SchagerCourant fid.sq WIERINGERWAARD. WIERINGEN. Tweede Blad. Ingezonden Stukken. De Koning en de Koningin der Belgen naar den Kongo. Q7qj2£beft£- ®urvfon éand Uit onze Omgeving. Feuilleton. Donderdag 7 Juni 1928 71ste Jaargang. No. 8266. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van Uw stukje over de jeugd in •ome plantsoenen, zou ik gaarne van U willen ver nemen (of van iemand anders, die het weet), of een kantonrechter bevoegd is de ouders van, kinde ren een boete te laten betalen, die aan die kinderen eventueel wordt opgelegd wegens beschadiging van gemeente-eigendommen in deze van onze plant soenen 'bljrv. Een beter werkend middel bestaat er niet dan dat oudera voor de baldadigheid van hun ki'o'-si moeten .schuiven Elke gulden wordt dan (meestal omgezet in een flink pak voor de broek van den schuldige en dit geeft. Als de politie met die wetenschap en mot de hulp van onzen burgemeester eens eenige processen-ver baal opmaakt, die boeten tengevolge hebben, zijn onze plantsoenen 1 geloof me gauw als met prikkeldraad omzet. Met dank voor de plaatsing, O >k een belastingbetalend Schager bürger, die van onbeschadigd groen houdt. HET VERTREK. Een mijlpaal in de geschiedenis van het Belgische volk. Het Belgische koningspaar is Dinsdagmiddag uit Antwerpen vertrokken ter aanvaarding van een reis naar de Belgische Kongo-kolonie, waarbij ze slechts door een klein gevolg vergezeld worden, waaronder een drietal Fransch-Brusselsche journa listen. Over het vertrek wordt het volgende uit Antwerpen aan de N.R.Crt. geschreven: Het is de eerste maal dat een koning en een ko ningin der Belgen de kolonie gaan bezoeken. Wel bereisde koning Albert het iKongogebied 20 jaar ge leden, maar toen was hij de vermoedelijke troon- opvolger van koning Leopold II. Een koninklijke trein, waarvan de locomotief met vlaggen was ver sierd en waarin de ministers, de voorzitters en on dervoorzitters van Kamer en Senaat, burgemeester Max, verscheidene generaals en personen deel uit- makende van de hofhouding hadden plaats geno- men, vertrok omstreeks half elf van het Noorder station te Brussel en stopte een half uur later bij de halte van het koninklijke slot te Laeken, waar na een korte begroeting door den minister-presi dent Jaspar en den minister van koloniën Lippen», de koning, de koningin, kroonprins Leopold, prinses Astrid, prinses Marie José en prins Karei in den aalonwagen stapten. Vervolgens reed de trein, door een eskadron van militaire vliegtuigen in de lucht begeleid, naar Antwerpen. Op de Scheldekade bij het Steen was een eerepa/vil- joen opgericht, in de omgeving waarvan zich een zeer groote menigte bevond, die Lij het uitstappen het Koninklijk gezin herhaaldelijk luide toejuichte. De vaandels der Antwerpsche vereenigingen waren aan weerskanten van den doorgang opgesteld; de schepen in de haven waren met vlaggen en wim pels getooid. Mr. van> Cauwelaert, de burgemeester van Antwer pen en de gouverneur der provincie begroetten de hooge gasten, terwijl de Maagd van Antwerpen or chideeën aanbood aan de Koningin en de prinses sen. Kardinaal van Roey, de wethouders van Ant werpen, vele Kamerleden en senatoren waren tegen woordig in de nabijheid van het eerepaviljoen. De militaire eerbewijzen werden gebracht door detache menten van het Antwerpsche garnizoen. Nadat de Brabangonne was uitgevoerd, nam burgemeester Van Cauwelaert het woord. Zijn redevoering, die in het Nederlandsch werd gehouden, werd door middel van luidsprekers over de duizendkoppige menigte verspreid. De burgemeester zeide, het een voorrecht te achten uit naam van de Antwerpsche bevolking van de aanhankelijkheid en de vereering voor de doorluchtige personen van het Koninklijke huis te mogen getufgtn. Deze bevolking koestert den