AIiiiih Kiiiis- Woensdag 4 April 1928. 7!süe Jaargang No. 8232. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co, Schagen. Eerste Blad. RAAD HARENKARSPEL. Feuilleton. Uit onze omgeving. SINT MAARTEN. CALLANTS00G. SCHAGËR COURANT. Mratniis- LnlIiiTllil Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs por 3 maanden 11.65. Losse numfners 0 cent. ADVERTKN- TlëN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Vergadering! van den Raad op Dinsdag 3 April 192$, des middags 2 uur. AMe leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer J. Burger, burgemeester, se cretaris de heer J'. Dam. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging worden goedgekeurd. Mededeelingen en Ingekomen stokken. Pro ces-verbaal kasverifioatie (bij. dén ontvanger op 27 Maart 1928; aanwezig 16ö 155, waarvan f 632.75 geplaatst op de postrekening. b. idem bij den Adm. van het G. E. B. te Waar land op 1 Maart 1928; aanwezig f 374.34. Mededeeling dat in de vorige vergadering be noemde leden der comïnia&iën tot wering van «choollverzuiim hunne benoeming hebben aangenoe- ffiien'. d. idem benoeming J. H. T. Baaa als armvoogd. e. Goedkeuring van Ged. Staten op het besluit tot aanvulling van het reglement op het B. A., do wijziging der begrooting 1927 en het besluit tot het aangaan eener tijdelijke geldleening. f. Verslag van den schoolarts over lS3f7. Hoe minder haar, hoe minder»*. beestjes. De schoolarts deelt in dit verslag mede, dat over tiet algemeen in 1927 geen bizondera zich voordeed'. Schurft werd thans niet (meer geconstateerd en waar dit vorige jaren herhaaldelijk voorkwam; is dit een gelukkig, verschijnsel te noemen. (Er werden) geconstateerfc 79 gevallen van onzuiverheid van het hoofd, tl1 gevallen van te groote ©mandelen, 5 ooglidontstekingen, 1 geval van scheel' zien, 1 ge val1 van favus, 1 geval phychische afwijkingen, 5 gevallen slecht zien, 10 gevallen van impetigo. Vuile handen en vuile nagels zijn verschijnselen, die nog veelvuldig voorkomen en met de pogingen om daarin verbetering te krijgen, werd nog weinig re sultaat bereiktt. Over 't algemeen geraakt de jonge generatie gewoon aan het onderzoek, terwijl do. ouders er wel degelijk rekening mee houden. Een belangrijke deelgenoot in de bestrijding van hoofdonreinheiid is het polkahaar, want hoe minder haar, hoe minder terrein voor hoofdluizen. De Voorzitter dankt den schoolarts voor «zijn rapport. Wel is de toestand nog niet zooals we hem; zouden we nadien, maar er is 'toch1 een groote veibetering te constateeren. Vooral nu er hier geen schurft meer voorkomt, blijkt dat het instituut goede diensten heeft bewezen. Spr. wijst ook op de vele slachtoffers van favus die hier •zijn geweest. Het stemt tot groot tevredenheid, dat de ouders raet het onderzoek rekening houden, want hoe imeer medewerking van de oudeis, hoe moer wordt het belang van het kind gediend. ff. Dankbetuiging van het fanfarecorps St. TTilde- ffardus' voor de toegezegd© subsidieverhooging. h. Goedkeuring van Ged. Stoten op de begrooting Van den keuringsdienst voor waren in het keurings- «rebied Alkmaar voor 1928. i. Verslag van den Vleeschkeuringsdienst over "27. j. idem van de Kamer van Koophandel over 1927. k. Verzoek van het Gemeentebestuur van Oost stellingwerf om adhaesie te betuigen aan een adres aan den M» v. F., waarin wordt verzocht het wets voorstel tot herziening van de financieele verhouding tussdhen het Rijk en de gemeenten zoodanig te wij zigen, dat meer rekening wordt gehouden met de draagkracht der gemeenten. B. en W. stellen voor, afwijizend te beschikken. Wel zuldien er uitzonderingen zijn, maar over 't algemeen zal door dé herziene verhouding heel wat verbetering teweeg gebracht woeden. Voorzitter meent dat f 18.000.000 meer aan de gemeenten zal worden uitgekeerd, Harenkarspel zal denkelijk f 3000 f 4000 meer