IJsclub KQLHORH. Ringrijderij voor paren. Estafette-Wedstrijd een Boerenknecht, Marktberichten. Plaatselijk Nieuw9. Binnenlandsch Nieuws. Doetinchem's gasdirecteur geschorst Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Medemblik. ARR -RECHTBANK TE ALKMAAR. Lotus-premiëu, De Rijwielwet De IJsdam vóór Muiden. Onderzoek van het Cadeau-stelsel. Ernstig auto-ongval bij Zevenaar. Slachtoffers van het ijs. Kleermakerij JOH. FRANZEN, Schagen. ZONDAGS NIEI GESLOTEN. Gebruikt Wortelboer's Kruiden of 1 a 2 Wortelboer's Pillen o Jb. de Graaf 0 o Cath. de Graaf-Slikker Dankbetuiging. Donderdag a.s. IJslub „Eensgezindheid' Oudesluis. Donderdagmiddag Schitterend verlichte baan IJs- en Volksvermaak, Nieuwe Niedorp. Vrjjdag 5 Jan. a.s. Schoonrijden een voor Paren. BRIK. BAKKERS! luxe Burgers Rijwii Net Meisje Huishoudster 2 Vaste Arbeiders, voorzien van Werkman. M feri'nn meter; T. Bood te Purmerend le prijs, K. Kaan i Borgen 2e prijs, Jn. Langedijk te Oudkarspel 3e a 'te heer T, Bood van Purmerend Is dus kampioen a- (.worden en kwam in het bezit van den wisselbcker. ia T)e «elieelo wedstrijd werd met grooto belangstelling t0 Jjt publiek gevolgd en meerdere zeer mooie rit- lUU c/tnuJafonron ton vielen te constateeren. Een zeer mooie rit was wel die van de beide 17- iarige jongens Langedijk en Goienga, op de 5000 me- r* daarvoor het publiek zich zeer enthousiast be- j!'n(je vooral door de zeer goede houding waarin ik gereden en de vrijwel gelijke aankomst, natuur- •p gjv (evens in aanmerking nemende hun leeftijd, a- lJJgen algemeen gejuich ging op, toen beiden vrij ge aan de fine verschenen en vooral' toen bekend n werd dat ze zoo'ii mooien tijd gemaakt hadden. it wpal Laneedijk als jonge plaatsgenoot op den derden Liriis beslag wist te leggen, was natuurlijk een pretti- 8 verrassing, vooral waar hij eerder hoegenaamd iet aan den start verschenen was. Uit de cijfers zal men zien, dat de eene rijder be- le |er 0p de korte baan uitkomt en de andere op de ianige ibaan meer uitblinkt. Spreken we daar met rij- ij Lerg 0ver, is vrijwel algemeen de opmerking, dat ze de lanSe baan hoven de korte prefereeren. x. Meerdere mooie ritten werden gemaakt, doch het p zmi 0ns te ver voeren deze verder te memoreeren. Door de vallende sneeuw en het zachte ijs» reed de j,aaD wat zwaar, waardoor het niet mogelijk was be tere tijden te maken, doch het kan een eer zijn voor Volhardingdat bij de 5000 meter geen enkele rijder jjevallen is; dat pleit er wel voor dat de baan in uit? jenden staat verkeert. Wat we verder nog meenen te moeten memoreeren jg j,et feit dat J. P. de Koning, die tegelijk met Jn. Paarlberg in de baan was, het Paarlberg bij de krui sing moeilijk maakte, door voor te gaan, waar dit volgens wedstrijdreglement verboden is, iets wat De Koning juist enkele ritten te voren van een ander Edafgekeurd. f Hiermede meenen we in het kort gememoreerd t« 1 hebben, wat het krantenlezend publiek kan interes seren, van dezen voor „Volharding" zoo belangrijken n uitstekend geslaagden dag. -prijsuitreiking had plaats in de kolfbaan van heer Vis waar zich inmiddels zooveel mogelijk He rijders en verdere belangstellenden hadden ver sneld. De voorzitter van „Volharding" heette allen welkom ijl wees er op, dat het nu juist 3 jaar geleden is, dat jöudkarspel eveneens de eer