EEN VOETBALGEVECHT TUSSCHEN DU1TSCHLAND EN URUGUAY. LANGENDIJK. Gemengd Nieuws. Aanslag op Tsjang Tso-lin. Zomersproeten Een juffrouw contra twee politieagenten. Onder Communisten. Plaatselijk Nieuws. In een „bakkie" van Berlijn naar Parijs. Het lot van de „Italia". Binnenlandsch Nieuws. Een inbreker gevat Duitschland met 4—1 geslagen. Uit onze Omgeving. IN DB KOKENDE SOEP GETALLEN. Te Horsten (gemeente Onstwedde) ie het 1%-Jarlg kind van het echtpaar Hemmen in een pan kokende eoep gevallen, tengevolge waarvan de arme kleine zeer ern stige brandwonden opliep. EEN ONGELUK IN EEN STEENGROEVE. Toen twee arbeiders in een steengroeve in Graaf- Steiberg een boorgat met buskruit vulde, ging de lont te vroeg af. Beide mannen werden door de neerstorten de Steenmassa's geheel verpletterd. HET RAKETTENVLIEGTUIG. Opstijging in Juli te verwaohten. Naar het Hdbld. verneemt, heeft Max Valier, de geestelijke vader van de Opel rakettenauto meege deeld, dat het rakettenvliegtuig in Juli aanstaande gereed zal zijn. Hij hoopt met dit vliegtuig een hoogte van 15. 000 meter te kunnen bereiken. Wie het vlieg tuig zal besturen 3taat nog niet vast. De proefnemingen in de .laboratoria van Opel heb ben een zoo gunstig verloop, dat men hoopt nog in den loop van dit jaar een onbemande raket tot een hoogte van 20 K.M. te kunnen doen opstijgen. AARDVERSCHUIVING. 1 doode,, 4 gewonden. In een steengroeve bij Cette in Zuid-Frankrijk zijn tengevolge van een aardverschuiving 1 arbeider ge- üoou en 4 gewond. Of zich nog meer slachtoffers on der de aardmassa bevinden, zal eerst kunnen worden Vastgesteld, als het opruimingswerk geëindigd is. PURMEREND. B. en W. stellen den Raad voor den belastingfactor voor het dienstjaar 1928—1929 van 2.7 tot 2.65 te ver lagen. Verder deelen zij mede, dat in 1929 en 1930 een aanmerkelijke belastingverlaging zal kunnen worden ingevoerd. EEN RAADHUIS VOOR f 600 VERKOCHT. De gemeenteraad van Zevenhoven heeft beslotene het oude raadhuis voor den prijs van f 600 te verkoo- pon aan den timmerman Griffioen aldaar. EhS Gil MEENTESECRETARIS VAN STOPPELDIJK. De gemeentesecretaris van Stoppeldijk, die door den raad was ontslagen, maar door Ged. Staten ge handhaafd. kwam in de gemeente om zijn functie weer op te nemen. Hem werd door den eersten wethouder, de toegang tot de secretarie ontzegd, waarop hij de gemeente weer verliet. DE SALONWAGEN VAN DEN MAARSCHALK GE HEEL VERNIELD. De verdachten op st&anden voet ter dood gebracht Op Tsjang Tso-lin, den Chineeschen Maarschalk, ia een bomaanslag gepleegd, waaromtrent uit Peking aan de „Vossischo Zeltung" de volgende bijzonderheden wor den gemeld: Do maarschalk begaf zich Zaterdagnacht uit Peking naar Moelcdcn. Kort voor de aankomst In deze Btad werd bij een brug, oen aanslag op den trein gepleegd. Tsjang Tso-lin werd licht, t,wee hem vergezellende ml- .nisters zwaar gewond. Een aantal verdachte personen word gearresteerd en terBtond ter dood gebracht. De salonwagen, waarin de maarschalk reisde, werd geheel vernield. Tsjang Tso-lin zette de reis naar Moekden per auto voort. De brug waarvan de bom gegooid werd, stond onmid dellijk in vlammen. Vijf wagens van den dicht bezetten trein werden vernield. De plaats van de ontploffing bevindt zich op korten afstand van het centraal' station te Moekden, waar een groote menigte en vele troepen stonden. De lijfwacht van Tsjang-Tso-lin, die zich even eens in den trein bevond, zou terstond van de machine geweren gebruik hebben gemaakt en dertig Ohlneezen hebben gedood. De Japanache wacht op het station te Moekden ver trok onmiddellijk naar de plaats van den