NIEUWJAARSGROETEN 50 cent Tweede Blad. RAAD OUDE NIEDORP. KORTE BERICHTEN. Dinsdag 20 December 1927. 70ste Jaargang. No. 8172 Verga/dering van den Raad op Zaterdag 17 Decera- ior 1927, des middags half twee. Aanwezig de leden J. Wit, J. Bakker Xz., Th.. Tromp, Liefhebber, D. Kriller, J. van Zoonen en J. Ligt- lart. Voorzitter: de Burgemeester. De notulen der vorige vergadering worden onver- jnderd vastgesteld. Aan de orde ie: Ingekomen stukken: s. Kantschrijven van Ged. Staten d.d. 23 Nov. J.I., o. 111 ten geleide van het goedgekeurd raadsbesluit ,d. 5 Nov. J.1., tot wijziging en aanvulling der be- rooting, dienst 1927. Wordt voor notificatie aangenomen. b. Alsvoren d.d. 23 Nov. j.1., no. 120, ten geleide an het goedgekeurd raadsbesluit d.d. 5 Nov. j.1., lot erkoop van grond aan J. Bakker Jzn te Zijdewind. Wordt eveneens voor notificatie aangenomen. c. Schrijven van H. Koomea te Zijdewind, d.d. 1 tec. jl., houdende kennisgeving van het overlijden (Jner voor rekening der gemeente in het gesticht Coudewater" te Rosmalen verpleegde echtgenoote ohanna Koemeester en houdende dankbetuiging oor de door de gemeente verstrekte financieelen leun ter zake die verpleging. Wordt voor kennisgeving aangenomen. d. Adres van h6t hoofdbestuur der Koninklijke federl. Politiehondenvereemging te Breda, d.d. Nov. ,1., no. 170, houdende verzoek omj toetreding als lid if begunstiger. B. en W. adviseeren, afwijzend op het verzoek te eschikken. Overeenkomstig dit advies wordt door den Raad ha- loten. De betonnen brug in dien Oude Nisdor- perweg. Naar aanleiding van de notulen deelt de Voorzitter lede, dat in verband met den uitgesproken wensch 'an den Raad, B. en W. dezer gemeente een gecom bineerde vergadering met den Raad van de gemeente fieuwe Niedorp hebben aangevraagd, ten einde een bespreking te houden over de kosten van den bouw ener betonnen brug in den Oude N'iedorperweg bij Ie grensscheiding Nieuwe Niedorp-Oude Niedorp en >ver het onderhoud dier brug. Van B. en W. der gemeente Nieuwe Niedorp is het nt/Woord ontvangen dat een gecombineerde verga- ering niet nood'ig wordt geoordeeld en1 dat de ge- neente Nieuwe Niedorp in geen geval de bijdrage in Ie bouwkosten zal verhoogen, noch 'het onderhoud 'an de brug zal aanvaarden. B. en W. van Oude Niedorp stellen den raad nu oor over de bezwaren heen te stappen en te beslui- en deel te nemen voor 1/0 in de bouwkosten der >rug, onder beding dat, zooals in de vorige verga dering is gezegd, de Nieuwe Niedorper polder V» dier kosten voor zijn rekening neemt en de gemeente Viouwe Niedorp 1/6 deel der kosten; de gemeente )ude Niedorp neemt dan verder het onderhoud voor hare rekening. De heer Van Zoonen vindt het standpunt van de jemeente Nieuwe Niedorp betreurenswaardig. De heer Wit is dit met den heer Van Zoonen eens in dat de gemeente Oude Niedorp het onderhoud roor hare rekening wil nemen, is niet in den haak. Spr. is er ook niet voor om voor 1/6 deel in de houw asten bij te dragen. De Voorzitter is van oordeel, dat als het voorstel van B. en W. niet wordt aanvaard, het plan in zeer itnstig gevaar zal komen. Spr. heeft de overtuiging lat de brug 75 jaren mee kan, zoodat alleen het 'erfwerk van een paar buizen de onderhoudskosten lullen vormen. De heer Van Zoonen zegt, dat het bij hem meer [aat om het beginsel. Het betreft hier geen uitslui- end gemeentebelang van Oude Niedorp en het ver wondert hem, dat een democratisch gemeentebe- ituur als van Nieuwe Niedorp zulk een standpunt Inneemt. Als Nieuwe Niedorp overgaat tot verbree ding van den Terdiekerweg, en dat zal in de toekomst net het oog op de toename van het verkeer noodig zijn, mpet ze helpen deze brug te verbeteren. De Voorzitter betreurt de houding van de gemeente Nieuwe Niedorp ook, maar