Radioprogramma Uit onze Omgeving. SCHOORL NIEUWE NIEDORP. OUDE NIEDORP. ZIJPE. HEERHUGOWAARD. SINT PANCRAS. LANGENDIJK. WIERINGERWAARD. BARSINGERHORN. worden toegeschreven aan het mislukken der confe rentie van üenève, daar dtt program van geringeron omvang is clan dat, hetwelk de Amerikanen te Ge- nève hebben voorgesteld. Brictgeman constateerde groote voldoening welk een gering meeningaverschil er tusschen beide landen beestaat, met uitzondering van wat betreit de kruisers. Hij gelooft, dat de be- langon en het gezond verstand der beide naties bin nenkort tot een nieuwe beperking der bewapening zullen lelden. De minister wees er op, dat Engelands marinebe- grooting 7 uitmaakt van de totale begrooting; voor den oorlog was dit percentage 25.5, in de Ver- eenigde Staten is het thans 8.5 en in Japan 14.9. Woensdagavond vergaderde de Schoorlsche Tulnbouw- verecnlging in het lokaal van den heer Jac. Schuljt. Nadat de opening en notulen waren gepasseerd, werd de heer B. Ridder als lid geballoteord en aangenomen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de Oost- Indische kerszaden in 1927 voor de firma Johs. Reijers geteeld, nog niet verrekend konden worden, doordat 't rijksproefstation te Wagenlngen nog geen analyse van klemkracht had gezonden. Voor de kers v. d. nieuwen oogst is nog zeer weinig lust van den kant van den zaadhandel. Slechts 2 H.A. kan in cultuur worden gebracht, doch tegen een niet loonenden prijs. Toch was er van den kant der tuinders nog eenlge lust om hierop ln te gaan, met als gevolg, dat 1 H.A. werd aangenomen, terwijl voor 't overige kwantum nog tot 24 Maart de gelegen heid open blijft; men vervoege zich dan bij den secre taris, den heer Mooij. Nog gaf de voorzitter den goeden raad om mede te werken bij'de controle op kleurzuiverheld te velde. De zaadhandel schenkt *t bestuur ln deze het volle vertrouwen en dit moet niet miskend worden, door de slordigheid of onwelwillendheid van enkele tuinders. De heer Keizer wilde de controle door één man doen plaats hebben, terwijl de heer v. d. Burg slordige tulndors wilde uitsluiten, dooh 't bestuur zal ln deze wel naar beste weten handelen. Voor de teelt van Escholzlazaad en van krulkers v geen animo. Beter ging dit met tulnboonen en doperw ten- Voor zaaizaad, aangeboden In teelt door de firma Zwaan en de Wlljes. Tulnboonen, lange hangers f 29 per 100 K.G. en doperwten William Hurst t 48 per 100 K.G. vonden willig telers. Ook meerdere soorten erw ten werden in teelt aangeboden. Na de pauze deelde de voorzitter mede, dat ln de vo rige* vergadering besloten was om heden uit te maken naar welke velling de groenten in 1928 zullen worden gezonden. Spreker zou dit om verschillende redenen echter nu nog niet willen beslissen. Eerstens doordat het zeer gewenscht ls om de grootst mogelijke eenheid ln onze cultures toe te passen. Op de markten krijgt men voor groote kwantums den besten prijs, waardoor men als 't ware aangewezen wordt op enkele sortementen. Dan zal getracht worden om door het aanleggen van teeltregls- ters in den loop v. d. zomer een overzicht op de op brengst onzer producten te krijgen. Het bestuur stelt dan voor om, wanneer dit goed vol doet, met de telers van special-producten te beraad slagen, naar welke veiling we moeten gaan, mede ln verband met de wetenschap welke vergadering de