Y V Reclames. OM JONG TE BLIJVEN. Vergiftigingsgeval te Havelte. Bioscoop-vergunningen. Binnenlandsch Nieuws. Het P.E.N. De runderhorzel-bestrijding. Engelsche belangstelling voor de Neder- landsche kaasmakerij, enz. Raad van State. De kindermoord te Princenhage. Schending Auteurswet Bestrijding van het mond- en klauwzeer. Aansprakelijkheid bij aanrijding. H Doodelijk ongeluk bij Raamsdonk. e eller Het bezoek van den Engelschen minister aan ons land. T< 'hun broedsel voot den maaitijd groot te brenSgen, Veel zeer laag gelegen landerijen, die vroeger laat gemaaid werden, zijn ingepolderd en van moderne bomalingswtiiktuigen voorzien, waardoor de hooioogst zeer veel vervroegd is. Daarbij komt, dat de maaimachine steeds meer toe passing vindt en veel meer slachtoffers eischt dan het maaien met de zeis, doordat de jonge vogels aan de machine veel moeilijker kunnen ontkomen. Al (leze omstandigheden kunnen een achteruitgang van den stand der weidevogels veroorzaken. Waar de Kievit en de andere weidevogels onder onze zeer nut tige vogels gerekend moeten worden, door het eten van groote hoeveelheden in en op den grond leven de insecten en andere dieren, heeft de fweidecultuur groot belang bij een goeden stand van weidevogels. De wettelijke termijn voor het rapen van eieren eindigt op 28 April. In verband met het bovenstaan de meent de Plantenziektenkundige Dienst echter aan eigenaren van hooi- en weilanden ernstig in overweging te moeten geven, het rapen van eieren van de weidevogels na 20 April niet meer toe te staan. Het feit, dat uw gezondheid te wenschen overlaat, is waarschijnlijk de eenige reden, dat gij u door lichte zor gen reeds zenuwachtig, versleten en oud gevoelt. Mis schien zijt gij een dier noodelooze slachtoffers van een nieraandoeriing. Laat deze te voorkomen nierzwakte u niet oud maken voor uw tijd. Zoek en verbeter de oorzaak van uw kwaal. Tracht weer flink en gezond te worden. Die pijn in de lende nen, die ellendige blaasstoornlssen, hoofdpijn en duize ligheid, dat afgematte, zenuwachtige gevoel behoeven u niet langer te kwellen. Alle tesamen maken uw leven tot een last, die zoodra gij uw nieren verzorgd hebt, ver dwijnt Verzwakte nieren kunnen met Fosteris Rugpijn Nie ren Pillen versterkt worden, waardoor gij u ln elk op zicht jonger voelt. Begin onmiddellijk met het gebruik. Zonder uitstelJ Wacht niet, tot gij last krijgt van rheu- matiek, ischias, spit, blaasontsteking of waterzucht Ook tegen dergelijke ernstiger kwalen worden Foster's Pil len aanbevolen, doch voorkomen is altijd beter dan ge nezen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon. van het verbruik uit dezen hoofde it hun college dan ook tot dusverre niet gebleken. Ten overvloede is door de directie van het bedrijf ovei'gogcu.n tot i.ivof -ing van .iet zoogenaamde sei- ZLrtiii-v&strechtUnief, hetwelk de afnemers in staat stelt, het als vastrecht door hen verschuldigde bedrag in door hen te kiezen gedeelten van het jaar te be talen. Kiezen zij daartoe de zomermaanden, dan be hoeven des winters alleen de verbruikte K.W.U. k 10 ets, te worden betaald. In de tweede plaats is in overweging voor hen, die zulks verlangen, spaar- busjes beschikbaar te stellen, waarin de afnemers maandelijks, of over een zooveel korter termijn als zij wenschen, de door hen verschuldigde gelden kun nen storten en aldus voor betaling aan bet bedrijf reserveeren. Naar de meening van God. Staten zullen deze maat regelen aan het daarmede beoogde doel ongetwijfeld ten goede komen. Uit het antwoord op de vorige vragen valt af te leiden, dat Ged. Staten geen aanleiding vinden terug keer tot