KORTE BERICHTEN, Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Ds dubbelt)*, bezwaar al» zoo kaj moei worden gewacht op het bericht of we subsidie al of niet krijgen. Dat wach- W at de kosten betreft, deelen B. en W. het vol-1 ten heeft bezwaren en spr. heeft daar zijn motie* gende mede. Ontwerp A, waarbij alle leslokalen in rifchte lijn naast elkander geprojecteerd zijn, wordt door den architect geraamd op f85000. ontwerp B, door den heer Saai aangeduid als A II, waarbij het aantal lokalen in twee groepen van 3 en 4 zijn gedacht, wordt begroot op f 87000. Ontwerp C, bestemd voor het terrein van den heer Doves en waarbij de lokalen zijn ingedeeld in twee groepen van 5 en 2, zal hetzelfde bedrag vorderen als ontwerp B. De motieven van den heer Saai voor aanbeveling van het terrein van den heer P. Kooij en voor het project B zijn, naar het B. en W. voorkomt, van vol doende gewicht, om de keuze daarop te doen vallen. Het bezwaar tegen project A bestaat hierin, dat dit een zeer lange gang bevat,, waarin men spoediger last van tocht heeft. Hot is dus niet gewenscht dit plan uit te voeren. Tegen ontwerp C bestaat het bezwaar, dat het terrein van den heer Doves, waarvoor het be stemd is, wegens don vorm daarvan te -klein zal zijn voor het terrein ten dienste der lichamelijke oefe ning. Het meest geschikt is alzoo het ontwerp B, kostende gelijk is medegedeeld 'f87.600.- voor meubileering, zooals banken, bor den, gordijnen enz. is te rekenen op f 5.000.— voor aanschaffing der inventaris van het gymnastieklokaal kan worden volstaan met f 1.000.— de aankoop van grond zal met de over drachtskosten vorderen f 5500.— De totale kosten worden dus geraamd op f 99.100.— Rtykssteun? Ongetwijfeld is dit een aanzienlijk bedrag en zou het voor een gemeente als Wieringen een zeer belangrijke vermeerdering van lasten beteekenen, indien zij zon der hulp van het Rijk die lasten alleen zou moeten dragen. B. en W. zijn dan ook voornemens, zoodra dit mogelijk is, een beroep te doen op de Regeerimg, opdat in de bouwkosten overeenkomstig art. 68 der Wet een buitengewoon Rijkssubsidie worde verleend. Het is intusschen zeker, dat indien de bouw op bo- venaangegeven wijze wordt uitgevoerd, de gemeente Wieringen in het bezit komt van een fraai gebouw, dat aan alle moderne eischen voldoet en waarmede het onderwijs het beste wordt gediend. B. en W. stellen daarom voor hen machtiging te verleenen tot het doen aankoopen van H.A. van den door den heer P. Kooij Hz. aangeboden grond, tegen den door hem gevraagden koopprijs van f 1.05 per iM2. en daarop te stichten eene school voor ge woon lager onderwijs volgens het ontwerp B, hier- voren nader omschreven. De beraadslagingen. Reeds is va/nimorgen met de raadsleden in niet- openbare vergadering een bespreking over deze plannen gehouden en de Voorzitter deelt nu nog mede, dat de heer P. Kooij niet anders dan 20 snees grond wil verkoopen. De heer J. Kooij vraagt of ook nog naar andere terreinen is gevraagd. De Voorzitter antwoordt, dat naar ettelijke ter reinen ia geïnformeerd, maar de terreinen lagen of te lastig of te vochtig, of zijn te duur. Spr. erkent, dat het een heele hap uit den schotel ia, maar spr. hoopt en vertrouwt dat het rijik zal bijspringen, want het zal niet moeilijk vallen