TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAG 7 APRIL 1925. tentoonstelling JSTAD HELDER 1925". Een belangrQke en Interessante expo sitie. Buitengewone attracties. Het belang van de Heldersche midden stand. W ellicht heeft deze ol gene lezer ge dacht: van die tentoonsteffingsplannen zal zeker niet veel terechtkomen, want je hoort er niets van. Ook hebben wij in de zen geest uitlatingen gehoord, die wezen op een uiterst pessimistische stemming ten opzichte van het welslagen daarvan. Maar deze zwartkijkers hebben toch waar lijk ongelijk, zooals uit het onderstaande blijken zaL Want het tentoonstellingsbo- stuur is onafgebroken werkzaam geweest, naar alle richtingen heeft het de voelho rens uitgestoken, een groot aantal circu laires verzonden, en het ziet thans zijn moeite dagelijks rijker beloond: Op de laatste algemeene vergadering, eenige weken terug gehouden, konden nog geen schitterende resultaten worden geboekt, maar zooals het steeds gaat bij dergelijke dingen: naarmate de tijd nadert, komen de deelnemers meer en meer los. Er wordt vanwege de reclame-commissie op uitge breid© Behaal een pakkend reclamebiljet verspreid, dat althans in Noord-Holland schier in elke plaats van beteekenis wordt aangeplakt, en dat ongetwijfeld zijn wer king zal doen. Voor deze tentoonstelling is thans het affiche aangeplakt. Het is een doQr onzen stadgenoot, den heer J. Ph. Klapmeijer, in vlakverelerlng uitgevoerd ontwerp, aan de bovenzijde afgesloten door een vliegmachine en ter zijde door twee silhouetten van,- sche pen. Aan den onderkant het bekende kaartje betreffende de zeeverbindingen met onze stad. Het middenvlak bevat op den achter grond het Heldersche wapen in wimpelvorm, waarop de aankondiging „Tentoonstelling Stad Held© r 1926 van 30 Mei t/m 7 Juni, Scheep- en luchtvaart, radio, handel en in dustrie, electriciteit en gas". Dit affiche, in 8 kleuren zwart (grijs), rood en geel uitgevoerd, Is op ruime schaal in de provincie verspreid1 en zal ongetwijfeld zijn werking doen. Momenteel zijn reeds een groot aantal in zendingen verzekerd. Daaronder zijn zeer interessante, zooals.het model van het stoomschip „Amsterdam" der Kon. Ned. Stoomboot-Maatschappij, een inzepding van' de Utrechtsohe Vuurwerkfabriek, van Radio Holland, een zending kantoor- machines van Ruys' Handelsvereeniging, een collectie meetinstrumenten en appa raten van een Rotterdamsche fabriek, het bekend© Nationaal Kasregister, en nog vele andere. Andere toezeggingen zijn nog gedaan. Dit wat de particuliere firma's be treft en wij deden er maar een greep tilt De Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingmaatschappij zal de nieuwste vindin gen betreffende het reddingwezen expo- en. Ook de gemeente Helder heeft M2. gereserveerd. Aangaande de verschillende inzendingen van de Marine, <*e kustverlichting, Musea en Scheepsbouw on Scheepvaart, kunnen wij het volgende mededeelen: Aan het begin van de groote tentoonstel lingszaal komt een eigenaardige groep, wel ke hier niet ontbreken mag, n.L eene histo rische kustverlichting-tentooonstelling, die nog maar zelden zoo volledig was te zien. Des avonds zal een „Brandaris"-reserve- lenspaneel voor de groote aantrekkelijkheid zorgen. De Radiodienst der Marine en de elegraaf-Mij„ ^tadio-Holland" sluiten daarbij aardig aan. De Marlne-Vliegdienst mth zorgt»^ Ned. Telegraaf-Mij„ .Radio-Holland^' sluiten daarbij aardig aan. De Marlne-Vliegdienst toontnier vlak bij kleinere onderdeelen, ter wijl de Inzending van het historisch Sdr" vaartmuseum te Amsterdam, waarvan oud-zeeofficier Voorbeytel Oannenburgh Directeur Is, weer iets geheel anders op his torisch gebied te zien geeft Een belangrijke plaats neemt het vele iractisch buitengewoon merkwaardige ma- ^eriaal in, dat het Rotterdamsche Scheep vaartkundig Museum en Instituut, Direc teur de heer Van Haersolte, wilde afstaan. AHea voor den zeeman om te bewonderen, voor den leek om toch meê verbaasd over te staan. In het midden van de zaal zal men nog een verrassing van den Chef van den Tech nisch en Dienst der Kustverlichting vinden en vlak er bij een enkel onderdeel van onzen uitnemenden Onderzeedienst, dat veleni zal •boeien. 