beste condities aan de' hand doet Alkmaar is wel 't aangewezen centrum van veilen, doch 't systeem deugt daar lang niet. Misschien zal dit ochter verbeteren wanneer daar 't nieuwe bestuur is benoemd en de nieuwe menschen betere voorwaarden aan d« hand kunnen doen en een beter systeem in el kaar zetten. De tcekenen wijzen hierop wel, en Schoorl zal hieraan mogelijk meewerken, doch de uitkomst zal uitmaken, of we naar Alkmaar zullen gaan of niet Een druk debat ontspon zich over de vraag hoe we tegenover de Alkmaarsche veiling zullen staan. Vele misten den lust om daar nog langer samen te werken, doch men zal nog een poging doen door deel te nemen aan eone samenspreking deze week ln Alkmaar te houden. Vijf menschen zullen vanuit Schoorl hieraan deelnemen en deze menschen krijgen vrij mandaat Laten we hopen, dat die bijeenkomst in Alkmaar suc ces zal hebben, aangezien de Alkmaarsche velling voor onze tuinders niet verwaarloosd mag worden. De heer Meedendorp had bericht gezonden dat hij bedankte ais bestuurslid, waarna de heer W. Keizer als tijdelijk .plaatsvervanger werd aangewezen. Hierna sluiting. LANGE REIS. Do rederijkerskamer L.O.L. gaf Woensdagavond voor gehuwden ln het lokaal van den heer Galis een uitvoering. Voerde de tooncelveroeniging vorige maal een tooneolspel op, thans was de keuze op een blij spel gevallen. Waar 'het doel van een blijspel is, om het publiek een paar uurtjes uit'don ernst des levens vandaan te halen en het eens hartelijk alle zorgen te doen weglachen, terwijl meteen soms flinke levens waarheden. worden gezegd, zoo kunnen wij constatee- ren, dat L.O.L. in dit opzicht goed geslaagd is. Wat hebben wij moeten laohen, om de vele verwikkelin gen en hierdoor ontstane leuke momenten, welke het stuk ons gaf. De typeering der rollen was heel goed. Een opmerking zij ons van 't hart, waar een blijspel vlug en vlot moet worden opgevoerd, is rolvastheid een eerste vereischte. Ons scheen het toe, dat daaraan soms wel iets haperde. De sohuld 'hiervan kan ook wel liggen aan het feit, dat een der spelers, die een flinke rol had, ongesteld was geworden, waardoor die rol door een ander gelezen werd, wat natuurlijk wel invloed op de overige spelers gehad heeft. Het tooneel was in de puntjes verzorgd. Aan den heer Strijbis, van Nieuwe Niedorp, die voor de aan kleeding ervan gezorgd heeft, komt een woord van grooten lof toe. Gisteravond werd. de eindles gehouden van den Al- gemeenen Landibouwcursus te Oude Niedoim 'De Bur gemeester en de heeren Liefhebber, wethouder, Van Zoonen en Kriller (raadsleden) en den heer J. Vel- ders van het Rijkslandbouwtoeziöht, woonden deze eindles bij. Aan 14 jongelieden kon een diploma wor den uitgereikt, waaronder 8 met de bemerking zeer goed, 3 met vrij goed, 1 leerling had zich voor de eindles teruggetrokken. De keuring voor den dienstplicht, lichting 1929, zal voor deze gemeente worden gehouden op 27 April a.s. in de gemeente Winkel. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 14 tot en met 16 Maart 1928. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Gerrit Bl&auboer, 56 Jaar, ongehuwd. 