De vorige gasdirecteur van Arnhem ontving f18.700 retour-commissie. Het onderzoek naar corruptie te Doetinchem. Voetbal. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. TALKOOG. Bij onderhandschen verkoop lijn de perceelen, bewoond door D. Brouwer en J. Zijdewind, en ln eigendom bij P. de Boer te Sohagen, ln eigendom op de bewoners overgegaan. De brandstoffenzaak van den heer J. Schager te Groen veld Is bij onderhandsche koop overgegaan op X. Borst HEERHUGOWAARD. Bij de Herv. Gemeente alhier werd tot ouderling herkozen de heer C. Moeijes, tot diaken gekozen de heer C. Mantel. Beroep werd uitgebracht op Ds. Ro- meijn, predikant te Heehvliet (Z.-H.). NOORD-ZIJPEL Door de wijkverpleegster alhier, MeJ. A. Meurs te 't Zand. werden in het afgeloopen jaar niet min der dan 3488 visite® gemaakt bij 103 patiënten. ZIJPE. De eerste 5 praatavonden over veevoeding, wel ke door den heer J. H. Velders. Leeraar R.L.W.S. te Schagen, te Schageébrug zullen worden gehouden, heeft Zaterdag plaats gehad en heeft veel belang stelling getrokken. Het is van de afd. Zijpe e. O. van de Holl. Mij. van Landbouw een goede gedachte ge weest, dergelijke praatavonden te doen houden. ZIJPEL De dienstplichtige J. P. Vogelzang te *t Zand van de lichting 1928 zal op 20 Februari s.t. moeten wor den ingelijifd bij het 2 let© Reg. laf. te Amerafooii. ZIJPE. Het aantal leerlingen der h O.L.-echolen in deze gemeente bedroeg op 1 Januari 1928: 431, n.1. te Bur- gerbrug 73, te St. Maartensbrug 82. te Schagerbrug 114, te Oudesluis 102 en te 't Zand 60 leerlingen. ZIJPE. In aansluiting op ons bericht betreffende de loop der bevolking in 1927. voorkomende in het nummer van Zaterdag, kunnen wij nog xnededeelen. dat in het afgeloopen jaar ln deze gemeente 29 huwelijken werden voltrokken en dat 1 echtscheidingsakte en 1 erkenningsakto werden ingeschreven. ZIJPE. De heer W. Bruin is Maandag 16 Januari in func tie getreden als Hoofd der school te Sijhekarapel en (heeft met ingang van genoemden datum eervol ont slag gevraagd als waarnemend Hoofd der school te St. Maartensbrug. WI ERIN GEN, Vergadering van de afd. Wieringen der Holl. ,Mij. van Landbouw, gehouden op Zaterdag 14 Jan. j.1., des voorm. 10 uur in het café van den heer D. D. Lont te Hippolytushoef. Aanwezig waren 50 leden. Na opening door den voorzitter, burgemeester Kolff, die de aanwezigen hartelijk welkom heette, werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna werd door den voorzitter overgegaan tot uitreiking der geldprijzen en medailles aan diverse personen, welke op de in Sept. j.1. gehouden ten toonstelling met hunne inzendingen bekroond wer den, terwijl enkele onafgehaalde prijizen der verlo ting onderling werden verkocht. Bestuursverkiezing volgde. Aan de beurt van af treden waren de heeren L. C. Kolff, P. F. Kuut en C. M. Mulder, welke allen werden herkozen en hunne benoeming aannamen. De penningmeester, de heer C. Kooijman, deed re kening en verantwoording: a. kas der afdeeling: ontvangsten f 632.64*4, uitgaven f 379. batig saldo f 253.64*4. Commissie tot nazien waren de heeren A. v. d. Welle en D. JMaauboer; b. kas der verloting en tentoonstelling: ontvangsten f 1815.75, uitgaven f 1850.65, nadeelig saldo f 3490. Commissie tot nazien waren de heeren Nan Snooij en