Scirager Courant FIJK SOU PROVINCIALE BOND VAN RUNDVEEFOKVEREENI- GINGEN IN NOORDHOLLAND. Tweede Blad. ?r KEUZE van AUTOBANDEN Binnenlandsch Nieuws. Donderdag 29 December 1927. 70ste Jaargang. No. 8177 PLANTENZIEKTENLEER 270. BEWAARPLAATSEN VOOR POOTGOED. In de laatste jaren neemt de zorg voor het poot- 'oed van aardappelen toe. Niet alleen tracht men door e bestrijding der verschillende ziekten het pootmate- iaal zoo gezond mogelijk te maken, maar ook wordt neer aandacht geschonken aan de bewaring en de 'oorkieming van het pootgoed. In hoofdzaak is dit laatste een gevolg van de toe passing van het middel vroeg rooien, dat in sommige jtreken.van ons land reeds een groote toepassing heeft pevonden. De omstandigheid, dat vroeg gerooide aardappelen lich niet zoo gemakkelijk lieten bewaren, speciaal door iet sterker kiemen, als de laat gerooide, heeft de prac- tijk er toe gebracht uit te zien naar een middel om dit suvel op te heffen. Bekend was, door de aardappels in ut licht te bewaren, dat daardoor de kieming sterk wordt tegengegaan.#De scheuten verkleuren en blijven kort. Wijlen de heer M. Noteboom te Klundert is een Ier eersten geweest, die deze ervaring voor de bewa- ■ing van zyn pootmateriaal in toepassing heeft ge tracht, door een bewaarplaats te bouwen waarin licht con binnendringen. Dr. Wellensiek heeft door zijn on- lerzoek over de onderzeeervorming -dit punt meer on- d«r Am «RTTCutórt na» te yr-JJU prtWTfk TE$ heeft aangetoond,dat onaerzeeer-vorming, waaronder verstaan wordt, hét vormen van knollen zonder dat nog loofvorming heeft plaats gehad, In sterke mate kan worden voorkomen wanneer de aardappelen in het licht worden bewaard. Hierdoor wordt spruitvorming tegen gegaan. Veel verlies van spruit toch werkt onderzeeer- vorminig in de hand. Moet dus aan den eenen kant gezorgd worden, dat de aardappelen tijdens de bewaring niet te sterk uit- j loopen, aan den anderen kant mag het gevaar van be- i vriezen niet uit het oog verloren worden. De bewaarplaatsen welke in den laatsten tijd op de Zuid-Hollandsche eilanden zijn gebouwd, voldoen vrij wel aan deze twee eischen. De ervaringen met deze bewaarplaatsen opgedaan zijn nog wel van betrekkelijk korten duur, maar toch van dien aard, dat het in het belang van hen, die tot den bouw van een dergelijke bewaarplaats willen over gaan, geacht kan worden, een korte uiteenzetting te geven van de punten waarop bij den bouw dient te worden gelet. De twee hoofdzaken, waarop het bij den bouw aan komt, zijn: le. dat voldoende licht kan binnendringen; 2e. dat de bewaarplaats, of geheel vorstvrij is, of gemakkelijk vorstvrij kan gehouden worden. Tot zoover het „Landbouwkundig Tijdschrift'', maand blad van het Nederl. Genootschap voor Landbouwwe tenschap, wie meer omtrent den bouw van deze aard appel-bewaarplaatsen wil weten, vrage bij mij den overdruk van dit artikel van het tijdschrift aan. NOG EENMAAL: PRUSRAADSEL. De laatste brochures zijn thans aan de prijswinners verzonden. Ik wil er edhter even op wijzen, dat er bij de ingekomen brieven 2 waren, waar geen adres op stond. De eene brief kwam uit 2?waag, en was met roode inkt geschreven, de ander kwam uit Wijdénes, tenminste aan het stempel op den brief te zien. Deze oplossers van het prijsraadsel ontvangen natuurlijk geen brochure, gaar ik hun adres niet weet. Ik verwacht dan nu een briefkaartje van deze oplossers, die hun brochure nog niet ontvangen hebben. HOORN. 