'De Marinewerf in al haar onderdeelen zal op allerlei gebied1 mededoen. Het electrlsch bedrijf zal van het veelzij dig gebied een paar merkwaardigheden brengen, n.L een hoogspannings-transfor- mator tot 80.000 volt voor de isolatie-beproe vingen en een transformator voor electr. stroomen tot 2000 Ampère. Artillerie geeft een historische tentoon stelling. die het bezichtigen overwaard is. En de Pyro-technische werkplaatsen zullen daarbij niet achter blijven, zoodat wapon en projectiel beide overvloedig in alle ontwik- kelings-vormen zullen te zien zyn. De echeepsbouw-afdeeling laat eigen werk in onderdeelen zien, ai is 'j maar een stuk klinkwerk, maar evenzeer door eigea perso neel vervaardigde, keurige met <>l:e gestookte, moderne kombuizen, daarnaast modellen en gereedschap. Misschien ook, wanneer er ruimte is, een keurige uiterst moderne mo torsloep, waarmede men wel zóó zou willen wegvaren. Zelfs de keurige moderne vlieg tuigen zijn toegezegd, doch over hunne piastsing kon nog niet worden beslist. Torpedodienst zal alles brengen wat het mag vertoonen aan mijn en torpedo, terwijl keurige scheepsmodellen, welke de voor naamste tentoonstellingen versierden, ook, s 7LL^eri ontbreken, maar een afzon- der.qke ruimte mogen vullen; ook van par ticuliere werf en Scheepvaart-Mij. wordt hier medewerking verleend met een paar keurige inzendingen. Het Kon. Instituut voor de Marine bleef nitet achter, maar wilde alks afstaan wat belang kan inboezemen aan eiken bezoeker „onzer Tentoonstelling". Zoo za: men zien, dat ter opluistering en vol making een aardig geheel is ontstaan, dat in het kader dezer speciale gelegenheid past Moge het duizenden uit den omtrek trekken De Scheeps- (en land-) conservatie-mid delen zal de N. V. Chemische Fabriek „Ve- iada te» Delft brengen; waarschijnlijk een der beste fabrieken op dit gebied der wereld. Wie denkt aan de.millioenen tonnen staal, die jaarlijks in de wereld „verroesten", komt hare roestwerende middelen zien en zal ze dankbaar gaan gebruiken. De besparing is groot-, ook de Marine heeft ar reeds van ge profiteerd. Uit een en ander blijkt wel, dat het de moeite waard zal zijn een bezoek aan de tentoonstelling te brengen. Al gaat het muziekconcours niet door, toch. zal naar alle waarschijnlijkheid een marschconcours worden gehouden met vaandelwedstrijd, gevolgd door een Festi val. Als datum is hiervoor bepaald Zon dag 7 Juni; het concours zal in het Plant soen worden gehouden, terwijl de dag met een festival op het tentoonstellingsterrein vwrdt besloten. Dinsdag 2 Juni wordt een schitterde dag. De Alkmaar-Packet heeft haar groot ste boot gratis aan het Comité aangebo den; zij komt dan, beladen met 8000 be zoekers, die aïzoo gratis worden vervoerd, naar Helder. Te ongeveer 1 uur komt deze boot aan; zooals men weet, is deze dag be stemd voor officieele receptie van het Alkmaarache feestcomité, dat alhier als dan ontvangen wordt, in het tentoonstel- llngsrestaurant. Daarna heeft een boot tocht plaats op het Marsdiep. Met vermoe delijk, zooals reeds ls medegedeeld, een zeilwedstrijd1, georganiseerd door de Kon Marine-Jachtclub. Hieraan is tevens ver bondon een zeilwedstrijd van botters. Na terugkomst