spr. wil het beginsel niet [oo doortrekken dat het plan in gevaar wordt ge bracht. Spr. zou bang zijn, dat de Proy. Waterstaat, la casu Ged. Staten, ons een gedeelte der kosten zou opdringen als thans niet tot den bouw: werd be sloten. De heer Van Zoonen is niet zoo bang voor het in grijpen door de Provincie,want spr. gelooft dat in dat geval de gemeente Nieuwe Niedorp ook wel aan gesproken zou worden. Het voorstel van B. en W. om voor 1/6 gedeelte in de kosten van den bouw biji te dragen en na den bouw aet onderhoud voor rekening dezer gemeente te ne men, wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Te- stemden de heeren Kriller, Van Zoonen en Wit. 2. Concept-besluit tot wijziging der begrooting, lienst 1927. In verband met de noodig gebleken af- en over drijvingen tot een bedrag van f 1285.50, wordt de gemeentebegrooting, dienst 1927, gewijzigd. 3. Voorstel van B. en W. tot aankoop van eenige 1 «ookjes grond ten behoeve van de verbreeding van w&gen. 0p voorste1 van B. en W. wordt dit punt van de "genta afgevoerd, omdat do inlichtingen ten opziohte "f de meting der perceelen nog niet zijn verkregen. Niet voor Je plelzler lil een anto. nieuwa°moï'aCllt B' ,®n W" tot vaststelling eener n h m°tor- en rijwielverorciemng. nieuwe Zoonen spreekt den wensch uit, dat de en njvvielverordening met de grootst demné strfkte!ï,1^id WOrdt loee®Past- A'a de veror- mehufj Pkt moet worden nageleefd, zal een auto- war! mi doorlo?P®n<i gevaar loopen langs den weg, treïin^n "h-"'® mirL8t® doen of hij is in over- auuw wl|zo is het &e6n pretje meer in een Bil mÜ?-ie lieTor voetganger wezen. Van trtikelsgewijze behandeling merkt de heer art,ke' 1? dat het z.i. niet zoo'n heeft staan. 8 fietser, iemand op zijn stapje licht y®01"2'"®1, dat de heer Van Zoonen wel- dt2® opmerking niet had gemaakt, indien spr. §e verr,ralr: ««antwoord dat het de bedoeling is WVn Hln S8!8»?1!01 t0® te P®38®11.- Er kunnen ge- 1- f i verkeer in gevaar wordt ge- en dan is het goed, dat de politie kan optre- Wkeu^A0r(i8nin8 Wördt hlerna ln b®" S«b«ei good- 8. Voordracht van B. <n W. tot v«*tJrtell!ng «n.r instructie nopena het echoonhouden van het raad huis. De Instructie geeft geen aanleiding tot bespreking en wordt ongewijzigd vastgesteld. 0. Benoeming van een waagmeester voor de waag te Oude Niedorp. B. en W. bevelen aan: no. 1. J. Biersteker; no. 2. D. Sander. De heer Biersteker wordt benoemd met algemeene Btertumen. 7. Benoeming van drie leden der raadscommissie voor schouw der gemeentelanderijen. Tegenwoor dige leden: Wit. vari der Oord en Liefhebber. De heer Wit stelt zich, nu in den Raad jonge krach ten zijn gekomen, niet herkiesbaar. Tot leden der commissie worden benoemd de hee ren G. Liefhebber, J. Bakker en D. Kriller. 8. Voordracht van B. en W. tot vaststelling van een nieuw reglement voor het Burgerlijk Armbe stuur. De voordracht wordt zonder bespreking en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. om den noodslaohter B. Kamp te Zijdewind eene vergoeding van f 1.— per week toe te kennen voor zijn noodslachtplaats. De heer Van Zoonen vraagt nadere toelichting. In de meeste gemeenten wordt geen vergoeding voor een noodslachtplaats gegeven, omdat in vele geval len een noodslachtplaats een aardig bestaan oplevert. De Voorzitter zegt, dat deze zaak behoort tot het departement van den heer Tromp on spr. verzoekt dezen de gevraagde inlichtingen te verschaffen. De heer Tromip zegt, dat de noodslachtplaats te Zijdewind wel geen bestaan ra] opleveren, want het meeste vee wordt er afgekeurd en moet dan begra- Dm toestand aan de «lui» te *t Verlaat. 