wenech dat deze reis zeer voorspoedig moge zijn en haar gebeden zullen het Koninklijke paar steeds verge zellen. De reis, welke Uwe Majesteiten ondernemen, de een mijlpaal in de geschiedenis van het Belgische volk, omdat zij een halve eeuw van koloniale poli tiek afsluit. Zij deze tocht tevens een wegwijzer in de richting van de verhoogde welvaart door middel van een verhevigde koloniale bedrijvigheid. De ope ning van den B.C.K. (Beneden Congo Katanga- spoorweg is daar wel het schitterendste bewijs van en de schoonste verwachtingen, welke op koloniaal gebied in België werden gekoesterd, worden aldus verwezenlijkt. De burgemeester zeide verder te hopen, dat bij den terugkeer van den Koning en de Koningin de groote werken te Antwerpen zouden zijn voltooid en het schip, dat hen naar België zal terug brengen, het eerste zou zijn, dat door de nieuwe sluizen van' de Kruis8chans zal varen. Ook richtte de burge meester nog een bijzonder woofd tot de Koningin, in wier medemaken van deze reis naar de kolonie hij' een onafwijsbaar beroep zeide te zien op het hart der Belgische vrouwen, want nadat van de Belgi sche moeders gevraagd is, afstand te doen van haar zonen om het Afrikaansche land te helpen bescha ven, worden zij thans ook verzocht haar dochters voor de kolonie ter beschikking te stellen, opdat deize daar als verpleegsters en als echtgenooten haar plicht zullen doen. De heer Van Cauwelaart besloot zijn rede met de kreet: Leve Koning Albert, leve Koningin Elisabeth, leve het koninklijk vorstenhuis! Koning Albert, op zijn beurt het woord voerend, eveneens in het Nederlandsch, dankte voor het har telijke onthaal, dat hem en de Koningin van de zijde der Antwerpsche bevolking mocht te beurt vallen en zeide dat deze ontvangst hem werkelijk had ge roerd. Uw afscheidsgroet, aldus de Koning, zal ongetwij feld geluk brengen, en wanneer wij in Boma uit stappen, zullen wij ervaren, hoe nauw uw stad aan de kolonie verbonden is. De koning herinnerde ver der aan het koloniale werk van koning Leopold II en betoogde, dat met de ontwikkeling van de kolo niën ook de voorspoed van Antwerpen ten nauwste is verbonden. Van Antwerpen moeten wij de eerste haven van het vasteland maken: de leuze van de Kongo-kolonie.: „Arbeid en vooruitgang" staat in nauw verband met het Belgische „Eendracht maakt Macht". Wij zullen het beschrijvingsmandaat, dat wij aan vaard hebben voltooien. Door onze eendracht mou ten wij machtig blijven en eensgezind den vrucht baren weg opgaan van een grooteren nattionalen voorspoed! De schoolkinderen zongen daarop het lied: Naar wijd en zijd, waarna de vorstelijke personen zich naar een tweede salon, vlak tegenover het stoom schip begaven. Daar werd den consuls, den kamerleden, den ge meenteraadsleden en andere autoriteiten gelegen heid geboden den koning en de koningin een goede reis toe te wenschen, waarna het gulden boek der stad Antwerpen door de koning, de koningin, de prinsen en de prinsessen werd geteekend. De ko ninklijke reizigers (begaven zich vervolgens aan boord, waar de koninklijke standaard werd gehe- schen. Het vertrek van de paketboot Thysville ge schiedde om half twee. De koning en de koningin omhelsden de prinsen en prinsessen op het wandeldek onder het luide ge juich van de aanwezigen, waarna de prinsen en prinsessen weder aan wal terug gingen, en de boot VERKRIJGBAAR BI ALLE ERKENDE RIJWIELHANDELAREN Adv* uitknippen EN BEWAREN TOT JOJUNT KGfl-ZEEPEABRIEKEN DE DUIF v/MCHR-PLEIME5DEN DOLDER. langzamerhand wegvoer in de richting van de Ne- derlandsche grens, vergezeld door militaire vliegers en een flottilje bevlagde Jachten en sleepbooten, terwijl op den toren der hoofdkerk het carillon speelde en de groote klok werd geluid, en op de kade de militaire muziekkapel