Kantongerecht te Schagen. F AMANDELTJES- Ongeijkte gewichten in de bakkerij. Een onbelangrijk zaakje, dat groote gevolgen dreigt te krijgen. bare machten veel minder gemakkelijk 1b te overwinnen. Want die onzichtbare machten kan men niet ontloo- pen; ze komen langs duistere wegen op mysterieuze wijze. Ook op andere wijze oefent de vrees een verlammen de n Invloed op den mènsch. Zij breekt zijn energie en vertroebelt zijn levenevreugde, wanneer zij hem in de toekomst allerlei denkbeeldige moeilijkheden en geva ren doet vermoeden. „Als dit eens gebeurde, als dit eens plaats bad", ls de redeneering van menigeen, en zóó Btork kan de gedoobte aan dat „mogelijke" wezen, dat do wil om Iets te ondernemen daardoor geheel wordt verlamd. Ik lees op het oogenbllk het prachtige boek „Napoleon", van Emil Ludwig. Dit ls geen gewone geschiedenis, maar de teekening van een persoonlijkheid? En daarin wordt o.m. een episode beschreven uit het eerste optreden van den veldheer in Italië. De toestand is hopeloos. En wat doet hij? Onmiddellijk tast hij toe, zonder aarzelen, en overwint. Moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden. Dit beteekent niet, dat we luchthartig het leven hebben te aanvaarden, maar met vertrouwen op onze kracht, onze volle kracht Zijn de moeilijkheden te groot wel nu, dat bemerken wij, als ze er zijn, maar het ls toch eigenlijk al te dwaas, reeds van te voren daarvoor vrees te koesteren en er zijn energie door te laten verzwakken. Wij móeten leeren het leven onbevreesd te aanvaarden. Wie denken durft, zal zich gaandeweg bevrijden van alle ongemotiveerde angst ook voor de toekomst Ten slotte wijs Ik hier op de groote verantwoordelijk heid der ouders en opvoeders. Laat men toch eindelijk eens breken met de afgrijse lijke gewoonte om kinderen bang te maken voor on zichtbare booze machten. Dat is kortaf misdadig! Men Teere hun de werkelijke gevaren te zien, b.v. van overrijding, van verdrinking, van allerlei roekeloosheid, van onkuischheid, van alcoholgebruik enz., maar men wachte zich er angstvallig voor hun ziel te vergiftigen met vrees voor het onbekende en onbegrepene. ASTOR. Zitting van Donderdag 19 ApriL Een principieele uitspraak. De eerste zaak, welke hedenmorgen voor den kan tonrechter werd behandeld, is een gevolg van de laatst gehouden ijk en herijk van maten en gewich ten. Het betreft hier de vervolging van een vijftal bakkers uit Anna Paulowna, die in de maand October van het vorige jaar bij die gelegenheid wer den geverbaliseerd wegens het in de bakkerij aan wezig hebben van ongeijkte gewichten, of wel ge wichten, voorzien van het afkeuringsmerk en zelfs bij de wet ontoelaatbare gewichten, als stukken lood, welke als zoodanig werden gebezigd. De ver dachten zijn Joh. v. d. M., H., M., N., en B. De eer ste drie zijn reeds eerder gedagvaard, maar toen door afwezigheid bij verstek veroordeeld tot geld boeten. Thans zijn alleen H. en N. verschenen. Tegen dit vonnis waren ze in verzet gekomen, omdat ze van mecning waren, dat de b a k k e r ij niet valt on der de plaatsen welke bij de wet omschreven worden als te zijn dezulke, welke voor het publiek toegan kelijk zijn en waar de waren worden verkocht en gewogen. In deze zaak, welker uitspraak min of meer van principieelen aard zal zijn, hebben de vijf verdachten zich de rechtskundigen bijstand van Mr. Langeveld uit Alkmaar