ontvangen. Ailis de gemeenten gaan adresseeren is er minder 'kans, dat verbete ring zal komen, en ook de afdeeling Noordholland' van de Vereeniiging van Ned. Gemeenten achtte het niet gewenscht* te adresseeren. Of het billijk zou zijn, dat rekening gehouden werd met de draagkracht der diverse gemeenten, wordt door (B. en W. betwijfeld1. Ook de heer Francis meent dat dit laatste slecht in toepassing kan worden gebracht, want de draagkracht kan een of ander jaar nogal wat ver schillen. De heer De Vries denkt wel, dat ook deze wet haar fouten zal hebben, maar de zaak hangt ai zoo lang, dat spr. het beter oordeelt, niet te adressee ren, Het is wel jammer maar het zal wel weer zoo gaan, dat -de groote steden met het grootste gedeel- te gaan strijken. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkoin- stig het voorstel van B. en W1. besloten. Voor de Olympische spelen. Aan de orde is een verzoek van de commissie voor cultureel©- en economische propaganda ter ge legenheid van de Olympische Spelen 1928, om een biüdrage in de kosten van f 10, uitsluitend voor pro paganda. <B. en W. stéllen voor, aan dat verzoek te voldoen. De Voorzitter licht toe, dat dit het voorstel is van de meerderheid van B. en W., de heer De Groot toch denkt er anders over. De Voorzitter wijst er op, dat de voorgenomen excursies in het belang zullen zijn voor landbouw, •tuinbouw enz. en in dit verband wordt ook geween op de propaganda die de tuinbouw^"ganisaties voor vermeerdering van den omfeet der nroduct.cn voeren. De heer De Groot verwacht niet dat het bezoek aan de Olympische spelen zal meebrengen een ver betering van den economiscben toestand. Het zal in hoofdzaak wel blijven belangstelling voor de sport. De heer Francis denkt, dat door het groote bezoek dat ons land zal krijgen, toch wel iets zal blijven han gen en gezien het kleine bedrag dat wordt gevraagd is spr. voor het voorstel van de meerderheid van B. en W. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, te gen stemde de heer De Groot. De resultaten van het 6.ELB. te Waarland. Voorgesteld wordt de winst van het ©lectrisch bedrijf te Waarland over 1927 ad f 681.80 te bestem men voor afschrijving van het .restant verliessaïdi van vorige jaren ad f 153.75 en de rest te storten in het reservefonds. Bij: suppl. begrooting dient een en ander geregeld te worden. Het ligt in het voornemen van B. en W. om voor de kosten, van de S'traatver- lichtingi, te Waarland voortloopt» geen vaste leening aan to gaan, doch af te wachten in hoeverre de fi nanciering van het bedrijf na de api 1 Januari dezes jaars ingevoerde «troomprijisverlaging met een tij delijk vooachot uit de gemeentekas mogelijk ia. Biji suppl. begrooting dienst 1928 zijn te regelen: de subsidie uit de gemeentekas voor de bewaarschool alsmede de kosten van schoolbouw. De heer Francis noemt het gelukkig, dat het ver- iiessaldo van de vorige jaren afgeschreven kan wor den, maar acht het goed voor eventualiteiten een re servefonds te vormen. Of een reservefonds nu moet worden aangewend om straatverlichting te bekos tigen, spr. gelooft het niet. Ook de heer De Vries denkt er zoo over. De Voorzitter zegt, dat het reservefonds ook in stand blijft en ook niet dient voor betaling, der kos ten van de straatverlichting. B. en W. dachten voor de straatverlichting een 'leening te sluiten, maar er is geen bezwaar, dat de gemeente thans het bedrijf aan wat kasgeld helpt, de gemeente zit -op 't oogen- blik vrij goed in haar geld. Na deje tóelichting gaat de Raad met het voorstel van B. en W. accoord. De kosten van schoolbouw te Waarland, aankoop van schoolmeubelen, alsmede kosten van den ar chitect en den opzichter, worden geraamd op f 18000. Door B. en W. wordt voorgesteld ter bestrijding dier kosten een geldleening aan te gaan van ten hoogste f 1S000, tegen, een rente van