IN QVE1EU. Radioprogramma De sneltrein Berlijn—Weenen ontspoord. Plaatselijk Nieuws. Een lugubere vondst in de Rotterdamsche Waalharen. Binnenlandsch Nieuws. Onze Tuinbouwbelangen in Duitschland. Burgerlijke Stand. Tweede Kamer. mond kregen, vooral daar zij gewoon waren, het penseel, waarmede zij de kleuren op de voorwerpen aanbrachten, eerst in hun mond te bevochtiaen. Door de kaak van eonlgu arbeiders, die slachtoffer waren geworlen van de maasasterfte, te ondertoe ken, stelde men vast, dat deze kaken wonderlijk ge noeg in hot donker licht uitstraaldon. Op deze wijze kwam men geleidelijk tot don oorsprong van de ziekto., welko van de kaak uit het geheele lichaam aantastte. Sinds de slechte gewoonte o-m het penseel in den mond te steken opgehouden heeft en de noo- digo voorzorgsmaatregelen genomien zijn, is do ziek te bij allen, die aangetast waren, terstond afgeno- OP EEN GOEDERENTREIN GELOOPEN. De sneltrein Berlijn1DresdenPraag-Weenen is even voor het station Siegmundsherberg op een goede rentrein gereden. De sneltrein ontspoorde. Eén reizi ger werd zwaar, 20 licht gewond. Richard Strauss, de componist, en zyn vrouw, die zich in den trein bevon den, bleven ongedeerd. Van den goederentrein zyn vier wagons vernield. Van den sneltrein ontspoorden de tender, de goederenwagen en een passagiersrytuig. Een Wolff-bericht uit Weenen meldt later, dat de treinbeambte Wotff, die bij de botsing bij Siegmuds- berg ernstig gewond werd. aan zijn verwondingen is overeden. In totaal zijn 26 personen licht gewond. Het ongeluk heeft waarschijnlijk plaats gehad, door dat de goederentrein in verband met een machine- defect genoodzaakt was langzaam te rilden, terwijl op den D-tre'in eerst op het laatste oogenblik toet signaal van den goederentrein werd gezien. OVERPLAATSINGEN^ Met ingang, van 16 December wordt de heer A. Heerschap, brievenbesteller alhier, overgeplaatst naar Kol hora. De heer Molenaar, tori evenheat lier te Kolhorn, wordt overgeplaatst naar hier. BUZ. VRJJW. LANDSTORM. Vorige week vergaderde in een bovenzaal van de Cérès bovengenoemde afdeeling. De opkomst kon niet schitterend worden genoemd, doch dat is men te Schagen wel gewend. Na opening door den voor- ziter, die allen welkom heette, doch in hét bijzonder den heer Oolders. werd overgegaan tot de prijsuit reiking aan degenen, die het hoogste aantal punten hadden geschoten bij den dezen zomer alhier go- houden schietwedstrijd. In klasse A heeft C. Koning 91 pointen geschoten, en is hem den eersten prijs dan ook toegekend en C. de Moei 89 punten, die den tweeden prijs ontving,. In klasse B' is Voskuil met 87 piunten den eersten en v. d. Berg met 85 punten den tweeden prijs toe gekend. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Daarna kreeg de heer Oolders het woord. Spr. bracht naar voren de opichting van een bereden afdeeling der Bijz. Vrij,w. Landstorm, vervolgens de werving onder de jonge lichtingen en het aanschaf fen van een vaandel of banier. Een en ander vond nogal bijval. Verder sprak de heer Oolders, dat het do bedoe ling was. om in Sopt. 1928 te Den Haag te vieren het tienjarig bestaan van het genoemde Instituut. Daartoe wekte hij alle leden op, en spoorde hen aan. om dien nader te bepalen dag in groote getale op te trekken naar de Residentie, om dan te laten blijken, dat het niet is een papieren Instituut, doch een in werkelijkheid bestaand korps. Die