SchagerCourant HET GEVAL SNUIF CONTRA SCHRAPERS. VOOR DE KINDEREN. Vijfde Blad. WAT PIM EN PUK OVERKWAM. Zaterdag 21 April 1928. 71ste Jaargang. No. 8241. Een zeldzaam geval vrij! naar een Engelsch gegeven, door SIROCLF. (Nadruk verboden). Snïiif was een onopvallend schrijver-derde-klas en Schrapers een nog minder opmerkelijk klerk-tweede klas geweest, aan de afdeeling „Kadaster en Stati stiek1" van het departement van „Pluimveeteelt en Wa Tniwatervoorziening", totdat bet gebeurde.'Snuif was jarenlang 's morgens om halftien op bureau gekomen en Shrapers om kwart voor tien want hij was vier rangen hoóger en nadat zij, evenals 11 e andere ambtenaren van dit departement, eerst sorgivuldig hun overgoed hadden weggeborgen en zich In kantoor jasjes hadden gestoken, de ochtend bladen hadden gelezen en het weer hadden be sproken, waren zij tegen elf uur aan den arbeid getogen, met groote witte vellen voor zich en inkt potten en penhouders. Tegen twaalf uur waren ze dan met een izucht opgehouden, om zich te gaan kleeden voor den lunch. Tegen) twee uur keerden zij weer terug, om hun gezwoeg te hervatten, tot vier uur, waarna aanstalten werden gemaakt, om 'zich van het werk los té scheuren, en om kwart voor vijf naar huis te gaan. Doch zooala ik zei, dit was alles zoo geweest totdat het gebeurde. Snuif was op een goede ni morgen kribbig geweest, omdat de Minister maar niet wilde ontdekken, dat hij, ach rijver-d erde-kl &3, toch1 krachtens zijn talen ten minstens commies moest zijn, met salaris van hoofdcommies. En was aan het peinzen geslagen, hoe zijn inkomen te vergrooten. Totdat tolji, midden in zijn morgemlectuur van de krant, eensklaps was opgestaan en snel de kamer een paar keer was rond gewandeld. Hetgeen de andere Merken en sohrij1- vers van diverse rangen zóó had! onthutst, dat ze allenl de pénhouders hadden moeten neerleggen en zich eens gemakkelijk in hun stoel haddén moeten omdraaien, om dit wonder te aanschouwen. Eén schrijver-derde-klas die hard liep! Dit was nog nooit Wat kost die koffiepot? Zeven en veertig cent En zonder deksel? Om u een pleizier te doen, v«f en veertig cent. Hier is twee cent Ik heb alleen de deksel maar noodigt op het departement van Pluimveeteelt «n Warm watervoorziening, en zeker niet op de afdeeling „Kadaster en Statistiek1" voorgekomen. Maar hun veibazing werd nog grooter, toen ze de volgende week in de krant een portret van dien onopvallenden Snuif zagen staan, in een adverten tie, waarin vermeld, stond, dat hiji door Jarenlange zenu/wsloopenden arbeid in een rege erl ngsdeparte- ment een menischelijlk wrak was geworden, doch dat hij, dank zij de wonderbaarlijke uitwerking van drie flesischen wonder-ossengal-versterkingsdrank een geheel nieuw mensch was geworden. De Afdeeling Kadaster en Statifetiek was nauwe lijks bekomen van deize wonderlijke onthulling, toen ze de volgende week een nieuwe schok) kreeg. Toen stond er namelijk een advertentie in de krant, met een portret van niemand minder dan den klerk tweede-klas Schrapers, die van zijn geboorte af kaalhoofdig was geweest, doch in drie weken tijd, met behulp van het haargroei-miiddel Skalpameer, zoo'n haardos had gekregen, dat de kappers hem dubbel tarief rekenden en hij zich eiken dag moest laten knippen. Vanaf dat oogenblik was de concurrentiestrijd tusschem Snuif en Schrapers ontbrand. De heele af deeling Kadaster en Statistiek leefde er in mee. Snuif had de daarop volgende week geantwoord, door zijn portret bij) een advertentie van bloedpillen, waarin vermeld! stond, hoe faiji van een wissen dood was gered door 6 flesschen bloedpillen, waardoor hij"nu1 zóó sterk was, dat hij mét één vinger een ge wicht van 200 K.G. van den krond kon tillen. Dit kon Schrapers niet op zich laten zitten. En izdjn por tret ten voeten uit, kwam in do advertentie van de firma Extra-etrong-stoal, waarin op aandoenlijke wijze verteld werd, hoe hij1 jarenlang met krukken en een invalidenwagentje naar het departement was gekomen, om daar zijn werk te doen, hoe zijn handen en voeten zóó hadden getrild, dat hij geen pen kon vasthouden.. En hoe hij' in één week tijld, door een kuur met Extra-strong-staalpiUen, de krukken had weggeworpen en een wedstrijd duizend meter hardloopen, met hindernissen, had gewonnen. Na deize advertentie liep- Snuif' met een donker gezicht rond, 3 dagen lang. Toen, verhelderde zijn gelaat plotseling en eenige dagen later brachten de kranten in een advertenttie weer zijn portret, met de omstandige mededeeling van zijn lotgevallen. Hoe hij van zijn prille jeugd af, aan geheugenloo®- heid had geleden en door de doktoren voor onge neeslijk krankzinnig was verklaard en hoe hij' door drie flesschen Super-wonder-geestes-geheugen-drank aan zijn diepbedroefde gezin en de maatschappij was teruggegeven. Het antwoord van Schrapers was een izeer uitvoe rige advertentie van de Badzout-fabriek Muggenvet, die een réiaas gaf van den corpulenten Schrapers, wien het leven, met zijin honderd kilo, een laat was geworden en die in dertig jaar zijn voeten niet meer had1 kunnen zien «ni die totaal ongeschikt was oin te werken. Terwijl het slot van de geschiedenis was, dat hij door drie baden met muggenvet-badzout 120 pond in gewicht was afgenomen en achter een lan taarnpaal kon wegschuilen. Toen Snuif daarna door advertenties van de 'Dikzak-levertraan-fabriek had laten vertellen, dat hij tot voor enkele weken een ■wip»1 Suggestie» Tn beat ik. Mijn rijn b in fiet uwe overgegaan. Wat voel ié? Dat ow ontbijt u met erg goed bekomen is. Te bent dronken. Té Beüt die boom bijna omgereden.