SchagerCourant Vierde Blad. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Coolidge spreekt over den vrede. De anti—Italiaansche relletjes Zuid-Slarië. in Reclames. STOP DIE RHEUMATIEK! Voor den Kantonrechter te Alkmaar. Zaterdag 2 Juni 1928. 71ste Jaargang. No. 8263 ONZE KERMIS. Zoo langzamerhand komt onze kermis naderbij sn al» vanzelf 'hooren wij de vraag opkomen: wat jiedt de kormla dit Jaar? Welnu, aan 'verpoozlng, aan vermaak en aan ge not, zal het dll laar niet o-ntbreken. In hot Noord-Kollarvdsch Koffiehui» komt het Ver- eenigde Toonoel van Vork ode on Verhoek, dat op Het Leldsche Plein te Amsterdam een keur van pri ma stukken brengt. En daarvan krijgen wij ln fechagen de beste. In de eerste plaats komt: „Het Chineeache Landhuis', waarin Van Dalsum zijn triomphen viert; vorder „Maartsche buien" en „WIJ eiln geen kinderen meer. een paar tooneelwerken van verschillend genre, maar waaraan pers en pu bliek allen lof brengen. De laatste dozen van de kermisweek komt er in het Noo:dhollandsch Koffiehuis een le klas specia liteiten-gezelschap, van Faveur uit Rotterdam. De laatste jaren Is Schagon gespeend gebleven van een goed café-concert en daarom is het toe te Juichen, dat dit jaar op dat gebied eens iets prima's komt. In de „Cérèa" staat alles dit Jaar In het teeken vnn de Rovuo. 18 en 10 Juni kermt de revue vnn Jo Godschalk: „Hallo, de Olympiade", overal uitbun dig succes, En dan nog twee dagen de revue van Boelens: ,,'t Is dik in orde", waarvan ln ons blad uit tal van plaatsen de gunttigste recensies zijn te lezen geweest. Zoo ziet mon, 't- ls tzooals wiji geschreven hebben, 't zal aan kunst en vermaak niet ontbreken. THEATER IGESZ. Hot Theater Igesz komt doze week met een bij zonder mooie Paramontfilm, n.1, „De 'Rechten der Jeugd". Deze film staat zeer zeker geheel in het teeken des tilds. Reeds teveel wordt tegenwoordig met allerlei verouderde begrippen geschermd en het menschdom verblijdt met zoogenaamde zedelijk heidsmaniakken voor wie dansen een snoodheid be- teekent en lachen en vroolij'kheid nog maar net on der de dagelljksche zonden kunnen worden gerang schikt. Deze film toont ons het beeld van een werkelijk 1 ivroom en rechtschapen man, die hoe kan het an- de s. in handen valt van z.g. vroomheids- en recht schapenheids-exploitanten, menschen die hebben ervaren, dat vroomheid een werkelijk winstgevend artikel is. Het noodlot wil dat daardoor het huise lijk geluk van den waren, vrome wordt verwoest, iets, wat op zijn „vrienden" niet den minsten In druk maakt, integendeel, een gelegenheid te meer om geld te verdionen, want het slachtoffer is rijk. Als eindelijk de dochter van het slachtoffer het huis ontvlucht, nadat haar moeder plotseling ia overleden en de vader haar, op aanraden van zijn „vrienden" in een verbeteringsgesticht heeft laten opsluiten en tevens met een brave „vriendin" trouwt, valt plots het vrome masker der „vrienden" en komt jée naakte waarheid aan het licht. 1 Op schitterende wijze wordt deze film vertolkt, o.a. door Louis» Dresser, Noah Beery, Lois Moran e.a. De regie is van den bekenden regisseur Allen Dwan. Fen> film die een juist beeld geeft van de mentaliteit die thans onder een groot deel der mensch'heid leeft en helaas nog maar al te zeer ten koste van z.g. zondige, maar dikwijls edele natu ren, zich in weelde baadt MARKTO VERZICHT, De aanvoer van vette koeien was Donderdag aar dig goed. De prijzen liepen van 45—55 ct., een uitzon dering tot 57% ct. De handel was vrij goed. Bepaald door het koude weer, was de handel in kalf- en gelde- koeien kalm. De handel in pinken was redelijk, in pinkstieren matig. Extra pinkstieren brengen de laatste weken de gebr. Smit uit Alkmaar hier aan de markt; deze dieren golden van f250 tot 1325; het zijn dan ook pracht beesten. De nuchtere kalveren werden weer goed verkocht; prijshoudend. De handel in oude slachtschapen was duur en vlug; er is f 50 besteed, maar dat waren ook buitengewoon 'zware beesten. De