verschijnt Woensdag a.s. een vast Werkman, beste Werkpaarden, PAARDENVLEESCH Twee nieuwe torpedojagers toot Nederlandse!» Brief met een inhondswaarde van f2000 zoek Van zeven vette ganzen. Storm op de Schelde. De Gascorruptie. De Rijwielwet Diefstal in een meelfabriek te Weert Gemengd Nieuws. De noodlottige brand in bet Poolsche slot Het gewroet der Communisten. v Voor de Kerstmagen. Een moedige daad. Hoe Rusland zich op den oorlog voorbereidt Attentie Het volgend nummer der Schager 1 Courant Plaatselijk Nieuws. cc er er Advertentiën. Dresseerkar, Iet OPDRACHT AAN DB FIRMA BURGERHOUT TE ROTTERE AH Na gehouden Inschrijving is gister aan de N. V. Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rot terdam, opgedragen den bouw van twee nieuwe tor pedojagers voor de Koninklijke Nederlandsche Ma rine. 'De torpedojagers zijn van betzelfde type als het drietal, dat reeds aan deze werf werd gebouwd. Naar de directie nog mededeelde, is bepaald dat de eerste dezer schepen geleverd moet zijn binnen 28 maanden, de tweede binnen 31 maanden. MISDRIJF VERMOED. Op 16 dezer venzond een handelaar, wonende te Rhenen, een brief met geldöwaardigen inhoud naar iemand te Wijk bij Duurstede. Abusievelijk werd deze brief niet aangeteekend. De inhoud bedroeg twee aandeelen Incassobank, elk groot f 1000 en genummerd resp. 17220 en 17221. Aan beide aandee len bevinden zich dividenden 75 en volgende num mers. alsmede de talons. De brief is niet aan den geadresseerde bezorgd, zoodat misdrijf wordt ver moed. EEN WONDERLIJKE REIS TUSSGHEN DE IJSSCHOTSEN. Zéven vette gemzen sleten, onbewust van het droe vige lot, dat hen te wachten stond, de laatste dagen van hun leven op een erf bij Papendrecht of daar omtrent, aldus de N.R.Ct. Reeds waren hun uren ge teld, want Kerstmis is nabij, toen het groote avontuur over hen kwam. Met zijn zevenen zijn zij naar het water gewaggeld om te zwemmen. Schotsen kwamen aangedreven en zij omringden weldra de vette lijven. De stroom nam de schotsen mee, de schotsen hielden de ganzen vast en verder en verder dreven de dieren van honk. Geen was er, die op hun angstig roepen acht sloeg. Lang zaam ging het de Merwe af, den Noord op. TIendrik Ido-Ambacht werd gepasseerd en Kinderdijk en Els- hout, Slikkerveer en IJselmonde, de Oude Plantage met den watertoren kwamen in het zicht en verdwe nen weer zoetjes aan achter hen. Langs het Maas station ging het en langs de Oosterkade, onder de spoorbrug door.onder Willemsbug door.de Boompjes langs. Toen dreven de schotsen verder uiteen en zij lieten hun buit los. Zeven verdoolde vette ganzen zwommen langs de stad. 'Sleepbootkapiteins zagen hét schooltje zwemmen en sommigen likten zich al de baard. Een ongeorgani seerde klopjacht ontstond en de ganzen kwamen aan boord van verschillende booten. Maar de rivierpo litie kon zich hier niet mee vereenigen en trok er op uit om de ganzen weer ter beschikking van den eige naar te krijgen. Vijf ganzen zijn opgespoord. Van de twee anderen wordt aangenomen, dat zij wel in een kerstpot zullen belanden. Men veet alleen niet waar— DEENSCH SCHIP GEZONKEN. Ten gevolge van storm is het Spaansche stoom schip „Arant Zazu Moundi" op de Schelde in hotsing fekomen met het Deensche stoomschip „Hild". Het" paansche schip werd aan den grond gezet De „Hild" zonk later. Zijn geheele lading hout is drijvende. Men hoopt het schip te kunnen lichten. Het Engelsche s.s.. f,Moyb" geraakte op den linker oever aan den grond, doch