T ANNA PAULOWNA. ZUPE. WARMENHUIZEN. A. en J. PRINS, Heerenstraat 38, Tel. 2, Laagzijde 62, Schagen. WIERINGEN. ALKMAAR. Uit onze omgeving. A.J.P.-RIJW1ELEN Tentoonstelling en Fancy Fair Witte Kruis. Al blaast de stormwind nog zoo iel, Het AJ.P.-riJwlel weerstaat hem wel. welke hij thuns heeft, S» het te voorzien dat de veen branden een ware catoatrophe worden. Rondom Valthermond. Naar aan de „Asser Crt." werd gemeld, ontstond Woensdag op de plaats van den heer Niemand te Terapel in de Valthermond, een hevige veenbrand. Terwijl de baggermachine op die plaats in twee dagen niet gewerkt had en het werkvolk wel aan den ar beid was, werd er op eens vuur gezien. Door den hevigen Zuid-Oosten wind greep het vuur met groote snelheid om zich heen en tastte al spoedig de op het veld staande oude haggerhoopen aan. Aan blusschen viel door de groote droogte en windkracht niet te denken, zoodat binnen zeer korten tijd talrijke hoo- pen in lichte laaie stonden. Men schatte het aan tal stobben bagger (een stobbe is 10.000 stuks) op on geveer 300, terwijl nog talrijke holten gevaar loopen. Het vuur breidt zich met groote snelheid uit; in een klein half uur plantte het zich een 500 meter voort, Bluschmiddelen ontbreken. Naar men vertelde, beginnen de bewoners van de woningen in de aanliggende Valtherblokken reeds hun huizen te ontruimen; de schrik van den grooten veenbrand in 1917 is nog levendig. Indien de wind niet gaat liggen, verwacht men, dat nog verschillen de huizen en aanzienlijke hoeveelheden bagger en turf verloren zullen gaan. Het vuur breidt zich uit over een lengte van onge veer 2000 M. en een breedte van 600 M. Groote hoe veelheden bagger en turf zijn verloren gegaan. Van den vervener J. Hadders Hzn. te Valthermond verbrandden niet minder dan 300 stobben bagger en 100 dagwerk turf. Verder van de vervenera J. G. Baas F. Niemand, P. Bos, F. Knigge en P. Hollander. Ook verbrandde nog een groote hoeveelheid turf in het achterste gedeelte van plaats 96 in het Zuiderdiep van J. Hadders Hzn. Een groote massa turf staat in en voor den vuurgloed. Door den ontzettenden wind wordt het blusschlngs werk-zeer bemoeilijkt. Tot heden zijn geen woningen verbrand, alhoewel enkele huizen bedreigd worden. Schippers, die in de wijiken 'lagen met hun schiepen, om turf te halen, moesten vluchten met gedeelte lijke vracht en zonder vracht. 1 Een ernstige ramp dreigt. Naar gistermiddag een V. D.-bericht meedeelde, begon de toestand buitengewoon critiek te worden. De brand was over het kanaal heen geslagen en be dreigde een honderdtal huizen met onmiddellijke ver nietiging. Reeds waren enkele huizen door het vuur aangetast en onmogelijk meer te redden. Te Ermnen heerschte als het ware zonsverduistering. Ontzagge lijke rookwolken waren tot bij Asen zichtbaar en zet ten de dorpen op den Hondsrug in een verstikken- den damp. Verschillende spuiten moesten de be dreigde posten verlaten, daar de groote hitte gevaar oplevende, dat zij door het vuur zouden worden be schadigd. Het schouwspel, dat de brandende hoopen en het gloeiende veen in den nacht biedt, is ontzettend en men wordt met weemoed vervuld voor de veenbe- volking, welke thans weer door een nieuwe ramp getroffen werd, op een oogenhlik dat gehoopt werd, dat men de economische ramlpen ongeveer te bo- Wie 't ijs niet aandurft van één nacht, Koopt geen iiets voor 'n prijsje zacht. Wie veilig rijdt op stevig ijs, Doet als berijder van A. J. P.