inning der stroomgelden eens per maand te bevorderen. De directie van het bedrijf raamt de door den inge- voerden maatregel te bereiken bezuiniging op den duur op f 35.000 tot f 40.000 per jaar. zijn, belanghebbende ie than^ ln de gelegenheid, gin in Zuid-Holland en oud-minister van Buitenland. j| X Za]£6n> In gezelschap van den Amerikaanschen gezant zal op Dinsdag 17 April de Aalsmeersche bloemenlen- toonstelling bezocht worden. er toe mede te werken, om het aantal runderhorzels ln den aanstaanden zomer sterk te doen verminderen, het geen beteekent meer rust voor ons vee ln de wel en een hoogere melkglfb NA HET ETEN VAN SOEP. DE BURGEMEESTER VAN ZUTPHEN BLIJFT VERGUNNINGEN UITREIKEN. DE TWEEMAANDELIJKSCHE INNING EEN BEZWAAR VOOR VELE VERBRUIKERS. Toch geen verandering. De heer W. F. Visser heeft aan Ged. Staten de vol* gende vragen gesteld: Is het Ged. Staten bekend, dat door het P.E.N. in de gemeenten, waar dit lichaam den stroom direct aan de verbruikers levert, overgegaan is, tot twee- maandelijksche inning van do verschuldigde gelden? Zijn Ged. Staten ook van meening, dat door deze methode, vooral in de wintermaanden, de afnemers met geringe inkomens groote moeite hebben aan hunne verplichtingen te voldoen? Zijn Ged. Staten niet van meening dat er hierdoor kans bestaat, dat het verbruik zal terugloopen, door dat de groote massa der verbruikers zich allo mo gelijke beperkingen zal moeten opleggen? Is het Ged. Staten ook bekend, of er door het P.E.N. maatregelen kunnen en zullen worden getrof fen, om de bezwaren aan genoemde inning verhou den, te ondervangen en Zoo ja, zijn Ged. Staten bereid deze mede te dee- len, teven® of deze volgens (hunne meening aan bun doel zullen beantwoorden? Zoo neen, zijn Ged. Staten dan niet van meeninig, dat het wenschelijk is deze te treffen, of, indien zulks niet mogelijk blijkt, dat weer wordt overgegaan tot de nimaand el ijk ach e inning? Zijn Ged. Staten ook in staat en bereid' mede te deelen, welke bezuinigingen het P.E.N. door de twee- maandelijksche inning, naar raming, denkt te be reiken? Het antwoord van Ged. Staten luidt als volgt: Nadat eerst gedurende enkele zomerseizoenen proefnemingen op dit gebied hadden plaats gehad en kenni9 was genomen van de ervaring, welke in de gemeente Haarlem reeds- gedurende enkele jaren met de tweejnaandelijksche inning der stroomreko- n in gen was opgedaan, is omstreeks 1 No vember 1927 door het provinciaal elektriciteitsbedrijf tot den in de eerste vraag bedoelden maatregel overgegaan. Ged. Staten hebben, gelet op de hierboven bedoel de ervaringen, geen reden te verwachten, dat tenge volge ven dezen maatregel zich vele gevallen zul len voordoen, waarin afnemers met geringe inko mens groote moeite blijken te hebben aan hunne verplichtingen te voldoen, en van eene -beperking Na de inwerkingtreding der Bioscoopwet is de bur gemeester van Zutphen voor de bioscoop-voorstellin gen vergunningen blijven uitreiken aan de hand van de Politieverordening, uitgaande van de stelling, dat de in art. 1 der wet bedoelde schriftelijke vergunning van (B. en W. niet meer is dan een oprichtings- vergunning aan den ondernemer, die het erlangen van de in het algemeen voor openbare vermakelijkheden telkens geëischte toestemming van den burgemeester geenszins krachteloos maakt, al ware het slechts, om dat de toepassing van art. 188 der Gemeentewet dien burgemeester alleen mogelijk is, wanneer hij q.q. te voren van voorstellingen afweet en zich van het ver toonde vooraf rekenschap kan geven. De juistheid van dit standpunt wordt door de daar ter stede gevestigde bioscoophouders betwist Met belangstelling wordt de oplossing van dit ge- sdhili tegemoet gezien. „NU OVER DE GEHEELE LINIE AANGEPAKT." Dr. 