bet Belgische volkslied speelde. Ome kermis behoort weer tot het verleden. Biji 't opsommen van hetgeen er te zien was, kunnen we kort zijn, n.1. een paar kramen en twee slagmachi nes, Voila tout. Zelf» de zweefmolen, tot nu het eenige vermaak voor de kinderen, schitterde door afwezigheid. zouden wel aan 't Polderbestuur in overweging wil len geven om 't volgend Jaar een gratis staanplaats aan t,e bieden, dan is er misschien een stuk brood te verdienen en de kermis geeft dan aan de kinderen pi eer amusemen t. Zondag waren er evengoed, veel inenschen op de been en de cafóvs waren den geheelen dag best be zet. Uitgezonderd een klein kloppartijtje (dat schijnt er zoo' bij, te bebooren) liep alles goed van stapel en Werd er druk gefoxtrot. Jan van Riemsdijk noemt het tegenwoordige dansen zoo^n beetje schoevelen. Maandagavond hadden we 't genoegen de Schagei tooneelvereeniging V.V.V. voor ons te zien optreden bij! den heer H. van der Woude, met „Hanen gevecht", blijspel in 3 bedrijven door D. H. Scheffer. We hebben geen banen zien vechten, doch wel heel mooi spel. De 181^-jarig© Loes, die bij Oom van Dalfsen te logeeren kwam en bijl die gelegenheid de hoofden van Dr. Peter Laporte en ten slotte ook van Oom zelf, (beiden pl.m. 40 jaar) op hol bracht, was schitterend. Ook de Koeterwaalsche Trixy, die een goed oogje had op Dr. Laporte, was heel goed en niet 't minst hebben we genoten van het keurige spel van Her man van 'Dalfsen, in de 2 eerste bedrijven een ver stokte vrijgezel en in 't laatste heeleimaal omge keerd ten opzichte van Loes, bij wien "hij evenwel bedrogen uitkwam en zich toen maar weer wendde tot zijn trouwe schoonzuster Gonne, die hem toch steeds zoo goed had verzorgd. 'Hlet eerste bedrijf had o.i. iets beter kunnen zijn, ■ka b I e-kien Olga keek Nick ernstig glimlachend aan en zei niets. „Ik ben bang, dat ik je te zacht aangepakt en je ver wend heb," vervolgde Nick. „Het wordt meer dan tijd, dat er een einde aan komt. Wanneer je niet wat meer belangstelling gaat voelen voor hetgeen er om je heen gebeurt, dan zal ik er op staan, dat Je lederen morgen een ijskoud bad neemt en een half uur met halters werkt." Toen begon ze te lachen. „Ik vind Je alleraardigst, als Je zoo tiranniek optreedt, Nick." Hij liet haar loa. „Ik ben volkomen ernstig, kindje. Ben je het nu eindelijk met jezelf eena geworden, wat Je Noel zult antwoorden, wanneer hij je vraagt zijn Vrouw te willen worden?" Ze schrikte. „Maar Nick," zei ze weer en ditmaal lag or een geïrriteerde klank in haar stem. Hij kon een glimlach niet weerhouden. „Ik verzeker je, dat hij er avond of morgen mee voor den dag komt, Olga mia. Je moet niet vergeten, dat er hier heel wei nig Jonge meisjes in de buurt zijn en onze jonge vriend Is buitengewoon voor indrukken vatbaar. Hij behoort tot één van die mannen, die minstens twaalf maal ver loofd zijn, voordat ze gaan trouwen. Nu la de groote vraag, of jij van plan bent tot één van dat dozijn ge rekend te worden." „Nee, dat zeker niet," gaf Olga heftig te kennen. Ze stond op en legde -haar handen op Nick's schou- 1 ders. „Ik denk niet, dat hij zoo dwaas zal wezen me te vragen, Nick. En wanneer dit onverhoopt toch mocht gebeuren, dan zal ik heusch niet zoo dom wezen om „Ja" te zeggen. „Ik ben blij dit te hooren," zei Nick kortaf. „Ik maak te me ongerust, dat je hem uit louter verveling zou ac cepteeren." „Nick, ik verveel me totaal niet" j Hij keek haar ongeloovlg aan. „Ik verveel me totaal niet," herhaalde ze hartstochte lijk. „Ik voel me volmaakt gelukkig in jouw nabijheid." Is dat werkelijk waar?" „Geloof je me niet?" zei ze verwijtend. Hij lachte. „Niet heeleimaal, kindje, doch dat kun jij niet helpen. Wat ben je van plan vanavond te dragen?" Olga voelde, dat Nick opzettelijk