verzekerd. Desgevraagd geeft deze toe, dat de gewichten inderdaad niet ge ijkt, en sommige zelfs van het afkeuringsmerk voorzien waren. Verdachte H. verklaart reeds 27 jaar bakker te zijn geweest' en al dien itijd steeds van de rijkspoli tie te hebben vernomen, dat de gewichten, gebruikt in de bakkerij, dus in een werkplaats, niet geijkt behoeven te worden. Het brood wordt ver kocht vanuit den winkel en vanaf den wagen, dus dat heeft niets te maken met de gewichten, die in de bakkerij' gebruikt worden,. Ook het meel heeft niet met de bakkerij te maken, in zooverre, wat be treft de ongeijkte gewichten, maar wordt direct naar den zolder getransporteerd. Verdachte herhaalt, dat hij verschillende malen de gewichten aan de rijkspo litie heeft getoond en hij dus, wanneer hij gefau- deerd heeft, dit te goeder trouw heeft gedaan. De kantonrechter wijst er op, dat -de rijksveldwach ter nu eenmaal geen wetsuitlegger is en het doel van de ijkwet is, om het publiek te waarborgen, dat zij waar voor hun geld krijgen. De ambtenaar van het O. M. zegt, dat de zaak in derdaad wel eendgen twijfel open laat. maar toch gelooft hij wel in de overtreding, waar het z.i. toch nooit de bedoeling van den wetgever kan geweest zijn, dat de bakkers voor hun gewichten in de bakkerij van den ijk kunnen worden vrijgesteld. Mede aan do Ti and van uitspraken van den Hoogen Raad in dergelijke gevallen, vraagt hij bekrachtiging van de (bij verstek gewezen vonnissen. De verdediger, Mr. Langeveld, wijst er op, dat het hier niet zoo zeer betreft, het geringe, geldelijke be lang, wat er voor de verdachten aanzit, dan wel do juridische kant, welke de zaak te zien geeft, do rechts overtuiging des volks, zooals prof. Krabbe zegt, welke ook bij deze verdachten optreedt, die jarenlang te goe der trouw hebben gehandeld en nu plotseling voor den rechter gesleept wortfon. Dit principieele geval dient dus, volgens den verdediger, ernstig onder de oogen te worden gezien. Volgens hem heb ben de bakkerij en de bakkerswinkel niets met elkaar te maken. Zelfs zou men in de bakkerij een steen kunnen gebruiken voor het afwegen, als er maar ge zorgd wordt, dat het brood het juiste gewicht heeft, wanneer het in den winkel verkocht wordt, hetgeen ten allen tijde door de uitvoerders van de Waren wet kan worden gecontroleerd. Er dreigt dus voor het publiek absoluut geen gevaar dat bedrogen zal worden. Het blijft volgens mr. Langeveld een moei lijke kwestie, waarin alleen een wetswijziging, een oplossing zou kunnen brengen. Hij herhaalt dat men de zaak uit een moreel oogpunt -moet beschouwen en dat het gevaar voor het publiek om -geen waar voor hun geld te krijgen, beslist is uitgesloten, en hij dan ook verwacht, dat de kantonrechter bij het uit heb dezen dag echter voor hem vrij gehouden, daar ik hem noodzakelijk moest spreken." „U zult ons misschien nog eens kunnen komen bezoe ken. wanneer vader thuis is?" vroeg Olga. Hij boog glimlachend, „Ik zal er mijn uiterste best voor doen. En u is zijn oud3te dochter, niet waar?" „Zijn eenige dochter," verbeterde zij. „Ik heb nog drie broers!" „Oh! En u is achtergelaten om voor hen te zorgen?" „Nick en ik samen," zei ze en daarna ging ze eens klaps vertrouwelijk voort: ,Jk veronderstel, dat u toch zeker wel eens over Nick heeft hooren spreken... Nick Ratcliffe van Wara, Hij is ook Parlementslid." „Oh, ls hij die Ratcliffe?" Haar