Alfticsi Niiiws- MAGER IJZERHANDEL EGEROALPAi WIERINGERWAARD. KOEGRAS. Woensdag 11 April 1928. 71site Jaargang No. 8235. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN &Co., Schagen. Eerste Blad. L. VAN RIJSWIJK. Uit onze Omgeving. Feuilleton. SCHAGER COURANT. blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- ;en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 8 maanden f 1.65. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend IT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. curreerend adres voor Geperforeerd Zinkgaas Zwaar vertind Gaas Blauw Gaas (dubbel bewerkt) (le kwaliteit), lale aanbieding. Vraagt prijs. en len Paaschdaff werd alhier de eerste uitvoe- gegeven door de pas opgerichte tooneelver- iffiiig S.U.R. Die leider der jonge vereeniging, heer HL Ldrnpors, sprak d6 aanwezigen vóór den ïvang nog even toe. Hij heette allen hartelijk kom en hoopte, dat men zichl goed zou amu3ee- Soraimigen zouden allicht liever een tooneel- t gezien hebben, dan de klucht die ten tooneele worden gebracht, maar inen wil ook wel oens len. Opgevoerd werd „Gederailleerd", klucht in bedrijven door Otto Harting in de vertaling H. W. van Rijewijik, een lollig. kermi9stuk mot aardigo ontknooping in het derde bedril! re kunnen S.U.R. feliciteeren met haar eerste •eden. 't Zou ons te ver voeren, elke rol al'zori* Uk te beoordeel en. Laat ons volstaan met de ineene opmerking, dat alle spelers goed hun deden en dat door sommigen zelfs heel mooi te zien gegeven werd. Het applaus, dat opda- na elk bedrijf, is wel het beste bewijs ge- dat de. aanwezigen zich kostelijk amuseer- Voor een volgenden keer kan S.U.R'. met zulk bezetting van de hoofdrollen, gerust iets hooger pen. Ook de grimage was door Riddeiickhof uit ïïn goed verzorgd. en gezellig bal was t slot van deze zeer goed; aagde en zeer druk berochte uitvoering. p Donderdag j.1. vergaderde de afdeellng Wierin- waard der H. M. v. Landbouw, anwezig waren 16 leden. lvorens de vergadering te openen, herdacht de Voor- er, de heer P. J. Visscher, met een gepast woord de [edachtenis van het zoo plotseling overleden lid der eellng, den heer Rutger Kaan, tevens oud-bestuurs- dan volgt opening der vergadering, en lezing der den van do vorige bijeenkomst die worden goed- urd/ hrop volgt een vorslag over den onlangs gehouden itavor.d, ook dit kon de goedkeuring der vergadering "erven. Naar aanleiding van dit verslag wordt de nlngmeester, de heer P. Schenk Dz., gelukgewenscht t rijn decoratie. >e Voorzitter belooft gebruik te zullen maken van toen geschonken Voorzittershamer, terwijl spreker ena de leden, het gemeentebestuur bedankt voor de legging, bij voorkomende gelegenheid de aangekochte Jectlelantaarn te mogen gebruiken. Op initiatief van den heer Daniël Kaan zullen hier een 3-tal proefvelden worden ingericht, voor het aan wenden van stikstof op grasland, n.1. bij den heer Kaan voornoemd, den heer H. Koster, en de heeren Gebr. Sleutel, ieder proefveld bestaat uit 5 dubbele veldjes en staat onder controle van het bestuur der afdeellng. De runderhorzel-bestrijding wordt ter hand genomen door het Bestuur der- en voor rekening van de Zuivel fabriek „De Volharding", terwijl de voorgenomen lezing over dit onderwerp, tot het najaar wordt uitgesteld, dit is eveneens het geval met de lezing van den vischstand in dezen polder; hieraan zal in den loop van dezen zo mer een onderzoek van het water voorafgaan. Hierop volgt het verslag