10. Voorstel van B. en W. tot aanvulling der al gemeene politieverordening (Hoofdst. Politie over de wateren.). Het concept-besluit met toelichting is den leden toegezonden. De heer Van Zoonen zegt, dat hij met het voorstel van B. en W. kan accoord gaan, omdat met iedere schipper sluiswachter kan wezen. Spr. wijst er evenwel op, dat de toestand aan de sluis er niet door wordt verbeterd. De schuiten lig gen wel 2—3 dagen, soms een week te wachten, voor zo kunnen schutten. Als dio toestand zoo blijft, zul len de schippers moeilijk hun broodwinning naar behooren kunnen verdienen. Spr. geeft dan ook B. I en W. in overweging met voorstellen in den raad i te komen, tot verbetering van de sluis; inet voorstel len tot vergrooting van de sluis. De Voorzitter zegt, dat het inderdaad de bedoeling is van B. en W. om den toestand aan de sluis te verbeteren en B. en W. beschouwen deze zaak als to zijn urgent. Spr. kan meedeelen, dat er reeds een bespreking met het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp en 'het bestuur van Geestmeramlbacht heeft ,^aats gehad en wel met dit resultaat, dat stempe ling van de sluisdeuren zal plaats hebben. Het is de bedoeling om het verschil van waterstand, wanneer mag worden geschut, terug te brengen van 20 c.M. j tot 12 c.M. Overleg zal worden gepleegd over ver- j grooting van de sluis. Het is de bedoeling dat de sluis verlegd za-l worden, maar in verband met de kanaalplannen kan hieromtrent nog geen toezeg ging worden gedaan. De raad gaat algemeen accoord met hst voorstel van B. en W. verdedigbaar rtwiken. De heer Liefhebber blijft van meening, dat een uittreden bijv. van 3 gemeenten, naderhand liqui datie kan veroorzaken en daarom zou spr. die uittre dende gemeenten zwaarder willen treffen. Besloten wordt ook dezen wensch onder de aan dacht te brengen, doch ook nu wordt besloten, dat de gemeente Oude Niedorp zich zal onderwerpen aan de uitspraak van de meerderheid der deelne mende gemeenten. De raad gaat overigens accoord met het ontwerp- gemeenschappelijke regeling, zoodat besloten is te streven naar de oprichting van een centrale nood slachtplaats en verwerkingsin richting te Schagen. 19. Rondvraag. Bij de rondvraag verlangt geen der leden het woord. Do Voorzitter zegt, dat naar m)en9chelijke bereke ning dit de laatste vergadering in dit jaar zal zijn. Spreker wenscht den leden verder alle goeds en spreekt don wensch uit. dat de leden zich volgend jaar met evenveel ijver en toewijding zullen wijden aan het heil der gemeente. Hierna volgt sluiting. In ons blad, dat ZATERDAG 31 DECEM BER verschijnt, bestaat gelegenheid tot het plaatsen van een NIEUWJAARS GROET aan Begunstigers,Familie,Vrien den enz. tegen CONTANTE BETALING van (mits niet grooter dan 3 regels). Elke regel meer 15 cent. Opgaven s.v.pl. spoedig aan ons bureau of aan H.H. Kantoorhouders en Boek handelaars. De Uitgevers. ven worden. Maar de reden waarom B. en W. dit voorstel doen, is omJdat de heer Kamp te oud wordt, bij is 78 jaren, om de werkzaamheden alleen te doen, hij moet hulp hebben. Kamp heeft al eerder ontslag willen vragen, maar met het oog op de plan nen tot stichting van een centrale noodslachtpdaats, is hem gevraagd de werkzaamheden nog een poos te blijven vervullen. Het is do bedoeling de vergoe ding vanaf 1 October 1927 te geven. De beer Van Zoonen vraagt of de gemeente zijn nuilp dan niet als noodslachter kan aanstellen. De heer Tromp zegt, dat die hulp geen slager is. De heer Kriller zegt, dat het ook de vraag is of een ander voor zoo'n korten tijd noodslaohter zou willen worden. De Voorzitter wijst er bovendien op. dat de nood slachtplaats bij Kamp is, daar moeten de noodslach- tingen gebeuren. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Benoemingen. 10. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding op 1 Ja nuari 1928 van het lid G. Liefhebber. B. en W. bevelen aan: no. 1. G. Liefhebber; no, 2. W. Langedijk. De heer G. Liefhebber wordt met 6 stemmen be noemd, 1 stem werd uitgebracht op den heer W. Langedijk. 