ten hoogste 5 'a jaars, af te lossen in termijnen van ten minste t 720. aan vangende in 1929. Wordt goedgevonden. Bij de rondvraag informeert de heer De Vries naar het rapport van het P.E.N. over de aansluiting van den Slootgaardpolder. De Voorzitter deelt mlede, dat er geen verandering in de bedragen is gekomen. Feitelijk had het P.E.N. een verkeerd rapport ingediend, de kosten drukten op beide gedeelten even zwaar. In de volgende ver gadering komt spr. op deze zaak terug; hij wil eerst een vergadering met belanghebbenden houden. Hierna sluiting. Juffrouw Briggs begon heftig te snikken en wreef de tronen met haar voorschoot telkens weg. „Ik zei tegen inoeder, dat ik haar niet meer van het drankje durfde te geven, omdat de dokter gezegd had, dat het zulk ge vaarlijk goedje was. H< vertelde haar ook dat mijn man dadelijk naar den dokter was gegaan en dat hij de plj- J nen wel Tvat zou kunnen verlichten. Doch de gedachte aan hem scheen haar te doen beven van angst. En toen zei ze dat hij een toovenaar was... een slechte man... en dat hij .met de zwarte kunst omging. Hij zou aooit willen hebben, dat ze een zacht doodsbed had, be- «S r66]?10 Ze' En toetl b°£°n ze er over te praten, dat ik (00 <ie flesch goed moest schudden, want dat het drankje 14 daders heelemaal niet werkte. Ik veronderstelde, dat M misschien gelijk kon hebben en daarom'deed ik dan 14 jok, wat ze me vroeg, en schudde de flesch flink. En 0 dacht er juist over, of ik haar maar niet een half ;e£|Uieelepeltje moer zou geven, toen er gebeld werd en ik daar oven alleen moest laten. Nog geen minuut later ik al weer bij haar terug en tot mijn groote verha ng zat moeder rechtovereind ln bed en ze keek me mlachend aan, terwijl ze zei: „Ik heb nu genoeg ge- iru«fin w11 nl©ts meer hebben. Dat middel heeft wer- t pijnstillend gewerkt. Zeg aan den dokter, als hij omt, dat het me spijt, dat ik hem voor niets heb laten )jj weper., maar ik kon niet langer wachten." En of U me gelooft of niet, juffrouw Olga, dit zijn do laatste oorden, die de stakker gesproken heeft" Opnieuw rd.l er dikke tranen in haar oogen, welke ze faaas- g afveegde. Ze viel daarna in s(aap en er kwamen juist 6en paar klanten in het café. Ik bad een stok Ui Voor moedors bed gezet, zoodat ze dadelijk kon Ppen. als ze wat noodig had. Na een kwartier ging h.>ifICer 6ens baa.r kijken... Ze was dood-, terwijl de J. ^an befc drankje uit de flesch verdwenen was." u wóórden was de goede ziel weer in hevig 6 snik losgebroken. Haar twee toehoorders wisselden ^Sstlge blikken met elkander. öp vrLwist U dat ze was?" vroeg Violet „Hoe uw moeder er uit?" „Mijn beste juffrouw Violet," zei juffrouw Briggs met iets van trots. „Ik heb al zooveel dooden in mijn leven gezien, dat ik me daarin niet kan vergissen. Daar lag het arme mensch en ik begreep dat de goede God haar tot zich genomen had en al haar ellende en pijnen voor bij waren. Ik was evenwel aardig hi de war over dat medicijnfleschje, en ik wist niet, wat ik er mee begin nen moest. Be begreep, dat lk heel gauw handelen moest, want lk hoorde den auto van den dokter aankomen. Ik liep er dan ook gauw mee naar het fonteintje en vulde het fleschje bij, zoodat het den indruk gaf alsof er maar éérr theelepeltje uitgekomen was. Ik begreep heel goed, wat. de eerste gedachte van den dokter zou zijn." ver volgde ze. „U moet niet vergeten, beste dames, dat hijl zelf ronduit gezegd had, dat mijn moeder hoogstens nog een week kon leven en ik was er dus minder op gesteld, dat ze me van iets zouden verdenken, wat ik allerminst verdiende. Ik zette de flesch daarom in de kast en ging den dokter tegemoet „Hot is afgeloopen met moeder, dokter," zei ik. Zonder een woord te zeggen loopt hij langs me heen en stapt regelrecht op het bed toe. En toen vraagt hij eensklaps op scherpen toon: „Heb je haar het pijnstillend