aanslag, Ze had heel wat moeite de orde te herstellen. Dit gelukte eerst nadat twee Chlneezen, die in het bezit van bom men werden gevonden, waren gefu&silleerd. Onder het puin van den vernielden trein lagen vele dooden. Het incident had een bijzondere beteekenis, doordat 't plaats had op een plaats, waar de Japanners de bescherming op zich hadden genomen. To Moekden dacht de menigte eerst, dat de Japan ners Tsjang-Tso-lin hadden willen dooden. Ze nam daarop een dreigende houding tegenover de Japanache soldaten aan. Toen Tsjang-Tso-lin echter per auto in de stad aankwam, werd de orde en rust werder hersteld. De toestand is echter nog zeer gespannen. Volgens de Frankfurter Zeitung hebben de doktoren, die Tsjang- Tso-lin onderzochten, verklaard, dat zijn wonden niet ongevaarlijk zijn. Dit blad meldt ook, dat de Japanners niet deelgenomen hebben aan het gevecht, dat zich bij de brug ontworpen, doch slechts de orde hersteld heb ben. ver- dwijnen spoedig door 0011 pot Sprutol. Bi] alle Drogisten. tier J. van Galen betrapte den inbreker, die daarop de vlucht nam. Daar hij op de vordering van den portier niet bleef staan., loste deze een revolver schot in de lucht, toen dit niet hielp, richtte hij het wapen opk den man. Deze werd geraakt, toen hij over een schutting klom, keerde zich om en nam een dreigende houding aan tegen den portier. Op het geluid van het schieten waren eenige werklieden afgekomen, die den portier hulp boden omj den in breker te overmannen. De politie, die gewaarschuwd werd, arresteerde hem, waarhij bleek, dat hij door een schot in de knie was getroffen. De inbreker, een 24-jarige Duitscher, die zich Julius noemt, was niet in het bezit van een paspoort en kon zich evenmin op andere wijze legitimeeren. Achtergelaten inbre kersgereedschappen werden later op het kantoor gevonden. De man is vermoedelijk door overklimming van een muur en verbreking van een ruit in het kantoor gekomen. Enkele deursloten 'bleken te zijn. gefor ceerd. Hij had echter nog geen gelegenheid gehad, iets buit te maken, behalve eenige zegels en een paar sleutels, die op hem werden bevonden. DE LAATSTE TWEE MOESTEN HET „AFLEGGEN". Zaterdagavond laat werd op den Leidschen weg door twee politie-agenten een juffrouw, die daar fietste, aan gehouden, omdat zij zonder licht reed. De juffrouw weigerde van haar flets te stappen en wilde eveneens geen naam en adres opgeven. Tenslotte wilden de agenten haar meenemen naar het politie-bureau. Maar de juffrouw woigerde halsstar rig te loopen, De agenten maakten korte metten en pakten haar op, om haar op die wijze naar het bureau aan de Louise Henriëttestraat te dragen. Maar de juffrouw wist zich zoo goed te verweren, dat zij deze pogingen moesten staken. De Juffrouw werd weer op den grond gezet en toen ging een der agenten naar het bureau om de arreetan- ten-auto te requlreeren. Toen deze te plaatse was aangekomen werd de Juf frouw in den auto geladen en zoo naar het bureau ge bracht De politie was echter nog niet aan het eind van de avonturen met do jufrouw. Want nauwilfjhc z$ het bureau gekomen kreeg zij een toeval, welke zoo lang duurde, dat zij per auto naar den Geneeskundigen Dienst gebracht moest worden. DE KNOKPLOEG AAN DEI DEUR VAN DE VERGADERZAAL, Discussies met afgebroken stoelpooten, en gummiknuppels. Zondagmorgen is te Amsterdam in het gebouw de Harmonie een congres gehouden, van de Neder- landsche sectie der Internationale Arbeiter Hilfe (I.A.H.), dat volgens 'het verslag in Het Volk geëin digd is in een vechtpartij, waarbij een aantal ge wonden zijn gevallen. Door de Communistische Pa-tij Holland