8T. MAARTENSBRUG. Tot voorzitter en secretaris van de nieuwe commissie tot wering van Schoolverzuim alhier, zijn respectieve lijk benoemd de heeren J. de Leeuw P*. en S. Kossem In een gecombineerde vergadering van de besturen onzer gemeente en van onzen polder, werd een be spreking gehouden met het oog op de herdenking van het 300-jarig bestaan van onzen polder in 19S9. Ons werd meegedeeld, dat nog deze maand een ver gadering zal worden uitgeschreven, waartoe verschil lende corporaties en personen zullen worden uitgenoo- digd. Bij de verkiezing van twee Hoofdingelanden voor den polder, werden herkozen de heeren C. van Lan gen en A. de Boer. In de laatst gehouden algemeene vergadering der federatie voor den Kieskring Helder van den Vrijz. JJem. £ond, werd tot bestuurslid gekozen de heer S. Brugman, ter voorziening in de vacature-Mienes. Alhier is een vereeniging van tuinbouwers opge richt, die besloten collectief hun boekhouding door een deskundige te laten inrichten. Deze maatregel wordt vooral genomen tmet ihet oog op den belasting aanslag. ZUIDSCHAltVVOUUJE. Ter verbetering van een vorig bericht deelen we me de dat onze vroegere plaatsgenoot de heer F. W. Bott- ger te Utrecht geslaagd is voor Seinl-arts. NOORDSCHARWOUDE. De afd. Langendijk van de vereeniging voor vacantle- kolonies hield Vrijdagmiddag een gewone jaarlijksche vergadering in Concordia. Alleen het bestuur is aanwezig. De voorzitter, de heer O. J. Staal opent met welkom de vergadering. De notulen worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijkt dat dit jaar 10 kinderen zijn uitgezonden, waarvan 2 uit Broek, 4 uit Zuldscharwou- de, 2 uit Noordècharwoude en 2 uit Oudkarspel. De gewichtstoename varieerde van 1.4 Kg. tot 2.7 Kg., terwijl één kind door ongesteldheid niet toegenomen was. Eén moeder had de getuigenis overgebracht dat haar kind voor ds opname steeds sukkelende was en er na de vijf weken verpleging geen dokter meer behoefde te komen. Van de ouders was tot een bedrag van t 45.90 aan verpleeggelden terugontvangen. Aan gemeente-sub8ldlën is genoten van Oudkarspel 60 gulden, Noordscharwoude f 45.90, Zuidscharwoude f 82.90 en Broek op Langendijk 50 gulden. Aan contributie werd f 313.12% ontvangen. Uit de rekening blijkt een ontvangst van f 831.84, een uitgaaf van f 516.85, alzoo een saldo van f 814.99, tegen f 233.51% het vorig jaar. De rekening, nagezien door mevr. Slot en -den heer Zaal wordt goedgekeurd. Door het flinke saldo 'zal het dit jaar mogelijk zijn 12 kinderen uit te zenden, waarvoor dan ook de eerste voorbereidingen worden getroffen. De uitzending zal plaats hebben voor de eerste zes van 10 Mei—12 Juni en voor de tweede zes van 23 Aug —25 Sept Bij bespreking van de propaganda wordt besloten circulaires met inteekenbiljetten te laten maken. Door vertrek of overlijden moeten af en toe leden worden af geschreven, doch nieuwe bewoners daarvoor in de plaats gekomen, treden ongevraagd niet toe. Ook onder de oudere bewoners zijn er nog wel die lid dienden te wezen. In Broek b.v. zijn er in totaal slechts 31. Met. behulp van genoemde circulaires zullen zij wor den opgewekt, deze belangrijke zaak te steunen. De heer Staal deelt daarna mee, als voorzitter en be stuurslid te bedanken. Hij heeft steeds genoegelijk met het bestuur samengewerkt en de functie eischt niet zoo- voel arbeid, doch het geschiedt meer op prlncipioele re denen. Hij trekt zich geheel uit het maatschappelijk werk terug. In zijn plaats wordt de heer L. Mallekote tot bestuurs lid gekozen, terwijl de heer Joh. Zaal tot voorzitter wordt