Een nieuwe regeling yoor de goedkoope treinen. Pror. Staten Yan Noordholland. Automobiel tegen een muur. Storm op de Westerschelde. Raad Heerhugowaard. Okoera „herleefd"? Ontploffing in een schildersatelier te Denver. Petroleum- en boschbranden in Roemenië. ro* Marktberichten. KORTE BERICHTEN. Gemengd Nieuws. Door vingerafdrukken herkend. Uit onze omgeving. LANGENDIJK. giera een trein aankomen. Zij trachtten lange alle kanten een veilig heenkomen te toeken. Daarbij werden de twee deuren Ingetrapt en eenige ruiten vernield. De paeeagler, die de bua het laatet ver liet. had den wagen nog vaat. toen dete door den trein werd gegrepen. HIJ bleef echter, enrenal» de anderen en de chauffeur, ongedeerd, iEen ooggetuige verhaalde nog het volgende: Wij zaten vanmorgen in de bue, die uit Leende In de richting Eindhoven ging. Bij den overweg gekomen scheen 't dat er Iets niet in orde was met de remmen, want plotseling reed de bus door den eersten afsluitboom, die neergelaten was en bleef toen midden op de spoorbaan 'vOór den volgenden afsluitboom stilstaan. Het oerste wat ik zag. was den, trein, die uit de richting Eindhoven naderde. Ik riep uit alle macht: „Vooruit Jongens, daar komt de trein aan!" Door paniachen schrik bevangen vlo gen wij op. De voorsten trapten de voordeur in, de- gènen, die achter zaten de achterdeur en de an deren zohten door de raampjes een goed heenko men. En juist was de laatste man uit de bus ge sprongen, toen de trein er met donderend geweld op in reed. EEN VERZEKERING MET HET OOG OP REGEN TEGEN EEN PREMIE VAN 10 POT, Zooals bekend is, moeten de plaatskaarten voor goedkoope treinen steeds van te voren worden ge nomen, een maatregel, die in verband met het for- mt-eren van de treinen noodig wordt geacht. Regen achtige zomers, zooals wij er een in 1927 hadden, weerhouden echter velen om zich tijdig van goed koope rtreinkaarten te voorzien. Ten einde aan dit bezwaar tegemoet te komen zul len de Nederlandsche Spoorwegen bij wijze van proef, aan de gegadigden voor een reis met goedkoope trei nen, die zulks verlangen, de gelegenheid geven zich bij het nemen van de plaatskaarten te verzekeren tegen het nadeel, verbondên aan het van te voren nemen van de plaatskaarten. Iedere gegadigde ontvangt desverkiezende, tegen betaling van een premie van 10 pet. van den prijs der te nemen plaatskaarten, een bewijs waarop de houder het door hem betaalde bedrag der goedkoope plaatskaart terug ontvangt, indien op den dag, waar op de trein loopt, tusschen elf uur v.m. en vijf uur n.m. in de plaats waar de goedkoope trein heen gaat, een regenval is geweest van 3 milimeter of meer. De premie blijft men dan verbeuren. Of er inderdaad een regenval van 3 milimeter is geweest, wordt in hoogste instantie vastgesteld door of vanwege het Meteorologisch Instituut in de Bilt en bekend gemaakt 5 dagen nadat de trein geloopen heeft, door aanplakking aan het loket van het startion waar de plaatskaart genomen is. Het Meteorologisch Instituut heeft in de betrokken plaatsen van bestemming der goedkoope treinen on der bevoegd toezicht regenmeters geplaatst. Voor treinen naar verschillende bestemmingen wordt nl. om te bepalen of bet al of niet een regendag is ge- weest, een centraal punt aangewezen, b.v, voor de bloemenveldep Hillegom, voor de Betuwe (in bloei), Tiel, enz. VOORZIENING IN DE VACATURE VAN WIJLEN DEN HEER RUTGER KAAN. De voorzitter van het Centraal Stombureau heeft bij besluit van 19 April benoemd verklaard tot lid van de Prov. Staten van Noord-Holland (vac. Kaan) den heer D. E. W. C. Boswijk, te Den Burg (Texel) STEENEN