't Hoen te Utrecht, wetenschappelijk adviseur der Horzel-commissie, schrijft aan het Hsbl.: Uit de meeste provincies bereikten mij berichten om trent de maatregelen, die genomen zijn door verschil lende landbouworganisaties ten einde de larven van de runderhorzel ln de tot rijpheid gekomen wormbuiten onschadelijk te maken. Dit tijdstip ls voor leder veebe- zltter, die zijn dieren dagelijks controleert, gemakkelijk te bepalen. Men ziet immers thans reeds, dat op een ge deelte van de wormknobbels de huls is doorboord, heel duidelijk is een klein gaatje zichbaar, waar de larve met zijn achterlijf, dat van een paar ademhalingsope ningen is voorzien, vóór zit. Wanneer met behulp van een krom schaartje de ha ren wat worden weggeknipt, kan de horzelzalf daar di rect goed inwerken. Trouwens alle zalf, die aan de ha ren gesmeerd wordt, komt niet tot haar recht en er is veel minder van dit middel noodig, wanneer vóóraf de ze voorzorgsmaatregel wordt genomen. Met den top van den wijsvinger smeert men een beetje van de zalf op de opening, zóóveel dat het gaatje flink bedekt wordt. Hiermede wordt in de eerste plaats bereikt, dat de lar ve van de buitenlucht is afgesloten, dus niet kan ade men en na korten of langen tijd bezwijkt Dit proces wordt bovendien zeer bespoedigd door een werkzame stof in deze zalf, die direct als vergif op de larve in werkt Korten tijd na het insmeren van de geopende wormbuiten bemerkt men dan ook. dat de larve zich krachtig gaat bewegen, het achterlijf gaat op en neer in de huidopening, waarbij gewoonlijk een zekere hoe veelheid gele etterachtige stof naar buiten geperst wordt Weldra ls de larve bezweken en begint na verloop van eenigen tijd te verschrompelen. Wanneer na een week tusschen duim en wijsvinger het achterlijf beet pakkende, de larve naar buiten wordt getrokken, dan is zij meestal reeds grootendeels ver schrompeld; het Ingevallen kapsel blijft tenslotte over. Dit wordt indien men het proces na behandeling met de zalf zijn gewonnen gang laat gang uitgestooten, waarna de opening in de huid door middel van littee- kenweefsel wordt gesloten. Uit den aard der zaak is er veel vóór te zeggen, dat (evenals verleden jaar ln Drente met succes is geschied) de behandeling wordt verricht door één of meer per sonen, die voor dit werk door de organisatie worden betaald. Er zullen ongetwijfeld wel veebezitters zijn, die het zelf willen doen en het ook met de noodige securi teit zullen verrichten, doch over het algemeen wordt veel meer bereikt, door speciaal hiervoor aangewezen personen, die eenige dagen lang niets anders doen. Zij krijgen er een zekere handigheid in en bovendien is dit het voordeel, dat binnen een kort tijdbestek een groot aantal runderen worden behandeld. Laten wij hopen, dat het resultaat bevredigend moge In het gezin van den rijik&brugwachter C. Bakker te Havelte, deden zich ernstige vergiftigingsgevallen voor. Een half uur na het eten van soep, waarin worst gekookt was, werden het hoofd van het gezin en drie kinderen ernstig ziek. De vrouw en de andere kinderen, die niet van de soep gegeten hadden, bleven gezond. De van Havelte en Nijeveen ontboden genees- heeren constateerden vergiftiging. BEZOEK VAN ENGELSCHE REGEERINGS- PERSONEN. Een viertal heeren van het Britsche ministerie van landbouw en visscherij zal van 11 dezer al een bezoek aan Nederland brengen, ten einde zich op de hoogte te stellen van het kaas- en vleeschbedrijf. Een bezoek zal gebracht worden aan het ministerie van binnenlandsche zaken