aan te toonen, dat onze finantiën ontoereikend zijn. De heer Kaan vindt het terrein wat den afstand voor de kinderen betreft, niet gunstig, maar de heer Bosker bestrijdt deze meening. De heer Jb. Lont informeert of de kosten van centrale verwarming ook bij het bedrag zijn inbegre pen. Die Voorzitter zegt, dat alles er bij1 inbegrepen ia, ook de onderwijzerswoning. Ook de heer Bakker stelt nog eens de vraag, of alles inbegrepen is, wat de Voorzitter doet zeggen, dat het lijkt of de heer Bakker het bedrag nog te laag vindt. De heer J, C. Lont vraagt hoe het zal gaan al» het rijk geen subsidie geeft. De Voorzitter wijst er op, dat aan het plan niet is te schaven, het is zoo sober mogelijk. De' heer Jb. Lont vindt het maar zoo vreemd, dat een bunder land zoowat noodig is voor een stuk of wat schooljongens. Ben boer kan er 12 koeien op houden. De heer Oden ziet nooit scholen, waar zooveel ruimte bij is. De Voorzitter zegt, dat men ook geen gebouw zal zien, dat zoo aan de eischen des tijds zal voldoen. De heer Lub wijst erop, dat men daarentegen in de steden de speelparken heeft. De heer Oden wijst op de varkensmesterijen in de buurt. Opgemerkt wordt, dat bijl aankoop van het ter rein -er een al weg raakt. De heer Kaan vraagt of er naar het terrein van Dekker is gevraagd. Herinnerd wordt aan de pogingen die zijn aan gewend, om op dat terrein een transformatorge bouwtje gebouwd te krijgen, maar de prijs die ge vraagd wordt, Is veel te boog. Misschien wordt'door Dekker wel weer f 1000 gevraagd. De heer Lub vraagt of dus bij bet Rijk1 om sub sidie wordt srevraagd. De Voorzitter antwoordt, dat dit in de eerste plaats zal gebeuren. De heer Lub vraagt hoeveel subsidie zal worden gevraagd. De Voorzitt v antwoordt, dat B. en W. met 50 pet. zullen beginnen. De heer Lub vraagt of het niet beter is, zich eerst te overtuigen, of subsidie zal worden ontvangen van het rijk. De Voorzitter vindt het beter, dat eerst besloten wordt tot den bouw en wijst erop, dat de gemeente anders kans loopt, verplicht te worden. Spr. zou zich niet aan de noodzakelijkheid willen onttrekken. De heer Lub zegt, dat dit ook zijn bedoeling niet is maar spr. wijst op de mogelijkheid dat de minister zal zeggen,: de zaak is reeds in kannen en kruiken, dus ik help niet. De Voorzitter wijst er nog eens op, dat alles wat in de plannen voorkomt, als eiscih wordt gesteld, school, gymnastieklokaal, terrein voor lichamelijke oefeningen. De heer Kaan wil het voorstel van B. en W. aan nemen, mits de regeering 50 -pet. subsidie geeft. De heer Lub zegt, dat er ten aanzien van de sub sidie nog wel te marchandeeren is. Spr. vraagt hoeveel tijd' er gemoeid zal zijn met het verkrijgen van de zekerheid omtrent de subsidie. De Voorzitter meent, dat de heer Lub dat zelf wel eens ondervonden heeft, maar de heer Lub ant woordt, dat hij nimmer subsidie van het Rijk heeft genoten. De heer Jb. Lont zegt ,dat dit wel eens een jaar en 6 of 8 weken, of anderhalf jaar duurt. Spr. zou willen, dat de zaak mondeling met den minister werd besproken. De Voorzitter zegt dat htf meerdere malen per soonlijk zaken met den minister heeft besproken, en dat zal ook nu gebeuren: De heer Jb. Lont: Maar als nu geen subsidie wordt gegeven? De Voorzitter: Dan zal meer belasting moeten wor den