gang was van f36 tot 44 gld. De erhouders werden ook wel goed verkocht; lamme- n was niet zooveel handel in, aan den stuggen nt, minder in prijs. De handel in bokken en geiten was goed. De biggen en schrammen wilden ze weer koopen, et spek was weer duurder. De vette varkens werden ^lug verkocht, met hooge prijzen en een grooten aan- oer.. Zouters golden 32% ct. Op de kippenmarkt was weinig drukte, handel heel ewoon. De boter werd vlug verkocht. SPAR TA ©parta I speelt Zondag haar laatsten wedstrijd voor de competitie, tegen Zeevogels I. Voor een goeden eindstand in de competitie, moet deze wor den gewonnen. We verwachten een mooi slot. OP HET SLAGVELD TE GETTYSBURO. gJnrt «tot?.» ran Mt Jaar wtffCan gvfcguQta. De wereldvrede kan natuurlijk niet verkregen wor den door een enkel verdrag, doch elk verdrag tegen den oorlog vormt een nieuwen slagboom tegen con flicten. De president gaf vervolgens een overzicht van de gebeurtenissen, die geleld hebben tot de voorstellen in zake eon anti-oorlogsverdrag. Gedurende de elf maanden, dio sedert hot voorstol van Briand zijn ver streken, hoeft deze idee zich ontwikkeld tot een van de indrukwekkendste vredesbewegingen, dio do we reld ooit heeft gekend. Op 13 April 1028 heeft Kellogg aan de betreffende mogendheden een ontwerp-verdrag doen toekomen, dat zeer gunstig is ontvangen. Bizonder indrukwekkend was het slot der rede, waarin de proaldent oen beroep op de nagedachtenis der in den oorlog gevallonen dood en zeide: Naar het mij toeschijnt, bestaat de grootste eer, die wij hun, die op de slagveldon gevallen gijn, kunnen aandoen, daarin, dat wij de ernstige belofte afleggen, dat al onze pogingen cr op gericht zullen zijn om nieuwe oorlogen te verhinderen. De regeering van het volk voor het volk, zooals doze door Lincoln werd beschrevon in zijn onsterfe lijke boodschap, is een regeoring vnn vrode, niet van oorlog. Onze dooden zullen niot tovergebf9 zijn gestor ven, Indien wij. bezield door hun opofforlng, trachten door elk middel, dat in onze macht staat, bToedvargle-1 ten to vermijden door regeling van internationale ge- j schillen. Het is mijn ernstige hoop, dat onze onder handelingen tot dit resultaat zullen leiden en dat de idealen, waardoor de Fransche minister van Bui'.en- landsche Zaken en de minister van Buitenlandsche Zaken der Vereenigdo Staten zijn bezield in hun ge meenschappelijke poging om een oplossing te vinden van het vredesprobleem, een practlsche verwezenlij-1 king zullen vinden in het spoedige sluiten van een multi-lateraal verdrag, dat in de toekomst den oor log zal beperken. NIEUWE BETOOQXNGEN TE BELGRADO. Ernstig» botsingen met de politie. Ter gelegenheid van den „Memoiia! Day". Ter gelegenheid van den „Memorial Day" zeide Coolidge in zijn toespraak op het slagveld van Get- tysburg: „Het oenige wat wij vóór alles voor ons zelf en voor andere naties willen is het voortduren van den vrede. Na uiteengezet te hebben, dat de landmacht van de V. S„ en speciaal het staande leger, zeer gering is, zeide de president: Wij handhaven onze zeer gema tigde strijdmacht, doch wenschen de wereld mede te deelen, dat deze uitsluitend dient voor verdediging en voor de bevordering van den algemcenen vrede en fle rust. Geen ander volk bezit iets, dat wij door ge weld willen verwerven. De eenigo methode om tot een betere verstandhou ding te komen, zoodat de vriendschappelijke gevoelen bewaard blijven, is om te zorgen voor regeling van Afschillen, voordat deze tot een breuk leiden. Over het pan-Amerikaansche congres te Havanna zeide de president, dat dit congres een motie heeft jangenomen tot het byeenroepen, binnen een jaar, van een congres der Amerikaansche staten to Was hington tot het opstellen van arbitrage- en verzoe- Omgpverdragen. Deze conferentie zal waarschijnlijk te- De anti-Italiaansche betoogingen te Boedapest ge ven de Zuid-Slavische regeering handen vol werk. Volgens de berichten is zij bereid aan het verzoek van Rome te voldoen om haar