MiHioenenplan in de hoofdstad. Twee nieuws wetsontwerpen. De rijwieldieren in het Zuiden. Twee auto-ongelukken te öegstgeest vgmre Verbinding Helder—Texel weer hersteld. ÜSWEDSTRIJDEN. Kampioenschap Schoontijden provincie Noord-Holland. Voorzitster dankt den penningmeester voor zijn nauw keurig financieel beheer. Hierna volgde bestuursverkiezing; aftredende de hr. J. Struif, die bij meerderheid van stemmen herkozen werd. Leeftijdsgrens werd bepaald bij toetreding der vereeni- ging op 16 jaar. De rondvraag leverde verder geen bijzonderheden op en met «en beroep op aller medewerking sloot voorslt- ster de vergadering. Hisrna bleven de leden nog een ge- selltg uurtje bij elkaar, OUDKARSPEL. Blijkens advertentie, voorkomende in dit num mer. zal de muziekonderwijzeres mej. Speets alhier met haar leerlingen een openbare voordrachtoefe ning geven op Donderdag 12 dezer in „Concordia" te Noordscharwopde. Dat belooft voor de leerlingen zoowel als voor de ouders en verdere belangstel lenden weer een mooie avond te worden. We behoe ven slechts te herinneren aan vorige avonden door mej. Speets georganiseerd* WIERINGEN. Dinsdagavond hield onze Middenst&ndsvereeni- ging eene algemeene vergadering in bet hotel de Haan met aanwezig 15 leden. De voorzitter, de heer C. J. Bosker, opent met een hartelijk welkom, waarna door den secretaris, den heer N. Koorn Jz., de notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Nu volgde bespreking over doktersbenoeming en of het niet wensohelijk was alhier bij den gemeen teraad er op aan te dringen, hij de steeds toene mende bevolking een tweeden geneesheer geplaatst te krijgen. Inmiddels was Dr. Piccardt gekomen, welke buiten de vergadering om een onderhoud met den voorzitter had gehouden. Na dit onderhoud, deelde voorzitter mee dat Dr. Piccardt hem de zaak had uiteen gezet en bleek dat in zijtn plaats weer een goede dokter hem vermoedelijk zal opvolgen, enz. enz., zoodat bespreking 2e geneesheer toen voorloop!# op zijde werd gezet. Had men ook in prin cipe besloten, om besprekingen te houden over een op te richten ziekenfonds, thans werd beter geacht hiermee te wachten totdat er een anderen (nieu wen) dokter is benoemd. Verder werd nog besloten in overleg met het ge meentebestuur en de Kamer van Koophandel te probeeren alhier voor den telefoondienst een strijk- net te krijgen en den Raad te verzoeken de ge meentewegen met het oog op het onderhoud bij 't tegenwoordige drukke verkeer, die zooveel moge lijk onder te brengen bij de primaire wegen in Noord-Holland. —Hierna sluiting. Na deze vergadering werden de besprekingen omtrent oprichting eener begrafenisvereeniging door 8 leden doorgezet met gevolg dat men zulk een vereeniging oprichtte. Een voorloopige commis sie, bestaande uit de heeren Joh. Klare, Corn. Met selaar Pz., S. de Leeuw en N. Kuiper, zal inlichtin gen enz. bij zustervereenigingen gaan inwinnen en •hiermee op de eerst volgende vergadering voor den dag komen. ST. MAARTENSBRUG. Uit de bijt van den heer J. Zwemmer alhier, wer den Woensdagmorgen 5 ganzen en een paar eenden vermist, terwijl 2 zwanen gedood waren. Vermoe delijk zijn hier dieven en honden aan het werk ge weest. De zwanen waren eigendom van den heer Klaver. VAN EWIJCKSLUIS. Pas is de wind omgegaan en de dooi ingetreden, of ook het Zuiderzeeijs benoorden den afsluitdijk is reeds weer verdwenen. Slechts tegen den wal aan zit nog eene strook ijs, die een afwisselende breödte heeft van honderd tot twee- driehonderd) meter. Overigens is alles weggedreven. Ten Zuiden van den