3L VAN KEULEN. agei caa De Algëmeene Vergadering van dezen Bond werd gehouden op Woensdag 28 December 1927, in het lo kaal „De Roskam" te Hoorn, onder leiding van zijn voorzitter, den heer B. Kleijn Cz.,'te Assendelft. Secretaris de heer E. Koster Dz. te Berkhout. De voorzitter heet in zijn openingsrede in hèt bij zonder welkom den heer Kuhn, voorzitter van het V.R.S. en den heer Ir. Anema uit Groningen. Spr. vijst er op dat 1927 voor de veehouders weer geen gunstig jaar is geweest, en dat ondanks het feit dat de zuivel.prijzen niet slecht waren, de bedrijfsuitkomst van dien aard was, dat van een ongunstigen toestand kan worden gesproken. Als lichtpunt noemt spr., dat de regeering, speciaal e minister van Binnenlandsche Zaken en Land ouw. den goeden kant uit wil, we hebben een goe- en landbouwminister, die gezorgd heeft, dat Noord- olland weer heeft een geheelen veeteeltconsulent, pr. spreekt er zijn vreugde over uit, dat de heer Ir. e Vries tot veeteeltoonsulent voor Noordholland is enoerod. 'Spr. feliciteert den heer Ir. de Vries en1 bopt op een prettige samenwerking. (Instemming.) Als tweede lichtpunt noemt spr. het feit, dat bij de behandeling van uc landbouwbegrooting in de Twee de Kamer gebleken, is, dat onze landbouwvertegen- woordigers hun taak met ernst opvatten en spijkers met koppen sloegen. Met den wensch dat deze dag weer gewijd zal zijn aan de belangen van onzen Bond, verklaart spr. de vergadering voor geopend. De uitvoerige notulen worden gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. v Mededeeling wordt gedaan, van diverse ingekomen stukken. Naar aanleiding van de opmerking door den heer Jb. Kaan Kz. Sr., Wieringerwaard, dat voor bestrij ding van Runderhorzel raapolie een goed en goed koop middel is, deelt de Runderhorzel-bestrijdings- commissie mede, dat door haar een zalfje beter wordt geoordeeld. De heer Jb. Kaan Sr. raadt aan volgend voorjaar het jongvee vooral te behandelen met raapolie of be doeld zalfje. Aan den heer Ir. Swierstra, voormalig veeteelt- jeonsulent voor onze provincie, wordt dank gebracht voor de ondervonden samenwerking. Door de afdeeling Medemblik van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw wordt medegedeeld, dat in 1928 een groote land- en tuinbouwtentoonstelling zal worden gehouden en gevraagd wordt of de Bond naast haar tentooipstellingsbestuur een commissie wil aanwijzen, die tot taak zal hebben zich speciaal bezig te houden met de belangen voor de afdeeling rundvee. Zal aan Jiet Bestuur worden overgelaten. Geen dwingend voorschrift voor het melk onderzoek, Van de Geldersche Commissie voor Veefokkerij is ingekomen een schrijven over een uniforme regeling ten aanzien van melkonderzoek. Zij vraagt adhaesie op een voorstel om voortaan geen 4-wekelijksche melkstaten meer te erkennen, doch veertiendaagsche. In Gelderland zullen na 1 Januari-. 1928 geen dieren meer worden erkend met 4-wekelijksche melkstaten. De R.egelingscommissie in Noordholland wil geen Vlhaesie betuigen, maar de verschillende provincies vrij laten om het melkonderzoek om de 2, 3 of 4 we- ken te doen plaats vinden. f De heer Jm. Blaauboer Kz., Barsingerhorn, dringt. op spoed aan tot het nemen van een besluit, opdat m de uitvoer naar die provincie niet belemmerd wordt. De heer Jb. Kaan wijst op het bezwaar voor de m organisatie om het veertiendaagsche melkonderzoek ff dwingend voor te schrijven. Spr. wijst er op dat het wel gewenscht is om de gelegenheid tot veertien- daagsch onderzoek mogelijk te maken, waarvoor dan de extra kosten kunnen worden betaald, door die fokkers die er gebruik van wenschen tc maken. Spr. acht het in het belang der organisatie niet ge wenscht, dat de regeering dwingend zal voorschrij ven dat het melkonderzoek om de 14 dagen imoet geschieden. De heer Kuhn wijst er op, dat de actie van Gel derland ten doel heeft, om de meerderheid der pro vincies aan haar zijde te krijgen. Als de regeering net hier bedoelde voorschrift niet maakt, zal de Geï- denache Commissie de koeien met vier-wekelijksche ^Wkstaten niet kunnen weren. De heer Jb. Kaan wijst er op, dat de Bonden toch •jnnen besluiten die beesten niet te erkennen, ue vergadering vindt goed dat ten sterkste zal wor- aen opgekomen tegen de verplichting tot veertien- uajigsch onderzoek. van ir den se(?retaris wordt een overzicht gegeven wïfL S naj aars veemarkt-keuring te Hoorn. Spreker jsr. daarbij op de