en landbouw, en de Neder- landsche Kamer van Koophandel te Londen heeft een program opgemaakt voor bezoeken aan verschillende instellingen en bedrijven, die zich -met deze takken van handel bezig houden, alsmede voor bezoeken aan de kaasmarkten. Voorloopig ia vastgesteld dat een bezoek zal ge bracht worden aan Den Haag, Gouda, Alkmaar, Edam, Leeuwarden, Amsterdam, Utrecht, Bodegra ven en Oss. DE SCHEIDENDE VICE-PRESIDENT. Dinsdag a.s. zal de gewone plenaire vergaderingl van den Raad van State de laatste zijn, welke ou-1 der voorzitterschap van den aftredenden yice-presi-j dent van dit hooge Staatscollege, mr. dr. W. F. viu Leeuwen, zal worden gehouden. Naar het Corr. Bur. verneemt, zal deze vergadd ring hoogstwaarschijnlijk door prinses Juliana wor^ den bijgewoond. TEGEN DEN DADER ACHT JAAR GEëlSCHT. PUBLICEEREN VAN EEN FOTO DOOR EEN DAGBLAD. Voor de Ha,arlemsche rechtbank werd ln hooger be roep de zaak behandeld van den,, burgemeester van Haarlem tegen de „Nieuwe Haarl. Courant" te Haarlem. Aan deze laatste was ten laste igelegd schen ding van de Auteurswet door.het publiceeren van een foto van den Haarlemscben burgemeester zonder diens toestemming. De ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht had drie gulden boete geëischt, doch de kantonrech ter had verdachte vrijgesproken. De ambtenaar van het O.M. was in hooger beroep gegaan. De officier van justitie achtte den hoofdredacteur, die als verdacht terecht stond, schuldig en vroeg ver oordeeling tot vijf gulden boete of één dag -hechtenis. De hoofdredacteur wees erop, dat hem niet ten laste kan worden gelegd verspreiding van de foto, omdat de verspreiding niet uitgaat van de redactie. Hij wees er ook op, dat de Auteurswet op het punt van foto-publicatie verouderd is. Dit laatste gaf <£e officier van justitie toe. Uitspraak 26 April. NU DE WEIDETIJD NADERT. In een schrijven van 4 April 1928 heeft de Minister van Justitie de aandacht van de procureurs-generaal bij de Gerechtshoven gevestigd op de circulaire van den minister van iBinnenl. Zaken en Landbouw van 23 Maart j.L, waarin deze, nu de weidetijd van het vee nadert, in verband met het wederom op verschil lende plaatsen optredende mond- en klauwzeer wijst, op het belang van het zooveel mogelijk voorkomen van uitbreiding dier ziekte. De minister van Justitie verzoekt den procureurs generaal, de aandacht van de onder hen ressorteeren- de ambtenaren van het O. M. op den inhoud van ge noemde circulaire te vestigen en hun uit te noodi- gen, zooveel mogelijk met het verlangen van den mi nister van Binnenl. Zaken en Landbouw, om mede te werken tot een aan den ernst der overtredingen van de Veewet evenredige bestraffing, rekening te hou den. Voor de arrondissementsrechtbank te Breda stoni terecht de 24-jarige A. van H., thans wonende te Te» teringen, die verdacht wordt in November 1926 ni kalm beraad het pasgeboren kind van zijn vrouw oi zettelijk van het leven te hebben beroofd door hej een kussen op het hoofdje te drukken. Als getuigen-deskundigen werden gehoord dl heeren dr. Van Glabbeek uit Princenhage, waar van H. destijds woonde, en dr. Hulst uit Leiden. Vrouw O., die bij vrouw Van H. bakerdiensten verrichtte, vertelde, wat zij in het gezin had waargenomen. Er beerschte geen prettige geest. De man erkende het kleintje niet als zijn kind. Toen de baker 's mor- gens na den moord bij Van H. kwam, vond zij den kleinen jongen dood in het wiegje. Verdachte er- kende dien Zondagavond het kindje een kussen op het hoofd gelegd te hebben. De Officier van Justitie ging uitvoerig na wat er in deze zaak aan het licht kwam en requireerde eer