toehoorder toonde onmiddellijk groote -belangstelling. „Ja, natuurlijk heb ik meer dan eens over hem hooren spreken, juffrouw Ratcliffe. Hij is een beroemd man, zou ik zeggen. Het zal me een buitengewoon genoegen doen met hem ken nis te maken." „U zult al dadelijk van hem hóuden," verzekerde Olga hem met stralende oogen. Op dat oogenblik trad Nick juist de kamer binnen. „Maar Olga, wat heb je beloofd..." begon hij. Hij hield plotseling op en keek den bezoeker aan. „Neemt u me alsjeblieft niet kwalijk: ik zag u voor Majoor Hunt-Go- ring aan. Wil je zoo goed zijn me even voor te stellen, Olga?" Olga aarzelde en bloosde. „Max heeft me uw naam niet gezegd," zei ze verlegen. „Dit ls kapitein Ratcliffe van Wara." „Zottinnetje," zei Nick kortaf. „Ik heet gewoon „Rat cliffe" en een nadere beschrijving ls volstrekt niet noo- dig." De groote breedgeschouderde man kwam met 'uitge strekte hand op hem toe. „Ik heb veel van u gehoord en het doet me een buitengewoon genoegen kennis met u te maken. Mijn naam is Whitton Kersley Whitton." „Groote goedheid" riep Olga uit. „Dat had Max me toch werkelijk wel kunnen vertellen." „Wat had hij u moeten vertellen?" vroeg Whitton glimlachend. „Heeft hij u dan niet gezegd» dat ik een vriend van hem ben?" spreken van het vonnis daar rekening mee zal hou den. Deze deelt thans mee, dat in deze zaak heden ,over 14 dagen schriftelijk vonnis zal worden gewezen. Vervolgens wordt bakker N. gehoord, die het hem ten laste gelegde erkent; ook, dat hij 2 door hem zelf gemaakte, looden gewichten gebruikt, wat volgens zijn meening geen bezwaar inhoudt, wanneer 'het brood maar aan de wet voldoet. Zijn verdere betoog ging vervolgens geheel mee met dat van den eerst gehoorden verdachte en van mr. Langeveld. De ambtenaar van het O. M. is echter overtuigd, dat hier een overtreding gepleegd ia, en veroordeeld ver dachte tot 4 maal f2 boete of 4 maal 2 dagen hech tenis. Mr. Langeveld licht zijn gehouden pleidooi nog eens toe, waarna de kantonrechter zegt ook in deze zaak over 14 dagen schriftelijk vonnis te zullen wijzen, evenals in die van den voorlaatsten verdachte. AANGESLOTEN OF NIET AANGESLOTEN. Voor de volgende verdachte, C. L. v. d. B., notaris té Schagen, treedt als gemachtigde op mr. J. A. E. Buis kool aldaar. Het betreft hier het al of niet aangeslo ten zijn (bij de Prov. Waterleiding. Het moet eenigs- zins vreemd klinken, dat verdachte door zijn gemach tigde laat verklaren wel te zijn aangesloten, terwijl toch de verbalisanten, de gemeenteveldwachters Van Haren en Flapper, bij een daartoe ingesteld onderzoek, van verdachte de verklaring kregen, dat hij n i e t aan gesloten was, en dat ook niet wenschte, tenzij het P.E.N. in zijn woning een meter wilde plaatsen, welke het gebruik aanwees. Door den kantonrechter daarover ondervraagd, zegt mr. Buiskool, dat de heer B. aan het woord „aange sloten" een andere beteekenis meent te moeten ge ven dan met betrekking tot de waterleiding daaraan gesteld wordt. Daarna wijst spr. op art. 37bis van de plaatselijke woningbouwverordening, waarin wordt gezegd, dat een perceel moet aangesloten zijn, wan neer het binnen de 40 meter uit de as van den open baren weg ligt, terwijl in dien weg een hoofdbuis van de waterleiding is gelegen. Nu ligt in den weg van het perceel van verdachte v. d. B. een hoofdbuis, maar waar dit eigendom is van verdachte, is hier