groote beteekenis van gereser- Kr ^arJitterr^nen en de daaraan verbonden keu- - De organisatie kan ook ten aanzien van het £1», veten belangrijke verbetering' medower- 5*öii»err2LPOrteUr op M or" Benoemingen. Voor een lid van de Commissie voor den .Coop. Aan koop van den Bond, wordt herbenoemd de heer E. Koster Dz. te Berkhout; tot afeevaardigde voor het N.R.S. voor 1928 de heer P. Konijn te Venhuizen, als plaatsvervanger de heer B. Kleijn Cz. te Assendelft; tot afgevaardigde voor het Kon. Ned. Landbouw- comité voor 1928, de, heer E. Koster Dz. te Berkhout, als plaatsvervanger de heer B. Kleijn Cz. Het 25-jarig bestaan van den Bond. Door het Bestuur wordt voorgesteld om de a.s. Al- gemcene Voorjaarsvergadering te houden in de 2e helft van Mei, omdat omstreeks dien tijd de Bond 25 jaar bestaat en het 'de bedoeling is dit feit zonder feestelijk vertoon op eenvoudige wijze, te herdenken. Op de vorige vergadering werden door den heer Ir. De Vries en den Secretaris enkele plaatjes vertoond en met zulk een succes, dat het in de bedoeling ligt de eerder uitgestelde inleiding van Prof. Dr. Bakker - toegelicht met lichtbeelden over den ontwikkelings gang in de rund veefokkerij in de laatste 50 jaren op deze jublileumvergadering te houden. Het Bestuur zou het op prijs stellen als ook de vrouwen van de leden hierbij tegenwoordig wilden wezen. Voorloopig is het de bedoeling om na de ver- Kadering 'n eenvoudigen maaltijd te gebruiken,waar bij medewerking met eventueele zang en muziek op prijs zal worden gesteld. De vergadering gaat accoord met deze voorstellen. de Jui«t in den winter U de keuze van Uw auto banden een ernstig punt van overweging, omdat weersgesteldheid en toe stand dar wegen goede banden zoo boog nood zakelijk maken. Kleit daarom den band, die minder kost dan hf) moeit kotten. Stoelt# door hot gohoolo Und, N.V. „R. A. M. L" LEEUWARDENt Ruiterikwartler 37-45 - Tol. 232 AMSTERDAMi N.Z. Voorburgwal 7Bo*77 Tolofoon 35397 niiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiinniiiiiiiiiininr Depót te Alkmaar: Jac. Slotemaker, VerL Stuartstraat - Telefoon 1113. De Olympische spelen in 1928 en groote nationale veetentoonstelling. Mede op aandrang, van de Regeering kal bij gele genheid van de Olympische spelen, m Den. Haag een groote Nationale Fokveetentoonstelling worden ge houden, waar uit alle provincies paarden, groot- en kleinvee zullen worden ingezonden. Voor wat betreft het rundvee is aan de leden van het Nederlandsch Rundvee Stamboek het progamma rondgezonden. Hieruit blijkt, dat op grond van voor ihet Stamboek groote bezwaren niet, zooals in 1923 de Bonden van Fokvereenigingen met een collectie kunnen uit komen. Hierop afgaand zou men dus kunnen vol staan met de mededeeling hierover en desnoods met een opwekking tot medewerking. Verwacht moet evenwel worden, dat waar nu alle provincies mee zullén doen, de concurrentie zeer zwaar zal zijn en dat daarom wel alle zeilen bij de mast mogen, om een e-enigszins goed figuur te maken. Het Bestuur van den Boncj heeft daarom gemeend een regeling te moeten ontwerpen, die eenigermate leiding zal geven 'bij de aangifte voor vee-inzen ding. Weliswaar worden vanwege het Stamboek zelf, van te voren de in te zenden dieren beoordeeld, of zij van voldoende kwaliteit zijn om te worden ge- exposeerd, maar 'hierbij wordt niet 4 in de eerste plaats gelet op de uniformiteit voor een provincie, hetwelk voor Noordholland toch van groot ge wicht is. Het is dan de bedoeling om voornamelijk aanwij zingen te doen voor de individueele nummers en desgewenscht te adviseeren bij de inzendingen van fokkers en nakomelingen van één stier. Voor de regeling had. het Bestuur zich) dan het volgende gedacht. In den loop van dezen winter b.v. in de laatste helft van Maart, gaat de plaatse lijke keurings-commissie in elke fokvereenigin'g rond en maakt een lijst op van de dieren, die vol gens haar meening eenigermate in