afsluitdijk zit alles nog vast. JULIANADORP, De vereeniging „Veeverloskunde" vergaderde gis termorgen in het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman. 57 leden waren aanwezig. De voorzitter de heer Eriks, opende de vergade ring met welkom. Spreker stond even stil hij het verlies dat de vereeniging trof in de laatste maan den van 1927 door het overlijden van den verlos kundige, nu wijlen den heer A. van Stipriaan. Hij toch heeft steeds gewerkt tot ieders tewedenheid'.en door zijn goede werken is de vereeniging geworden wat zij thans is. De heer P. Nieuwland leest de notulen, welke on der dank onveranderd worden vastgesteld. Vervolgens werd verslag uitgebracht over het na zien van de rekening over 1927, door den heer D. de Graaf Sr. De bescheiden an den penningmees- leurstelllng, zelfs al zijn minachting, in zijn ziel een zon derling warm gevoel voor den jongen man. Hoe diep hij ook gezonken mocht zijn, Guy had een eigenaardige aantrekkelijkheid over zich gehouden. Onstandvastig, onvertrouwbaar als hij was, en hoezeer hij ook buiten de perken ging, steeds ging er een niet te beschrijven onverklaarbare toovermacht van hem uit, een toover- macht, die hem voor den totalen ondergang behoedde, en die, zeer vreemd, voorkwam, dat hij onder de zwijnen gerangschikt werd. Hij had van nature een innemendheid over zich, die de menschen met welgevallen beschouw den. Zelfs indien hij op zijn ergst was, boezemde hij nooit afkeer in. Hij scheen Burke - een mengelmoes toe van onsamen hangende onstandvastigheden. Hij was vol schoone be loften, die onveranderlijk op niets uitliepen, zoodra zij op het punt waren vrucht te dragen. Hij had hem lee- ren beschouwen als een geboren mislukkeling, en hoe wel hij terwille van Sylvia deze laatste poging in het werk gesteld had, maakte hij zich niets wijs omtrent zijn succes. Doch die jonge, ernstige partner van hem, met haar open blik, was immers zoo moeilijk te weerstaan? Zij wéls zoo onbeschrijflijk Lef in al haar manieren. Hoe kon hij haar smeekende stem hooren trillen en neen zeg gen? De herinnering aan haar kwam als een zachte, warme golf over hem. Hij voelde die snelle drukking van haar arm om.zijn hals, de voorbijgaande zoetheid van haar kus. Hoe had hij zich kunnen weerhouden op dat oogen- blik aan zijn hart te drukken, en haar daar genesteld te houden, tot hij den beker, die zij hem zoo verlegen aangeboden had, tot den bodem had geledigd? Hoe had hij ooit kunnen toelaten, dat zij ijlings van het ruwe kopje was gevlucht, om zich aan den voet daarvan om te keeren, het oude, ondoordringbare schild weder tus- schen hen opgeheven? Het bloed joeg door zijn aderen. Hij balde de vuisten in onmachtige zelfvernedering. En toch wist deze man in het diepst van zijn ziel, dat het laten voorbijgaan van deze gelegenheid, waarvan iedere drang van zijn natuur hem een verwijt maakte, zijn positie versterkt had; dat hij den eersten steen gelegd had van een gebouw, dat storm en onweer zou weerstaan. Het huis, dat door hem zou worden opgebouwd, zou hecht gegrondvest zijn niet snel opgetrokken op het zand. Met het bouwen zou eenigen tijd gemoeid zijn, alsmede oneindige zorg, mo gelijk onvoorziene opofferingen. Doch indien het een maal opgericht was, zou het aan stevigheid niets te wen- schen overlaten, voor eeuwig bestand zijn tegen lederen wind uit lederen hoek. Want iedere steen zou met de grootste zorgvuldigheid worden gemetseld, en met on verwoestbaar cement gehecht. En de fundamenten zou den rusten op een rots. Toen de slaap dan ook hem overviel, en