middel gegeven?" „Ik deed precies, wat U gezegd heeft, dokter," zei ik, en haal het fleschje voor den dag. Hij nam het ln zijn hand en keek me op een vreemde manier aan. „Nu," zei hij. „ze zal dat goedje nooit meer noodig hebben." Hij pakte het fleschje op, ging er mee naar beneden en gooide het leeg in de goot. „Hij had het natuurlijk begrepen," riep Olga onwille keurig uit. „De hemel behoede me... dat geloof ik niet," zei juf frouw Briggs vol overtuiging. „Je kon duidelijk merken, dat hij boos op zichzelf was en dat het hem ontzettend hinderde, dat hij te laat was gekomen. Ik moet U ech ter eerlijk bekennen, dat ik er heelemaal geen spijt van had," zei ze ronduit „Na zijn laatste bezoek bad ik voortdurend gehoopt, dat hij mijn arme moeder niet meer levend zou aantreffen. Ik had het niet kunnen dulden als hij haar nog eens zoo had moeten kwellen. Dat was niet te verdragen geweest." Geheel onverwacht barsttte ze weer in een wanhopig gesnik los en hét leek wel, alsof ze niet tot bedaren t te brengen. De beide jonge "meisjes deden alles wat slechts mogelijk was om de vrouw tot kalmte te bren gen. Na een poosje gelukte het hun dan ook. „Ik moet eigenlijk niet zoo verdrietig zijn," kreunde ze. „Oh, maakt U Uw schoonen zakdoek toch niet vuil door over mijn smerig gezicht te wrijven, juffrouw Violet." „Ik probeer het meel van Uw koekjes er wat af te krijgen, maar het helpt i$e niet veel, want het is opge droogd," zei Violet. „Oh, v/at is het toch jammer, dat U en juffrouw Olga mijn „dor niet ln de kist hebben gezien. Ze was een prachtige doode. Briggs was er heelemaal van onder Zondagavond; gaf de zamgvereenitfrfng „Kunst en VriendschaipC een concert, in 'het lokaal „Rust en Lust" alhier. Heel' wat belangstellenden waren op gekomen, wat voor do vereeniging, gezien de vorde ring (van het seizoen, een meevallertje was. Maar, al was of is 't dan, wat Iaat in den tijid' voor zg. uitvoeringen of concerten, het geheel heeft er niet onder geleden, daar de zang in zijn geheel goed en zuiver i® gezongen, terwijl van de twee eerste nummers door vooraanstaande mannen opi muzikaal gebied, gezegd werd dat deize bijzonder mooi wierden uitgevoerd. Ook de samenzang der dames verwierf een: daverend applaus en welverdiend. Jammer was, dat tmoj. Broed—Gchrijtvor, door 'n aandoening in de keel, de in het programma vermeld© drie nummers niet kof! ringen. 'v.:.r deze dame een mooie sopraarv stem heeft. Als bijzondere attractie werd dezen avond' ten tooneèlie gebracht een humoristisch^ schets voor koor, met tekst en muziek van Ms.rt. Schuit, geti teld!: „Een repetitie-avond der zangvereeniging .Door Harmonie vereenigxT te Vredendaal". Dit werk toont de &lotrepetitie door genoemd© ver- den indruk. En nu is ze dood, die arme ziel." Even keek ze verdrietig voor zich uit om daarna te zeggen: „De dames moeten mijn rhabarberwijn eens proven." Ze stond vlug op en opende een kast. „Wij hebben er bij de begrafenis wat van gedronken," zei ze. -„Iedereen vond de wijn even lekker... zelfs Briggs. Be "heb echter een restje voor U beiden bewaard, omdat ik wist, dat juffrouw Olga er zooveel van hield." De wijn bleek een welkome afleiding te zijn en juf frouw Briggs raakte zelfs in een opgewekte stemming. Kort daarop vertrokken haar bezoeksters en de goede vrouw wuifde de meisjes zoo ver mogelijk na. ,,Ze is een grappig schepsel," merkte Violet glim lachend op. Daten we nu naar het Kloosterhuis gaan om Cork en Pluto een bezoek te brengen. Ik wil eens onverwacht komen binnenvallen, terwijl Bruce afwezig is om te zien of de dieren goed behandeld worden." „Wij hebben anders niet veel tijd meer over," merkte Olga aarzelend op." „Onzin, dan maken we maar tijd. Wij zijn geen sla vinnen," gaf Violet op hautainen toon te kennen. Zonder verder een woord te zéggen, reed Olga in de richting van het