aanmerking zou den komJen voor aangifte. Wil de eigenaar meewer ken, dan kan die dadelijk beginnen met rekening te houden bij het toedienen van krachtvoeder aan de aldus voorloopig aangewezen dieren. Hierop moet de nadruk worden gelegd, omdat de tentoonstelling zeer vroeg en voor den voedingstoestand der dieren op eon ongunstig tijdstip wordt gehouden. Verder is het dan de bedoeling, dat evenals voor de tentoonstelling in 1923 een door het Bestuur van den Bond aangewezen Commissie, eenigen tijd vóór het sluiten van de aangifte rond gaat, om definitief die dieren aan te wijzen welke volgens haar mee ning voor aangifte in aanmerking komen. Bij deze regeling hoopt men uit Noordholland; een goede collectie dieren te krijgen. Vanuit de vergadering wordt opgemerkt, dat een rondgang door de plaatselijke keuringscommissie eerder dan Maart dient te geschieden (met het oog op den voedingstoestand), maar het afkalven van de koeien 'maakt 't volgens den secretaris wel noodizake lijk dat de rondgang in Maart plaats vindt. Natuur lijk is het beter dat de keuringscommissie nu en in Maart rondgaat. De heer Jm. Blaauboer Kz. informeert hoe de de monstratie zal worden gehouden, als N.R.S. vee in geheel, of oen demonstratie door iedere provincie afzonderlijk. De heer Wibbens zegt, dat aangedrongen zal wor den op een regeling, waarbij iedere provincie in één groep in den ring verschijnt. Uniforme aankleeding van geleiders der dieren ls wel mogelijk. Ook dit bestuursvoorstel wordt zonder stemming aangenomen. De kosten der administratie. Voor het waarnemen van het secretaris-penning- meestersohap van den Bond werd tot op heden een vergoeding van f 100 gegeven. Dit bedrag is niet in overeenstemming van het werk, dat hieraan is ver bonden. Men is hierbij van de veronderstelling uitge gaan, dat hot werk ambtshalve werd gedaan, welke opvatting de secretaris zelf ook had. Door meerdere aansluiting enz. hebben de werkzaamheden voor de rundvoefokkerij oen groote uitbreiding verkregen, waardoor de secretaris en zijn assistent het werk niet meer af' kunnen, poodat een hulpkracht moet worden aangesteld. In overleg met de andere orga nisaties voor de rundveefokkerij is een regeling ge troffen, waarbij de Bond ten behoeve van zijn admi nistratie werd) verzocht bh te dragen in den vorm van 10 cent per volledige melklijsL Hierbij is gere kend op ongeveer 6000 volledige rnelklijsten per jaar. Het Bestuur stelt zich voor om bij eventueele aan neming van dit voorstel dit bedrag voorloopig nog te houden buiten de gewone jaarlijksche begrooting. De heer Appel, St. Maartensbrug, stelt namens zijn vereeniging voor om in plaats van per melk- lljst te doen bijdragen per gemolken koe, omdat som mige vereenigingen met zoo'n belachelijk weinig volledige rnelklijsten aan komen. De Voorzitter erkent de juistheid van deze opmer king. Het Bestuur neemt het voorstel van St Maar tensbrug over en ook de vergadering gaat er meo acoord, al wordt opgemerkt, dat er dan meer geld in het laadje zal komen en de regeling daarom voor een jaar geprobeerd zal worden. De begroeting. In behandeling komt de begrooting voor 1928. Opmerkingen worden gemaakt op den post: onkos ten voorbereiding enz. vee-inzending tentoonstelling te 's Gravenhage en op den post contributie Land- bouwhuis en kantoorhuur. De heer Jb. Kaan Kz. wijst op de groote innerlijke waarde van het Landbouwhuis. De heer Schoenmaker bepleit het vergaderen in het Landbouwhuis, opdat ae leden er kennis mee maken. t)e Voorzitter vindt het, met het oog op de op komst, gewenscht de vergaderingen te Hoorn te houden. Wat de onkosten van de tentoonstelling te *s Gra venhage betreft, meent de Voorzitter, dat de Bond dient te steunen het streven van de pionier-fokker» van het N.R.S. De heer Wibbens wijst er op, dat over 't alge meen de fokkers in N.