verontschuldigingen voor de betreurenswaardige uitspattingen aan te bieden en maatregelen te nemen, dat zich iets der gelijks niet meer zal herhalen, doch waar nog steeds de incidenten elkaar opvolgen, zal het te bezien staan of Italië tenslotte met alleen maar een verontschul diging tevreden zal zijn. Zoo meldde Donderdagavond nog een bijzondere correspondent van de „Pester Lloyd" uit Boedapest, dat de Italiaansche betoogingen te Belgrado weer een heftig karakter be.gonnen aan te nemen. In do hoofdstraat, verzamelde zich een mienigte van verscheidene honderden personen. Er werden dadelijk sterke afdeolingen politie op straat gecom mandeerd, en de betoogers werden in het in de hoofdstraat gelegen café Roeski Zar gedrongen. Hier bij werd het lokaal volkomen verwoest. Do ruiten moesten het ontgelden en de meubels werden door de betoogers ter verdediging gebruikt en naar de po litie gegooid, die genoodzaakt was zich terug te trek ken en versterkingen af te wachten. De betoogers wierpen daarna in de hoofdstraat een barricade op. De uitgerukte bereden politie-afdeo- lingen waren gedwongen om het tooneel van den strijd te ontruimen. Deze ontruiming geleek veel op een vlucht. Tegen 9 uur 's avonds, werd de brandweer geal armeerd en deze gelukte het om de betoogers door middel van de brandspuiten op de vlucht te jagen. Door de betoogers werden verscheidene schoten ge lost. De politie opende geweervuur op de menigte. Hoeveel personen daardoor werden gewond is op het oogenblik nog niet bekend. Naar voorloopig verluidt, werd óón betoogor ge wond en deed een agent, doordat hij van zijn paard viel een verwonding op. In de hoofdstraat en in de zijstraten zijn bijna alle winkelruiten ingegooid, Betoogers gestraft. De schade in Spalato op 200.000 dinar geschat Wolf seint uit Belgrado: In verband met de betoogingen tegen Italië zijn te Spalato 50 personen gearresteerd en door de recht bank tot gevangenisstraffen van een week tot een maand veroordeeld. Te Sebenico zijn 20 personen gearresteerd. Een rechterlijke comlmissie heeft in Spalato de schade nagegaan, die aan de Italiaansch winkels is aange bracht en bepaalde het schadevergoedingsbedrag op 200.000 dinar. Ook uit kleinere plaatsen in Dalmatië komen be richten over betoogingen, die tegen de conventie van Nettuna gericht zijn. Gedeeltelijk het werk van communisten. Do prefectuur van politie te Belgrado heeft naar aanleiding van de laatste incidenten een communi qué uitgegeven, waarin verklaard wordt, dat de be richten over het aantal gewonden overdreven zijn. Aan de demonstraties, zoo wordt gezegd, hebben niet in de eerste plaats studenten, maar communisten deelgenomen. De gendarmerie had strenge instruc ties om niet van de wapens gebruik te maken. De schoten zijn voor het grootste deel door de demon stranten afgevuurd. Bereden politie is pas opgetre den, toen de waterstralen van de brandweer niet vol doende resultaat hadden. De Politica mjeent, dat de demonstraties bet ge volg waren van de overspannen zenuwen, zoowel bij demonstranten als politie. Het staat vast, dat een groot aantal elementen aan de demonstraties mee hebben gedaan, die in 't geheel niet tegen Italië wil den betoogen, maar het alleen maar op verstoring der orde aanlegden. Bij de relletjes blijken 16 menschen dit het publiek en 9 gendarmen zoo gewond zijn. dat zij naar het ziekenhuis gebracht moesten worden. Er zijn onge veer 60 lieden aangehouden, van wie er 17 studen ten waren, die weer op vrij voeten gesteld zijn, na dat hun identiteit was vastgesteld en 40 werklieden van wie er verscheidene tot de communistische jeugdorganisaties behoorden. Heftig tumult in de skoeptsjino. - „Weg met de moordenaars, weg met de slaven van Mussollnl*. Uit Belgrado wordt nog dd. 81 Mei gemeld: Vandaag hebben zich in de skoeptsjina rumoerige tconeelen afgespeeld in verband met de botsingen der laatste dagen. Toen de leden der regeering de zaal binnenkwa men, werden zij door de oppositie ontvangen