dag zal dan genoemd worden: „De Nationale Landdag 1928". Daar de reiskosten van ieder lid dien dag zullen, bedragen f 7. is staande de vergadering opgericht een reiskas. om zoo mogelijk gelden bijeen te krijgen tot dekking der te maken reiskosten. Wij doen dan een beroep op ieder: steunt die reiskas. opdat alle leden, rijk en arm., dien dag naar de Residentie kunnen optrekken. Daar 'de rondvraag niets bijzonders opleverde, sloot de voorzitter deze gezellige vergadering. na eerst den heer Oolders te hebben bedankt v-oor zijne uiteenzetting van een en ander. EEN WAARSCHUWING. Zoo nu en. dan worden door de betrokken ambte naren steekproeven gehouden bij particulieren en zakenmenschen of de hand wel streng gehouden wordt aan het plakken van plakzegels op kwitan ties waar het loopt over bedragen van boven de f 10. Een onzer plaatsgenooten, waarvan bij een klant ongeplakzegelde kwitanties werden gevonden, kreeg daarvoor een boete opgelegd van f900. door requestreeren van betrokken autoriteiten werd dit dezer dagen verminderd tot f 100. Hierin ligt voor menigen zakenman toch zeker de ernstige waarschuwing om streng de hand te houden aan dit wettelijk voorschrift. VOOR ONZE HARMONIE. Onze Harmonie heeft al reeds op verschillende wij zen gepoogd haar kas te stijven, om eindelijk eens te komen aan nieuwe instrumenten. En aan medewer king mankeert het in deze niet. Maar goede nieuws instrumenten zijn heel duur en voor een goed bezette kapel is een flink aantal instrumenten noodig, zoodat er nog een aardig bedrag noodig is voor en aleer onze Harmonie naar behooren „in de kleeren gestoken is". nu heeft onze tooneelvereeniging „In Eigen Kring", het zeer sympathieke idee gehad om een voorstelling te geven ten bate van het instrumenten- fonds onzer Harmonie. En zoo zal Zondagavond wor den opgevoerd: „Pietje de Landlooper". Hetzelfde stuk, dat vorig maal voor een dichtbezette zaal zulk een geweldig succes had. Voor weinig geld, 75 cent, voorverkoop 60 cent, krijgt men dus een prachttooneelvoorstelling, plus het prettige gevoel dat men onze Harmoniekapel helpt. Daarom: de zaal moet Zondagavond stampvol, krijsen, dan koeken we net zoo lang, tot we het elders vinden." En sjj vonden ook, n.I. over de grens. Daar koopen wakkere Hollandsche kerels het Dultsche goed, wat lij op de hun bekende manier hebben behandeld. Zoo is prima Dultsche kool, keurig behandeld, op de Berliner markt verkocht. De Duitscne kooper was zóó in z'n nopjes, dat hij een 5-tal collega's bij den wagon noodigde, om eens te kijken. De heeren waren opgetogen over de „vorztigliche Ware, besser wie die hollhndisdhe." In dezelfde week kwamen uit Nederland te Berlijn o.m. 5 wagons kool aan, zooals de markt deze ople vert. Deze werden alle geweigerd wegens niet bestelde kwaliteit. De afzenders hebben met den besten wü geen betere kunnen laden, al zijn er honderden wagons goede kool in Nederland aanwezig. Dat gevallen als de hierboven geschetste leerzaam zaam zijn voor ieder, die opmerken wil, lijkt ons dui delijk. De Duitsche groentenkweeker heeft de schoon ste gelegenheid, nu te wijzen op het feit, dat hij be ter goed kan leveren dan de Nederlandsche concurrent Men moet haar eens in de Duitsche tuinderskringen het oor te luisteren leggen. Elke gelegenheid wordt aangegrepen om de publieke opinie te overtuigen van de mogelijkheid, dat Duitschland zichzelf kan redden. Misschien