terwijl Guy onbeweeglijk als een doode in zijn nabijheid lag, kreeg hij de overtuiging, dat hetgeen hij gedaan had, wel ge daan was, gedaan voor een goede zaak, en aannemelijk voor den Grooten Bouwmeester, op Wiens wenken hij Meh vaag bewust was dat alle groote dingen worden tot stand gebracht. Werdt vtrvelfd. ter waren nagezien door den rapporteur en J. Hoog- schagen Ar. D-a ontvangsten hadden bedragen f 1424.13, de uitgaven f1225.39, batig saldo f 198.74. De bescheiden waren in orde bevonden, en alles wordt goedgekeurd. De vereeniging telt 120 leden met 2128 koeien. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waron de heeren S. Eriks en G. W. Jimimink Wz. Een der leden stelt voor, beide heeren bij acclama tie te herbenoemon, waaraan de vergadering ge hoor geeft en belden hunne herbenoeming weder aanvaarden. Vaststelling salaris verloskundige. H)et bestuur stelt voor, het salaris te bepalen en dan een func tionaris te benoemen. Op den geplaatsten oproep zijn 8 sollicitaties ingekomen, waaruit door het be stuur een drietal op de voordracht is geplaatst, Aangaande dit punt merkte een lid op dat het wel licht goed zou zijn de punten 4, 6 en 6 der agenda gelijk te behandelen. Een einder zou gaarne wat meer bekendheid aan deze zaak hebben gewenscht, het is toch een zaak van veel gewicht. Een derde heeft geen kennis kunnen nemen van den inhoud van den oproep, hij vraagt, hoe deze is geplaatst, want dat zou van zijn zijde aanleiding kunnen zijn tot het stellen van vragen in meerdere of mindere mate. De betreffende advertentie wordt voorgele zen, waaruit blijkt, de goede bedoeling van het Bestuur. Verder wordt gezegd, om eerst de voor waarden vast te stellen, bijv. op het dorp wonen, aansluiting aan de telefoon e.a. en dat alles vast leggen in eene instructie. Het combineeren van de ze 3 agendapunten vindt dezelfde spr. een goed idee, la-at men daar eerst over spreken en desnoods een nadere oproep doen. Aan eenige leden wordt een ex. van het reglement ter band gesteld. Opgemerkt wordt voorts, dat de heer van Stip riaan op dit gebied veelzijdig ontwikkeld was, en steeds met alles, wat in het beroep voorkwam, een ieder kon helpen. Gevraagd wordt, of het Bestuur zich daar wel rekenschap van heeft gegeven, zou het ook niet mogelijk zijn om een jonge kracht voor ons werk op te leiden, desnoods met het betalen van de te maken kosten. Daarna worden voorgele zen de diverse sollicitatiestukken van het drietal dat op de voordracht is geplaatst, en ook van een vierden persoon, welks sollicitatie pas gisteren bin nenkwam. Opgemerkt wordt voorts, of al die per sonen bekend waren met de instructie en ook met het salarisvragen. Vele sprekers voeren alsnog over deze aangelegen heid het woord. Voorgesteld wordt om de sollicitan ten persoonlijk te gaan bezoeken. Men wil echter het bestuür hierin de vrijheid laten. Laat men een datum vaststellen, dat de sollicitanten zich bij het Bestuur en een te benoemen commissie uit de le den kunnen presenteeren. De vergadering gaat met een en ander accoord, en besluit voorts dat het bestuur en de commissie na het gehouden onderzoek ook de benoeming zullen doen. Tot leden van de commissie worden benoemd de heeren: A. Gjrin D. Vries J. J. Verfaille, C. Dis sel, P. Veldman, D. de Graaf Sr., P. Zeeman en J van der Veer. Volgt vaststelling salaris verloskundige. Het be stuur stelt voor f 900 en bij goed te bevallen het vol gend jaar f1000 te geven. Vele sprekers voeren ook hierover het woord en zal ook het Bestuur en com missie dit nader regelen. Gevraagd