het onderwerp van gesprek veranderde, en ze begreep, dat hij het discours als afgedaan beschouwde. Kort daarop begaf zij zich naar haar kamer om zich voor het diner van den Radjah te kleeden. Ze had een japon gekozen van een zacht lila kleur en het toilet kleedde haar buitengewoon goed. Wanneer* er een me nigte andere jonge vrouwen aanwezig waren geweest, zou niemand haar waarschijnlijk opgemerkt hebben, doch in Sjikarpoer waren niet veel jonge meisjes; an ders zou Noel Wyndham's attenties zich vermoedelijk in een geheel andere richting hebben bewogen. Dit alles zei ze glimlachend bij zichzelf, terwijl ze nog een laatsten blik in den spiegel wierp. Olga was nim mer IJdel geweeBt en ze vond, dat zij er dien avond be paald leelijk uitzag. Wat kon Noel in 's hemelsnaam toch in haar zien? Het was onbegrijpelijk, dat er nog een enkele man op Qod's aardbodem bestond, die het de moeite waard vond eenige notitie van haar te ne men. Niettemin was Noel een van de eersten ocm haar te begroeten, toen ze met Nick de trappen van het palels besteeg en er kwam een uitdrukking van bewondering en teederheid in zijn oogen. „Wat zie Je er mooi uit!" riep hij verrukt uit „Weet je wel, dat je bijna te laat bent gekomen? Ik heb al minstens een kwartier op je staan wachten?" „Wat zonde van je kostbaren tijd," antwoordde Olga glimlachend, daar zij op dat oogenbllk werkelijk niets anders wist te zeggen, „Oh, nee, beelemaal niet... Ik had niets betera te doen," verzekerde hij haar. „En mijn geduld wordt ten volle beloond. Ik hoop, dat je van muziek houdt. Ik heb mijn banjo voor den Radjah meegebracht. Dat Is in elk geval beter dan het geluld van een tom-tom. Ik verwacht, dat ze zoo vriendelijk zijn geweest om ons aan tafel naast elkander te plaatsen. Ik wil wel vijf ropyen tegen één shilling verwedden, dat het niet ge beurd is." Olga weigerde dit edelmoedige aanbod te accepteeren, bewerende, dat ze te weinig shillings bezat om er roeke loos mee om te gaan. „Het zal je verdiende loon zijn, als ik Je tafelheer blijk te zijn," zei hij lachend. Toen ze echter tot de ontdekking kwam, dat dit in derdaad het geval was, was ze heel blij, dat het lot het zoo geregeld had. Hij was zoo vroolijk en gezellig en l 'hij wist altijd zulke aardige verhalen te doen. Het was I Olga's gewoonte niet met mannen te flirten, doch het was eenvoudig onmogelijk om niet van Noel's gezel schap te genieten. Ze raakte er hoe langer hoe meer van overtuigd, dat hij totaal geen ernstige bedoelingen met haar had. Hij i was nog veel te jong en te oppervlakkig om aan zoo- iets gewichtigs als een huwelijk te denken. HOOFDSTUK IV. HET DROOMBEELD. Wanneer Olga Noel niet als tafelheer had gehad, zou ze het diner buitengewoon vervelend hebben gevonden. De Radjah was voortdurend in druk gesprek gewikkeld met kolonel Bradlaw, die zijn opinie ten beste gaf over de verschillende takken van Engelsche sport Nick zat aan den overkant van de tafel naast Dalsy Musgrave, klaarblijkelijk tot hun beider voldoening. „Wat zou je zonder mij moeten beginnen?" vroeg Noel ondeugend, nadat hij haar blikken gevolgd had, „Ik kan heusch uitstekend op mezelf passen," ver telde ze hem. „Je moet hot me niet kwalijk nemen, maar... dat ge loof ik niet," zei Noel ernstig. „Je zou eenvoudig door het eerste, het beste monster, dat zich op je pad ver toonde, verslonden worden." Olga stak haar kinnetje uitdagend in de hoogte. „Dat is het flagrante bewijs, hoe slecht je me kent" „Ik durf te beweren, dat ik Je heel goed ken," ver zekerde Noel haar met een hartstoohtelijken blik. „Maar dat neemt niet weg, dat ik nog veel meer van je wil weten. Ik vermoedde dat Je zelf maar al te goed weet hoe verleidelijk je bent." „In welk opzicht?" vroeg ze eenigszins uit de hoogte. Er lag