dat men op deze wijze gewaar wordt, dat hetgeen de handel broodnoodig acht, n.1. goede kool in den herfst, tevens een groot tuinbouwbelang be vordert. Indirect helpt men de Duitsche belanghebbenden aan argumenten, om de taxiefmuren nog wat op ete trekken. Immers nu al kunnen dezen zeggen: „In den herfst 'leveren we beter goed dan Nederland, Zonder schade voor den inlandschen consument kan er best 'n schepje op het tarief. Hebben wij. Duitschers zomerk ooi uit Nederland noodig;? In die behoefte kunnen wij zelf voorzien. En geef ons tijd en gelegenheid, we izuillen bet ook klaar spelen met de winterkool." HET LIJK VAN EEN VROUW IN EEN KIST DRIJVENDE GEVONDEN. Gisteren heeft een achipper in de Waalhaven te Rotterdam drijvende gevonden een ruwe eikenhouten kist, veel gelijkende op een duivenhok, waarin zich het lijk van een onbekende vrouw bevond. De politie schat den leeftijd van de vrouw op 25 a 30 jaar. Zij is van flink postuur. Blijkbaar heeft zij een gezonde kleur gehad. De vrouw had donkerblonde wenkbrau wen. De tanden zijn bijzonder gaaf. Zij had zeer don kerblond gebobbed haar en bruine oogen. Het voor hoofd, de neus, de mond en de kin zijn gewoon; het geldat is ovaal. De lengte is ongeveer 1 meter 70. De vrouw had een blauwen fluweel en hoed of muts op en droeg een zwarten mantel, met een kraag en mouwopslagen van heel licht bont, een zwarte, zijden japon, versierd met kraaltjes, welke in drie bloem figuren zijn verwerkt, zoowel voor als achter. Voorts droeg zij een gewoon, wit katoenen hemd, vermoede lijk gemerkt L. T., een tricot onderrok, een rose direc toire, lichte beige kousen en zwarte, lage schoenen, welke met één riempje zijn gesloten en welke zijn versierd met plaatjes van wit metaal. Verder zijn er geen bijzondere kenteekenen op het lij'k gevonden. De commissaris van politie in de 5e afdeeling, bu reau Nassaukade, verzoekt hen, die eenige inlichtin gen omtrent de vrouw kunnen geven, zich ten spoe digste op zijn bureau te vervoegen. Naar de N. R. Ct nader verneemt, heeft de politie geen uiterlijke kenteekenen van geweld op het lijk gevonden. Gistermorgen vroeg zou de sectie op het lijk worden gehouden. Toen het lijk werd gevonden, stonden de schoenen op den schoot van de vrouw. De politie, zet haar nasporingen voort. WORDT ER ROMMEL NAAR BERLIJN GEZONDEN 7 In het orgaan der kooplieden en commissionairs in groenten en aardappelen „Veilinghandel en grossierde- rij" komt een klacht voor, die wy hieronder met het noodige voorbehoud overnemen. De klacht luidt aldus: „In de koolstreek tobben de kooplui nu al jaar en dag, om in dezen tyd van het jaar hun klanten be hoorlijk te bedienen. Het is de handel die het zegt, en al moet erkend, dat de verhouding tusschen handel en tuinbouw in Noord-Holland niet slecht is, zoo nu en dan moet men toch ervaren, dat er door de tuinbouwers van het koop- mansbelang weinig notitie wordt genomen. Men iaat den handel zyn wenschen uiten, zegt over weging toe en laat alles bij het oude. Meermalen is door toonaangevende kooplui gewezen op het zeer be denkelijke van het geval, om maanden lang rommel naar het buitenland te sturen, 't Is altijd toegestemd, dat zulks bedenkelyk was. We hebben nu een verwrongen markpositie. Een spo radisch mooi partijtje goed brengt een prijs op, die men sledhts bij hooge uitzondering over de grens kan maken. Nu zyn er een paar ondernemende