wordt, of de ver. wettelijk verplicht is de verloskundige tegen ongevallen te verzekeren. Do omslag der koeien wordt door het Bestuur voorgesteld op 45 cent. Een lid stelde 40 cent on een anaer 50 cent voor. Toen kwam ook de telefoonaan sluiting ten berde, doch deze werd met 18 stemmen voor en 39 tegen verworpen. De omslag werd ver volgens met 47 stemmen voor en 10 tegen bepaald cp 45 cent. Tot lid voor het nazien van de rekening 1928 werd bij acclamatie benoemd de heer P. Veldmen. Bij de rondvraag vraagt een lid naar de regeling met den assistent; een zijner buren mloest dezer da gen f5 voor een auto betalen. Zal door het bestuur onderzocht worden. Op voorstel van een ander lid zal de verloskundige bij Landbouw Onderlinge tegon ongevallen verzekerd worden. Verder wordt er op aangedrongen om het vlugger bokend maken aan de leden, wie of er assistent is. Zal gebeuren. Verder wordt nog medegedeeld, dat er tusschon den heer Van Stipriaan en Toes een onderhandsche regeling bestond voor de wederkeerig voor elkander uit te voeren diensten. Thans moet er aan Toes uog f52.50 betaald worden en er wordt voorgesteld dit uit de kas te remitteeren, hetwelk wordt goedge vonden. AARTSWOUD. De Oudercommissie alsmede vele andere ingeze tenen zijn zeer verbolgen over het weigeren van een assistente voor den tijd van vier maanden, wegens vertrek van den overtolligen onderwijzer R. Bruin. Thans heeft men besloten ooi langs particu lieren weg te probeeren om het bedrag bij elkaar te brengen voor een assistente. Verschillende stem men gaan er op om alhier een neutrale bijzondere 3chool te stichten, om in ieder geval alle middelen in het werk te stellen de verslechtering van ons onderwijs tegen te gaan. Men had de weigering van het gemeentebestuur in geene deele verwacht. JULIANADORP. Driemaandelljksch overzicht van de Vereeniging „Vooruitgang zij ons Streven" over het 4e kwartaal 1927. Aan contributie werd ontvangen f303.85, Aan 7 leden werden 236 ziektedagen uitgekeerd met een bedrag aan ziekengeld van f246. Het ledental ver minderde met 4, terwijl het aantal aangesloten werkgevers stationnair bleef met een aantal van 27. WINKEL. Tot secretaris van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur ia benoemd de heer A. de Ridder alhier. NIEUWE NIEDORP. Het bestuur van 't departement Nieuwe Niedorp van de Mij. tot Nut van 't Algemeen geeft Zaterdag avond een demonstratiie- en propaganda-avond voor rythmische gymnastiek Dalcrose. Hier en meer be gint de rythmische gymnastiek burgerrecht te ver krijgen. Verschillende gymnastiekverenigingen ge ven bij hare uitvoeringen een nummer rythmische gymnastiek, wat geheel iets anders en veel mooier is dan wa/t men onder gewone gymnastiek ver staat. Toch is bij het publiek niet genoeg doorge drongen, de waarde van deze oefeningen. Het is daarom ten zeerste toe te juichen, dat het departe ment voor die nieuwe richting een zijner Nutsavonl den disponibel gesteld heeft, temeer daar het depar tement zoo gelukkig geweest is mevrouw Sluis van Amsterdam, een der vooraanstaande leeraressen, te bewegen, met 7 leerlingen van haren cursus tot op leiding van leeraressen te komen, om dien avond te geven. Uit 'bovenstaande blijkt voldoende, dat een verdere aanbeveling om dien avond te bezoeken overbodig is, temeer daar de entree voor niemand een bezwaar kan zijn, terwijl gymnastiekvereni gingen voor hare leden nog reductie kunnen krij gen. Zie advertentie in dit blad. VERPLAATSING VAN HET WEESPERPOORT- STATION. Wij vernemen, dat er bij het Amsterdamsch ge meentebestuur ernstige planhen bestaan om tot ver plaatsing van het W.P.