volgens den verdediger geen sprake van een openbaren weg. Getuige Van Haren gelooft echter wel, dat het een openbaren weg is, en de ambtenaar van het O. M. acht het ten laste gelegde dan ook wettig en overtui gend bewezen en edscht f 4.boete of 4 dagen hech tenis. Nadat nog de verdediger bezwaar gemaakt heeft te gen de opgenomen zinsnede in de dagvaarding „op heeterdaad", wordt het onderzoek gesloten en zal de kantonrechter over 14 dagon schriftelijk vonnis wij- zon. DE KANTONRECHTER VERKLAART ZICHZELF NIET ONTVANKELIJK Corn. BI. K, zonder beroep to Wleringerwaard, was tegen een hem bij verstek gewezen vonnis wegens het rijden over een spooroverweg, terwijl een trein na derde, in verzet gekomen, wijl op de dagvaarding stond, dat hij voor den rechter te Alkmaar moest ver schijnen, terwijl hij in de vorige zitting door den kantonrechter te Schagen was veroordeeld. De kantonrechter moet zich inderdaad in deze zaak niet ontvankelijk verklaren, waarna het vonnis wordt vernietigd, maar daarmee is de zaak nog niet van de baan, want binnenkort zal verdachte opnieuw ge dagvaard worden. EEN GETUIGE VERDACHT VAN MEINEED. DURE VELLETJES. Ren« K., koopman te Zijpe, heeft den 14den Fe bruari 58 mollenhuidjes vervoerd, zonder daartoe ver gunning van den Commissaris der Koningin te heb ben. De politie was dus zoo vriendelijk om ze voor- looplg voor hem te bewaren. Deze velletjes hebben ,'hem geen winst gebracht, want behalve, dat hij ze nu voor goed kwijt is, moet hij nog f 5 boete betalen Enen onbelangrijk taakje, dat slechts oen kleine over* dagen litten. De eisch wat f 15 ol 15 dagon. treding van do Arbeidswet betrof, maar desondanks! WI?DCT 1C reedt verscheidene keeren is behandeld geworden, EE.HST 18 WEZEN. maar steeds voor nader onderzoek word uitgesteld. Nic Kaper, schipper te Schagen, had voor zijn va- dreigt thans groote gevolgen te zullen krijgen. der de auto bestuurd, terwijl do laatste naust hem De verdachte in deze zaak is Mr. P. C. E., advocaat zat- Waar Nic echter nog geen 18 is en dus nog geen te Oudkarspel, die ten laste gelegd is, dat hij een nog aut° mag besturen, moest zijn vader heden terecht te jongen bediende, P. de Vet, op zijn kantoor te staan. Een ander, zonder rijbewijs, te laten cnauf- Oudkarspel werkzaam had. In dat kantoor zijn twee fearan> was vroeger nog wel mogelijk, wanneer er een ter zake kundig persoon naast zat. Bij do nieuwe Mo tor- en Rijwielwet kan echter ook dit niet meer. Eerst 18 wezen. Verdachte wordt tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis veroordeeld. De eisch was f115 of 15 dagen. GEEN PUIN LOSSEN OÏ> ZONDAG. De 38-jarige Amsterdamsche schipper, Petrus de brandwaarborgmaatschappijen gevestigd, de een waar van Mr. E. en de ander waar de heer A. Wonder Pz. te 'Heiloo directeur is. In een vorige terechtzitting beeft Mr. E. echter verklaard, dat de jongen niet bij hem, doch bij den heer Wonder in dienst was. Deze, in een volgende zitting daarnaar gevraagd, bevestigde zulks. Verschillende, min of meer onopgeloste, din gen waren echter oorzaak dat de kantonrechter de - zaak alsnog uitstelde om een nader onderzoek naar "a" aan Kanaal bij de Stolpen onlangs op- een het een en ander in te stellen. Dit heeft thans plaats 1 ondag puin gelost. Hieraan hadden zich meer go- gehad, waarna nu eerst gehoord wordt de rijksveld-loovige menschen gestootten en het gevolg