-Hoïland te weinig toetreden in het N.R.S. De bond is een vereeniging tot bevor dering van de rundveefokkerij en spr. zou het jam mer vinden, als 1e vergadering deze tentoonstelling niet steunde, waarvan goede vruchten zijn te ver wachten. Bovendien de deuren van het N.R.S. staan voor alle fokkers wijd open. Verschillende inlichtingen worden nog gevraagd, waarna de begrooting ongewijzigd wordt vastgesteld tot een bedrag van f 1595. Het doorrsgistreeren van N.R.S.-vol- bloeden. Dit agendapunt wordt ingeleid door den heer H. W. Kuhn te Naarden. Do toelichting die het Bestuur op dit voorstel doet, luidt: Op de jl. gehouden Algemeene Vergadering van het Nederlandsche Rundvee Stamboek, werd door het Bestuur voorgesteld om vrouwelijke volbloeden, wier grootmoeder en moeder werden afgekeurd voor inschrijving in het Stamboek toch .dóór te registree- ren. Dit punt lokte een vrij breedvoerige discussie uit en de beslissing hierover werd aangehouden. Vooral de heer Ir. Anema uit Groningen had hier tegen nogal wat bezwaar. Om deze kwestie den la den te verduidelijken besloot hot Bestuur van den Bacd, dm» Krsfis 9e vragen fiet TOomttl Cer Bondsvergadering nader toe te lichten en den heer Anema om zijn bezwaren hiertegen te ontwikkelen. De Voorzitter deelt mede, dat de besprekingen zullen worden beschouwd als een oriënteering, debat zal dus niet worden gehouden, maar in een te hou den districtsveragdering van het N.R.S. zal de zaak nader worden besproken. Door den inleider wordt er op gewezen, dat ln 't &1- gemoen de fokkers niet zullen doorfokken met afge keurde dieren, maar alleen zal een fokker eens wil len nagaan of het doorfokken met een afgekeurd dier Werkelijk schade Inhoudt. En met het nemen van die proef dient het N.R.S. den fokker te steunen. Het N.R.S. wil hier ontraden, maar niet verbieden. I De fokker moet met het selecteeren op eigen boe nen «taan. Résumeerende zegt spreker: 1. De geschiedenis heeft geleerd, dat er behoefte bestaat aan een maatregel, die het afbreken van een familielijn door. afkeuring van één dier voorkomt. 2. Eveneens is gebleken, dat de fokkers er zelf wel voor zorgen, dat een dergelijke maatregel de fokkerij niet schaadt li. Bij de selectie ln de vrouwelijke lijn moet het stamboek leiding en aanwijzing geven, doch niet ont houden zelf die selectie te willen uitvoeren. 4. De selectie van de stieren moet zooveel mogelijk door het Stamboek geschieden. De heer Anema wijst op de groote waarde van do extorieurkeurlng en meent dat. er geen redenen zijn om1 de tot nu gevolgde methode te wijzigen. Scherpe selectie is noodig om te komen tot een eerste klas fokkerij. Wel zal eens een dier worden weggegooid, dat later blijkt een goed fokdier ts zljin, maar dergelijke gevallen komen in ieder se* lectiesysteem voor. Ook nui heeft de fokker voldoen^ de ruimte voor «electeeren. hlji wordt niet door het Stamboek belemmerd. Spr. wilst er tenslotte op, dat wijziging van het stamboek alleen dan dient te geschieden, indien de veeverbetering er door vast staat. En spr. meent dat dit met het bedoelde voor stel van het N.R-S. niet het geval is. Ook wijst spr. op de vermindering van de handelswaarde onzer dieren, indien het voorstel van het N.R.S. werd aan genomen. Productievermeerdering door selectie tracht men tegenwoordig in de hand to werken, maar als nu de exterieurkeuring achteruit wordt geschoven, vreest spr., dat de koe hiervan het slacht offer zal worden. De Voorzitter deelt (mede, dat de heer Kuhn ver klaard 'heeft, den heer Anema niet te izullon ant woorden en waar geen debat zal volgen, dankt spr. zoowel den heer Kuhn als den heer Anema. De heer P. 