van den afgevaardigde naar de Algemeene vergadering te Ridderkerk, waarin tot uiting- komt, de herziening van de statuten der Maat schappij, waardoor het mogelijk is geworden, dat zoons van leden,, die een landbouwcursus of de landbouwwin- terscbool hebben bezocht, met weinig kosten lid der af- dpeling kunnen worden. De afgevaardigde, de heer Daniël Kaan oogst voor het verslag den dank der ver gadering. Door het Hoofdbestuur der HL M. v. Landbouw is een collectief contract gesloten met de Verzekering Maat schappij „Helvetia", voor de leden der Mij., dat zeer voordeelig ls, gegadigden voor deelname daaraan kunnen zich opgeven bij de afdeeling der Nationale Bankver- eeniging. In een circulaire van het Hoofdbestuur over bestrij ding mond- en klauwzeer, wordt inspuiting aanbevolen, In de praktijk blijkt dit onuitvoerbaar, omdat niet vol doende serum aanwezig schijnt te wezen. Naar aanlei ding hiervan vraagt de Burgemeester het gevoelen der aanwezige veehouders, omtrent afzondering en bewa king bij het voorkomen van eerste gevallen. Algemeen zij de aanwezigen voor alle medewerking tot beteuge ling der ziekte. Hierop volgt de 88ste rekening van den penningmees ter der afdeellng, deze is onderzocht door de heeren V. de Wit en C. Schenk Az., eerstgenoemde rapporteert, dat alles in orde is bevonden en adviseert tot goedkeuring, biertoe wordt besloten. De ontvangsten bedroegen f 416.71, do uitgaven f 326.30, batig saldo f 90)41. Thans volgt de rekening van den penningmeestor der Aankoopvereeniglng; doze is onderzocht door de hee ren P. Visscher en Daniël Kaan. Ook hier werd allea in orde bevonden, en wordt geadviseerd tot goedkeuring waartoe wordt besloten. De ontvangsten bedroegen f 10144.52%, de uitgaven f 9977.80, batig saldo f 166.72%. Hierop leest de secretaris het jaarverslag voor, waar- uit blijkt, dat in 1927 door 29 personen is verbruikt: 65600 Kg. veevoeder, voor een bedrag ven f 9973.71. Volgt dankbetuiging aan commissie3 en penningmees ters. De Voorzitter zou gaarne zien, dat behalve veevoeder, ook kunstmest en andere artikelen, b.v. klaverrulters, graanzakken enz., gezamenlijk werden aangekocht, zoo als tevoren meermalen is geschied. Wordt besloten tij dig eene bestellijst bij de leden te'doen circuleeren. Bij de verkiezing van een afgevaardigde wordt be noemd de heer P. Visser Az., tot plaatsvervanger wordt Verstopping POilir'l AU gij last hebt van gedruktheid, schele hoofdpijn, het zuur. prikkelbaarheid, ent., als gevolg van ver stopping, gebruik dan Foster's Maagpillen, het ideale laxeermid del. Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. q£ PEUR7( door Ethel M. Dell i wachtte echter niet af, wat er verder gebeuren e wendde zich met een ruk om en verdween In jnchting van het huis. geluid van Hunt-Goring's "wreeden lach drong tot oor toen ze de deur opende en weer rilde ze. geveer een kwartier later trad Max de operatieka- h p t?ön' *'erw^ -by eenige paren kousen onder zijn P geKlemd lileld. Olga was druk'bezlg onder het fon- we haar gezicht af te boenen. r8 ik Jou was, zou ik liever een stuk puimsteen ge- P*en, merkte Max op. fcL8™ weg!" riep Olga uit en ze stampte op den grond.. P denk er niet over," zei 'de jonge dokter kalm. H overhandigde haar doodkalm een schoonen hand- Eu, ,aarna £'ng bij op de tafel zitten en wachtte, E v.1 zachtJea voor zich heen floot bleef haar gezicht wrijven, zoodat het gelei- m vuurrood begon te zien. „Wil je hebben, dat ik -ea ga?" vroeg ze gesmoord. ID?S nlet 200 d™333'" zei Max. ben Ik volstrekt niet," stormde ze. „JtJ... JU er- ook altijd zoo.» JShij dicht voor haar staan en keek 6 oogen. „Dat moet je niet zeggen, Olga. Ik zooveel ik maar kan. Ga nu eens even zitten en »0P met huilen." fhuü niet." snikte ze. *g dan tenminste dien handdoek neer en tracht je ^erschen. Wanneer je dat niet doet zal ik je weer pt moeten toedienen." zul je niet durven wagen. Ik... ik... ik ben hee- Ültsf kan?? voor je," bracht ze haperend uit Malheeft je gezegd, dat ik dat veron- ione°v,Ga rU8tiB zitten; hier is een stoel. Geef mij P. schuldigen handdoek. Ja, heusch, Olga, dien moet L trok haar het bewuste voorwerp uit de r* nu Us het beter. Je ziet er waarachtig uit. alsof je roodvonk hebt. Waarom heb je zoo op je ge zicht staan boenen? Houd op met huilen, Olga want dat geeft allemaal niets en is volkomen nutteloos. Blijf even rustig zitten, totdat je je wat kalmer voelt. Er is niemand anders dan mijn persoontje in de kamer en ik tel niet mee." Daarna begon hij zijn aandacht te wijden aan den stapel kousen, welken hij vanuit den tuin had meege bracht. „Groote goedheid, je was zooeven druk bezig een paar van mijn sokken te stoppen... Ik zal dat stel afmaken." Hij stak zijn hand in de sok en scheen werkelijk van plandie te gaan stoppen. „Oh, doe toch niet zoo gek," riep Olga ongeduldig uit. „Je zult den boel heelemaal verknoeien." Hij maakte een luchtig, afwerend gebaar met de hand. I „Ik stuur nimmer iets in de war, en ik ben in werke lijkheid veel knapper, dan jij wel veronderstelt Met welken trein komt Nick naar huis?" I „Ik weet het niet. Ik vermoed met dien van 5.20." Hij wierp een blik op zijn horloge. „Dus ongeveer over een half uur. En waar is de bekoorlijke Violet op het i oogenblik?." „Dat zou Ik je niet kunnen zeggen. Hij zei, dat ze naar binnen was gegaan. Ik veronderstel, dat ik even naar haar moet gaan kijken." j „Blijf zitten," zei Max, terwijl hij ernstige pogingen deed zijn sok zoo netjes mogelijk te stoppen. „Misschien leest ze weer den een of anderen gemeenen roman, en heeft ze allerminst behoefte aan jouw gezelschap." i „Max!" „Ik bied mijn verontschuldlgengen aan," zei Max op nederigen toon. Er verscheen een flauwe glimlach om de lippen van, het jonge meisje. „eHt is afschuwelijk van je om op die manier over Violet te praten." Haar tranen waren thans geheel en al verdwenen. „Wat wat heb je met hem gedaan?" vroeg ze fluis terend. „Ik heb hem in den auto gestopt en Mitchel order ge geven hem naar huis te rijden." „Ik wilde... Ik wilde, dat Mitchel met den wagen een ongeluk kreeg... waardoor de majoor gedood werd," zei Olga met plotselinge heftigheid - Max trok zijn wenkbrauwen tezamen. „Ik vrees, dat ik Mitchel niet de noodige instructies in die richting heb gegeven." Terwijl hij dit zei, keek hij Olga niet aan, doch zijn oogen waren strak gericht op het paar sokken, dat hij onder handen had. Eenige oogenblikken bleef het jonge meisje hem nelnzend gadeslaan, daarna trok ze haar schouder op en stond op. „Je weet zeker niet, dat je de sokken heelemaal ver- Sen bezit voer Uw leven 59 gekozen de heer P. J. Visscher. Hierop volgt behandeling van den beschrijvingsbrief van de Algemeente vergadering der Maatschappij, op 11 April a.s„ na behandeling verkrijgt de afgevaardigde vrij mandaat. De heer P. Visser Az. deelt mee, dat de afdeeling Waard en Groet een draineerploeg heeft aangeschaft, en zou dit