kooplui geweeBt, die kwamen op een van koopmans standpunt zeer toe te juichen idee. Deze kooplui redeneerden al- dui: ,Ala we hier, wat we willen koopen, niet kunnen GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven over de maand November 1927. Geboren: Petrus Avelinus, zoon van Adrianus Bruin en van Johanna Cornelia Wit; Agabha Maria Theresia, dochter van Nicolaas Johannes Terra en van Elisabeth de Boer. Overleden. Jantje Koemeester, echtgenoote van Hen drik Koomen, oud 50 jaren (overleden te Rosmalen.) Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. GEMEENTE SCHOORL. Ingeschreven over de maand November 1927. Geboren: Kees, zoon van Cornelis Hoogvorst en van Maria Scfhermer; Douwe, zoon van Doede Bootsma en van Anna Jeensma. Ondertrouwd en getrouwd: Geene. Overleden: Simon Gerard van der Haagen, 83 jaar, echtgenoot van Jansje Keyzer, eerder weduwnaar van Sijtje Schenk; Trijntje Ott, 66 jaar, weduwe van Willem van der Wal. Wat het gevolg er van ia? Twee chronische kwa len. Gebrok aan geld in mijn portemonn&ie, gebrek aan plaats in mijn boekenkast. Waarbij helaas maar al te vaak nog komt gebrek aan tijd om het ge kochte te lezen. Laat ik eons grootmoedig zijn en anderen de moeite besparon om catalogi door to lezen. Laat ik dus eens enkelo staaltjes van mijn kooplust hior vermelden, Btaaltjes waarover ik tot heden geen berouw heb ge had. Met andere woorden koopen of koopjes, die ik gerust zou durven aanbevelen. In de oersto plaats, voor acht shillings en six- pence, dius vijf gulden ruim, een boek van 1072 blad zijden, genaamd Great Short S'tories of the World. Alle verhalen er in zijn volledig. Zo zijn genomen van alle landen en uit alle tijden. De korte geschiedenissen beginnen miet twee ver halen van Oud. Egypte, heide van onbekende schrij- vers. Ze worden gevolgd door vijf geschiedenissen uit Oud Griekenland en zes uit Oud Rome. Stomerus, Aesopus, HerodotUB, Livius, Ovidius, Phaedrus en andere welbekende namen zijn de schrijvers er van. •Daarna komt de beurt aan de Bijfbelsche literatuu Het Oude en Nieuwe Testament leveren er de stof voor. Oud Indië volgt, met Perzië en Arabië, en daarna komen we aan de literatuur, die aan de meesten van ons beter bekend is. Groot-Brittannië opent de rij met een flinke lijst. Verhalen uit den oudsten tijd van de Engelsche letterkunde, uit de middeleeuwen, en uit den allernieuwsten tijd. In de ten slotte toch beperkte ruimte (kan niet ieder, die het zou' verdie nen, vertegenwoordigd zijn. Wij treffen o.a. Walter S.cott aan en Dickens, Wilkie Collius, Thomas Har- dy, Robert Louis Stevenson, Oscar Wilde, George Moore. Achttien verhalen van Engeland alleen. Duitschland) heeft de eereplaats na Engeland, en Frankrijk komt pas daarna, met Italië, Spanje, China en Japan. En dan komt Holland. Groot is de lijst niet: drie verhalen. Hoe hooger de vlucht hoe dieper de val, van Jacob Cats. De geschiedenis van Saïdjah van Multatuli. Grootvader'» verjaarscadeau van Her man Heijerm&ns. Na ons komen nog Hongarije, Rusland, Polen, de Joodsche literatuur, IJsland, Denemarken, Noorwe gen, Zweden, België, Jugoslavië, Czecho-Slovakije, Griekenland, Roemenië, Zuid-Amerika, om ten slotte de lijst te laten Sluiten met zestien verhalen uit de Vereenigde Staten. Slechts twee minder don Enge land zelf. Verhalen van schrijvers en schrijfsters als Washington Irving, Hawthorne< Poe, Mark