kon weer op eigen kracht vlot komen. Het Russische s.s. „Spartak", dat aan de Austrpweol-kade vastliep, werd met slecpbooten vlotr gebracht. Ook het Duitsche schip „Hohenstein" is bij de vaart uit de Roycrssluis vastgeloopen en pogingen worden gedaan, om het weer vlot te krijgen. OOK HEERENVEEN. In de Donderdag gehouden vergadering van den ge meenteraad van Schoterland hebben B. en W. in be sloten zitting rapport uitgebracht over bun onderzoek naar het beheer van de gasfabriek te Heerenveen. Bij heropening van de vergadering bleek, dat ook de directeur van deze fabriek gelden in ontvangst heeft genomen van personen, die aan de fabriek leveranties gedaan hadden. „HOEVEEL MOETEN WE ND BETALEN?" De Tweede Kamer heeft bet wetsontwerp tot wijzi ging der RywieTbelasting aangenomen, de Eerste nog niet. „Hoeveel moeten wij nu betalen?" vroegen een paar lezers van bet Hsbl.. Wij vernemen, aldus dat blad, dat bet wetje in de eerste zitting na Kerstmis in de Eerste Kamer zal worden behandeld. Keurt die Kamer bet goed wat nauwelijks aan twijfel onderhevig is dan zal het nog vóór 1 Januari in het Staatsblad verschijnen. Daarna zullen de plaatjes aan de postkantoren te koopen zijn voor f 2,50. Zij zullen geldig zijn tot en met 81 Au- gutus 1929. Daar, in verband met de wetswijziging, de plaatjes eerst laat, misschien zelfs pas begin Januari te krij gen zullen zijn, zal de controle niet voor omstreeks half Januari beginnen VOOR DUIZENDEN GULDENS GESTOLEN. In de N.V. Meelfabriek „Weert" vJh. Gebr. v. d. Venne te (Weert, zijn belangrijke diefstallen ontdekt In verband daarmede waren reeda aangehouden de 60-jarige bakker J. S. en de 18-jarige bakkersgezel H. H., als verdacht van het ontvreemden van onge veer 260 ledige meelzakken, welke een waarde van f 1 per stuk vertegenwoordigen. Beide verdachten zijn naar de gevangenis te Roermond overgebracht, doch later weder op vrije voeten gesteld. Bij een nader onderzoek door de directie va* ge noemd bedrijf bleek, dat nog meerdere diefstallen hebben plaats gevonden. Nadat dit vermoeden ken baar was gemaakt onder het personeel, zijn van onbekende zijden bij de meelfabriek gelden binnen gekomen, waarvan vermoed wordt, dat die als res titutie voor gestolen meel moeten worden beschouwd, ten bedrage van eenige honderden guldens. Vandaag en gisteren hebben wederom arrestaties plaats gehad. De 50-jarige Duitscher H., bedrijfslei der aan de fabriek, en vader van genoemden H., is hedenmorgen door de marechaussee in arrest ge steld als verdacht van diefstal van meel, dat door hem aan den ongeveer 53-jarigen landbouwer U. S. en diens zwager H. werd verhandeld. Beide koo- pers zijn eveneens in verhoor genomen, doch later weer op vrije voeten gesteld. Het onderzoek wordt inmiddels voortgezet; waar schijnlijk zijn nog meer arrestaties te wachten. Men schat het bedrag va» het gestolen* op eenige dui- MQden gulden». TALRIJKE KUNSTWERKEN VERLOREN GEGAAN. Betreffende den brand in het slot van graaf Tar- nowski in Dzikow (West-Galicië) wordt nog uit Kattowitz gemeld, dat de brand door een defect aan de centrale verwarming op de derde verdieping uit brak. Het vuur greep snel om zich heen en tastte spoedig ook de andere verdiepingen aan. Spoedig stond het geheele slot in lichte laaie. Het blusschingswerk was buitengewoon moeilijk, daar alle bronnen bevroren waren. Het duurde niet lang of de tweede verdieping van het groote slot stortte in. Een aantal bewoners en leden