gepromoveerd. De heer Staal neemt hierna afscheid van het oestuur met de beste wenschen voor de vereeniging, die helaas nog reden van bestaan heeft. Zoo noodig, zal hij steeds bereid gevonden worden het bestuur in zijn arbeid te steunen. De heer Zaal dankt den scheldenden voorzitter hartelijk voor alles wat hij al die Jaren voor de vereeniging ge daan heeft Daarna sluiting der^vergadering. OUDKARSPEL De Vi&sohersverecniging, afd. Geestmerambacht, hield Vrijdagmiddag de jaarvergadering met 30 leden. De voorzitter, de iheer E. Vlug zegt, dat de visscliery in den polder een heel normaal verloop gehad hoeft. Laatst Augustus cn begin September was er nog al eenige zorg voor groote sterfte, doch naderhand bleek dat dit toch niet veel 'had te beduiden. Vermoe delijk heeft men er bij Koedijk wel even meer last van gehad. De nieuwe Vissdherijwet heeft dit jaar veel werk gebracht, daar de 10-jarige contracten van de land eigenaren waron afgeloogen, Gelukkig is het slechL; om de 10 jaar. Elk lid heeft zijn deel gehad, om \a» St. Maarten tot Oudorp, van Langendijk tot het Noordh. Kanaal, de handteekeningen weer bijeen te zamelen en groot is het aantal dat weer op de lijsten gekomen is. jij Van deze plaats oen dankbetuiging voor de land eigenaren en -gebruikers voor hun bereidwilligheid. Het bestuur heeft er niet van gehoord, dat er veel weigeringen waren. Aan de visschers is het te zorgen, dat ze niet op de landerijen komen, want daar hebben de landge- bruikers een hekel aan. De vereeniging heeft een ernstig verlies geleden door het overlijden van het bestuurslid den heer 1. Kliffen, heengegaan in de kracht van zijn leven. Hij was een goed lid van het bestuur en heeft zijn plicht gedaan. We zullen zijn gedachtenis zeker in eere hou den. ik heet u allen welkom, in het bijzonder den heer Hart, vertegenwoordiger van de inspectie en ae pers en verklaar de fvergadering voor geopend. Uit het jaarversiag blijkt, dat 3 bestuurs- en 1 le denvergadering zijn gehouuen en de vereeniging ieuen telt, 1 lid heelt bedankt en 1 is oveneden. 4 bussen snoekbroed en 800 pond gronuel zijn gra tis ontvangen en uitge'poot; 1000 pond pootaal is uitgepoot, waarvoor ue uitgave f200 was en llOu pond blei of brasum, is uitgepoot tegen 70 ets. pei 100 pond. De ontvangsten heboen bedragen fl485.8u, de uitaaven f 1367.15, zoodat er een saldo is van 1118.71. Het verslag besiUit met de opmerking dat nog veel meer uitgepoot moest worden, doen üt hooge pachtuitgaven dit niet toelaten. Het verslag en ook de rekening worden goedgekeurd. Ten opzichte van de grondel deelt de voorzittei mee, dat vroeger veel geid met de grondels verdient, is, doch ze daarna door onbekende reden is weg geraakt. Na een gedane opmerking tegenover de in spectie werden zonder dat het de leden bekendi was 800 pond door den bond gratis uitgepoot, in de hoop. dat daarvan voor de voortplanting ieta overblijft Tot het gemeentebestuur van Koedijk is het ver zoek gedaan, om verlenging van pachttijd en ver laging der pachtsom. Dit verzoek is nog niet be handeld, doch voorloopig is bericht ontvangen, dat op denzelfden voet kan worden doorgegaan. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren L. Vlug en J. Hessing met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl in -de plaats van wijlen den heei Kliffen gekozen wordt de hoer W. Kliffen te Broek op Langendijk. ■De voorzitter deelt tneo, dat de penningmeester, de heer Hessing. de eenige is die vanaf de oprich ting besturslid der vereeniging is. Tot afgevaardigde naar de hoofdafdeeUnig wordt bü acclamatie opnieuw benoemd, de heer E. Vlug. Van de gelegenheid om fuikesstojeken te bestallen, werd door verschillende leden gebruik, gemaakt De gratie verloting maakte Ue heeren P. de Vries en Jb. Siewerwcn tot de gelukkigen. Kvadviaag. .i)e heer C. Kieit zag liever een imeer guiisugen tijd ivan betelen voor ue vergunningen, b.v. op 1 Juli. Besloten wordt dit Jaar op 1 Mei een vergunning voor 14 maanden tegen i'2 maanden bei ekening uit te reiken en uan voortaan de vergunningen op 1 JuU uit to reiken. De heer J. Glas merkt op, dat het fuikenlichten voor 1 jaar met indekken der vergunning beboet wordt. Hij zou onder diezelfde bepaling ook willen opnemen, het stuksteken van de fuiken, het paling van de doggers snijden, het voor Oct. met de zegen fvisscben en liet meenemen uit andermans houder, onder dezelfde bepalingen stiafbaar willen stellen. Liefst zou hij de vergunning voor altijd ingetrokken willen zion. Na bespreking wordt bsloten, deze punten met uitzondering van den zegen, voor 1 jaar strafbaar te stellen, wanneer de overtreding wettelijk bewezen wordt. Voor den zegen wordt het in beslag nemon daarvan voldoende straf geacht. Daarna ontspint zich een discussie tusschen enke le heeien, welke door den heer G. Boerdijk wordt uitgelokt. De heer Boerdijk schijnt ten onrechte van ver keerde handelingen beschuldigd te zijn. Aan de wedorzijdsche verwijten maakt de voor zitter tenslotte een einde, door mede te deelen. dat de justitie er is om dergelijke zaken te berechten, doch niet de vergadering. De 'heer W. Sieuwertsen vindt het noodzakelijk, dat in den tijd van slecht water de fuiken eerder gelicht worden, daar veel visch door het te lang laten staan, verloren gaat. Veel visc'h wordt in den zomermaanden dood uit do tfuiken gehaald en komt op de akkers terecht. Ook de voorzitter acht dit een groot kwaad, doch vindt de oplossing moeilijk. Het ls alleen te voorkomen door die twee maanden niet met fuiken te vlsschen, maar het zijn juist de beste maanden. Spr. is het er mee eens dat daardoor veel visch vernield wordt. De heer W. Slewertsen bespreekt daarna de reohten van de vreemde hengelaars. Zij hebben een vergunning van de landeigenaren on, vlsschen daarmee ln alle eloo- ten. Opziener Hart zegt dat de hengelvergunnlngen dag en geldelljkheldsduur moeten vermelden en dan in het water dat geregeld wordt bevaren dus de ver- keersvaarten mag worden gevischt Voor het andere water is toestemming van de landeigenaren noodig, dooh deze mogen geen tweemaal het vlschwater af staan. Hebben ze dus het recht aan de vereeniging af gestaan, mogen ze het niet nogeens aan de hengelaars doen. Na nog enkele meer onderlinge besprekingen wordt de vergadering gesloten. ZUIDSCHARWOUDE. De heer S. de Groot heeft zijn woonhuis met kool- berging en erf verkocht aan den heer P. Karsten al hier. LANGENDIJK. Was tot nu toe het nieuwste op bakkersovengebiedi dc heete-luchtoven, dc eerste heete-wateroven wordt thans gebouwd in dc bakkerij van de coöperatie Nieuw Leven te Noordscharwoude. ZUIDSCHARWOUDE. De laatste Vrouwenavond op Donderdag 15 Maart j.1., kenmerkte zich door