te beurt viel toen voor het eerst een gelijke wedstrijd op hare banen te hou- i, (den, Dat we dit nu weer hebben, is geen toeval, doch ,J jvtod wel zijn oorzaak in het feit, dat de vorige keer de zaak hier zoo tip top in orde was, waarvan de iondsafgevaardigde nu nog getuigde. Het bondsbestuur heeft daarom niet geaarzeld deze belangrijke opdracht weer aan „Volharding" te ver strekken. De wedstrijden zijn weer vlot van stapel geloopen. Oudkarspel in den zomer zoo'n doodgewoon dorp met de kabbelende golfjes op Het Waardje, geeft er blijk van, dat zoodra die golfjes gaan bevriezen, erin de harten der ingezetenen iets ontdooien gaat. Zoo hadden we dan ook nu weer het puikje der rij ders op de baan, voor zoover dat door de uitzending der rijders naar het buitenland mogelijk was. De heer Van Laar, bondsafgevaardigde, die in den wnva-ng ongeveer dezelfde loftuitingen tegenover Vol- harding" naar voren brengt als hij dit bij de officieele ontvangst gedaan heeft zegt met de rijders veel in aanraking te komen en hen daardoor in verschillen den vorm kan gadeslaan. De onderlinge tijden van een dag geven een voldoend overzicht om te zien wat er in zit en of er onder zijn, die voor verdere tech- jfiche onderlegging in aanmerking komen. In korte rekken is het doel van den Ned. Schaatsenrijders- fond om de jongens te laten opgroeien zoodanig, dat 10 in'staat zijn om de Nederlandsche vlag in het bui- tfiiana te verdedigen. 'Overgaande tot de uitreiking der prijzen, zegt de lèer Van Laar tot den heer Bood, dat deze niet vol- óende in training was, doch nu eindelijk getoond toeft te willen trainen. Het is echter te laat geweest. Tot Kos zegt spreker, dat deze naam in heel Ne derland en ook in het buitenland bekend is, omdat ji;n broer toont een goed amateurrijder te zijn. Hij loopt, dat ook deze Kos het ook eens zoover mag hengen, dat hij naar het buitenland kan worden uit monden. Tot Kaan zegt spreker, dat hij tot heden nog geen nedaille met het rijkswapen gewonnen heeft en deze ledailles een grootere waarde vertegenwoordigen dan nderen, omdat wedstrijden als deze niet veel met (oote kampwedstrijden verschillen. Hou hem in waarde, want ik zie je ook graag elders tegenwoor dig Tot Paa-rlbeirg wordt gezegd, dat hit blijk gege- jn heeft, iets te kunnen ipresteeren, daar hij er vele aderen heeft uitgereden. Laat dat een aansporing rijn. om ook nog eens de zilveren en de verguld veren medaille te behalen. 'Ten opzichte van 5000 meter wordt er Boot op gewezen, dat hij hierbij zijn best gedaan heeft en zeer daadwerkelijk goed gereden heeft. Ge hebt, ftldus spreker, blijk gegeven, dat ge wel kunt. Ge hebt hierbij een zeer goeden stijl ontwikkeld, soepel fjereden en er alles op gezet om te doen blijken, dat ge een goed amateur-rijder zijt. Kaan heeft beter op deze dan op den 1500 meter- ibaan gereden. Laat hij er rekening mee houden, dat het doel van den bond is, om goede amateur-rijders op alle banen te kweeken. Tot Langedijk wordt gezegd, dat hij als 17-jarlge eigenlijk moest rijden op proefwedstrijden. doch waar deze uiteraard zoo weinig gehouden worden, is het te billijken, dat deze niet kunnen worden af gewacht en wordt het dan ook de9 te aardiger ge bonden, dat aan dezen wedstrijd wordt deelgenomen jtiw tijd van 500 meter was niet gunstig, die van 1500 