Schager Courant KORTE BERICHTEN. WIERINGEN. HEERHUGOWAARD. KOEGRAS. Tweede Blad. Uit onze Omgeving. Dinsdag 20 Maart 1928. 71ste Jaargang. No. 8223 AUTO-DIEFSTAL Met achtervolging. Te Charlottenburg werd een chauffeur van een parti culiere auto aangerand door een bende jonge kerels, die hem uit de auto sleurden en er vervolgens met den wagen vandoor, gingen. De chauffeur slaagde er ech ter nog in op de treeplank te springen en zich aan den auto vast te houden. De roovers sloegen zoolang op hem los, tot ihij op de straatsteenen viel, zonder geluk kig ernstige verwondingen op te ïoopen. Een agent van de Schupo, die toevallig voorbijkwam, sprong nu op een voorbijrijdende taxi om de roovers! te vervolgen. Daar echter de particuliero auto veel vlugger reed, kon'den de dieven ontkomen. Tevergeefs poogde de agent door van zijn revolver gebruik te maken, hen te achterhalen, maar de achtervolgden reden in zigzag door de stra- !ten en bleven zoo ongedeerd. ACHTTIEN DAGEN VASTEN. Achttien dagen zonder voedsel In een plaatsje in Surrey, Englefield Green, is een vrouw van veertig jaar den hongerdood gestorven. Se dert Aschwoensdag, 22 Febr. had zij slechts nu en dan wat brood gegeten, meer niet. Zij wilde veertig dagen vasten omdat Jezus dit ook gedaan had. Pogingen om haar tot andere gedachten te brengen, faalden, Een dokter werd niet toegelaten. Toen zij na 18 dagen vasten stierf, was zij totaal uitgehongerd en een geraamte gelijk. AMEREKA'S VLOOTPROGRAM. Aanbouw van 16 kruisers door het Huis goedgekeurd. Washington. Het Huls van Afgevaardigden heeft eden met 287 tegen 57 stemmen het wetsontwerp be seffende den bouw van vijftien kruisers elk van 10.000 in en e'en vliegtulgmoederschip van 13.800 ton aange nomen. De kosten bedragen 274 millioen dollar. Krach tens hot ontwerp krijgt de president de bevoegdheid den aanbouw op te schorten in het geval, dat een inter- nationale overeenkomst omtrent de vlootbeperking I wordt besloten. Het wetsontwerp gaat thans naar den ,a I Senaat kei BEN TRAGISCH ONGEVAL. lefj Een eigenaardig en tragisch ongeval heeft te Breslau ka plaats gehad. Een kindermeisje wandelde met twee kin deren. een meisje van 7 en in een wagentje een meisje van 2 Jaar. Toen hot kindermeisje met de kinderwagen oon hook van een straat omsloeg, kwam een auto voor bij, dio voor een andere auto wilde uitwijken en tegen een lantaarnpaal reed. Hierdoor brak de-paal af en viel op don kinderwagen. Hot'in den wagon liggende kindje word zeer zwaar gewond ep was weinige oogenblikken later overleden. Het oudste meisje kreeg eveneens ern stige verwondingen, terwijl het kindermoisjo een zenuw toeval kreeg. or aawawiwiaw» ar ARoacrmn*. Talrijk© slachtoffers, Buenos Aires. De rivier Guasapampa is ten gevolge van de -hevige regens overstroomd. Uit Cordoba wordt gemeld, dat in de provincie Minas vele personen om het leven zijn gekomen; tal van gezinnen zijn dakloos, de oogst is op vele plaatsen vernield en vele huizen zijn verwoest ONREGELMATIGHEDEN. In de Vrijdagmidag gehouden gemeenteraadszitting van Stoppelsdljk werd op voorstel van B. en W. beslo ten den heer W. van Son ontslag te geven als gemeente secretaris, gemeente-ontvanger en administrateur van het Gem. Electriciteitsbedrijf, terwijl tevens den heer F. du Puls als electricien van voornoemd