-rijwiel steeds wijs. Op het oogenblik (Vrijdagmiddag 3 uur), aldus meldt V.D., branden reeds een acht huizen langs het kanaal A. Een groot aantal loopt gevaar. Tot de bedreigde gebouwen behooren het buurthuis en een paar scholen. Het vuur is hier niet te stuiten, omdat de brandhaarden niet bereikt kunnen worden. Ook te Valthermond is de eerste woning, namelijk die van den heer R. Jonkman, afgebrand. Bij de woning van don hoer J. Luit staat de schuur reeds in brand. Ongeveer vijftig huizen kunnen elk oogenblik aan getast worden. De Zuider Blokken zijn een groote vuurzee. De weg van V al the naar Valthermond is versperd, zoodat het terrein van den brand onbe reikbaar is. Ook te Klazinaveen worden de woningen thans ernstig bedreigd. De toestand gisteravond. Te Emmen Erfscheiderveen zijn 13 woonhuizen- en de Algemeene Christelijke School een prooi der vlammen géworden, meldt het V. D.-bureau. De brandweer is thans bezig de woning van het hoofd der school, den heer W. van Veen, te be schermen. De bewoners der verbrande huizen worden in de omgeving onder dak gebracht. Te Emmen Erfscheiderveen werken op het oogen blik de brandspuiten uit Emmen, Bellen en een paar spuiten van het veenschap, terwijl ook de stoomspuit -uit 'Groningen hier te werk zal worden gesteld. Angstwekkende tooneelon. Vijf arbeiders vermist. Het Persbureau V. D. meldt: De brand in de venen neemt een steeds grooteren omvang aan en de toestand in de gemeente Odoorn is zeer kritiek. De plaatsnummers 91, 92, 93 en 94 aan het Zuiderdiep staan in lichte laaie. Een groot aantal woningen staat in brand, doch ten gevolge van den dichten rook is niet bekend hoeveel. De be woners uit de geheele Valther Kyl zijn weggevlucht, f'e Valthe is een arbeider aangekomen, die met vijf andere arbeiders uit het veen moest vluchten. Waar de vijf andere arbeiders gebleven zijn, kon hij niet mededeelen. Zij worden vermist en ten gevolge van den geweldigen rook en het vuur kan geen onder zoek worden Ingesteld Ook te Exloërveen en in Exloërkyl zijn branden uitgebroken. De schepen in de wijken, die niet weg gehaald konden worden, worden onder water gezet om ze van het vuur te redden. De toestand i3 zeer angstwekkend Nader wordt gemeld: Van dé vermiste vijf arbeiders zijn er vier terecht. Zij zijn met brandwonden overdekt te Valthermond aangekomen, waar zij door dr. Mulder uit Mussel- kanaal zijn behandeld. Do vijfde vermiste echter, de 60-jarige machinist van een baggermolen, is waarschijnlijk het eerste slachtoffer van dezen brand geworden. Vermoedelijk is de man verbrand of in een der wijken geraakt en verdronken. Acht arbeiders moesten, om zich te redden, het kanaal overzwemmen. Bluschmateriaal uit Amsterdam en Den Haag naar de woedende vuurzee. Naar wordt meegedeeld, is gistermiddag om 6.20 uur op telegrafisch verzoek van den- minister van Bin- nenlandsche Zaken, mr. Kan, een motorspuit van de Amsterdamse!;e brandweer iraer Emmen vertrokken, met een bezetting van vijf man. '«Avonds om 11.20 vertrokken nog twee der stoomspuiten, welke de brandweer nog steeds in reserve heeft, per trein naar Zwolle, om vandaar hedenochtend vroeg naar het be dreigde gebied te worden gozonden. Ook blusohmateriaal uit Den Haag is naar de plaats van de ramp vertrokken. Ook hulp uit Groningen. Uit Groningen) meldt men, dat de burgemeester aldaar op het verzoek van den burgemeester van Em men goedgevonden heeft, dat de Groninger brandweer assistentie zal verleenen bij het blusschen van de branden. Met het oog daarop is een motorspuit, on der commando van brandmeester Havinga, met zes bedieningsmanschappen naar Rlazienaveen vertrok ken. Een proclamatie aan de burgerij van Emmen. Aan de burgerij van Emmen is de volgende procla matie afgekondigd: De ernstige veenbranden, die deze gemeente teisteren, zijn slechts te bedwingen als alle bur gers eendrachtig samenwerken. Al worden door de brandspuiten, uit verschil lende gemeenten welwillend