van de vrijwillige brandwacht geraakten onder de puinhoopen. Tot de gedooden behoort de bekende Poolsche athleet Fryor, die het volgend jaar aan de Olym- pische Spelen te Amsterdam zou deelnemen. Talrijke kunstwerken zijn door den brand vernield. Het slot dateerde uit de vijftiende eeuw. Tot de kunstwerken behoorde ook een zelfportret van Remb randt ONDERMIJNEN GS WERK IN BRITSCH INDIA IVolgens mededeelingen, die uit Toekestan komen hervatten de sovjets den laatsten tijd hun actie tegen Briisch-Indiö. Dit ondermijiiingswerk wordt geleid door de Midden-Aziatische organisatie van de bolejewiki in samenwerking met de plaatselijke militaire autoriteiten. Het heet, dat de Tasjkent reeds een uitvoerig ontwerp van een veldtocht via Afghanistan naar Britach-Lndië is uitgewerkt. De weg naar Indië leidt over Kaboel of over Kanda- har. De sovjet-gezant in Afghanistan wist van de Afghaansche regeering verlof te krijgen een lucht- verhinding tusschen: Tasjkent en Kaboel in te stel len. De militaire kringen te Kaboel, aangevoerd door Gmar-Khan. schijnen met Stark (den oovj et- gezant) samen te werken. De Afghaansche regeering verbetert de wegen, die Kaboel en Gerat met de Sovjet-Unie verbinden. Het heet, dat Stark den laatsten tijd veel aan dacht aan de plannen van de militaire autoriteiten in Midden-Arië wijdt en dat hij eisefct, dat de ope raties tegen Indië niet over Kaboel, maar over Gferat-Kandaihar geiled woeden. Hierdoor zou! het operatie-leger iin een streek komen, waar, naar Stark beweert, de propaganda van de communis tisch agenten den bodem voor een opstand heeft voorbereid. In detze berichten, alsook de berichten over plannen van de sovjet-regeering. bijl een even- tueelen veldtocht naar Indië den Kaukasus geheel van troepen' te ontiblooten en de inboorlingen-di visies het eerst naar Indië te sturen (dit zou mo gelijk zijn geworden ten gevolge van de verbeterde betrekkingen mot Perzië waar zijn. is moeilijk te zeggen. Hét meest waarschijnlijke is, dat het slechts manoeuvres van de sovjet-regeering zijn om op de Engelsche regeerina pressie te oefenen. WAT DE ENGELSCHEN MET KERSTMIS TE VERORBEREN KRIJGEN. Te Londen zijn Woensdag alleen in een pakhuis !n Pudding-lane 6222.600 Spaansche sinaasappelen ge veild, behalve 100.000 Palestjjnsche, Men schatte het geheele aantal dat voor Kerstmis verkocht was, op 210 millioen, tegen 160 millioen verlenden jaar en 100 mil- lioen in 1925. De prijzen zijn dit jaar veel lager en vooral de kleine sinaasappelen zijn overvloedig. Elke sinaasappel die thans uit Spanie verscheept wordt, is onderzocht door een regeeringsinspecteur, want de regeering wil niet meer dat onrijp of ziek fruit d^n naam van het product in discrediet brengt. Mussolirii is van plan dergelijke maatregelen te ne men voor de Italiaansche citroenen. Deze week zijn te Fleetwood alleen honderdduizend kalkoenen en ganzen uit Noord-Ierland aan land ge bracht voor de Engelsche Kerstmaaltijden. Het gemid delde gewicht van de dieren was twaalf tot vijftien pond en de en gr os-prijs bedroeg slechts negen stuivers het pond (454 gram) Men vergelijke daar de Neder landsche prijzen eens meel zegt de NJt-Ct. MAN OVERBOORD GESLAGEN EN GERED. De directie van de reederij v.h. C. Pronk Czn. te Scheveningen heeft, van een harer schepen, die thans nog op de visscherij in het Engelsche Kanaal is, den volgenden brief ontvangen: „Na onze netten ingehaald te hebben, stoomden wij naar de haven van