betaald. De heer Jb. Lont meent dat daar ook een eind aan komt De heer Lub wijst aan den «aderen kant op het i ven voor, die hij in openbare vergadering niet zal zeg' gen. De Voorzitter zegt ook vanmorgen reeds op die mo tieven te hebben gewezen. Spr. belooft de zaak bij den Minister te zullen bepleiten en zegt spr., Jb. Lont ■gaat mee. De heer Lub meent, dat daarover de Raad heeft te beslissen. De heer J. Kooij vraagt of het geheele veld zal wor den geëgaliseerd. De Voorzitter zegt, dat de speelplaats zal worden opgehoogd met grond uit de fundeering. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens het voorstel van B. en W. aangenomen. De Voorzitter wenscht den Raad hartelijk geluk met het prachtig monumentaal gebouw dat hier zal worden gebouwd. Benoeming leden Commissie van Toezicht Lager Onderwijs. Ter vervulling der vacaturen van de heeren R. Windsma en W. Hermans Jz., die periodiek moe ten aftreden, hebben B. en W., na gepleegd overleg met de Commissie, de volgende aanbevelingen opge maakt, waarbij zij opmerken, dat de Heer Hermans niet voor herbenoeming in aanmerking wenscht te kooien: Vacature Windsma (categorie meerderjarige onder wijzers aan openbare lagere scholen): 1. de heer R. Windsma, aftredend; 2. mej. K. J. Duyvetter; Vacature Hermans (categorie ouders van op eene openbare lagere school ingeschreven leerlingen): 1. de heer S. Russelman, 2. de heer S. Blaauboer. Voor vacature-Windsma worden uitgebracht 7 stem- meen op den heer Windsma, 3 ongeldig en 1 blanco, zoodat de heer Windama is benoemd. De heer Rus selman wordt met 6 stemmen benoemd, 3 stemmen werden uitgebracht op den heer S. Blaauboer, 1 stem blanco en 1 stem op den heer D. Blaauboer. Rondvraag. De heer J. C. Lont wijst op den toestand waarin de Stroeërweg zich bevindt. De heer Bosker zegt, dat er wat puin zal worden op gebracht. De heer J. C. Lont heeft voorts den indruk, en werd daarin door deskundige gesteund, dat de bazaltslag, die thans geleverd Is, niet zoo goed was als de bezaltalag, door Dekker geleverd. De heer Bosker daarentegen denkt er anders over, en de heer Tijsen zegt dat In het vooreind van het schip de lading wat zandig geweest was, maar overigens was de kwaliteit goed. De heer de Vries informeert naar de regeling van het vervoer der bazalt. Hoe heeft die plaats gehad? De voorzitter verschaft de gevraagde Inlichting en deelt daarbij mede dat de zaak is geregeld ook naar genoegen van den oorspronkelijken aannemer van het vervoer. De kwestie ls naar genoegen opgelost, en het heeft de gemeente geen cent gekost De heer Bakker wijst er op dat de schutting bij de school te Oosterland reparatie behoeft. De voorzitter zegt dat dit reeds is opgegeven. De heer Lub informeert naar de demping van de Gasthuissloot. Zand en het gebruik van materiaal zou gratis beschikbaar worden gesteld, en intusschen kab belen de wateren nog even rustig voort. De voorzitter zegt dat nogal is gewacht op de goed keuring door Ged. Staten op het besluit tot overdracht. Thans is de zaak in dit stadium dat de werken spoe dig worden aangepakt. De heer Bakker vraagt, of het werk wordt aanbe steed. Bevestigend wordt geantwoord, en de heer Bosker zegt nog, dat men zat met de baan om het zand enz. er te krijgen. De heer Lub zegt dat er te Den Oever