was, dat wachter Rood te Oudkarspel, die in deze zaak, waar- Petrus op de 'bon ging. Alle klagen hielp niets en in het gerecht als „een balletje van den muur naar I O- M. veroordeelt hem tot f 5 boete of 5 dagen den wal gegooid wordt", zooals de kantonrechter hethechtenis, maar wanneer Petrus daarna de welvoeg- uitdrukte, proces-verbaal heeft opgemaakt. Rood zegt lükheid ©en beetje uit het oog verliest, wordt het f 8 den bewusten jongen voor de schrijftafel te hebben 6 dagen, zien zitten, waarop hij naar hem toe was gegaan en j hem naar zijn arbeidskaart gevraagd, welke deze ver- OVERTREDING ARBEIDSWET, telde niet te hebben, maar hij zou er voor zorgen dat I De heer H. B„ directeur van de Coop. Verbruiks- er een kwam. Bij een tweede bezoek was deze kaart vereeniging te Winkel, heet een van zijn personeel or echter nog niet, waarop echter tevens aan het lichtto vroeg te laten beginnen, waarcxmi hij in overtreding kwam, dat de jongen eerst 13 jaar was, dus nog nietwas bij de Arbeidswet en deswege heden terecht werken intocht. Met Mr. E. had- getuige er daarna 'n staat. De heer B. zeg^ hoe hij Joar ziekte onder gemoedelijk gesprek over, waarop mr. E gevraagd riJn personeel tot dezen maatregel zijn toevlucht had don jongen nog een week to mogen houden, in heeft moeten nemen, maar dat het oveng'-n-i zijn welken tijd hij dan een nieuwe bediende zou zoeken, streven is, om de Arbeidswet zoo stipt mogelijk na Weer verliep eenigen tijd en toen getuige Rood en te komen. HU wordt tveroordeeld tot 2 X f8 of 2 X een zijner collega's vernamen, dat De Vet er nog 8 dagen en 5 X f 7 of 5 X 7 dg. steeds op het kantoor zat, zijn zij er opnieuw heen-1 gegaan. Toen zij echter op het kantoor aankwamen,AiANGESLOTEN EN WEER AFGESNEDEN, zat de jongen niet voor zijn schrijftafel. Wel lag er De 75-jarige W..H. S.. zonder beroep te Schagen, echter nog schrijfwerk en nog een pen, die nat was. wilde ooispronkelijk niet aansluiten bij de water- Daarnaar gevraagd, zeide bediende Prijs: „De jon- leiding en nu hij dat onlangs in orde heeft laten gen is op het oogenblik niet hier." Later bleek dat hij brengen, is hij door het P.E.N. weer afgesneden» naar een andere 'kamer gegaan was. De vader van Zooiets moet ook netjes onder toezicht van het P. den jongen verklaarde, dat hij op het kantoor van WE. gebeuren, waarna door den betrokkene een Eecen zat. zooals het altijd in den volksmond heette, contract moest word engeteekend. Waar dit alles is Hij zou ook door mr. E. uitbetaald zijn geworden. La ter. toen Rood aan «verdachte hierover opheldering vrcieg, heeft deze gezegd, dat hij niemendal meer ver klaarde en dat ze het nu maar moesten uitzoeken. De Vet, die nu buiten eede gehoord wordt, zegt, dat hij door den chef, Schrieken, is aangenomen en van Prijs opdracht ontving om het een of ander werk te verrichten, dus alles in dienst van den heer Won der. Toch zegt getuige ook wel eens wat voor mr. E. te hebben gedaan als brieven naar de post brengen en andere boodschappen doen. Het komt er alles echter een beetje weifelend uit en de kantonrechter maakt de opmerking, dat hij goed geïnstrueerd is. IDieni volgenden getuige, G. Prijs, kantoorbedien de bij den heer Wonder, geeft hij dan ook den raad, nagelaten, moet de heer S. f 2 boete betalen of- 2 dagen hechtenis. De eisch was f 4 of, 4 dg. EEN AiAJNRïJDlNG IN DEN NACHT. •De 20-jaxige kantoorbediende Jannes B. te Wie- ringen wordt ten laste gelegd, dat hij in den nacht van den 27sten Febr. J.