzing. Het rechterbeen was slechts gering beschadigd. De -heer ter Berg heeft 1 week het bed moeten houden en is toen gelijdelijk opgeknapt. De onvoorzichtige motorrijder stond heden terecht ter zake het toebrengen van ernstig lichamelijk let sel, subsidiair overtreding artikel 15 der oude motor en rijwielwet Verdachte, een schraal ventje, wiens reukorgaan getooid is met een fonninabele bril, beweerd niet links te -hebben aangereden. Dr. Heringa heeft echter uit de verwondingen den indruk gekregen, dat 't wel links is geweest. De kinwond was vermoedelijk het gevolg van den val. De heer A. G. A. ter Berg, 26 Jaar, onderwijzer te Alkmaar. Hij declareert voor schade rijwiel f75, en doktersrekening f 15, voorts rekening kleermaker nieu we broek f 20. Totaal f 118. Verdachte weet niet, waar hij het vandaan moet ha len, bovendien is hij onschuldig. Getuige geeft een meer gedetailleerde omschrijving van het ongeval, dat hem is overkomen. Hij reed mot zijn broeder en kalm* De motorrijder die zij ontmoetten, reed vermoedelijk 80 K.M. Er waren twee motorrijders, de eerste pas seerde hem ongehinderd, doch de tweede verooreaak- te de aanrijding. Getuip-e is nog een boerderij binnen gestempeld, daar heeft de inmiddels ontboden dokter Meijboom en verdachte, dan Wtr op de iftting go- bleken. Voorts ontkent pleiter het opzet tot wederrechte lijke toeëigenlng. Hij heeft een gedeelte gebezigd om zijn reiskosten to betalen. Pleiter verzoekt vrijspraak of de uiterste clementie. De officier bestrijdt pleiter en wordt door dtzsn beanwoorcL HOOGER BEROEP. De straatventer D. C. B. Is in hooger beroep gekomen tegen een vonnis wegens verboden venten. Gevorderd w'ordt -bevestiging. Ook is te dier zake in hooger beroep gekomen de koopman Simon de W., Ook bij heeft te Akersloot gevent zonder vergunning. Bevestiging wordt ge vorderd. MELKVERDUNNING. De werkman Arend E. te Beemster heeft op 15 April te Hoorn afgeleverd melk waarin water was toegevoegd. Verdache zegt, dat die melk op de markt te Hoorn is gemolken. Het is dunne melk, niet voor de con sumptie geschikt. Die melk wordt verkocht voor 4 ets. de liter. De president zegt, dat dit er allemaal niets toe doet. Er zijn 14 deelen water gevoegd op 100 deelen melk. Ei&ch bevestiging van het vonnis des Kan tonrechters-, HOOGER BEROEP ZAAK WET OP DE MIDDE LEN VAN VERVOER. De autobushouder Adolf S. te Bergen ie in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kanton rechter ter zake rijden op niet aangegeven uren. Gehoord wordt burgemeester Van Reenen en agent Wijnberg, als getuigen. De officier zegt, dat er een fond van waarheid zit in het verweer van verdachte. De dienstregeling te Bergen en te Alkmaar loopt wel eens door elkaar. In dit geval echter acht spreker het beroep onge grond en verzoekt hij bekrachtiging. MISHANDELING MET EEN BIERGLAS. De arbeider H. J. P. te Helder staat terecöxt ws- fena mishandeling met een bierglas van getuige de ager aldaar, welk feit gepleegd is op 24 Septemlber bij het café van v. Til. De Jager heeft een schop ont vangen en een mep met een bierglas. Verdachte ontkent hetgeen hem is tsn laste gelegd Hij noemt een am-der, bekend onder den naam van de dikke. Getuige mej. Nelly Westerbeek, wijst echter ver dachte aan als den dader. Verdachte P. is dezelfde die gister is veroordeeld wegens wederspannigheid tegen de politie te Helder, en veroordeeld is tot f25 boete of 25 dagen. Dit ge beurde bij die zelfde gelegenheid. Door den officier wordt na behoorlijke mlotiveering gevorderd ter zake het bewezen geachte feit fflo boete of 60 dagen. ZEDENMISDRIJF (FEITELIJKE AANRANDING). De verdachte C. C. A. M. heeft zich schuldig ge maakt aan handelingen die niet in het openbaar kunnen berecht worden, reden