behoefte be staat aan een urinoir. De voorzitter zegt, dat er een bij het perceel van Mes- selaar geplaatst zal worden. De heer Oden komt nu terug op de onvoldoende af watering tusschen de perceelen Poppen en Lont, en acht het gewenscht dat aan weerskanten een kolk wordt geplaatst. De heer Bosker wijst er op dat «r dan ook rioleering moet worden aangelegd. De heer de Vries wijst er op, dat voorheen de goot goed lag, en toen de afwatering In orde was. De heer Oden zegt, dat dit nu het geval niet is, nar dat het P.E.N. er met den kabel door ls gegaan. De heer J. C. Lont wijst er op, dat hier en daar de kolken te hoog liggen, en spr. heeft, zoo oud als hij is, nimmer geleerd dat het water een berg opstroomt. Besloten wordt te onderzoeken of de goot beter ge legd kan worden, zóó dat voldoende afwatering ont- staat. De heer Oden zegt dat de herschatting van de per ceelen voor de personeele belasting oorzaak ls dat deze belasting boven de draagkracht der Ingezetenen is en veroorzaakt wordt doordat de huren hier thans te hoog zijn. Dit euvel is te verhelpen door te trachten de ge meente in een lagere klasse geplaatst te krijgen. De voorzitter zegt dat reeds getracht wordt de ge meente van de 8e klasse in de 7e klasse geplaatst te krijgen. De heer J. Kooij had graag gezien, dat men met de wegwals ook in de Belt was gekomen. Spr. wijst op den last, dien de fietsers ondervinden. De heer Bosker zegt, dat dit was gebeurd, aJs het niet zoo nat was geweest, want dan hakt de wals zoo aan. De heer J. Kooij' zegt, dat wel eens over bezuini ging wordt gesproken, maar de lichten van het P.E.N. branden nog al eens bij. dag. De Voorzitter denkt, dat de klokken nog geregeld •zijn naar de donkere dagen, maar dat dit wel te recht zal komen. De heer Tijsen zegt, dat de heer Bruul van het postkantoor gevraagd, heeft, daar de lantaarn wat langer te laten branden. De Voorzitter zegt, dat dit in de vergadering van B. en W. kan worden besproken. Hierna sluiting. (Reeds gisteren aan onze abonnée's te Wieringen toegezonden.) Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glaicn Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. neervallend gesteente getroffen en vrij ernstig gewond Twee hunner, zekere R. en P„ zijn naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht ONDER EEN VALLENDEN MUUR. Naar het ziekenhuis der Broeders van Johannes de Deo te 's-Hertogenbosch is, ernstig gewond, overgebracht de heer J. van den Dungen, die te Gewando, gem. Alem, het ongeluk had onder een om vallenden muur terecht te komen, waarbij een zijner beenen verbrijzeld word. Hij is thans aan de gevolgen overleden. EEN BRUTALE DIEFSTAL. Zaterdagavond ging de schilderspatroon Uink, wonend in de Tuinstraat te Zwolle, met zijn vrouw van 7 tot 8 uur uit. Niemand bleef thuis. In dat uur zijn inbrekers van achteren bij het huls gekomen. Met een ladder heb ben zij een tuimelraam bereikt en door zich naar bin nen te laten zakken zijn zij in het huis gekomen. Het heele huis is doorzocht en een geldkistje met f 680.