vereenlgt men zich' aan een igemeenschappelljken maaltijd, waarna op het tentoonstellingsterrein een concert plaats heeft Na afloop van dit concert hebben nachtelijke vliegd emonstraties plaats, waarbij ©en drietal zoeklichten het vliegtuig zullen trachten te vinden. Te 11 of 12 uur vertrekken de 'gasten weder naar Alkmaar. Op 5, 6 en 7 Juni zal waarschijnlijk ge legenheid bestaan om passagiersvluchten boven de stad en het Marsdiep te maken. Deze vluchten worden georganiseerd door de Kon. Luchtvaart-Maatschappij. Het tentoonstellingsoomité overweegt het bezoek van kinderen op de tentoonstelling te bevorderen onder behoorlijke leiding en voorlichting. Verder worden pogingen in het werk gesteld pleiziertreinen van Am sterdam en Rotterdam te doen rijden op Dinsdag 2 en Zondag 7 Op het tentoonstellingsterrein komt een danstent van J. Benema, een cakewalk met transportriemen van Hubert Wolfs en een muziektent. Zooals men ziet, er wordt hard en met succes gewerkt. Het oomité verzoekt om er op te wij zén, dat de termijn van deelneming nog opengesteld is tot 20 ApriL Als het weer medewerkt, en gelukkig is Juni meestal geen „natte" maand belooft de tentoonstelling zeer zeker te zullen slagen en zullen vele vreemdelingen eens nader met onze stad kunnen kennis maken. Wij nemen deze gelegenheid te baat om erop te wijzen, dat de middepstand uit onze gemeente nog maar zwakjes vertegenwoor digd is. Dit moet nog veranderen. Het doel van de tentoonstelling het vestigen van de aandacht op Helder kan den midden stand slechts ten goede komen. Vooral ook door onze omgeving te laten zien wat men te Helder presteert. Wanneer men bereikt, dat onze omgeving zich meer op Helder oriënteert dan tot nu toe, is dit voor den middenstand alhier reeds van groote beteekenis. Hierom alleen reeds zou het tentoonstel lingsoomité den steun moeten hebben van alle middenstanders ter plaatse, ook al door deelname aan de expositie. Hetgeen ten slotte oök nog eigenbelang isl Helpt mede om te laten zien, dat de Heldersche midden stand in hetgeen hij aan te bieden heeft, niet achterstaat bij dien van andere plaatsen. Onze oudste Inwoonster. Zaterdag is in het Tehuis voor Ouden van Dagen, in de Breedwarsstraat alhier, overleden Mej. De Klerk, onze oudste in woonster. iMej. De Klerk zou 9 Juni 99 jaar gewor den zijn. Zjj was tot voor eenige dagen nog flink en1 gezond en las zelfs nog zonder bril. Heldert Fanfarecorps. Omtrent de opvoering van Heijermans' bekende transformatieschets „De Brand in de Jonge Jan", welke Zaterdag 11 April a.8. door den heer Bakker van Zaandam in sa menwerking met den heer Melk bij het con cert van bovengenoemde Vereen .g;ng zal worden opgevoerd: is de pers vol lof. Zoo schreef de „Goudsche Courant „Dat was een mooi slot aan dezen goed geslaagden feestavond" „De drie Meren" liet zich als volgt uit: „De heer Kees Bakker van Zaandam ver tolkte op buitengewoon voortreffelijke wijze de verschillende sterk uiteenloopende ka rakters, waardoor de opvoering tot een éclatant en welverdiend succes werd, waar toe ook het spel van „Sibenio" (Melk) had bijgedragen. Deze avond is sohitterend ge slaagd." „De Purmerender Courant": „Het werd op hoogst verdienstelijke wijze opgevoerd." Aan den heer G. Groot, aannemer al hier, ls opgedragen het bouwen van een winkelhuis met pakhuis aan de Spoorstraat voor rekening van de N. V. .Handelsonder neming van J. Zijlstra Hzn, te Amsterdam. Trottoir Koninginstraat Naar wij vernemen, ligt het in de bedoe ling direct na Paschen een aanvang te ma ken met het aanleggen van een ftottoir in de Koningstraat, zoodat dit nog vóór de opening der Tentoonstelling gereed zal zijn. Het wachten is op de aankomst der