Dieppe, welke haven wij wel dra bereikt zouden hebben, toen ik plotseling een schreeuw hoorde: „Een man overboord". Ik zag en kele meters van het schip een man drijven. Ik liet direct den motor stop zetten en achteruitslaan, maar daar het schip een vaart had van ongeveer 6 mijl, waren we weldra een eind verwijderd van de plaats waar de man overboord viel. Het was zeer donker en bitter koud. Aan boord van het schip heerschte nog al verwarring. De een riep: „Dé boot uit", een ander liep met een reddingboei. Toen do gang uit het schip was, stoomde ik langzaam! achteruit, trachtend denzelfden weg te volgen, dien ik gekomen was. Al les moest echter op de gis gebeuren, daar het zeer donker was. Plotseling hoorden wij schreeuwen en zagen wij bij het schijnsel van een stakelbos iets drijven, dwars van het schip. Toen gebeurde er iets, wat ik nog nooit gezien heb. Plotseling sprong een matroos overboord, en 5 minuten later waren geredde en red der aan boord van het schip. Een heldendaad, die ik niet licht vergeten zal., want wis en zeker zou de man anders verdronken zijn. Begrijpt u, aarde-donker, bitterfcoud, en alles was ijs, maar gelukkig zijn thans 'beiden weer gezond. De man, die over boord viel, was de lichtmatroos W. de Graaf en zijn redders was 4e matroos A. K. Vroen, beiden van Scheveningen". GROOTE AANMAAK VAN OOBLOGGSMATERIAAl*. Naar de Roel meldt, zal dit jaar voor het eerst de oorlogsbegrooting der sowjet-unie tilt twee ge deelten bestaan: een openbaar en oen geheim gedeel te. De openbare begrooting zal die van het vorige jaar (645.000.000 roebel) met een klein bedrag over schrijden. De geheime begrooting zal hoofdzakelijk een post bevatten voor den aanmaak van oorlogs materiaal en het vormen van voorraden voor het voorzien in de verschillende behoeften van het le ger in oorloge- of mobilisatietijd. Openbare en ge heime begrooting zullen te ramen een bedrag van ongeveer Ö50.000.000 roebel beloopen. In den loop van 1928 zullen een drietal nieuwe fabrieken voor het vervaardigen van chemische oor logsmiddelen en aanverwante artikelen in werking treden. Oorlog onvermijdelijk geacht. Uït da madedaalinjf* van Woroajilof, dan oppar- bavalhabbar dar Russische strijdkrachten en volks commissaris van oorlog, op hat partijcongres bttjkt, dat men in allen ernst bezig is zich voor te bereiden op een oorlog, dien Worosjilof dan ook onvermijde lijk noemde. Sinds het afgeloopen voorjaar vergadert de raad van arbeid en verdediging geregeld onder voorzitter schap van Rykof in afzonderlijk besloten zittingen om de kwesties te bespreken, welke met de lands verdediging verband houden. Aan alle commissa riaten zijn mobilisatieafdeelingen ingesteld, en zulke afdeelmgen worden ook ingericht bij de locale be stuursorganen. De plannencommissie heeft een nieuwe afdeeling gekregen, die alles onderzoekt uit bet oogpunt van de militaire belangen. De organisatie van het roode leger is geheel inge richt volgens de eischen, die aan moderne legers ge steld' worden. Daardoor is de gevechtswaarde der soldaten verhoogd en heeft men een uitgebreid ka der van bevelvoerenden kunnen vormen. Het zwakke punt vormt de economische toestand van het land. Hoewel Worosjilof meende, dat men in geval van oorlog thans reeds de verdediging kon voeren op de basis der vaderlandsche industrie, diende er toch veel verbeterd te worden in de me taalnijverheid en de chemische industrie. Men moest vooral de kunstzijdeindustrie, welk product