waarom hier slui ting dor deuren gevraagd en gelast werd, In deze zaak heeft mr. De Groot zich met de ver dediging van verdachte belast. Sluiting. v-oogen "wERO EROORZAKEN VAN GEVAAR OP EEN SPOOR WEG. Voor dit feit staat terecht de 55-jarige haltechef Wil lem v. S., haltechef te Noordscharwoude, die op 1 September trein no. 2130 heeft laten binnenkomen, terwijl trein 2126 op hetzelfde spoor stond. Door acti viteit van den machinist is een botsing voorkomen. De verdachte kan -geen afdoende verklaring geven van de vergissing die hij ruiterlijk erkent. Hij wil alleen opmerken, dat hij vanaf kwart voor zeVen 's morgens tot half 2 's middags onafgebroken dienst heeft gedaan. Als verzachtende omstandigheid voert verdachte nog aan, dat hij het signaal niet kon zien. Er worden nu maatregelen genomen, dat het sig naal wel zichtbaar is. De machinist, Jacob Glas, gehoord als getuige, was de machinist van den trein richting Heerhugowaard. Het signaal voor spoor 1 stond op veilig. Hij reed dus kalm door, -maar zag een trein op het eerste spoor staan, heeft toen onmiddellijk geremd en zijn ma chine tot stilstand gebracht op pl.m. 20 Meter van den anderen trein. Verdachte is reeds financieel gestraft door de maat schappij, overigens is hij gehandhaafd. De Officier vordert, rekening houdend met dit feit, en den gunstigen staat van dienst van verdachte, f 75 boete of 50 dagen hechtenis. Mr. Witlox, advocaat uit den Bosch, brengt even eens ter sprake de geschiktheid van den verdachte, die pas zijn 25-jarig ambtsjubileum heeft gevierd. Hij is daarvoor speciaal door den inspecteur gehuldigd. Het ongeval heeft dezen ijverigen man ontzettend aangegrepen. Door omstandigheden is verdachte dien dag lang in dienst geweest. Zijn boeken werden geverifieerd en daarin was een -geringe fout ontdekt. Vermoedelijk on der -den indruk daarvan hoeft verdachte een verkeer de handel overgehaald. Het signaal is in strijd met de wet, niet van de plaats der bediening waar te nemen. De ministrieele ontheffing is voor dat sta tion niet verleend. Voorts wijst pleiter op de bezuinigingsmaatregelen, de maatschappij heeft 11000 menschen op straat gezet en ook is te Noordscharwoude 'n poet die was aan gebracht om op het sein te letten, opgeheven. De ver dachte heeft daar niet over geklaagd, omdat beambten die klagen, bij de Directie niet de meest geziene per sonen zijn. Pleiter spreekt over een en ander nog verder en ontkent dat hier gevaar van botsing had kunnen be staan. Zooals hij meer uitvoerig aantoont. Pleiter concludeert vrijspraak, subsidiair ©en lich tere boete, bij wijze van jubileumgeschenk. Omtrent de gevaarsquaestie wordt nog door O. M. en verdediger nog ©enig debat gevoerd. Uitspraak a.s. wéék. VERDUISTERING IN DIENSTBETREKKING. De 35-jarige reiziger J. P. T., te Alkmaar, in betrek king bij de firma Meijbopm te Amsterdam, heeft zich in die kwaliteit schuldig gemaakt aan verduistering van f 28.50 en f 10 welke gelden hijj ten behoeve van ziin patroon niet heeft afgedragen. Verdachte zegt dat hij de gelden mondeling aan den heer Meijboom heeft verantwoord. Getuige Meijboom ontkent dit pertinent. Verdachte reisde op abonnement tegen provisie. Volgens verdachte heeft Meijboom hem bi) het scheiden het geld geschonken, doch getuige Pijper, do compagnon van Meijboom, heeft daar niets van gehoord, en hij zou het ook niet hebben goedgekeurd. De officier releveert, dat verdachte meerdere ver duisteringen heeft gepleegd, die hem niet ten laste zijn gelegd. Eich 1 maand en 14 dagen. Verdediger, mr. de Haes,^ noemt het een zonder linge en onbegrijpelijke zaak. Hij heeft eon provi- sierekeninig ten name van verdachte, alwaar alle posten op zijn aangegeven als schuld. Pleiter legt deze rekening over. 