met uit roepen als: „Weg met de moordenaar», weg met de slaven van Mussolini". Het lawaai werd zoo groot, dat geen spreker zich gehoor kon verschaffen. De afgevaardigden der op positie bleven maar tieren en gingen ten slotte op de banken staan, om het lied „Istrie ls Zuid-Slaviseh" te zingen. Er waren geen ministers in de zaal, wat de onte vredenheid MJ de crprpoettle nog aanwakkerde! £9 eischte, dat zoowel de minister-president als de mi nister van binnenlandsche zaken zouden worden ge haald. Nadat het kabaal een uur had geduurd, voel de de voorzitter zich verplicht de zitting te schorsen. Onder de schorsing verschenen Woekitsjewitsj met de andere ministers. De minister van binnenlandsche zaken werd bij het betreden van het gebouw door oen aantal afgevaardigden van de oppositie uitgeschol den. Toon de mJlnieters in de vergaderzaal versche nen werden zij op luide protesten onthaald. De Kroa- ten scholdon Korosjetsj en don minister van binnen landsche zaken voor bloeddorstigen moordenaar uit. Een oogenblik lang heerschte er stilte in het huis toen de voorzitter hulde bracht aan de nagedachte nis van AgatonowitsJ, de vice-voorzittor van de SkóepsJtina, dio den vorigon nacht overleden was. Toon hervatte de oppositie haar obstrutoies weer. De president weigerde aan enkele leden der oppostie, die de regeering naar aanleiding van de jongste go- beurtenissen wilden interpelleeren, het woord te ver- leenen. Onder luide protesten verliet de oppositie de zaal om ln de wandelgangen te gaan betoogen tegen Italië en tegon Mussolini. Voor Skoep tsjina wa» 'n grooto menigte bijeengekomen die door do politie en de gendarmerie uiteen moest worden ge jaagd. Ook in de vergadering der begrootingacommissle ging het zeer rumoerig toe. De vereenigdo oppositie diende een voorstel ln, om de zitting, te verdagen, totflat degenen, die de schuld voor de bloedige ge beurtenissen van Woensdag dragon, zijn gestraft. Toen de voorzitter weigerde dit voorstel te laten behandelen, sprong, een der aanhangers rvan Raditsj naar den zetel van den president en scheurde alle documenten en papieren, die voor hein lagien aan stukken. De zitting werd daarop onderbroken. Na afloop van de vergadering der skoeptsjina ontving de koning den minister-president en den minister van buitenlandsche tzaken in audiëntie. Ook de com mandant van Belgrado Lazarewltaj werd door den koning ontvangen, om rapport over de gebeurtenis sen uit ts brengen. Nieuwe nota van de Italiaansche regeering. De Italiaansche gezant te Bodrero heeft een nieuwe nota overhandigd die het karakter van een ultima tum draagt en waarin opnieuw schadevergoeding wordt gevorderd, benevens bestraffing van de ambte naren, die verantwoordelijk zijn, omdat zij de onlus ten niet hebben verhinderd. De Zuid-Slavische regeering doet alles, wat in haar vermogen ligt om verdere onluston te voorkomen en Italië zooveel mogelijk tegemoet te komen. Het hotel Russische keizer, dat Woensdagavond (het tooneel van bloedige botsingen tusschen betoogers en politie was, is sedert Woensdagavond door de gen darmerie bezet, teneinde eventueels nieuwe betoo gingen terstondte kunnen onderdrukken. Inmenging der Engelscho regeering. Naar de „Daily Tel." verneemt, heeft de Londensche regeering zoowel Zuid-Slavië als aan Italië een ern stige waarschuwing doen toekomen om er voor te wa ken, dat de spanning tusschen beide landen niet nog gröoter zal worden. De Zuid-Slavische minister van binnenlandsche za ken, MarkowitBj, die op het-oogenblik te Parijs ver toeft, wordt dezer dagen te Londen verwacht, waar hij met een Engelsche bankgroep de onderhandelin gen over de groote Zuid-Slavische stabilisatieleening wil afsluiten. Verwaarloos nimmer de geringste aanval van rheu- mat'hiek. Die kan u maandenlang pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig menschen bij vochtig of koud weer geheel van rheumatiek bevrijd blijven, be hoeft deze kwaal niet die kwelling te zijn als het ge val is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals bekend, is het de taak der nieren om dit urinezuur en andere schadelijke bestanddeelen uit het bloed te filtreeren. Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek als de nieren gezond en geregeld werken. Bij slecht weer en na een gevatte koude, of als ongewone inspanning de nieren verzwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbelangrijkste organen te versterken. Daarvoor wordt geen middel sterker aanbevolen dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, want tenzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij ksns niet van rheu matiek verschoond te blijven. Verzuim geen kostbare tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de minste rheu- matische pijn voelt; wek de trage nieren op en ver sterk ze, en bevrijd u zoodoende van nierverschijn selen als rugpijn spit, ischias, ifheumatiek en die ellendige urinestoornissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket - let hier vooral op} bij apotheken en drogisten f 1.75 per flacon. Zitting van 1 Juni. 1928. AMUSEMENTSONDERNEMER EN OUDER- DOMSSCHATTER. Hadden we voorheen alleen taxateurs van goe- deren en schatters van de pers. belasting, tegenwoor- dig moet voornamelijk een ondernemer van amu sementinrichtingen hoogst bekwaam zijn in het schatten van leeftijd zijner bezoekers en bezoeksters, wat vooral met de polka-mode wel eens lastig kan worden. De ondernemer van een „dancing" te Alk maar, Al'bert B., beweerde althans heden er te zijn ingeloopen, omdat een jonge dame haar leeftijd had opgegeven als 18 aan zijn portier, terwijl het la ter bleek, dat zij op eenige maanden na, dien be voegden leeftijd nog niet had bereikt. Bedoelde jongedame werd voorgeleid als getuige it décharge, maar zag er ongelukkig genoeg zoo ma ger en kinderlijk uit, dat de arme ballet impressa- rio alle kans op vrijspraak zag verkeken on tot f4 boete of 4 dagen werd veroordeeld. GELIJKE MONNIKEN, GELIJKE KAPPEN. De jonge dame, hierboven bedoeld, de thans 18- Jarige Margaretha Mona E„ kwam er echter ook niet zonder kleerschuren af, daar het mee der Alkmaar- sche verordening tegenwoordig van twee kanton snijdt, tot heil van de boetekas. Ook zij boette haar rucksichlose d'anslust met 4 gulden of 4 dagen. AANGENAME VARIATIES IN HET LEVEN VAN EEN HEDENDAAOSCHEN WERKGEVER. I De heer Adolf H. te Alkmaar, die het genoegen heeft fabrikant te zijn van papierwerken, wat hem tiJn hal ren linkerduim heeft gekoot, stond nu ook nog terecht omdat hij 'een Jongen uit St. Panera», bo ven 13, maar onder de 14 Jaar, die de voorkeur gai aan werken boven luieren, wat echter in strijd ie met de wet, eenige dagen 1l s^'n dienst had gehad. De heer H. erkende zulk», maar beriep er zich op, met betrekking tot de approciotle van het feit, dat de Jongen hem bij de opgave van zijn leeftijd had bedrogen. Dit hief de strafbaarheid niet op. doch stemde tot clementie, zoodat de verdachte er met f 5 boete of 3 dagen af kwam. DAAR WETEN ZE HIER WEL RAAD VOOR. De chauffeur van een vraohtfordje, Piet V. te Heerhugowaard, die op 7 April harde wind ver wachtte, probeerde zijn Ford je om te too veren in een raketracer en reed met zooveel geweid, zonder sig nalen te geven en al slingerend langs den Middel weg, dat de kerkgangers den schrik om het hart sloog. De oud-veldwachter H&ster voelde zijn reeds half gestolde politioneel bloed opnieuw bruischcn en dood aangifte, De bravour rijder werd vandaag «tan ook niet vriendelijk aangepakt en veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen on ontzegging rijbevoegd heid voor den tijd van 4 maanden» HIJ HAD OOREN, MAAR HOORDE NIET. Een te Medembiik wonende chauffeur van een vrachtauto, Pieter B„ had op 16 Maart te Heerhugo- waard aan de autobus van Keetman eerst gelegen heid gegeven om voorbij te rijden, toen hij door een voetganger er op attent werd gemaakt, dat achter bem oen autobus reed, die graag voorbij wilde. Deze autobus had reeds geruiinen