— medegenomen. Het kistje ls In een eenzame straat leeg terug gevonden. DOODELIJKE VAT.. De 69-jarige echtgenoote van den landbouwer J. Za gers te Rheeze in Ambt-Hardenberg liep op een hooi- zoldertje te zoeken naar kipeieren. Plotseling viel zij naar beneden en zij kwam daarbij zoodanig met het hoofd op de vloer terecht dat de dood onmiddellijk in trad. Een ontboden geneesheer constateerde nekbreuk. HEVIGE ONTPLOFFING IN MASSACHUSETTS. Tien dooden en meer dan dertig gewonden. Door een ontploffing welke te Everett (Massachus- setts) plaats had in de werkplaatsen van een olie-maat schappij zijn twaalf menschea gedood en meer dan der tig gewond. EEN BENZINE-BRAXD. Zaterdagochtend ls in een petroleum-opslagplaats te Altona-Langenfelde een gevaarlije benzine-brand ont staan. Uit een tank, waarin zich 25.000 liter benzine bevon den, sloegen de vlammen hoog uit. Door het krachtdadig optreden van de brandweer kon de brand gelocaliseerd worden. Een brandweerman werd door uitslaande vlammen ernstig gewond en twee an dere door een ontploffing weggeslingerd. Zij bekwamen echter weinig letsel. HOOG WATER Tengevolge van de slagregens der laatste dagen en het smelten van sneeuwmassa's in het gebergte zijn de zijrivieren van den Rijn sterk gestegen. Een gevaarlijke hooge watertoestand wordt echter niet verwacht TIENDUIZEND SCHAPEN DOODGEVROREN. Moskou. De laatste acht en veertig uur zijn in Oebekistan ongeveer 10.000 schapen doodgevroren, het geen de eerste plaats aan de nalatigheid der bureau- c ra ten moet worden geweten. De schapen waren name lijk door gebrek aan veevoer verzwakt aangezien reeds sedert zes maanden door de Sovjetautoriteiten en de coöperatieve vereenigingen over vcovoederJevcranties wordt getwist. Indien er niet spoedig hulp wordt ver leend, zal de geheelo veestapel van Oebekistan te gronde ELECTRISCHE BEMALING. Na afkeuring van het oude stoomgemaal De Cruquius te Haarlemmermeer heeft het bestuur van den Haar lemmermeerpolder een commissie benoemd om een wij ziging in de bemaling te overwegen. De heer N. Peert- sema, lid dezer commissie, heeft een plan uitgewerkt om in de omgeving van den Oostelijken ringdijk bij Bur gerveen een nieuw gemaal te stichten, Daardoor zou het mogelijk worden, een polderafdeeling ter grootte van ongeveer 4000 H.A. van den algemenen boezem af te sluiten, zonder veel bezwaar voor de scheepvaart op te leveren. SLAPTE. Te Zaandam hebben 35 arbeiders van de „Meufa", de voortzetting der Ned. Meubel- en Houtwarenfabrlek OP EEN OLIE WRINGER GEVALLEN EN ROND GESLINGERD. Doodelljk ongeluk te Zwolle. De arbeider E. S. te Zwolle had het ongeluk bij het repareeren van een machine der fa. Reinders Co., achterover te vallen waarbij hij terecht kwam op een In werking zijnden oliewringer. S. werd met ontzetten- den kracht rondgeslingerd waarbij hem de borstkas werd ingedrukt. Nadat hij naar het Sophia-Ziekenhuis was vervoerd, is hij aan de gevolgen overleden. DE VERDWENEN GUÏNEESCHE BIGGETJES. De geïnfecteerde diertjes terecht Dezer dagen werden, zooals wij meldden uit een loods achter het ziekenhuis van Huil eenige Guineesche big getjes en konijnen gestolen, een gevaarlijk geval, daar drie der „marmotjes" met een besmettelijke ziekte wa ren Ingeënt. De dieren waren door de jeugdige dieven aan onbekenden verkocht, doch thans is men er in ge slaagd de geïnfecteerde exemplaren terug te vinden. SNEEUWVAL IN HET NOORDEN. Aanval van wolven en beren. In Noord-Spanje is de laatste week zooveel sneeuw gevallen dat de wolven en beren uit