een uitdagende blik in haar grijsblauwe oogen. Hij lachte een weinig verlegen. „Dat kan ik niet pre cies omschrijven.Ik bedoel eigenlijk... dat... dat... Je zoo buitengewoon aantrekkelijk kunt zijn." „Bespaar me alsjeblieft je complimentjes," zei Olga geïrriteerd. „Verveel ik je?" Er lag een angstige klank in zijn stem en Olga kon niet nalaten te glimlachen. „Misschien wel," zei Olga plagend. Ze keek hem aan, doch onmiddellijk moest ze haar oogen neerslaan. Op dat oogenbllk drong het tot haar door, dat deze jonge man naast haar een buitengewone aantrekkingskracht bezat Ze vroeg zich af, of hij zich doch dé béid» laatsts ttettrftren hebbtn de onawrssr 000 aanwezigen zeer goed voldaan. Eén daverend applaus was daarvan wel 't bewijs. De pau®en werden aangevuld door uitstekends jazz-band-muziók van de fan*. Kos. In het lokaal van den heer S'ch'enk, dat geheel vol was met belangstellenden, gaf de bekende Wie- ring,er Bioscoop een voorstelling, welke als gewoon lijk ook weer uitstekend beeft voldaan. Eerst kre gen we een blijspel in 5 bedrijven, n.1.: „D'e bewo ners van twee hoog", waarbiji hartelijk werd gelachen en als hoofdnummer: „Vrouwenmacht", spel VRn leed en liefde in 6 acten. Vrouweiwnacht haalt den man omlaag; kan hem opheffen tot een braaf mensch. Elen misdaad of ook wel heldendaad is veelal verricht onder den invloed van een vrouw. De explicatie door den heer Boeker was weer heel goed. De talrijke aanwezigen waren xeer zeker hoogst voldaan. Tot zoover'de beide eerste dagen en dan reet ons nog den Dinsdag. We kunnen zeker den heer Van der Woudè dankbaar zijn, dat hij: onsi in de gele genheid heeft gesteld om opi 't gebied van cabaret eens! iets fijns te engageeren, n.1. het Duo Hofmann met hun dochter, van Amsterdam. In langen tijd hebben we ons niet zoo' kostelijk geamuseerd als Dinsdagavond. Wat hebben die inenschen ons doen lachen en wat werden alle nummers prachtig voor gedragen. Ook als Volendammera waren ze eenig. Het geheel was in één woord: éf. Kun laatste num mer was: „Tot kijk. ouwe Reus". Laten we hopen, dat dit Duo hier niet voor de laatste maal 1« ge- v weest. De ®aal wa« tjokvol. Ook bij den beer Schenk was tijdens de pauxen van 't dansen cabaret. D>aar was tf den heer Grar pendaal, die met zijn leuke moppen er de gezellig heid wist in te houden. In 't lokaal Haverkorn, alwaar zeer goede harmo- nica-dansmuziek, is 't eveneens druk geweest. Dinsdagmiddag op het voetbalterrein verschillen de wedstrijden, o.a, behendigheidswedstrijd voor motorrijders, Veteranenwedstrijd ('Hollands-O ere- kwee), Ringsteken voor motorfietsen, wedstrijd op demonstratie nieuwe richting' dajmesturnen, door 1,0 dames van Olympla. De uitslag der wedstrijden was als volgt: Wedstijden op fietsen: le prij» Arie Blaauboer, 2& prijis Chr. v. d. Kolk, 3e prijs A. Kaan, 4e' prij» C. Glim. Biji 't behendigheid motorrijden, waarbij1 over - 't algemeen goed werd gereden, wist de heer J. G. 'Nieuwland van Burgerbrug op een nieuwe 'Artel den len prijs te behalen. D'e groote concurrentie in aan merking genomen, kan dit een mooi succes worden genoemd. No. 2 was Aris Saai, ook op een Ariel; no. 3 Simon Mul met een HDumher en no. 4 Jacob Zan der met een Tid. Er was veel belangstelling. Olp bet terrein was een versterkte radio-installatie aange bracht door de firma D'e Mbor van Schagerbrug, ver tegenwoordiger van de Ned. Séintoestelfenfabriek te Hilversum. De muziek was over 't geheele terrein duidelijk te verstaan en een woord van dank aan de firma De Moor is vanaf deze plaats dan ook wel verdiend. W.F.C.N.V.V., 3—2. In aansluiting op het korte bericht over den pro- jpaganöajwedstrijd WJFjC'NjVW. nog, het volgenV de: Voor dezen wedstrijd was een mooie tak uitge loofd. De aanhangers van W.F.C. hadden niet veel hoop, omdat N.VW. in de le klas speelt en Wie- ringerwaard in de derde. Het zag er dan bij 't be gin naar uit, alsof W.W. zou verliezen. Reeds di rect na den aftrap stevende N.V.V. op het W.W.