Kloosterhuis. Ze vond het altijd veel gemakkelijker de 'bevelen van baar vriendin op te vol gen dan met haar te argumenteerett HOOFDSTUK VJX HET RAADSEL. Violet wilde nog eenlge dingen van huis mede nemen en daar ze niet bepaald netjes was, duurde het gerui- men tijd voordat ze een en ander vinden kon. Olga wachtte in de hall op haar en ze werd ontzettend on geduldig. Waarom bleef Violet zoo lang weg; ze wist toch zelf ook wel, dat Max den wagen 's middags voor zijn bezoeken noodig had. Mitchel bleef kalm bij den auto staan en de uitdruk king van zijn gezicht was nog verre van aangenaam. Ze ging weer naast de eikenhouten kist zitten, welke Violet altijd haar doodkist noemde en ze staarde som ber voor zich uit, terwijl ze nadacht over hetgeen juf frouw Briggs verteld had. Was het inderdaad Max' be doeling geweest de arme vrouw te helpen zoo spoedig mogelijk uit haar lijden verlost te raken? Ze kreeg plot seling een bijna onweerstaanbaar verlangen dit te we ten en ze kon niet verklaren, waarom zij het eigenlijk wensebte. Ze herinnerde zich nog de woorden welke hij in de bibliotheek gesproken had... „Groote goedheid kind, wil jij ook al cipier worden?" Was het mogelijk, dat ze zich indertijd een verkeerd idee omtrent hem ge vormd had? En in andere opzichten wellicht ook? Mis schien beschouwde hij Violet ook heel anders, dan zij gedacht had. Hij was waarschijnlijk niet eens in staat de groote at tractie van haar schoonheid te voelen. Het was ook vol eeniginKI van, een cantate, gedicht en getoonoet ter eere van Vredendaal'» Burgemeester, omi te worden opgejvoerd op rijn a.B. 26-jarig ambtsjubileum' en be staande uit arfdeelingen. De laste af deelIng Hoopt goed van stapel, doch .bijl de 2e afd. Ikan de bas- solist door zenuwachtigheid niet, zingen en door den directeur hierover onhebbelijk onderhouden, loopt hij boos weg. In het Se bedrijf krijgt de sopraan- soliste ©en hoestbui; ook hierover geraakt de direc teur in woede, zoodat de soliste en ©enige familie leden vertrekken. Kortom door de driftige natuur en onhebbelijk optreden van den directeur in het 4e en 5e bedrijf, loopen de pianiste en alt, sopraan en tenor weg. zoodat enkel de baa blijft en ook deze na een schrijven van den Burgemeester, dat deze door de handelwijze van den directeur voor de eer der opvoering bedankt, ftran het podium verdwijnt. Kort om1 het geheel, grootsch opgezet, loopt te niet, zoo dat dichter en componist (di. de directeur), opl het podium' overblijven en ook deze heel vertoornd het podiumi verlaten. In deze cantate rijn prachtige ge deelten, maar het is moeilijk getoonzet, toch heeft de veereniging de bezwaren hiervan overwonnen en is het geheel kosteliik O'Pgevoerd, zoodat directeur en leden met tevredenheid hierop kunnen neerzien. Tot slot een gezellig bal. Bij de aanbesteding, verbouw kaasfabrlek „De Tijd geest" alhier, is de uitvoering gegund aan den heer O. Dekker te Eenigenburg, terwijl deze het metselwerk weer heeft uitbesteed aan den heer K. Numan alhier, De levering der benoodigde machlneriën is gegund aan Berends en Co. te Schagen, in combinatie met den heer J. van der Ham, alhier, terwijl aan den heer K. Lange te Winkel de opdracht Is gegund om een norton-pomp te slaan. Zaterdag 31 Maart werd in Hotel .Duinzicht" het 10-jari« bestaan van de Vereeniging Ivoor Vrèemdelingenverkeer feestelijk herdacht. De zaai was flink met belangstellenden gevuld. Onder de aanwezigen merkten wiji op de oud- burgemeesters, de edelachtbare heeren G. J. Lovinkl en J. Koster en 'het eere-lid, de heer Baken, die» hierdoor blijk gaven van hun medeleven in den bloei van de vereenigingi De voorzitter de 'heer P. Vos, sprak ln rijn ope ningsrede zijn teleurstelling er over uit, dat de persoon, die de eerste steen-legger was der ver- eeniging, de heer J. Langhorst, niet op dezen feest avond tegenwoordig