een flinke opkomst, zooals wij dat hier gewoon zijn. De kas der vereeniging is de laatste jaren niet best voorzien, waarom naar mid delen werd uitgezien daarin verbetering te brengen, door bezuiniging en vermeerdering van inkomsten. Door do Vrouwendl'uib „Onder Ons" was nu voor de zen avond een flink aantal prijzen beschikbaar ge steld voor een te houden verloting, waarvoor *deze club hartelijk dank werd gebracht.. Gezamenlijk werd na de opening gezongen „Mijn Nederland". Volsrden voordrachten door den heer S. de Boer Kz.: ,Uit het verre Oosten" van Annie Sa- lomons, door den heer Jb. Rutaeo uit de rubriek Kleine Miseros „Wrattenpest", door mej. Ter Hofstede een paar pianostukjes, een aardige afwisseling, waar na door den heer J. Renaud „Op reis met mijn neef' werd voorgedragen. Na deze voordrachten volgde een aardig blijspel in 2 bedrijven van Leo Speet: „Zand in de oogen", waar in 2 families elkaar met recht „zand in de oogen strooien". Een aardig attractie was, dat door de aanwezigen kon worden geraden op welke bladzijde van het boek je een opgegeven zin voorkwam, waarvoor twee prij zen beschikbaar gesteld waren. De gelukkige win naars werden mej. K. Swager en de heer Jb. v. Twuijver. De verloting was een groot succes ten bate van de kas, n.1. f28.50. Nadat nog eenige voordrachten ten beste gegeven waren, werd de bijeenkomst met een woord van dank gesloten. OUDKARSPEL Bij de op Woensdag gehouden herstemming tus schen de heeren P. Visser cn F. Moeijes Fz voor Notabel der Ned. Herv. Gemeente alhier, zijn uitge bracht 146 sitemmen, waarvan op P. «Visser 85 en op F. Moeijes Fz 62 stemmen, zoodat gekozen iis de heer P. Visser. Blanco 1 stam. LANGENDIJK. Het demonstratiebedrijf voor Langendijk, gesticht onder de gemeente Hugowaard, nadert zijn voltooiing, zoodat weldra met den aanplant van verschillende producten kan worden begonnen. Bovendien zijn in de gemeente St. Pancras, Broek op Langendijk en Hu gowaard verschillende kassen gebouwd, zoodat men mag verwachten, dat dezen zomer verschillende on der glas geteelde producten aan de veiling zullen kunnen verschijnen. Voor tomaten is reeds een afzon derlijke veiling ingesteld. LANGENDIJK. Hoe duur de kool tegenwoordig wel' betaald worrt moge blijken uit 'het feit, dat er deze week aan de Broeker veiling roode kool werd verkocht, die f 1.45 per stuk opbracht Door het Nutsdepartement werd Donderdag j.1. de derde en laatste winteravond-bijeenkomst gehouden. Slechts ruim 50 belangstellenden hadden aan de uit- uoodiging van het bestuur gevolg gegeven, te komen luisteren naar de lezing van Ds. A. Klaver uit Hoorn over „Merijntjes Gijzens Jeugd". Duidelijk, begrijpelijk en onderhoudend heeft de be gaafde spreker de aanwezigen doen genieten van A. M. de Jong's roman. Wie het verhaal kent, kan zich indenken, dat Me- rijntje, de oude pastoor, de Kruik, Flierefluiter en pastoor van Gils, dankbare onderwerpen waren om er allerlei beschouwingen aan vast te knoopen. In groote aandacht werd de voordracht gevolgd en dc voorzitter vertolkte zekor de gevoelens van alle aan wezigen, toen hij Ds. Klaver hartelijk dankte voor den schoonen avond en hem een welgemeend tot weer ziens toeriep. KOLHORN. Zuiderzeewerken. Do baggermolen ia bijna in do buitenhaven tot de sluisdeuren toe, met het uiüdiepen van de haven, in 't Amstoldiep is men ook