bedrijf werd ont slagen. Een en ander in verband met gepleegde onre gelmatigheden. DE MOORD OP KOWATSJEWITSJ. De dader met drie medeplichtigen ter dood veroordeeld. Belgrado. Kraljer. de moordenaar van generaal Kowatsjewitsj, is met drie medeplichtigen ter dood ver oordeeld, vijf anderen tot straffen varieerende van 5 tot 20 jaar dwangarbeid. Zes beklaagden werden vrij gesproken. idt AFSCHAFFING VAN, DE DOODSTRAF IN DENEMARKEN. Vrijdag heeft de Deensche minister van Justitie het 5 nieuwe ontwerp-Wetboek van Strafrecht ingediend, de doodstraf komt daarin niet' meer voor. De beraadsla gingen over het ontwerp zullen vermoedelijk eerst in de volgende zitting aanvangen. SNEEUW IN DE ROCKIES. In hot gedeelte vo.n het Rotsgebergte, gelegen in den staat Colorado heeft het buitengewoon zwaar gesneeuwd DE GEZONKEN DUIKBOOT S 4. Aan de oppervlakte gebracht. Boston» De duikboot S 4, die 17 December met een bemanning van veertig koppen zonk, is door bergings vaartuigen onder de kust van Provincetown aan de oppervlakte gebracht. EEN AARDBEVING IN KORINTHE, Tengevolge van een hevige aardbeving, die het schier eiland van Korinthe getroffen heeft, zijn er te Xylo- castro tal van hulzen ingestort. Men weet nog niet of er ook menschen omgekomen zijn. Te Korinthe en ln andere plaatsen, waar overigens slechts lichte schade ia aangebracht vluchtte de bevolking, de huizen uit en kampeerde buiten de stad. STEMMING MET HINDERNISSEN. In het Cechoslowaaksche Huis van Afgevaardigden werden wetsontwerpen' betreffende de bescherming der huurders en den woningbouw aangenomen. Hierbij spoelden zich buitengewoon rumoerige tooneelen af. Men had voor de stemming een half uur gereserveerd. Zij nam echter eenige uren in beslag, daar ongeveer veertig communisten met trompetten, kinderfluiten en lessenaars een oorv.erdoovend lawaai maakten. TEGEN DE BEDELAARS TE ST. PETERSBURG. De gemeentelijke autoriteiten te St. Petersburg heb ben besloten energieke maatregelen te nemen tot be teugeling van het euvel der bedelarij. Alle bedelaars zullen voortaan worden aangehouden en van een spe ciaal voor dit doel in te stellen commissie worden ge lold, dio een onderzoek naar Ihun omstandigheden in stelt. Bodelaars, die uit andere plaatsen afkomstig blij- kên te zijn, worden gratis op transport, gesteld naar hun woonplaats; aan do zieken onder hen wordt medi sche hulp verleend, zoo noodlg met opneming in een ziekenhuis. Voor liet overige ontvangen de aangehou denen, en In de eerste plaats de beroepsbedelaars, een waarschuwing, dat hun, in geval van recidive, het ver der verblijf ln de stad zal worden ontzegd. WANAMAKER. Een fortuin van honderd twintig millioen guldon. Het fortuin, dat Rodman Wanamalcer, do eigenaar van warenhuizen, die onlangs te Atlantic City is over leden, hooft nagelaten, bedraagt honderd twintig milli oen guldon. Dit fortuin zal beheerd worden door zoven tfuotooH en de Inkomston zullen ten goede komen aan famillelodon, vrienden on vereenlglngen. HET AUTO-ONGELUK BIJ LEEUWARDEN. I Omtrent hot ongeluk op den* Groninger Straatweg bij Ijj.uwardan wordt nog gemeld, dat de justitie verlof j: heoft gegeven tot het begraven van het alaohoffer, dön fleer L. van Bommel uit Groningen. AUTO-ONGELUK. Do burgemeester van Moordrecht gewond. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur is op den Haag- v nabij Don Doyl een luxe-auto, die een vrachtauto wilde passooren, ln do flank aangereden en togen een boom gedrukt. Do vrachtauto draaide zonder signalen 16 geven van den Haagweg af, den weg naar Wasse naar ln en greep toen de luxe-auto, waarvan de bestuur der, do heer J. Snel, burgemeester van Moordrecht, vrij ernstig werd gewond. Do hoor Snel is tor verpleging in het Dlaconessenhuis te Leiden opgenomen. NOODLOTTIGE ONTPLOFFING. Vier dooden. valley Falls (Staat New York). Door een ontplof- 'ng zijn drie fabrieken van de maatschappij Hercules «wder vernield. Er zijn vier mannen bij gedood. DE RUSSISCHE ARCHITECT NOWTKOF f St' Pstersburg is dezer dagen, op 84-jarlgen leef- jW, overleden I. L. Nowikof, een onder het oude re- p>m algemeen bekend ingenieur en architect Verschll- ende groote gebouwen te St. Petersburg en Moskou 9h door Nowlkof, die als oen autoriteit op het gebied w bouwkunde gold, ontworpen. ONTAARDE VADER. Te Erwetegem ln België heeft een ontaarde vader bij een bezoek, dat hij in een pensionaat aan zijn 8-jarig zoontje bracht, in een vlaag van woede, omdat in een echtscheidingsproces de moeder het kind opeischte, het jongetje met een mes den hals doorgesneden. De wonde is zoo ernstig, dat een doodelijke afloop wordt gevreesd De moeder is in het hospitaal van het naburige Sot- teghem, haar kind gaan bezoeken. De kleine herkende haar nog. Deze ontmoeting was werkelijk dramatisch. 70 VÏSSCHERS GERED. Danzig. Zeventien van de sprotvangst terugkeeren de visschersbooten met zeventig man bemanning, kon den wegens de ijsvorming aan het strand niet binnen- loopen. Op hun noodsignalen voer een motorkotter uit, die er eerst na heel wat moeite ln slaagde de van koude bijna verstijfde en totaal uitgeputte visschers allen aan land te brengen. VROUW IN BRAND GERAAKT. Zaterdagmorgen liep de weduwe A. C. H., wonende aan het BakenesserhofJe te Haarlem, in nachtgewaad langs de kachel, waarvan het deurtje openstond. Haar kleeren vatten vlam. De vrouw vluchtte de straat op, waar eenige voorbijgangers het vuur doofden. In beden- kelijken toestand is de vrouw overgebracht naar het groote gasthuis te Haarlem. DE 70.000STE INWONER VAN LEIDEN. Nog slechts eenige weken en Lelden telt zijn 70,000- sten Inwoner. Den löden dezer telde de bevolking 09.046 inwoners. Het komt dus nog op 64 Jonge wereldburgers aan. MAN KOOIl EEN TREIN OVERREDEN. BU den onbewaukten overweg te Wtfhe, Vrijdagavond is op den onbewaakten overweg te Wyhe zekore T. Bannink uit Olst door don anoltreln, die Wyhe te half negen passeert, overreden. De land bouwer B., die den overweg te ongeveer 10 uur pas- At te toe- non, dat do strijd voor promievrïj staatspensioen niet mag verslappen, doch met kracht dient te worden voort gezet. Spr. eindigde met de opwekking: treedt dan toe tot de afdeeling, opdat een steeds sterker aandrang van den Bond zal kunnen uitgaan. De avond werd verder gevuld met tooneelspel der tooneelvereeniglng „Harmonie", muziek en samenzang. „Harmonie" oogstte voor haar spel een warm applaus, hetgeen wel verdiend was. Ons nieuw lied werd met geestdrift gezongen, evenals: „Wijze Wetten", „Drie Tijdperken", en „Der Jongeren Plicht", mede gedicht door mej. Wit. In de pauze vond de voorzitter nog gelegenheid eeni ge