Weert Mostert. Beide commissies bevonden alles in de beste orde, zoodat de rekeningen werden goedgekeurd. Rondvraag. De heer S. C. Veerdig stelt voor vanwege landbouw-afdeeling pogingen in het werk te stellen, om zoo mogelijk hier een leerkracht te krijgen, om daarmee een cursus voor Iandbouwhuis- houdonderwiis op te richten of in te stellen. Be sloten wordt deze zaak nader te onderzoeken. De heer Jn. Jac. Engel stelt voor, bij het gemeente' bestuur op verlaging van keurloonen voor vleesch te verzoeken. Na eenige discussies en vooral met het oog op een vermoedelijk op te richten centrale slachtplaats, wordt dit voorstel voorloopig aange houden. Hierna sluiting. WIERINGEN. De dienstplichtige Jb. Keijzer Albz: te de Normer van de lichting 1928 is door den Minister van Oor log voor twee Jaar vrijgesteld wegens kostwinner- srhap. ZUTDSCHARWOUDE. De ln de laatste gehouden vergadering van de vereen, voor ziekenhuisverpleging „De Voorzorg" benoemde bo de, de heer J. Groen, heeft, bedankt en ln zijn plaats Is door het bestuur benoemd verklaard de heer Joh. Wel- ner, die hetzelfde aantal stemmen had verkregen, maar als Jongste In Jaren toen niet gekozen werd. ZUID SCHAR W OUDE. We vernemen, dat de slagerswinkel met woonhuis van den heer A Mooij bij onderhandschen verkoop Is over gegaan aan den heer C. Groot, die voornemens ls er een visch- en fruitwinkel ln te vestigen. NIEUWE NIEDORP. De heer P. Band, venter bij de Coöp. vereen. „De Tijd geest" te Winkel, vermiste herhaaldelijk het een en an der uit zijn wagen en soms ook uit zijn portemonnaie, welke hij gewoonlijk in zijn mand had. Waar de ver missingen meestal op geregelde tijden plaats vonden, besloot D. Kaaij na afloop van 't venten zich ln de wa gen op te sluiten. Vrijdagavond werd dan Kaaij in den venterswagen ge deponeerd. Als naar gewoonte werd voor den barbiers winkel van den heer Rougoor stil gehouden, en kon Band het resultaat van de truc op zijn gemak in den scheerstoel afwachten. Na verloop van enkele minuten kwam zekere P. G. recht op den bakkerswagen aange wandeld. Het slot omdraaien en de deur openen was voor hem het werk van een oogenblik. Wat er gebeurd zou zijn, indien niet het volle licht der electr. lantaarn van Kaaij hem had verblind, is niet bekend, maar thans werd flap de deur weer dicht gesmeten, en zou Nero bijna weer opgesloten zijn geweest, indien Kaaij zich niet had weten vooruit te werken, en meteen G. vast wist te grijpen, waardoor een worsteling ontstond, waar bij G. uitriep: „Je gaat te water!". „Goed," zei Kaaij, die inmiddels reeds vlak op den kant lag, „maar jij gaat mee." Op het geroep van Kaaij kwam Band echter spoe dig den scheerwinkel uit, en was getuige van wat er gebeurde en was geschied. Hoewel G. wel niet op diefstal is betrapt, zal dit voor val, bij een eventueele aanklacht, wel zwaar wegen. OUDESLUIS. Zondagavond gaf de zangvereeniging „Nieuw Leven" alhier een uitvoering in het lokaal van den heer D. Langendijk. De zangnummers werden op een enkele uit zondering na, goed ten gehoore gebracht en vielen nogal ln den smaak van het goed opgekomen publiek. Het tooneelstukje: „Hoe Jetje gevrijd werd," werd ta melijk vlot gespeeld, vooral de moeder, de vader en de oude werkster waren goed. Het laatst kwam: „Een landelijke