ook in deze afdeeling gaarne zien. De Voorzitter geeft te kennen, dat wegens de gehou den feestelijkheden de kas leeg is, dus op 't oogenblik geen geld beschikbaar is voor aankoop van een derge lijk werktuig. De heer P. Visser Az. geeft in overweging, een ploeg te huren, en dan er mee demonstreeren. De Voorzitter belooft met het Bestuur der afdeellng Waard en Groet te zullen overleggen. Dit wordt goedge vonden. De heer C. Haringhulzen, burgemeester, geeft te ken nen, dat het proefveld bij den heer H. Koster gunstig ligt voor het nemen van foto's, om deze later onder de projectielantarn te kunnen vertoonen. De Voorzitter verzoekt de medewerking van de leden tot het verkrijgen van meer loven in de afdeeling, en sluit onder dank de vergadering. (Wegens ongesteldheid van den verslaggever, pas heden van welwillende particuliere zijde ontvangen. WHTRINGERWAARI)OUDESLUTS, 1—2. Tb een sparmenden wedstrijd is WTeringerwaard er niet in geslaagd van Oudesluis te winnen. Als scheidsrechter Van Esch beginnen laat, speelt Wieringerwaaxd eerst voor zon en wind. Het spel is in het begin van beide kanten zenuwachtig, doch langzaam aan komt er meer teekening in. Thang gaat het vlug been en w&er. Zoo is de bal voor het Oudesiuis-doel, eén oogenblik daarna is het Wie- ringerwaard-doel weer in gevaar. Bijl eeni W.waard- aanval weet Schröder den bal over den doellijn te werken en W.waard leidt met l—O. Geen vijf minu ten daarna maakt Oudesluis gelijk, 11. Thans is DiO.S.K.O. iete sterker en nog vóór rust maken zij: onhoudbaar 2i. Na ru9t i9 de wedstrijd het aankijken dubbel waard. Vliegensvlug gaat het nu op en neer, met wisselende kansen. W.waard is af en toe heel ge vaarlijk. doch d'e Oude&luis-keeper werkt enorm. Nog enkele oogenblikken zijn te spelen. Schröder schiet hard op 't doel, doch de bal ketst uit den bo venhoek van de lat af en de laatste kans voor Wie- ringerwaard om gelijk te maken, is verkeken. Even daarna komt het eindsignaal en is de wedstrijd tus- schen de no. 3 uit de tweede en de no. 8 uit de derde kiasse geëindigd in een eerlijken sportieven strijd, zooals voetbal steeds behoorde gespeeld! te worden. JULLANADORP. De vorige week werd aan de AmbachtaschooT voor Helder en Omstreken toegelaten tot de ie klasse keerd behandelt,' merkte ze sarcastisch op. „Op deze manier kan ik het beste het gat te pakken krijgen," antwoordde Max. Ze kwam nu dicht bij hem staan en zei op bijna gestrengen toon: „Dokter Wynd- ham." „Maak me alsjeblieft niet zenuwachtig," smeekte Max. „Stel je niet zoo belachelijk aan. Ik moet eens ernstig met je spreken." Hij keek peinzend naar de stopnaald. „Moet ik je soms het een of andere zenuwdrankje voorschrijven?" „Nee", „Noem me dan alsjeblieft niet dokter Wyndham," zei hij ernstig. „Ik verkies niet naar dien naam te luiste ren, wanneer je me niet te consulteeren hebt." Ze kon onwillekeurig een glimlach niet weerhouden. „Nu, Max... wil je me een dienst bewijzen?" „Op één conditie", zei de jonge man, terwijl hij haar aanzag. „En welke is die conditie?" Hij trok zijn mondhoeken, op en zei toen nadenkend. „Ik zal mijn voorwaarde noemen, wanneer je mij ver teld hebt, wat je van me verlangt." Ze aarzelde even. „Oh, het is niet zooveel bijzonders," zei ze. „Ik wilde je alleen verzoeken... Nick... noch een ander Iets te vertellen van... hetgeen er vanmiddag is voorgevallen." „Waarom mag Nick het niet weten?" vroeg Max ver baasd. „Hij zou zich zoo boos maken," antwoordde ze, „en het zou geenerlei nut hebben, want hij kan er toch niets aan veranderen."