gevangenisstraf v'an acht jaar. Verdachte, die thans eerst onder den indruk kwam van hetgeen hij gedaan heeft, vroeg een lichten straf. De zitting werd daarna geschorst. HET VERKEER, VAN RECHTS KOMENDE, GAAT VÓÓR. Op het kruispunt Wilhelminalaan en Koninginne weg onder Wassenaar was een auto in botsing geko men met een vrachtauto. De eigenaar van den vrachtauto werd voor de rechtbank gedagvaard ten einde de schade daaraan toegebracht, te vergoeden, De rechtbank besliste, dat uit het feit, dat gedaagde op het kruispunt den auto van de eischende partU aan zijn rechterhand had, volgt, dat gedaagde schuld heeft aan de botsing. Immers, de bepaling van art. 5 van het Motor- en Rijwielreglement ven plichtte gedaagde, den doorgang vrij te laten en zoo noodig stil te houden. Bovendien had de omstandig heid, dat een boombeplanting ter rechterzijde op het snijpunt het uitzicht op den anderen weg, dus naai de zijde, van waar de eischer kwam aangereden zeer belemmerde, den gedaagde te meer tot de uitar ste voorzichtigheid (moeten nopen, en bad deze zee' zeker he.t kruispunt niet mogen oversteken alvorew zich te hebben vergewist, dat geen auto of voertul| in aantocht was. Gedaagdes verweer, dat eischer rekening had rao® ten houden met verkeer aan de .linkerzijde, is ong* grond en berust op geen enkele bepaling; ei schei kan volstaan met zich te overtuigen, of de weg zijn rechterhand vrij was. Ook de snelheid waarmw eischer heeft gereden, doet hier niets ter zake. D< vordering tot schadevergoeding werd mitsdien toe gewezen. Gev in I Dor g ki a g( Brie tn d'. B< JONGEN DOOR EEN PAARD DE BORSTKAS INGETRAPT. De Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken, Sir Austen Chamberlain, Lady Chamberlain en hun zoon en dochter, zullen Maandagavond in Intiemen kring dineeren bij den minister van Staat, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeeik, Commissaris der Konin- Men meldt uit Raamsdonk, d.d. 11 April aan „'sHert. Crt": Vanmiddag heeft er een droevig ongeluk plaat gehad. De 9-jarige J. van Loon mocht een paar van J. S., dat van nieuw hoefbeslag was voorziet naar huis brengen. De knaap werd te paard geiet en reed. den Oostpolder in naar huis. Wat er gi beurd is, weet men nog niet, doch omstreeks dn uur vond men den knaap, hevig bloedend,- ligge op den overweg in den Parallelweg, terwijl b voor paard zonder ruiter op stal was aangekomen. Men vermoedt, dat de jongen is komen te valk J»8Ch en dat het paard hem op de borstkas heeft getra| waarbij de dood 9poedig moet zijn ingetreden. „Groote goedheid!" herhaalde Nick. Olga's blozend gezichtje was heel dicht bij hem en eensklaps 'boog hij zich tot haar over en kuste haar. „Maar denk je dan heelemaal niet om jezelf, kleintje?" vroeg hij. „Dat doe ik wel, Nick. want ik zou het zoo heerlijk vinden, als je me mee wilde nemen." „Je zou heimwee krijgen." „Oh. nee. Nick. Zooiets zal nooit kunnen gebeuren, als JU bij me bent." Hij keek haar vragend In de oogen. „Wil je daarmede zeggen, dat je hier geen sterveling achterlaat, waarnaar Je kunt verlangen?" „Ja, vader natuurlijk." zei ze. „Maar denk je niet, dat Muriel heel goed voor hem zou zorgen, omdat lk op jou pas?" Nick kon een glimlach niet weerhouden. „Uitstekend, kindje. Het is een schitterende uitvinding van je. Jim en Muriel kunnen prachtig met elkander overweg. Maar Jim is niet de eenige man, dien je ach'terlaat. Je moet dat wel heel goed voor oogen houden, voordat je een besluit neemt. Het is heusch een verre van aangenaam gevoel te bedenken, dat iemand van wien je houdt..." Olga trok haar wenkbrauwen traamen. „Wat bedoel Je toch Nick?" „Ik