meter was beter en hoe die van de 5000 meter was. bjijkt uit deze medaille, Zeer zeker zijn er fouten, doch tracht deze door oefenen weg te nemen en tracht daardoor op een [bétere .plaats te komen. I Bit de uitreiking van den wisselbeker aan den lieer Boot wordt gezegd, dat dit met moeilijkheden gepaard gaat, omdat daardoor al weer een der rij ders uitgeschakeld is van verdere wedstijden. Het veranderde reglement is daarvan oorzaak en jlüist. dezen dag voel ik daarvan de harde slag, We tiebben echter tot heden geen anderen vorm kun nen bedenken, om aan de vroegere' bezwaren tege moet te komen. Ik zie u. dus niet weer terug dit kar. alleen in 's Gravenhage Oefen u voor dezen ia? zoo goed mogelijk, opdat na Den Haag het Bondsbestuur kan zeggen: We hebben ons vergist. S Voorzitter zegt dank voor de opvoedende woor den bijl de prijsuitreiking gesproken, en dankt te- r ?ens allen die aan de voorbereiding van dezen dag hebben meegewerkt, daarbij constateerende. dat de toan. gezien de omstandigheden,' prima in orde is Verder wordt dank gebracht aan allen, die voor dezen dag een medaille hebben beschikbaar ge steld; dat zijln- het gemeentebestuur, de gymnastiek- vereeniging. de tuin bouw vereeniging die' Eendracht en Dr. Vogelenzang. EEN VERRASSING VOOR OUDKARSPEL. Als een verrassing ontvingen we heden de mede deling, dat a.s. Donderdag op de banen van de IJs club „Volharding" alhier de nationale proeXwed- slriiden, uitgeschreven door den Ned. Schaatsenrij- iersbond zullen worden gehouden. De oorzaak daar van ia, dat Deventer waar deze wedstrijd gehouden töu worden, een ongeluk met haar baan gehad heeft, waardoor het houden van een bondswedstrijd Het mogelijk is. Voor nadere bijzonderheden ver riteen we naar de advertentie in dit nummer. Jto uitgeschreven «stafettewedetrijden zullen eren- ■N doorgaan, NOORDBCHARWOUDB, 8 Jan. Uien t 11,80—IJ, drielingen t 10—10,80, grove uien f 11.20, roode kool f 18 20—16.80, df>or«chot f 32-18 30, gele kool f 8.2011.60, doorechot f 9.30--101.0. Doenscjoe witte kool f 5.60—6.70, doorschot f 5.50 per 100 Kg, Totaal aanvoer: 4600 Kg. uien, 130600 Kg, roode kool, 63600 Kg. gele kool, 60800 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Jan. Roode kool le soort f 10.5016.880, 2e soort f 88.60 t 15.90, gele kool le soort f 7.0011.50, witte kool (Deen sche) f 4.40—6.80, uien t 11.30—12.10, drielingen f 10.70 —10.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 101000 Kg. roode kool, 104000 Kg. gele kool, 52000 Kg. witte kool, 2400 Kg. uien, PURMEREND, 3 Jan. 17 Stuks kleine fabriekskaas met r.m. f 50.50, 2 st. kleine boerenkaas m. r.m. f 50, 559 Kg. boter f 2.15 f 2.35 per Kg. 321 Runderen, w.o. 150 vette f 0.80—1 per Kg., 163 melk- en geldekoelen f 140350, handel stug, 8 stieren, 14 paarden f 100—200, handel matig, 35 vette kalveren f 1.201.70 per Kg., handel stug, 226 nuchtere kalveren voor de slacht f 11—40, voor de fok f 1228, handel stug, 731 vette varkens voorde zout f 0.560.57 per Kg., voor de slacht f 0.58—0.63 per Kg., handel matig, 2 magere varkens f 22—32, handel vlug, 99 biggen f 10—15, han del vlug, 1145 schapen (vette) f 20—35, handel stug, 20 bokken, kippeneieren t 9.5010.50, eendeieren 2 8. EIERVEILING, PURMEREND, S Jan. (in het gebouw der afslagvereeniging.) Aanvoer 7573 kipeieren kw. A f 