MIDDEN IN DE KAMER TERECHT GEKOMEN. Gistermorgen reeds een vrachtauto uit Breda door de Voorstraat te Prinsenhage, toen de stuurinrichting defect geraakte. De auto kwam met zoo'n kracht te gen het perceel van den heer J. van Greenen terecht, dat de buitenmuur op verschillende plaatsen scheurde én steenon midden in de kamer terecht kwamen. Ie mand, H. van Oers genaamd, uit Breda, die van de tegenovergestelde richting kwam, werd met zijn rij wiel opgenomen en kwam tusschen auto en muur terecht. Het rijwiel werd totaal vernietigd, terwijl de man ongedeerd bleef. MOTORSCHIP GEZONKEN. Op de Westerschelde nabij Terneuzen is het motor- schecpje „Adriana" van schipper J. Pauwe uit We- meldinge, geladen met boomen van Schijndel en be stemd voor Gent, bij fcevigen wind en sterken golf slag gezonken. De opvarenden begaven zich in een roeiboot en werden door J. de Lege, die van Terneu zen met een motorsloep was uitgevaren, overgeno men. Schipper J. Eversdijk uit Kattendijke, wiens motorschip „Risico" eveneens mert boomen was ge laden, duchtte hetzelfd.e lot; hij vluchtte in de haven bij den Margarethapolder (gem. Zaamslag), waar het door de sleepboot „Raymond" is opgehaald en te Ter- neuzen binnengesleept. Het gezonken schip was een jaar oud en laag verzekerd. Heden, Vrijdagmiddag, was de Raad ln voltallige zit ting bijeen. Voorz-Secr. Burgemeester Van Slooten. Na opening der vergadering lezing der notulen van de vergadering van 24 Febr. j.1.. Deze worden ongewijzigd vastgesteld. Dankbetuiging. Een dankbetuiging van den heer Buren voor diens vaste aanstelling als keurmeester werd voor kennisge ving aangenomen. Het verslag der gezondheidscommissie wordt aan de raadsleden ter beschikking gesteld voor lezing. Verslag van den Schoolarts. Voörgclezen werd het verslag van den schoolarts. Hieruit bleek, dat totaal 121 kinderen door den school arts zijn onderzocht bij den aanvang van hun leertijd, hierbij waren 82 ouders aanwezig, voor het evontuëel in ontvangst nomen van adviezen. Geconstateerd worden 42 afwijkingon, veelal het gehoor of gezicht betreffende; raadgevingen werden verstrekt met betrekking tot rein- hold en verzorging. In den loop des Jaars werden 08 leerlingen van vorige leerjaren onderzocht, waarbij bleek, dat in slechts 3 gevallen niet was opgevolgd hst advies van den arts. Aan één school werd optredend hoofdzeer bedwongen. Wegens gebrek san een ver warmd lokaal e££ gedurende de wintermaanden geen ondersoekingen verrloht. Met groots weardeering werd melding gemaakt van de uitstekende medewerking der hoofden van soholen. Door den Voorz. werd opgemerkt, dat de Raad er aloh inderdaad in kan verheugen, dat het de aanstelling van den schoolarts Is bosioten. Verslag vervolgonderwijs. Van het hoofd der H.-Dyonlsiussohool is rapport inge komen over het vervolgonderwijs, hetwelk na voorle zing, evenals het vorige verslag, voor kennisgeving werd aangenomen. Goedkeuring geldlcening. Medegedeeld werd, dat de goedkeuring van Ged. Sta ten was ingekomen op het leeningsbesluit, waarop door den heer Kostelijk werd gevraagd of de leening al was gesloten. Voorz. zegt dat dit nog niet noodig is geschld, aan gezien de golden nog niet noodig bleken te zijn. Voorgelezen werd vervolgens een adres, waarin ad- haezie werd gevraagd op een adres aan den minister van finantlën, om niet ln te gaan op het voorstel der commissie van onderzoek voor de betere verhouding tusschen de rijks- en gemeenteflnantiën. In de toelichting werd te kennen gegeven dat een aantal Frlesche plattelandsgemeenten door het voorge stelde in veel ongunstiger conditie