concertoefening," humoristische scène voor solo en gemengd koor. Ook dit verwierf een hartelijk applaus. Aan het einde moest j eenige keeren worden gehaald, wel een bewijs, dat het publiek zich bij de opvoering er van, had geamuseerd. Het bal beloofde eerst niet zoo erg veel, omdat de violist hen schandelijk ia de steek felsten hsd ea piano alleen wat w«nk *^<5 ?oor b&lmustek. Maar later «rchtjnt het toch nog te zijn meegevallen. WIERINGERWAARD. Zaterdagavond vergaderde de Sociëteit „de Een dracht" onder leiding van den heer J. Kistemaker. Aanwezig 16 leden. Bij de opening zegt de heer Kistemaker, het zich tot een groote eer te rekenen voorzitter te zijn van een vereeniging zooals onze gezellige Boclëteit er een is. De door den heer Lim- pers voorgelezen notulen worden onder dank goed gekeurd. Naar aanleiding der notulen wordt de vraag ge steld of nu de ledenlijst is bijgewerkt, waartoe in een vorige vergadering werd besloten. Voorzitter moet hierop ontkennend antwoorden, waarna door den beer Speets wordt toegelicht dat dit niet zoo gemakkelijk gaat als men wel zou denken. De per soon die destijds de lijst beeft gemaakt is niet meer in deze gemeente. Spreker hoopt evenwel met het nieuwe bestuur een en ander in orde zal komen. Volgt verkiezing bestuursleden wegens aftreding van de heeren H. Limpers, A. Sleutel Az. en Cor Waiboer. Eerstgenoemde is als secretaris herkies baar en wordt dan ook met algemeene stemmen herkozen, terwijl voor de beide niet herkiesbare le den worden gekozen de heeren W. Bron en W. Pee reboom. Tot het nazien der rekening worden aangewezen de heeren A. Rot en W. Peereboom. Met inbegrip van f 138.6314 saldo vorig jaar heb ben de ontvangsten bedragen f 216.63*4, de uitgaven f46.90, alzoo ©en batig saldo ad (169.73*4. De com missie en penningmeester wordt dank betuigt voor hunne bemoeiingen en acouraat beheer. De socië teit telt thans 52 leden. De heer Rot stelt voor een gedeelte van het saldo op de boerenleenbank te plaatsen. Ten opzichte van den jaarlijkschen feestavond wordt besloten dit japr weer de gewone kolf- en biljartwedstrijd te houden. Als datum wordt 4 Februari a.a vastgesteld, terwijl tevens nog wordt goedgevonden f12 uit de ka* be schikbaar te stellen tot aanvulling der prljaen. Niets mser aan ds orde lijnde volgt sluiting. 8TROET. Voor een goed bezette zaal gaf de gymnastiekver- eeniging W.I.K'. alhier, eene openbare uitvoering in het lokaal van den heer K: Wit alhier. Onder de bij uitstek goede leiding van den heer Keesman uit Schagen, werden de verschillende oefeningen correct en keurig afgewerkt en gaf dan ook menige oefening blijk, dat, gelijk de naam der vereeniging zegt, willen, kunnen is. Wat onder leiding van den heer Keesman steeds opvalt is het vaste zelfbewuste optreden bij het for- meeren van groepen. Deze worden met opgehaald scherm opgesteld en het is een lust om te aanschou wen hoe zelfs de kleinste peuters, (en er zijn klein tjes) zoo direct en precies zijn (haar) plaats in neemt. Voor afwisseling eenige voordrachten door dames en heeren, welke de aanwezigen goed volde den, waarvoor als dank een luid applaus. Na besluit het gewone hal. ST. MAARTENSBRUG. Onder architectuur van de heeren D. Gros en Hei- doorn te Leeuwarden, werd Zaterdag j.1. aanbeste