11. Alsvoren van een lid van het bestuur van de Protestantsche Armvoogdij, wegens periodieke aftre ding op 1 Jan. 1928 van het lid P. Agenant B. en W. bevelen aan: no. 1. P. Agenant, no. 2 J. Glas. Met algemeens stemmen wordt de heer P. Agenant benoemd. 12. Alsvoren van een lid van de commissie van toezicht op d'e Protestantsche Armvoogdij, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1028 van het lid Xb. Rootjes. Aanbeveling: no. 1 Jb. Rootjes; no. 2 C. Witsm'eer. Met algemeene stemmen wordt .de heer Jb. Rootjes benoemd. 13. Voordracht van B. en W. tot indeeling van we gen binnen de bebouwde kommen der gemeente ge legen. in de derde klasse bedoeld in het motor- en rijwielreglement 1927. Het aan de leden toegezonden concept-besluit met schriftelijke toelichting geeft geen der leden aanlei ding tot het maken van een opmerking, zoodat de voordracht onveranderd wordt aangenomen. 14. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs Wegens periodieke aftreding op 1 Jan. 1928 van het lid G. Ursem. B. en W. hevelen aan: no. 1 G. Ursem; no. 2 H. F ij ma. De heer Ursem wordt met algemeene stemmen be- noernd. Het scheuren van grasland. 15. Voorstel van B. en W. tot publieke verhuring der aan de gemeente toehehoorende graslanden voor het tijdvak van 26 Dec, 1927 tot 25 Dec. 1931 en tot publieke verhuring der ingevolge raadsbesluit van 5 November jl. als bouwland1 te bestemmen perceelen grasland. De heer Bakker wijst op een perceel grasland, dat z.i. zeer geschikt is om gescheurd te worden, n.1. het. perceel tegen het Verlaat, achter de Boer. Door de heeren Liefhebber en Kriller wordt gewe zen op de lange kade, die bij bet perceel behoort, en in verhouding daarmee een klein perceel bouwland wordt verkregen. Ook wordt gewezen op het bezwo ren van een pad voor de Armvoogdij. Zoowel de beer Bakker als de heer Wit blijven van oordeel, dat bedoeld perceel zeer geschikt is om gescheurd te worden en de heer Bakker wijst er op, dat de menschen bijzonder gesteld zijn op een stukje bouwgrond, terwijl het scheuren ook nog voordeel voor de gemeente oplevert. Het voorstel-Bakker om het perceel te doen scheu ren, Wordt verworpen met 5 tegen 2 stemlmen, die van de heeren Bakker en Wit. fïet voorstel van B. en W. wordt vervolgens zon der hoofdelijks stemming aangenomen. 17. Benoeming van 5 leden der commissie tot we ring van schoolverzuim, wegens periodieke aftreding. Tot leden der commissie wordend benoemd de hee ren P. Agenant, G. Liefhebber, C. de Boer, Th. Tromp en I. J. Schroevers. De centrale noodslachtplaats en de ver- werkingsinrlchting te Schagen. 18. Voorstel van B. en W. tot vaststelling j eener gemeenschappelijke regeling inzake den.) vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn. (Zie wat deze regeling betreft, elders in dit blad.) j De Voorzitter merkt op, dat er geen gelegenheid is geweest om de ingekomen concept-gemeenschappe lijke regeling den leden ter inzage toe te zenden. Bij de voorgestelde regeling is gevoegd de raming van uitgaven en ontvangsten, beloopende een totaal van f29472. Bij de artikelsgewijs behandeling merkt de heer Tromp op, dat oorspronkelijk in de regeling was op genomen, dat de regeling wordt aangegaan voor den tijd van 50 jaar. met stilzwijgende verlenging tel kens met 10 jaar. Blijkens bijgevoegde circulaire be staat tegen deze bepaling bezwaar 'bij de Provinciale Griffie ien wordt voor den duur der gemeenschappe lijke regeling 10 jaar met stilzwijgende verlenging telkens voor 5 jaar, beter geacht. Spr. vindt voor een dergelijke belangrijke zaak een sprong van 50 op 10 jaar wat groot. De heer Liefhebber