feiten mee te deelen ter illustratie van zijn gehou den rede. Het was al niet vroeg meer toen tot sluiting kon wolf den overgegaan, waarbij een warm woord van dank werd gebracht aan „Harmonie" voor hare welwillend heid en haar mooi spel, tevens een woord van dank voor de medewerking tot het slagen van den avond en een krachtige opwekking om zooveel mogelijk bij te dragen tot het bereiken van het mooie doel van den Bond. Nadat de hamer tot sluiting was gevallen, werd onder gejuich der jongeren meegedeeld, dat nog even gelegen heid werd gegeven tot een dansje. Zaterdagavond kenmerkte het centrum onzer ge meente zich door ongewone drukte langs de straat. Me nigeen toch begaf zich naar den hoek MiddelwegBas- seweg, waar een mooi verlichte en keurig geëtaleerde winkel wel Ieders aandacht moest trekken. Door den heer P. Glas werd n.1. dien avond zijn ge heel gerestaureerde zaak, waarin meubelwinkel, stof- feerderjj en zadelmakerij gevestigd, geopend. Vele be wijzen van belangstelling gewerden hierbij den heer Glas, niet alleen, dat zeer velen een kijkje kwamen ne men, doch niet minder dan een 17-tal bloemstukken werden ontvangen, welke de toch al zoo keurige uit stalling een recht feestelijk aanzien gaven. De flinke ruimte en de groote ramen maakten het bezichtigen der etalage tot een waar genoegen. Ten zeerste werden ook de vele kijkers aangetrokken door een op karton uitge beelde fauteuil, bezet met een groot aantal knopjes. Dit geldt een attractie. Naar het aantal spijkerkopjes mag n.1. door ieder worden geraden, die voor een bepaald bedrag koopt, terwijl hiervoor 10 prijzen beschikbaar worden gesteld met als eersten prijs 2 fauteuils en 4 stoelen. We wenscben den heer Glas veel succes, niet alleen met z'n attractie, doch vooral met z'n vernieuwde, mooie zaak. MIJNHARDTs Siaal-Tableiten .90« Maag-Tabletten. .75 Zenuw-Tabletten 75« Laxeer-Tabletten 60« Hoofdpijn-Tabletten 60« Rii Apoth. en Drogisten Do ons wolbekende goochelaar Professor Mullens, gaf J.l. Zaterdagmiddag voor de kinderen en avonds voor volwassenen In do zaal van Koster te Oostorland weer eens blijken van zijn kunst. De zaal was 's middags en ook 's avonds vol belangstellenden, en de aanwezigen hebben volop genoten. Vrijdag en Zaterdag zijn te Den Oever de eerste proe- «««rdë," yönd"iijn"]W|jk daër liggen. Het lichaam vin den ,ven ïenomen met het op het einde van den NoordelIJ- verongelukte is in het lijkenhuisje te Wyhe geborgen.i ^en dam van de nieuwe werkhaven geplaatste mistsig- naai. Het instrument geeft steeds een brommend ge- VOORZICHTIG MET BENZINE INNEMENi iuld, en om 20 seconden twee zeer luide schelle ge- De 18-jarlge zoon van den winkelier K. te Strtjen, Ulldcn van 2 sect)nde„, met een tuaachentljd van 2 «e- llohite zich bij het vullen van het benzinereservoir van 0I)nd8ni Hot lnstrument zal bij mist In werkln? worden een vrachtauto, bil met een carbltlantaarn waardoor gMt,14i en zal v00r de sch6epvaart daar ter plaatse van Mitn IrlAerow I h r o r. '1 .rlntmvi w Vin „cironnrUrlrfllnltfl zijn kleeren in brand vlogen en hij verschrikkelijke brandwonden bekwam. Hij is naar de Vcreeniglng voor Ziekenverpleging te Dordrecht overgebracht en aan de gevolgen overleden. AMBTENAAR VOORTVLUCHTIG. Tekort van. 600 gulden in de kas der ge meente Boxtel. Sinds eenige