uit hout vervaardigd1 wordt, bevorderen, net als Polen deed, want deze kon in oorlogstijden de basis vormen voor een industrie van ontploffingsmiddelen. Dan moest men vooral de productie van auto's en tanks ter hand nemen, waarvoor men op het oogenblik geheel van het buitenland afhankelijk la. De noodige reserves moeten gevormd worden, zoo wel in voorraden als in geld, die het bestuur der landsverdediging noodzakelijk acht. Wat de luchtvloot betreft kon men gerust zijn. Al was de toestand der vliegindustrie nog niet in alle opzichten bevredigend, toch was die zoodanig, dat zij thans reeds als een krachtige steun der verdedi ging kon meetellen. De Uitg. POLITIE. Verloren: 2 portemonnaies met inhoud} een dop van een benzinetank. Gevonden: een fiets. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden. Maarten Zwakman, oud 64 jaren, echtge noot van Hendrika Christina Waterman. MARKTOVERZICHT. De «handel in vette koeien was Donderdag Jl. iets beter, tot 51 ets. Baars en Oosterman hadden daar een paar monsterkoeieni staan. Prijzen tot f450. De handel in gelde- en kalfkoeien was aan den stuggen kant. Zoo ging het ook in de vaarzen. In de stiereiiafdeeling was ook niet veel drukte. De handel in nuchtere kalveren was vlug, duur. De handel in vette schapen en overhouders stug. Met de oude slachtschapen ging het nog wel, deze golden van 32 tot 42 gld. Op de biggenmarkt was het een stugge boel, even zoo met de schrammen. Vette varkens golden weer minder bij de vorige week vergeleken; handel iets trekkend. Kippen, konijnen en hanen golden heel goed, aar dige drukte was daar in. De boter was hetzelfde in prijs, trage handel. Er was van alles weinig aangevoerd door het slechte weer en den gladden weg. THEATER ROYAL. Met Kerstmis heeft de directie van het Theater Royal een bijzonder mooi en zeer gelukkig gekozen programma. In die dagen zal draaien dé film: „,Twee Menschen". De inhoud geeft ons in alle eenvoud, maar o zoo treffend en ontroerend, de geschiedenis van twee menschen. Twee menschen: een rioolwerker, die dag in dag uit in de modder staat te wroeten en een meisje, dat door een oudere zuster den verkeerden weg op gedreven wordt en afgeranseld, als zij niet in alles oogenblikkelijk gehoorzaamt Twee menschen, ieder voor zich beantwoordend1 aan het iedaal, dat men zich stellen kan van man en vrouw: hij wat ruw, op 't oog wat sjofel, wat te luchthartig en te hoekig, maar in zich dragend een warm kloppend hart, dat den moed heeft overal de zonzij te zoeken; zij een vrouw, tenger en zacht, een vrouw zonder ge verfde lippen en zonder een geverfde ziel, een vrouw om in eenvoud van te houden en die slechts Wacht op een man die haar waard is, om te ontbloeien en hem te schenken een helderstralend, eenvoudig ge luk. Twee menschen, volkomen natuurlijk in al hun doen en laten, hun zwakheden toonend zoo goed als ieder ander, maar zóó zeer beantwoordend aan een iedaal, dat men het alleen maar jammer vinden kan, dat karakters als zij beiden zoo zeldzaam zijn rond ons heen. Die twee vinden elkaar: bij raapt haar op van de straat neemt haar mee naar huis, zoogenaamd als zijn vrouw om haar te bewaren voor een arrestatie- En we zien, hoe zij zich in weinige dagen onmis baar weet te maken voor hem, hoe hij, als 'n heel kleine jongen, vecht om zijn liefde te verbergen en zelfs als hij eenmaal zeker weet van haar te hou den, dat niet zegt, maar met een halfverlegen, half- spottend gezicht een