was dit congres voorbereid, op een wijze echter,, die de opipositioneele Wijnkoop-groep bui tensloot. Vooraf werd deze kwestie nog besproken, doch. de vertegenwoordiger van het internationaal comité, drong op een huishoudelijke zitting aan, waarvoor aan de afgevaardigden imet mandaten nog een apar te roode kaart werd uitgereikt. Eën gedeelte van de Wtinkoopianen bleef daardoor buiten de deur en de rest zette in de huishoudelijke izitting de oppositie tegen de uitsluiting van de Wijnkoopsche delegaties voort. Toen men niet tot overeenstemming kon ko men en aan de discussies geen touw meer vast te knoopnn was, werd de vergadering voor korten tiid geschorst, teneinde de atmosfeer wat af te koe len. De deuren gingen open en aan de ongeveer vijf tien mannen en vrouwen, die buiten wachtten, werd gezegd, dat de vergadering weer toegankelijk was. Deze WUnkoopianen gingen de zaal binnen en wer den tegengehouden door een knokploeg met roode banden omn den arm, dia, zonder dat iemand wist wie daar order voor gegeven had, als commissarissen van „orde" optrad. Uit de zaal werd evenwel geroep- pen, dat men binnen mocht en de menschen gingen naar binnen. Toen ontstond een toelach geschreeuw „er uit", „slaat ze eruit". Stoelpooten werden afge broken. gummiknuppel» getrokken en naar men den vertegenwoordiger van Het Volk mededeelde, was dr. Koch een van de eersten, die met een forschen trap een tafeltje vernielde en de vier pooten uit deelde, teneinde de Wijnkoopdelegatie» de zaal uit te slaan. Inmiddels was een groep tot dicht bij het podium genaderd en onder deze groep bevonden tich de heer en mevrouw Brommert. Woelders en Stan Ponsen. Zij' werden van verschillende zijden aai)^ gevallen en speciaal Brommert moest het ontgeldeijW* Mevrouw Brommert drong tusschen de vechtendei flu in en smeekte de aanvallers haar man niet zoo t irii mishandelen. Daarop sprong de heer Lou te Viseer het Tweede Kamerlid, van het podium, sloeg eer der Wijnkoop-mannen met een knuppel-wandelstoi - op het hoofd, zoodat de man bewusteloos neerviel h-i en mevr. Brommert, die hem verzocht haar man ti pt bevrijden, 'kreeg met denzelfden stok een slag op he ,8 hoofd, zoodat zij neerviel, Terwijil de vrouw op dei k grond lag„ daalde de stok voor den tweeden keer o orl haar neer. Verscheidene officiaelen communistei werd dit te'* bar en onder het uitroepen van „lafft vrouwenbeul" drong men de Visser opzij De vechtpartij was inmiddels vrij algemeen gef w ïrden en op dat oogenbliki greep de politie in, dijPel de aanwezigen uit de zaal en uit 'het gebouw Harmonie verwijderde. Arrestaties vonden nie plaats. Eenige gewonden, waaronder (Brommert zijn -vrouw, hebben zich in het Binnengasthuis latei verbinden, Een aantal officieele C. P. H.-er9 hebbei daarop het ..congres" later voortgezet, ondev r>o]it,{e 1 bewaking. Slechts „houders van roode kaarten," wei den tot deze bijeenkomst toegelaten. HULDEBLIJK KONINGIN-MOEDER. Het Dames-comité in onze gemeente voor het Hulde J1 blijk van H. M. de Koningin-Moeder heeft 417 hand J6' teekeningen van vrouwen verzameld, en aan geldelijk! n bijdragen f 145.65. ONZE MUZIEKTUEN. Toen wij Zondagavond onze Muziektuin binnen kwamen om eens te luisteren naar het concert Zaanland's Mannenkoor, was men juist bezig aai no. 3 van het programma: „Met kloeken arme" vai Hendrik Andriessen. Teen wij ons vaste staan plaatsje 'hadden bereikt, luisterden wij met aan dacht, maai' helaas, het kon ons niet bekoren. He klonk alles zoo sEerk geforceerd, nogal ruw en vai „samenzang" was niet veel te bemerken. Enfin, he slot was er spoedig en toen, na de pauze: „Gebei