Twain, O. Henry, Theodore Dreiser, Willa Cather en anderen Ik heb over mijn acht en een halve shilling voor de Great Short Stories of the World nog geen berouw gehad. Om bij de korte verhalen te blijven. Ik neem aait, dat deze of gene er niet op gesteld is om van den oenen schrijver naar den anderen, van het eene lunidi naar het andere te gaan. Welnu, voor een shil ling minder dan de prijs van 't zooeven genoemde boek, ben ik eigenaar geworden van alle korte ver halen van H. G. Wells, The Short Stories of Wells, 1148 bladzijden voor vier en een halven gulden. Voor denzelfden prijs word ik zonder twijfel nog wel eens de bezitter van alle korte verhalen van Galsworthy. Caravan heet het, maar tot nu toe heb ik mezelf nog in toom weten te houden. Bovendien ik heb de Great Short Stories of the World, en de Short Stories van Wells nog niet alle gelezen. Zeven en een halve, en zelfs acht en een halve shilling voor een boek is niet duur. Maar we kun nen ook goedkooper terecht. Verleden week ontving ik een catalogus van Eraest Benn. Er waren ver scheidene dingen in, die me aantrokken, maar éón bladzijde heeft het van alle andere weten te winnen. Dat was de bladzijde met Benn's dertig cent biblio theek. Ik heb niet kunnen laten er zes van te laten komen: Engelsche Literatuur van C. H. Herford, De Engelsche Roman van J. B. Priestley, Mythen van Griekenland en Rome van Jane Harrison, Sha- kespeare van G. B. Hjarrison, De Sterren van Prof. Forbes, en een verhandeling over den Mensch van R. R. Marett. Ongeveer 80 bladzijden voor dertig cènt, en die 80 bladzijden geschreven door vooraan staande mannen op hun gebied. Maar Benn's sixpenny bibliotheek is een te ernstig ondierwerp om mee te eindigen. Twee dagen vóór Sint Nicolaas miogen we ook wel eens over andere dingen denken. En dan komen we tot de luxe edi ties. Meestal van bekende werken. Een geïllustreerde Vicar of Wakefield, een Christman Carol in leer, een Gacsimile uitgave van The Lyrical Ballods van Wordsworth and Coleridge. 't Is waar, dat ze meer kosten dan sixpence, m'aar toch zijn ook deze boe ken nog heel goedkoop. Het laastgenoemde ik heb het nu reeds eenige maanden, dus beslist zeker van den prijs ben ik niet kost meen ik negen shilling. Hoe zou ik aan de helft of drie kwart van mijn boeken gekomen zijn zonder de advertenties en ca talogi van de uitgevers? Heusch, adverteeren is geen geld weggooien, 't Mag bij mij niets helpen voor radio's, auto's, jicht of leewater, voor boeken werkt het uitstekend, te uitstekend! zijn vorig ministerschap een wetsontwerp te hebben ingediend om «lechtf in dl» mate non-actlvlteit». traktement toe te kennen dat een ambtenaar tot 114 der Kamer gekozen niet ln totaal-inkomen sou ach. teruitgoan. Een amendement word ovenwei nange. nomen om dit niet van toopaselng te doen zijn op de toen zittende Kamerleden. Na nog onkele zaken te hebben behandeld, w.o. het voorstel van den communist De Visser, om geeu geldon toe te staan voor de kerkgenootschappen, waarbij de minister er op wees, dat dit steunde op de grondwet, werd het hoofdstuk fin&ntlën aangeno- men met 1 stem tegen. POSTBEGROOTING. Mot dit hoofdstuk werd begonnen door den heer Weitkamp, zoo schor als een kraai, gelukkig dait daarna de heer Drop aan het woord was, een feit waarover de Kamer groote schik had. Wij kregen het een en ander te hooren over dj afschaffing der 4e postbestelling en verder weitf aangedrongen op tariefsverlaging en rentevergi ding bij den girodienst. Ook werd gesproken o' de salarispositie en de rechtspositie van het soneel die bedenkelijk werd genoemd. JUSTITIEBEGROOTING. De gasoorruptiee aan de Bij de voortgezette behandeling van de Justitie, begrooting werd o.a. door den heer Beumer de 3tem.