zouden komen Door den Voorz. werd hieromtrent nadere inlichting verstrekt. Naar aanleiding van dit adres ontspon zich een discus sie, waarbij bleek, dat er veel gevoeld werd voor een zuiverder verhouding. Van verschillende zijden werd er op gewezen, dat allerlei zaken op de schouders der ge meente worden gelegd, niet het minst met betrekking tot het onderwijs, welke van de gemeente zware offers vragen, waar het Rijk geen baten tegenoversteld. Ge wezen wordt op het rapport der door de regeering in gestelde commissie, hetgeen beaohouwd moest worden als een eerste stap in den richting, en waarbij een be drag van f 18.000.000 ln het voordeel der gemeenten van komen. Uit het adres 1b niet te constateeren, hoe de voorgestelde regeling der genoemde commissie in het nadeel der Frlesche gemeenten kan zijn. Het verzoek werd voor kennisgeving aangenomen. Dit geschiedt mede met een adres met betrekking tot het verzoek op herziening der belastbare opbrengst van gebouwd- en ongebouwd eigendom, welke, naar we mee- nen te hebben verstaan, In 1870 het laatst Is geschat Ultkeerlng voor hefc onderwijs. Van het.ministerie van onderwijs Is kennisgeving ont vangen, dat voor 1928 de rijksbedragen voor het lager onderwijs dezer gemeente ls gesteld op f 19940.. Vergunningsrecht Door de caféhouders Inde gemeente is een adres In gediend, waarin er op gewezen wordt, dat voor enkele jaren terug het vergunningsrecht met 50 pet. is ver hoogd. Met het oog op veranderde omstandigheden wordt nu gevraagd dit weer met 60 pet. te verlagen. Door den Voorz. werd meegedeeld, dat dit adres te laat ls ingekomen om nog door B. en W. te worden behandeld, zoodat het wel gewenscht geacht moet wor den, dit aan te houden en naar B. en W. te verwijzen om advies.. Hoewol de heer Groenhard het gaarne direct behan deld zou zien, en in staat is, gegevens uit andere ge meenten mee te doelen, werd na eenlg debat besloten, het adres tot de volgende vergadering aan te houden, welk besluit werd aangenomen met 10 tegen 1 stem, dien van den hr. Groenhard. Rekening der Gezondheidscommissie. Uit de Ingediende rekening der Gezondheidscommis sie bleek deze ln ontvangsten en uitgaven te loopen over f 1668.55, met een batig saldo groot f 256.28. Zonder op- of aanmerkingen werd deze rekening geaccepteerd. Landarhelderswet. Gevraagd werd de goedkeuring van den Raad om aan den landarbeider G. van der Stoop een voorschot te ver- leenen volgens bovengenoemden wet, tot een bedrag van f 3600, voor aankoop van land, waarop een huis zal worden gebouwd. De perceolen grond zijn tezamen groot 1 H.A., 25 A. en 20 c.A., wat van koop f 2200 kost, terwijl er een huls op gebouwd zal worden van f 2300, en de aanvrager beschikt over f 900. B. en W. stellen voor hierop in te gaan, indien door het Rijk hetzelfde voorschot aan de gemeente zal worden verstrekt. Nadat hieromtrent eenige Inlichtingen zijn gevraagd, en verkregen, werd met algemeen® stemmen besloten, dit verzoek toe te staan. Op een desbetreffende vraag van den beer Kostelijk antwoordt de Voorz. dat bij dergelijke aanvragen vol daan moet worden aan de volgende voorwaarden. De vrager moot zelf over ten minste 10 pet. van het benoo- digde kapitaal kunnen beschikken, minstens 2 jaar ln de gemeente wonen, de eerste 3 jaren 4 pet., en daarna nog 30 jaar 5.8 pet. betalen. Met het oog op de laatste bepaling mag de aanvrager, niet ouder zijn dan 50 jaar, de minimum leeftijd is gesteld op 25 jaar; loopt het be drag boven de f 4000, dan moet de aanvrager zelf voor het hoogere bedrag zorgen. Verordening voor een reservefonds. Aan den Raad werd