-Station te komen. Van de zijde der gemeente heeft men hierover de Ned. Spoor wegen gepolst, die juist dezer dagen bericht hebben, dat zij niet heeleaaal ongenegen zijn dit denkbeeld te overwegen. Zij hebben Inwisselen aan het Dage- iijksch Bestuur van Amsterdam verzocht te dien ein de met nadere vooratellen te komen. De verplaatsing van genoemd station zou beoogen een einde te maken aan de steeds grooter wordende verkeersmoeilijkhe den bij de spoorwegkruisingen niveau aan de Lin- naeusstraat en bij de Muiderpoort. Door het station te herbouwen meer in de richting Utrecht, eoodat het komt te liggen tegenover de nieuwe brug aan den Amstel, zal het mogelijk zijn de verschillendo spoor- banen op een hooger plan te brengen on het verkcor er onder door te leiden. Hoe dit alles verwezenlijkt zal moeten worden, ook in verband met het goederen verkeer, valt thans nog niet te zeggen. Voor Amsterdam heeft dit millioenenplan van zelf sprekend groote beteekenis; de Ned. Spoorwegen staan er echter neutraal tegenover, doch hebben zich op het standpunt gesteld, een dergelijk gemeentebe lang niet te mogen tegenwerken. TEGEN BEROEPS- EN GEWOONTE-MISDADIGERS. Een wetsontwerp is ingediend, houdende nadere voorzieningen betreffende beroeps- en gewoontemis dadigers. Bij dit wetsontwerp wordt voorgesteld den rechter de bevoegdheid te geven aan een veroordeeling tot gevangenisstraf van ernstige beroeps- of gewoontemis dadigers onder omstandigheden toe te voegen een bevel, dat de veroordeelde, na het ondergaan der hem opgcicgue gevangenisstraf, in bewaring zal worden gehouden voor een daarbij te bepalen termijn van ten minste vijf en ten hoogste tien jaren. Voor de toepassing van den maatregel worden de navolgende objectieve criteria voorgesteld, welke ge toetst zijn aan het bij het departement van Justitie berustende materiaal omtrent de personen, die voor een voorwaardelijke invrijheidstelling in behandeling zijn geweest: primo, beslissend vonnis: gevangenis straf van drie jaren of meer, voorafgaande gevange nisstraffen (ten minste drie): te zamen niet minder dan vier jaren; secundo beslissend vonnis: gevange nisstraf van twee jaren of meer, voorafgaande gevan genisstraffen (ten minste drie)te zamen niet minder dan zes jaren, tertio, beslissend vonnis: gevangenis straf van een jaar of meer, voorafgaande gevangenis straffen (ten minste drie): te zamen niet minder dan acht jaren. Gevangenisstraffen van minder dan zes maanden tellen bij deze berekening niet mede. Er is dus heel wat noodig alvorens een veroordeel de, wat zijn straffen betreft, voor bewaring in aan merking komt. Bovendien zal de rechter zich steeds ■moeten afvragen of het onderhavige feit, ii\ verband met de vroegere veroordeelingen beschouwd en bezien in het licht van de persoonlijkheid en de levensom standigheden van den verdachte, zulk een langdurige vastzetting als de bewaring noodzakelijk maakt, d.w.z. of het bedrag der openbare orde de bewaring bepaal delijk vordert GEVANGENISSEN VOOR JEUGDIGE PERSONEN. Het tweede ingediende wetsvoorstel houdt in, na dere voorzieningen betreffende de ten uitvoerlegging van gevangenisstraf. Blijkens «de M.v.T. heeft het 'n drieledige strekking. In de eerste plaats wil het in den langst mogelijken duur der afzonderlijke opslui ting van veroordeelden tot gevangenisstraf een be perking aanbrengen. In de tweede plaats wil het de mogelijkheid openen om het celstraf stelsel ten aan zien van daarvoor in aanmerking komende gevan genen te verzachten, en