te onzer beschikking gesteld, de uiterste pogingen gedaan, het staat te vreezen, dat woonhuizen meer nog dan thans en zelfs menschenlevens verloren zullen gaan. Ik doe daarom een beroep op u allen om als ergens brand wordt bespeurd, aanstonds te trach ten het vuur te stuiten en slaagt men hierin niet, de hulp van politie en andere overheidsdienaren onverwijld in te roepen. Alleen op deze wijze is de ontzettende ramp, die voor u allen een dreigend gevaar oplevert, te bezweren. Ik vertrouw op uw aller medewerking. Emmen, den 4den Mei 1928. J. L. BOUMA. Minister Kan naar da bedreigde streek. Toen bekend was geworden, dat de toestand een zeer •gevaarlijken keer begon te nemen, is de minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Mr. Kan, on middellijk naar de bedreigdeatreek vertrokken.Verge zeld van den commissaris der Koningin in de pro vincie Overijsel, baron Van Voorst tot Voorst en den commissaris der Koningin in de provincie Drente, den heer Mr. T. Linthorst Homan, heeft hij toen een tocht door de brandende veenstreken gemaakt. -De minister en de commissarissen der Koningin werden ten gemeentehuize van Emmen door burge-* meester Mr. Bouma ontvangen. De minister stelde zich van alles op de hoogte en liet zich uitvoerig over den toestand inlichten. Daar de minister meende dat het gevaar zeer ernstig was, liet hij onmiddellijk mo torspuiten uit Amsterdam en Den Haag ontbieden. ANNA PAULOWNA. !De Bostduivenjvereeniginjgi „ADtijd 'Verder^ hielld Zondagi 1.1. eeiu wedvlucht vanuit Dordrecht (pl.m. 121 K.M.) Gelost 8 uur voorm. De uitslag was: 1, 2 eni 5 Gobr. Hogewoning; 3 J. Cornelissen; 4 R. >v. cL Burg; 6 Gebr. S.pigt; 7 W. Blaauboer; 8 J. van Steijru; De eerste duif kwam aan ,10.44.46, de •laatste 10.57.19 voorm. j.1. gestegen tot 922, Wftft-rdöcrr Het Wille Kruie* in deize ge/ir:nv-inte is geworden de vmeeïrisifig met het grootst aantal ledeu. Dit kon qok; zoo zijp. wijl Het Wlte Krui» werkt onder alle lagen der bevolking erv ieder, opdacht maatschappelijke po sitie of tan», politieke, of godsdienstige'overtuiging, lid kan zijn en dat dan ook werkelijk 1», behouden* een enkele uitzondering. Hier werken wij» allen samen voor eenzelfde doel, waarom ik U allen als Witte-Kruiszusters en Witte-Kuisbroeders hier hartelijk mag begroeten. Vooral geldt mijn welkom de leden van het Hoofd bestuur van Het Witte Kruis, die autoriteiten, de inzenders en de overige genoodigden. In de eerste plaats dank ik het. Hoofdbestuur voor zijne tegen woordigheid, waardoor het weer voor den zooveel- sitem keer blijk geeft, met ons Bestuur eni onze Af deeling! mee te léven. Ik dank de 'Wethouders en- de Raadsleden dezer gemeente voor de sympathieke houding, welke zij steeds tegenover, Het Witte Kruis 'aannemen; nog nimmer werd door ons Bestuur tevergeefsch een beroep op den Raad gedaan, integendeel, de Raad was steeds tot medewerking ten volle bereid. Een woord van dank ook aan Dijkgraaf en Heem raden van deni Anna Paulownapolider, die steeds met de meeste bereidwilligheid onze verzoeken hebben ingewilligd. Dank breng ik verder aan de inzenders op deize tentoonstelling voor hun medewerking, om Het Witte Kruis meer bekendheid te geven, eni te too- nen, wat door particulieren, zoowel al® door de overheid in het- belang der volksgezondheid wordt gedaan. Een woord van hijzonderen dank alzoo aan den Directeur van den Keuringsdienst voor Waren- te Alkmaar, Dr. Mol, wien het is mogen gelukken, in de enkele jaren van 'zijn bestaan den keurings dienst in dit district populair te maken. Er wordt door de gemeentebesturen vaak en met recht geklaagd over d-e lasten, welke het Rijk steeds maar weer den gemeenten opfregt, alleen hoort