lEÏMk Bomaanslag te Milaan. Een origineele candidaat voor de Fransche Kamer. Duitsche dokter slachtoffer ?an cocaïne. Een kostbaar geschenk. Nog geen spoor van Otto Braun. Een gruwelijk verhaal. Vadermoordenaars. Binnenlandsch Nieuws. Ernstig noodweer boren Limburg. gare d-u Nord lelden onder den/ «trokken Boulevard ©arriee doorgaan. twee treinen op elkaar waren ge- 'Icopen. Het duurde niet lang, of men wiet dat er vele ««wonden waren eni ook dooden, ivan welk» laatste het aantal in den avond) tot HL steeg. Juist toen een omindbustrein voor Aimiens de gare du Nord had verlaten en snelheid begon te krijgen, kwam een trein uit de banlieue /van Gonesse naar de Gare du1 Nord met volle vaart binnenstooaneii, iDe maclhini8ten van belde treinen mei/kten, zoo spoedig ze in de bocht elkander konden bemerken, dat beide treinen zich oip dezelfde lijn bevonden. Ze hebben beiden) getracht te remmen en de kracht om te i werpen, doch een botsing was onvermijdelijk. Machinisten en stokers konden na het remmen bij tijds van de locomotieven springen, doch beide trei nen schoven in elkaar. De beide machines waren half gekeerd in olkaar geschoven en de eerste wa gons geheel gekanteld en opeen gestapeld. Van den banlieue-trein was de bagagewagen to taal versplinterd en do trelnchef godood. De vol gende 3e klas9e-wagen was voor meer dan de helft verbrijzeld. Van den trein van Amions was de ba gagewagen omvergeworpen, doch do wagon le eu 2o klasse omgekanteld) in den wagon van den ban lieue-trein geschoven, waarbij de lo klasse com partimenten (verbrijzeld) waren- Van de reizigers in dat rijtuig bleken er vier, verschrikkelijk verminkt nog te leven. De overige rijtuigen waren alle beschadigd en gederailleerd. Waar het onheil omstreeks 2 uur plaats greep, op het oogenblik dat de drukke banlieue-treinen uit verschillende richtingen binnenreden, was het wonder dat de radeloos wegvluchtende reiziger» niet door andere treinen werden gegrepen. De seinhuizen (hadden echter onmiddellijk alle signalen dicht ge worpen en de verschillende lijnen geblokkeerd, zoo- dat het geheele emplacement werd stil gelegd en ook voorkomen werd, dat treinen uit de Gare du Nord vertrokken. Orp het algemeen noodsein hadden alle brand* weerkozernes haar reddingsbrigades doen vertrek ken, terwijl ook van de Gare du Nord de reddinge- manachaippem onmiddellijk op de plaats der ramp tegenwoordig waren. Daar het groote hospitaal La- rihoissière juist achter de plek van de catastrophe ligt. had de ontruiming met groote snelheid plaats. Na weinige minuten bevonden zioh daar reeds 6 dooden en 10 zwaar gewonden. Het getal bleef echter geruimen tijd toenemen, en toen men tu£ schen de verwrongen wagons de slachtoffers kon bereiken* steeg het aantal dooden tot 12 en dat der gewonden tot 90. Bovendien bezweken enkele zwaar gewonden tijden» het overbrengen of in het hospi taal. zoodat in den avond het aantal dooden tot 16 was gestegen. De politie- en spoorwegautoriteiten waren spoe dig ter plaatse, evenals minister Tardieu en heit onderzoek, dat aanving, wekte al spoedig vermoe den tegen den machinist van den Amlens-trein, die door een blokkage wa» gereden, ®aoals hijl zelf toe gaf. naar zijn beweren, omdat hij' gemeend had, dat het signaal niet op zijn lijn betrekking had. HU i» gearresteerd. Van de 33 gewonden* die naar Lariboiesière wa ren gebracht, zijn er 18 in zeer ernstigen toestand. De meesten zijn bewoners van de banlieue