tegels. Het trottoir'zal dezelfde breedte krijgen als in de Spoorstraat. DE AUTO-DIENST OP HUISDUINEN. Men zal zich herinneren, dat ten vorigen jare door den heer Heeman een geregelden autobusdienst werd onderhouden met Huis duinen. Deze semi-officieele dienst, die van gemeentewege gesubsidieerd werd, bedoelde een gemakkelijke en geregelde verbinding tusschen de verschillende deelen der stad en onze badplaats te verkrijgen, en onge twijfeld zijn vele inwoners hiermede gebaat geweest. Helaas is, nu het contract met de ge meente is afgeloopen, de ondernemer niet van zins op dezelfde Voorwaarden voort te gaan. De heer Heeman, die slechts een ge ring:© subsidie ontving, en daarvoor regel matig, weer of geen weer, moest rijden, had op de mooie dagen concurrentie van de andere ondernemers, en daar hij aan een dienstregeling gehouden was, moest hij menige volgeladen concurreerende bus laten voorbijgaan. Natuurlijk werkt dit niet ani- meerend, en de vraag doet zich vanzelf gp of de gemeente aan Heeman niet een con cessie kan verleenen, waarbij andere onder nemers worden buitengesloten. Nu kan de gemeente wettelijk niemand verhinderen een autodienst te organiseeren. Maar wel kan de gemeente concessies ver leenen en bepalingen maken voor het sta- tlonneeren van auto's. Indien de verschil lende concurreerende ondernemers het on derling niet met elkander eens kunnen worden en gezamenlijk een autodienst in het leven roepen, ware het dunkt ons, voor den gemeenteraad de aangewezen- weg aan één bepaald persoon concessie te verleenen voor het statlonneeren. Maar dan zal men den dienst wat moeten uitbreiden en meer der auto's moeten laten rijden. Wij krijgen hier anders nimmer gezon de toestanden op dit gebied. Immers, het is te gek, dat de gemeente een ondernemer verplicht tot een bepaal de dienstregeling, en hem de route enz. voorschrijft, terwijl anderen naar wille keur mogen been en weer rossen en jak keren en hem daardoor de beste vrachten wegsnappén. Het is in ons klimaat, en speciaal hier aan de zeekust, nu eenmaal een riskant bedrijf, een bedrijf, dat eigen lijk maar van uur tot uur kan worden uitgeoefend. Het ls zeer goed mogelijk, dat men 's morgens alle voorbereidingen neemt voor een drukken en zonnigen dag, terwijl des middags het weer is gedraald en geen sterveling er aan denkt naar het strand te gaan. Ito van die paar uur zon- nesdhifnt profiteeren dan natuurlijk gauw alle ondernemers, terwijl degeen,*dle ge bonden ls aan een dienstregeling, er naast staat. Daar komt nog bij, dat Lang niet alle auto's van verhuurders d. w. z. menschen die in dit bedrijf ©en bestaan vinden afkomstig zijn, doch ook van eigenaars die de wagens nu eens wel en dan weer niet laten rijden. Maar juist dat ongeregelde maakt het bestaan van een vasten en geregelden dienst met Huisdui nen Dat ls een ongezonde toestand, en het is begrijpelijk, dat de ondernemer van ver leden jaar niet nogmaals dit risico en dit verlies wil lijden. Hij vroeg thans een veel hooger subsidie aan de gemeente, die daar op echter niet wil ingaan, zoodat thans de kwestie weder onopgelost is. Ook is, naar wij vernamen, de zaak gestrand op den elsch van den ondernemer, dat de ge meente de kosten der ongelukken-verze kering van de passagiers op zich zou ne- Met belangstelling zien wij het verder verloop dezer aangelegenheid tegemoet Staking. Gisteren werd er bij den heer Buysman, banketfabriek alhier, gestaakt In den loop van den dag werd het geschil, waarover deze staking was uitgebroken, echter bijgelegd, zoodat het personeel hedenmorgen weer aan het werk ging. Heyerm ons-Comité. In een gisterenavond1 gehouden slotver gadering van het HeiJermans-comité, opge