ding gehouden van den houw van een pekellokaal en kaaspakhuis voo rekening van de Zuivelfabriek „De Eensgezindheid" alhier. Ingeschreven werden door de volgende personen: J. Veuger Hz., St. Maartensbrug f33500 fa. Doedens en Schilder, 't Zand f33633 Joh. Schenk, Barsingerhom f33847 Eppinga, Lippenhuizen (Fr.) f34100 Gebr. Geveke, Leeuwarden f 34500 A. Erika, iBurgerbrug f34500 C. Dekker, Schagerbrug f34500 J. de Graaf, Julianadorp f35060 E. Roozing, Petten f35500 P. Doorn, St. Maartensbrug f36000 A v. Eekeren, Keinsmerbrug f36700 Koppen en Zoon, Alkmaar f36985 C. Sluis, St. Maartensbrug f42000 De begrooting. waa f 33850. Het werk is aan den laagsten inschrijver, den heer J. Veuger Hz. te St. Maartensbrug, gegund. ST. MAARTEN. Zaterdagavond had in café „Rust en Lust",alhier de eerste feestvergadering plaats van de onlangs opgerichte vereeniging „Nut en Genoegen" Het begin was een teleurstelling daar medege deeld werd, dat de voorzitter ongesteld was-. De vice- voorzitter, de heer P. Jonker, opende deze eerste bijeenkomst, hopende dat deze avond naar genoegen der vele opgekomenen mocht zijn. Na deze korte woorden kon aan de afwerking van het programma begonnen worden en werd aan onzen welbekenden „Oome Gerrit" van St. Maartensbrug, de eer gegund om alhier de eerste voordracht ten beste te geven, welke bestond uit het lezen van een schetsje van Justus van Maurik, hetwelk bleek, hem wel te zijn toevertrouwd en aan allen een gezellig halfuurtje gaf. Voorts werden dezen avond door verschillende personen in totaal een 16-tal nummers, afwisselend ernst en luim, ten beste gegeven. Hierbij waren heel mooie nummertjes, welke tevens heel goed ten tooneelfa werden gevoerd. Dezen avond Week weer eens, dat men wel op, doch niet in den mensch kan 1 zien, daar er zich als goede krachten ontpopten, waarvan men het in 't minst niet had' verwacht. Zoo naderden wij het sluitingsuur en moest voorz. I tot zijn spijt het program bekorten, daar dit niet in zijn geheel kon worden afgewerkt. Als besluit vooy dezen avond verzocht de heer C. Schrijver een voordracht te doen, waaraan werd vol daan. welke ook goed voldeed. Hierna sluiting, waarbij! dank werd gebracht 'aan allen voor het welslagen van dezen avond en nu ging een ieder door regen en wind langs den mod derweg voldaan de legerstede opzoeken. ZIJPEL Het burgerwoonhuis aan de Stolpen, eigendom van den heer S. Boontjes is verkocht aan den heer Jb. Schoen te Zijpe. KOLHORN. Op 13 Jan. hield de gymnastiekvereeniglng U.D.I. haar jaarvergadering. Er is besloten een feestelijke uitvoering te doen houden in het laatst van Febru ari met de welwillende medewerking van de keur- turners Holl. Noorderkwartier. We hopen, dat het niet aan belangstelling op dien dag zal ontbeken voor de UJD.I-ere. Men lette op de te volgen adver tentie. OUDE NIEDORP. Zondagavond gaf de gymnastlekvereeniging „Turn- lust" alhier en openbare uitvoering, in het café van den heer Balk. De zaal was eivol. De uitvoering ls uitmuntend geslaagd, er werd best gewerkt, zoowel op het paard, hoogrek en vrije oefe ningen. Vooral het laatste nummer, gecombineerde oefe ningen voor dames, viel erg in den smaak. Het geheel werd afgewisseld door een toneelstukje, getiteld: „Het is verboden." gegeven door de leden