voorgelegd een ontwerp-ver ordening voor de vorming van een reservefonds, hieraan is toegevoegd een tamelijk breedvoerige toe lichting. Deze verordening werd aan den Raad voor gelegd naar aanleiding van een vroeger door den heer Kosttelijk bepleite wenschelijkheid om uit de ba ten der jaarrekeningen een reserve te vormen, waar uit bij een ongunstig jaar geput zou kunnen worden ten einde op deze wijze de belastingheffing meer sta biel te maken. Uit de toelichting bleek, dat het doel is deze reserve buiten de gemeenterekening te hou den en er een afzonderlijke administratie voor in te voeren, als een fonds voor bijzondere doeleinden. Het ligt in de bedoeling uit het reservefonds zoo noodig kasgeld te leenen, en daarvoor aan dat fonds ook rente uit te keeren ten laste van den gemeentedienst. De administratie dit fonds betreffende, wordt opge dragen aan den gemeente-ontvanger. De verordening bestaat uit 14 art., welke hoegenaamd geen aanleiding geeft tot discussie. Nadat door den heer Kostelijk hier omtrent een paar vragen waren gesteld, welke door den voorzitter bevredigend worden beantwoord, werd de verordening goedgekeurd, terwijl door den heer Kostelijk een woord van dank wordt gebracht, deze zaak voor elkaar te hebben gebracht, hetgeen hij Inderdaad in het belang der gemeente acht te zijn. Percentage voor de gemeentelijke Inkom stenbelasting. Door B. enW. wordt voorgesteld het heffinvsper- centage te stellen op 1 Op een desbetreffende vraag v. den heer Kostelijk wordt door den voorzitter geantwoord, dat dit voorstel een gevolg is der dis cussie hierover in de vorige vergadering gehouden. B. onW. vermoeden, dat ook het bedrag der opconten dor personeele belastinig wel zal meevallen, wat ech ter niet wegneemt, dat net zeer goed mogelijk li, dat voor hst volgend jaar een hooger percentage gestold zal moeten worden, terwijl het loopende belastingjaar ongetwijfeld geen gunstig resultaat zal opleveren. De heer Kostelijk merkt nog op, dat het te bejam meren zou zijn, indien door te lege heffing hst reser vefonds in gevaar sou loopen. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aanbieding supp. begrooting, waarbij tan tegenvaller. Ingevolge overschrijding op kleine oosten op den dienst 1926, is een suppletoire begrooting voor 1927 noodig, te meer is dit het geval, daar de minder aangename mededeellng is ontvangen, dat door het Rijk aan de gemeente een bedrag van f3720.61 te veel is uitbetaald. Door den voorzitter wordt dit nader toegelicht. De supl. begrooting loopt daardoor over f 13490.49. Do Raad hecht hieraan zijn goedkeuring. Bijdrage voor feestviering in 1929. Hiermee is de agenda afgewerkt doch de Voor zitter acht het niet ondienstig een bespreking te houden met betrekking tot de feestviering in 1929. Nadat door spr. eenige mededeelingen zijn gedaan, verklaart hij' gaarne het oordeel van den Raad te •vernemen, waarop door den heer Kostelijk de op merking wordt gemaakt, dat het toch meer ge- wenscht is, dat B. en W. met een voorstel komen. Onder verwijzing naar hetgeen in de Polderverga dering ia besloten, meent Voorzitter dan te moeten vooi stellen, dit jaar daarvoor uit te trekken f 1000 en zoonoodig het volgend jaar nog eens dit bedrag. De heer Mienis vraagt of ook een voorstel te wachten is omtrent garanststelllng, waar op door den heer Krom als zijn oordeel word gezegd, dat wel ia waar de polder het officleele lichaam is, doch dat uit de burgerij ook reeds stemmen zijn opge gaan voor een flinke feestviering, waarom spr, het niet ondienstig zou achten om de gemeente b.v, voor f 1000 garant te