de Pyreneeën geen voedsel meer in het hooggebergte hebben kunnen vin den en naar de Noord-Catalaansche dorpen zijn komen afzakken. Tot in afgesloten schuren zijn schapen aan gevallen en de dorpsbewoners hebben zich tot burger wacht vereenlgd, die om beurten 's nachts met geladen geweren de ronde doen. MIJNONGELUK. Moskou. Uit Stalino in het Donetzkolenbekken, is een telegram ingekomen, dat btf een dynamietontplof- fing In een der mijnen tien man gedood en acht ge wond zijn. KOELHUIS VERBRAND IN ZUID-AFRIKA. Kaapstad. Een groot koelhuis is geheel door brand vernield; de schade bedraagt een half millioen pond sterling. ZIJN WENSCH VERVULD. Op zee gestorven. Een 70-jarige Britsch zeeofficier wiens dagen volgens zijn medicus geteld waren, had den wensch te kennen gegeven, op zee te sterven en daarom passage genomen op een stoomschip naar Valparaiso. Voor het geval hij de uitreis zou overleven, had hij zich van een retourbil jet voorzien. Zijn wensch is in vervulling gegaan, want ter hoogte van de Azoren is hij overleden en hem is een zeemansgraf bereid. DOOR DRIJZAND VERZWOLGEN. Een garnalenvisscher uit Southport merkte dezer da gen plotseling, dat zijn paard en kar in het drijfzand wegzonken. Met levensgevaar maakte hij een touw aan de kar en riep andere visschers te hulp. Twee uur lang trachtten zij paard en kar te bevrijden, doch hun pogingen wer den door den opkomenden vloed bemoeilijkt. Ten slotte verdwenen paard en kar onder water en eerst toen ga ven zij hun pogingen op. Zij keerden later naar de plaats terug, doch er was geen spoor meer van het voertuig te vinden. BRUINKOLENSTAKING IN BOHEMEN. Dertigduizend man er bij betrokken. De pogingen welke de regeering heden heeft onder nomen, om het loonconflict in de bruinkool-industrie In het noordwesten van Bohemen nog op het laatste oogen blik bij te leggen, zijn op niets uitgeloopen. Maandag ls derhalve de groote staking in de districten Brux, Dux, Teplitz, en Komotau begonnen. De staking omvat cir ca 30.000 man. EEN BUNA VERGETEN VLIEGER Könnecke te Galcutta. AMSTERDAM, 13 Febr. Tor veemarkt waren heden aangevoerd 475 vette keti 1 waarvan de prijzen waren: le kw. f 1—1.08, 2e kw. 5 1, 3e kw. f 0.62—0.84 per Kg. Blachtgewicht. 125 1 en k&lfkoelen f 200245 per stuk, 83 vette kalveren D kw. 100—110 cent. 2e kw. 90—100 cent. 3e kwaiii 70—90 cent, per Kg. levend gewicht. 152 nuohi»10 kalveren f 9—16, 41 schapen f 30—40, 700 varkens, Hi OverZ. en Geld. le kw. 7273 cent, (prima vark'em ct.,) 2e kw. 7172 ct, vette varkens 7072 ct per] slachtgewicht 77 paarden f 100—225. ALKMAAR, 13 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer prijzen als volgt: 42 vette koeien, f 220100, 6 vette •/eren f 80185, vette kalveren per ned pond f 1.40-], 110 nuchtere kalveren (slacht) f 622, 859 vette varkt (zware) per ned. pond f 0.58—0.63, zouters f 0.54. WARMENHUIZEN, 11 Febr. Roode kool le soort f 13.9018.50, 2e soort f 135} ie 17.70, uitschot f 69, gele kool le soort f 8.50—ij 2e soort f 7.309.20, witte kool le soort f 2.80—3,50, soort f 2.502.60, uitschot f 1.401.50,, uien f 14.7^ grove uien f 14.3014.60, peen f 6.406.80, idem kit' D f 3.10 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 73100 Kg. roode kool, 7900 Kg. kool, 13400 Kg. witte kool, 1550 Kg. uien, 