of van Parijs. Het eerste lijkje, dat uit een verbrijzelden wagon werd gehaald en herkend werd, was van eon baby van twee maanden, waarvan de moeder ernstig gewond werd. Voor Lartboissière speelden zich' hartverscheuren de tooneölen af bij' het bekend maken van de slachtoffers! ijsten Onder de gedooden bevindt zich een geestelijke, vermoedelijk de pater-overste Robert Othon. Het opruimlngswwk. Latere berichten melden, dat verscheidene van de 33 personen, die na de treinbotsing gewond, naaor hot ziekenhui» werden gebracht, in ernstigen toe stand verkeeren. dodh geen van hen wordt in on middellijk levensgevaar geacht. Het opruimingswerk is den geheelen avond voort gezet en te middernacht konden de vernielde wa- 'gons weggevoerd worden. De wraketukken vulden eon geheelen goederentrein, die langszij de spoor lijn was gebracht. Donderdagmorgen om vijf uur kon het normale treinverkeer worden hervat. Woensdag! echter was het. verkeer op de Gare du Nord' 's middags en te avonds volkomen in de war en een gfoot aantal lokaaltreinen moest worden goschrn.pt. Om zes uur was het aantal passagiers, die geen plaats konden vinden, zoo groot, dat het bijna niet meer mogelijk was bet station hinnen to komen. Heldhaftige plichtsbetrachting en zelfverlooche nende naastonliefde zijn aan den dag gelegd door een postbeambte en door een monnik. Den postbeambte, die het toezicht 'nad op de miall in den Boulogne- expres, waren bil de botsing beide beencn af ge kneld. maar zijn eerste gedachte gold de mail. Hij wierp de zakken met aangeteekende uit het ven ster en voor hij stierf gaf-hij de lijsten met den inhoud der 'stukken in veilige bewaring. 'De monnik, pater Robert. die geheel tusschen de puinhoop*1" bekneld zat. vroeg zijn redders eerst de andore .passagiers te gaan helpen; hijzelf was on gedeerd zei de hij. Doch voor hij bevrijd kon worden overleed hij. De gevaren van houten wagens zijn thans weer op vrees el ijke wijze in het licht gesteld. De spoor wegmaatschappijen zijn echter geenszins blind: voor de grootore veiligheid! van geheel stalen wagen» en sedert den oorlog zijn deze voortdurend aangebou/wd- Er zijn echter bezwaren tegen do onmiddellijke vervanging van alle houten wagens door stalen, in de eerste plaats het hoogere gewicht der laatste, dat korterp treinen-noodzakelijk maakt, daar de capa citeit der locomotieven reeds vrijwel tot het maxi mum is opgevoerd. De meeste groote expres-treinen hebben echter reeda stalen wagons en de Wagons- Li ts vervangt alle oude wagon» zoo snel mogelijk. De nieuwe wagen» van de luxe exprestreinen zijn zeer zwaar gebouwd en proeven hebben aangetoond, dat deze ook bij ernstige botsingen niet in elkaar 'kunnen schuiven, zoodat de gevaren voor de pas sagiers geringer zijn. Bij het begin van het jaar had den de Fransche spoorwegmaatschappijen 400 eta- len wagon» in aanbouw gegeven. DAAR DE VERXIEZINGSRECLAME HEM TE DTJTJR IS, PLAKT HIJ ZELF DE AFFICHES. In het dep. van de Seine (PariJ» en omliggende districten) zijn niet minder dan.... 663 candida- ten voor de aanstaande verkiezingen gesteld! Een van de origineeteten heeft in het vijfde ar rondissement zijn intrede gedaan: de heer Font dTvilence. permanent secretaris van de z.g. Acadé mie dets Muses en president van de Jeunesse Lit téraire». Daar de verkiezingsreclame hein te duur i®, plaklt hij zelf de affiches, waarop'zijn candida- tuur wordt aanbevolen, op de muren' van zijn kies- district! Hdjl