J Voor den Tempel", van Fred. Roeske. Het euvew bleef, hoewel hier reeds gedeelten waren die trof. fen door hun klank. Aan alles was toch te merken dat er mat groote ambitie werd gezongen en dat ool< de dirigent, de heer Sicking, de zaak perfect in han den had. Maar wij konden het nog maar niet moof vinden. En toen volgde „Ruine" van Brandts Buys en, wijf1* 84 en lp [Ge 1' ar oei oe ji iid on J en „EISENER GUSTAV" BEHOUDEN AANGEKOMEN. De aapjeskoetsier Gustav Hartmann, die zooals men zich zal herinneren, onlangs met zijn rijtuig uit Ber lijn is vertrokken, is gisterochtend in goeden welstand in de Fransche hoofdstad gearriveerd, waar hij onder groote belangstelling werd ingehaald. EEN TEEKEN VAN LEVEN? Het Wolff-bureau meldt d.d. 4 Juni uit Moskou: Ken radio-amateur, Schmidt genaamd, heeft te Wosnessensk in het gouvernement Noord-Twinsk op een golflengte van 33 tot 35 meter, welke met die van no „Italia" overeenkomt, het volgende radio gram opgevangen: „Italia' Nobiie. Frans Josefsland geland. S. O. S." Het noodsein S. O. S. werd viermaal herhaald. Het hulpcomité te Moskou meent, dat thans vast staat, dat de „Italia" ergens op Frans Jozefsland ge daald is. Volgens een bericht uit Berlijn zou een dergelijk ïa&iogram niet alleeen door verscheidene radio amateurs in Rusland, maar ook door het Russische radiostation Wosnessensk zijn opgevangen. Onderzoek bij de HInloopenslraat. Het stoomschip „Braganza" zoo meldt een Wolff- bericht uit Kingsbay is naar Verlegenhoek ge varen (in 't Noorden van West-Spistbergen bij de Hinloperistraat) en heeft kapitein So-ra en drie Al penjagers aan land gezet, die het schiereiland (hot Noordelijk deel van Nieuw-Friesland dus) zullen onderzoeken. Het schip steekt verder de Hinlopen- straat over naar Noord-Oostland. De „Hobby" is nu te Kingsbay aangekomen, de kapitein van de „Citta dit Milano" begaf zich aan boord. DOOR DEN PORTIER BESCHOTEN. to maken, en reeds eenige waarschuwingen heeft op- geloooen, vergeet zich dan geheel. Vijf minuten voor de rust geeft hij Cea, als de bal weer uit de buurt is, een trap en tegelijk een stomp met de vuist. De scheidsrechter heeft het geval gezien en zonder par don wordt de Duitsche aanvoerder het veld uitgezon den. Als een verslagen reus, den grooten kop rood van woede, gaat hij onder hoon-geloei naar do (kleedka mer. De vrije schop, wegens dit zware vergrijp aan Uruguay toegekend, wordt mooi Voor doel geplaatst, Petrono loopt op den bal toe en loet een enorm hard schot, dat Stuhlfaut geen kans geeft. (0—-2.) Zwaar wordt aldus de laakbare ovortreding van den Duitschen aanvoerde*- gestraft 1 Wanneer de 2de helft zal aanvangen, vestigen de Duitschers door hun lange wegblijven den indruk, dat ze niet meer terugkomen, doch even later ver schijnen ze langzaam op het veld. Uit de vele aan vallen, die volgen, wordt na eenige oogonblikken sr-elon opnieuw een punt voor Uruguay geboren. De «nd is nu 8-—0. Even later cntlokt een unfaire daad van den Duitschen doel verdedig.-.r, die een Uruguees den bal zóó in zijn maag duwt, dit deze er bij moet gaan liggen, een ontzettend gehuil op de tribune. Dan wordt het eerste doelpunt in dit tournooi te gen Uruguay geforceerd. Uit een worsteling voor het doel weten de Duitschers de eer te redden. Iets later verdwijnt de bal weer in 'het Duitsche doel, met welken stand (4—1) de wedstrijd eindigde. In de laatste 6 minuten nog van dit voetbalge- vecht zonder weerga, werden Bofmann en Nasazzi uit het veld gezonnen. Telkens werd de scheids rechter door protesteerende spelers' omringd en elk oogenblik kon een handgemeen verwacht worden. 