2125 Kg. N WARMENHUIZEN, 13 Febr. lt Gele kool le soort f 12.90, witte kool le soort f 3,75 or f 3.80, 2e soort f 33.40, uien f 14.4014.60, grove fai f 14.50—14.70, bleten f 2.90 per 100 Kg. dl Totaal aanvoer: 1300 Kg. gele kool, 8100 Kg. wit ve kool, 1800 Kg. uien, 250 Kg. bleten. NOORDSCHARWOUDE, 11 Febr. Uien f 14.10—14.70, drielingen f 14.30—14.60, grovt f 14.70—15.20, peen f 66.60, roode kool f 14.20—JÏ doorschot f 14.6019.50, gele kool f 7.8014, doorid f 7.1012.70, Deensche witte f 3.305.20 doorschot r4.20 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 26500 Kg. uien, 8500 Kg. peen, lftö Kg. roode kool, 62200 Kg. gele kool, 121400 Kg. Deen*] witte kool. NOORDSCHARWOUDE. 13 Febr. Uien f 14.7015.30, drielingen f 14.10—14.80, nep f grove uien f 15.10, peen f 6.206.60, roode kool t —20.80, doorschot f 14.50—19.80, gele kool f 12—H doorschot f 8.70—10.90 Deensche witte f 3.30—4.90; dl schot f 2.70—4.30 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 6600 Kg. uien, 3700 Kg. peen, Kg. roode kool, 18200 Kg. gele kool, 61300 Kg. Deens aa witte' kool. BROEK OP LANGENDIJK. 11 Febr. Roode kool le soort f 14.4020.20. 2e soort f 13, 19.50, gele kool le soort f 813, 2e soort f 6.10—U f® witte kool (Deensche) f 2.904.70, uien f 13.9015, d lingen f 13.70—14.70, bleten f 4.60—6.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 63CGÜ Kg. roode kool, 92000 Kg. kool, 86000 Kg. witte kool, 22600 Kg. uien, 650 Kg. ten. BROEK OP LANGENDJJK, 13 Febr. Roode kool le soort f 18,2020.20, 2e soort f 14.' 19.40, gele kool le soort f 9.3018.10, 2e soort f 8.8 Ut 12.40, vitte kool (Deensche) f 3.804.60, uien f 14.96 15.20, drielingen f 14.20 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 26000 Kg. roode kool, 20000 Kg. kool, 23900 Kg. witte kool, 6500 Kg. uien. ALKMAAR. 13 Febr. Witlof I f 2640, Et f 16—24, per 100 Kg., boeren! f 3.406.90, per 100 stuks, roode kool f 12.2019.10, kool f 7.70—10.70, uien f 9.80—16.10, spruiten f 24-, per 100 Kg., selderie f 11.30—16.80 por 100 bos. ALKMAAR, 11 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer prijzen als volgt: 17 paarden f 150400, 3 rnelkkod m f 200—350, 125 nuchtere kalv. (slacht) f 6—18, 95 ad pen f 2546, overhouders f 1836, 6 schrammen i —24, 142 biggen (10 weken) f 12—18, 2 bokken en ten f 4—16. ALKMAAR, 11 Febr. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald Y fabrleksboter le soort f 1.12%1.22%, 2e soort f 1- boerenboter le soort f 1.151.25, 2e soort i eieren (groothandel) f 78, eieren (kleinhandel) f -8, eendeieren f 7.75. ALKMAAR, 11 Febr. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Pf fU Je Aangevoerd 110000 Kipeieren, 5658 Kg. f 7.50—1 f 58—60 Kg. f 7.60-7.80, 60—62 Kg. f 7.70—8.20. 6264 J f 8—8.30, bruine 60—66 Kg f 7.60—8.50, kleine eUi^J1 f 0,907.50, 8000 stuks eendeieren f 8.20. k Idii mal DE STORM. Vrijdagnacht en Zaterdagmorgen stond de stor precies op onzen Muziektuin. De riet-omheiDii Jth had heel wat te verduren. Hier en daar boog ze h at. biedig het hoofd voor den machtige en bezwrt »ni zelfs de steunpalen. Den geheelen Zaterdagvoorfl p« dag was men bezig nieuwe steunsels aan te brenj W en door dat tijdig te doen, word nog veel behoui yii en de tuin voor verdere schade bewaard. m UITSLAG AANBESTEDING. Door den heer