heeft beloofd, in geval hijl wordt gekozen, de helft /van zijn parlementair honorarium aan arana studenten te zullen geven. De radio-bezitters hadden er zich reed» op ver heugd de verkiezincegpeeehes rustig in hun kamer te kunnen aanhoor en. zonder naar volle zalen t« moeten gaan. Meeir t heeft niet mogen süxu de re geerlnw heeft verboden vertcTezingsredevoerfngen hetzij van rijk», of particuliere stations uit te zen den. HIJ HIELP OOK ANDEREN AAN HET GIF. .Wolff seint uit (Berlijn: Sinds geruimen tijd werden in verschillende Bei> lijnsche apotheken recepten voor aanzienlijke hoeveel heden cocaïne en morfine aangeboden. De recepten waren door een zekeren dr. R. onderteekend, wiens cliënten alleen om de bedwelmende giften kwamen. Dr. R. was zelf cocaïnist. Om zichzelf cocaïno te verschaffen, verkocht hij het eene stuk van zijn goed ingerichte woning na het andere. Ook allo niet on misbare kledingstukken en stukken van waarde werden verpand. De politie vond den arts ten slotte in oen herberg, geheel verarmd. Hij moest naar een kliniek gebracht worden. feewJ EEN DOCUMENT, GESCHREVEN MET DEN NAGEL Do koning van Afghanistan heeft door bemidde ling van zijn gezant te Londen aan koning George een Perzisch manuscript aangeboden, dat als het mooist bestaande exemplaar wordt beschouwd. H'et documênt werd 200 jaar geleden geschreven op melkwit papier, vervaardigd van bamboe, zooals vroeger in het Oosten gebruikelijk. De schrijfver (maakte voor het beschrijven van de ongeveer vijftig bladzijden gebruik van den puntig gemaakten nagel van zijn wijsvinger en desondanks is elk lijntje en haaltje volmaakt. Het afmaken van het geheele manuscript duurde echter vijf jaar. Behalve dit kostbare cadeau heeft Aman Oellah nog twee oude manuscripten gegeven. Het eene heeft betrekkinig op de behandeling van paarden en 1b met gouden letters in het Perzisch geschreven, ter wijl het andere, eveneens met gouden letters, een meesterwerk van Arabisch handschrift is; Moham- medaansche gebeden vormen den tekst. DE ONTVLUCHTE COMMUNISTISCHE JOURNALIST TE BERLIJN. Alle pogingen van de Berlijnsche politie om hot spoor van den bevrijden communistischen journa list, Otto Braun, en diens medeplichtigen te vinden, zijn tot nu toe tevergeefs geweest. Daar men met de mogelijkheid rekent, dat ze trachten zullen over de grens te vluchten, heeft de grenspolitie opdracht ge kregen oen oog in het zeil te houden. De slagersgezel Phiilpp, de eenige van de bende, die in handen van de politie viel, verklaarde heden tijdens zijn verhoor een paar dagen geleden bezoek te hebben ontvangen van oen hem onbekenden man, die hem verzocht Woensdagochtend om 9 uur voor het gebouw van het gerechtshof te Berlijn-Moabit te komen. Hier ontmoette hij zes of zeven andere per sonen, die hij niet kende en die onderling afspra ken Braun te gaan bevrijden. Het plan werd ter stond ten uitvoer gebracht. De revolver, die Philipp bij zijn arrestatie In zijn bezit had, was ongeladen. DRAMA IN HET AFGESLOTEN RUIM VAN EEN JAPANSCHE VRACHTBOOT. Engelsche bladen hebben een gruwelijk verhaal van een voorval, dat zich aan boord van het Japansche vrachtschip Jahiko (Maroe heeft afgespeeld. Aan boord van het schip bevonden zich zes menschen, die te Seattle in deWer. Staten zouden worden bin nengesmokkeld. Alleen de hulpkok aan boord wist er van, en deze zou voor alles zorgen. Toen het schip, komende uit Japan, Seattle naderde, sloot de hulp kok de