men over de inrichting, aan welks hoofd Dr. Mol ia geplaatst, en waarvoor de gemeenten na tuurlijk ook hebben bil te dragen, zelden klachten en in deze gemeente althans hoor ik niets dan lof. Huilde daarvoor aan Dr. Mol eni zijn bekwame staf. Dank ook aan de Centrale Vereeniging tot be strijding der tuberculose en meer in hiet bijzonder aan Mevrouw Coelé en den heer Geesink, die ons hier niet alleen zullen demonstreeren welk een groot a&ntali slachto/fers door die ernstige ziekte jaarlijks wordt gemaakt, maar die ons ook willen leeren op welke wijze die gevreesde ziekte met 'vrucht kan worden bestreden. Een woord- van hartelijken dank aan de bloemis ten, de heeren- De Goede, Komen, Kuijs en Preijde, ioor wier goede zorgen wij! deze mooie bloemen versiering verkregen en mede aan de firma Van Amesfoort te Helder die ons eveneens geheel be langeloos deze fraaie palmen ter opluistering af stond. Dank mede aan, de besturen van Concordia en het Strijkorchest, die door bun mooie muziek voor een feestelijke stemming wilden zorgen. Tenslotte nog) een woord van dank aan de pers voor hare aanwezigheid- en voor de moeite, die ook zij zich heeft willen geven om ons Witte Kruis werk' nog meer hekend, mocht het zijn nog meer populair te maken. En eindelijk hulde en dank aan de 'Daime9 eni Iïeeren, die met ons deze tentoonstelling en faney- fair hebben voorbereid eni tot stand gébracht. Na- Wta kant op deax' wereldbol tavre.danbaldf Hl] dia altijd op een A. J. P.-rl]wlel rijdt. illülikU OUDESLUIS. Bij een dezer dagen gehoudiem herstemming vror (Molenmeestèr van den .polder E„ tusschen de toêa- ren D. Jimmink (aftr.) eni E. A. Lindenbergh, we/-- dien 45 stemmen uitgebracht, waarvan do heer D. Jiimimink Jbz. 27 eni A. E. Lindenbergh :1S stemmen 'kreeg, zoodat eerstgenoemde wederom is gekozen Met 't oog op voor of teger» electrificatie van de bemaling van" dezen polder, was er voor deze stemming nog al wat belangstelling. ZIJPE. De dienstplichtigen A. J. Mak en G. C. Slijkerman, van de lichting 1928, zullen op 20 Juni a.s. moeten wor den ingelijfd bij het 21e reg. infantarie te Amersfoort. ZIJPE. Wederom zijn 3 nieuwe gevallen van mond- en klauw- neer in deze gemeente geconstateerd, en wel bij het vee van de heeren Jb. Vel te Burgerbrug, M. Wonder te Schagerbrug, en Jb. Eriks te Schagerbrug. Thans ko men 9 gevallen in de gemeente Zijpe voor. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 2 tot en met 4 Mei 1928. Geboren: Albert, zoen van Jan Meijer en Geertruld."; Elisabeth Borgman; Margaretha, dochter van Cornel'is Nlcolaas Deutekom en Margaretha Hulberta. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. Dezer dagen had d-e aanbesteding plaat» van dea aanbouw van een wacht-, spreekkamer en apo theek bij de dokterswoning. Ingeschreven werd. door M. J. de Ni,ja voor de som van f 5290.—. De raming was f 5500. De keuring van de dienstplichtigen der lich ting 19(29 uit deze gemeente is bepaald op 0 Mei a.s., de® nam. 1 uur te Heerhugowaard. Naar wij' vernemen, is het café van den heer C. Geus te Schoorldam -overgegaan in handeni van J. Spaan te Schermerhorn. Tot meilkvaarder 'aan de kaasfabriek „De E'en- dracht" te'Warmemhuizen is benoemd de. heer W. Groot. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven over de maand April 1928.. Geboren: Anna Cornelia, dochter van J. Groot en van A. M. van Lierop; Pleter Cornelia, zoon van P. Pie en van E. Koorn; Petrus Johannes, zoon van J. van Die pen en van E. Blokker; Elisabeth, dochter van Petrus Ligthart en van A. Konijn; Catharina Adrlana, dochter van M. M. Hoogeboom en van O. Vlugt; Slmon, zoon van C. Houtkooper en van E. J. van der Ham; Anna Catharina, dochter van J. van den Berg en van J. Jon ker. Ondertrouwd: C. Kaandorp, oud 28 jaar, en C, C. Bul ter, oud 23. jaar; L. van den Berg, oud 23 jaar, en M. Put, oud 22 jaar; A. Bakker, oud 24 jaar, en J. Com mandeur, oud 22 jaar; W. Tesselaar, oud 25 jaar, en J, M. Huiberts, oud 23 jaar; P. Kooij, oud 24 jaar, en J. Houtkooper, oud 24 Jaar, zijn 5 jaar gegarandeerd en alleen verkrijgbaar bij Wie een A. J. P.