stellen. De heer Kostelijk merkt op, dat het polder bestuur niet de goedkeuring noodig heeft voor garantstel ling, wat wel het geval is inet de gemeente. Wordt nu door de gemeente een bedrag gesteld, dat te laag blijkt te zijn, dan zou voor verhanging van het garantiebedrag wederom goedkeuring moeten wor den gevraagd, zoodat apr. liever terstond een hoo ger bedrag zou willen vaststellen. De heer Van Langen merkt op, dat ln de polder wel het gevoe^ len voorzit om zoonoodig de garantie ook hooger te stellen. De heer Mienis zou in geen geval bij de I burgerij willen aankloppen' «voor garantstelling, wel I voor een bijdrage, desnoods door dit Jaar en tevens hpt volgend jaar een lijst te presenteeren. De voorzitter daarentegen gevoelt wel voor garant stelling door burgers, die daarvoor in aanmerking zouden, kunnen komen. De heer Quant gevoelt er ook voor do garantie te doen dragen door polder en gemeente, do heer Koste lijk deelt dit gevoelen en zou in dit verband dan wil len spreken van volledige garantiestelling door pol der en gemeente. Ton slotte werd bosioten voor dit Jaar een bedrag van f 1000 vast te stellen, met de bodoolirig het vol gend jaar weer een bedrag als bijdrage te bepalen. Met betrekking tot garantie kan, meent men, nog wel wat gewacht worden, aangezien het comité, voor al wanneer nog dit jaar bijdragen van de burgerij worden gevraagd en vorkregen en al eon tamelijk stevig houvast is voor het comité, te meer daar men ook het gevoelen van polder- en gemeentebestuur nu wel weet Hierna sluiting der openbare zitting, om over te gaan in comité. WONDERBAARLIJK NIEUW» UIT JAPAN. Blilkens de „Daily Mail" maken de bladen te To kio melding van een wonderbaarlijke „herleving". Ba ron Kihasjiro Okoera, de 91-iarige Croesus van Japan, van wiens overlijden elders in dit blad onder de korte berichten melding wordt gemaakt, zou onverwachts weor tot het leven zijn teruggekeerd. Hij had aan kanker geleden en de doctoren verklaarden hem reeds voor gestorven. Groot was dan ook de ver bazing, toen korten tijd daarop de baron weer levens- teekencn vertoonde. Hot heet dat hij weer heeft ge- sprokerf en men meldt, dat hij aan de beterhand is. ONZEKERHEID OMTRENT HET LOT VAN HET PERSONEEL. Tengevolge van een reeks ontploffingen in* een schil dersatelier van een industrieele onderneming bij Den ver, in de Vereen. Staten, zouden gistermiddag ver scheidene personen gedood zijn, terwijl een twintig tal of meer gewond werden. De ontploffingen veroor zaakten brand en verscheidene jonge meisjes, in het atelier werkzaam, zouden in een aangrenzend ge bouw zijn opgesloten. Zij, die aan het reddingswerk deelnemen, hebben reeds uit de ruïne een aantal ge wonden te voorschijn gebracht, wier kleeren verbrand waren en wier toestand kritiek wordt geacht. BOOB OPZET IN HET SPEL? Uit Campdna in Roemenië komt het bericht, dat er de laatste dagen ln het petrpleuragebied groote bran den hebben gewoed. Deze zouden door baldadige han- den zijn aangestoken en eerst na urenlangen arbeid weer gebiusebt zijn. Tegelijkertijd is door onbekende oorzaak ln de buurt van Tradoel een bosch ter grootte van 40 H.A. in brand geraakt, waardoor twee menschen ora het leven zijn gekomen. Het bosch van prins Bibescu «ta&t sinds eergisteren in lichtelaaie, Tot dusver zi|n 10.000 h.a. door de vlammen aangegrepen. Er bö' staat nauwelijks kans om het vuur t.e stuiten. iOnr rtta •dri Uit tt D'.ir; ndei >n iod£ eg Ais )rk< ue Bes tdei r ui :1 De gele dn ilp gez in i si- De ld. M erv' ame uur uw in eet, ider iesv rzo een' ilitli ider lijkt tic ond, irp da ilde. zuil tliac