9.50—10.80, 20 ftuks kw. B f 7.80, 90 eendeieren kw, A f 8.10. CJOOP VER. OENTR. EIERVEIUNG 0. A. in hotel „Paradijs", Aangevoerd 818 eendeieren f 8.80, 81887 kipeleren, 70 Kg. f 11.50, 68—68 Kg. f 11.30, 60—62 Kg. t 10.40—11.80, 58—59 Kg. f 10.10—10.50, 56-87 Kg. t 9.9(^-10.40, 53— 55 Kg. f 9.40—10.20, 50—82 Kg. f 8.10—9.50. ALLES DOOR DE VORST. a Ook onze U.L.O. heeft van ds voret te lijden. Een der onderwijzers, de heer Roos, is op het eiland Terschelling ingevroren en verscheen Dinsdag niet ter aohole. DE TELEFOONVERBINDINGEN OM SCHAGEN. De Sohager Handeldrijvende- en Industrieele Middenstandsvereeniging heeft zich met een schrij ven gewend tot den Inspecteur der Posterijen en Telegrafie te Haarlem, met het verzoek, om te be vorderen, dat in de omgeving van Schagen de tele foonverbindingen spoedig worden hersteld. HERSTELD? Uit een mededeeling van den heer Postdirecteur alhier blijkt, dat de telefoonverbinding met Alk maar en Helder is hersteldI Echter: bij een aange vraagd gesprek met Alkmaar bleek, dat dit wel 5 6 uur kon duren eer de verbinding er zou zijn. Of hier nu van een herstel der verbinding is te spreken, is minstens twijfelachtig. In ieder geval is 't dan een verbinding, die zoo goed als geen waarde heeft voor Schagen. Een express brief gaat sneller en is goedkooper. ST. MAARTEN. Politie. Gevonden: een Hoekstra-schaats. Inlichtingen ter secretarie. WIKRINGEN. Donderdag 5 Januari 1088, 's middags half vier, komt de raad dezer gemeente in spoedeischende vergadering bijieen, om het eenlge punt van de agende te behandelen: ontslag en benoeming ge in eente-gen e esheer. WIERINGEN. Naar wij vernemen heeft Dr. H. Ficeardt, gemeen te-geneesheer alhier, met ingang van 9 Januari a.s. bij den Raad eervol ontslag als zoodanig aange vraagd. Deze tijding wordt hier algemeen met leed wezen gehoord, daar Dr. Piccardt bij 't publiek hoog staat aangeschreven). VOORSTEL OM OOK DEN HOOFDOPZICHTER TE SCHORSEN. Naar bekend, was op een vorige vergadering van Doetinchems Raad de gasdirecteur op de vlucht geslagen, toen hij werdi voorgesteld aan de heeren Van der Stel en Nöthorn. Er werd toen besloten een spoededlschende raadbveiij^adlering. /te beleggen, Idiej gistermiddag onder groote belangstelling van bet publiek heeft plaats gehad. De voorzitter der com missie laakte de houding van B. en W. tijdens het onderzoek. Volgens den spreker zou de burgemees ter het onderzoek bemoeilijkt hebben. Wethouder Velisink, zeide, 'liever een commissie gezien te hebben zonder de heeren Van der Stel en Mr. Niöthorn als deskundigen, doch verschillende leden van de commissie waren het hier niet mede eens en interrumpeerden: „Dat nooit". Die commis sie diende daarop een motie in. waarin B. en W. wordt opgedragen, den directeur te schorsen en hem te gelasten wat deze tot nu toe weigerde voor de commissie te verschijnen tot het geven van alle ?ewenschte inlichtingen. Deze motie werd' met 95 stemmen aangenomen. Daarna bracht de voorzitter der commissie hulde aan het lagere personeel der Tasfabriek voor hun houding tijdens het onderzoek. Spr critiaeert voorts scherp de houding van den hoofdopzichter, den heer Vorstman. Hij' stelde voor, ook hem te schorsen, welk vooTS'tel met dezelfde stemmenverhouding werd aangenomen. De verga dering werd daarop gesloten. VAN 11—15 