zes mannen op in een der onderste ruimen; hij zou hen op het geschikte oogenblik waarschu wen.. Maar dat oogenblik kwam niet; de hulpkok wilde of kon zijn belofte niet gestand doen. De Jo- hiko Maroe aanvaardde de terugreis naar Jokohama, aan boord met de zes would-be immigranten, nog op gesloten in het benedenruim. De kok was echter door het gebeurde zoo bang en zenuwachtig geworden, dat hij zich niet meer in de buurt van het bewuste ruim durfde begeven. D.e ongelukkige zes (menschen zijn daar van honger en dorst omgekomen. Zij hadden in hun gevangenis niet genoeg leven kunnen maken om door de schepelingen van de Jahiko Maroe te worden gehoord. De Japansche sche^pvaartinspecteur te Jokohama vond de lijken. Die waren in een zoo vreeselijken toestand, dat de nationaliteit der doo den niet meer kon worden vastgesteld. Bij het on derzoek werd de hulpkok tot spreken gebracht; bij bekende do toedracht der zaak. GRUWELIJK DRAMA IN EEN BELGISCH DORP. Te Neckerspoel in België heeft zich Zondag een gruwelijk drama afgespeeld, dat eerst Dinsdag ge heel werd opgehelderd. Aanvankelijk werd bekend dat zekere Moris aldaar zich door verhanging van het leven had beroofd. Een nader onderzoek der justitie wees evenwel anders uit en bracht, naar de ,,'sHertog. Crt" meldt, -de volgende ontzettende geschiedenis aan den dag. Zondag kwam Moris, een 49-jarig schrijnwerker, die als een dronkaard bekend staat, weer in half be schonken toestand thuis. Nauwelijks binnen begon zijn vrouw hem heftige verwijten te doen met het ge volg' dat beide echtelieden hevlgen twist kregen. Hierbij bleef het echter niet. Plotseling greep de vrouw haar man vast en hield hem de handen op den rug, zoodat hij zich niet verweren kon. Tegelijker tijd violen de twee oudste zoons, Gustaaf en Jozef, respect. 23 enN22 jaar, op hun vader aan, en sloegen en schopten hem zoo hevig dat hij weldra het be wustzijn verloor. Do oudste dochter stond onderwijl onverschillig bij dit beulwerk toe te zien. Toen de man geen teekenen van leven meer gaf, kwamen de moeder en haar ontaarde zoons tot het besef van hun daad. Vreezende, dat hun vader dood was, hetgeen voor hen noodlottige gevolgen zou heb ben, besloten zij hem aan een der zolderbalken op te hangen, teneinde aan zelfmoord te doen gelooven. Toen des avonds het jongste dochtertje thuis kwam en naar vader vroeg, kreeg het ten antwoord dat deze was gaan slapen. Het kind ging daarop vader opzoeken cn kwam als vanzelf onverrichterzake in den familiekring! terug. Toen werd. de camedle ver der gespeeld en begaf men zich naar den zolder waar men tot de z.g.n. ontdekking kwam en de politie ver wittigde. Toen do wetsdokters evenwel Dinsdagmorgen het lijk schouwden, weigerden zij toestemming to geven tot de begrafenis, daar zij sporen van geweld op het lichaam vonden. De man had o.m. ook drie ribben gebroken. Toen de justitie een onderzoek kwam instellen was de oudste zoon niet thuis. De moeder en haar zoon Jozef loochenden alle schuld. Toen de oudste even wel thuis kwam deed hij een volledige bekentenis. Alee drie zijn in de gevangenis te Mechelen opge sloten. .Koning Victor Emanuel ongedeerd. VELE SLACHTOFFERS ONDER VROUWEN EN KLEINE KINDEREN. De helsche machine in een straatlantaarn. Naar het Zwitsersche agentschap Donderdagavond meedeelde, had te Milaan in Italië bij de opening van de Internationale Jaarbeurs aldaar eon bom aanslag plaats gohad, waarbij echter koning Vic tor Emanuel