- „Zou je graag willen weten, wat Hunt-Goring tegen me zei, toen jij verdwenen was?" vroeg Max. Olga voelde, hoe alle kleur uit haap wangen wegtrok. „Ja", zei ze bijna onverstaanbaar. „Hij zei je weet op welk een arrogante wijze de kerel kan optreden „Je hoeft volstrekt niet zoo ver baasd te zijn, want juffrouw Ratcliffe en ik begrijpen elkander volkomen. We zijn zelfs geruimen tijd in het geheim met elkaar verloofd." „Oh, Max!" riep het meisje verontwaardigd uit. „Heeft hij een dergelijk iets durven zeggen?" „Ja, dat deed hij, doch ik begreep onmiddellijk, dat het een leugen was... niettegenstaande de omstandighe den er toch eenlgszins op wezen, dat hij waarheid ge sproken had." Ze boog haar hoofdje. „Het Is een schandelijke leu gen," zei ze heftig. Je... je hebt hem dat toch ook ge zegd „Ik had het recht niet dit te beweren... Maar als jij er anders over denkt..." „Oh, ja, natuurlijk", zei ze en er brandde een koorts achtige gloed in haar oogen. smid-bankwerker L. van Zoonen. Bevorderd tot de 3e klasse van datzelfde vak N. J. Korevaar en gedi plomeerd als smid-bankwerker P. Zon, W. Snel en, P. Bakker, terwijl voor buitengewonen vlijt en ge drag aan W. Snel een prijs werd toegekend. JULIANADORP. Maandagavond (2en Paascbdag) werd door bet tooneelgezelachap OJECK. van Anna Paulowna een uitvoering gegeven in de zaal van het café „Prina Hendrik" van H. J. Beuneman'. Opgevoerd werd het. blijspel in drie bedrijven, getiteld: „Platonische liefde". Doordat het publiek op zich wachten liet, werd ver over tijd, voor een zeer matig auditorium, toch bgonnen, hetwelk naar onze meening een woord van hulde aan het gezelschap waard is. Het spel was goed. en daarom had men ook een groot er aan tal" toeschouwers mogen verwachten. Dit was nu eenmaal niet zoo, maar wij hebben mogen consta- teeren, dat alles heel goed verzorgd was. Ook het muzikale gedeelte was tiptop in orde. Tot slot bal na. JULIAJTAJDlORlïV Algemeene vergadering Van de Begrafenisvereeul* ging JDe 'Laatste Eer" te Koegras. Zaterdagavond i.L hield bovengenoemde vereeni ging hare algemeene vergadering in het café „De Blauwe Keet" van den heer J. Marees Dz. Volgens de (presentielijst waren aanwezig 14 leden, ÏDe voorzatter, de heer Je Kossen, opent de verga dering met een woord van welkom aan de aanwe zigen en verzoekt den secretaris de notulen te willen voorlezen van de vorige alg. vergadering, welke on veranderd, met dank voor da samenstelling, worden goedgekeurd. Vervolgens wordt het Jaarverslag over 1927 uit gebracht, waaraan wij het volgende ontleenen: Na een korte inleiding over den algemeenen toestand van de Vereeniging, vermeldt het verslag, dat in 1927 gehouden zijn 1 algemeene- en 1 beatuursver- gadering. D'e toestand' van den inventaris werd een maal opgenomen. In het Bestuur kwam een mutatie voor door het vertrek van den penningmeester, den heer D. Sleutel. In diens plaats werdj gekozen de heer K. BTegman. Het corps dragers bleef vrijwel intact en deze vervulden hunne plichten tot tevre denheid der betrokken families. Uitgevoerd werden 11 begrafenissen, w.o. 7 van leden en 4 van met-leden fTen laste van het fonds kwamen 7 begrafenissen, Op 1 Januari .1927, telde de Vereeniging 164 leden obligatiehouders. Dat aantal bleef stationnair. Het fonds telde op 1 Jan. 1927. 