dagen Is een der ambtenaren ter secre tarie te Boxtel voortvluchtig. Gebleken is, dat er een tekort la ln de kas, vermoedelijk tot een bedrag van ongeveer f 600. Ingevolge het beBluit der laatst gehouden ledenver- gaderlng der tuinbouwvereeniging „Nieuw Leven", werd voorgesteld om het 2de elftal ook In de zomercompe- veel nut zijn. Zaterdagavond 8.15 uur vergaderde de voetbalvereen. Succes ln de zaal van Concordla. De voorzitter schittert door afwezigheid, en wordt de vergadering door den heer D. Oden geopend, en heet deze de aanwezigen 30 personen hartelijk welkom. Voor zitter feliciteert het eerste elftal met het behaalde kam pioenschap. Ook leest Voorzitter een felicitatie van D.O,S.K.O. en Excelsior voor. De heer Jb. Bruul leest verder de notulen der vorige vergadering, welke met een kleine opmerking worden goedgekeurd. Op een vergadering door Excelsior gehouden ia be sloten om aan de zomercompetitiewedstrijden deel te nemen. De eerste wedstrijd zal worden gehouden op 25 Maart, W.W.Succes. Tevens wordt besloten om aan de kampioenwedstrijden deel te nemen. Deze wedstrij den zullen ver van huis gespeeld worden en zal uit de kas een gedeelte reisgeld worden vergoed. Dan wordt aan haren penningmeester, den heer P. Meereboer, die als zoodanig 25 jaar heeft gefungeerd, namens de ver- eeniglng een divan aangeboden, vergezeld van een schrijven, onderteekend door voorzitter en aecretarl». Propaganda-avond der afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering. Deze bijeenkomst werd Zaterdag avond gehouden in het lokaal van den heer Rus. title te laten uitkomen; wodrt ook goedgevonden. Zoo mogelijk zal daar een prijsje voor beschikbaar worden gesteld. Dan ia een schrijven ontvangen van Alcmarla Vic- trlx, welke vereen, gaarne met hun 4en elftal tegen Succes I zou uitkomen op den 2deh Paaschdag, en wel om redenen, dat Alkmaria Vlotrlx 4 kampioen is gewor- den Sde klas. Zij vragen echter vergoeding reiskosten De heer Brugman, voorzitter der afd., opende de bij- om naar Wierlngen te komen. De algemeene opini Is eenkomst met een hartelijk welkom aan allen wen- dat ze gaarne mogen komen, maar dat geen reiskosten I c door Succes zullen worden vergoed. In dier voege zal een antwoord worden gegeven. Dan komt aan de orde bespreking kampioensfeest. Er wordt algemeen goedgevonden dat het feestje wordt gehouden. De toestemming Is daarvoor al gekregen en zal zoo mogelijk 14 dagen na Paschen worden gehouden, uitsluitend voor leden en donateurs, welke voor 1 April zijn ingeschreVen als zoodanig. Deze avond zal dus een intiem karakter dragen en voor medewerking zal de cabarettier de heer M. Kooij worden gevraagd. De leden worden ook verzocht zooveel mogelijk in deze bij te dragen. De heer Bruul zorgt voor muziek. Dan vraagt de heer D. Nleuwbuurt wie er toe zal worden uitgenoodigd, en vele stemmen laten zich hoo- ren dat In de eerste plaats de muzievereeni-ging „Har monie" zal worden gevraagd. Verdere uitnoodigingen zal het bestuur regelen. Alzoo wordt besloten. Bij de rondvraag zegt de heer Jb. Bruul dat hij thans zijn landerijen gaat verhuren en dat dan het terrein naast het voetbalvold zal moeten worden afgezet, en stelt voor om het bestaande hek 8 meter achter dè banken te zetten, en vraagt een vergoeding voor die strook grond van f 25 