met een baggermolen <an 't werk om oen doorvaartgoul te krijgen, zoo- lat van uit dien geul de haven kan bereikt worden. Hot is nog niet bepaald waar vandaan het zand zal gehaald worden uit xee, om den Zwaxtenpolder op te spuiten, waar dan koeten gebouwd kunnen wor. tien en materiaal geplaatst. Lr wordt met de mo lens druk gewerkt en ook lange dagen gemaakt. Van 's morgens vijf tot 'aavonus zeven uur. Waar anders zoo nu en dan een klein visschers. bootje voer, ziet mon thans groote bedrijvigheid. Srö»pb00ten met vier d vijf haggerschuiten aan een tros er achter, sloepen met voik van en naar zee toe gaan en komen. Dikke rookkolommen van de machines en een helsiawaai der molens. De binnenhaven is ook druk geworden, anders zag men een turfscheepje en in veel gevallen niets. Maar nu wel tientallen arken en sloepjes van en naar boord toe gaan. De zakenmenschen van ver tier gelegen dorpen komen op de drukte af. Maar onze dorpsgenooten bezitten ook energie en probee- ren ook hun zaken uit te breinen. Wanneer weldra over enkele maanden alles werkt, drie it vier molens, zandzuigers en kranen, enz., en dan 400 a 500 menschen aan het werk, dan hebben wij ook in Kolhorn nog de kans, net als op Wieringen. dat er veel bezoek komt van buiten. KOLHORN. Do gunning voor het bouwen van drie polderkeeten voor rekening van het aannemersbedrijf fa. N. W. P. de Vries, is opgedragen aan den heer P. Tuin! 't Zand (N.-H.). Voor Zaterdag 17 Maart 10.20 HAMBURG (395 M.) Gramafoonplaten. 11.50 HAMBURG Concert uit Hannover. 12.00 HILVERSUM (1060 M.) Politieberichten. 12.20 FRANKFURT (429 M.) Concert. 12.25 LANGENBERG (469 M.) Concert 12.30 HUIZEN (341 M.) LUDchmuziek door het trio Winkels. 12.35 HILVERSUM (1060 M.) Lunchmuziek door het trio Groeneveld. 1.20 DAVENTRY (1600 M.) Het Carlton HoUl-Oetet I.25 HAMBURG (395 M.) Concert uit Bremen. 1.50 PARIJS (R. 1750 M.) Concert. 2.20 KOPENHAGEN (337 M.) Namlddag-ooncert 2.45 HILVERSUM (1060 M.) Dansmuziek door C. Klinkert. 8.00 HUIZEN (431 M*.) Kinderuurtje door Mej. Rla Leeflang, Mej. Janny Leeflang en den heer Jac. Suerink. l' 8.50 HILVERSUM (1060 M.) Itnliaaneche lee door Giovannle Rizzinl. 3.50 FRANKFURT (429 M.) Concert 8.50 PARIJS (R. 1750 M.) Concert door de Homo&y» me Jazz. 4.20 HAMBURG (395 M.) Russisch Concert 4.30 HILVERSUM (1060 M.) Fransche les door Ray- mond Lafont. 4.55 DAVENTRY (1600 M.) Carlton Maaon Sextet 5.00 HUIZEN (431 M.) Dinermuzlek. 5.15 HILVERSUM (1060 M.) Dulteche les door Ed- gar Grün. 5.20 LANGENBERG (469 M.) Vesper-concert 5.20 BRUSSEL (509 M.) Dansmuziek. 6.00 HILVERSUM (1060 M.) Vooravondconcert door het omroep-orkest 6.00 HUIZEN (1950 M.) Literair halfuurtje. Spr. P. v. d. Moer van Walcheren. 6.30 HUIZEN (1950 M.) Vervolg Dinermuzlek. 7.00 HUIZEN (1950 M.) Cursus Hollandsch door van Ringelcsteln. 7.15 HXLVERSUh(1060 M.) Tulnbouwhalfuurtje door R. Bulsman: Rozen ln den Hof. 7.20 BERN (411 M.) Symphonlcconcert. 7.20 KOPENHAGEN (337 M.) Oudero dansmuziek. 7.30 HUIZEN (1950 M.) Lezing door mr. F. Vorstman Onderwerp: De Staten Generaal en hunne be voegdheden. 7.35 DAVENTRY (1600 M.) De grondslagen der mu ziek. 7.45 HILVERSUM (1060 M.) Politieberichten. 8.00 HUIZEN (1950 M.) Concertavond. 8.05 DAVENTRY (1600 M.) Iersche muziek. 8.05 HILVERSUM .(1060 M.) Uitz. v. d. Ned. Ver. v. Fabrieksarbeiders. 