vervolgens strekt het tot in voering hier te lande van z.g. jeugdgevangenissen. De maximumduur der eenzame opsluiting is vijf jaar, maar de praktijk brengt mee, dat langere ter mijnen voorkomen, wanneer de veroordeelde achter eenvolgens meer gevangenisstraffen moet ondergaan. Dit wil de minister onmogelijk maken, door de ver schillende straffen als één straf aan te merken. Met betrekking tot de verzachting van het celstelsel merkt de minister op, dat het algeheel verbod van samenzijn en samenspreken van gevangenen te ver gaat >en een gezonde ontwikkeling van ons gevange niswezen belemmert. Het moet b.v. mogelijk zijn om daarvoor uitgezochte gevangenen, zij het dan ook op eenigen afstand van elkaar, groepsgewijs te laten werken met name denkt hij hier aan arbeid in de buitenlucht, op de ■buitenterreiften der gevangenis om hun gezamen lijk onderwijs te geven of hen gemeenschappelijke lichaamsoefeningen te doen verrichten. Met de invoering van z.g. jeugdgevangenissen wordt een maatregel beoogd, welke veel overeenkomst ver toont met het z.g. Borstal-stelsel in Engeland, waarbij zeer bepaaldelijk de bedoeling heeft voorgezeten, te trachten door een wijziging in de tenuitvoerlegging van gevangenisstraf het „terughoudend" effect daar van op jongelieden te vergrooten. Om tle straftijd dienstbaar te maken aan de verbe tering der jonge gevangenen, zal een stelsel voor clas sificatie en progressie worden ingevoerd, dat voldoen de prikkels oplevert, om actief idee te werken tot eigen ontwikkeling. In de jeugdgevangenis zal dus de cel voor een groot deel moeten worden uitgeschakeld en dient vooral in de hoogste klasse er alles op te worden be rekend om de overgang naar het leven in de vrije maatschappij voor te bereiden. Behalve 's nachts, zal dus steeds in gemeenschap moeten worden gewerkt, enz., natuurlijk onder goed toezicht. Voorgesteld wordt den minimum-termijn van plaat sing in een jeugdgevangenis te bepalen op een jaar, den maximum-termijn op drie jaren. Zijn in drie ja ren voldoende resultaten niet bereikt, dan moet ver betering door de jeugdgevangenis vrijwel uitgesloten worden geacht. Een krachtige prikkel om actief aan pogingen tot hun verbetering mede te werken, wordt den veroor deelden, die hun straf in een jeugdgevangenis onder gaan, geschapen door het nieuw voorgestelde artikel 13c Swb., bepalend, dat zij, indien zij aldaar niet lan ger dan een jaar en zes maanden behoeven te ver blijven, in elk geval na zes maanden, en anders in elk geval na een jaar voorwaardelijk in vrijheid kun nen worden gesteld. Onder omstandigheden betee- kent dit een belangrijke verkorting van den tijd, na welken normaliter een voorwaardelijke invrijheidstel ling mogelijk is. DE DADERS EINDELIJK ONTMASKERD. In verband met de vele rijwieldiefstallen van den laatsten tijd had de commissaris van politie te Eindhoven extra maatregelen getroffen om de die ven te betrappen. Dinsdagavond werd al het be schikbare personeel in het eeweer geroepen. Agen ten in burKerkleedintr stelden xich op verschillende plaatsen in de stad verdekt op. Intusschen werd er wederom kennis gegeven aan het bureau dat er reeds drie rijwielen waren ontvreemd en wel twee te Woensel en een te Eindhoven, en achteraf bleek, dat er dienselfden avond ook twee rijwielen waren ontvreemd bij de Philips' gloeilampenfabriek. Omstreeks 7 uur bemerkten een hoofdagent en een agent van politie, die xich te Woensel verdekt hadden opgesteld in de nabijheid van een rijwiel, dat op dén openbaren weg onbeheerd stond, dat er iemand kwam