Ï., het was omstreeks 2 uur, met een vrachtauto, welke hij' bestuurde, op do Miiddenvliet te Anna Paulowna een wielrijder heeft aangereden, tengevolge waarvan deze laatste oen bloedende handwond opliep Verdachte was op weg om zijn meisje thuis te brengen, welke laatste he den als getuige gehoord wordt en verklaart een lichtte schok te hebben gevoeld. Het slachtoffer, C P. in 't Veld, zegt zelf, dat do verwonding niet zoo erg was en dat do onkosten. om de waarheid te zeggen en niets dan de waarheid, die er voor hem aanzaten, alle door B. zijn vei^ Verschillende vragen worden door getuige beant-1 goed. ZU zlta dan ook als goede vrienden gescheidon antwoord, maar wanneer de kantonrechter vraagt, of Uit den staat van inlichtingen blijkt echter dat hij bij de laatste gelegenheid, waarbij Rood was ko- verdachte een roekeloos rijder is, waarom de amb tenaar van het OJM hem in overweging gee-ft voor taan izijn vaart'wat te matigen, daar anders zijn rijbewijs wel eens leelijk in gevaar kon komen. HU eischt tegen hemi f 30 boete of 30 dagen hechtenis. men kijken, tegen De Vet had gezegd: „Maak dat je wegkomt, daar komt de politie aan!" antwoordt ver dachte ontkennend. De jongen, daarna nog eens on dervraagd, zegt echter dat het wel waar is, „doch w Bakker dit is een andere bediende heeft het De uitspraak luÜt f 20 of20 dagen. •meest geroepen", zegt hij. De kantonrechter wijst ge- tuige Prijs op het gevaar van meineed, doch deze j DE BOEL KEURIG TN ORDE. blijft ontkennen, hot bewuste niet te hebben geroepen. I pi eter D. koopman te Harenkarspel, was door den De ambtenaar van het O. M. vindt, dat de houding rijksveldwachter te Oudkarspel bekeurd geworden, van verd. Mr. E.. die als advocaat toch altijd prettig omdat hli op zUn met honden bespannen kar had samengewerkt heeft met den kantonrechter, hoe lan-1 gezeten zonder daartoe machtiging van den bupge- prer hoe ongunstiger wordt, alles hehalve eerlijk^ op mpester to hebben. De boel 4e nu echter keurig ln ergolijkn wijze, als hij de zaak heeft vortroehold. Oor spronkelijk een onbolangrijke overtreding, heeft ver dachte, door de zaak te verdoezelen, het er niet be- orde, zooals de ambtenaar opmerkt, wanneer ver dachte hem, het bewijs toonde, waarvoor hij: niette min reeds vóór dien tijd tweemaal op het raadhuis ter op gemaakt, terwijl hij daarbij zelf achter de p-ewee«t. Het recht moet echter zijn beloop schermen bleef. Het ten laste gelegde acht hij, noch-1 hebben, weshalve verdache tot f 2 boete of 2 dagon rn tan? wettig en overtuigend bewezen, waarom hij te gen verdachte 2 maal f20 boete of 2 maal 20 dagen hechtenis eischt. Vervolgens zou hij nader willen on- deraoeken, of getuige Prijs in deze zaak meineed gepleegd heeft. x- De kantonrechter bepaalt de uitspraak op heden over 14 dagen en gelast getuige Prijs tot na de zit- hecht.eni9 wordt veroordeeld. Zelfs deze lage boote fcei valt hem echter nog lang niet mee. De uitspraak is f 1 óf 1 dag. n VÓÓR. OP OF OVER DE STREEP. De volgende verdachte,'L. v .R., te Schagen, is te I Oudkarspel) wegens overtreding van de maximum ting te blijven om proces-verbaal tegen hem op te snelheid (hij reed 32 KM.) bekeurd geworden. Dezo maken. Naar wij later vernemen, is na de zitting proces- nauwkeurige snelheid trekt verdachte