geloof, dat Ik me duidelijk genoeg uitdruk", zei Nick. „Nee, dat doe je niet, beate jongen. Je bent juist bui tengewoon vaag in je uitlatingen." „Luister eens kindje. Wij zullen er vandaag niet meer over praten. We moeten er eens over slapen en dan zien, hoe we er morgenochtend over denken." „Ben je dan niet van plan Muriel vanavond te schrij ven?" vroeg Olga. „Nee, vanavond niet Ik heb van het ministerie een week bedenktijd gekregen." „En wanneer zou je moeten vertrekken?" „Tegen het eind van de volgende maand of misschien begin October. Wij hebben echter afgesproken er van daag niet meer over te praten, Olga." Hij keek haar teeder glimlachend in de oogen en stond op. Jh elk geval moet ik je toch nog even zeg gen, dat het een schitterend idee van je is, en dk ben Je er uiterst dankbaar voor. Ik heb een doos chocolade voor je meegebracht: ze ligt in de gang. Wees nu zoo verstandig ze niet allemaal aan Vloiet te geven." „Oh, Nick, wat ben je toch een ecfaat Stel je voor, daaraan gedacht hebt. Laten we e? direct maar Ud. WAC. eenige van opknabbelen." Als een paar samenzweerders slopen ze naar binnen 1 en terwijl Olga met haar held zat te praten en te lachen, vergat ze geheel en al, dat ze nog slechts wei nige uren terug de bescherming van een anderen man had gezocht. Ze was reeds het geheele onderhoud in de operatiekamer mét den jongen dokter vergeten: alles i werd weggevaagd door het overweldigende verlangen, j dat zich plotseling van haar had meester gemaakt, om j Nick naar Indië te mogen vergezellen. Het duurde heel lang, voordat ze dien avond in slaap kon komen en toen zo den volgenden morgen reeds vroeg ontwaakte, bedacht zo met een rilling van geluk, dat de poorten der wereld zich thans voor haar geopend hadden, en dat ze woldra die groote wonderen zou aan schouwen, waarvan ze tot nu toe slechts gedroomd had HOOFDSTUK X. DE DEUR. Ze had het dien ochtend evenwel zoo druk in het huishouden, dat het haar spoedig genoeg gelukte de herinnering aan hetgeen er den vorigen dag tusschen haar en Nick besproken was, op den achtergrond te dringen. Het was buitengewoon warm en Violet had zich ln de hangmat onder den lindenboom geïnstalleerd met een boek en een doos cigaretten. De drie jongens waren met Nick uit visschen gegaan en. overal om haar heen heerschte nist en kalmte. De zon scheen meedoogenloos op Olga's hoofdje neer, terwijl ze met het plukken der frambozen bezig was, doch ze wilde zich niet laten ontmoedigen, want het werd hoog tijd, dat de jam klaar gemaakt werd. Ze was zoo geheel en al in haar werit verdiept, dat de warmte haar niet scheen te hinderen. Ze had het voornemen ge had de frambozen den vorigen avond te plukken, doch door haar gesprek met Nick was hiervan niets geko men. Toen ze echter een poos ln den brandenden zonne schijn had gewerkt, werd ze zoo wanhopig moe, dat het baar voorkwam, alscf ze er bij neervallen zou. Ze was nu aan het laatste bed toe. zoodat ze dus gauw klaar was. Alles draalde echter voor h**r oogen, doch ze riep haar uiterste wilskracht te hulp om te volein digen, wat m zich tot taak gesteld bad* Eensklaps hoorde ze voetstappen op het grintpad na deren en zich half omwendend, keek ze op. Het vol gende oogenblik had ze het gevoel alsof messen zich in haar slapen boorden. Ze stiet een wilden kreet van pijn uit wankelde en viel neer. De inhoud van haar mand lag om haar heen verspreid en dit feit leek het jonge meisje nog het ergste van alles toe. Daarna werd alles om haar heen in een dichten nevel gehuld. Ze verloor echter niet volkomen haar bewust zijn, want ze was er zich vaag van bewust, wie haar optilde en ze voelde