8.35 BRUSSEL (509 M.) Concert 8.50 PARIJS (R. 1750 M.) Concert 9.05 KOPENHAGEN (337 M.) Harmonicaconcert 9.20 PRAAG (349 M.) Muziek. 9.25 BERN (411 M.) Kurzaalconcert 9.50 BERN (411 M.) Dansmuziek. 10.20 FRANKFURT (429 M.) Dansmuziek. 10.20 KOPENHAGEN (337 M.) Dansmuziek. 10.30 HUIZEN (1950 M.) Persberichten Vaz Dias. 10.30 HILVERSUM (1060 M.) Persberichten Vaz Diai. 11.20 HAMBURG (395 M.) Dansmuziek. 10.50 DAVENTRY (1800 M.) Dansmuziek door de Sa- voy-band. 12.20 LANGENBERG (469 M.) Concert en dansmuziek. Voor Zondag 18 Maart HILVERSUM, 1060 M. 10.30 VARA-uitzendlng van de Zondagochtendbijeenkomst v. h. Inst. van Arb. Ontw. te Amsterdam. 12.80—2,00 Lunchmuziek door 't Trio Rentmeester. 2.30—3.30 Concert door leden van don Nedorlandschen Blindenbond. 3.305.00. Vocaal en Instrumentaal concert. 5.005,30. Vertellingen aan den Vleugel, door Cath. van Rennes: De avonturen van Kleine Frits. 5.30—6,.00. »e pianosonates van Beet hoven (voortzetting). Causerie door Louis Schmldt en voordracht van deze sonate door Egb. Veen. 6.00. Uurslag. 6.30 VPRO-ultzending ln de Nod. Herv. kerk te Zaandam. Spr. Dr. L. J. van Holk: Lelden ls lijden 8.00 Uurslag en pers- en sportberichten. 8.10 „De Vledermuls", operette ln 3 acten van Joh. Strauss. HUIZEN, 1950 M. Tusschen 4 en 6 uur 340.9 M. 8.30—9.20 KRO. Morgenwijding. J. de Wit: Maria Boodschap. Muziek en zang. 9.25 NCRV. Kerkdienst ln de Zuiderkerk (Geref. kerk) te Sneek. 12.30 Tijd sein. 12.30—1.30 KRO. Lunchfnuziek door het Trio Winkels. 1.302.15. Pater M. Lamers O.FM., van Alverna: Onthouding in de Vasten. 2.304.00 Con cert in het Concertgebouw te Amsterdam, o. 1. v. Dr. Willem Mengelberg. ((Aangeb. door Phllips-Radlo). - 4.005.00 KRO. Ziekenuurtje. 5.50 NCRV. Dienst ln de Muiderkerk te Amsterdam. Voorganger: Ds. P. J- de Jong, Herv. Predikant - 7.30-5.00 KRO. Spr.: Mr. Dr L. M. Deckers uit Den Haag: Schaepman in hst parlement 8.00 KRO-Concert 10.30. Persber. - 10.45 KRO Epiloog o. 1. v. Jos. H. Picckers. DAVENTRY, 1600 M. 3.50 Concert. Het Victor Olof Sextet. 5.40 Voorlezing uit het Oude Testament 5.5Q—6.20 Kinderdienst. 8.15 Dienst ln St. Martin ln the Fields. 9.05 LIefdadigheldsomroep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Moskowski-programma. T. Ambrose- sopraan. Symphonie-orkest o. 1. v. Percy Pitt. 10.W EpHofc- „j. PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M.) 12.20. RelW' euse muziek. Koorzang en rellg. preek. 1.04—SW Orkestconcert. 5.20 Vastenpreek In de Notre-Dam»- 8.50—11.20 Dansmuziek. Orkest Cazcs. LANGENBERG. 429 M. 8.20—9.20 Kath. Morgen wijding. 10.40—11.10 Beethoven's planosonaten. -* II.20—12.20 Orgelconcert 12.20—1.50 Militaire mutlé" 3.50—5.20 Orkestconcert B.20-8.20 Kath. Kerkm* ziek. 7.007.25 Dansles. 750 „Der Oberstelgen j operette ln 3 acten ven Zeiler. Voor Maandag 19 Maart 11.50 HAMBURG (395 M.) Concert uit Hannover. 11.50 FRANKFURT 429 M.) Concert 11.20 DAVENTRY (1600 M.) Gramafoonplaten. j 10.20 HAMBURG (395 M.) Gramafoonplaten. 12.00 HILVERSUM (1060 M.) Politieberichten. 12.25 LANGENBERG (469 M.) Middag-concert 12.30 HILVERSUM (1060 M.) Lunchmuziek door Croeneveld. 12.30 HUTZEN (431 M.) Orgelconcert 12.20 DAVENTRY Concert 12.50 PARIJS (R. 1750 M.) Concert 12.50 DAVENTRY (1600 M.) Deneorkeet j 1.20 DAVENTRY Orgelrecltal. i L20 HAMBURG (395 M.) Concert uit Bremen.

Schager Courant | 1928 | | pagina 14