aanwandelen en het bedoelde rijwiel nauwkeurig bekeek. Hij wandelde eenige malen langs het rijwiel op en neer en toen ging hij er heen. voelde eens aan de trappers en stapte daar na op. Toen sprongen de agenten te voorschijn en hielden hem aan1. Het bleek H. N. te rijn. On middellijk i» hij' naar het commissariaat van politie gebracht en aldaar aan een streng verhoor onder- ven»» Het bleek, dat hij een belangrijk badrag IU geld Mi sieh had. Hij bekend» Dienxeltdien avond had hij er al twee gestolen. Hl! had alle fietMoot: 1® sen verkocht in een bank van leening te WoensdjUe, Mw' Hij1 noemde nog den naam van R., die eveneenKoffllt11 werd gearresteerd als verdacht van rijwieldiefstal^ M,ur8 Bij een onderxoek in genoemde bank van leenltgn. xijn elf rijwielen in beslag genomen. orlgfiee Belde verdachten rijn ln arrest gesteld. .uurtje e< Nader wordt vernomen, dat uit Helmond berichtje;. C8lh' is ontvangen, dat twee andere rllwieldleven lto8tiWk Eindhoven door de Helmondsche politie sijn neng. De kind houden: C. S„ 22 Jaar, en K. v. d. W„ 21 jaar. Ooljen Hdcr deren moeten heel wat rijwielen gastolen hebben. Voor gr v le eenige GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. oor een De pnJ3 Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur is bijl de boei! aan het Groene Kerkje te Oegstgeest een auto vat ng den heer A. Kei denman uit Óen Haag. ten#evolj?§ir® van de gladheid, tegen een auto van den heer G va*001 Gemeren uit Alphen aan den Rijn gereden. Ten ge volge hiervan kwam de auto tusschen de tramrailf— en onderste boven te liggen. De echtgenoot© den heer G., die naast hem in .de auto zat w< door glasscherven ernstig aan het hoofd verwond ei is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden over gebracht Beide auto's werden zwaar beschadigd. j Gistermiddag omstreeks 12 uur is hij de bochtj bij het Groene Kerkje te Öegstgeest een vrachtauto: Los An van Mozes Locher uit Amsterdam, beladen mei|g gereed kisten en manden met ganzen en eenden, tenge-Hickaan, volge van de gladheid opgereden tegen een auto van den heeT W. J. ML Grootendorst uit Voorburg Als gevolg van de aanrijding werd laatstgenoemd auto in de sloot geduwd en zwaar beschadigd. De vrachtauto kwam er zonder schade af. De bestuur, ders der beide auto's kregen geen letsel. De auto is later op het droge gebracht. ben, om iaarbeld en. tot 1 lerucht i Jhlcago. lal mens «bat, U Naar wordt meegedeeld, heeft de postboot tusschen Helder en Texel Dinsdag weer kunnen varen. De ha ven op Texel ia vrij van ijs en ook in het Maradiep weinig ijs. i. De vii Troxr Wltt. Zij m< trand 1 grm rees 35 Het i laven ®E BE De li «ebel joeren Ie twe toöperi thines lwmen dan he WIERINGEN. De uitslag der Dinsdagnamiddag gehouden hard- rijderij met hindernissen op schaatsen vanwege de ijscluto „Westerland" is als volgt: le prijs f10, de -heer Jan Takes; 2e prijs f7.50, de heer P. Steijgstra; 3e prijs f5, de heer J. Baijs Ez.; 4e prijs f2.50, de heer A Russelman. ANNA PAULOWNA Dinsdagmiddag werd door „Eendracht rmaakt Macht" op het Oude Veer een wedstrijd voor vrou- wen gehouden. De belangstelling was weer enornn ja, er waren nog meer menschen op de banen dan Zondagmiddag. De uitslag Was: le prijs mej. B. Bakker, Wieringerwaard, f25; 2e prijs mej. D. v. d. Waal, Anna Paulowna, f20; 3e prijs mej. C. van Eeten, Anna Paulowna, f 15; 4e prijs mej. Zwierstra, Heldor, f10; 5e prijs mej. A. Smit Jd., Anna Paulowna, f5. DIRKSHORN. Onder de gunstigste weersgesteldheid werd hier Dinsdagavond een uitstekend geslaagd ijsfeest ge houden. Bij