| plicht naar voren gebracht, die, naar hij zeide, geen practiaohe beteekenis heeft, gezien het groot aantal personen, dat bij de Kamerverkiezing v~~ ter stembus kwam, hetgeen de publieke kostte. Wat die stemjdwang zoo hatelijk maakt is, naar de heer Beumer uiteenzette, de ongelijke toepassing van de kieswet. Tal van kantonrechters behandelen de menschen op een manier, die niet door den beu gel kan. Nadat de heer Kleerekooper de aandacht had ge vestigd op de slappe naleving der Arbeidswet, bracht de heer Schaper de corruptie ln de gasbedrü. ven ter sprake. De heer Schaper achtte het gelukkig, dat Van der Stel is vervolgd, omdat daar een groot stuk cor ruptie aan het licht is gekomen. De integriteit van de ambtenaren heeft door de onthullingen een ge voelige deuk gekregen, al wilde spr. allerminst depte o onrenemers vrijpleitten, die steekpenningen hebben cheri fLfl.rvfrfth ruien. a 3 December 1927. 3 December# Twee dagen vóór Sint Nicolaas! Der tig, vijf en dertig jaren geleden was een dag als de 3e December een marteling voor me. Omdat hij nog twee heele dagen voor den 5den was. Twee dagen zijn een eeuwigheid voor een kind. Twee dagen zijn verre van een eeuwigheid voor een vader of moeder, die voor hun kinderen en voor zoo veel anderen nog, Sint Nicolaascadeaux moeten koo pen. Ze zien den 5den met schrik zoo naderbij ko men, wanneer ze op den 3den nog niet klaar zijn. Onze buren, de Engelschen, zijn heel wat beter af dan wij. Zij hebben niet twee, maar nog twee en twin tig dagen den tijd voor hun aankoopen. De 5de gaat ongemerkt voor hen voorbij. De 25ste wacht in de verte. Niet zóó in de verte, evenwel, of ieder die wat te 8dverteeren heeft, adverteert met al zijn macht en kracht, om zijn medeburgers te helpen in hun moei lijke keus, en zich zelf in zijn levensonderhoud. Ik heb wel eens gemeend, dat al dat adverteeren niets hielp. Dat was verkeerd gedacht, weet ik nu. Ik zag een advertentie van, laten we zeggen, radio, en ging ze met schouderophalen voorbij. Een adver tentie van auto's ging ik zelfs zonder die beweging voorbij, en een van een geneesmiddel tegen jicht of het leewater zag ik niet eens. Dus adverteeren was nutteloos? 't Was wel erg verwaand gedacht. Alsof duizenden anderen niet aanvallen op die radio-, auto-, of jicht- en leewateradvertenties. Alsof er in elk geval niet één soort van advertenties zou zijn, die ik zelf niet, of alleen met de grootst mogelijke moeite kan over slaan. Dat zijn de boeken advertenties. Advertenties geno men in den meest ruimen zin. Niet alleen de be kendmakingen ln dag- of weekblad maar ook de lijsten, de soms bijna lijvige boekdoelen, die uitge vers het geheele jaar, en in dezen tijd meer dan ooit, rondzenden om niet al te sterk in hun schoenen staande liefhebbers van boeken aangenaam-pijn- lijke oogenblikken te geven van twijfel, verlangen en besluiteloosheid. Mijn tijd laat het niet altijd toe, mlaa/r ik zou uren met genoegen kunnen doorbrengen met het doorblad- deren en lezen van dergelijke catalogi, 't is maan zelden, dat de zender van den