^ Ik ben niet dronken. Bo bovendien zit iii aan het stuur. levend geraamte was, wiens ribben! men kon hoo- ren rammelen, wanneer hij hard) liep en wiens vrouw aan slapeloosheid leed tengevolge van het ramme len van zijh gebeente in zijn slaap, en dat hij1 in twee weken tijd door 6 flesschen Dikzak-levertraan hon derd pond was aangekomen, volgden do wonder baarlijke genezingen van Snuif contra Schrapers elkaar in sneller tempo op. 'Den eenen dog was Snuif genezen van likdoorns, den volgenden dag was Schrapers verlost van Jarenlange ondragelijks zenuwtrekkingen aan toet rechteroog, Enzoovoort, Totdat de boni! barstte. Eenige weken later werden Snuif en Schrapers tegelijk bij den hoofdcommies geroepen, die tekeer ging als een wilde en met de vuist op tafel sloeg en raasde en tierde en hun een krant onder den neus duwde. Daarin stond, op de eerste pagina, een groot artikel, met vier, vijf zware, vette koppen er boven: „Schandalen aan een regeeringsdepartementl Onthullingen van ambtenaren! Hoe toet belastinggeld verkwist wordt, door hooge salarissen aan invaliden en krankzinnigen! Duizenden belastingguldens op schandelijke wijze weggeworpen! Vljif Kamerleden zullen interpellaties in de Kamera houden! Het af treden van den Minister geëischtl De janboel aan de afdeeling Kadaster en Statistiek van het departe ment Pluimveeteelt en Warmwatervoorziening! Ze nuwlijders, geraamten, wrakken en stumpers alfl Ewaar-betaalde ambtenaren !H Sedert dien is de roem vian Snuif en Schrapers uit de advertentiekolommen der bladen verdwenen en die extra-inkomsten hébben opgehouden te vloeden En zij1 leven weer voort, als onbekende en onop gemerkte zwoeger», aan de afdeeling Kadaster eni Statistiek, al® schrijver-derde-klas en klerk-tweede klafl. 409. Van de andere zijde kwam door het bosch de schoone Glimlach, zijn bruid. Haastig trippelde zij haar bruidegom te gemoet. De lange bruidssluier van schit terend mooie kant wapperde achter haar aan, zóó snel liep Glimlach. Het was een heerlijk mooie morgen en alle vogels zongen op den weg waar Glimlach voor bijkwam. 410. Bij zulk heerlijk weer moest de bruiloft wel een schoon feest worden. De zon had haar vroolijke stralen naar de aarde gezonden en het licht danste van blad tot blad naar den grond., waar 't groote plekken licht in al de schaduw teekende. Hét rijke licht viel ook op de fijne vleugels der glazenma kers, die aan vele dieren uitnoodigingen voor de bruiloft brachten. 411. Alle bewoners van Kever- en Vlin- derland hebben gehoord van de brui loft van Glimlach en Goudjas. Uit alle streken van 't land kwamen zij, nadat de glazenmakers de uitnoodigingen had den rondgebracht. Allemaal met hun mooiste pakje aan trokken ze naar -rt weiland, waar de bruiloft gevierd zou worden. 412. Prachtig wa3 alles daar voor 't schoone feest in orde gemaakt. Alle fa milieleden hadden hun best gedaan om U allemaal in de puntjes te doen zijn. Een oom van Goudjas, meneer Blink- graag, had een kleine paddestoel ge heel gereed gemaakt. Daarop zaten nu bruid en bruidegom in afwachting van de gasten. In de verte zien ze er al - eenige komen. 413. Alles was even mooi en er \fras werkelijk niets te wenschen over. Ook voor de muziek was uitstekend gezorgd. Niet ver van de kleine paddestoel, die er örg trotsch op was, dat bruid en bruide gom bij haar zoo'n prachtig plaatsje gevonden hadden, maakte een tweetal krekels muziek. Ze speelden op viool en cello. 414. Al de gasten vonden het een schit terend feest en ze waren allemaal vroolijk met Goudjas en Glimlach. Ze aten en ze dronken saam daar op dat weiland in de zon en als de krekelmuzikanten een vroolijk deuntje speelden, dan dansten al de dieren over 't zachte gras. 415. Ook op andere wijze was nog vóór de vroolijkheid gezorgd. Verschillende dieren hadden aardige voordrachten van huiten geleerd. Buitengewoon mooi was dó voordracht van een oorworm en een duizendpoot, die voor man en vrouw speelden. Alle gasten lachten er harte lijk om. 416. Maar niet alleen de oorworm en de duizendpoot hadden een groot suc ces, want wat de vlinders deden werd ook zeer mooi gevonden. Die gaven na melijk een luchtdans Hoog boven de hoofden van al de andere dieren dansten ze op en neer, achter, voor en rondom elkaar en iedereen "keek vol bewonde ring toe.

Schager Courant | 1928 | | pagina 17