en zijn gevolg, op wien do aanslag on getwijfeld gemunt was, ongedeerd zijn gebleven. Doch al is de koning aan deze waanzinnige misdaad ontkomen, de uitwerking van de helsche machine, die in een lantaarn geplaatst was, heeft niettemin een ontzettende uitwerking gehad, waarbij vooral onder vrouwen en kleine kinderen een waar bloed bad ls aangericht. Ondanks dezen aanslag opende de Koning de Jaar beurs en bezocht overeenkomstig het vastgestelde programma de voornaamste stands. Alloonj de gala solrée in h^t Scala Theater werd afgelast. Do aanslag is gepleegd, enkele minuten nadat de koninklijke stoot op het Julius Caesarplein was aan gekomen, vlak voor don ingang der tentoonstelling. Het plein wa* vol mensohen. Do doodon en gewon den zijn voor het grootste deel vrouwen en kinderen. Zij, die bij do lantaarn stonden zijn uit elkaar ge rukt; een meisje werd onthoofd, en eeni balilla vormde nog slechts een bloederige massa. De helsche machine is, naar men meent, door een uurwerk in actie gebracht. Zij is waarschijnlijk ge durende den nacht in het voettuk van de lantaarn geplaatst. Door de stukken van de lantaarn, welke met ge wold weggeslingerd werden, zijn de meeste slacht offers gemaakt. De koning was een half uur voor den aanslag te Milaan gearriveerd. De trein was om kwart voor tien h« station binnengekomen. De koning begaf zich on middellijk naar de jaarbeurs. Het is duidelijk, dat de plegers van den aanslag zich naar het officieel© pro gramma gericht hadden om hun misdaad voor te bereiden. Het feit, dat de koning zich rechtstreeks naar de jaarbeurs begaf, heeft hem het leven gered. De prefect van Milaan heeft onmiddellijk een on derzoek ingesteld. Talrijke inspecteurs van de alge meen© directie der openbare veiligheid zijn reeds uit Rome naar Milaan vertrokken. De podestas van Milaan heeft een beloonlng van 100.000 lire voor de ontdekking der schuldigen uit geloofd. Hij heeft voorts een manifest gepubliceerd, dat met de woorden besluit: „Milaneezen houdt moed; volgt den koning en den duce op den weg, die u naar het doel, dat ge nastreeft, voert. Onmiddellijk' nadat hij de jaarbeurs geopend had, begaf de koning zich naar het hospitaal om de ge wonden te bezoeken. Ofifcieele mededeelingen. Het officieele bericht omtrent den bomaanslag op den koning van Italië te Milaan deelt o.a. mede, dat de aanslag op de Piazza Giulius Cesare heeft plaats gehad waarbij 14 personen gedood en 40 gewond werden. De bevolking heeft den koning haar vreug de, dat hij aan den aanslag ontkomen was, op le vendige wijze betuigd. Mussolini, die op het oogenblik te Rome vertoeft, heeft terstond instructies tot versterking van den politiedionst gegeven. Torstohd na het bekend worden van don aanslag ontbood hij den secretaris-generaal van de fascisti sche partij, den chef van politie en den onderstaats secretaris van binnenlandsche zaken om met hen 4e beraadslagen. H'et bericht van den. aanslag is te Rome eerst in den namiddag bekond geworden en veroorzaakte al-, gemeene ontsteltenis. Volgens de laatste berichten uit Milaan is het aan tal dooden tot 16 gestegen, terwijl 4 zwaar gewonden den nacht vermoedelijk niet zullen overleven. Uit de thans bekend geworden bijzonderheden blijkt, dat de politie de laatste dagen omvattende veiligheidsmaatregelen had getroffen. Zelfs op de daken van de huizen bij den ingang van de jaar beurs waren wachtposten opgesteld. Terstond na het ontploffen van de helsche