't Is werkelijk een opluchting als het eind wordt aangekondigd van deze onaangename en op niet hoog peil staande ontmoeting, waarin de Olympische, gedachte, zooals die door de leiders wordt gehuldigd, groot geweld is aangedaan. Schorsing van Dnitsche spelers. Naar de N.R.Crt. uit de beste bron verneemt, ligt het in de bedoeling van het bestuur van den Duit schen Voetbalbond, na terugkeer van de ploeg in Duitschland de spelers Kalb ën Hoffman, die van het veld zijn gezonden, voor geruimen tijd te schor sen. Een enthousiaste bezoeker. Onder de duizenden Duitschers, die Zondag de grens waren overgestoken, om den wedstrijd van hun landgenooten tegen Uruguay bij te wonen, was ook een jeugdige Beier, die heelemaal uit Munchen van stad tot stad fietsende met den „Rüoksack" op zijn rug, naar Amsterdam was gekomen. Zeker een mooie prestatie uit een sportief oogpunt. Helaas had hij geen enntrée-kaart voor het Stadion, en zoo was de lange reis tevergeefs geweest. De suppoost kon hem niet toelaten, maar de Beiersche jongen liet zich niet afschrikken, rnlaar zwom het kanaal over, om druipnat de steenen vesting van den anderen kant te bestormen. Ook daar hield echter een sup poost hem tegen. Op dit oogenblik kwam de hoofdopzichter van het Stadion, de heer Van Veen, tusschenbeide, die de prestatie van den jongen man zoo aardig vond, dat hij hem een plaats op de eere-tribune verschafte. Zoo heeft hij toch nog den wedstrijd kunnen hijwo nen. Hulde aan dezen jeugdigen Beier. De jongen heeft zich na afloop aangemeld bij het St. Jozefsgezellentehuis op de Stadhouderskade, dat over de geheele wereld zijn vertakkingen heeft en waar ook de buitenlanders, die tot het verbond be- hooren, kunnen overnachten. Te Delft is in den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 2 uur ingebroken in het kantoor der be drijven van die gemeente aan de Aschvest» De por- DRIE SPELERS, WAARONDER DE DUITSCHE AANVOERDER, UIT HET VELD GEZONDEN. De Olympische gedachte tot een schande gemaakt DuitschlandUruguayI Een voetbalwedstrijd, neen een voetbalg e v e c h t met zulke misselijke en onaan gename incidenten, zóó unfair, dat hij onmogelijk een aanbeveling kan zijn voor de reine, verheffende spor tieve gedachte, noch voor den zuiverenden Olympl- schen geest, een wedstrijd, die de Olympische ge dachte met voeten heeft getreden. De vertooning was af en toe weerzinwekkend. Hoe onbeheerscht, hoe ongeremd, hoe weinig beseffend, dat het hier een spel betrof, een spel gespeeld door ama teurs, hebben de spelers zich gedragen, zich misdra gen af en toe. De Duitschers, althans enkele hunner, in hoofdzaak de 2, die uitgesloten werden, hebben het grof en on behouwen gedaan en tegelijkertijd stom, wat zij mis deden was zoo duidelijk zichtbaar, was zoo plomp, dat het bijna niet meer gemeen genoemd kan wor den. Het was de geste van een zinlooze, die wild om zich heen sloeg. 'De Urugueezen waren ook in dezen wedstrijd, even als in dien tegen Nederland, niet vrij van ongeoor loofde praktijken en geniepigheidjes,' die volkomen ontoelaatbaar waren. Duitschland, die in 1924 bij de Olympische Spelen te Parijs was uitgesloten, zou blijkbaar ditmaal too- nen, dat de Germaansche sport voorop ging bij alle andere naties. Het moest dus er op- of er onder, het koste wat het koste, winnen of sterven. Het doel, de zege te behalen, heiligde hier dus de middelen, welke laatsten door hun ruwheid en onsmakelijkheid zóó danig domineerden, dat het spel er door vergeten werd. Tenslotte, toen men reed9 dacht het hoogtepunt te hebben bereikt, werd de Duitsche aanvoerder zelf als een onverlaat 'het veld