bruidscostuum meebrengt Dan eensklaps: de oorlog. De oorlog, op 't oogen- blik dat rij besloten hebben zoo spoedig mogelijk te trouwen. De oorlog, den tijd hen ontroovend om nog een wettig huwelijk te sluiten. Den man ontzinkt alle moed, hij durft niet meer, zooals hij steeds gedaan heeft, omhoog blijven kij ken. ep hij kan het ook niet meer. In dit momjent is zij, de zwakke, de sterkste: zij is het, die hèm dwingt naar de zonzij te zien, hem rijn wilskracht weer terug geeft. Dan zegt hij: We trouwen toch! En om eikaars hals hangen zij een kettinkje, dat is genoeg. Is er altijd een ambtenaar van den burgerlijken stand noodig om een huwelijk te sluiten? En zoozeer gaan zij op in hun diepst geluk, dat zij den oorlog ver geten. Maar hard schetteren de trompetten en rom melen de trommen en schudden hen wakker, keer op keer. Als een onontkoombaar onheil dringt zich de werkelijkheid aan hes op es hij gaat, als «es ^Franschman" Dan kooKB df oortofstoeaeeta, memlmpsmS ss r van l" Tl U k' ju wel i iOÉ boeiend, fann van verbitterd en manmoedig vecbtea|.0T e Jaren van eenvoudige liefde en trouw. p Tot het einde komt, wanneer het hoog, hoog noo. dig is, het einde dat als een schok door de tooschou, wers gaat en de man en de vrouw woei bijeen brengt, hij blind, zij meer van hem houdend dan ooit hen bijeen brengt voor immer. Tot zoover een recensie uit een der bladen, en nu zijn \yij zelf Vrijdagavond in het Theater Royal deze film wezen zien. En wij zijn volkomen gekomen on- der de bekoring van wat op het witte doek wordt vertoond. Deze film schept een sfeer van aandoening, wekt op de mooiste gevoelens die in den mensch le ven en brengen ons in een hoogere stemming. Alle» h *t gevolg van den eenvoud en waarachtigheid waar 13 mee deze eenvoudige geschiedenis wordt gegeven. j rhugo^ Het zijn op het doek menschen met diep leed, 1< vend in groote ellende, maar ook met een liefde ei trouw die alles overheerscht Diep menschelijk gevoeld wordt deze film, gespeeldl'n'rtïit op een wijze waarvoor maar één woord van lof er bewondering is, terwijl de enscèneering een meestert L hand verraadt En tegen dezen grooten eenvoud in spel en gebeureif. nr staat eensklaps de oorlog, de mobilisatiedagen, he® Ijt oorlogsveld in al zijn geeselende ellende en verscheu r rend wee. En het is, alsof de Groote Parade in zijr 12 geweldigste oogentolikken ons gevangen houdt. Werkelijk, het is een film, die ook door zijn groot- sche tafreelen overheerscht En toch is tusschen dit alles ook de humor niet vergeten, die oogenblikkeq van een blijde glimlach schenkt „Twee Menschen" is een film, die meters hoog uitsteekt boven velen die wij ooit gezien hebben. Niet weinig wordt de algemeene indruk verhoogd door de muziek, die gegeven wordt en die wat op het witte doek komt, illustreert, onderstreept en nog meer tot uitdrukking doet komen. En het moet gezegd worden, dat de verklanking zeer muzikaal geschiedt en dat uit alles spreekt een goede opvatting en zuiver ge voel, en voor den slagwerker daarbij een bewonde renswaardige techniek en vaardigheid. „Twee Menschen" moet een ieder gaan zien, een film die juist voor de Kerstdagen als uitstek geschikt is. HERBENOEMD. De heer P. Hopman alhier, is hertbenoemd tot secre taris-penningmeester van het Heemraadschap der Schager Kogge Strijkmolens. )en 27 f te Hui Wt N De. ceptit po mede icht, eg o a Br leel Fj kei, 2 GEWONNEN EN TOCH VERLOREN. j. B. van -Helder, die eenige jaren te Schagen heeft