van „Turnlust". Ook dit stukje werd heel aardig opgevoerd, vooral de oude Aapjeskoetsier viel hier op; die moet méér op de planken komen. De vereeniging kan met voldoening op dezen avond te rugzien. Jammer was het dat een paar personen wat al te luidruchtig waren onder de uitvoering. Zij waren hin derlijk voor velen; dezulken deden beter thuis te blijven. Tot slot een gezelig bal. WINKEL. Aan de Fruit- en Groentenvereeniging alhier is in 1927 aangevoerd: K500 Kfl. appalan, 86000 Kg. ptnn, 060 Kg. prulmtn, «300 Kg. n»lbw»en (rood) 12300 Kg. ulkmn («wart), 2700 Kg. kruisbeaaan, iOO Kg. frambozen, 8000 Kg. aardbeien, 600 Kg. bleten, 7000 Kg. kool, 1600 Kg. uien, 9400 Kg. elaboonen, 1200 Kg. enljboonen, 17200 Kg. aardappelen, 9000 stuks komkommen, De ge- beele omzet bedroeg 130216.52. HET GELD DOOR EEN FAMILIELID TERUG BETAALD. Na een ingesteld onderzoek naar eventueele gaa- corriiptie te Arnhem is gebleken, dat ook in deize gemeente van corruptie in het gasbedrijf gespro ken moet worden en dat de vorige directeur regel matig retourcommissies heeft ontvangen. Van 1913 tot en met 1927 heeft hij alleen van de firma Wilson en Co. te 's Gravenhage in totaal minstens f 18.700 ontvangen. B. en W., zoo werd door een der wethouders in de raadsvergadering van gister meegedeeld, zullen een dienstorder aan het gemeentopersoneel uitvaardi gen, waarin op den ernst van het gebeurde wordt •fgewezen en ieder lid van het personeel met onrnid- döllijk ontslag wordt bedreigd, indien eenig dergelijk feit aan het licht zou komen. B. en W. hebben de familie van den inmiddels overleden gasdirecteur van de feiten op de hoogte gebracht en verklaard, dat het genoemde bedrag aan de gemeentekas onttrokken waa, De wethouder had met velschillende familieleden besprekingen over deze aangelegenheid gevoerd, o.a. met een broe der van den overledene in Engeland, die zich op het standpunt plaatste, dat het ontvangen bedrag niet ten nadeele van de gemeente was ge-ind. Hij ver klaarde zich echter bereid het geld terug te beta len, hetgeen ook geschied is. Het geld is gestort in de k&a van het Burgerlijk Armbestuur. „ALLEEN DESKUNDIGEN, WIER INTEGRITEIT NIET AANGETAST IS". Het bestuur van de Centrale van hoogere ge meente-ambtenaren heeft aan den gemeenteraad van Doetinchem een schrijven gezonden waarin dit bestuur verzoekt „de leiding van het onderzoek in zake de gascorruptie uit handen te nemen van een commissie, die als haren deskundige heeft gekozen Iemand, dien een publiekrechtelijk orgaan bij voor baat zou behooren te wraken en een eventuel voort gezet onderzoek, indien daarbij deskundige voor lichting noodig wordt geoordeeld, slechts te doen plaats hebben met medewerking van deskundigen, wier integriteit niet is aangetast." B. en W. van Doetinchem heben den opzichter der gasfabriek, den heer Postma,, op wiens schorsing de meerderheid van den raad eveneens had aangedron gen, tijdelijk belast met de leiding der fabriek. De schorsing van den directeur is geschied voor een termijn van veertien dagen. WIERINGEN. Onze voetbalclub Succes 2 ging 1.1. Zonda* voor de competitie naar Helder, om aldaar tegen WGW 4 te kampen. Succes 2 was niet onfortuinlijk en wiet dezen wedstrijd met 13—1 té winnen. NOORDSCHARWOUDE. Op het terrein van de R.