wijst er daarentegen op, dat, indien de exploitatie verlies oplevert, het goed is dat men voor niet langer dan 10 jaar gebonden is. De Voorzitter gevoelt voor beide bezwaren en zal aan de commissie van uitvoering mededeelen dat tegen de aanvaarding van deze voorgestelde wijzi ging in de regeling eenige bedenking is gerezen. Nadat de gemeenschappelijke regeling artikelsg> wijze is behandeld, schorst de Voorzitter een oogen- blik de openbare vergadering, opdat de leden in de gelegenheid zijn om voor deze belangrijke zaak de raming van uitgaven en ontvangsten te bestudeeren. Na heropening der vergadering wordt gelegenheid gegeven bedenkingen naar voren te brengen. De heer Van Zoonen merkt op, dat hem de ver melde rentevoet te hoog voorkomt. De Voorzitter zegt, dezelfde opmerking in de com missie van Bijstand te hebben gemaakt, en toen is hem er op gewezen, dat vermeld wordt de maxi mum rentevoet, doch dat getracht zal worden daar beneden klaar te komen. De heer Van Zoonen merkt voorts op, dat niet de bepaling is gemaakt, dat al het vee naar de centrale noodslachtplaats moet worden gevoerd. Spr. oor deelt, dat een gemeenschappelijke regeling daad werkelijk nageleefd moet worden, anders is dat niet in het belang der regeling. De Voorzitter zegt, dat dus de heer Van Zoonen van oordeel is, dat in alle gemeenten de noodslacht- plaatsen worden opgeheven Algemeen is de raad het met deze zienswijze eens en besloten wordt, dat deze wensch 'bij de commissie van uitvoering kenbaar gemaakt zal worden. Mocht echter deze wensch niet een meerderheid erlangen, dan zal de raad zich bij de beslissing van de meer derheid neerleggen. De heer Liefhebber wijst er op, dat er geen rege ling is getroffen, wanneer na verloop van 10 jaar een gemeente uittreedt, hoe dan die gemeente wordt ge troffen tegenover de gecombineerde gemeenten. De Voorzitter zegt, dat het onderscheid maakt, dat niet iedere gemeente afzonderlijk deelneemt in het aandeelenkapitaal. Indien er een tekort op de ex ploitatie is, draagt iedere deelnemende gemeente naar het zielenaantal bij. Warm per dus Oude Niedorp bijv. na 10 jaar zou uittreden, is naar spr's oordeel, de zaak 'af, zij heeft dan noch te ontvangen, noch te betalen. De heer Liefhebher acht het gewensoht dat zoo'n gemeente sterker getroffen wlordt. De Voorzitter is van oordeel, dat dan de bepaling, dat mien zich voor 10 jaar verbindt, een doode letter zou worden. Ook de heer Van Zoonen meent, dat tegen de be staande redactie niet zooveel bezwaar bestaat. Als een gemeente uittreedt, zal ze individueel een keu ringsdienst moeten stichten en de fimantieele offers •die daarmede gemoeid zijn, zullen een uittreden niet PLANTENZIEKTENLEER. 269. (Vragen en mededeelingen, deze rubriek betreffende, in te zenden aan den heer M. van Stijgeren te Heiloo. wat betreft Kennemerland en den Langendijk. Voor de Streek, Beemster en Bangert wende men zich tot den heer K. van Keulen, Veenenlaan 88, Hoorn. Spreek uur eiken Zaterdagmorgen in het Parkhotel te Hoorn van 1112 uur. CARBOLINEUM-LLED. Gezongen bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Plantenziektenkundigen dienst, en gemaakt doer een der heeren te Wageningen. Een kweeker liep eens in zijn fruittuin te wand'len, Toen zag hij zijn boomen vol luis; Hij dacht bij zichzelven. Hoe moet ik nu hand'len, Hoe wordt ik verlost van 't gespuis. H0 vroeg het hoofd van den Dienst goeden raad, En vernam reeds twee dagen na dien, Een carbolineum-bespuiting geeft baat, Vlugschrift, zal u dat laten zien. Refrein. Spuit met carbolineum, vrind, Spuit je boomen maar goed, Carbolineum geeft altijd baat, Spuit van den winter, want nu is 'fc to laatl Spuit met carbolineum man, Beter kan je niet doen, Neem er de pulVrisateur op den rug, De