gewoond en thans in Amsterdam verblijft, speelde daar met drie kennissen een tientje in de Staatsloterij. Toevallig zag hij in een courant, dat hun tientje er met f 10.000 was uitgekomen. Op een drafje ging het naar den houder, die het briefje bewaarde. Op de mededeeling luidde het: Het briefje heb ik verkocht, ik dacht, dat er toch wel een niet op zou vallen. Deze verkoop zal voor den betrokken persoon nog wel onaangename gevolgen hebben. Igsn en o onve Bel ouc S. M. [mee teraa n a.s igerï 1 en i 13, OI broec ouc Alkn .DE DE Scha LB. SB Sohi EEN CENTRAAL GYMNASTIEKLOKAAL MET TERREIN VOOR LICHAMELIJKE OEFENING. Naar ons ter oore kwam, zijn er op het oogenblik bij ons gemeentebestuur plannen in voorbereiding voor de stichting van een gymnastieklokaal, dat kan dienen voor het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de leerlingen van de diverse scholen van lager onderwijs in onze gemeente. In vertband hiermee zou de Johanncs van Hodon- pljlstraat worden doorgetrokken in de richting van de Laan. Aan de zuidzijde zou dan komen het centraal gymnastieklokaal met oefenterrein, terwijl aan de Noordzijde, ongeveer achter het Weeshuis, terrein zou worden gereserveerd voor de later te bouwen nieuwe openbare school. Een hiervoor noodige verandering in het uitbrei dingsplan, zou mede in de bedoeling rijn. Een en ander houdt verband blijkbaar met het eer- lapg afloopen van den uitstellingtermijn, die door Ged. Staten voor het onderwijs in de lichamelijke oefe- ning is verleend. Rg IGESZ BIOSCOOP. De Igesz Bioscoop heeft voor hot Kerstfeest een speciaal uitgezocht programma. Echt nationaal, zoo als trouwens in alle landen miet het Kerstfeest ge bruikelijk schijnt te worden. Als hoofdnummer gaat een der mooiste Hollandsche films: „De Schipper van de Anne Marie", een aangrijpendde levenstra gedie in 6 acten. De h°°fdro1 "wordt hierin vervuld door mevrouw DeBoèr-van Rijk, terwijl het puik der Nederlandsche artisten tevens medewerkt, zoo als mevr. de la Mar-Kleij, Bm,my Arbous, August v. d. Hoeck, Louis van Gasteren, Coen Hissink, Co Balfoort, Hans Brüning, Jacq. Bijlevelt, André van Dijk, enz. enz. Vermelden wij nu alleen nog, 'dat Theo Frenkel Sr. de regie voert en wij zouden kun nen besluiten. Dit is echter nog niet alles. De zangbegeleiding, die in deze film voorkomt, zal worden uitgevoerd door den heer Maurits Vigeveno, een begaafd-zan ger on eminent explicateur, die voor de bioscoop- liefhebbers zeker geen onbekende is.. Bij dit alles zal de heer Vigeveno nog een schitterend Kerst lied zingen, geheel nieuw gecomponeerd, onder een reusachtige verlichte Kerstklok, die in de zaal is aangebracht. Verder verwijzen we naar de adver tentie. ien o tehu' de mai Pedu' ft ou lager TE KOOP gevraagd een prima voorzien van Collings patent as en op knijpveeren. Brieven met prijs aan J. MET Jr., Vierstaten, Alk maar. Gevraagd met 1 Maart: foed kunnende melken en ploegen, Ij K. FRANCIS Cz., 't Zand, Bosch- weg. TE KOOP: een zware 7-jarige Blesse (witvoet), ion der gebreken, btj A. KOUWEN- BERQ, Leijerdijk, Oude Niedorp. H.H. Landbouwers Steeds In voorraad: bfj K. STAMMES. Middenweg, Heer Hugowaard Zuid. BEST 25 CENT per pond. H. SLIKKER, Ravwaalaia Viarinfanraard. Ien Iheid. G] sn ou Bus èi D Aer Haf A. H Am BLA Sch K. J P. T. Aer A. K Bus b: l BI tster kesp< ten 1»). Volilri 'eden H Va den inden. reezai lebes Cecen 'iernu iken i Ingsti en Z< to»h feras C. Dl

Schager Courant | 1927 | | pagina 2