was. Spr. wees ©r op, dat tien jaar geleden de badplaats 'Callantsoog nog maar weinig bekend! was, maar dank' zij de medewer king van genoemden heer Langhorst en de heeren Brouwer, Braam en Dekker, ia spr. er in geslaagd, badgasten naar hier te krijgen en hoopte hij ook, dat- het steeds zoo mag doorgaan, tot groei en' blo$i van de vereeniiging, inaar ook tot voordeel van de pensionhouders en neringdoenden. Spr. is altijd er een voorvechter van geweest, om> Callantsoog in de boomen te krijgen, waarvan hij- nu ook oen bewijs ten tooneele heeft gebracht, een dennenboom ter hoogte van VA meter, die volgens hem verwijderd moest worden, omdat de anderen in het gedrang lywam'eni. Deze boom. zegt spr., is geplant 18 Maart 1919. (Daverend' applaus). Hierna -sprak) de heer Mr. D. Breebaart zijn feestrede uit, waarin spr. duidelijk te kennen! gaf, dat de vereeniiging V. V. V. niet voor niets in Cal lantsoog is. Veel is door de vereenigingi hier tot strekt niet onmogelijk, dat hij van Violet begon te hou den. Ze voelde, hoe een gloeiende blos haar naar de slapen steeg. Hoe het kwam, wist ze zelf niet, doch diep in haar binnenste begreep ze, dat ze het vreeselljk zou vinden, als hij verdriet moest krijgen, evenals zoovele andere mannen, die verliefd op Violet waren geweest en welke ze kalm had uitgelachen. En nog geen week geleden had ze zulk een diepe min achting en zelfs haat voor hem gevoeld en thans wensch- te ze hem op de een of andere manier te kunnen hel pen. Een bijna onweerstaanbaar verlangen maakte zich van haar meester hem te waarschuwen en hem eerlijk te bekennen, dat Violet slechts handelde volgens een vooraf tusschen hen beraamd plan. Ze kon zich niet voorstellen, dat hij eens aan de voe ten van een vrouw zou liggen, maar Violet was ook zulk een mooi, aantrekkelijk meisje, dat geen man haar zou kunnen weerstaan. Ze was altijd zoo trotsch op haar overwinningen en pochte er over. Nee, Olga zou niet kunnen dulden, dat Max het zoo- veelste slachtoffer van Violet's bekoorlijkheden zou wor den. Al was hij ook nog zoo cynisch en arrogant, ze kon het niet verdragen hem vernederd te zien. Ze begreep echter maar al te goed, dat het geenerlei nut zou heb ben een beroep op het Jonge meisje to doen Violet vond het een prachtig, nieuw spelletje, dat ze niet gauw zou willen opgeven. Ze had Max nu eenmaal als een prooi gekozen en ze zou niet loslaten. Natuurlijk kon Nick haar raad geven, maar om: de een of andere reden schrok Olga er van terug Max met hem te bespreken. Ze zou zichzelf hierdoor te veel verraden en zonder twij fel de noodige plagerijen van Nick te slikken krijgen. Olga stond dan ook tot op zekere hoogte verbaasd over haar eigen houding, maar ze had zich volstrekt niet te schamen. Alles was eensklaps voor haar veranderd, om dat ze tot de ontdekking was gekomen, dat Max er toch de noodige menschelijke eigenschappen op nahield. Het had haar ontzettend gehinderd, wanneer Max op haar verliefd was geworden, maar nu het volgens haar bleek, dat hij slechts aan Violet dacht Violet die met geen van haar aanbidders ooit medelijden had gehad leek de toestand haar wanhopig toe. Natuurlijk was <de mogelijkheid niet uitgesloten, dat ze zich vergiste, en dat de eerste indruk, welken zij van hem had gekregen, de juiste was. Ze wist, dat hij harts tochtelijk veel van zijn beroep hield, en het was hier door dan ook te begrijpen, dat hij den vorigen avond had gedaan. Ook was het wellicht te verklaren, dat een hopeloos geval hem niet interesseerde en dat het hem daarom bitter weinig had kunnen schelen hoe gauw en op welke manier hij de gevangenisdeur, welke hij tot plicht had te bewaken, achter zich had kunnen sluiten. Vaag voelde ze, dat dit een zekere hardheid was, welke zij zou kunnen verdragen. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1928 | | pagina 1