SEPTEMBER. Naar vernomen wordt, ligt het in het voornemen de te Medemblik in 1928 te houden land- en tuinbouw tentoonstelling te bepalen op 11—15 September. Besloten is geen afdeeling te openen voor paarden, maar meer geld beschikbaar te stellen voor paarden sport tijdens de tentoonstelling. Wel komt er een afdeeling voor pluimvee en konijnen. Ziting van Dinsdag 3 Januari 1928. Uitspraken van 20 Dec. 1927. Pieter W.,zwervend (ged-), rijwieldiefstal, 6 maan den gev. Egbert M. N. Wolda, mishandeling, vrijspraak. G. C. W. v. d. H., Helder, hooger beroepzaak, vrij- gsproken. C. W. W., Limmen, hooger beroepzaak, vrijgespro ken. Pieter La S., Castricum, hooger beroepzaak, f 15 boete of 15 dagen. D. H. G., Helder, valsohheid in geschrifte, vrijge sproken. Jozef P., Amsterdam, hooger beroepzaak, vrijge sproken. Martinus K., den Bosch, zedezaak, 1 m. gev. Wij hebben reeds meegedeeld, dat door de Ant. Jurgens Margarinefabrieken 536 extra Lotus-pre- m'iën waren beschikbaar gesteld voor al de goede raders van de Lotua-prijevraag. Er waren S36 premiSo, waaronder één van f 1000, vijf 7W f 100, tien t» *50, twintig f SS co 100 va» *5 tik. W!f lalt* Mtrewdtr dt nawen van dt winner» uit onze omgeving volgen, deze hadden allen fft. De heer J. P. Admiraal, Zakedijk 10, Bergen (N.-H.)de heer J. de Boer, Oostzijde 75, bovenh. Zaandam; do heer C. Deutekom, Noord 69, Schagen; de heer J. Eriks Kzn., v. Ewijcksluis, Anna Pau- lowna: de heer A. Kind, Gravenstraat 43, Burg (Texel); de heer C. Kip, Wittepaal G 2b, Schagen; de heer H. v. Lienen, Aagtdorp D, Schoorl; mej. S. Rogalski, Langehuurt 707, Uitgeest; de heer Corn. Struik. Kuipersdijk 2.349, Enkhuizen; -mej. J. Schouten, Nieuwe Laagzijtde, Schagen; de heer D. Steeman, Boezemsingel 2, Alkmlaar; de heer J. W. Sperna-Weiland Jr., Stationslaan 1, Hoorn; de heer E. N. Smit, Neekerstraat 13, Purmerend; de heer J. de Vries, Dorpstraat N 194, Wormer (N.-H.); de heer P. Zentveld, Marienlaan 2, Alkmaar; de heer J. Heidsma, Visscherpad 7, Noardsoharwoude. Denkt om uw achterlichtje. De politie is van oordeel, dat nu Iedere weggebruiker wel kan worden geacht op de hoogte te zijn van de nieu we bepalingen van het Motor- en Rijwielreglement, zoo dat zij niet langer waarschuwend zal optreden, maar tegen zondaars proces-verbaal zal opmaken. Over het algemeen houdt men zich wel aan de bepalingen, maar met de roode reflectors op fietsen is het nog mis. Ver scheidene van die glaasjes zijn niet verticaal geplaatst, wat ia strijd is met de letter, en zeker met den geest, van het reglement. Zitten de reflectors op de bocht van het spatbord, dan kaatssn *ij het licht niet terug en hebben dus geen doe]. Wie de reflectors verkeerd heeft geplaatst maakt het de politie lastig, heeft kans op boete en brengt de eigen veiligheid in gevaar. Men lette er dus opt POOL8CK LANDSCHAP OP DE ZUIDERZEE. Gisteren maakten wij melding van een groote ija- ophooping in de Zuiderzee voor den mond van de Vecht bij Muiden. Het 'Hdbld., die een bezoek op de plaats heeft afge legd, geeft er de volgende beschrijving van: Het blijkt dat tijdens den dooi voor de Kerstdagen het afloopende ijs is vastgeraakt op het grondijs van de Zuiderzee. Daarna heeft de N.O.