RAAD ST. PANCRAS. De Raad vergaderde Maandagmiddag volt^Hg. 1 Die geloofsbrieven, van bot nieuwe lid, den beer Koelemeij, worden nagezien en in orde bevonden. Deze verschijnt ter vergadering en legt de ge bruikelijke eeden ai. Wederzijds worden enkete woorden gesproken, waarbij de voorzitter herinnert aan het feit, dat nu wijlen de iheor Kloosterboe. gedurende 40 jaar de gemeente trouw gediend Ueett. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Een meevaller. In verband met de benoeming van de tijdelijke leerkracht, den heer Hoekstra is van den minister bericht ingekomen, dat deze tijdelijke maatregel voor den goeden gang van het onderwijs wordt goedgekeurd, zoodat de kosten voor rekening van het Rijk worden genomen onder voorwaarde dat deze toestand binnen 4 maanden afloopt, en alles wordt gedaan om een wachtgelder benoemd tc krij gen, de uiterste ternüjn die voor een vacature is vastgesteld. Ingekomen stukken. Ie. Bericht dat de goedkeuring op de begrooting Is uitgesteld. 2e. Dankbetuiging van Wed. Groen voor het ver leende pensioen. 3e. Bericht van den heer Hoekstra dat hij de be noeming tot tijdelijk onderwijzer aanneemt. 4e. Verslag van de politie radiocommissie over 1927. 5e. Verslag van de adviescommissie voor bouw plannen. 6e. Begrooting van den Keuringsdienst voor Wa ren. Al deze stukken, worden voor kennisgeving aan genomen. Rekening Anxwoogdij. De heeren Groen en Nol, leden van het Burgerlijk Armbestuur, zijn aanwezig voor het uitbrengen van de rekening. Deze sluit met een ontvangst van f3701.39, een uitgaaf van f3115.15, alzoo een saldo van f586.24. De ontvangsten hebben dit jaar vrij wel de uitgaven gedekt. De rekening wordt onder dankbetuiging goedgekeurd. Benoeming lid Armbestuur. Ter voorziening in de vacature D. Kloosterboer heeft het Armbestuur de volgende alfabetische aan beveling ingediend: 1. Jb. Duif Cz., 2. Jb. Klooster boer Dz. De heer Lek, die gaarne een arbeiderscand'idaat gezien had," beveelt den heer Jb. de Vries aan, Na drie stemmingen wordt de heer Jb. Duif Cz. na loting verkozen verklaard. De heer pe Vries kreeg 1 stem, de anderen elk drie. Bij de herstem ming is éón biljet van onwaarde. Benoeming leden Schatterscommissie. Er zijn twee vacatures ontstaan door het overlij den van de heeren Schuit en Klootsterboer. B. en W. dienen de volgende aanbevelingen in: 1. M. Duif;; 2. Jb. Slijker. 1. J. van Kampen; 2. W. Snel. De heeren Duif en Van Kampen worden respect, met 6 en 5 stemmen gekozen. Verhuring van huis en land. Van de afd. van Het Witte Kruis is het verzoek ingekomen om het huisje van mej. Wed. Groen te mogen huren. B. en W. gaan daarmee accoord, doch wenschen de 11 snees land, die daarachter ligt, in de verhuring op te nemen, onder voorwaarde dat onderverhuring kan plaats hebben onder nadere goedekuring van B. en W. Het doel i's het watergebruik voor rekening van de geameente te nemien en dan den huurprijs te be palen op 250 gulden. Er is op gerekend dat het huisje 700 gulden aan opknappen gekost heeft. De heer Lek vindt het niet goed dat in een onder onsje tot den verbouvtf besloten is. Hij acht dit niet in orde en vindt verder den genoemden huurprijs te hoog. Voorzitter zegt, dat met de raadsleden vooraf over leg gepleegd is. De heer Lek was toen verhinderd. De heer Lek wil het bedrag op f206 bepalen. De heer Van Kampen acht het niet gewenscht voor dit bedrag Het Witte Kruis voorkeur te -geven, f 250 is de waarde. Ook de heer Slijker vindt f5 pe-r week "te hoog. Na verdere bespreking wordt het voorstel van B. en W. met 43 stemmen verworpen en komt men ten slotte tot overeenstemming om den huurprijs op f230 te 'bepalen, waar alleen wethouder t Van Kam pen tegenstemt. Ingevolge verzoek van Ged. Staten, ondergaat het reglement van het Burgerlijk Armbestuur nog een kleine aanvulling. Een