luizen komen niet terug. Voor dopluis en schildluis en bladluis en spint, Is de carbolineum zoo goed, Als gij met de carbolineum begint, Weet ik, dat gij 't vast voortaan doet, De trekmaai, die 's winters zijn eieren leit, Heeft voor carbolineum respect; Ook zwammen en korstmossen raakt men wel kwijt, Is dat spuitgoedje nou niet perfect. Refrein. ZWARTVLEKKIGE AARDAPPELS. Antwoord op de vragen van J. B. en Th. R. te Groo tenbroek, en J. V. te Lutjebroek. Uw aardappels, die zwarte vlekken vertoonen, zijn aangetast door de ziekte, die wij kenden onder den naam „Zwartvlekkigheid". Of u deze aardappelen nu voor pootgoed kunt houden? Ik plantte een paar jaar geleden eens dergelijke aaruappelen uit en de opbrengst was heel goed. Wageningen deed hetzelfde, maar ver kreeg een slechte opbrengst. Wat ik u nu aan zou raden is dit: neem zelf eens een proef met eeen aantal potres mot .zwarte vlekken. Plant ze uit en ge weet altijd wat ge aan dergelijke poters hebt. De ergst aangetaste zou ik verwijderenl HOORN. TL VAN KEULEN. EEN HALF MILLIOEN OP HET SPEL. Een 63-jarige juwelier, die zijn zaak in de Friedrichs- strasse te Berlijn heeft, is sinds enkele dagen spoorloos verdwenen. Men vermoedt, dat hij getracht heeft te ontkomen aan zijn vele schuldeischers, die heden een klacht tegen den v ortvluchtige hebben ingediend. Be weerd wordt, dat de man met een half millioen mark naar het buitenland is ontkomen. EEN AFSCHUWELIJK GERUCHT. In een bericht uit Sjanghai van den correspondent aldaar van de Londensche Evening Standard, wordt be weerd, dat te Kanton vrouwen levend zouden zijn ver brand op het exercitie-terrein. Men had haar de klee- ren afgerukt en toen gewikkeld in met petroleum be goten lompen, die hierop werden aangestoken. Dat zou met zoowat twintig vrouwen zijn geschied. Maar men zal goed doen dit gerucht nu maar niet dadelijk te ge- looven. VAN 41.600 FRANCS BEROOFD. Te Parijs is in een bijkantoor van de Banque Natio nale de Crédit een wissellooper beroofd van 41.600 francs. Toen de man aan een loket geld in ontvangst nam, trad een onbekende op hem toe, klopte hem op den schouder en zei, dat hij bankbiljetten had laten vallen. De looper bukte zich en op dat moment wist de onbe kende het bovengenoemde bedrag uit zijn geldtasch te grijpen en vervolgens zich snel uit de voeten te maken. DRAMA. Te Neuville-sous-Loeuilly, bij Amiens, heeft zich een treurig drama afgespeeld. Een jong zakenman heeft er zijn jonge vrouw en zijn twee kinderen doodgescho ten en daarna zichzelf van het leven beroofd. De zaken van den man waren misgegaan, maar achteraf schijnt te blijken, dat de man zich den toestand veel erger had voorgesteld dan die eigenlijk was. EEN DIERENBEUL. Tegen een bakker te Zuidbroek (Gron.) is proces verbaal opgemaakt wegens het verbranden van zes le vende honden in zijn oven. DE STORM OP DE CANADEESCHE MEREN. Een telegram uit Toronto meldt, dat men thans alle hoop voor het Vrachtschip Kampoolo heeft opgegeven. Op den avond van den 6den dezer was het 't laatst bij La Couperieur gezien. De bemanning van 22 koppen is sedertdien verdwenen. Er heerscht thans op de meren strenge winter. Vijfen twintig schepen met koren ter waarde van 7 millioen dollars en 20.000 ton bloem zijn ingevroren en zullen waarschijnlijk gedwongen zijn den heelen winter op de plaatsen waar zjj nü zijn, door te brengen. DUITSCHLAND WIL OOK MEEDOEN. Het bouwprogram van de marine-leiding strekt zich, volgens de „B. Z. a. Mittag" over een tijdruimte van 10 tot 15 jaren uit. Er zullen behalve vier kleine kruisers en de torpe dobooten, die reeds op de werf staan, in totaal nog 4 a 5 pantserschepen worden gebouwd. Het verdrag van Versailles staat 6 Schepen tot 10.000 ton toe.

Schager Courant | 1927 | | pagina 5