't Zijn afschriften uti de boe ken. Getuige Meijboom moet nu nog eens voorkomen on hem stel verd. vragen omtrent die rekeningen aan Meijboom. Pleiter concludeert uit deze afrekening dat de firma Meijboom de verduisterde posten als schuld heeft aangemerkt. Pleiter meent nu, dat er een andere verhouding bettend tueechen den heer OVERSTROOMINGEN OP HAÏTI. Parijs. Uit een mededeel ing van de legatie van Haiti blijkt, dat stortregens in het noordelijk gedeelte van het eiland, ernstige overstroomingen hebben ver oorzaakt De steden Port de aix ön Port Margot Ite- pen onder water. Er zijn geen verliezen menschen- levens. WEER EEN NIEUWE KRACHTZENDER OP RADIO-GEBIED. Den 4den December a.s. zal het nieuwe Poolsdhe om- roepstation Kattowitz in gebruik worden genomen. Dit station zal werken met een antenne-energie van 10 a 12 kilowatt en op een golflengte van 422 meter. ZAKEN ZIJN ZAKEN. Een reiziger, die te Dresden een spoorkaartje had genomen zakte, toen hij in den trein stapte, ineen en was dood. Na den gebruikelijken rouwtijd vroeg de familie het geld voor het kaartje terug, daar de reis niet afgelegd was. De spoorwegadministratie willigde het verzoek in, dodh niet minder zakelijk dan de familie, heeft zij 10 pfenning afgehouden, omdat de heer het perron had betreden... DOOR DE SCHROEF VAN HET VLIEGTUIG GEGREPEN. Volgens een Aneta-beridht uit Ned. Oost-Indië la te Prabolingo, bfj de landing van een vliegmachine een ongeluk gebeurd. De milicien Harteveld kwam in aan raking met de draaiende schroef, waardoor een zijner armen werd afgeslagen. De toestand van den jongen man ia zeer ernstig. ZELFMOORDENAAR VAN BEROEP. Te Halle is een bedelaar gearresteerd, die op een eigenaardige manier in z(jn onderhoud voorzag. Hij had n.1. de gewoonte om zicih, als er menschen in de buurt waren, op te hangen, om zich dan door de „red ders" te laten afsnijden en zich de levensgeesten weer te laten opwekken. Bij dit bedrijf kreeg de „werklooze zelfmoordenaar" een aardig bedrag aan aalmoezen bin nen. Toen hij op een middag vijf maal van zelfmocrd ge red was, vond de politie het welletjes en rekende hem in» EEN MUUR INGESTORT. Chicago. Gisteren zijn hier drie muren van een groote garage, die veibouwd wordt, ingestort. Dertig personen werden onder de puinhoopen bedolven. Men vreest, dat tien van hen om het leven zijn gekomen. GEVALLEN. De schipper van een aan den toeristensteiger te IJmui- den gemeerd liggende motorboot, welke uit het stoom schip „Baltara" de goederen van de gelande passagiers zou landen, stond op de steiger te kijken, toen het stoomschip met zoodanige vaart tegen de steiger voer, dat hij zijn ovenwicht verloor. Na eerst op een balk te zijn gevallen, stortte hij op den rand van het luik der motorboot, waar hij inwendig zwaar gekneusd werd opgenomen. Later is hij met een auto naar zijn woning te Am sterdam vervoerd. DE NEDERLANDSCHE LANDBOUW IN DE FRANSCHE KAMER. Havos seint uit Parijs: Bij de behandeling van de begrooting van landbouw in de Fransche Kamer heeft de afgevaardigde Cout- tohoux gesproken over zijn studie-reis door Nederland waar hij den landbouw heeft bestudeerd. Hij zelde, dat de landbouw in Nederland een prachtige welvaart kent on dat verstandige wetten er voor zorgen, dat de land bouwende bevolking op het land haar geluk blijft vin den. De spreker zeide ten slotte, dat ae Fransdie re geering aan sommige Nederlandsche fiscale wetten en wetten betreffende soaiale verzekering een voorbeeld kan nemen. AARDVERSCHUIVING IN STIERMARKEN. Gras. Bij den aanleg van een spoorweg Feldbach Gleidhenberg heeft Maandagmiddag een aardverschui ving plaats gehad, die aan acht arbeiden het leven «ottee, Vijf arbeiden werde voort# gewond.

Schager Courant | 1927 | | pagina 7