min of meer I in twijfel. Het is namelijk voor hem de groote vraag verbaal teeen den heer Prijs ongemaakt, die daarna of de twee veldwachters, die hem verbaliseerden, I weer op vrije voeten gesteld werd. MET C ff ATI 5 CRENAD/NESAUS PUDDING EEN HEERLIJK NAGERECHT PU DD! N GFAB RIEK GPONINGEN „Dus je hebt onbewust een gesprek gevoerd met een groote beroemdheid," lachte Nick. „Ik hoop van harte, dat je je beste beentje hebt voorgezet, mijn kind." „Ik veronderstel, dat juffrouw Ratcliffe aan beroemd heden gewend is," merkte Kersley Whitton op, „daar ze lederen dag met u en Max Wyndham spreekt." „Is Max dan ook al een beroemdheid?" vroeg Olga vlug. „Hij is tenminste druk bezig er een te worden," ant woordde de groote dokter vol overtuiging. „U bedoelt dat hij eens zooals u zal worden?" vroeg ze. Hij glimlachte om haar vraag. „Hij zal grooter zijn dan ik ben," klonk het eenvoudige antwoord. „Dat is een geweldige interessante verzameling," gaf Nick te kennen. „Vroegere, tegenwoordige en toekom stige helden. U wilt me zeker niet kwalijk nemen, als ik mezelf onder de eerste categorie rangschik, want mijn roem is «reeds lang vervlogen." „Nick, wat kun je toch bespottelijke dingen zeggen." „Mijn beste kind, dat is nu eenmaal mijn rol. Ik speel de clown ln alle mogelijke tragedies... ik ben de potsen maker. Vandaar ook de lauweren, die ik geoogst heb. Ik bleef kalm doordansen, terwijl al de anderen reeds dood waren." Nick hield op en maakte een grimas. ,Als ik meer vertel, zal imen veronderstellen, dat Ik mijn best doe iets intellectueels te zeggen, en dat is volstrekt niet mijn bedoeling, Sir Kersley. Wat zou u ervan zeggen, wanneer we eens iets gingen drinken?" ,Ik kom al," riep Max vanuit de hall. „Zeg, Ratcliffe doe me een genoegen en loop jij eens naar Gorlng toe. Hij zit bij juffrouw C&mpion, die in de hangmat ligt Vertel hem, dat ik hem en zijn vervloekten duim minstens gedurende een week niet wil zien. Indien ik niets beters te doen heb, dan zal Ik Zondagmorgen wel eens naar hem komen kijken. Als hij naar me mocht vragen, kun je hem zeggen, dat lk in een druk gesprek gewikkeld ben en geen tijd voor hem heb." „Ik zal hem voor mijn part vertellen, dat je niet meer tot het land der levenden behoort," gaf Nick te ken nen. „Zal ik zeggen, dat j ij ook dood bent, Olga?" Vertel hem, dat zij ook bezig is met andere dingen," zei Max. Olga keek plotseling op, doch de jonge dokter zag haar niet aan. Even later richtte hij zich tot Kersley en zei glimlachend: „Is het geen prachtig idee van me geweest om juf frouw Ratcliffe niet te vertellen, wie ik mee zou bren gen? Zij kon natuurlijk niet weten, dat je er zulk een eenvoudigen smaak op nahoudt." „Juffrouw Ratcliffe heeft me op een hartelijke, een voudige wijze ontvangen en ik drink op onze kennisma king." „Het is heel vriendelijk van u dit te zeggen," zei Olga blozend. „Ik ben het volkomen met juffrouw Ratcliffe eens," zei Max. „Hoe lang is die afschuwelijke Hunt-Gorlng er air Er trok e$n wolk over Olga's gezichtje. „Oh, gerulmen tijd. Denk je, dat' het Nick gelukken zal hem weg te krijgen?" jjHJj kan tooh moeilijk blijven lunchen zonder uitge- noodigd te worden," merkte Max op. „Is hij een onweikome bezoeker?" informeerde Slr Kersley. „Ja, een van onzo buren," legde Olga uit. „Hij woont hier ongeveer twee mijlen vandaan, en zijn buiten heet „De Konijnenberg". Hij