'Stapel Cz., betreurt dat de verga dering deze belangrijke zaak niet kan bespreken. Do heer Kuhn acht het beter dat deze zaak ln de di strictsvergadering wordt besproken. Het is uiterst moeilijk, om een oordeel over deze belang rijke kwestie uit te spreken, en dat is ook de reden, dat spr. den heer Anema niet van repliek dient. Spr. wekt op de districtsvergadering te bezoeken. Medegedeeld wordt, dat beide inleidingen in druk zullen verschijnen. Rondvraag. Door de afd. Berkhout wordt gevraagd, een ex cursie te houden naar Wagenlngen, om daar den stal bouw te bezichtigen en ook om het roodbonte Ri1n-Maas-IJt9el-vee te be&ichtigen. Het Bestuur zal hiertoe gaarne pogingen aan wenden. Hot albrokon vam rnelklijsten. Door de afd. St. Maartensbrug wordt gevraagd, of het niet gewenscht is. dat maandelijks van alle koeien de melkpift gecontroleerd wordt. Het Bestuur wil zoo min mogelijk in de indivi dueele rechten van de fokvereen. treden en het kan dan ook het verzoek van St. Maartensbrug niet steunen. De heer Jb. Kaan Kz. wijst erop. dat in Noord- Holland de controle op verschillende manieren plaats vindt. De Bond kan moeilijk algemeene voor waarden vaststellen, xnaar toch; ia de controle va» groote waarde. De heer Appel. St. Maartensbrug, zegt dat zijn afdeeling het voorstel deed, omdat vermoedelijk wel eens rnelklijsten1 wordeni achtergehouden, die misschien niet gunstig zijn. Da heer Wibbens acht dit een belangrijke zaak, en wijst erop dat dit afbreken van melklijsten een achterlijken indruk geeft. Men moet ook in Noord- Holland de werkelijkheid onder de oogen zien en allo cijfers overleggen, omdat het anders oen onvol doende controle wordt. De secretaris wil de insuniatie dat in Noord- Holland wol mclklijston worden afgebroken, wan neer ze een minder goed beeld zullen toonen niet op Noord-Holland laten (zitten. Het is een heele hooge uitzondering, dat dit gebeurt, en uit de cata logus van de centrale stierenkeuring blijkt dit ook wel. Do heer Anema zegt, dat in andere provincies, wanneer een bedrijf in controle is, alle dieren ge controleerd worden. Als er buitengewone omstan digheden zijn, die invloed hebben op de rnelklijsten, laat men die omstandigheden dan vermelden. Spr. wijst op een Jaar. dat in N.H. van de 5900 melklijsten er 1200 afgebroken worden. Ben uitvoerige discussie ontstaat over deze zaak en van verschillende zijden worden de redenen ge noemd. waarom melklijsten wel worden afgebro ken als verkoop in den herfst, mond- en klauwzeer eniz. en de heer Anema merkt tenslotte op dat het verschil is, dat Noordholland de .afgebroken melk lijsten- vermeldt, de andere provincies niet. De heer Govers dringt re op aan een controle te houden, waaruit zou blijken, om welke redenen' de melklijsten worden afgebroken. Ook hierover ontstaat een uitgebreide discussie en met 24 tegen 15 stemmen wordt besloten, een dergelijke controle niet te houden. De. heer Schoenmaker zou willen, dat de Bond tracht, dat de heele veeteeltconsulent die de pro vincie nu weer heeft, ook krijgt het volle salaris en de volle titel, en niet de titél en het salaris van assistent-veeteeltconsulent. De heer Jm. Blaauboer Kz. wijst op het welslagen van de tentoonstelling te Leeuwarden en op de groote beteekenis van dergelijke tentoonstellingen. Spr. zou. een dergelijke tentoonstelling voor Noord- Holland wenschên en wijst op den fokveedag die te Schagen is gehouden.EVenwel. meerdere dis tricten, als Alkmaar en Hoorn, wenschen zoo iets. maar daardoor ontstaat versnippering van krach ten. Spr. wou willen, -dat het Bestuur en, de afge vaardigden eens dachten over het organiseereit van een Centralen Fokveedag. een fokveedag. die dan periodiek om de 6 of 0 jaren moest worden gehou den. De kosten zijn voor spr. geen bezwaar, met het oog op de groote reclame voor liet Noordhollandsche' vee en die kosten zijn wanneer de <500 aangesloten fokkers jaarlijks een: gulden bijdragen, ook*wel te dracen. Overweging wordt, toegezegd. Na de gewone plichtplegingen volgt sluiting. POSTNIEUWS. Met inmeng van 1 Januari 1928 worden de open stellingsuren voor den post- en telegraafdienst van de hieronder vermelde hulpkantoren gewijzigdals I volgt: i Barsingerhorn: 8H—11, 14—tft 19—19 uur. I Dirkshor*8K—UK, 14~15X, 1&-IS uur.

Schager Courant | 1927 | | pagina 5