-K. Sportvereeniglng „Voorwaarts" werd Zondag een wedstrijd gespeeld tussehen Voorwaarts I en Onze Gezellen I uit Scho- ten. Voorwaarts moest in de Schotenaren met 14 de meerdere erkennen. OUDESLUIS. Zondag j.1. had D.O.S.K.O. H bezoek van Sparta, m uit Schagen. Voor de rust wegen de partijen vrij wel tegen elkan der op. Bij een D.-aanval wordt de bal vanuit de half- linie over de S.-back's geschoten, de D. linksbinnen is er vlug bij, en stormt met vrij veld voor zich op het S.- doel af, waar de keeper vergeet uit te loopen, en het volgend oogenblik heeft D. de leiding met 1—0. Deze voorsprong wordt spoedig vergroot als een schot van de D.-linkervleugel doel treft Aan den anderen kant weet S., na een serie prachtkansen gemist te hebben, de ach terstand te verkleinen. Rust 21 voor D. Na de rust is S. iets in den aanval, doch door goed verdedigen van de D.-achterhoede, en slecht schieten van de S.-voorwaardsen, blijven doelpunten uit Aan den anderen kant kan de S.-keeper een hoog schot van de D.- j spil niet vlug genoeg in zijn macht krijgen, en de D.- 1 linksbinnen maakt er 3—1 van. Hoewel S. de D.keeper op het laatst nog flink op proef stelt, komt hot einde met 31 voor D. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding ge- A.s. Zondag ontvangt D.O.S.K.O. H Helder 6, de lei ders van deze afdeeling. Het beste, beentje maar voor jongens. ALKMAAR, 16 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 37 vette koelen f 210—400, 7 vette kal veren f 80130, vette kalveren per ned. pond f 1.401.70, 41 nuchtere kalveren f 4—20, 890 vette varkens (zware) per ned. pond f 0.580.63, zouters per ned. pond f 0.48 —0.53. AMSTERDAM, 16 Jan. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 470 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. f 1.021.10, 2e kw. f 0.90—1.02, 3e kw. f 0.70—0.90 per Kg. slachtge- wicht, mindere soorten f 0.600.70, 130 melk- en kalf- koeien f 2êb360, per stuk, 06 vette kalveren le kw. f 0.90—1.05, 2e kw. f 0.740.90 per Big. levend gewicht, 68 nuchtere kalveren f 10—18 per stuk, 60 schapen f 34 41 per stuk, 700 varkens, Overz en Geld. le kw. f 0.72 0.73 per Kg. slachtgewicht, enkele boven noteering. ALKMAAR, 14 Jan. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 5 paarden f 120—250, 6 melkkoeien f 200—310, 27 nuchtere kalveren f 8—26, 54 vette scha pen f 26—30, lammeren f 3034, 39 schrammen f 20 f 28, 138 biggen (10 weken) f 8—13, 6 bokken en geiten f 6—13. ALKMAAR, 14 Jan. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f l.(tè%—1.12%, 2e soort f 0.30— f 1, boerenboter le soort f 1.05—1.15, 2e soort f 0.90—1, eieren (groothandel) t 9.5010.50, (kleinhandel) f 7 f 10.50 ALKMAAR, 14 Jan. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 60000 kipeieren, 56—58 Kg. f 10.20—10.90, 58 —60 Kg. f 10.40—11, 60-62 Kg. f 10.70—11, 62—64 Kg. f 10.90—11.50, bruine 60—66 Kg. f 11—11.70, kleine eieren f 9.1010.50. 200 eendeieren f 9. WARMENHUIZEN. 14 Jan. Roode kool le soort f 12—15.70, 2e soort f 11.50—14.80, uitschot f 6.909.80, gele kool le soort f 7.809.70, 2e soort f 6.608.40, uitschot f 2.106.30, witte kool le soort f 5.20—5.60, uitschot f 1.204-20, drielingen f 11.70—12, uienf 13.40—14.20, grove uien f 12.50—12.80, peen f 5.