de heldere stralen van het electrisch licht zwierden aan de eene zijde der baan tientallen paartjes lustig heen en weder, terwijl de andere zijde was gereserveerd voor een wedstrijd in "bard-' ..il.l.AM .mnw /InMA. Tm maiI/I/Iam ..at. dn iRcnn n,a. Md. naar i wne geld. Naa J&arsf ran e wn n lig sl I GR prikken voor dames. In t miidden van de baan wa ren twee groote vaten geplaatst, waar de mededing sters omheen moesten glijden. Bij een wat te snelle vaart gaf dit aanleiding tot grappige incidenten. Meer dan één kwam op dit punt in de sneeuw ter zijde van de baan terecht. Geen gevaarlijke val in zoo'n donzen bed. Na hevigon kamp was de uitslag van den wed strijd: 1. Mej. N. Koorn; 2. mej. T. Manneveld- Borst; 3. mej. T. Gootjes. Troost prijzen: mej. G. Paarl'berg, mej. M. Manneveld-Zijp en mej. M. Brommer-v. d. Molen. Er waren 44 deelneemsters. ST. MAARTENS VLOTBRUG. Dinsdag hield de ijsclub alhier een hardrijderij op schaatsen voor jongens uit de wijk St. Maar tensbrug. De baan was met vlaggen versierd. Na een vinnigen strijd, die met belangstelling door het publiek werd! gevolgd, werden de prijizen als volgt behaald: Jongens van 10 tot 13 jaar: le prijs A. Veuger. 2e prijs D. Wilbers, 3© prijs P. Schagen, 4e prijs D. Groen. Jongens van 13 tot 15 jaar: le prijs C. Schuit, 2e prijs Jb. Zeeman, 3e prijs M. Jansen, 4e prijs D. Brak. WIERINGERjWAARDL Vanwege de ingevallen dool is de groote hard- rljderiji Woensdag niet doorgegaan. Om nu niet allen teleur te stellen, werd besloten, toch maar een hardrijderij voor ingezetenen: te houden. Aan dezen wedstrijd namen 13 personen deel, met als uitslag, dat de 1ste prijs, zijnde f 10. werd gewonnen door Klaas Schenk; 2e prijs f 7.50 door Arie Bakker; 3e orijs f5door Henk Roeters; 4e prijs f 250 door Klaas Broers. Met dit weer was er evenwel weinig aardigheid aan» Op de ijsbaan te Heiloo werden Dinsdag wedstrij den gehouden om het kampioenschap van Noord- Holland schoonrijden voor dames en voor paren. De uitslagen luiden als volgt: Voor dames: le prijs Mevr. Kraak—Kroone te Amsterdam, 201 p.; 2e prijs mej. G. Kester te Berk hout, 194 p.; 3e prijs mej. M. Booij te Purmerend, 186 p., na loting met mej. Schoorl te Barsingerhom. Voor paren: le prijs Mevr. Luiting—-Met en de heer J. Met t.e Alkmaar, 644 p.; 2e prijs mej. G. Kos ter te Berkhout en de heer Jac. Amoureus te Alk maar, 643 p. en 3e prijs Mevr. Kraak—'Kroone en de heer J. de Waal te Amsterdam, 633 p.: OUDKARSPEL. Woensdag was het voor die ijsclub „Volharding den dag voor de gecosfcumeerde wedstrijden. Door den dooi wist het bestuur nog 's morgens niet wat het wilde, doch ten slote werd besloten den wed strijd te laten doorgaan, immers 'het Waardje is breed en een beetje water hindert niet direct voor een wedstrijd als deze. De deelnemers verzamelden zich dan ook om streeks één uur in de zaal van den' heer Vis, doch tegelijkertijd kwam er een flinke regen opzetten, zoodat het pleit toen spoedig beslecht was; de wed strijd kon niet doorgaan. Om de teleurstelling voor de deelnemenden niet te groot te doen zijn, werd echter besloten evengoed de beoordeeling te doen plaats hebben en de dan toegekende prijzen uit te reiken. Het weer zal ook wel oorzaak geweest zijn, dat de deelname beneden de verwachting was. De jury kwam na bespreking tot den volgenden uitslag: Kinderen: le prij» het- Volendammertje, Jannf Heertjes; 2e prijs Sneeuwvlokjes, Hanny en Trijnis van Loo; 3s prijs Schoorsteenvsfertj s, Wannif Kostelijk wen Alt cijns lake! ie g' giac Bi N&ti

Schager Courant | 1928 | | pagina 2