machine werden alle hui zen in de buurt nauwkeurig onderzocht. Tot nu toe heeft men niet kunnen vaststellen wanneer de hel sche machine in het voetstuk van de lantaarn, waar zij ontplofte is gelegd. Het oogenblik voor de ont ploffing was klaarblijkelijk zeer nauwkeurig bere kend en het is alleen aan bet feit, da/t de auto van den koning met eenige vertraging het plein pas seerde, te danken, dat de koning in het leven is ge bleven. De auto van den koning passeerde bet. plein om 10.17, teirwJjil de ontploffing oimi 10 uur 10 min. plaats had. De bladen mochten eerst vanmiddag berichten om trent den aanslag publiceeren, opdat het onderzoek van de politie niet belemmerd zou worden. De gala-voorstelling, die vanavond zou plaats heb- CURSUS VOOR MELK CONTROLEURS TE HOORN, De jaarlljkscbe cursus tot opleiding van melkcon- troleuirs voor rondiveefokvereenigingen, auivolfa- brieken en melkinrichtingen, welke van einde Sep tember 1927 tot hall) Aipril ,1928 vanwege het Rijks- zutvelconsuientschap voor Noordholland is gegeven, werd1 gevolg door 23 deeflnem'ers, .die alle het di ploma hebben ontvangen, n.1.: ,P. J. Bakkum. Alk maar; C. H. Bellis, Beemstor: G. Bloemhof, Bobeli- dijk; J. Bonsma, Opmeer; P. E. W. Dil, De Rijp; B. de Graaf, Assendelft; J. A. Gramen, Sloten; K. Groot, Beemstor; N. Hogenhout, Sloterdijk; T. Hooijberg, Venhuizen; J. Kaaiji» Oost-Graftdijk; (A. Karbaat, 'Heerhugowa&rd; J. Meester. Stomipetoren; J. C. Mooijes, Benmingbroek; C. Ne». Hauwert: Jb. J. Ouidejans, Wogmeer; J. B." van Rijswijk, Haarlem/; C. J. Scha gen. Amstelveen; D. J. Stam, Oost-Knol lendam; M. Stam, (Hauwert; K. Tol. Baamdoripeiv moer; P. Waihoer, Oostwouid; N. Zuijdam, Wogmeer. EEN JONGEMAN DOOR HET HEMELVUUR GEDOOD. Woensdagnamiddag omstreeks S uur, beeft naar 't „Limb. Dagblad" meldt, een ware ramp het dorpje Hilleeberg overrompeld. Tijdens een ernstig onweer werd er door den bliksem een gedeelte van den toren der R. K. kerk geraakt, wat aan de belendende porcee- len dak- on vensterschade aanbracht Nauwelijks was deie ramp gepasseerd, toen uit ben, I's afgelast. Daarentegen zal de bevolking op het Domplein een grootsche betooging houden. De opening van den jaarbeurs door den koning geschiedde in alle stilte. Er werden geen toespraken gehouden. Alleen voor het standbeeld van koning Emanuel III werden liederen door ettelijke honder den schoolkinderen gezongen, daar de koning de kinderen niet wilde teleurstellen. Het verbaal van een ooggetuige. Een ooggetuige van de ontploffing vertelt het, vol gende: „'De wachtende menigte begon reeds over de aan gekondigde aankomst van den koning te^ juichen, toen ik plotseling, terwijl een ontzettende knal weerklonk, tegen do omstanders geslingerd werd. Een geweldige vlam laaide op en oen drie' tot vier meter hoogo ^rookzuil werd zichtbaar. Ik zag, hoe een jonge man, die tegen een lantaarn geleund stond, meters ver over de straat werd geslingerd. Later bleek, dat het een rechercheur was. Op hot jaarbeursterrein werd de schok zoo hevig gevoeld, dat men aan een aard beving dacht De plaats des onheils levert een treü- rigen aanblik op. De grond ligt nog bezaaid met voor- werpen, die door de vluchtende menigte zijn achter gelaten. De gevel van het huis naast den ingang van het jaarbeursterrein werd zwaar gehavend. Op het dicht bezette balkon van dit huis werd eveneens iemand door splinters gewond. Tal van vensters werden ver nield. Een paniek onder de