ook neiging zich uit die armen los te maken. Kort daarop werd ze zachtjes neergezet op een houten tuinbank dicht bij den muur. Haar hoofdje rustte tegen Max' schouders en zijn handen hielden haar polsen omvat. „Oh, Max," zei ze verdrietig, „mijn frambozen!" „Bekommer je alsjeblieft niet om die vervloekte din- j gen," bromde de jonge dokter. Terwijl hij sprak nam hij den grooten zonnehoed van haar hoofdje af. „Be weeg je niet, voordat je je weer wat beter voelt Je hoeft je over niets druk te maken." Zijn handen legden zich op haar slapen en onwille keurig sloot ze haar oogen. „Maar nu moet ik verder gaan met plukken," zei ze onrustig. „Ik wilde vanmiddag de jam nog klaar ma ken." „Oh, ja?" zei Max grimmig. Daarna zweeg ze enkele minuten. Hij hield zijn han den om haar hoofd gevouwen en zij voelde dit als een groote verlichting, hoewel ze het afschuwelijk vond, dat het Max was. die haar aanraakte. „Het wordt nu zeker tijd om koffie te drinken," zei ze tenslotte met moeite. „Ja, we zullen maar naar binnen gaan." „Oh, maar eerst moet ik de rest van de frambozen plukken, en... er is nog een heele rij, die gedaan moet worden." „Je zult dat baantje aan een ander moeten overlaten," antwoordde Max. „Je bent er niet toe in staat Ben je werkelijk krankzinnig, om je zulke dingen in het hoofd te halen?" „Het moest toch gedaan worden," stamelde Olga. „Ik ga nu direct weer beginnen." Ze nam zijn hand van haar voorhoofd weg en stond langzaam op. Onmiddellijk werd ze echter weer door die afschuwelijke, stekende pijnen overvallen. Ze kon ternauwernood een kreet van «aart weerhouden. GR0I F-SPEE LTUIN „Max, ik voel me t» H. STAR 1ZEEM 'ed.BB v.d. I 0TJE FIJN In S „Wat is er?" vroeg hij. „Oh, mijn hoofd," kreunde ze. ellendig." Hij stond op. „Ik zal je dragen", zei hij vastbei Ze protesteerde zwakjes, waarvan hij totaal geen KAN tltie nam. Hij lichtte haar op, alsof ze nog een heel kiel! l\red. gg kindje was. „Druk Je hoofd nu tegen mijn schouder aan," zei M en ze gehoorzaamde hem direct. Ze kwamen niemand tegen op den weg naar huls Max liep regelrecht met haar naar boven en legde haf teeder op haar bed neer. Hij scheen precies to begiü pen, wat ze moest voelen, want hij trok het kul hoog op en sloot toen de gordijnen. Daarna begon haar schoentjes uit te trekken. „Dank je wel," mompelde Olga. „Laat me nu met rust." Hij boog zich over haar heen en voelde "haar pols. „Luister eens," zei hij. „Zoodra je je iets beter moet je je dadelijk ontkleeden en weer in bed gaan gen. Over een half uurtje kom ik weer bij je en dan ik je iets geven om die pijnen in je hoofd tot bei' te brengen. Heb je me begrepen?" „Oh, nee," zei Olga. „Nee ik kan heusch niet op w| blijven liggen. Ik zal even wat rust nemen, maar weet zeker, dat ik me straks weer heelemaal in zal voelen." Max hield nog steeds haar pols omvat en er vertok den zich diepe rimpels in zijn voorhoofd. „Je zult dos* wat ik je zeg," zei hij langzaam en duidelijk. „Jo S1* onmiddellijk naar bed en daar blijf je den heelen <W Hij sprak op zulk een beslisten toon, dat Olga het telooze van argumenteeren volkomen inzag. Bovend1®! voelde ze zich op dat oogenblik allerellendigst Ze vsif| de het echter nog een enkel protest uit te brengen- „Maar wie moet er dan voor Violet zorgen?" J „Ze moet zichzelf maar zien te redden en dat i haar wel vertellen ook." _.J Olga verzette zich thans niet langer, doch toen haar hand losliet, waagde zij het toch nog om °P merken: „Maak alsjeblieft geen drukte voor me: ik wil niets gebruiken." „Laat dat maar aan mij over," zei Max kortaf. Werit inori een BonU

Schager Courant | 1928 | | pagina 6