-wind het zeeijs opgestuwd over den Oostelijken strekdam, die eenige jaren geleden gedeeltelijk verzakt is en is een zware, soms meters hooge dam ontstaan van den bodem van opgestapeld ijs, die het water belette af te vloeien. Bij invallende dooi zou hierdoor voor de op de Vecht afwaterende polders groot gevaar zijn ontstaan. De ijsvloer op de Vecht was al opgeloopen tot 20 c.M. plus N.A.P. Buiten den dam stond het ijs één an derhalve meter lager. De burgemeester van Muiden had reed» de hulp ingeroepen van de genft om den dam te doen springen, doch waar dit event, over eenige honderdon moters zou moeten geschieden, zou den daaraan groote bezwaren verbonden zijn geweest. Gelukkig is Zaterdagavond, doordat er eenige bewe ging in het ijs kwam, waarschijnlijk een geul ge vormd, waardoor het water begon af te loopen. Deze coul schijnt allengs wijder geworden te zijn, zoodat gistermorgen een val van 34 c.M. onder N.A.P. kon worden geconstateerd. Het gevaar schijnt dus gewe ken te zijn. Sedert is het water echter weer een paar centimeters gestegen, zoodat er water op het ijs stond. De ijsbaan op de Vecht was daardoor buitengewoon onbetrouwbaar. Aan den havenmond biedt de ijsmassa op de Zui derzee oen imposanten aanblik. De ijsbergen en de al geheels verlatenheid doen denken aan een poolland schap. TOEZEGGING VAN DEN MINSTER VAN ARBEID. In antwoord op een vraag van het Kamerlid van Wijnbergen heeft minister Slotemaker de Bruine thans verklaard, dat hij bereid is, over te gaan tot instelling van een commissie tot onderzoek van het z.g. cadeaustelsel, de daaruit voortvloeiende nadeelen en de daartegen te nemen maatregelen. BESTELAUTO VAN EEN DIJK GEGLEDEN. Naar uit Arnhem gemeld wordt, had Maandag avond een ernstig ongeval plaats met een auto van de firma Van Dijk en Witte alhier. Door de glad heid van den weg gleed een bestelwagen van den dijk tusschen Ze-venaar en Doesburg en reed in een diepe kolk. Wagen en chauffeur zakten in het ijs en eerst na veel moeite slaagde men er in den chauf feur uit zijn benarde positie te bevrijden. In ern- stigen toestand werd hij naar zijn woning te Am- hem vervoerd. Hedenmorgen wa» hij nog niet la staat, inlichtingen te geven omtrent het gebeurde. De wagen bevatte een kostbare lading bontjas sen. Vandaag zal getracht worden, den wagen uit het water te lichten. Verzekering dekt de schade. TREURIG ONGEVAL BIJ OOSTHUIZEN. Maandagmiddag heeft te Oosthuizen een treurig ongeval plaats gehad, dat aan twee jongens het leven kostte. Twee zoons van den heer Hartog al daar namelijk, resp. 14 en 11 jaar, aanvaardden, na een schaatstocht je naar het dorp Warder, den te rugtocht over de zee. Zij reden in een wak en zijn beiden jammerlijk verdronken. Te Bovenkarspel zakte de 14-jarige zoon van J. de H. daar door het ijs en verdronk. PYTDA A AMDIKTnilüA V Heden ontving ik eenige stalen van restanten der tA I pAAAIM Dl Eifl^l INI VI collectie 1927, tegen sterk verlaagde prijzen. - Heeft U dit voorjaar een Costuum noodig? Bestel het dan nu en profiteer I Betaling bij aflevering naar eigen verkiezing, hetzij Februari, Maart of April. 