menigte werd slechts voor komen door de voorbeeldige houding der troepen, die op bovel van hun officieren op hun post bleven, hoewel zij eenige van hun kameraden zagen ineen- zijgen". Een politiebeambte was met een auto den koning tegemoet gereden en kon hem eh zijn gevolg ophou den, tot de dooden en gewonden waren weggevoerd. De fascistische militie, die ten deelo gemobiliseerd was, nam aan het vervoer der slachtoffers deel. Het huls, waartegenover do ontploffing plaats had, is het eigendom eener coöperatie van staatsbeambten. Het werd van den kelder tot het dak doorzocht, daar de politie aanvankelijk meende, dat de bom uit dit huis was geworpen. Eenige ooggetuigen beweren, on der de kijklustigen op het plein een verdachte vrouw opgemerkt te hebben. Dertien lijken van slachtoffers zijn in het lijkenhuis van hot korkhof ondergebracht. Ten toeken van rouw zijn alle bioscoop- en theatervoorstellingen afgelast. 'Mussolini heeft strenge instructies gegeven voor de opsporing der daders. Hij wenscht voortdurend van de resultaten van het onderzoek der politie op de hoogte te worden gehouden. De onbeschrijfelijke geestdrift voor het Koninklijk Huls. Over den aanslag op konihg Victor Emanuel van Italië vernemen de Berlijnsche bladen nog, dat de vorst bij zijn terugkeer van de jaarbeurs door de me nigte met onbeschrijfelijke geestdrift werd toege juicht. Te Rome, Milaan en in andere steden publiceeren de bladen met het portret van den koning vurige arti kelen, waarin hulde aan den koning en het koninklijk huis wordt gebracht De burgemeester van Milaan heeft een manifest ge publiceerd, waarin gezegd wordt: burgers van Mi laan, houdt moed. Volg den koning en den duce op den wog, die u zal leiden naar het doel, dat gij u stelt De paus onder den Indruk Het bericht van den» aanslag werd nog voor het noenmaal: aan den paus medegedeeld. Hij toonde zich' zeer geschokt. Koningin 'Helena en prinses Maria, die zich op Castel Porziano bevonden, wer den! eveneens nog voor twaalf uur 's middags van het gebeurde op de hoogte gesteld. iDe Romeinsche bladen beschouwen den aanslag als een lago terroristische daad. De ,Tri- buna" schrijft dat geen gewelddadig terrorisme het- ILtaüe van Mussolini schrik kan aanjagen. (Het blad) is van oordeel, dat achter de lage* moordenaars de anarchistische or ganisaties der internnationale revolutie en der an tifascisten in het buitenland staan, die voor deizeü aanslag de verantwoordelijkheid dragen. De ultra- fascistisclhe „Impero" schrijft, dat imeni thans de fascistische justitie aan het werk kan laten. d. w. z- de doodstraf, die door het tvolk met luider sterai voor de dader3 wordt geëischt. Ook het orgaan van het Vaticaan de „Osservatore Romano" zi'et in den aanslag het teeken eener terroristische beweging eö teekent daartegen ten scherpste protest aan. (De bond van oorlogsinvaliden heeft 10.000 lire ter beschikking gesteld van de nagelaten betrekkin gen der slachtoffers. J Een verijdelde aanslag op Mussolini. Naa» uit Cocmo aan de „Corriere della sera" wordt gemeld, is een groote bom ontdekt op het spoor wegtraject, waarover de trein waarin Mussolini van Milaan naar Rome zou terugkeeren. zou rijden. Aan de helsche machine was oen draad bevestigd, dia door een man, die zich langs de lijn verscholen had, werd vastgehouden. De man is gearresteerd. Later wordt echter dit bericht door het p©r»bure*n „Siefanr tegengesproken.

Schager Courant | 1928 | | pagina 10