tijd achter het vehikel van B. aangesukkeld, doch op de door signal«n uit gedrukte n wensch om! voorbij te rijden, werd geen acht geslagen. De Medemblikker chauffeur beweer de thans niets van de autobus te hebben gehoord, door hot vreeselijk gerammel van zijn met IJzeren staven beladen eigen rijtuig. De Kantonrechter hield daarmede rekening en legde den verdoofden ver dachte f10 boete of 10 dagen op. DE BIER- EN DE BENZINEPOMP KUNNlEN HIER NIET SAMENGAAN. De loodgieter Menkeveld te Alkmaar werd aldaar 3 April op den Stationsweg, die overigens breed ge noeg is, aangereden door een personenauto, alhoe wel de heer M. geheel recht» van den weg reed. De wielrijder werd op de keien gesmakt en zijn rijwiel duchtig beschadigd. Volgens zijn oordeel en van an dere ooggtuigen, geleken de 3 inzittende personen wel eeniger mate onder alcoholischen invloed, in ieder geval werd doorgereden, zonder dat notitie van het ongeval werd genomen. Doch het nummer bord is een betrouwbare verklikker en heden werd don onbekwaraen of onverschilligen automobilist P. Z. uit Koog a. d. Zaan niet alleen veroordeeld tot f25 boete of 12 dagen, doch werd hem de rijbe voegdheid ontzegd voor den tijd van 4 maanden. VOOR HET VERKEER GEVAARLIJKE KLAP- LOOPERS. De heer L. S., correspondent te Alkmaar, had zich op 21 April te Bergen op zijn rijwiel gezeten vastge klampt aan een auto en zich aldus laten meevoeren, welke manier van rijden door de Berger-Alkmaar- sche politieverordening in art. 22 Motor- en Rijwiel- wet direct of indirect is verboden. Dit ritje kostte hem dan ook f6 aan boete, tenzij hij 6 dagen wil gebruik maken van het pension „de Houten Lepel". GOEiDKOOPE DORPSGIJNTJES. De H.H. boerenarbeider» Siem de G. en S. S., bei den te Heerhugowaard, waren op Zaterdagavond 31 Maart met een clubje andere jongelui naar de stad geweest om roomtaartjes te halen voor de Zondag- morgenkoffie en verkeerende in een overmoedige stemming, waar het Alkmaarsche Amstelpils niet vreemd aan zal zijn geweest, amuseerden zij zich kostelijk door eenige vaten asphalt, dienende tot onderhoud van den Huigendijk, van dien dijk af te rollen. Voor deze grap, die de Strafwet baldadig heid noemt, stonden zij heden terecht, doch zijn aan deel in de onderneming werd door Siem pertinent ontkent en had hij als getuige décharge meege bracht een klompenschutter, wien verzocht werd zijn houten balschoenen buiten de zaal te laven, De verklaring» van dit jonge mensch had echter het gevolg, dat zijn protégé Simon werd vrijgesproken en de eerlijke S. S. tot f6 boeté of 3 dagen werd veroordeeld. IN ALLES DE PLANK DUS MISGESLAGEN. De 50-jarige sleepersbaas Jan S. te Alkmaar, ver scheen als verdachte voor den Kantonrechter, omdat hij 14 Mei op den Geestersingel 'n aangespannen voertuig onbeheerd had laten staan. De heer Jan S. had echter tegen deze beschuldiging niet alleen veel, mlaar zelfs alles in te brengen. De plaats van aan duiding was onjuist, daar het was gebeurd op den Kennemersingel. Voorts had hij! de ket vastgezet aan het wiel en ten derde noemde hij een geheele clo setrol van getuigen, die konden verklaren, dat hij ter plaatse stond op grond door hem van de ge meente gepacht. Alzoo werd besloten de zaak aan te houden tot 8 Juni en te hooren den heer B. Hoek, directeur der Plantsoenen en den verbalisant, ma joor Steen van Heiloo. Het 2e bedrijf speelt dus a.s. week. STEMMINGSBEELD IN NACHTELIJK ALK MAAR. De losse werkman F. K. en zijn vriend de schil der F. de V., wandelden 13 Mei omtrent het midder nachtelijk uur door de straten van de kaasstad en om de stemming er in te brengen, zette K. een aan doenlijk lied in, waarbij de schilder met een mol lige schapenbas de tweede partij zong. Aangezien echter Alkmaar 's nachts ten 12 uur verkeert in offi- cieele ruststemlnaing, worden geen andere stemmin gen geduld en maakte de politie dra een eind aan dit eoncerfc. Zoo heel zoetjes ging dit nog niet, daar de ge-

Schager Courant | 1928 | | pagina 13