verzoek van de Ned'. Thermochem. fabriek om de cadavers enz. daar te laten vernietigen, wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat- de gemeente voor de noodslachtingen bij het abattoir te Alkmaar is aangesloten. Op het verzoek van den Bond van Bedrijfsautohou ders betreffende het wegenplan, worclt afwijzend be schikt, omdat een -zoodanig verzoek meer bij de Ver- eeniging van Ned. Gemeenten thuis behoort. De heer Snel doet hierbij een vraag inzake den Twuijverweg, doch het blijkt wel, dat de voorzitter niets nieuws weet te vertellen; Overeengekomen wordt, dat de voorzitter nog eens een bezoek aan Den 'Haag zal brengen. Daarna deelt de voorzitter mede, dat a.s. Woens dagavond de landverhuring plaats heeft en dan te vens enkele akkers van het Armbestuur verloot zul len worden. Het gewone onderhoud van den molen in de West- beverkoog, die thans weer tot de eigendommen der gemeente behoort, wordt opgedragen aan Riedel voor 30 gulden .per jaar. Alweer de gascorruptie. De heer Snel heeft schriftelijk verzocht eeni vraag, te mogen stellen inzake de- bewuste 5 pet. van uit breidingen der liehtbedrijven. Spreker wil niet, dat anderen de kastanjes voor de gemeente uit het vuur halen en wil alles doen om die 3200 gulden van de kamerovens in de kas der gemeente te krijgen. Van het restant wil hiji dan nog maar niet spreken. Voorzitter -herinnert er aan, dat het besluit betref fende corruptie met algemeen© stemmen aangeno men is en de punten corrupt-'e en 5 pet. geschei den dienen te.blijveh. D'e 5 pet. komt in verschillen de processen-verbaal voor. De Voorzitter zegt, dat de zaak corruptie breed voerig in bestuur en commissie besproken is, doch toen was Burgemeester Van Spengler niet aanwezig. In de vergadering waar de notulen werden vast gesteld, was deize wel, een bespreking over de no tulen wérd toen niet toegestaan, omdat de voorzit ter de zaak niet wenachte te 'herkauwen, Want de 5 pet. betreft,, met deze bepaling wareij verschillende oud-leden van de gascomraissie bekend. De mede- deeling van die 16000 gulden lijkt nergens naar en is vokomen onjuist. Die directeur heeft thans een tegen-nota opgesteld. Wethouder Duif zegt, dat het niet de bedoeling van de gascoizmimie is geweest, met het onderzoek niet verder te gwm en wethouder Van Kampen zegt, dat in de destijds te Zuidscharwoude gehouden gecombineerde vergadering goedgevonden is aan den directeur ,1 pet, van het bedrag der kamerovens -toe te kennen. Zelf heeft hijl echter gezegd, die 1 -pet. van die 185.000 gulden niet gehad te hebben. Wat de 5 pet. betreft, dit staat izwart op wit. 'Burgemees ter van Spengler is zelf voorzitter van de gascom- missiie geweest en heeft, toen het schrijven van de heeren Paarlberg en Bakker inkwam, zelf te kennen gegeven, dat de directeur vrij- uit gaat. Hij' memo reert verder de vermoedelijke oorzaak van het weg blijven van Burgemeester Van Spengler, -dat een voorval mot het leggen van de electrische kabel te Noordscharwoude de reden is. Hierna sluiting. NOOTtDSCHARWOUDE. De zlekenvereeniging „Onderling Hulpbetoon", hield Maandagavond de 28e jaarvergadering in het lokaal van den heer L. Dekker. Aanwezig 96 leden en drie bestuursleden van Oud karspel. De voorzitter de heer J. Kuiper opent de vergadering met een woord van welkom aan leden en pers, en spreekt zijn genoegen uit over de ruime opkomst. Er is dit jaar niets buitengewoons gebeurd. Alles is normaal verloopen. De harmonie onder bestuur en com missarissen is steeds uitstekend geweest en het is een groote zegen dat in dezen tijd van corruptie gezegd kan worden dat we weten dat de zaken goed beheerd worden Uit de rekening van den penningmeester blijkt een ontvangst van f 2909,63, een uitgaaf van f 2800.23, alzoo een kasgeld van f 109.40. Op de beide spaarbanken was het vorig jaar geplaatst f 5852.29, en nu f 6098-17, terwijl f 204,69 rente gekweekt is, waardoor het bezit der vereeniging met f 789,13 ia vooruitgegaan. Het is een bijzonder gunstig jaar geweest. Het aantal uitkeerjngen was 192 terwijl 21 gulden we gens overlijdèn is uitgekeerd. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt dat 8 le den overleden zijn, 10 leden zijn vertrokken, 11 uit an dere gemeenten zijn ingekomen, terwijl 15 nieuwe leden zijn ingeschreven, waardoor het ledental gestegen ie van 242 op 254. Als leden "van het hftstuur worden met bijna algemeene stemmen de heeren P. van Dijk en K. de Vries herko zen. Als adviseur wórdt herkozen de heer J. Heeman. Het bodeloon blijft bepaald op 2 cent per lid per week. In verband met den goeden stand der kas wordt beslo ten de uitkeerlng te verhoogen van f 10.60 op f 12 per week. De gelukkige winners^ van 8 maanden vrijstelling van contributie zijn de leden W. Jonker Jr., A. de Geus PJLs., J. Keppel, en Jb. Smit Pz. Op voorstel van het bestuur wordt besloten om de vergoeding voor den penningmeester te verhoogen van 60 op 75 gulden. Bij de rondvraag worden opmerkingen gemaakt dat de verhooging voor den penningmeester te laag is, waar op de voorzitter meedeelt, dat het een vergoeding moet blijven, doch geen belooning moet worden, voor het vol gend jaar kan natuurlijk een voorstel gedaan worden. De voorzitter van de vereeniging te Oudlcarspel dankt voor de uitnoodiging en wijst er op, hier twee punten ontmoet te hebben, die in zijn vereeniging niet gevonden worden, n.1. (adviseurs en meeloten door zieke leden. Om trent het eerste vraagt hij nadere Inlichtingen, die door den voorzitter worden verstrekt Hij dankt nogmaals voor de uitnoodiging en hoopt dat ook 1928 voor de vereeniging een voorspoedig jaar mag zijn. De voorzitter sluit daarna de vergadering met dank aan leden, genoodïgden en pers. NOORDSCHARWOÜDE. Door de B-leden van de Langend Ijker Kolfclubs werd Zondag de derde match gespeeld in Goncordia met den volgenden uitslag: „Vriendenkring", NoordscharwoudoJn. Bakker 124 p. 301; G. Hop 117 p. 297; L. Dekker 119 p. - 325; K. Langediijk 76 p. 260; S. Timmerman 111 p. 333; C. Kuiper 92 p. - 272; totaal 630 p. 1788. „Ons Genoegen", Nbordscharwoude: Fr. Muile boom 120 p. 312; F. Blauw 102 p. 317; W. Bak ker 84 p. 279; D. Bakker 107 p. 341; S. J. Maakal 87 p. 207; Chr. Olthoff 47 p. 190. Totaal 547 p. 1728. - „Gezellig Samenzijn", ZuidecharwoudeJ. Bergen 12 p. 311; P. Bruin 104 p. 325; Jb. de Wijs 73 p. 286; T!h. de Lange 96 p. 296; M. Zijip 79 p. 303; W. Weel 81 p. 203; Totaal 545 1724. „Op Maat", Zuidscharwoude: J. Zijp 98 p. 301; P. Langedijk 79 p. 302; C. Berkhout 87 p. - 301; P. v. d. Welle 56 p. 223; P. Goet 114 p. 861; B. Boon 97 p. 301; Totaal 531 p. 1799. Do laatste match wordt over 14 dagen bij den heer Kramer te Zuidscharwoude gespeeld. De groote getallen zijn die der drie banen tezamen. OUDKARSPEI*. Zondag 12 en Dinsdag 14 Februari a.s. zal do-o-r de Operette-vereeniging „Caecilia" alhier, worden op gevoerd de schitterend gecostumeerde öpera-coml- cme „De Zigeunerin" (La Tzigane) In 3 bedrijven van den beroemden componist Jo'han StTauas.è De costumeering en- grimage zal door de firma Job. M. Ridderikhoff te Hoorn worden verzorgd. Ongetwijïelt belooft bet een mooien avond te wor den, gezien het succes, dal deze operette-club biji vorige 'uitvoeringen mocht oogsten. ST. PANCRAS. De heer 'Tj. Koelemey is in de vacature Kloosterboer tot lid van den gemeenteraad gekozen. Hij heeft rijn benoeming angenomen. LANGENDIJK. De Huisvlijttentoonstelllng, uitgaande van de N.V. Concordia te Noordscharwoude, is thans vastgesteld op 11, 12, 13 en 14 Maart a.s. Deze tentoonstelling belooft weer een viertal leerzame en nuttige dagen voor de Langëndijkers te brengen,

Schager Courant | 1928 | | pagina 7