catalogus geen succes heeft van zijn zending en mijn aandachtige lezing »r van. MOTIES OUD EN TER LAAN VERWORPEN. Dinsdag is gestemd 4n de Kamer over de moties- Oud en Ter Laan betreffende' verhooging van de pensioenen der oudgepensionneerden. De motie-Oud, luidende: „De Kamer, van oordeel dat het gewenscht is, de pensioenen der z.g. oud-gepensionneerden te verhoogen, noodigt de regeering uit een wijziging te bevorderen van de wet van 29 Mei 1920, ten einde het in die wet voorkomende percentage van pensioen- verhooging van 40 op 70 te brengen, en gaat over tot de orde van den dag", werd verworpen met 54 tegen 28 stemmen. Vóór stemden de sociaal-democraten, de vrijzinnig-democraten, mr. Arts (r.k. v.p.) en de com munist De Visser. De motie-Ter Laan, luidende: „De Kamer, van oor deel, dat de pensioenen van de z.g. oud-gepension neerden en van hun weduwen en weezen dienen te worden herzien en dat de weduwen van vóór 1919 gepensionneerden alsnog in de wet dienen te worden opgenomen, noodigt de regeering uit de daartoe ver- eischte wetswijzigingen te. bevorderen en gaat over tot de orde van den dag", werd verworpen met 50 tegen 32 stemmen. Vóór stemden de sociaal-democraten, de vrijzinnig democraten, de communist Do Visser, mr. Arts (r.k. v.p.) en de r.k. Moller, v. d. Bilt, Veraart en Bulten. FINANTIëN. De begrooting van Finantiën is verder behandeld en kreeg men de ambtenaarssalarissen te behandelen. ten welks opzichte de communist L. de Visser had I voorgesteld deze met 5 to verhoogen. Van verschillende zijden werd betoogd dit voorstel in te trekken, geen practi9ch resultaat als het zou hebben, terwijl ook de minister het afwees. De heer Van Albarda wees er op, dat het de Regeering is die 1 de bezoldigingen der ambtenaren regelt en vaststelt, zoodat de Kamer daarover geen zeggenschap heeft. Al zou zij het crediet voor de ambtenaarssalarissen verdubbelen en de Regeering wenscht daarvan geen gebruik te maken, dan kan het parlement daaraan niets doen. Daarom is het amendement-Do Visser een misleidend en bedriegelijk gebaar. Ook van andere zij don nog kwam verzet on kelder- i de het voorstel met 80 tegen 1 stem. Verder werden er tal van personeelsbelangen) be- sprokon, bevorderingskansen, enz., Zondagsrust voor ambtenaren en nog veel meer. 'Do minister aegde zoo nu en dan overweging toe. Verlofstractementen aan Tweede Kamerleden acht ten de heeren Braat (pl.) en Do Visser (comm.) uit den boos». D» minister herinnerd» er aan tijden* aangeboden. De heer Schaper hoopte, dot de justitie bij haar onderzoek eveneens zal nagaan of het euvel ook ia andere takken van industrie bestaat Want zeer waarschijnlijk is dit het geval. JO liiO UD1, guvtu. 51 op Voorts wenschte hij, dat de Justitie goed zal door. «po: o a'on irf „.nllr ..oMVnm J 1is_ legg daar: lalte hoorei at vai arde jen •-"JLVO ironoi/ueo "Ml ut» Vlo JU9l.il/10 gUfcKl fefcbl 'HOOI» tasten, ,in welk verband spr. betreurde, dat niet op eenzelfden dag bij de leveranciers de boeken in be slag zijn genomen Nu zulks niet geschiedde wa ren de heeren voorbereid. Spoed met het justitieele optreden is gewenscht, omdat verschillende gemeen ten wachten op eventueele resultaten van het on derzoek. De heer Marchant pleitte voor meer personeel bij de groote rechtbanken, terwijl de heer Duijs opkwam voor verbetering van het instituut der voorloopige hechtenis. Nadat de heer Snoek Hehkemans