uitgejaagd. Welk een blaam voor de Duitsche ploeg om hun aanvoerder met ge bogen hoofd het veld te zien verlaten, hij, die nog wel het goede voorbeeld voor een fair. spel dient te Reven. Hem werd in de kleedkamer medegedeeld, dat hij voor en verdere deelneming aan het Olympisch tournooi werd uitgesloten, omdat hij na twee waar schuwingen te hebben gehad, een tegenstander die op den grond gevallen was, getrapt en gestompt had toen de bal reeds weg was. De Urugueezen waren ook geen brave Jongens, doch ze gedroegen zich heel wat waardiger dan hun tegen standers. Toch viel in de tweede helft Castro ook eens leelijk uit den toon, toen hij den Duitschen doelman, die den bal had weggewerkt, vanachter een trap gaf; gelukkig voor hem werd dit door den scheidsrechter niet gezien. Teen het einde van den onsmakelijken wedstrijd viel andermaal een ernstig incident te betreuren. R. Hofman kwam in heftige botsing met Nasazzi, die daarbij een leelijke beenwonde opliep. In drift wilde deze den Duitscher te lijf; ook hun beiden werd toen door den scheidsrechter het verder meespelen ontzegd. Zoo zijn dus in deze wedstrijd drie spelers uitgewe zen en daaronder nota bene de aanvoerders van de twee elftallen. Het bankroet van den Olympischen geest, wiens sfeer niet was binnen deze lijnen; een aanfluiting van de bedoeling dezer spelen die onder meer den vrede en de broederliefde onder de vilken wenscht te bevorde ren! Deze worstelwedstrijd deed wel het tegendeel. De groote schuld schijnt daarbij te vallen op de Duit schers, die van den beginne af tot ongeveer de laat ste minuut toe een spelmethode demonstreerden, die hun tot schande strekt. Veler meening was. dat de scheidsrechter Yous- souf Mohammed absoluut niet voor zijn moeilijke taak berekend was. DE WEDSTRIJD. •De DUitschers zijn door hun forsch spel in den be ginne iets in de meerderheid. Overigens geeft het eer ste kwartier een nagenoeg gelijk opgaande partij met wisselende aanvallen. Al heel spoedig wordt echter van weerszijden tegen de spelregels gezondigd. Wan neer de wedstrijd 39 minuten oud is, neemt Uruguay met een hard schot de leiding (1—0). Dit werkt op de Duitschers als een roode lap op een stier. Kalb, de Duitsche aanvoerder, die reuzen-spil, die wel zijn voorhoede uitstekend steunt doch rijn gebrek aan snelheid door overdreven forschheid tracht «osd HET TROGSTTQRNOOI. NederlandBelgië hedenavond te Rotterdam, Voor het troosttornooi zullen vandaag (Dinsdag) worden gespeeld de vo-lgende wedstrijden: Nederland—België om 6 uur te Rotterdam op het Spart a-terrein, Chili—Mexico te Arnhem op het Vitesse-terrein op een nader te bepalen uur. DE UITSLAGEN VAN MAANDAG. Italië—Spanje 7—1 Eflypta—Portugal zeggen het eerlijk, waren wij verrast door den om mekeer, 't Was met groot genoogen c at wij dit num mer hebben gehoord. Mooi van klank, warm in zijn uitvoering vol van toon, trof het ons van welk een uitnemende kwaliteit dit koor toch is en hoe mooi het zingen kan. Waaraan lag die groote verandering? Wij weton dot onze muziektent een zeer crltiek punt heeft, wat vooral bij 'n zangkoor gevaarlijk is. En als daarop ko. men te staan oen paar forsche zangers der mUdenfc stommen, zooals nu bij de eerste bassen het geval was, dan domineert zoo'n partij enorm en raakt da stemmenverhouding geheel te loor, het. verbamij is weg. Of hier de fout aan was te wijten, wij weten iru het niet, niet to constiteeren ujs 't voor ons walBrj of de opstelling van 't koor later anders was. Maar hoa ook, de verandering was verheugend en kreeg ver der zijn bevestiging in de tweede uitvoering van het eerste programmanummer „Omhoog" van Hein- ze. Een oudje, wat aan den sentimenteolen kant, mjaar dat buitengewoon goed klonk en hartelijk suc ces had. Haar medewerking verleende Mevrouw Kokkert* van EIJsden. Van haar hoorden wij: „Melodie" van Tosti en „Sommer" van Wlerts. Zij zong deze boidd liederen zeer musicaal, mot mooie stem en met een voordracht, die stemming schiep en inhoud gaf. [vi Heel goed! p(\ En zoo werd het dat wij in een nog zeer tevreden stemming huiswaarts togen .En het was met ingy. nomenheld dat wiji de groote m/assa bezoekers,zagen, die dit concert had bijgewoond. Jammer is het en de voorzitter der Muziektuincommiasie wees zelf reeda op, dat de concerten reeds om 7 uur moe» ten beginnen. Dat is voor buiten 6 uur en dat is t« vroeg. De Muziektuincommiasie wikt, maar du dl» rectie der Noderlandsche Spoorwegen beschikt, de trein gaat even over 9 uur on daarmee is het uit, Met belangstelling zien wij reeds het volgend con» eert tegemoet, want als het heerlijk zomerweer ii, zooals Zondagavond, is zoo'n paar uur in onzen Muziektuin een feest. Uil vri. GEKNIPT. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Kos Cz„ te Amsterdam, was met Pinkster de onwillekeurigs oorzaak van de vangst van 12 zakkenrollers tegelijk, Met een der laatste trams 's avonds huiswaaitï keerende, stootte zijn buurman herhaaldelijk tegen hem aan, alsof de tram' telkens zoo schokte. Toen het stoeten ophield, voelde Kos naar de poitemon- naie in zijn zak. Verdwenen was ze. Dadelijk sprong Kos op en riep- tot zijn buurman: Jij bent een izaJq kcnroller en jij hebt mijn poitemonnaiel Constefl natie in den geheel en wagen Toevallig zat er politie-inapecteür in de tram. die dadelijk last gai niemand uit te laten en door te rijden tot een po» litiebu: eau. Alle passagiers (moesten uitstappen. Dj! portemonnaie werd door een agent opi den vloer val den wagen gevonden en bij1 fouillering van het geze] schap bleken niet minder dan 12 inzittenden dim bijt zich te hebben, die ze niet eerlijk ve:'kregel, hadden. Ook zijl waren, als Kos. op den thuisrei»,] maar hun logies w-as voo-rloopig niet thuis. Da inspecteur lachte wat in zijn vuistje met zoo'il goede vangst. GEKOZEN. De afdeeling Noord-Holland van den Bond van Amb» tenaren bij de Waterschappen in Nederland, hield op 2 Juni eene algemeens vergadering te Alkmaar. Voor de vacature in het bestuur werd gekozen de heer J. Keesman Cz. te Schagen. WINTERLEZINGEN. In „Cérès" werd Maandagavond de algemeene ver gadering gehouden van de Vereeniglng voor Win» teriezingen. De vergaderinig was siech't bezocht be halve het bestuur waren slechts 3 leden aanwezig, Uit de rekening en verantwoording» eek, dat de ontvangsten hadden bedragen f 432.05, de uitgaven f434.95, zoódat er een nadeelig saldo was van f2.30. Met het oog op dezen slechten kastoestand werd besloten zich tot verschillende vereen'igingen te wen den om een bijdrage. Wordt door een vereeniging steun verleend, dan zullen de leden dier vereeni ging als tegenprestatie eenige reductie ontvanger op den toegangsprijs voor de te houden lezingen^ Vervolgens had een bespreking plaats over de uii te noodigen sprekers voor het a.s. seizoen en wer den o.m. genoemd de sprekers W. v. d. Cappelie, Van der Ven, Alt, enz. ,aa wo vol óoli me go< 1 me oei dei oir OUDKARSPEL. Zondag had een wedstrijd plaats tusschen D.T.S. I en Texel I. De wedstrijd eindigde met 4—2 in het voor deel van D.T.S. BROEK OP LANGENDIJK. Het sorteeren, veilen en lossen der tomaten is opge dragen aan den heer C. Duif Jbz., St. Pancras, voor ds somma van 48 cent per 100 Kg.

Schager Courant | 1928 | | pagina 6