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer 82700 Kg. roode kool, 9100 Kg. gele kool, 11300 Kg. witte kool, 5250 Kg. uien, 1000 Kg. peen. WARMENHUIZEN, 10 Jan. Roode kool le soört f 14.70—15, 2e soort f 11.5014.20, uitschot f 6.607.80, witte kool le soort f 4.204.90, uit schot t 3-3.10, drielingen f LL90-13, uien t 1330—14J0, grove uien t 13.30, peen f 6.800.70, per 100 Ka. Totaal aanvoer: 4300 Kg. roode kool, 125 Kg. 8800 Kg. witte kool, 1100 Kg. uien, 2300 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 14 Jan. Uien f 12.20-18.00, drielingen f 13—13.70, grove f 12.1013.20, peen f 66.60, roode kool f 11.60—j doorschot f 10.60—14.20, gele kool f 6.80—10.10, doore f 5.708.80, Deensche witte f 3.604.00, doorschot ■4.30 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 17200 Kg. uien, 1800 Kg. peen, U Kg. roode kool, 63400 Kg. gele kool, 101000 Kg. Deeiy witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 16 Jan. Uien f 13—14.30, drielingen f 12.70—13.30, nep f 4,, ve uien f 12.6013.30, peen f 6.40, roode kool f f 15.50, doorschot f 1113.60, gele kool f 7.609.80, i schot f 6.508.10, Deensche witte f 3.604.80, doorst f 3.10—3.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 14600 Kg. uien, 1050, Kg. peen, ft Kg. roode kool, 25400 Kg. gele kool, 48400 Kg. sche witte kool. ALKMAAR, 18 Jan. Witlof I f 22—28, H f 14—18 per -100 Kg., boewnfc f 1.909, groene kool f 1.505.50 per 100 stuks, ro> kool f 7.70—14.50, gele kool f 4.40—7.60, uien f 7.1(k; spruiten f 1325 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Jan. Wortelen f 6.60, roode kool le soort f 12.2015$ soort f 9.5014.50, gele kool le soort f 5.801020, j kool 2e soort f 4.509.20, witte kool (Deensche) f —5.10, uien f 1330—1430, drielingen f 12.10—1230, j mensa f 1.202,10 per -100 Kg. Totaal aanvoer: 1300 Kg. wortelen, 80000 Kg. roodtj 49600 Kg. gele kool, 81000 Kg. witte kool, 8800 Kg. 1600 Kg. rammenas. EEN KIND ONDER DE AUTOBUS. Hoe gevaarlijk het is dat kinderen nog op het ltu oogenblik den weg oversteken, wanneer een auto komt, bleek Maandagmiddag weer eens. De autobui den heer Bruul van Wieringen arriveerde dien mi: te ongeveer 4 uur, toen op het laatste moment li Londbouwetraat ondanks de waarschuwing van zusje, Lieeje K. nog trachtte den anderen kant vu straat te bereiken, met het noodlottig gevolg dat onder de autobus terecht kwam. Het sterk remmen den chauffeur kon niet verhinderen dat hot kind heel onder de bus terechtkwam, maar heeft toch zeker veroorzaakt, dat het ongeval, naar het zich it aanzien, zoo wonder goed is afgeloopen. Het meisje in het registratiekantoor binnengedragen. Inmiddels» Dr. v. d. Sluis ontboden, en toen deze verscheen bl dat het kind eenige schrammen en builen had opgei pen, maar overigens geen ernstige wonden. Per t werd zij door Dr. v. d. Sluis naar huis gebracht De chauffeur treft alzoo weer geen schuld. 