-rijwiel berijdt, Wint gezondheid, geld en tijd. ANNA PAULOWNA. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid ois aan do uitvoerster, de firma H. G. Stevens, te Beverwijk, vergunning verleend om van 3 Mei tot en met 16 Mei 1928, gedurende 10.30 uur per dag en 58 uur per week, arbeid te doen verrichten aan de verwarmingsinstallatie van den heer G. A Preijde. ANNA PAULOWNA In verband met de ongesteldheid der onderwijzeres van school m, is als zoodanig tijdelijk benoemd, McJ. A. de Snaijer te Helder. ANNA PAULOWNA Door B. en W. dezer gemeente werden gedurende dc maand April de volgende bouwvergunningen afgegeven: aan Gebr. van Kuijeren tot het bouwen van een woon huis met bloembollenschuur; aan A, Langereis en A C Moeijes tot het bouwen van een woonhuis; aan M. van Kampen tot het bouwen van een bloembollenschuur; aan M. C. de Nijs tot het bouwen van een werkplaats met pakhuis en aan de Coöperatieve Bloembollenveiling te Breezand, tot het bouwen van een veilingslokaal. ANNA PAULOWNA Politie. I Verloren: eenrijwielplaatje. Gevonden: een doos mot lnstallatiebenoodlgdheden, een pet, en .tiwee horloges, (één met armband). Inlichtingen ter secretarie. ANNA PAULOWNA. Vrijdagavond was het de «eerste avond van de fancy-fair met tentoonstelling, gehouden door de aifdeeling Anna Paulowna van het Witte Kruis. De groote tent zag er, met zij!n kleurige vlaggen, p&l- meni eni (vele bloemen recht feestelijk uit. Nadat allen hadden n-laats genomen, naam de heer G. J. Lovink, voorzitter der -plaatselijke afdeeling., het woord en sprak daarop ihet volgende: Dames en Heeren, Als voorzitter der afdeel'inig Anna P'aulowna van de Noordh'ollandsche Vereeniging ,Het Witte Kruis' is het inli aangenaam, U namens het Bestuur te mogen welkom heeten en vooral is mij' dat eon voorrecht, omdat zoovelen thans zijn opgekomen om van hunne belangstelling te doen blijken 'voor Hef Witte Kruis en ons Witte Kruiswerk. Onze afdeeling wérd opgericht in het jaar 1896, aanvankelijk met nog, geen honderd leden. Het eerste bestuur werd gevormd door de- heeren: Bur gemeester Th. J. Waller, J. C. van Wijk, J. Jolles, D. O ostra en van Geitenbeek. Terstond na de oprichting bleek het al, dat de afdeeling in een bestaande behoefte voorzag, het werk breidde zich gestadig uit. het ledental steeg geleidelijk. Het WittejKruismagaizij,n, -dat aanvankelijk door den dokter aan huis werd gehouden, nam zoodanige uitbreiding aan. dat daarvoor een afzonderlijk ge bouw noodigt bleek en zoo werd dan in 1904 het tegenwoordig magazijn gesticht, dat thans, onder de voortreffelijke leiding van Dr. Olree meer en meer naar de eisohen dos tijds wordt ingericht en •zeker tot de beste inrichtingen op dat gebied op het platteland van Noordlholland kam gerekend worden, In 19'12 ging -de afdeeling over tot het stichten van regenbakken, welke thans echter, doordat de gemeente ia aangesloten aan de Provinciale Water leiding, overbodig zijn geworden. Gedurende de lafgeioopen jaren hebben die regenwaterbakken echter in het belang der volksgezondheid uitne mende diensten bewezen. In plaats van de in 1016 door den watersnood ver nielde zweminrichting, werd het vorig Jaar een nieuw, goed ingericht zwembad geopend en In ge- bruik genomen. Bovendien werden in al die Jaren vele zieken en zwakken