richt, zooals men weet, ter organiseering van. een herdenkingsavond gewijd aan de nagedachtenis van den grooten schrijver, werd rekening en verantwoording gedaan. Het bleek, dat tengevolge van de slechte op komst er waren slechts 300 kaarten ver kocht, de rekening sloot met een gering tekort, hetwelk door de leden van het Comité zal worden bijgepast. De wd. voorzitter, de heei+Smitih (Bond v. Minder Marinepersoneel), bracht dank aan de directie van „Casino", die de zaal geheel belangeloos beeft afgestaan en aan de firma De Boer, die de programma's op bijzonder kunstzinnige wijze heeft uitgevoerd en deze ver beneden den kostprijs aan het Comité afstond. Hieraan is het te danken, dat het tekort niet aanzienlijk grooter is geworden.' Verder werd dank betuigd aan het Staf muziekkorps, dat belangeloos zijn mede werking op dien avond verleende, alsmede aan den heer Wolthuys, die een herden kingsrede hield. De vergadering betreurde unaniem den gang van zaken, waardoor deze avond1 niet aan zijn doel kon beantwoorden om een bij drage in de kas van het Heijermansfonds te storten. Het comité is thans ontbonden. „Het Pantser" van Herm. Heyermams. Vrijdag a.s. komt 'het tooneelgezelschap „De Vereenigde Tooneelisten" van Amster dam met een voorstelling van het zooveel besproken meesterwerk van Herman Heijermans „Het Pantser". Dit wordt opge voerd ouder leiding van J. Sternheim, den be kenden declamator en acteur, die zijn sporen op dit gebied verdiend heeft „Het Pantser" is een geniale schepping, den grooten mees ter, die het schiep, geheel waardig. Dit ro mantisch soldatenspel heeft niet nagelaten geheel Nederland bezig te houden, daar het de brandende militaire kwestie aanroert Het krachtige stuk zal niet nalaten even als de meeste van Heijermans" werken zoowel door inhoud als spel, indruk te ma ken op den toeschouwer. De entréeprijzen zijn laag gesteld en reeds zijn vanaf heden plaatsen te bespreken in het Sigarenmaga zijn van den heer Kokelaar. Redasseertngearbeld Leger des Helte. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal a.s. Donderdag door het Leger des Heils alhier een reclasseerings-afdee- ling worden gevestigd. Op Donderdag 9 April a.s. te acht uur, heeft in de zaal van het Leger des Heils alhier een ver gadering plaats, waarin de Maatsch. Se cretaris van het L, d. H. in Nederland, Luik-Kolonel P, H. Schuurman, een le zing zal houden over het RecL en Maatsch. werk van het Leger des Heils. Door verschillende vereenigingen wordt dit werk gedaan en ook het Leger des Heils neemt onder die instellingen een groote plaats in. Door deze Instelling worden in het ge heel© land de verschillende gevangenissen en strafgestichteii bezocht om den inge- slotenen moreele en geestelijke hulp te bieden. Voorwaardelijk in vrijheid ge stelden worden bij voorwaardelijk ontslag onder toezicht genomen en hen die met straf bedreigd worden, wordt hulp gebo den, indien het geval er voor in aanmer king bomt, in den vorm van een voorstel tot een voorw. veroordeeling of mogelijk gratieverzoek. Ook bij definitief ontslag uit de strafgestichten wordt aan ontslage nen hulp geboden. Veel werd door het Leger dies Heils op dit gebied gedaan en duizenden danken die instelling voor de eens aanvaardde hulp. In bovengenoemde vergadering zullen tevens de leden van de nieuw op te rich ten Heldersche recL-afdeeling worden ge ïnstalleerd. Uit het Politierapport Zaterdagavondbevonden een tweetal agenten, dat een 8-tal Zulderzeewerkers, onder drankinvloed verkeerende, in de Koningstraat rumoer maakten. Zij werden tot kalmte aangemaand, waaraan zij aanvankelijk voldeden, doel! in de Keizerstraat begonnen zij opnieuw. Een hunner werd later