idsl lord innt n a rip lor i ZEVEN KINDEREN VEDRONKEN. Door het omslaan van oen vlsschersboot. Draadloos wordt gemeld, dat op de Froserrivier in Britsch-Columbia een visschorsboot is omgeslagen, waarin zich vier volwassenen en 25 kinderen bevon den. Zeven kinderen zijn bij deze ramp verdronken. ERNSTIGE VAL. Do scheepmaker van W., werkzaam op het schip ,Kota Baroe", dat in aanbouw is bij de Maatschappij „De Schelde" te Viiasingen, viel van .het dak in het ruim. In deerniswekkenden toestand werd de man opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. TRAGISCH. Te Leiden werd gisteren tegen mej. R. proces-ver baai opgemaakt, omdat haar rij wiel niet was voorzien van een belastingmerk. De juffrouw heeft zich het geval zoo aangetrokken, dat zij eenige uren later is overleden. INBRAAK BIJ EEN GEMEENTE-ONTVANGER. Donderdagnacht is ingebroken bij den gemeente ontvanger te Megen De brandkast werd openge scheurd en f700 werd er uit gestolen. Papieren en geldbakjes lagen over des traat verspreid. De daders zijn onbekend. KOEIEN VAN KOUDE GESTORVEN. Bij verschillende veehouders te -Zoetermeer-Zeg- waart zijn koeien, die in de weide liepen, tengevolge van het koude weer der laatste weken gestorven. BRANDEN EN EEN ORKAAN IN ITALIë. Uit Potena wordt gemeld, dat het stadhuis van Aceienza grootendeels door brand is vernield. Onder verdenking van brandstichting zijn 6 personen gear resteerd. I 'Volgens een bericht uit Treviso heeft boven het district Monteilo een orkaan gewoed. Verscheiden huizen zijn vewoest. Honderden boomen zijn ont worteld en andere schade is aangericht. Op de fruit- en groentemarkt te Milaan brak giste ren een brand uit. waardoor een schade van 2)4 millioen lire werd aangericht. MASSA-BESLAG. Deurwaarder H. Muller te Apeldoorn heeftt exe cutoriaal be'slag gelegd op de vaste goederen van de j bouwvereniging Beter Wonen aldaar, bestaande uit ongeveer 500 woningen en erven, in verband met 1 een, proces over schadevergoeding, FORD OP EEN ENGELSCHE AUTOFABRIEK. Henry Ford heeft de autofabriek van Morris te Oxford bekeken en zijn groote bewondering geuit voor de machinerieën en de organisatie en voorts ook voor da goede hoedanigheid van het merk Mor ris en andere Engelscho auto's VLIEGONGEVAL IN SPANJE. I Volgens een bericht uit Madrid is een verkeers- vliegtuig van de lijn Barcelonar—-Madrid, bij. Terue), door een rukwind tegen den grond gesmakt. De 1 zeven passagiers, de bestuurder en de mecanicien i werden allen gewond. De vorige week werd in een hotel te Bayswater (Londen) een ongeveer 50-jarige vrouw door gas be dwelmd gevondon. Zij stierf in het ziekenhuis. Blij kens vingerafdrukken, na haar door genomen, had men hier te maken met een vrouw, die reeds een groot aantal veroordeelingen wegen* oplichting ach ter den rug had. Toen tlji stierf waren er nog vijf vervolgingen tegen haar loopende. Op een vraag van oen lijkschouwer verklaarde de politiebeambte, dat hel. voor hem vaststond, dat de overleden vrouw de zelfde was als die, welke onder verschillende namwn ln de registers der politie voorkwam en waarvan ook de vingerafdrukken aanwezig waren. Men kan volgens dezen deskundigs veilig zeggen, dart geen twee pereonen ter wereld dezelfde vingerafdnikken i yertoonen. n b Deal tlda onci nd, rlar ind lmo Fooi ring ei'ke opa, ooi ar 1 lekt Nad >gev< ropaj nen tze hup] Men NOORDSCHARWOUDE, 20 April. Uien f 17.4021.80, roode kool f 26.90—81.80, gele kool f 7.90—14.40. DeenBcho witte kool f 6.20—8.10 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 425 Kg. uien, 37600 Kg. froode kool, 87600 Kg. gele kool, 200400 Kg. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 20 April. Roodo kool le soort 28—30.20, uitschot f 5.50—6, gele kool le soort f 6.80—1L20, witte kool le soort 6.10- 7.80, 2e soort 4.60—6.10, uitschot 1.70—2 per 100 Kg. Totaal aanvoer 4500 Kg. roode kool, 800 Kg. gele kool, 53200 Kg. witte Uool. EIERVEILING, AMSTERDAM, Prinsengracht 19 April. Hoogste prijs 6.80, middelprijs 5.50—5.60, laagste Lfb prijs 4.50, eendcleron t 4.80—5. Totaal aanvoer 400.000 ke stuks. Handel kalm. BROEK OP LANGENDIJK, 20 April. Roode kool lo soort 21.90—20, gele kool le soort 6.50—13.10, witte kool (Deensche) 5.80—7.10 per 100 Kg. Totaal aanvoer 600 Kg. roode kool, 22500 Kg. gele kool iensc 45000 Kg. witte kool. ALKMAAR, 20 April. Witlof I 15.80—16.20» II 11.80—14.40 per 100 Kg., bloemkool I f 2848 per 100 stuks, postelein 1.07- 1.24 per bakje, spinazie 1.24—1.60 per dubb. bakje, kropsla 5.20—3.80 per 100 stuks, raapstelen f 2.3O-3.30, rabarber 8—14, radijs 4.00—8.50 per 100 bos. EIERVEILING, HELDER, 19 April. Aangevoerd 16378 kipeleren, bruin f 5.40—5.70, wit 5.106.00, 808 'eendeieren f 3.804.00, 42 kalkoeneieren 7.90—8.10. HOORN, 19 April. 16 st. kleine fabrlekskaas 48, 6 st. kleine boerenkaai n 48, 1 at. boeren commissiekaas 44, alles gemerkt Totaal aanvoer; 23 at. wegende 30803 Kg. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 19 April. Roode kool le soort 28.0029.10, gele kool le soort; f 8.10-10.30, witte kool le soort f 6—6.80, 2e eoort i I —5.30, uitschot 1.80—2 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 4725 Kg. roode kool, 8325 Kg. gek kool, 47525 Kg. witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 19 April. Roode kool 26.70—29.60 gole kool f 6.70—13.60, sche witte f 5.80—8.80 per 100 Kg. Totaal aanvoer 37800 Kg. roode kool, 3900 Kg. kool, 255200 Kg. Deensche witte kool. EIERVEILING, SCHAGEN, 19 April. Aangevoerd: 85862 kipeieren, gewogen en geschow 52—54 Kg. 5, 55—57 Kg. 5.10—5.20, 58—60 Kg. f 5. —5.40, 61—63 Kg. 6.40—5.60, 64—66 Kg. 5.60—6.10, gewogen, bruin f 5.206.10, wit 55.60, gemiddeld f 16028 eendeleren, 88 Kalkoeneleren 8. ALKMAAR. 20 April. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 85 sta pels. wegende 133.000 KG. aangevoerd, waarvan d« prijzen als volgt.waren: Fabriek3kaas, kleine met mierk f 46.50; fabriekskaai commissie f 47; Boeren-j kaas kleine met merk f 48; idem zander merk f 42; Boerenkaas commissie f 47. Handel goed. ALKMAAR, 20 April. Op d.e heden gehouden Graanmarkt waren in to taal 507 H.L. aangevoerd als: 241 HL. tarwe f 1250 tot I 14.25; 82 H.L eerst chev. f 13.75— H 75; 84 Hl haver f 1215; 46 HL boonen: w.o. bruine boonen I f 20—44; citroen boonen f 27—34; duivenboonen f 1650—18; witte boonen f 34; 1 HL karwijzaad; 2 P HL geel mosterdzaad f 18—24; tuinboonen' f' 13; 31 Mej, HL eiwtcn, w.o. groene erwten kleine f lfr—28; idem beid. groote f 26—40; grauwe erwten f 60; vale erwten UI alles per 100 K.G. Eek >er. lo Rr Mm lor d inden BROEK OP LANGENDIJK. Onze vroofrere plaatsgenoot, da. J. de Bruin. thMj te Vlaardlngen, ia beroepen tot} de Chr. Gerat. Kt te Dol ft. - BROEK OP LANGENDIJK. Do dame» M. Roos en M, de Jon*. ondcrwUeeiw «8 it w, 'Wil acn aan de Openbare school alhier, hebban md I trunstlercn afloop deelgenomen aan het mf" Handenarbeid NOORDSCHARWOUDE, Den ZOeten April was het 26 laar (releden, dit "f I O. I. Staal, predikant bil de Ned. Horv. Kelk hier, tot de EWnaella-bedlenlntr werd/ toeeelswb ZUID90HARW0TJDE. (Jleteravond verf aderde onder voorilttereeheP den heer Du Burclt de efdeellng Zuideoher""^

Schager Courant | 1928 | | pagina 14