25 JAAR BIJ DE POST. Gisteren, Maandag 16 Januari, herdacht de h G. Rernnt alhier, dat hij bij de Posterijen werkzs was gedurende 25 jaar. Het spreekt als vanzelf, zulk een dag voor hem niet onopgemerkt zou vo bijgaan. Rempt is een populair man in onze gemt te en dat komt op zulk een jubileumdag tot uiti 's Morgens was het op het postkantoor, dat directeur in tegenwoordigheid van het.geheele soneel den jubilaris toesprak en hem prees als plichtgetrouw beambte en ijverig besteller. En teeken van hun waardeeringen hun sympatl werd Rempt namens het gansche personeel mooie leunstoel als aandenken aangeboden. En ten wapperde de driekleur. Het was voor Rempt verder een vrije dag, die te midden van zijn gezin en vriendenkring kon dö brengen. En verder heeft het hem aan belangstelli en meeleven met zijn feest niet ontbroken, vele wijzen daarvan als hij, in verschillenden vorm mi ontvangen. Van de S.D.A.P.-afdeeling kreeg hii mooi inktstel, terwijl zijn heele kamer gevuld i met bloemstukken en planten, door verschillen personen geschonken en den geheelen dag stroa dé het gelukwenschen. Het is voor Rempt eon mooie dag geweest, vooi ook omdat hij op zijn beurt anderen een feestga schonk, hij tracteerde n.1. de kinderen onzer ope bare school, wat hartelijk werd gewaardeerd. IGESZ' BIOSCOOP. Het verbouwen van de tegenwoordige Ige Bioscoop tot een meer modern ingerichte zaal opgedragen aan den heer C. Blaauboer, aannen alhier. VERKOCHT. Bet gebouw der Hanzebank op de Markt alhi is in eigendom' overgegaan, aan de Nederlandse Middenstandsbank. NI OL G. Den 14den Januari vergaderde onder voorzittt schap van den heer M. Visser te Schagen. de al Sohagen van het N.O.G. Na voorlezing en goedk» ring der notulen, werd imedédeeling gedaan van derscheidene voor de afdeeling minder belangril ingekomen stukken, die alle voor kennisgeviip" werden aangenomen. Tot bestu ursl id*werd met op één na algemeei stemmen herkozen de secretaris, de heer K. Schooi die deze funotie zeide gaarne weer op zich te wt len nemen. Voorzitter wenschte den heer Schoorl geluk niet minder de afdeeling. die aan den heer Schcw een uitstekend 'bestuurslid en propagandist hee't Uit bet jaarverslag bleek, dat de afdeeling op! Januari 1928 35 leden telde en dat er in 1927 vergaderingen waren gehouden. Alle posten van de begrooting voor 19S8 werde conform 'het voorstel van den penningmeester. d< heer Schoorl. vastgesteld. Gok hot lidmaatschap va de „Vereenvoudigde" werd gehandhaafd. De co: tributie werd vastgesteld als in 1927. Op de agenda voor de volgende vergadering kon als punt van bespreking: bespreking feestvergadi ring in 1928 ter viering van het meer dan honderl jarig bestaan in Schagen van een onderwijzers# zeischap, waarvan 70 jaar als afdeeling van N.O.G. Met den gebruikelijlken nieuwjaarswenac had de voorzitter de vergadering geopend en sloo hij ook weder. NIET TE LAAT. Met het oog op pension-bespreking voor de W mervacantie 1928 vraagt men nu reeds van wanne» tot wanneer de vacantie op onze O.L.-school duurt Ze begint Vrijdagmiddag half vier op 27 Juli et' eindigt Zondag 19 Augustus. Ziezoo nu kan met, bestellen en bespreken. BOUWEN. Voor rekening van den heer Jb. Hagen alhier, een burgerwoonhuis op het Noord worden gebouwd Het werk zal worden uitgevoerd door den heer M Schoen. DE CONTROLE IS BEGONNEN! OPGEPAST! Op den eersten dag dat het nieuwe rijwielplaatjj aanwezig moest zijn, werden in onze gemeente overtreders bekeurd. WOENSDAG 18 JANUARI 1928. NED. HEET. GEMEENTE ta: Barflinfferhorn. nam. 7 -uur. Ds. Van Loon. DONDERDAG 19 JANUARI 1*28. V. C. J. B. Afd. Anna Paulowna, nam. 7.30, Bijenkomst. 0t darwarp; V.CJ. E «n K«rt

Schager Courant | 1928 | | pagina 6