-doel af en bezorgde den keeper moeilijke momenten en toen na pljm, 10 minuten spelen de W.F.C.-backs tegelijk op één man afliepen, passeerde deize han dig naar z'n buurman en 't was 1—0 voor N.V.V, Vanaf dat oogenbllk werd bet spel van W.W. beter en toen op een gegeven oogenblik de W.W.-links- binnen de bal mooi vrij kreeg, lag spoedig de ge lijkmaker in 't net, 11. Na rust was Wieringer- waard niet meer te houden. Uit een corner maakte de midvoor met een prachtigen kopbal het tweede doelpunt en erven daarna lag de bal opnieuw achter -j den N.V.V.-keeper, 31. Wel maakt N.V..V. nog een tegenpunt uit een strafschop', doch gelijkmaken konden ze niet meer. Zoo kwam Wieringerwaard in bet bezit van het mooie zilveren takje, dat ze door haar enthousiasme verdiend heeft gewonnen. Scheidsrechter Van Ketel leidde dezen sportleven wedstrijd zeer goed. Vergadering van de Vereeniging tot' bevordering van getrouw schoolbezoek te Oosterland in het lo kaal van den heer J. Lont te den Oever, op j.1. Dinsdagavond. De voorzitter, de heer Godefroy opende de verga dering met een woord van welkom aan de 12 opge komen belangstellenden. Het doet spr. bedroeven dat zoo weinige ouders aanwezig zijn. Het gaat hier toch om de belangen der kinderen. Spr. hoopt dat de besprekingen van dezen avond echter van aan- genamen aard zullen zijn. daarvan bewust was: ja, dat zou natuurlijk wel zoo zijn, want 'hij was vermoedelijk reeds van kind af aan door iedereen verwend geworden. Ze zou echter voor niets ter wereld verliefd op hem willen worden, niette genstaande ze eerlijk moest toegeven, dat ze zich tot op zekere hoogte tot hem aangetrokken voelde. ,Nu," vroeg hij. „Meen je heusch, dat ik je misschien verveel Ze glimlachte. „Oh, nee, dat is allerminst het geval." Verzekerde ze hem. ,Het is heel vriendelijk van je dit te zeggen. De Wynd- hams hebben wellicht heel wat gebreken, doch ze zijn allerminst saai." Even zweeg hij, om toen te vragen: „Kon je goed met Max overweg? Vond je hem aardig?" Niettegenstaande hij decze vraag op quasi onverschil ligen toon deed, vermoedde Olga toch vaag, dat hij er een zekere bedoeling mee had. Ze voeldee hoe het war me bloed haar naar de slapen steeg. „Ik veronderstel, dat hij geen sympathie van Je is." merkte Noel op, zonder haar antwoord af te wachten* Ze aarzelde. „Je kunt het gerust ronduit bekennen," stelde hij haar gerust. „Max is een heel eigenaardig type... Hij is een genie, en dergelijke inenschen zijn dikwijls lastig om mee om te gaan. Hoe kon hij met je vader opschieten?" „Oh, vader houdt van hem," antwoordde ze. „Hij is nooit bijster op het gezelschap van dames ge steld geweest," merkte Noel op. „Ik veronderstel, dat hij nu zoetjesaan wel weer naar Sir Kersley Whitton zal zijn teruggekeerd. Ik benijd hem dikwijls, want hij aohljnt precies te kunnen doen, wat hij zelf wil." „Ik wist niet, dat hij vertrekken zou," merkte Olga kalm op. „Niet? Ik meen me te herinneren, dat hij me dit in zijn laatsten brief schreef. Hij heeft vaak de eigenaar digste bevliegingen." „Schrijft hij Je dikwijls?" vroeg Olga eenigszins kortaf. „Nu, dat gebeurt slechts sporadisch, Waarom vraag je dat?" „Oh, zoo maar." „Hij laat zelden iets van zich hooren," ging Noel voort „Zooals ik je al verteld heb, berichtte hij me dat je oom hierheen zou komen en heb ik dan ook onmiddellijk alles in het werk gesteld óm overplaatsing te verkrijgen. In het begin vroeg ik me af, of ik .wel verstandig ge daan had, doch zoodra ik jou zag..." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1928 | | pagina 5