met versterkende midde len bijgestaan en op de beeni geholpen en in het af- galoenen laar alleen werd daaraan een bedrag van 1169.51 besteed. Het aantal leden onzen afdeeling was op 1 Jon. men zal ik niet noemen, uit vree® een1 te vergeten, terwijl allen op lofwaardige wijze zich van hun vrijwillige taak -hebben gekweten. Er is echter één naam, dien ik in diezen niet mag verzwijgen en) dat is de naami van onzen ge achten secretaris, den heer Liefhebber, die zóóveel voor deze tentoonstelling heeft gedaan, dat ik eigenlijk niet begrijjp, waar hij den tijd daarvoor heeft kun nen vinden. Ook thans weer toonde 'hiji te zijn en ik •hoop, dat hij. dat nog lang zal blijven: De ziel van ons mooie Witte-Kruiswerklil En nu, Dames en -Heeren, hoop ik, dat deze ten toonstelling er toe zal mogen, leiden, dat de enkelen die wel lid van onze afdeeling künneni zijn, maar zich tot op heden nog niet lieten inschrijven, daar toe thans zullen overgaan en dat anderen daarin aanleiding mogen vinden de tot heden betaalde contributie te verdubbelen, althans te verhoogen, opdat ten! slotte van deize tentoonstelling zal kun nen worden getuigd, dat zij is geweest in het belang der volksgezondheid en tot zegen van onze lijden den, zieken en zwakken. En hiermede verklaar in deze Wltte-Krui®-tem- toonstelling voor geopend. Hierop sprak Ds. 'Staal, al-s vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur, die de verzekering gaf, dat de afdeeling steeds op de medewerking en steun van het Hoofibestuur kon rekenen, terwijl ook deze spreker de aanwezigen! opwekte, om het Witte Kruis zooveel mogelijk te steunen. Nadat vervolgens 'het strijkorchest zich had doen hooren, werd een bezoek gebracht aan de tentoon stelling In de andere zaal, waar Mevr. Coulé en' Dr. Mol de bezoeker® voor toelichting ten dienste st-onden: daarna werd de Tuiberculosefilim: „Achter do Wolken) schijnt de Zon" vertoond, met toelicht ting van den heer Geessink en ten slotte werd ge bruik gemaakt van de verschillende attracties, die volop in do groote tent aanwezig zijn. BREEZAND. De boerderij „Israël" van den heer H. Smit is bij on- derhandschen verkoop overgegaan in handen van gebr. Lubbert, bloembollenkweekers. BREEZAND. Om aan de wensohen van het publiek alhier tegemoot te komen, heeft „Concordia" op haar jongste vergade ring o.a. besloten, om toch maar tot den vóórverkoop van entréekaarten voor het a.s. Concours, over te gaan, ofschoon dit aanvankelijk niet In de bedoeling lag. Zoo zullen dan nu door eenige dames kaarten worden aan geboden t 1.75, recht op toegang gevend voor de beide Concoursdagen, alsmede tot Jtiet. vuurwerk. Een reductie alzoo van f 0.50 de persoon. Deze kaarten zullen ook verkrijgbaar zijn bij de bestuursleden C. de Graaf, en M. Broers, tot uiterlijk 12 Mei a.s. Voorts werd besloten om geen kinderkaartcn in den vóórverkoop te betrek ken, doch deze op de Concoursdagen verkrijgbaar te stellen L f 0.25. Verder verwijzen wij naar de desbetreffende adver tentie in dit blad. GEMEENTE ANNA PAULOWNA Geboren: Geene. Ondertrouwd: Corrnells Johannes Steenvoorden, oud 2.5 Jaar, bloemiatknecht, en Adrlana Maria van Oosten, oud 22 jaar, zonder beroep, belden te Anna Paulowna: Petrus Johannes Meinardus Rozenbroek, oud 26 Jaar, bloemistknecht, en Maria Bernardina Wenzel. oud V3 jaar, hulp in de hulshouding, belden wonende te Anna Paulowna; Jan Koster, oud 39 Jaar, schipper, en Fre- derlka Kranenburg, oud 24 jaar, z.b., belden wonende te Anuna Paulowna. Getrouwd: Petrus van Kooten, oud 27 jaar, bloemist, en Johanna Catharina Slijkerman, oud 20 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Overleden: ©en als levenloos aangegeven kind van Willem Pranger en van Guurtje Muntjewerf; Jacob Ni colaae de Wit, oud IS maanden, zoon van N. d-e Wit en yo» B. D, Vi»««r, De dokter sprak: Zoo vroeg verstijfd van leden, Waarom hebt gij geen A. J. P.