C'hr. Dekker, architect alhier, voor den heer Kooij, mede alhier, Zaterdagmif1 in hot café van den heer C. Boontjes, aanbel het bouwen van een boerderij, met boet enz. op terrein aan den Boschweg te 't Zand. De aan® ding had den volgenden uitslag: M. Schrieken P. Jongejan, Stolpe, f11857, Doden» en Schil t Zand, f12887. P. Tuin, 't Zand, f12099; C. de Li 't Zand, f13460, F. Schotten, Schagen, f13880; Goed en G. Boekestein, Hieerhugowaard, f14002; fctst Pik( Barsingenhorn, f 15474. Het werk is gegund i £r de laatste inschrijvers, de heeren Schrieken Jongejan. 1 fes DE WINHKLROOF. 1 f- Per radio opsporing en aanhouding verzocht vrj In verband met den hier plaats gehad hebbende Yl ten kelroof werd Maandagochtend per algemeenen politfci m roep de opsporing en aanhouding verzocht van Cbr.1 (en. en zulks op verzoek van den burgemeester van Scü rac gen. kt i/Je SCHAGENS HARMONIEKAPEL. Een zaal tot achter dicht bèzet en dat op een eert van onze Harmoniekapel, d'at ia wat ongewo Welnu, de heer Joh. W. Govers, de voorzitter fl •de Harmonie, vertelde er ons in zijn openiW* woord, de reden van, n.1. dat met milde hand0 introducties waren verspreid. Eln het deed hem genoegen, dat er W- velen gekomen waren. Want ziet en toen kw j zoo eventjes de aap uit de mouw: volgend herdenkt de Harmonie haar 60-jarig bestaan, moet er feest gevierd worden. Voor feest is sin noodig, veel geld zelfs, dan had de Kapel groote b hoefte aan nieuwe instrumenten en daarom de' hij een aanval op de aanwezigen om donateur vff f2.50 of steunlid voor fl te worden. Wij hopen, j IE de oogst groot is geweest. Onze Harmonie is 01 tl waard, vooral ook omdat alles er op wijst dat een gezond leven en krachtige geest heerscht 1 1 deze Kapel. En het concert droeg daarvan de uu' delijke bewijzen. Wij zijn tot de pa.uze gebleven en hoorden drietal nummers. En ze klonken goed. Er was D een pittig tempo, een warme toon, een teekonW nuanceering. Opmerkelijk beschaafd klonk het k per, de toon was soepeler en het zou zeer gewend De Duitsche vlieger, Könnecke is te Calcutta aange-zijn als de clannetten hun toon wat konden v aanzegging gekregen, dat zij met 18 dezer zullen onte komen. De aviateur heeft zooals men zich herinnoren fraaicn, zeer veel als daardoor de algemeene slagen worden. Ook de vorige week is reeds aan een aantal arbeiders, waaronder er zijn met 20 en 30 dienst jaren, ontslag aangezegd. Slapte in het bedrijf ls hiervan de oorzaak. ONGELUK IN DE MIJN „EMMA". Za de staatsmijn „Emma' zal, in November van het vorige jaar een noodlanding te Allahabad moeten doen. voering zou winnen. Wij herhalen echter, het klö| over 't algemeen goed. overdacht 011 verzorgd. J Dozo uitvoering had een dubbele attractie door medewerking van het Herv. Kerkkoor. Eerst - - - drietal liederen, die loa on vrij werden gezongen- J sneltrein uit Vohwinkel tegen een stilstaanden trein ge- was een goede voordracht, een zuivere klank TREINBOTSING. Essen. Vrijdagmiddag ls bij hot station Steele eon Drie arbeider» ernstig gewond, botst Esn conducteur werd zwaar gewond. Van de rel- een opvatting die van musicaliteit getuigd* ia" «tja drie mijnwerker» door slger» werden I swmar en ongeveer 30 licht gewond. volgde Ptalm 118 met een verdienstelijk g"

Schager Courant | 1928 | | pagina 6