de stemplicht in bescherming had genomen en de heer Van Schaick had aangedrongen op vereenvoudiging van de bur gerlijke rechtsprocedure kwam de minister aan het woord, die beloofde de verschillende geuite be zwaren onder het oog te zullen zien. Wat de Aardenburgsche verkiezingskwestie be- treft, aldus ging spr. voort, niet verstandig zou het zyn geweest het toezicht aan do marechaussee en da plaatselijke politie op te dragen. Massale berechtingen als gevolg van het niet na- d, bc komen van den stemplicht geven, volgens den mi- jrie a; nister, bezwaren, welke de zaak zelf met zich brengt chts en d< hee: Bte o t. op d i de icht li op afsl aien «ld Dat 1 ligï eld ri er Ti faftTil; den, hou i. dat c d, be ■f Voor Donderdag 8 Dec. 11.20 12.00 12.20 12.25 12.80 12.85 12.50 n enl Het i ta ms og zo ing iden, erges er de zeer Hs èrwa£ ip DAVENTRY (1600 M.) Het Daventry-kwartet, HILVERSUM (1060 M.) Politieberichten. DAVENTRY (1600 M.) De kapel van de Royal Air Force. LANGENBERG (469 M.) Kamermuziek door ;i de tno of kwartet. jioter (1840 M.) N.C.R.V. Concert. i»ar]jj HILVERSUM (1060 M.) Lunchmuziek door het ancië Anro-trio. M PARIJS (R. 1750 M.) Radio-concert door de ka- let V pel Albert Locatelli. üiee 1.25 HAMBURG (395 M.) Concert uit Bremen. :e vi 2.20 KOPENHAGEN (337 M.) Namiddagconcert. 3. HILVERSUM (1060 M.) Wie niet vergeten wörden. j Uurtje voor wees- en ziekenhuizen en thuiszit-J tenden. Verzorgd door mevr. Antoinette Dyk. 8.20 BERN (411 M.) Concert van de Kurzaal. 3.36 HAMBURG (395 M.) Namiddag-concert door het Norag-orkest. 8.35 ISTUTTGART (380 M.) Concert door het om-] roep-orkest. t 3.50 FRANKJFURT (429 M.) Concert door het hui orkest. 8.50 PRAAG (349 M.) Orkest-concert. --i 4.00 HILVERSUM (1060 M.) Huisvrouwenhalfuurtjl Spreekster: Mevr. M. BlombergZeeman. On derwerp. „De lectuur van ons Kind." 4.60 DAVENTRY (1600 M.) Fred Kitchens' orkeit 5.20 HAMBURG (395 M.) Populair concert. 5.30 HILVERSUM (1060 M.) Vooravond-concert door het A.N.R.O.-orkest o. 1. v. Nico Treep Soliste: Riek Broekman (alt.) 6.00 HUIZEN (1950 M.) Cursus Peadagogiek door Prof. Waterink. 6.40 DAVENTRY (1600 M.) The London Radio Band 6.50 PRAAG (849 M.) Concert door de Cechisch* Philharmonie. 6.50 STUTTGART (380 M.) Concert. 7.00 (HUIZEN (1950 M.) Lessen N.C.R.V. 7.16 HILVERSUM (1060 M.) Engelsche les voor meergevorderden te geven door Fred Fry. 7.20 KOPENHAGEN (387 M.) Moderne dansmuzilfc 7.20 LANGENBERG (469 M.) 8e openbaar concert. 7.30 HUIZEN (1950 M.) Cursus Peadagogiek doof Prof. Waterink. 7.45 HILVERSUM (1060 M.) Politieberidhten. 7.50 BERN (411 M.) Orkest van de Kurzaal té Bern. 8.00 HUIZEN (1950 M.) Concert. IJmuider avond van de N.C.R.V. 8.10 HILVERSUM (1060 M.) Aansluiting van h«t Concertgebouw te Amsterdam. Het concertge bouworkest o. L v. Pierre Monteux. Solist: Ernst Dohnanyl (piano.) 8.35 BRUSSEL (609 M.) Con«rt door het eUtloa»- orkest. 8.40 BERN (411 M.) Concert. 8.50 PARIJS (R. 1760 M.) Radlo-cneert. 9.60 KOPENHAGEN (337 M.) Moderne danemulieï. 9.26 ÏBERN (411 M.) Concert uit de Kurisal. 9.66 DAVENTRY (1600 M.) Varieté-programmi. 10.20 BRUSSEL (609 M.) Conoert. 10.30 HILVERSUM (1060 M.) Nieuw». Persberichten van Vaz Dias. 10.60 DAVENTRY (1600 M.) Dansmuziek. 10.60 HAMBURG (396 M.) Dansmuziek. 11.60 KOPENHAGEN (377 M.) Dansmuziek uit Londen. 1M0 KOPENHAGEN Dansmuziek uit reztauran» Nlmb, I

Schager Courant | 1927 | | pagina 6