per Jaar. Do vergadering vindt dit billijk genoeg, maar or is weinig geld, en or wordt dan besloten na veel heen en weer praten dat het hok 1 meter achter de b&nkon komt on dan zal Bruul or die strook zoo bijgeven, dat de huurprijs van het veld hetzelfde blijft Zoo Je ziet, Jaap hoeft veel met de voetbal op, De heer Zwanlnk vraagt nog verbetering van het pad naar 't terrein. Dit zal nu nog zoo blijven en ln den na zomer wordon onderhanden genomen. Dan stelde de heer Jb. Koorn voor dat de punten van behandeling op de agenda komen to staan. Dit voorstel wordt bij zitten en opstaan aangenomen, al sputtert de secretaris nogal tegen. Do hoor C. Slikker stelt voor om den voorzittor te bedanken, omredo hij nooit op de vergadering komt, en met verschillende gelegenheden als uitreiken van mc- dalles, enz. nooit aanwezig Is geweest Dit punt wordt ln stemming gebracht, en niet aangenomen. Er zal wor den gewacht tot de jaarvergadering, welke over 6 we ken wordt gehouden, dan is er toch bestuursverkiezing Verder merkt de heer Nieuwbuurt nog op dat er was geklaagd dat de autobusverhuurder te veel reisgeld nam er was gezegd door verschillende leden, dat het wel wat minder kon. Na dit punt, wat nog al stof tot praten gaf, genoegzaam besproken, te hebben, bleek ten slotte dat het beelemaal niet te duur was, maar billijk. Er Na «en paar nummers muziek van den heeren Boe- wordt veel gereden dat er geld bij moet, en als het dan keeteln en Kos werd door den voorzitter een korte pro- voor de busverhuurder een goeden dag is, dan wordt er schende, dat dit samenzijn iets zou mogen bijdragen tot versterking der bondsgeloderen en zich zou mogen kenmerken door een opgewekte stemming. Een woord van welkom en dank werd speciaal gericht, tot mej. Wit, die voor de afd. weer een nieuw lied heeft gedicht, waarvan spr. hoopt, dat het ln den loop van den avond door allen met volle instemming' zal worden gezongen, nadat het door eenige jonge dames te koop gepresen teerd zal zijn. Spr. leeBt het lied voor. Geen praat, maar Daad! (Wijze: Wakk're Jongens, Hollands trots! Ieder jaar wordt u getoond In het lied, dat w' allen zingen Hoe, trots veel verbeteringen, Nog de armoe dikwijls woont Onder 't dak .van d' ouden dag, Waar ze niet vertoeven raag. Ge werd ons zoo goed gezind, Dat ge mee hadt willen strijden Voor ds komst van boet're tijden, Waar geen armoe plaats meer vindt Onder 't dak van 'd ouden dag, Waar ze niet verblijven mag. Het was, 9, zoo -goed gemeend, Maar ge waart hot dra vergeten, Och, een jaar is gauw versloten, En gij hebt geen hulp verleend In -den strijd voor d' ouden dag, Die niet hulploos blijven mag. Wordt u nu opnieuw getoond: „Wie geen premie kan betalen Mag straks ook geen rente halen." D'allerarmate wordt beloond Met een honger ouden dag. Vindt ge dat dit blijven mag? „'t Staatspensioen moet FremievrU" Is het doel waarvoor wij strijden. Helpt ge mee den weg bereiden? Wordt ook lid en strijdt als wij, Op4at ieders oude dag Zorgloos, zonnig wezen mog. Francien Wit. gwegd «et hsrt vreü wet aafaöw tan. Dut rrorGt dan ook we! begrepen, maar voortaan zal voor er wordt gereden prijs gevraagd worden. Na nog wat onder elkaar gepraat te hebben, sluit voorzitter de vergadering. Het eerste elftal van Succes speelde J.l. Zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen het M.U.Z. elftal van Den Oever. Al spoedig zagen wij dat S. de leiding kreeg wat ook wel uitkwam, want bij de rust stond het 40 voor S. Na de rust weerde M.U.Z. zich nogal, maar zij konden toch niet verhinderen, dat ze met een 50 ne derlaag uitkwamen. Wanneer M.U.Z. wat meer geschoold was, zouden zij meer succes hebben. Na de wedstrijd werd door de aanvoerder van M.U.Z. aan Succes een bloemenmand aangeboden, als blijk voor hun behaald kampioenschap. Deze hulde werd in dank ontvangen. Succes II speelde ln den Helder en verloor met 50. B. en W. hebben vegunning verleend aan J. Geer vliet te Helder tot het oprichten van een slagerswinkel met slachtplaats en woning aan de Voorstraat; aan C. Vermeulen tot het bouwen van een woonhuis te Wes- terland; aan de M.U.Z. tot het bouwen van twee perso- neelswoningen te Oosterland; aan D. Rotgans tot het bouwen van een slagerswinkel kan het bestaande woon huis aan den Poelweg; aan C. Scheltus Nz. tot het bou wen van een garage; aan Th. H. Boersen tot het ver bouwen van zijn woning te Stroe, en aan G. Poppen tot het oprichten van een schuur ln de Kerkhofsteeg. -Ji Het rijden van de nieuw aangevoerde basalt voor de wegen is opgedragen aan C. Kooij Cz. voor het Wes telijk deel van Wieringen tegen een prijs van f 1.60 per M3., en aan J. Poel voor het Oostelijk deel tegen een prijs van f 2.per M3. De leider van de adviescommissie voor bouwontwer pen en uitbreidingsplannen, architect Bruin, heeft Woensdag J.l. voor de plaatselijke aannemers een uit eenzetting gegeven van het doel en de werkwijze dier commissie, zulks in verband met het besluit van den gemeenteraad tot aansluiting der gemeente bij dat bureau. De heer H. J. ten Broek, onderwijzer aan de school te Hippolytushoef heeft verlenging van ziekteverlof ge vraagd tot 19 Juni a.s. Het aantal nieuwe aansluitingen aan ide water leiding breidt zich. de laatste maanden aanmerkelijk uit. De gezinnen, die zicih van buiten deze gemeente hier vestigen, sluiten vrijwel alle aan. doch. oo-k on der de Wieringer bevolking schijnt het genot en het gemak van goed water meer en meer opgang te maken., want, den '1'aatsten tijd wonden ook; hiervan versohillende ;perceelen aangesloten, Bij) het correspondentschap der arbeidsbemidde ling zijn over Februari, ingekomen: '14 aanvragen van werkgevers, 20 aanvragen van werknemers. 17 Personen zijn door bemiddeling van het correspon dentschap geplaatst, terwijl op 1 Maart nog «ton den ingeschreven als werknemers: 15 grondwerkers en 7 losse arbeiders. De bevolking dezer gemeente 1» de 4000 idelen.' gepasseerd. Maandagmorgen had te Hippolytushoef do stie- venkeuring plaats vanwege de Prov. Cornim. ter be* vordering der veefokkerij in Noord-Holland in ver- eeniging van het N.R.S. De 3 éénjarige, met name 'Simon, eigenaar P. Smit, onge Max. elg. S. S. Klein en Jonge Frans, eig. P. Veerdig, werden oip afstam ming goedgekeurd voor het dekken van fokvereont- gingsvee. Terwijl de 2 tweejarige, defenitief omge schreven wenden in het N.R.S. Deze tweejarige wa ren resp. eigendom van de Stierenvereenigingen Oost-Wieringen en West-Wieringen. DEN ODVEtRv WIERINGEN. J.3. Zaterdag hielden -alhier in de slulspnt zich twee verdachte individuen op, welke trachtten door een loterijtje op touw te zetten, hun slag; te «laan. Eer zijl echter zoover heen waren, kwam de politie het te hooren en werden zijï ingerekend. Wegens gehrek aan bewijs weiden zij echter weer op vrije voeten gesteld. Tegen het tweetal is proces-verbaal opgemaakt wegens het aanwezig zijn op verboden terrein. JULIANADORP. Zondagmiddag werd door de leerlingen van het Alberto's Operettegezelschap onder directie van den heer Al'b. Boelens; opgevoerd de succes-operette in 4 tafereelen, getiteld „Syivia de Danseres en de Booze Toovenaar", in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman. Deze middagvoorstelling was slechts matig be zocht, doch djit vermocht den heer Boelens en zijne medewerksters ndet te weerhouden, om met volle energie zich te geven, aan de opvoering van deze operette. Wij kunnen dan ook niet anders zeggen, dan degenen die er Zondagmiddag niet geweest zijn, veel hebben gemist en diegenen die er wel waren, hebben genoten van het door het gezelschap gebo den verdienstelijk spel, dat na elk tafereel enthou siast werd bejubeld. En hoe kan dat ook anders, steeds afwisseling van dansen, schitterende costum.es en populaire zang teksten? En dan den draaxi van het spel, die toch ook zoo menigmaal in 't dagelijksch gebeuren voor komt. Wij zullen niet in finesses treden over dezen middag, daar in deze kolommen, bij het opvoeren van de primdière in den Helder, de redactie hieraan een uitgebreide recensie heeft gewijd. Maar wij wil len er wel aan toevoegen, dat degene die don heer Boelens en zijn gezelschap engageert, niet bedrogen uitkomt. Het gebodone is up to date. En voor de plattelandsjeugd is zulk een middag een welkome afwisseling in het dagelijksche repertoire. JULIANADORP. Revue ,,'t Is dik in Orde". Niet alleen voor de jongeren, maar ook voor de ouderen heeft het gezelschap van den heer Boelens steeds iets nieuws aan te bieden en zoo werd dan Zóndagavond in dezelfde zaai bovengenoemde revue opgevoerd. En in tegenstelling met den matigen toe loop van het jeugdig auditorium bij de middagvoor stelling was het bezoek bi) deze voorstolling van dien aard, dat de beschikbare entróobewijzen, wer den uitverkocht, zoodat het gezelschap de eer to 'beurt viel voor een volle zaal te kunnen optreden, hetwelk niet naliet om ook in to slaan bij het ge zelschap. Niets is immers aangenamer voor een spreker of een tooneelgezelschap dan oen volle zaal, on tevens te kunnen constateeren dat het publiek zich amuseert. En dat was zeer zeker hior het ge- vai, herhaaldelijk moest het doek omhoog om nog- maals aan de geestdriftige 'bijvalsbetuigingen gehoor te kunnen geven. Deze avond is dan ook voor het Alberto's Revuegezelschap in alle opzichten een .suc ces geweest alhier, zooals zo dat in den Heldor (zelfs den avond te voron nog) en in onze omgeving ook al meerdere malen geweest is. En onze recensie over deze opvoering kan ook niet anders dan „dik in orde" zijn, want dat is ten volle verdiend. De groote verscheidenheid van dan sen, revüemeisjes, dienstmeisjes badmeisjes, ma troosjes, de vele schitterende costumes, de pracht- finales, het corps de ballet, ja wat niet al, namen het publiek dermate in beslag, dat het op sommige momenten muisstil in de zaal was, waarvan wij hier dankbaar melding maken, omdat dat wel een* anders geweest is.

Schager Courant | 1928 | | pagina 5