104 gezinnen met 349 betalende leden, door overlijden, vertrek, enz., en inschrijving was die op 1 Jan. 1928, 104 gezinnen met 346 betalende leden. iDit verslag wordt vervolgens goedgekeurd. Door den voorzitter wordt verder opgemerkt, dat het geen aanbeveling verdient en als het kan niet meer mag voorkomen, dat er eon nadeelig saldo op de jaarrekening komt, dat zou, als dat zoo door ging, een benauwde toestand kunnen worden, Wij1 willen echter hopen, dat 1928 gunstiger resultaten zal ge ven, anders zal er naar andere middelen moeten worden omgezien. Opgemerkt wordt, dat er sneer nieuwe leden moeten komon, en wordt hiorover nog wat heen en weer gepraat. Volgde Rekening en Verantwoording over 1927. Door de hjh. 'A. Speur en H. J. Spanjaard' waren de bescheiden nagezien en in orde bevonden en wordt tot goedkeuring geadviseerd, waaraan gevolg werd gegeven. De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 1516.90. Aan het begin van het !aar was het nadeelig saldo if 35252 en aan het einde „Ik kan dit slechts doen, wanneer je mijn voorwaarde t accepteert," gaf hij te kennen. „Dat beteekent, dat ik alles moet opbiechten?" vroeg ze. „Nee. Ik ken je voldoende om te weten, wat ik wel en niet gelooven moet. Je kunt zelf het beste beoordea- len wat je me vertellen moet. Nee, de conditie is als volgt: wanneer je werkelijk verlangt, dat ik die leugen zal tegenspreken, dan moet je me hiertoe volledige machtiging geven." Hij bleef haar onafgebroken in de oogen kijken eh niettegenstaande Olga even rilde onder zijn blikken, bleef ze hem toch dapper aanzien. „Nu, ik machtig je daartoe. Die onwaarheid moet on middellijk tegengesproken worden. Ik had nooit kun nen veronderstellen, dat de man tot een dergelijke laag heid in staat zou zijn." „Dat is volkomen juist," antwoordde Max. „Doch het is nog niet voldoende. Je zult nog iets verder dienen te gaan. Laat alles volkomen aan mij over: dit is de eenige en beste oplossing, indien je wenscht, dat Nick er niets van te hooren krijgt Geef mij het recht je te mogen be schermen. Ik beloof je plechtig dat ik er zeer beschei den gebruik van zal maken." Bij de laatste woorden glimlachte hij even, doch Olga bleef hem slechts vragend aanzien. „Hoe? Wat? Ik begrijp niet wat je bedoelt". Plotseling stak hij haar zijn hand toe. „Val alsjeblieft niet flauw, Olga... Laat me hem vertellen... dat je met m ij in het geheim verloofd bent." Olga kon een uitroep van verwondering niet weerhou den. „Het hoeft slechts een kwestie van tijdelijken aard te zijn," haastte hij zich er aan toe te voegen. ,Jk zal je weer vrij laten zoodra je het wenscht." Hij stond nog steeds met uitgestoken hand voor haar, en na eenige aarzeling legde zij de hare daarin. „Maar ik geloof werkelijk niet, dat het noodig is onze toevlucht tot een dergelijke wanhopige daad te nemen," zei ze verlegen. Een wanhopig geval vereischt somtijds wanhopige middelen," zei Max met een ondeugende schittering in zijn oogen. „Het is natuurlijk niet van zulk een buiten gewoon groot belang, doch we moeten dien hatelijken vent er op een of anderen manier onder zien te krij gen. Nu, wat zeg je: zijn wij het overeengekomen?" Ze bleef nog steeds dralen met haar antwoord. „Zul je het dan werkelijk aan niemand anders vertellen?" „Aan geen sterveling," zei Max. „Maar... hij zal je misschien niet gelooven." „Daartoe zal hij wel genoodzaakt zijn, wanneer ik hem naar jou verwijs," verzekerde de jonge dokter. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1928 | | pagina 1