terzake openbare dronkenschap aan het bureau Zuidstraat in bewaring gesteld, terwijl bovendien tegen hem en een zijner collega's proces verbaal voor burengerucht werd opge maakt In den nacht van Zaterdag op Zondag werden in de Molenstraat twee vechters bazen door een agent aangetroffen, welke vechtpartij door den agent werd beëindigd. Zondagmiddag werd door den aannemer van de betonbrug op den Huisduinerweg telefonisch kennis gegeven, dat hij een tweetal jongens had aangehouden, die een nabij het werk gelegen vlot hadden losgemaakt en hiermee aan het varen waren gegaan. Zondagmiddag werd van het badhuis telefonisch kennis gegeven, dat er in de duinen, achter Galgenveld, een duinbrand woedde. De politie begaf er zich terstond heen en bevond, dat een oppervlakte van 100 M8. was kaal gebrand. Door jongens, die in de nabijheid aan het spelen waren was een knal gehoord, en na den brand waren door die jongens een aantal patrpon- hulzen en -houders gevonden. Door een tweetal agenten werden in den nacht van Zondag op Maandag een tweetal personen terzake het maken van nacht rumoer aan het hoofdbureau gebracht. Na dat hun namen waren genoteerd, wenschte een van hen, ook na herhaalde vordering, het bureau niet te verlaten, waarna de man, die onder drankinvloed verkeerd©, in arrest werd gesteld: Gisteren werden een tweetal bestuurders van motorrijwielen bekeurd wegens over schrijding van de maximum-snelheid en een tweetal Zuiderzeewerkera wegens openbare dronkenschap. Een spook! Vrijdagnacht om half vier hoorde een agent, op de Weststraat, een angstig moord- geroep. De agent begaf zich in de richting vanwaar het roepen kwam en trof een hevig ontstelden bakkersknecht aan. Deze was op weg naar zijn werk. Toen hij op de Weststraat liep, kwam op handen en voeten, uit het portiek van den winkel van den heer Tielrooij, een vrouw naar hem toekruipen, waarvan de nog slaperige knecht zoo hevig schrok, dat hij moord begon te .roepen. De agent arresteerde de vrouw, die een bekend zwerfster is. Naar Ned. 0ost-lndl8. 9.«— 'sm. 9 en 28 April HJn) 9 en 28 April Hja) 8TOOMV AA RTBERICHTEN. t MARINEBERICHTEN. Loodsdienst. Gisteren is verschenen het Staatsblad: 'No. 106. Besluit van'den 23en Maart, waarbij met intrekking van bet besluit van 22 Januari 1902 (St.bl. no. 6) met de sedert daarin ge brachte wijzigingen worden vastgesteld: a. het gewijzigd algemeen reglement op den loodsdienst; b. de gewijzigde bijzondere reglementen op den loodsdienst in de districten: 1. en 2. Eems, Terschelling en bet Vüe. 8. Texel en IJmuiden. 4. en 6. Goedereede, Maas en Brouwershaven. 6. Monden der Schelde. De off. van den M£LD. 2e kl. J. A. Steern- berg wordt van den radiodienst te Amsterdam overgeplaatst naar Vliseingen aan boord van Hr. Als. pantser boot Gruno. Kap.-luit. ter zee O. D. T. de Ridder zal per stoomschip Prinses Juliana, dat 25 dezer van Amsterdam vertrekt, sijn hostfmmilngi naar Off. MBD. 2e kl. F. Damave ls met het se, Tjerünal gerepatrieerd en off van ges. 2e kL S. G. Rensing, bestemd voor den dienst in Oost- Indie, ie per sa Insuilnde daarheen ver trokken De uit Oost-Indie teruggekeerde kap.-luit ter zee L. M. J. Gregorij is te Willemeoord ge- paatst als eerste-officier aan boord van Hr. Ma. Heemakerck. De off. van den MJSD. 8e kl. N. A. Wachter is bestemd voor den dienst In Oost-IndiB. Met ontslag uit den Zeedienst: 8 April "25: matroos kok H. A Verboeven, matr.-vlgtmr. A. v. d. Bent. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN is aan onder-volgende perso nen vergunning verleend om naar Nederland terug te keeren: Per s.8. Prinses Juliana, 11 Maart van Priok Schipper K. Mulder, serg.-konst. H: J. Gott- mor, serg.