's morgens, 's middags en des avonds een weinig van de van ouds beroemde geneeskrachtige van Jacoba Maria Wortelboer van Oude-Pekela. Beter en goedkooper huismiddelen bestaan er niet. Duizenden hebben er reeds baat door gevonden. De Wortelboer's Kruiden en Wortelboer's Pillen ver drijven gal, slijm, koortsigheid, maag- en hoofdpijn, wekken den eetlust, bevorderen de spijsvertering, regelen den stoel gang, zuiveren het bloed, maag- en ingewanden, enz. Wortelboer's Kruiden 60 cent per pakje. Wortelboer's Pillen 60 cent per doos, drie doozen f 1.70. Overal verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Vrienden en Bekenden een Geluk kig Nieuwjaar toegewenscht van J. J. DAALDER, 3e Machinist a.b. S.S. Flora. 25 Broodway, New York. Geboren: JAN, ZOON van P. BROMMER. G. BROMMER—Paarlberg. Barsingerhom, 2 Januari 1928. OJOOOOfOOiOCXJaOOSOCX) 'a Den lOen Januari a.s. hopen a s onze geliefde Ouders r g en hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. 'Hun dankbare Jongens, Klaas en Cornelis. Annt Paulowna, Kneesweg, Januari 1928. cioceoctooiocsoaootoc Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan de heeren Dr. L. J. C. Olree en B. de Vries voor de goede zorgen en belangstelling gewijd aan hun geliefden Echtgenoot en Va der, den Heer P. NIEUWLAND, tijdens zijne ziekte, aan Ds. J. van Beek voor zijne troostvolle woorden, aan Buren en Kennissen voor de belangstelling ondervonden bij zijn overlijden en aan H.H. Dragers voor de laatste eer den overledene bewezen. Wed. N. NIEUWLAND— Hoogvorst en Kinderen. Breezand, Januari 1928. Onzen hartelijken dank voor de be langstelling, betoond b{j de geboorte van onzen Zoon. HIS WILMS. P. WILMS-Mostert Hippolytushoef, Jan. 1928. Hiermede betuigen wij U onzen welgemeenden dank voor uwe deel neming, bij het overlijden van onzen geliefden Oom, Huisgenoot en Vriend. Fam. GEEL Winkel, Januari 1928. Aangifte voor 2 uur. Ijs en weder dienende voor Dame. en Heeren. Avond, half aeven met Muziek. HET BESTUUR. voor Heeren, om het Prov. Kampioenschap Noord-Holland, door de Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond Dexe wedstrijd wordt gevolgd door Aanvang 1 uur. Entree f0.50. Te koop gevraagd: een in goeden staat z^nde Brieven onder no. 444, Bureau van dit blad. Eenige Bakkersartikelen en ingrediënten ter overname, uit faillieten boedel. Lage prijs. Te bevragen bij Mr, BUISKOOL te Schege», Curator, IJsclub „Volharding", Oudkarspel. uitgeschreven door den Kon. Ned. Sch. Bond, te houden op Donderdag 5 Januari. Afstanden500 meter en 1500 meter. Ie serie voor 15, 16 en 17 jaar. 2e serie voor 18 en 19 jaar. Prijzen Medailles, beschikbaar gesteld door den K.N.S.B. Aanvang 11 uur. De prijswinners zijn verplicht deel te nemen aan de eindwedstrijden. Opgaven voor deelname bij den Secr. Inleggeld 50 cent Namens het bestuur, I. M. K. van Loo, Secr. Over te nemen: 2 nieuwe le klas met Torpedo-terugtraprem, zwart cel luloid overtrokken sturen, pracht zadel met hangveeren, uit de alom bekende fabriek H. BURGERS van Groningen- Velp. Spotprijs. Heeren f 60, Dames f 62.50 met nog volle garantie. Vrij zicht franco. Br. No. 473, Uitgeefster dezer Courant. Gevraagd, met 2 Februari joed kunnende melken, bij P. KOOIJ, >t. Maartensvlotbrug. revraagd voor dag en nacht, bij Mej. 3UISMAN, Jan OJdenburglaan 6, Bergen (N.-H.) Juffrouw op l.t. biedt z. a. als bij heer alleen, met hulp v. h. ruwe werk. Br. No. 165,Boekh. Bakker, Heiloo Gevraagd tegen 1 Maart: beiden kunnende melken en 1 kun nende ploegen, bij P. Blaauboer Czn., Barsingerweg, Wierlngerwaard. D. VETHMAN is

Schager Courant | 1928 | | pagina 3