-rijwiel bereden? 101 F tje dei ba tro Di 'erl m Jo! ter. Getrouwd: S. Jonker, oud 24 Jaar, en K. Vlam, oud 2i jaar; C. Kaandorp, oud 28 jaar, en C. C. Buiter, oud 28 jaar; L. van den Berg, oud 23 jaar, en M. Put, oud 22 jaar. Overleden: Theodorus Jacobus, zoon van B. van Duin en van J. Groen; Trijntje Bakker, weduwe van G. Bier steker, oud 91 jaar; Maria Pronk, echtgenoot© van P. Tesselaar, oud 30 jaar. Mej. A. Wagenmaker heeft haar woonhuis met erf en tuin, gelegen aan den hoofdweg, hetwelk vorige week In eene openbare verkooping werd opgehouden, thans uit de hand verkocht aan den heer C. Russelman. al hier. De ansjovls-visscherfj. In het begin van deze week hebben de ansjovis-vi»- schers alhier hun netten uitgezet. De vangst was echter, nog niet veel, of liever zoo goed als niets. Woensdag J was het Iets beter en heden was 'de vangst weer iets meer. Algemeen wordt gedacht, dat de vangst in de nieuwe week loonend zal worden. De geepvisschéri, - welke anders na de ansjovis-vlsschers beginnen te vis sohen, vangen daarentegen al heel aardig visch. De hier' aan verbonden bezigheden geven weer wat opleving in de haven, en het is te hopen dat de vangst goed wordt,] daar er al langen tijd niets verdiend Is. Het drukke verkeer aan Den Oever] I Het vreemdelingenverkeer n^emt met het oog op dt Zuiderzeewerken met den dag toe. Veel automobilisten] fietsrijders enz., proflteeren van het mooie weer. Zof kwam ook deze week weer een groote boot („De Va j Wijk") met niet minder dan 1300 passagiers te Do Oever aan. Deze kwam van Enkhuizen, en vaart i combinatie met de Ned. Spoorwegen, welke extra trè®U nen uit alle deelen van 't land naar Enkhulzen laai m loopen, en zoo de menschen In de gelegenheid stolt, dl voornaamste punten der Zuiderzeewerken t« bezlchtf; gen. WEEKOVERZICHT VAN 30 APRIL TOT i MEI VAN DE N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Door het warme wéér der laatste dagen was do aa«' voer direct aanmerkelijk grooter, waardoor de prijzen steeds achteruitgaande waren, vooral spinazie heeft i" prijs een gevoelige klap gehad. Was dit artikel verleden week geheel voor den handel bestemd, deze woelt kon er als zoodanig bijna niets geplaatst worden, zoodat dfl fabrieken bijna alles moesten wegruimen en daar doz« de massa bijna niet konden verwerken, waren dc prij' zen zeer laag, zelfs zoo dat het voor de tuinders lang geen rekening kon velen. Kropsla, waarvan do prU' ook achteruitgaande is, was nog lang niet zoo veel in prijs teruggeloopen. Beste sla kon dan ook nog boven de 30 gulden per 100 stuks opbrengen. Komkomme''*- radijs, bloemkool en wortelen waren nog zoor govraagdi artikelen, terwijl raapstelen ook al door het mooie sterk In prijs terugliepen. Aspersjes, waarvan nu de tij1» aanbreekt, is deze week ook al op de veiling v»n be duidenden aanvoer geweest, alles is echter nog vegg» rulmd voor Aljkmaarsche consumptie. Wanneer dc aan* voer grooter wordt, dan zal de handel er zich wel op toeleggen. Verder wensdhte ik nog melding te maken van iw verbouwen van de veiling. Dezo woek is er oen aan* vang gemaakt en ofschoon het werk vlug verloopt 1' het toch om dezen tijd lastig in verband met de groo te aanvoeren. De volgende week Vrijdag hopen wil vtf Wie g e e n A. J. P.-Rijwlel berijdt, Xi versleten vóór zijn tijd. B gl kbaa few OU JDI ring "jor va vo te b< iNfl 18 l het ZU he der bour ten L' wi rijn LA St telek ]eei Whze 'ver' hei In f68: iêr. K0 «R TeMi Mmi te i ffitii KB de

Schager Courant | 1928 | | pagina 14