-timm. J. P. ten Bruggen, eerg.-bott W. Blom, eerg.-torpedomaker C. Boon, mar. Ie klasse J. C. H. W. de Mol, J. 6, P, v. d. Sluis, matr. Ie kl. 'J. Koster, korp.-echrijver JL Peet oom, matr. Ie klasse W. Dingarcanse, W. B. Ariee, P. Z. .Ltagerak, korp-kok H. A. Mole naar en matr. Ie klasee W. G. de Kok. 16 April: serg.-konst P. jj! v. Menen van Wachtschip Willemsoord naar Gelderland. 9 Aprilserg.-bott. W. Huivenaar van Wacht schip Willemsoord werkzaam gesteld in de Marine- cantine. 7 April: torpt.-maj. J. G. van Ravenzwaay van Wachtschip Vlissingen naar v. Speyk. 9 Aprilserg.-inont EL J. Ihipuy van de Mok naar de Tromp. 20 April: serg.-mont. J. H. Plantje van O.zeed.kaa. naar afbouw O 9 te Vlieringen. 7 April: serg-seiner J. Jl L. de HIJ van Wachtschip Willemsoord naar RadiodlenWt Amsterdam. De off. van 'gei. Ie kl. Dr. F. H. ter Poorten wordt den 4en Mei a.s. geplaatst bij het Marine- hospitaal te Willemsoord. De kap.-luit ter zee F. J. Witteveen wordt den 16en April eervol van het bevel over Hr. Ms. v. Speyk ontheven en ter beschikking ge steld; met denzelfden datum wordt de i<L IJl Bosma 'belast met het bevel over dien bodem. De off. van adm. 2e kl. A. J. Poll geplaatst bij de MJLW te Lelden la bestemd den 6en Juni a.s. per e.s. Koningin der Nederlanden naar O.-I. te worden uitgezonden. De off. van den MS. 2e kl. A. B roe re ls be stemd om <jen 2en Mei a.s. per u. Kawl naar Ov-I. te worden uitgezonden. 14 April: off. van den MS. Ie kl. W. Wiegel van Wachtschip Vlissingen naar Gruno; ld. W- J- Mantz van Gruno gesteld ter beschikking en bestemd in de eerste helft van Mei u. naar O.-I. te worden uitgezonden. 9 April: luit. ter zee 2e kl. P. A. Gallas van Heemakerck naar Wachtschip Willemsoord, onder intrekking van sijne ter beschikking stelling. De luit ter zee 2e kl. W. R. v. d. Ben wordt 9 April geplaatst aan boord Tromp onder lntr. van zijne plaatsing aan -boord Wachtschip Vlissingen en de ld. G. E. Rotgans wordt met denzelfden datum tijdelijk geplaatst aan boord van laatstgenoemden bodem onder Intrekking van zijne plaatsing aan 'boord Tromp. Tijdstippenvan verzending der brlevenmelen. Verzendings- Datum der- ter post bezorging. Tijdstip der laatste bus weg. lichting a. h. Postkantoor. Per zeepost via 8,10, 24 April Amsterdam 6.30 'sav. of Rotterdam 17 April 6.80 'sav. Per Holl. mail via Genua 18 April 8.— 'sav. (id. nazending) 20 April Per Holl. mail via Marseille 11 en 25 April 8.— 'Bav. (id^nazending) 12 en 26 April 5.30 'sm. Per Eng. mail via Marseille Eiken Woensd. 6.30 'sav. Naar Ned. West-IndiB. Naar Suriname: Per zeepost via Amsterdam 22 April 6.80 'sav. Per mail via Amsterdam (Colonlijn) 6.30 'sav. Per maii via St. Nazaire 14 April 6.80 'sav. Naar 8 a b a, 8t. E u t a t i u en 8t. M a r 11 n: Per zeepost via Amsterdam (ColonlUn) 9 en 28 April 6.80'sav. Idem (Zuid- Pacifle-lijn) 18 en 17 April 6.80'sav. Idem'Curagao- Per mail over Engeland Eiken Vrijdag. 5.80 's m. Naar Aruba, Bonaire en Curagao: Perzeepostvia Amsterdam (Colonlyn) 6.80'sav. Perzeepostvia Amsterdam (Zuid-Paciflo- Uln) 13 en 27 April 6.30 'sav. Idem(Cura<jao- 8 April De per zeepost te verzenden stukken zijn te voorzien van de aanwijzing .zeepost." Alleen correspondentie voor Bengka- lis, Siak, Indragiri, Djambi, Riouw en de Natoena- en Anambaseilanden. Overig ge deelte van N.O.I. uitsluitend op verzoek van den afzender. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Lombok, t, vertr. 5 April v. Sinabang. Rotti, vertr. 6 April v. Batavia. Bengkalis, u., vertr. 4 April v. Antwerpen. Grotlus, u., vertr. 5 April v. Algiers. Prlnssi Juliana, t, vertr. 6 April v. Roepat, t, «rx. ft April to Marerille

Schager Courant | 1928 | | pagina 5