is gepensionneerd, jaagt 's win ters en luiert 's zomers." „Ik kan dien man niet goed uitstaan," zei Max met een ondeugende flikkering in zijn oogen. „Hij heeft kort geleden zijn duim gebroken en wij hebben hem sinds dien tijd niet kwijt kunnen raken. Je moet namelijk we ten, dat juffrouw Ratcliffe een heel mooie vriendin te logeeren heeft, waarop alle mannen onmiddellijk verliefd worden. Sommigen van ons genezen van die ziekte en anderen ook weer niet. Hunt-Goring behoort vermoe delijk tot de laatste afdeeling." „En hoe staat het met jou?" vroeg Sir Kersley. „Oh, ik heb het veel te druk om me met dergelijke frivoliteiten bezig te houden," antwoordde Max. „Ik denk aan niets anders dan mijn wonderdrankjes. Vraag dat maar aan juffrouw Ratcliffe." Olga wierp hem «sa woedenden blik toe. Ze was van vóór, op of over de streep hun chronometers „af knipten". toen hij kwam aanrijden. Dezen zeggen. I dat Eij zich onmogelijk kunnen vergissen, ofschoon I wij er hier wel op willen wijzen, dat iets dergelijks I reeds eerder besproken, is in het orgaan van dien I A.N.W.B., waarbij: werd uitgemaakt dat een niet opl tijd „aiknippen" van den chronometer een tamelijk I groot verschil kan teweeg brengen op het korte I traject van 100 Meter, waarover wordt gecontroleerdI Verdachte had nochtans vlugger gereden dan 201 K.M., (de maxiimum-snelheidj dus werd 'hij veroor-1 deelcL tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. De eis< was f 5 of 5 dagen. meening, dat Max Wyndham hinderlijk veel praat had Op dat moment werd er zachtjes op de deur geklopt en vertoonde een der dienstmeisjes zich op den drempel Toen zij zag, dat er een gast was, trok ze zich dadelijk verlegen terug. Olga stond op en liep op haar toe. „Wat wilde je ko men zeggen, Ellen?" „Oh, het is niets bijzonders, juffrouw. Ik had u alleen even willen vertellen, dat dokter Wyndham vanmorgen vroeg die frambozen in de keuken heeft gebracht." Ellen verdween. Even later had Olga de gelegenheid naast Max te gaan staan. „Ik dank je wel voor het redden van mijn frambo zen," zei ze fluisterend. Max knipte even met de oogon en keek haar glimlachend aan. „Die vervelende Ellen schijnt nooit haar mond te kun-' nen houden," merkte hij op. „Daar gaat Nick, die ongewenschten gast tot het hek begeleidt," vervolg® hij. „Die kleine oom van jou is werkelijk een genie, Ol ga. Hunt-Gorlng ziet er uit, alsof hij in een verre van prettige stemming verkeert Oh, daar komt juffrouw Campion ook aan. Zij maakt den Indruk, alsof..." Een»" klaps hield hij op. Olga boog zich eenlgszins voorover om een gllmpjJ van haar vriendin te kunnen zien, doch direct bfr heerschte zij zich en dacht aan haar gast. Toen ze zich omwendde bemerkte ze echter, dat deU over Max' schouder keek naar de bekoorlijke verschil* ning van Violet Op dat oogenblik scheen de beroem® dokter Olga's aanwezigheid totaal vergeten te hebben- want er lag een blik ln zijn oogen alsof hij een vlsloefl zag. Wat haar echter het meest opviel, waa het U* dat er plotseling een verdrietige trok om zijn mond wft» verschenen. Op dat moment maakte oen afschuwellJ»' angstig voorgevoel zich van haar meester. Wat kon blik beteekenen? Het geheele voorval duurde niet langer dan enk* minuten. Kort daarop had de beroemde man zich o® gedraald en begon beleefd met haar te oonveraeof®8, i de Wordt v»rvol|4

Schager Courant | 1928 | | pagina 6